5 If# m 5 MrJ #77 s fj 9 ff# w ra w Fransman Guy Lef rant won Prijs van de Rotterdamse Jockeyclub 12 Nationale titel dressuur voor Truusje van Door 11e Alle Nederlandse ploegen in de herkansingen Italianen behaalden titel met zeer fraaie score EEN UIT NEGEN WOORDEN ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1957 Advertentie DINSDAG gff^F^ff WOENSDAG DONDERDAG ffP^Êff VRIJDAG ZATERDAG ^^"^BfiONDAG1' MAANDAG DINSDAG VVOENSDAG^^^^^W OONDfRD SEPTEMBER^^^ ^ffsEPTEMBERW MSEPTEMBERS SEPTEMBER ff ^ff SEPTEMBER ff ^JsfPTEM BER ff r BL JfSEPTEMBER ff ^/SEPT EMBER^^^^ff SE PTEMBEl VREDENBURG Muziekinstrumenten Parfumerieën en cosmetica, toilet- Voedings- en genotmiddelen Kantoormachines, administratie- Naai- en breimachines voor De beurs is geopend van donderdag eptembek Huishoudelijke en luxe huishoude lijke artikelen: Gebruiksartikelen en onderhouds middelen. Glas. aardewerk, porse lein, kristal. Luxe metaal- en hout waren, bestek, kunstnijverheids- en religieuze artikelen Muziekinstrumenten Kleinmeubelen. spiegels, schilde rijen. lijsten, woningtextiel Goud. zilver, bijouterieën - Uur werken - Rokersbenodigdheden Lederwaren Textiel, kleding, mode- en kleinvakartikelen Parfumerieën en cosmetica, toilet artikelen Speelgoed - Sportartikelen Reclame-toegiftartikelen, souve nir- en feestartikelen Voedings- en genotmiddelen Handelsinformaties, voorlichtingsdiensten CROESELAAN Elektrische huishoudelijke appa raten en verlichtingsartikelen, klein Installatiemateriaal Kantoormachines, administratie systemen Kantoormeubelen, archief- en magazijninrichtingen Telefonie- en oproepsystemen Kantoor- en schoolbehoeften Drukwerk, reclamemateriaal en - ontwerpen - Verpakkingsartikelen Naai- en breimachines voor huishoudelijk gebruik Woningtextiel, kleinmeubelen Expositie en demonstratie op het gebied van transport met containers Handels-informaties, voorlichtingsdiensten De beurs is geopend van 9-5 uur. Toegangsprijs - ook voor de eerste twee dagen - f 2.-. Catalogus I 2.50, verkrijgbaar aan de loketten. Internationaal concours hippique te Rotterdam Tien dagen lang zullen op het terrein van de Sociëteit, gevestigd in de Rotterdamse Manege, de paarde-hoeven trappelen. Tien dagen lang zullen ook enkelen van de beste ruiters uit Europa tegen elkaar uitkomen in een strijd om de zegepalm. Reeds op de eerste dag van dit jaarlijks concours-hippique, dat ditmaal een extra tintje heeft gekregen doordat het Europees kampioen schap voor springruiters voor de eerste maal in de hippische historie wordt gehouden, werd sport van hoog gehalte geboden. Het belangrijkste nummer van de dag, internationaal gezien, was ongetwijfeld het springnummer om de Prijs van de Rotterdamse Jockeyclub. Ruiters van wereldfaam zoals de Olym pische kampioen Hans Guenther Winkler, de Franse militaire ruiters, kapitein Lefrant en De Fombelle, de Italiaanse markies De Medici en de Britse amazones Down Palethorpe en Jean Harper toonden stuk voor stuk hoe parcoursen dienen te worden gereden. gebouwd door de heer J. Jurgens uit Enschede, bleek echter voor de klasse van deze paarden, die veelal in L-par- koersen uitkomen, vrij zwaar. Geen en kele van de veertien deelnemers kwam foutloos rond. Het kleinste aantal fou ten bedroeg acht. Winnaar werd