Pitmanschool Eerste paal voor 243 woningen in Leiden-noord geslagen 1.800.000kinderen gaan straks weer naar school De uwe FILMS ook? Woningbezit van Ons Belang komt hiermee boven de 1000 Jhr. C. C. Röell overleden Tussen 1 maart en 2 juli zijn 53.647 personen doorgelicht WINKELCENTRUM 5 MEILAAN BEGIN VOLGEND JAAR KLAAR 96ste jaargang Zaterdag 31 augustus 1957 Tweede blad no. 29228 Ir. Mackenzie joeg paal, 4 ton, de grond in In deze tijd van bestedingsbeperking hoort men tal van sombere klanken met betrekking tot de bouwnijverheid. Dit kan niet gebouwd worden, dat moet van het programma geschrapt worden, daar zal men nog geruime tijd mee moeten wachten: sombere geluiden, die men maar al te vaak hoort tegenwoor dig. Des te verheugender is het dat gistermiddag een ander geluid gehoord kon worden: het slaan van de eerste paal voor de bouw van 243 woningen voor de woningbouwvereniging „Ons Belang" aan het verlengde van de Willem de Zijgerlaan, achter de Kooi bouw kan beginnen. Het exemplaar dat gisteren de grond inging was 14 meter lang en woog 4 ton. Wanneer dit plan gereed is dat zal ongeveer 1 Y-z jaar duren zal Leiden-noord 17 bejaardenwoningen en 226 flats rijker zijn. Tevens zal dan het woningbezit van de Woningbouw vereniging „Ons Belang" gestegen zijn tot 1048. De totale bouwkosten van dit plan bedragen f. 3.990.000. Dit feestelijk gebeuren werd bijge woond door tal van autoriteiten, onder wie de wethouder van openbare werken, de heer A. J. Jongeleen, de directeur van gemeentewerken, ir. D. IJ. Lem, enkele raadsleden en tal van ambte naren. De heer J. Gerritsen, de voor zitter van de Woningbouwvereniging „Ons Belang", sprak een welkomst woord, in het bijzonder gericht tot de hoofdingenieur-directeur van de provin ciale directie voor de volkshuisvesting en de bouwnijverheid in Zuid-Holland, ir. K. Mackenzie, die zich bereid verklaard had de eerste paal voor dit bouwplan te heien. Er heeft, aldus de heer Gerrit sen, altijd een prettige samenwerking bestaan met de heer G. F. E. Kiers, de voorganger van ir. Mackenzie, en hij hoopte dat deze goede samenwerking ook met de nieuwe functionaris zou be staan. Er is in Leiden bittere nood, en wij hopen dan ook dat het niet voor het laatst zal zijn, dat U een eerste paal komt slaan in Leiden, want er moeten nog zeer veel woningen ge bouwd worden, wil men spreken van een woningvoorraad, die groot ge noeg is. De heer Gerritsen betuigde zijn dank aan de wethouder en de ambtenaren, die ongetwijfeld veel werk verzet moe ten hebben voor men alle goedkeurin- V erkeersongevallen in Leiden 40 AO 36 3 0 D a °3 1 s ]v<? lol Het aantal verkeersongevallen in Lei den in de week van 23 tot en met 29 augustus bedroeg totaal 40. Hierbij wa ren er acht, waarbij lichamelijk letsel te betreuren viel. Ook in de voorafgaande week bedroeg het aantal ongevallen veertig, maar toen was het aantal ge vallen met lichamelijk letsel hoger, na melijk elf. Bij 32 ongevallen was er ma teriële schade (vorige week: 29). Het aantal verkeersongevallen in 1957 bedraagt tot en met 29 augustus 1244. Ir. Mackenzie wist de eerste paal voortreffelijk te slaan. Al was hij dan een nieuweling in het vakzoals hijzelf zei, hij had de hulp van de ervaren heier niet nodig. (Foto L.D./Vam Vliet)) gen voor de bouw had. Tot de heer Fi- lipsen zeide de heer Gerritsen, dat het ook