MAGGI Interne spanningen bij VPRO? Met een enkel woord Ossestaartsoep Jeugdige wegpiraat zonder een rijbewijs rijdt vier personen aan HAMEA Pree hl handen #^bt95c, Agenda Kerkelijk Leven 40 fl) DINSDAG 3 SEPTEMBER 1957 Gevolg uitzendingNationaal programma Het heeft In omroepkringen de aandacht getrokken, dat op de gisteren ln het gebouw van de N.C.R.V. gehouden vergadering van het bestuur van de Nederlandse Televisie Stichting, de vertegenwoordiger van de VPRO., dr. J. A. de Koning, zijn instemming heeft betuigd met de uitspraak van het dagelijks bestuur van de N.T.S. Daarin wordt, zoals bekend, gezegd dat dit bestuur het onder zijn verantwoordelijkheid uitgezonden „nationaal program ma" op zaterdagavond jl. volstrekt onaanvaardbaar acht. Dr. de Koning, die voorzitter is van de V.P.R.O.. heeft zich aldus, door on derschrijving van het N.T.S.-commu- niqué. openlijk gedistancieerd van ds. J. A. van Nieuwenhuizen. hoofd van de T.V.-sectie van de V.P.R.O. Laatstge noemde heeft verklaard, dat het aange vochten programma een verantwoord beeld gaf en ..dat door de eerlijke, open hartige benadering van het onderwerp een vruchtbaar stuk televisie tot stand is gekomen". Nu dr. de Koning het standpunt blijkt te delen van de andere N.T.S.-bestuur- ders en dus niet de opvatting onder schrijft van het hoofd van de T.V.-sec- tie van de V.P.R.O.. heeft dit, zo ver namen wij, tot interne spanningen ge leid. Een deel van de V.P.R.O.-staf schaart zich achter ds van Nieuwen huizen (daartoe behoort ook regisseur Jack Dixon) en een ander vrijwel het grootste is het eens met de voorzitter. Te verwachten is dat op korte ter mijn het bestuur van de V.P.R.O. met zijn naaste medewerkers bijeen zal Stewardessen bij de Ned. Spoorwegen (Speciale berichtgeving) Over ongeveer drie weken zullen de eerste stewardessen op de binnenland se lijnen der Nederlandse Spoorwegen haar intrede doen. De meisjes, die thans door de „Wagons Lits" die de restauraties in de Nederlandse treinen exploiteert zullen op de niet drukke lijnen der spoorwegen de buf fetten verzorgen. De eerste ploeg doet dienst bij wijze van proef. Zij .zal be staan uit 4 a 5 meisjes, die eerst enige weken in opleiding komen. Slaagt deze proefneming dan zal het stewardes senkorps tot 30 a 40 worden uitgebreid. De heer B. Kraal, directeur Nederland der Wagons Lits vertelde ons, dat men er toe heeft moeten overgaan vrouwen in dienst te nemen omdat de animo van mannen voor het vak van treinkelner niet bijster groot is en men derhalve constant met personeelsmoeilijkheden te kampen heeft. Nederland zal het tweede land in Europa zijn, dat stewardessen krijgt op de binnenlandse spoorlijnen. In Zwitser land kent men deze serveuses reeds enige jaren en heeft men er bijzonder gunstige ervaringen mee. Ook de stewardessen op de T.E.E.- lijnen voldoen, aldus vertelde ons de heer Kraal, maar men verheelt zich niet dat men aan stewardessen op de bin nenlandse lijnen minder hoge toelatings eisen kan stellen dan aan de meisjes die op de roodgele Europa-express lijnen dienst doen. De stewardessen op de bin nenlandse lijnen zullen ongeveer het zelfde uniform krijgen als die van de T.E.E.