de Am sterdammer J. van Tiel die met „Heid- grafin" ondanks de twee fouten, een mooi parkoers reed. in rustige stijl. De Rotterdammer J. B. Kosters met ..Mas cotte" en de Scheveningse jeugdige amazone Marijke Englebert met ..Pret maker" kregen hetzelfde aantal fouten genoteerd. Maar de tijd gaf daarna de doorslag, die voor de Amsterdammer 109.2 sec., voor de Rotterdammer 119.6 dag komen wij tot de conclusie, dat in het internationale veld de Nederlanders zich niet hebben kunnen handhaven te genover de buitenlandse équipes. Het springconcours om de Prijs van de Rot terdamse Jockeyclub bestond uit twee manches. Iedere ruiter moest het parkoers twee maal afleggen, iedere ronde met een an der paard. Het totaal van het aantal gemaakte fouten en de tijden die bij el kaar geteld werden, gaven de doorslag. De prijswinnaars werden verdeeld in 2 groepen: groep a duidde die deelnemers aan, die niet waren aangemeld voor het Europees kampioenschap, terwijl groep B de ruiters omvatte, die om de Europe se titel zullen strijden, waarvoor de eer ste kwalificatie-ronde vandaag wordt gehouden. Men kan de wedstrijd van vrijdag dus voor deze ruiters als een voorproefje beschouwen, een zich „in rijden". Winnaar van dit nummer werd in groep A de Duitser Alfons Luetke-West- hues die zowel met „Ala" als met „Fla grant" twee maal zonder fouten rond kwam. In deze afdeling was hij de eni ge ruiter, die het zover bracht. In de afdeling B evenwel, bij de meer gerou tineerde ruiters, waren het drie combi naties die met een totaal van nul fouten uit de ring kwamen. Bovenaan stond de Franse kapitein Guy Lefrant die met ..Caballero" en met „Etendard" respec tievelijk 88.4 sec. en 91.6 sec. liet af drukken. De snelste stijden van de drie. De parcoursen gereden door Lefrant waren zeer snel. maar hier en daar wat slordig. De paarden tikten vele hinder nissen aan. De korte wendingen evenwel zijn vrijwel niet te overtreffen. Hans Guenther Winkler reed met „Halla" en „Sonnenglanz" voortreffelijk. Zeer beheerst, weldoordacht liet hij zijn paardjes de hindernissen nemen. Ruim gesprongen bleven zowel de parkoersen van de merrie als van de vos-ruin fout loos. Maar de tijden die voor Winkler werden genoteerd waren langer dan voor de Fransman, n.l. 99.8 en 118 sec., zodat de Duitse ruiter als tweede ein digde. De Belg Poffe, veel beheerster rijdend dan in de voorgaande jaren, maakte zo wel met „Hicamboy" als met ..Kilbar- ry" een zeer goede indruk. Beide par koersen werden zonder een enkele fout genomen, in resp. 99.4 en 116.8 sec., waar mee de Belg de derde prijs verwierf. De beste Nederlandse combinatie was die van Anton Ebben met de paarden „Harmonieuse" en „Fleur d'Oranger". Met het eerstgenoemde paard noteerde hij 8 fouten en met het tweede 4. zodat zijn totaal op 12 kwam. Tonny Timmer legde met „Master" een zeer goed par koers af. vooral wanneer men in aan merking neemt dat dit paard maan denlang op stal heeft gestaan. Acht fou ten was het resultaat. Met ..Roxane" was het minder gunstig. Vijftien fouten, bracht Timmers totaal op 23 en scha kelde ook hem uit voor de prijzen. PRIJS VAN KRALINGEN Het nationale springnummer om de Prijs van Kralingen leverde voor de ZEILEN Van Duyl wint Portugees kampioenschap Draken De Nederlander