hem zeker genoegen zal doen, dat er weer een aantal woningen gebouwd wordt: het zal uw taak ongetwijfeld weer verlichten. Tenslotte sprak hij de hoop uit, dat de aannemers, de gebr. J. en A. Breur, het werk op tijd klaar kunnen krijgen, omdat er grote nood is, die niet langer mag bestaan dan strikt nodig is. „WITTE RAAF". Voor ir. Mackenzie overging tot het KEURING VAN HERDERSHONDEN Ruim twintig worpen met in totaal tachtig Duitse Herders zullen op zondag 8 september op het binnenplein van „Den Burcht" door een keurmeester worden beoordeeld en besproken. Het gaat er daarbij om, welke worpen de beste zijn. Voor de fokkers van deze groepen zijn da nook fraaie prijzen uit geloofd. Deze fokkersdag wordt georganiseerd door de kringgroep Zuid-Holland van de V.D.H., de vereniging van fokkers van Duitse Herdershonden. De toegang tot deze kynologische gebeurtenis, die om 11 uur begint, is vrij. Voor liefhebbers van de Duitse Herder en van de hond in het algemeen zullen er heel wat mooie dieren te bewonderen zijn, waaronder de beste reuen uit het Westen. Lezers schrijven HELPT HELPEN Deze woorden vindt U op alle affiches van de gezinsverzorging in het gehele land. Volgende week zal de jaarlijkse col lecte worden gehouden, ten bate van dit werk in onze stad. Helpt de gezinsverzorgster helpen, zo dat zij door uw financiële steun kan in springen als in gezinnen met kinderen de Moeder uitvalt. Helpt Helpen. Officiële publikaties WEDEROPBOUWPLAN De Burgemeester van Leiden brengt ter voldoening aan het bepaalde bij artikel 2, eerste lid. van de Wederopbouwwet, ter openbare kennis, dat de gemeenteraad bij besluit van 26 arug. 1957, no 169heeft bepaald, dat een herziening van het we- derop bouwplan .Leiden-Stationsplein" castgesbeld door het College van Algemene Commissarissen voor de Wederopbouw bil besluit van 23 oktober 1947, no 43. wordt voorbereid, omvattende het gebied, gele gen ten zuidoosten van de spoorbaan Am sterdam-Rotterdam, ten zuidwesten van de lijn vladuot Rijnsbuxgerweg-hoek Rljns- burgerslngel, ten noordwesten van de Rljnsburgersingel en van de Morssingel, ten westen van de Morssingel, ten noorden van de Morsweg en ten oosten van de Do- bouwlng aan de Paul Krugerstraat. Lelden, 31 augustus 1957. De Burgemeester van Leiden. F. H. VAN KINSCHOT Algemeen geacht ingezetene Nadat hjj een bezoek aan zijn doch ter op Terschelling had gebracht en te Harlingen in zijn auto wilde stappen is gistermiddag geheel onverwachts ten gevolge van een hartaanval overleden jhr. C. C. Röell, directeur van de N.V. Leidsche Zoutkeet aan de Oude Singel en gedurende vele jaren een algemeen bekende en zeer gewaardeerde persoon lijkheid, zowel In Leiden, waar htf zo vele jaren werkte, als in Oegstgeest, waar hjj de laatste jaren woonde. De heer Röell, die op 31 december 1882 te Sliedrecht is geboren, vertoefde in zjjn jonge jaren veel in het buiten land, o.a. in de Verenigde Staten. Na zijn vestiging in Leiden werd hij van wege zijn persoonlijke en zakelijke hoe danigheden in het bestuur van tal van verenigingen en instellingen opgeno men. Zo had hij jarenlang zitting in de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, was hij een vooraan staand bestuurslid van het Leidse Borg stellingsfonds, de Leidsche Vereeniging van Industrieëlen, de Leidsche Maat- De vakanties zijn weer voorbij. Op-1 