-wagens, echter met dit verschil, dat die op de binnenlandse lijnen een donkere blouse in plaats van een witte, onder de uniform zullen dragen. In ongeveer drie weken hoopt men de eerste meisjes opgeleid te hebben. De mannelijke treinkelners zullen normaal gehandhaafd blyven, vooral de zeer drukke lijnen. Nederlanders in Oostenrijk vermist Sneeuwstorm op de Grossvenediger Zoals wjj In een gedeelte van onze oplage van gisteren reeds vermeldden, worden twee jonge Nederlanders op de 3674 meter hoge „Grossvenediger" in Oostenrijk vermist. Zij zijn studenten uit Hilversum, n.l. de 21-jarige R. G. van Midden en de eveneens 21-jarige E. Schafer. De beide jongelui hadden bij de Vene- digerkloof afscheid genomen van een grote groep Nederlanders, om naar de op 2796 meter hoogte liggende „Prager- hüfcte' 'te gaan. Hoewel een enorme sneeuwstorm op kwam. een storm, zó hevig als zelfs gidsen maar zelden hadden meegemaakt, weigerden zij zich bij de groep, die onder leiding van haar gids veilig in het dal aankwam, aan te sluiten. De groep had herhaaldelijk geprobeerd de twee ande ren terug te roepen, maar zij bleven bij hun plannen. Een reddingsbrigade is naar de Prager- hütte vertrokken, welke tocht vier uur vordert, vandaar trekt zij hoger op. Gendarmen van Linz beklimmen van uit zuidelijke richting de Grossvenediger. Van geen der reddingsbrigades is tot nu toe bericht binnengekomen. Dit prachtige gebied kan onder nor male omstandigheden tussen 1 maart en 1 oktober vrij gemakkelijk worden be klommen, althans door geoefende toe risten, maar het abnormaal vroeg ingevallen slechte weer met de zware sneeuwstormen maken zulke bergtoeren op het ogenblik uiterst gevaarlijk en bemoeilijkt tevens het reddingswerk. Installatie eerste Haagse vrouwelijke rechter (Van onze Haagse redactie) „U heeft een bolwerk van conser vatisme veroverd", zei gistermorgen de president van de Haagse Rechtbank, jhr. mr. G. Witsen Elias bij zjjn in stallatie-rede tot 's-Gravenhage's eer ste vrouwelyke rechter, mej. mr. A. A. Minkenhof. In de 150 jaar van het bestaan van onze rechtbank, zijn er hier alleen maar mannelijke rechters geïnstal leerd. U heeft dit isolement verbro ken." De president begroette in mej. Min kenhof een vrouw van uitzonderlijke juridische kwaliteiten. Op het gebied van het civiel recht heeft zij verschillende belangrijke publikaties het licht doen zien. Sinds 1947 werkte zij als advocate te Groningen. De installatie-plechtigheid verliep net als een gewone rechtzitting. De officier mr. dr. J. C. Maris hield een kort re quisitoir, waarin hij het K.b. van de be noeming voorlas. Aan het eind zei hij: „Ik heb de eer te requirerendat tot de installatie zal worden overge gaan". De griffier las nog het proces-verbaal van de benoeming voor en daarna volg de dan de officiële installatie. komen om over de gerezen moeilijk heden van gedachten te wisselen. Enkele jaren geleden is er ook ver schil van inzicht geweest tussen de heer Robert Box en de leiding van de V.P.R.O. over het gevoerde programma beleid. hetgeen resulteerde in het ne men van ontslag van de heer Box. Er zijn geen aanwijzingen dat de onderhavige interne spanning bij deze omroepvereniging tot een gelijk besluit van een der betrokkenen zal leiden. Aan te nemen is dat het bestuur van de V.P.R.O. in het eerstvolgend num mer van „Vrije geluiden" de leden een uiteenzetting zal geven, vooral ook om dat enkelen hun lidmaatschap hebben opgezegd. Ten overvloede wijzen wij er op, dat alhoewel de T.V.