Van Duijl heeft het kampioenschap van Portugal in de drakenklasse gewonnen. In het eind- klassment bezet hij met de ..Trintel 2" de eerste plaats met 7 pnt. Tweede werd de „Grifo 2" (Portugal) met 9 pnt en derde de „Pan" (Port.) met 16 pnt. De Nederlander Warners met „Vanguard" plaatste zich met 25 pnt tiende in de eindrangschikking. Europees kampioenschap eenmans zwaardboten Het klassement na zes races voor het Europees kampioenschap eenmans- zwaardboten te Napels luidt: 1. België 5603 punten; 2. Denemar ken 4487 punten; 3. Nederland (Slees- wijk) 2950 punten; 4. Duitsland 2877 punten; 5. Italië 2742 punten; 6. Zwe den 2496 punten; 8. Frankrijk 3434 punten: 8. Polen 2097 punten; 9. Zwit serland 1917 punten; 10. Zuid-Slavië 1596 punten; 11. Groot-Brittannië 1541 punten; 12. Turkije 1262 punten. Regionale atletiek in Leidse Hout (Van onze atletiekmedewerker) Morgen om half een starten de Bata ven op de sintelbaan in de Leidse Hout met hun jaarlijkse regionale atletiek wedstrijd, die dit jaar wel een record aantal deelnemers heeft geboekt. Niet minder dan 360 atleten uit Zeeland, Noord-Holland. Zuid-Holland, Noord- Brabant en Utrecht schreven voor deze kamp in. sec. en voor Marijke Englebert 124 sec. was. zodat zij zich resp. eerst, tweede en derde klasseerden. DRESSUURPROEF In de morgenuren was (en aanschou wen van veel publiek, ook de Prinsessen Beatrix. Irene en de moeder van Prins Bernhard, Prinses Armgard waren aan wezig. de dresuurproef om 't Nederlands kampioenschap (de prijs van Sint Joris) gehouden. Het doel van een dressuur- proef is het aantonen van de lenigheid en de soepelheid van het paard, alsme de te testen of het dier licht in de hand is. Tijdens de proef moeten de voorge schreven figuren uit het hoofd worden gedemonstreerd. Dit heeft naar alle waarschijnlijkheid de nationale dres- suurkampioene van 1956. mej. H. E. J. M. ten Bos met „Rezimar" de titel ge kost. Haar sterkste concurrente was name lijk de jeugdige Truusje van Doorne met ..Hamlet". Beide paarden waren in kwa liteit vrijwel gelijk, maar doordat mej. Ten Bos in het parkoers een fout maak te. kostte dit haar strafpunten die juist voldoende waren om haar van de eerste plaats te verdringen. Met slechts 7 pun ten verschil was de weg voor Truusje v. Doorne naar het nationaal kampioen schap open. Met „Hamlet" kreeg zij 364 punten en klasseerde zich eerste. Mej. Ten Bos werd 'tweede met ..Rezimar' met 357 punten. Mevr. Benedictus-Lief- tinck kreeg met ..Kobold" juist twee punten meer <322 pnt.) dan Prins Bern hard met „Arquebuse" (320), zodat de Prins de vierde plaats kreeg toegewezen na een goede rustig gereden proef. Van daag wordt het concours hippique voort gezet met een nationale dressuur-proef voor de jeugd, daarna volgt de eerste klasseringswedstrijd voor het Europees Serie wedstrijden De Alg< eiueue De Algemene organiseert dit week einde zijn jaarlijkse seriewedstrijden. De adspiranten spelen hedenmiddag, aanvang 2 uur en de senioren komen zondag in het veld. Dan beginnen de wedstrijden om 10 uur. In alle afdelingen wordt gespeeld vol gens het halve competitie-systeem. De volgende twaalftallen nemen aan dit toernooi deel: le afdeling: HSV 1, Olympiaan 1 (beide uit Den Haag) en de Leidse clubs De Algemene 1, Fluks 1 en Zuiderkwar tier 1. 