van de baan! En Robinson geeft Uw nieuw gaan 890.000 meisjes en 910.000 jongens tóch al een voornaam ding jongens meer of minder braaf en extrawant tussen de rubber-loopzool meer of minder graag naar school. Maar vóórdat al die moeders van al die 1.800.000 kinderen een zucht van verlichting kun nen slaken, zitten ze weer voor de grote zorg: schoe nen. schoolschoenen! Laten deze moeders ge rust herademen, want dit nieuwe schooljaar brengt goed nieuws tenminste voor de moeders van die 910.000 jongens. De Ro- binson-Schoenfabriek (U weet wel: die goeie Ro binson voor Vader en Zoon) maakt namelijk schoolschoenen, waarvan de zolen 6 maanden worden gegaran deerd. Schriftelijk, met bewijs en al erbij Dat is natuurlijk prachtig nieuws een half jaar lang de zooireparatie (de Robinson SPAAR- zool) en de leren binnen zool zit immers nog de Robinson-ventiLEERzool. Deze extra „adem"zool van LEER zorgt ervoor, dat de voeten van Uw jongens gezond en sterk blijven. Een enorm voor deel, dat alléén Robinson- geeft! Rubber om lang op te lopen, leer om gezonde voeten te houdenRo binson combineert beide dingen in dezelfde schoe nen en geeft er boven dien nog 6 maanden ga rantie bij. Weg dus met dat zorgelijke gezicht, moedèr! Met Robinson-schoolschoenen hebt U een half jaar lang een belang rijke zorg minder. 6 maanden 'n zorg minder! Be volkingson der zoek t. b. c. 0P5 en 6 september kan men nog terecht Van het bevolkingsonderzoek op tuberculose, dat plaats vond van 1 maart t/m 2 juli 1957 zijn thans de voorlopige resultaten bekend. In die periode zijn 53647 personen doorgelicht; hierin zijn begrepen de groepsonderzoeken van alle scholen en bedrijven. Het aantal ge vonden actieve t.b.c. gevallen was 17, inactieve t.b.c 380 en geringe resten 25 4. De 17 actieve t.b.c. gevallen beteke nen minder dan 1 patient op 2500 onderzochten; dit is een gunstig resultaat. Behalve tuberculose gevallen werden hebben opgegeven, maar alsnog willen Bestedingsbeperking doet zich gelden in vraag naar arbeiders In vorige overzic/hten werd af en toe opgemerkt, dat gedurende de zomer- maanden steeds schommelingen optre den van het aanbod van werkkrachten, j Vertoonde de werkloosheid aan het be gin van augustus 1957 een stijgende ten dens in de afgelopen week is de gere- gisreerde arbeidsreserve met 15 gedaald tot 215. Uit dit lage werkloosheidscijfer blijkt duidelijk, dat de werkgelegenheid op hot moment nog zeer gunstig is. De gevolgen van de bestedingsbeper king zijn wel merkbaar bij de vraag naar arbeidskrachten. Het aantal gere gistreerde aanvragen om mannelijk personeel liep n.l. in pl.m. 14 dagen terug van 700 tot 605, een beduidende afname dus. Onder deze 605 aanvragen zijn 177 verzoeken om toezending van jeugdig personeel tot 19 jaar begrepen. De werkgelegenheid in de metaal- en textielindustrie is nog zeer gunstig. Ook in de bouwnijverheid bestaat nog plaatsingsmogelij'kheid, al zijn de voor uitzichten in verband met de beste dingsbeperking minder gunstig. Bij het arbeidsbureau zijn momenteel 121 werkloze vrouwen ingeschreven, onder wie 69 jeugdigen, die na het ver laten van de scholen en na de vakan ties een werkkring overeenkomstig hun opleiding en aanleg zoeken. De vraag naar vrouwelijk personeel liep in de afgelopen week terug van 320 tot 258. De tekorten aan vrouwelijk personeel zijn nog zeer groot