-sectie van de V.P.R.O. het gewraakte programma sa menstelde, de verantwoordelijkheid voor de uitzending bij de N.T.S. berustte. O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O c O O Advertentie OOOOOOOOOOOOO O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O OOOOOOOOOOOOO Geen geneesmiddel heeft ooit zulk een zegetocht over de wereld gemaakt als Aspirin*). Het is de meest gebruikte pijnstiller, werkt voortreffelijk tegen verkoudheid en bij het hedendaags speurwerk op het gebied van reumatiek staat het in het centrum der be langstelling. Aspirin*)-tabletten bestaan uitsluitend uit deze wonder lijke stof en dragen het han delsmerk van de uitvinder. m) gedeponeeid handelsmerk Farnborough gaat over op raketten Gisteren is in de Engelse stad Farn borough de jaarlijkse luchtvaartshow geopend. Het vliegen met snelheden gro ter dan het geluid is dit jaar verboden. Er zyn o.m. elf typen geleide projectie len te bezichtigen, het vorige jaar één. Het valt nauwelijks aan te nemen, dat er na de SR-53 nog een nieuw bemand vliegtuig tot ontwikkeling zal worden gebracht. Van officiële zijde is trouwens bekend gemaakt, dat de P-l de laatste bemande straaljager zal zijn, die bij de RAF in dienst wordt genomen, omdat binnen niet te lange tijd het geleide projectiel de taak van de jager zal over nemen. Het belangrijkste deel van deze lucht vaartshow was dan ook ongetwijfeld de dag en nacht streng bewaakte omhei ning op een heuveltop, die de elf in serie-produktie genomen geleide projec tielen omvatte. Hun namen zijn even „vriendelijk" als hun uiterlijk: blood, hound. Fire-streak, Fire-flash, Thun- derbird. en dergelijke, al deed de Royal Navy het met haar projectiel tegen luchtdoelen „Sea slug" (zeekomkom mer) wat vreedzamer aan. Majestueus en immens dreigend draai de de afvuurinstallatie van de vervaar lijke Bloodhound zich op een druk op de knop, het projectiel richtend op de van verre naderende vijandelijke bom menwerper. Vier raketten geven de Bloodhound zijn operatiehoogte, waarna zij wegvallen en de raket op eigen kracht zijn prooi opzoekt. Het projectiel kan worden beschouwd als het anti- luchtdoelkanon van de toekomst en zal dan ook in batterijen worden opgesteld. Dat het tijdperk van de raket thans definitief is gekomen, bleek ook uit het feit, dat alle tentoongestelde straaljagers waren bewapend met raketten en niet, zoals vorig jaar nog, met bommen of mitrailleurs. Rome wekt elektriciteit op door kunstmatige regen De elektriciteit, die de bewoners van Rome gebruiken, is grotendeels opge wekt met behulp van kunstmatige regen, zo heeft het hoofd van de energievoor ziening van de stad. de oud-minister Guido Corbellini, meegedeeld. Hij ver klaarde, dat men sinds een half jaar met behulp van zilverchloride regenwol ken, die uit de Tyrheense Zee de Ap- pennynen naderen, zich laat ontlasten boven het bekken van de Anio, een zijrivier van de Tiber, waar het water wordt verzameld, dat de elektrische centrales moet aandrijven. Zestiende explosie Op het proefveld in de Amerikaanse staat Nevada is gisteren wederom een atoombom tot ontploffing gebracht. Dit was de 16de proef in de huidige serie. De bom was ongeveer de helft kleiner dan die, welke op het einde van de tweede wereldoorlog boven Japan zijn neergeworpen. Journalisten, die de proef op 13 km. afstand gadesloegen, verklaarden echter, dat de schok, die op de ontploffing volgde, een van de hevigste was, die zij ooit hadden gevoeld. RECHTZAKEN STRAF VOOR DRONKEN CHAUFFEUR. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen een 51-jarige bloembollenkweker, uit Nieuw- Vennep. Het bevestigde de gevangenis straf van twee maanden die deze ver dachte wegens het besturen van zijn auto onder invloed van sterke drank was opgelegd, maar halveerde de tijd van tien tot 5 jaar waarvoor hem het rijbewijs was afgenomen. Het betrof hier het derde vonnis van de kweker wegens een zelfde delict. Minister Naudé (Zuid-Afrika) in ons land Gesprek met Nederlandse bankiers De Zuidafrikaanse minister van Financiën de heer J. F. T. Naudé is na een verblijf van enkele dagen in ons land gistermiddag van Schiphol naar Parijs vertrokken. Tevoren had de heer Naudé in het Amstelhotel te Amsterdam een bespreking met een groep Nederlandse bankiers. Daarby zyn de mogelijkheden van investerin gen in de Unie van Zuid-Afrika en van de overmaking van de winsten der buitenlandse beleggingen ter sprake gekomen. Tijdens zijn bezoek aan ons land heeft de minister ook een onder houd gehad met zijn Nederlandse collega, de heer Hofstra. De minister zeide dat een terugkeer tot de gouden standaard van het groot ste belang geacht moest worden. Hij gaf voorts de wens te kennen voor Zuid- Afrika een lening van ongeveer tien miljoen Zuidafrikaanse ponden (100 miljoen gulden) te verwerven. Minister Naudé zal na Frankrijk ook nog de Duitse Bondsrepubliek, Zwitser land, Spanje en Portugal bezoeken. Hij zal daarna naar Washington gaan om daar de jaarvergadering van het Inter nationaal Monetaire Fonds bij te wonen. Vervolgens zal hij zich naar Canada be geven, waar de ministers van Financiën van het Genebest by een zullen komen. Dodelijke val van ladder (Speciale berichtgeving) Een tragisch ongeval heeft zich gis termiddag voorgedaan op de Bisschop Hamerstraat in Nijmegen. De heer J. Hidding, werkzaam bij de openbade nutsbedrijven, beklom 'n hoge uitschuifbare ladder om schilderswerk zaamheden te verrichten aan de mast van de openbare verlichting. Toen de ladder werd opgedraaid, brak het bo venste gedeelte, waarop de heer Hidding zich op dat moment bevond, op onver klaarbare wijze af. Het slachtoffer viel van een hoogte van ongeveer 8 meter en kwam met zijn hoofd op het wegdek terecht. Hy werd in zorgwekkende toe stand naar het St.-Canisiusziekenhuis overgebracht. Daar is hy kort na aan komst aan de verwondingen overleden. De heer Hidding was 47 jaar, gehuwd en had géén kinderen. BINNENLAND Gisteren is in Apeldoorn onder grote belangstelling de eerste Christelijke Uitge breid-Technische School im ons land ge opend. De school is voorlopig gehuisvest in enige gebouwen ram ondiere scholen, omdat het nog minstens Wen jaar zal du ren, voor men over een eigen gebouw kan beschikken. In 1908 ssail het Algemeen Nederlands Verbond zyn zestigjarig bestaan vieren. Br is een herdenikimgscomiité gevormd, waarin vertegenwoordigers zitten ran af delingen in Nederland en Vlaanderen. Vermoedelijk zullen '.Tijdag 2 mei en za terdag 3 mei 1958 de dagen der feestelijk heden zijn. Hr. ms. torpedoboot)jageT „Korte- naer", commandant Kapitein -'luitenant ter zee I. Bink, wordit morgemoohrtend tussen 10 en 11 uur uit Nederlands Nieuw-Gui nea in de haven van Den Helder verwacht Het schip maakte de thuisreis via Singa- S»re, Colombo. Aden, het Suezkaraal en al»ta. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend waarbij een verlenging tot 31 december 1958 wordt voorgesteld van de termijn, gedurende welke de in komsten en uitgaven die bedoeld zijn in de arWkelen 2 en 3 van de wet tot instel ling van een Verkeersfonds rechtstreeks ten bate van de Rijksmiddelen c.q. ten laste van de Rijksbegroting komen. Gisterochtend is in het RAI-gebouw te Amsterdam de twaalfde herenmodebe u rs geopend, die ten doel heeft het samen brengen van leveranciers en afnemers Deze vakbeurs is getiteld „Heer in Hol land" en diuiurt tot 6 september. De commissie voor hulpverlening aam dieren bij rampen en bescherming van diie- ren in oorlogstijd van de „Nederiandsche Vereendging tot Bescherming van Dieren" houdt woensdag 23 oktober een kader con ferentie in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen aan de Marlapl aarts te Utrecht. Binnen korte tijd zullen er wettelijk eisen gesteld worden ter bescherming van het bedienend personeel en de ge bruikmakende cliënten aan de rónt- genappairaten, due in niet-medische be drijven gebruikt worden. De Arbeidsin spectie houdt zich reeds intensief met de daaraan venbondien vraagstukken bezig. De noodzaak tot ©en wettelijke regeling is kortgeleden weer eens duidelijk gebleken bij due frauda met dergelijke toestellen voor schoenenwinkels. BUITENLAND Sedert november van vorig jaar ls de sterkte van de Egyptische luchtmacht ver dubbeld., aldus heeft de Egyptische minus ter van Oorlog, generaal Am er, gisteren lm de Nationale Vergadering te Cairo mee gedeeld. Tijdens de gevechten in novem ber ls de luchtmacht overgebracht naar vliegvelden in het Westen van Egypte en in Saoedi-Arabië. aldus minister Amer, die tevens opperbevelhebber is. Gisteren ls te Tokio het 29ste Inter nationale P.E.N. congres geopend. Er zyn ongeveer 165 gedelegeerden, leden en gas ten van deze internationale literaire orga nisatie uit 25 lamden aan beide zijden van het IJzeren Gordijn, bijeengekomen. Een van de punten der agenda is de kwestie of de P.E.N. een commissie dient ln te stellen ter onderzoek van „onregel matigheden", die ln de P.E.N. in Hongarije zouden zijn aangekomen. Hongaarse ver bannen schrijvers willen, dat de P.E.N. im Hongarije uit de organisatie wordt gesto ten. Frankrijk had over de maand augus tus een aanzienlijk kleiner verrekenings tekort in de Europese Betalings-Unie dan over juli jl. Volgens de eerste ramingen van de Bank van Frankrijk bedroeg het tekort over augustus ongeveer 50 muljoen dollar, vergeleken met 1Q2-6 miljoen dol lar over juli. De burgemeester van Venetië heeft een commissie benoemd voor het opstellen van plannen ter verdediging van de stad tegen een invasie van termieten, die de houten funderingen van vele beroemde gebouwen dreigei. aan te tasten. De ter mieten zijn drie jaar geleden Ln groten ge tale op het vasteland tegenover Venetië verschenen en thans tot im de stad door gedrongen. I Talrijke Duitsers lopen sedert maan- I dagochtend met een muniatuurportret van i Bondskanselier Adenauer in hun kmoops- j gat. De Christendemocratische Party heeft I namelijk insignes met de woorden „Ik I stem C.D.U." en het portret ram de Bonds kanselier uitgegeven. De Insignes zijn klaarblijkelijk geinspireerd op de Amen- xaanse woorden "I like Ike". Een Russische kolonel behoorde maandag tot de buitenlanders die een condoleantielijst ter