2e afdeling: ALO 1. Die Haghe 2 (bei de uit Den Haag) en de Leidse teams De Algemene 2, Fluks 2 en Crescendo 1. 3e afdeling: ALO 2. HSV 2. De Da naïden 2, Fluks 3. De Algemene 3. 4e afdeling: Crescendo 3, Fluks 4. Zui derkwartier 3. Algemene 4 en Algemene 5. Adspiranten: le afdeling: Ons Eiber nest a. Olympiaan a (beide uit Den Haag). Minerva a. Fluks a en De Alge mene a. 2e afdeling: Ons Eibernest b. Fluks b, Minerva b. Olympiaan b en Vicus Oriëntis c. 3e afdeling: Ons Eibernest c. Fluks c. Vic. Oriëntis d. De Algemene b en De Algemene c. De uitslagen van de laatste zomer - avondkorfbalwedstrijden. welke Fluks tegen verschillende bedrijven hier ter stede uitgeschreven had. zijn: Ned. Ro togravure Maatschappij-Fluks 2-4. Holl. ConstructiewerkplaatsenFluks 0-6. Van alle deelnemende bedrijven be reikte de Rotogravure Mij het gunstig ste resultaat. Het twaalftal van deze fir ma leed n.l. de kleinste nederlaag en komt daardoor in het bezit van de door Fluks uitgeloofde prijs. kampioenschap springen, een spring nummer om de Prijs van de Juniores, terwijl de dag zal worden besloten met een groot internationaal springconcours om de Prijs van de Kralingse Plas. Eu ropese roeikampioenschappen (Van een speciale verslaggever) De Nederlandse deelnemers aan de Europese roeilcampioenschappen te Duisburg zijn er op de eerste dag niet in geslaagd tinaleplaatsen te veroveren. De vier met stuurman van Nereus eindigde in de heat op de tweede plaats achter Duitsland, skiffeur Redelé van de Dordtse bracht het in de eerste voor- wedstrijd niet verder dan een vierde plaats achter Rabeder, Kocerka en Ferencz, de twee zonder stuurman van 't Spaarne werd eveneens vierde na Oostenrijk, Engeland en Denemarken en de acht van Nereus moest Italië, Hongarije, Denemarken en Zweden laten voorgaan. De grote winnaars van deze eerste dag waren de Duitsers, die vijf over winningen boekten, waaronder een bijzonder sensationele van de skiffeur Von Fersen op titelhouder Iwanov. Er werd trouwens toch met reputaties gekegeld. In de twee zonder stuurman zullen de Russen Victor Ivanov en Bul- dakov het vandaag nog eens moeten proberen, want zij werden door de Roe menen geklopt. En de vier zonder stuur man van de Verenigde Staten, vorig jaar tweede prijswinnaar in Melbourne, moest het afleggen tegen de ook in Nederland bekende ploeg van Etuf Essen. In het zelfde nummer verloren de Russen ver rassend van Roemenië. Bij de achten slaagde titelhouder Tsjecho-Slowakye er niet in zich direct te plaatsen. Het werd zelfs een dubbele nederlaag voor de Tsjechen want behalve Rusland moesten zij ook Duitsland voor laten gaan. Deze resultaten wijzen uit, dat men zondag in de finales bijzonder spannende wedstrij den kan verwachten. De uitslagen van de eerste heats luiden Vier met stuurman:, eerste heat: 1. Rusland 6 min. 44.5 sec., 2. Zwitserland op lte lengte, 6.49.3, 3. Polen, 6.50.1. Tweede heat: 1. Duitsland 6.46.4, 2. Nederland (Nereus) 6.51.3, 3. Zweden 6.51.8. Twee zonder stuurman, eerste heat: 1. Roemenië 7.18 2. 2. Rusland 7.22.8. 