in de kleding- en textielindustrie. Ook de vraag naar vrouwelijk kantoorpersoneel is vrij om vangrijk. EXPOSITIE BOUWFONDS NED. GEMEENTEN „Wonen in een eigen hnis". De door het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten ingerichte rijdende expositie „Wonen in eigen huis" doet in de ko mende week Leiden aan en zal een standplaats innemen op de Beesten markt. De opzet van deze tentoonstelling is tweeledig, t.w. een doelmatige inrich ting van de 'woning en het aangeven van de mogelijkheden tot het verkrijgen van een eigen woning. nog andere longaandoeningen van ern stige aard en een paar honderd ande re afwijkingen van allerlei andere aard gevonden (afwijkingen aan middenrif. slaan van de eerste paal. zeide hy het skelet, hart en bloedvaten) zeer op prijs te stellen als nieuweling zijn krachten te mogen beproeven op een eerste paal in Leiden. Wij zullen ons best doen het aantal nieuwe wo ningen zo groot mogelijk te doen zijn, maar er zijn nu eenmaal moeilijkhe den, aldus spr. Des te verheugender is het dat dit plan in uitvoering kan komen en dat de financiële kwestie van de zaak geregeld is; men kan dat bijna een witte raaf gaan noemen, al dus spr., die tenslotte wees op het grote belang van een goede samen werking. Met vaardige hand sloeg ir. Mackenzie daarop de eerste paal in de grond. Er zullen nog 979 van dergelijke palen moe ten volgen, eer men met de eigenlijke Van de gevonden afwijkingen zijn de huisartsen van de patiënten in ken nis gesteld, zodat de eventueel nodige behandeling plaats vindt. De belangrijkheid van het onderzoek spreekt uit het bovenstaande voor zich zelf. Het onderzoek werd op 2 juli voorlo pig beëindigd. Zoals reeds eerder werd gepubliceerd zou er begin september nog gelegenheid worden geboden, verzuim te herstellen. Er zijn er namelijk nog ve len die zich voor het onderzoek hebben aangemeld, maar niet verschenen zijn, hetzij door ziekte, vakantie, of andere oorzaak en misschien ook wel door slordigheid. Deze kunnen nog terecht! Ook zij, die zich niet voor onderzoek Een stad aan de stad Er komen 40 ivinkels en 104 flaticoningen Langzaam maar zeker groeit er een stad aan de stad Het zou teveel zijn nu reeds te zeggen, dat het uitbreidingsplan Zuid- West (omgeving 5 Meilaanzijn voltooiing nadert, maar langzamerhand gaan zich de contouren van dit grote nieuwe stadsdeel, dat in de toekomst zo'n 15.000 bewoners zal tellen, zich scherp aftekenen. Ook komt er meer en meer tekening in het hart van deze wijk, het fraaie winkelcentrum aan het 5 Meiplein en de 5 Meilaan. Wind en weder dienende zal dat in het be gin van het volgend jaar geheel gereed zijn. deelnemen kunnen nog worden onder zocht. Het onderzoek kan nog plaats vinden op donderdag, 5 september van 9.00 12.00 en 14.0016.30 uur en vrijdag 6 september van 14.00—16,.30 en 19.00 21.30 uur in een lokaal van het Wees huis. Hooglandse Kerkgracht. Dit is de laatste gelegenheid. Laat ieder deze benutten! In vijf blokken Dit werd ons medegedeeld door de heer G. Kalemink en men zal moeilijk iemand vinden, die in deze met meer gezag kan spreken dan deze directeur van de N.V Panagro, welke de winkels en de flatwoningen in deze omgeving bouwt. In totaal bouwt hij aan de 5 Meilaan en het 5 Meiplein veertig win kels met dagverblijf en magazijn, waar van er dertig zullen zijn met garage. Boven deze