gelegenheid van het overlijden van dr Otto Suhr. de burge meester van West-Berlijn tekenden. Dit was de eerste maal. dat een der Sovjet- russische autoriteiten heeft deelgenomen aan rouwbeklag voor een Westberiljnse bestuurder. Suhr werd algemeen bekend door zijn verzet tegen de Russische druk ln de Jaren kort na de tweede wereldoor log. Een olieboorput. te Osterfefld bij Bent helm in West-Duiiitsland, die negen dagen lang gespoten heeft, is maandagochtend stilgevallen. Een woordvoerder van de olie maatschappij. die 2O0 boorputten in die streek heeft, verklaarde dat de dagpro- duktde van de spuiter naar schatting een miljoen liter per dag is geweest. De an dere putten brengen het gezamenlijk tot een dergelijke dagiproduktie. Sir William Oraiigie. een Britse sa mensteller van woordenboeken, is gisteren op negentig Jarige leeftijd te Oxford over leden. Tot kort voor zijn dood werkte hij nog enkele urem per dag aam een IJsland® Engels woordenboek. Deze geleerde, die 27 talen sprak, heeft waardevolle bijdragen geleverd tot de kennis van het Engel®, het Fries en de Scandinavische talen, Polen heeft besloten zijn Jachtterrei nen open te stellen voor Jagers uit het buitenland om buitenlandse valuta te krijgen. Men verwacht Jagers uit Groot- Briittannië, dé Verenigde Staten en andere landen. Fran^olse Sagan, de Jonge Franse schrijfster van „Bonjour Trtstesse" en ,,Un certain souirire", heeft, na aanvankelijke tegenspraak van desbetreffende berichten, thans toegegeven dat zij met de veertig- Jarige Guy Sehoeller, directeur van de Pa- rijse uitgeverij Haohette, in het huwelijk zal treden. Maandagochtend is haar derde roman, „Dans urn rnols, dans un an", ver schenen in een oplage van 250.000 exem plaren. Koning Paul en Koningin Frederika van Griekenland, vergezeld door Kroon prins Constantinos en de Prinsessen Softe en Irene, zuilen donderdag a.s. met het oorlogsschip „Polemistis" naar Venetië vertrekken, om vandaar door te reizen naar Oostenrijk, waar het Griekse konink lijke gezin vier weken zal verblijven. Op 8 september zal in het Welzmann- Instituut bij Tel Aviv ln Israël, een in- ternatiionaile atoomconferentie beginnen, waaraan zal worden deelgenomen dioor f50 geleerden uit 37 lauden, waaronder N e- «Ierland. Zeventig Britse en Amerikaanse oor logsschepen vertrekken de volgende maand uit Europese havens om deel te nemen aan een NAVO-oefening. die 10 oktober begint. Aan de manoeuvres nemen vier Amerikaanse vliegkampscheipen. twee slag schepen. kruisers, torpedobootjagers, duik boten en hulpschepem deel. De Sovjet-Uniiie heeft India een nieuw krediet van 100 miljoen roebel aangebo den .aldus een bericht in de Hindustan Times India heeft reeds een krediet van 500 miljoen roebel van de Sovjet-Unie ontvangen, dat naar verwachting hoofd zakelijk. zal worden gebruikt voor de fi nanciering van constructie- en mljntoouw- projecten onder het tweede vijfjarenplan van India. Er bevindt zich thans een de legatie der Sovjet-Unie te Nieuw Delhi om de kiredieto ver eenkomst in bijzonderheden te bespreken. EEN LEKKERE SOEP VOOR WEINIG GELD Zoals de naam al doet verwachten is in deze soort extra vleesextract verwerkt. Een pikante soep voor fijnproevers. Andere voordelige Maggi soepen a 15 ct zijn KONINGINNESOEP POULETSOEP TOMATENSOEP ASPERGESOEP RIJST-jULIENME GROENTESOEP KERRYSOEP WINDSORSOEP Gisteravond heeft een