3. De nemarken 7.35.0, 4. Frankrijk 7.48.7, 5. Polen 7.58.1. Tweede heat: 1. Oostenrijk 7.19.6, 2. Engeland 7.21.1, 3. Duitsland 7.30.3, 4. Nederland (Van Huystee en Britzei) 7.33.8. Skiff: eerste heat: 1. Rabeder (Oos tenrijk) 7.43.0, 2. Kocerka (Polen) 7.46.6, 3. Ferencz (Roemenië) 7.48.5, 4. Redelé (Nederland) 7.49.4. Tweede heat: 1. Von Fersen (Duits land 7.27.3, 2. Iwanov (Rusland) 7.39.8, 3. Vlasic (Zuid-Slavië) 7.46.8. Derde heat: 1. Mackenzie (Australië) 7.26.0, 2. Nielsen (Denemarken) 7.36.9, 3. Mcdonough (V.S.) 7.46.5. Dubbel twee: eerste heat: 1. Duitsland 7.11.0, 2. (op 1 lengte) Zwitserland 7.14.3, 3. Zuid-Slavië 7.18.3. Tweede heat: 1. Rusland 7.11.9, 2. (op lte lengte) België 7.17.6, 3. Italië 7.27.9. Achten: eerste heat: 1. Rusland 6.19.4. 2. (op 2 lengten) Duitsland 6.25.7, 3. Tsjecho-Slowakije 6.32.3. Tweede heat: 1. Italië 6.13.1, 2. (op 2te lengte) Hongarije 6.22.0, 3. Denemar ken 6.25.8, 5. Nederland („Nereus") 6.28.2. Twee met stuurman: eerste heat: 1. Polen 7.42.1, 2. <op 1 lengte) Italië 7.44.7, 3. Denemarken 7.52,2. Tweede heat: 1. Duitsland 7.57.8, 2. op 4 lengten Finland 8.10.2, 3. België 8.12.8. Vier zonder stuurman: eerste heat: 1. Duitsland 6.47.1, 2 (op te lengte) Ver enigde Staten 6.48.2. 3. Engeland 6.54.8. Tweede heat: 1. Roemenië 6.48.4, 2. (op 1 lengte) Rusland 6.51.3, 3. Denemarken 6.53.1. De Duitse ruiter Hans Gunther Winkler in actie op Halla tijdens het C.H.I.O. in Rotterdam. ZWEMMEN Japanse zwemmers naar Leiden Van 9 tot en met 14 september zal een sterke Japanse zwem- en poloploeg, bestaande uit studenten van de Nihon universiteit een toernee maken door ons land. Op 9 september zijn zij de Europees bridgekampioenschap te Wenen (Van onze bridgemedewerker) Met slechts één nederlaag en één gelijkspel uit zestien wedstrijden heeft Italië te Wenen het Europees bridgekampiooenschap behaald. Het Nederlandse herenteam speelde in de voorlaatste ronde gelijk tegen België en verloor in de laatste ronde van Italië. Door deze resultaten eindig den onze landgenoten in de eindrangschikking op de vijfde plaats. De uitslagen uit de 16e ronde waren: België speelt gelijk tegen Neder land: 50 tegü 48 matchpnt. Italië speelt gelijk tegen Engeland: 57 tegen 55 matchpnt.; Spanje verliest van Oosten rijk met 36 tegen 47 matchpnt.; Finland verliest van Zwitserland met 42 tegen 49 matchpnt.; Ierland wint van IJsland met 54 tegen 43 matchpnt.; Libanon verliest van Polen met 38 tegen 58 matchpunten; Noorwegen verliest van Zweden met 50 tegen 56 matchpnt. De uitslagen van de laatste ronde lui den: Polen verliest van Noorwegen met 35 tegen 67 matchpunten; IJsland verl. van Libanon met 47 tegen 54; Frankrijk wint van Finland met 58 tegen 51; Oos- Van der Lippe naar RCH P. van der Lippe, de bekende midvoor van het eerste elftal van de Voetbalver eniging „Noordwijk" heeft als lid be dankt, omdat hij wil gaan spelen bij R.C.H. uit Heemstede. Buiten voorken nis van het bestuur heeft hij vorige week woensdag reeds de training van R.C.H. bijgewoond. Enkele dagen later heeft hij zijn lidmaatschap opgezegd. Het heen gaan van Van der Lippe betekent een verlies voor „Noordwijk". Zijn plaats in de vandaag te spelen wedstrijd tegen Unicum uit Rotterdam zal worden in genomen door De Koning. Opstellingen UVSSHS In cje erewedstrijd welke morgen op het LFC-terrein wordt gespeeld ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Kanaries, komen de elftallen van UVS en SHS als