winkels, die in vijf blok ken geplaatst zullen worden komen flatwoningen en wel veertig driekamer flats, twee en vijftig vierkamerflats en twaalf vijfkamerflats. Vóór de winkels evenals de flats naar ontwerp van de Rotterdamse architect E. F. Groosman komen ruime betegelde wandelstra ten, terwijl een brede, doorgaande lui fel voor een goede beschutting van kij kers en kopers zorgt. GUNSTIG SYSTEEM Dit gehele project van ruime en prak tische winkels en moderne, lichte flats wordt daar neergezet in opdracht van Nationaal Grondbezit N.V. Door erva- azap ijaaq uapaoMoS razfiM spaajs uaSuu maatschappij een systeem ontworpen, waardoor het mogelijk wordt om met een relatief geringe storting vooraf door maandelijkse betalingen eigenaar van een winkel of een flatwoning te worden. Om een enkel voorbeeld te noemen: en vierkamerflat kost 22 tot 23 000, vrij op naam. Wanneer de woning betrok ken wordt, moet een bedrag van 3500 gulden zijn voldaan, waarna gedurende een periode van vijftien jaar een bedrag van 129 tot 136 per maand wordt be taald. waarin servicekosten begrepen zijn. Na verloop van deze jaren garan deert Nationaal Grondbezit een normale eerste hypotheek van het nog resterende koopbedrag tegen de alsdan bij hypo theekbanken geldende voorwaarden. Geveilde percelen Ten overstaan van notaris N. W. Holt- kamp te Leiden. Te Leiden: pakhuis met afz. boven woning en opslagruimte Narmstraat 23/ 23a in bodf 14.200, koper T. Beeuwkes q.q. te Leiden voor f 15.200. Te Leiderdorp: woonhuis en erf Dwars- weteringkade 3 in bod: f 1.300, koper: J. van Benten te Leiden voor f 1.300. Woonhuis en erf Dwarsweteringkade 6 In bod f 1.200, koper A. de Joong te Lei den voor f 1.200. Woonhuizen en erven Dwarsweteringkade 7 en 8 tezamen na afmijning in bod: f2.900. koper J. Marks q.q. te Leiden voor f2.901. Woonhuizen en erven Dwarsweteringkade 9 en 10 te zamen na afmijning in bod f2.600, ko per J. Marks q.q. te Leiden voor f2.602. Woonhuizen Dwarsweteringkade 4 en 5 resp. in bod f 1.225 en f1200, zijn niet gegund. AVONDMUZIEK. Het programma van de avondmuziek op maandag 2 september in de Pieterskerk door Jan v .d. Berg, organist te Delft, m.m.v. Annle CnossenAlgera, sopraan, luidt als volgt: 1. Preludium en Fuga In a kl. t. (or gel) J. S. Bach; 2. a Arlsoso: Dank sei dir Herr, G. F. Handel, b Aria: O, hat ich Jubals Hart, G. F. Handel (zang en orgel)3. Toccata in Fuga in E gr. t-, J. L. Krebs (orgel); 4. Twee geestelijke liederen, B. v. d. SigtenhorstMeyer, a Oneindig, b De nare schaduw is aan 't breken (zang en orgel); 5. Vier koraal voorspelen: Adr. Schuurman, a Gez. 37 Christus, heilig Godslam, b Gez. 58 Hal leluja, de blijde toon, c Gez. 201 Als God mijn God maar van mij is. d Gez. 250 IU verborgen Christus bid ik eerbiedig aan (orgel); 6. Trio over Psalm 86: J. v. d. Berg (orgel); 7. Psalm 126 (onbe rijmd) Adr. C. Schuurman (zang en or gel) 8. Tooccata, trio en Fuga over psalm 150 Adr. C. Schuurman (orgel). De toegang is vrij. (Aanvang 8.30 uur). LEIDSCHE BOUWMAATSCHAPPIJ NV In de gistermiddag gehouden jaarlijk se algemene vergadering van aandeel houders der NV Leidsche Bouwmaat schappij werden de jaarstukken onver anderd goedgekeurd en het dividend evenals in 1956 bepaald op 6Yt%. De heer J. Verkoren werd als commis saris herkozen. schappij van Weldadigheid ter voor koming van verval tot