jonge man uit Geleen, die niet in het be zit is van een rijbewijs, met een gehuurde personenauto op de Bloemenmarkt te Geleen een dame en drie kinderen aangereden, met het gevolg dat de dame ernstig gewond naar het ziekenhuis moest worden gebracht en de drie kin deren, 5, 6 en 8 jaar oud, een her senschudding kregen. De auto, waarin nog een jongeman zat, die evenmin een rijbewijs heeft, kwam uit de Anjelierstraat en reed bij het nemen van de bocht het trottoir op. Hier ramde de wagen een rustbank, waarop de drie kinderen zaten en schepte vervolgens de dame, die juist uit een autobus stapte. Zij vloog door Advertentie Hel is de Hamatnelis die 't'm doe' Maandagochtend bracht prof. dr. Lise Meitner. de „Duitse madame Curie" een bezoek aan het Atoom. We zien haar hier in gezelschap van prof. A. Aten jr bij de werk tafel van prof. Otto Hahn, die zij eens assisteerde. DINSDAG Beestenmarkt: Voorlichting over sparen en bouwen. 2$9 uur nam. Stads zaal (grote zaal): Opera Itallana. 8 uur nam. Oegstgeest Wijkgebouw Irene Installatie rector Rijnlands Lyceum. 10.30 uur. Na afloop gelukwensen in ..He<t Witte Buis" WOENSDAG Beestenmarkt: Voorlichting over sparen en bouwen. 2$9 uur nam. GemeenlandshuLs. Verenigde vergade ring Hoogheemraadschap van Rijnland. 9.30 uur voorin. DONDERDAG Stadsgehoorzaal Kleine Zaal: Bijeen komst V.O.L.A. Lezing van de heer F. Mees over papierfabricage, met film. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 7.30 uur nam. VRIJDAG Zoölogisch Laboratorium (Kaiserstraat) Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 8 uur nam. ZONDAG Stationsplein: Strandexoursie Kon. Ned. Natuur historische Ver. 10.15 uur v.m. Den Burcht: Keuring van Duitse her dershonden. 11 uur voorm. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werf park 1). Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10- 12 en 24 uur. Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling ,.De mens ln miniatuur; de wereld van het poppenspel". (Tot 1 okt.) Rijksmuseum voor Volk inkuilde .Ten toonstelling Japanse prenten. Op werk dagen 105 uur. Op zondag 15 uur (Tot 1 oktober). De Lakenhal: „Tijdgenoten van Ver- ster". Werkd. 105 uur; zondags 15 u.. donderdag bovendien 7.309.30 uur (20 juli 23 september). BIOSCOPEN Trianon: „Der Bettelstudent" a.l. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Kex: „Geen plaats voor wilde dieren", a.l. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon dag 2.30. 4.45 ,7.15 en 9.15 uur. Don derdag: „Bittere ryst". Casino: „Het trottoir", 18 Jaar. Dagel. 7 en 9.15 uur. „John en Julie", a.l. Da gelijks 2.30 uur. I.ldo: „Het verdachte huis", 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.16 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.16 uur. Luxor: „Kltty in de grote wereld", a.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.16 uur. Zon dag 2.30. 