volgt in het veld: SHS Van Wijngaarden, Onink, Mommers. Zuidgeest, B. Zwarts, De Wit, Knolman. Dekker, Van Geen, Wim Zwarts, Huntink. UVS Michielse, Van Leeuwen, De Wolf, Filippo, Hak. De Haas. Verhoogt, H. Bekkering, Verhoeks, C. v. d. Zeeuw, Matheuwisse. Scheidsrechter is de heer Formenoy. Voorafgaande aan deze ontmoeting spelen de adspiranten van LFC en GONA (Den Haag) tegen elkaar. Aan vang 1.15 uur. Sportagenda Boshuizerkade (2,30 uur) Gouden feest LFC: erewedstrijd UVSSHS. Leidse Hout Regionale atletiekwed strijden Bataven. Amsterdam Atletiekwedstrijden om Prins Hendrikbeker. Hilversum Atletiekwedstrijden om Prinses Julianabeker. Rotterdam Internationaal Concours Hippique. Wassenaar (Duindigt) Koersen (1.30 uur). Duisburg (Duitsland) Finales Euro pese roeikampioenschappen heren. Brussel BelgiëNederland tennis gemengde ploegen. Brussel BelgiëNederland schermen (heren op degen). Noordwijk Noordwijkse Golfweek. gasten van de AZ en PC te Arnhem, Leiden ontvangt de Japanners de dag daarna en op 11 september zwemmen zij in Gouda. Bij de Japanse zwemmers bevinden zich Masakazu Sawamura en Motonobu Miyamura, die de 100 meter vrije slag binnen de 58 sec zwemmen. In bijgaande figuur moeten negen woorden van negen letters worden in gevuld. Zij worden hieronder omschre ven, maar niet in de volgorde waarin zij ingevuld moeten worden. Het kan dus best zijn, dat de eerstgegeven om schrijving bedoeld is voor het laatste of derde woord etc. Bij invulling van de juiste woorden op de juiste plaatsen ont staat diagonaalsgewijze in de dik om rande vakjes de naam van een groot man uit onze tijd. Alle in te vullen woor den zijn zelfstandige naamwoorden. Lange paal om iets te schragen woordloos spel zeer fijn krullend haar zoete lekkernij ergens een stuk van gevolgtrekking de verte in tijd of ruimte broodbestanddeel meer dan genoeg. Oplossingen onder het motto „Woor- denpuzzel" dienen voor woensdag a.s. te 9 uur v.m. in het bezit te zjjn van de tenrijk wint van Spanje met 70 tegen 41; Nederland verliest van Italië met 28 tegen 58; Duitsland wint van België met 66 tegen 48 matchpunten. EINDSTAND De eindstand van het toernooi werd: 1. Italië, 29 winstpunten; 2/3. Oosten rijk en Engeland, elk 26 winstpunten; 4. Frankrijk. 24 winstpnt.; 5. Neder land, 23 winstpnt.; 6. Noorwegen, 19 winstpnt.; 7/8/9. België, Finland en Denemarken, elk 15 winstpnt.; 10/11/12. Libanon, Duitsland en Zwitserland, elk 12 winstpnt.; 13/14. IJsland en Ierland, elk 10 winstpnt.; 15. Spanje, 9 winstpnt.; 16. Polen. 8 winstpnt.; 17. Zweden. 7 winstpunten. Door een overwinning op Duitsland eindigde Denemarken als eerste in het toernooi voor damesteams. Het behaalde 19 punten uit elf wedstrijden. Engeland werd tweede (17 p.), Noorwegen derde (15) en België vierde met 14 punten. In de tiende ronde verloren de Neder landse dames met 83 tegen 38 match punten van Engeland. Onze bridgemedewerker, de heer Fi- larski, meldt uit Wenen: Italië heeft volgens de verwachting ook dit jaar het Europese kampioen schap behaald. Hun matchpuntenscore is een uitschieter in dergelijke toernooi en. De Italianen speelden per wedstrijd gemiddeld genomen met meer dan 35 matchpunten voor. De spelers van dit schitterende Ita liaanse team zijn: Chiaradiad'Alelio, die