armoede, com missaris van de N.V. Wemink's Beton- maatschappij. oud-commissaris van de N.V. Wemink's Kalkfabrieken, bestuurs lid van de Plaatselijke Commissie voor Bijzondere Noden, president-commissa ris van de N.V. Mij voor Oppervlak en Metaaltechniek, regent van het Te- velingshofje en bestuurslid van het zgn. Carillon-comité, dat zich ten doel stelde na de brand van het Leidse Stadhuis de toren van het nieuwe ge bouw wederom van een klokkenspel te voorzien. De thans ontslapene was voorts een van de oprichters van de Leidse Rotary- club. waarvan hij tevens charter-lid was. De tijding van zijn plotseling heen gaan zal ongetwijfeld in zijn uitgebrei de vrienden- en kennissenkring met grote droefheid worden vernomen. Een miljard minder dan Eisenhower vroeg Het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden Iheeft gisteren zijn goedkeuring gehecht aan het wetsvoorstel om aan het buitenland hulp ter waarde van hoogstens 3.435.810.00 dollar te verlenen in het belastingjaar, dat op 1 juli j.l. is begonnen. Aangezien de Senaat het voorstel al heeft aanvaard, moet het alleen nog door president Eisenhower worden getekend om kracht van wet te krijgen. Het bedrag is een miljard dollar min der dan president Eisenhower had ge vraagd. Het wetsontwerp is een van de meest omstreden kwesties van deze zit ting van het Congres geweest. Het Huis van Afgevaardigden heeft hiermee zijn werkzaamheden beëindigd. Noordwijkse Golfweek De wedstrijd om de B. Bunn Beker, 18 holes tegen Bogey, welke gisteren in het kader van de Noordwijkse Golfweek werd gespeeld, werd gewonnen door de heer G. J. Verhoef (5) met 2 up. Op de tweede, derde en vierde plaats eindigden de dames G. Driehuizen (10) en Gerrit sen (23) en de heer P. Jochems (2). allen met 1 up. ivuiiEinn. PLANTSOEN 65 - TELEFOON 26558 Aanvang lessen 2 SEPT. A.S. TYPEN STENO in 4 talen BOEKHOUDEN MIDDENST. OPLEIDING DUITS ENGELS FRANS NEDERLANDS SPAANS PRIVÉ-SECRETARESSE VAN DEZE WEEK: UlUJUlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllli „Het verdachte huis": Keten van spanning Lido Franse detective-films ken merken zich steeds door een mystieke sfeer van geladen spanning, die eerst in de allerlaatste meters haar oplossing pleegt te vinden. In dit opzicht vestigt „Het verdachte Huis" welhaast een re cord, want hier wordt de ontknoping let terlijk verschoven naar de allerlaatste centimeters. Wel is het van het prille begin af duidelijk in welke richting de dief van de geheime staatspapieren moet worden gezocht, maar de juiste plaats komt men pas heel laat te weten, even als de details, waarom deze gecompli ceerde zaak zo moeilijk viel te ontwar ren. Geen wonder dat niemand minder dan een van de topfiguren van de Franse Geheime Dienst OSS 117 er op af wordt gestuurd en met feilloos in stinct weet hij het ene draadje na het andere in handen te krijgen, totdat uit eindelijk het ingewikkelde net geheel is ontrafeld. Maar voor het zover is, bent U de ademloos toekijkende getuige geweest van een hele reeks op 't laatste nippertje verijdelde aanslagen op het leven van de beroemde speurder en zijn medewerkers, fikse worstelpartijen en spanning in velerlei variatie. Al zou U bij wijze van spreken niet van detectieve-films houden, dan zoudt U bij déze zelfs geen kans krijgen U ook maar één ogenblik te vervelen! ,Der Bettelstudent" Millöcker