4.45, en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van de Apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 7 sept. 8 u. waargenomen door: Apotheek Boekwijt, Breestraat 74 tel. 29552; Apotheek Haven. Haven 18, tel. 20085; Apotheek Oegstgeest. Wllhelmlna- park 8. Oegstgeest. tel. 26274. Bij geen gehoor by Uw hulsarts of specialist, bel op dokterstelcfoon 22222. de botsing over de motorkap en kwam op het wegdek terecht. De wagen stond tenslotte stil na nog met de autobus en een aan de overzijde van de straat ge parkeerde vrachtauto in aanraking te zijn geweest. De autobus en de vracht auto werden zwaar gedeukt. De huurauto werd zeer beschadigd en werd door de politie in beslag geno men, omdat hij niet aan de technische eisen voldeed. Te Beemster werd gistermiddag de 65-jarige bakker J. Korfage gedood, toen de chauffeur van een trekker plotseling voor een tegenligger moest remmen en de aanhangwagen naar rechts slipte, waarbij de fiets van de heer Korfage werd geraakt. Deze sloeg tegen het wegdek. Hij overleed later in het ziekenhuis aan de daarbij opgelo pen verwondingen. Te Oostelbeers is gisteravond de 9- jarige D. van Haaren van een wagen stalmest gevallen en door de wielen overreden. Zijn oudere broer en een an dere jongeman hebben hem toen op de wagen gelegd en zijn in volle vaart naar huis gereden. Hoewel de dokter spoedig ter plaatse was, overleed de jongen tijdens het onderzoek. Te Hardenberg is gisterochtend; de heer Harm Akse, textielhandelaar uit Enschede, toen hij met zijn bromfiets onoplettend RAijksweg no. 34 overstak door een bestelauto overreden en ge dood. Te Zwolle is in het r.-k. ziekenhuis overleden de 38-jarige landbouwer A. aan 't Goor, die vrijdagavond werd aangereden op de kruising Nunspeter- wegOostelijk Flevoland en daarbij zwaar werd gewond. NED. HERV. KERK Beroepen te Spijkenlsse (toez.) C. D. Is rael te St. Nioolaasga. GEREF. KERKEN Beroepen te Uithuizermieeden S. G. Bloem te Hoogezamd -Sappemeer te Nij- beets W. A. M. Reinders. karud. te Apel doorn te Tljnje G. J. Heersink. kand. te Aalt-en. Bedankt voor Leek (Gron.) A. F Goêdendorp te Den Burg (Texel). Beroepen te Hijken W. H. M. Reinders. kand. te Apeldoorn te Z wartewaal-Ab- benbroek H. J. Koffrie, kand. te Ede. Aangenomen naar Wtllsum Graafschap Bemtheim, Duitsland') K. G. Idema te Oudi Beyerland. Geref. Kerken onderh. art. 81 K.O. Aangenomen naar Zaïlk en Veecaten O. Mooi weer. kand. te Utrecht, die bedankte voor Hoek (Z). Nijverdal en voor Ternes- zen. Beroepen te RotterdamOharlois N. Bruin te Beverwijk. Aangenomen naar Marienberg D. Deddens te Wet&lnge- Sauwerd. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Rottendam-West H. ram Leeu wen te Arnhem en D. Slagboom te 's-Gra- venzande. Bedankt voor Aalsmeer S. wynsma te Broek op Langendijk voor BTimsehoten H. C. van der Ent te Werkendam. REMONSTR. BROEDERSCHAP Bedankt voor Utrecht (vac. N. van Gel der) H. J. de Kievid te Eindhoven. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Werkendam H. van Gilst te Dlnkeland en W. Hage te Nunspeet Tweetal te Kampen W. Hage te Nunspeet en L. Kieboom te Li&se. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 2 d 6 U O co ■a s 6 13, Cw Oslo zwaar bew. windstil 15 0 Kopenhagen licht bew. wzw 6 17 0 Aberdeen mist windstil 16 0.5 Londen regen o 4 17 0.1 Amsterdam zwaar bew. z 2 17 1 Luxemburg licht bew. no 2 16 2 Parijs regen ozo 3 17 7 Bordeaux regen z 2 21 0.2 Grenoble licht bew. windstil 23 0 Nice zwaar bew. n 5 23 0 Berlijn zwaar bew. wnw 4 18 1 Frankfort mist windstil 18 0 München zwaar bew. wzw 1 16 17 Zürich regen windstil 19 4 Genève zwaar bew. windstil 20 0 Locarno zwaar bew. windstil 23 5 Wenen geh. bew. nw 2 19 13 Tnnsbruck regen zo 2 18 8 Rome zwaar bew. z 3 28 0 Ajaccio lioht bew. ono 1 24 0 Mallorca half bew. windstil 29 0

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2