een systeem spelen, wat weinig af wijkt van het normale biedsysteem, ge baseerd op de Culbertson-principes. For- quetSiniscalco spelen het zogenaamde Napolitan-club-systeem, ontwikkeld door Chiaradia en het derde paar Avarelli Belladonna speelt het Romansysteem, evenals het bovengenoemde systeem doorspekt met kunstmatige biedingen, waarvan sommige ontleend zijn aan het Marmic-systeem van Mario Franco, een van de sterkste spelers ter wereld. Bij de dames won het Deense team wederom het kampioenschap. Onze dames eindigden helaas onder aan. Zowel het bieden als het afspelen bleef beneden peil. De heren speelden in de laatste ronde tegen de kampiooen Italië en verlor met 30 matchpunten onodermeer doordat 2 Nederlandse slams waarvoor een snit nodig was, mislukten. Gisteren meldden wij een 3 sa con tract door Filarski tegen Duitsland ge speeld. Filarski was zuid en dit was de kaartverdeling: noord: Sch. v. xxx. Ha. a. xx, Ru. v x, KI. h. v. 10 x: zuid: Sch. a. x, Ha. h. xxx, Ru. 9 xx, KI. a. b. xx; oost: Sch. h. b. x, Ha. v. 10 xx, Ru. b. xx, KI. xxx. West kwam uit met een kleine ruiten en het eerste gelukje was al, dat ruiten vrouw hield. Filarski speelde toen 4 maal klaveren en op de laatste klaveren signaleerde oost de schoppen aan. Fi larski speelde toen ruiten na en west nam vier ruitenslagen op. Dit was zeer slecht spel, want hij bracht zijn partner in dwang. Na 9 slagen had deze nogo Sch. h. b. en Ha. v. 10, zodat Filarski nog drie hartenslagen en schoppenaas maakte. Abbé Pierre vanavond voor de microfoon Abbé Pierre zal vanavond om half- acht over de zender Hilversum I een en ander vertellen over het wereldfedera- lisme en over het Wereldcongres der Wereldfederalisten te Sdheveningen, waaraan hij heeft deelgenomen. Dr. E. D. Spelberg zal een inleidend woord spreken. Het voor de genoemde tijd in de radiobladen aangekondigde pro gramma vervalt. NAAMSWIJZIGINGEN HOGERE EN MIDDELBARE LANDBOUWSCHOLEN Als gevolg van een nadere uitwerking van de tweede onderwijsnota met be trekking tot het land- en tuinbouwon- derwijs zullen de Rijks Middelbare Landbouwscholen per 1 september 1957 „Rijks Hogere Landbouwscholen" gaan heten, terwijl de naam van de Rijks- landtoouwwinterscholen wordt veranderd in Rijks Middelbare Landibouwsoholen, re9p. Rijks Middelbare Tuinbouwscho len. De Rijks Middelbare Tuinbouw school te Utrecht zal als nieuwe naam „Rijks Hogere Tuinbouwschool" krijgen. De overeenkomstige instellingen van bijzonder onderwijs zijn gerechtigd, deze naamswijzigingen conform in te voeren. redactie, Wittesingel 1 te Leiden. Onder de goede oplossingen stellen wij een eer ste prijs van f. 5,en twee prijzen van f. 2,50 beschikbaar, waarnaar alleen abonnees kunnen mededingen. Oplossing vermenigvuldiging De oorspronkelijke vermenigvuldiging luidde 3 0 6 4 9 5 12 7 3 9 19 4 7 2 1 4 5 4 3 6 12 9 8 3 0 6 4 9 1 5 3 2 4 5 1 5 7 1 4 6 6 1 7 7 Weer kwamen veie goede oplossingen binnen, waaruit het lot de prijswinnaars aanwees. Mej. G. C. Joh. Punt, Groenhoven- straat 12 te Leiden krijgt f. 5,toege stuurd, terwijl J. A. Riedel, Joh. de Wittstraat 51 te Leiden en J. P. v. d. Berg, Trompstraat 25 te Rijnsburg een postwissel van f. 2,50 kunnen verwach- ten.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 5