kende zijn Pappenheimers Trianon. Men kent het operette recept: liefde, romantiek, veel compli caties, een beetje nonsens en nog meer ongeloofwaardigheid, tenslotte heerlijke, luchtige en overbekende muziek: alte- maal een goedsmakende paprika, die U geen indigestie bezorgt. Nog nèt iets voor de laatste vakantieweek! De componist Millöcker wist het wel en zo geniet ge van de verwikkelingen van deze „Bettelstudent", die tot slot tat graaf gepromoveerd wordt en het meisje van zijn hart in de wacht sleept. Wie was dat meisje? Een charmant adelijk meisje, dat echter geen rooie cent bezit. Ze krijgt nu wel géén vorst met 13 miljoen achter zich, maar toch een stu dent, die door de omstandigheden goed in zijn duiten komt te zitten en boven dien tot stadscommandant van Krakau benoemd wordt. U moet niet denken, dat dit allemaal zo gemakkelijk 'is gegaan. Er kwamen veel bedriegerijen aan te pas, maar toen de liefde écht ging spreken, kwam ook de waarheid voor de dag. En of de bedelstudent nu rijk of arm is, dat komt er voor het meisje niet meer op aan. Zij schonk haar hart, zo als hU het aan haar gaf! Er is frisse zang, er zijn fraaie kleu ren, de studenten zijn misschien al wat te oud, om écht „student" te zijn, maar dat verhindert toch niet, dat dit vlotte verhaal even vlot gespeeld wordt en dat men er zich bést bij amuseren kan. De ,3ettelstudent" is dan ook niet voor niets, vooral ook door de opgewekte muziek, beroemd geworden. Millöcker kénde zijn Pappenheimers! Operetteliefhebbers wéten dus, waar ze naar toe moeten gaan. Het trottoir Mengeling van fel realisme en dramatiek Casino In deze Franse film, die een klein jaar geleden in een ander theater te dezer stede draaide, tracht de dochter van een rijke industrieel het jonge leven te kunnen redden van een meisje, dat in handen van morele mis dadigers terecht was gekomen. Ofschoon het scenario niet altijd overtuigend is, is ,Le long des trottoirs" een meesle pende mengeling van dramatiek en fel realisme, welke in menig opzicht spe cifiek Frans genoemd mag worden. Een filmwerk, dat zeker opnieuw de aan dacht zal trekken. Kitty in de grote wereld Weer geprolongeerd Luxor Zoals wij vorige week reeds schreven, wij verbazen ons er niet over, dat Romy Schneider haar verblijf in het theater aan de Stationsweg nog een weekje verlengt. Haar belevenissen als Kitty in een wereld van diplomaten en politieke intriges vormen een bron van anderhalf uur voortdurend genoegen. Een ieder, die zich dat tot nu toe ont zegde, heeft nog een week de gelegen heid dit verzuim goed te maken. „Geen plaats voor wilde dieren" Unieke documenten Rek De prachtige kleurenfilm over de wilde dieren in donker Afrika, die tot uitsterven gedoemd zyn, wanneer de mens blijft doorgaan ze uit te roeien, verdient terecht een voortzetting, dit maal in dit theater. Men komt onder de diepe indruk van zowel de wijze waarop de cineasten, die deze documentaire vervaardigden het camera-oog deden gaan over hetgeen hen trof, als van de levenswijze der veel zijdige soorten dieren en insekten, die „nog" in de wildernis leven. Een ln haar soort unieke film, welke ons leven rijker maakt en ons tot na denken stemt, ons medeleven, maar ook ons mede-„lijden" met de wilde dieren versterkt. Men verzuime niet haar te zien!

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3