VERRASSEND. De silhouetten van de nieuwe mode j VAKANTIE-HERINNERINGEN BOUILLON ZATERDAG 31 AUGUSTUS WEKELIJKS BIJVOEGSEL PAGINA 3 Spiegeltje, spiegeltje aan de wand Eén mislukking OJVS MENU VAN DE WEEK Parijs, augustus 1957 Die nieuwe mode, de najaars- en wintermode '5758, is dezer dagen in Parijs gelanceerd. En de silhouetten, welke die mode te zien geeft, zijn gelukkig weer gevarieerd, zodat slank en dik, groot en klein, sportief en elegant dit seizoen weer iets kunnen vinden, dat met haar figuur en haar geaardheid strookt. Desniettemin is er een overheersende lijn: de rechte, die vooral in de hoogst modieuze, onge tailleerde japonnen het best tot uiting komt. De rokken voor het komende seizoen zijn meestal kort, heel kort soms, maar „netjes lang" is eveneens toegestaan, getuige de wensen van Dior en Balmain. De japonnen zijn doorgaans amper getailleerd, zo niet geheel recht, maar wie de streng gemarkeerde taille aan wil blijven hangen kan dat volgens Castillo en Carven gerust doen. De mantels zijn comfor- tafel, ruim, recht en niet overdadig wijd; soms worden ze naar de zoom toe nauwer. DE TAILLEURS hebben: 1. een brede, ruime, vrij lange jas met heel lage ceintuur bij Dior. 2. een lang bloesend jasje, eveneens bij Dior. 3. een lange getailleerde jas met halve ceintuur en rechte schoot bij Des- sès 4. een kort, los, recht en nonchalant jasje, alsmede een sweater in voe- ringskleur bij Chanel, 5. een heel kort jasje met niet-lange mouwen bij Laroche, Crème en poeder meesterlijk gecombineerd - vooi een feilloos verzorgd uiterlijk... altijdoveral Max Factor's Creme Puff is de meest verblijdende vinding die ooit in make up is gedaan. Eén doosje, één donsje: ziedaar uw complete make-up. Heil zame lanolinerijke crèmes samen gebracht met het fijnste, luchtigste gelaatspoeder - de moderne bron van betoverende schoonheid. Creme Puff vraagt niets - geen tijd, geen moeite - maar geeft alles: een verzorgd uiterlijk, waar u ook bent, wat u ook doet. Seconden krijgen waarde voor uren, want Creme Puff houdt zo lang, blijft zo mooi. Gun uzelf de prettige zekerheid van een volmaakte make-up... ga over op Creme Puff, nu van max Factor houywood maar toen werd ze wijzer Moeder en moeders moeder ge bruikten al MAÏZENA DURYEA, dus bestelde 't Jonge vrouwtje 't ook. Maar Mij verzuimde te doen, wat die ervaren moeders deden en nög doen: toezien dat ze ook MAÏZENA DURYEA krijgen. De naam op 't pak, daarop moet U letten, om zeker te zijn dat ge in derdaad MAÏZENA DURYEA koopt, die vermaarde MAÏZENA voor 't binden va» groenten, soe pen en sausen. 6. een heel kort jasje met bolle rug en een klein rugdecolleté bij Cardin. 7. een ongewoon lange tailor-made jas en ultra-korte rok. ook bij Cardin. 8. een heel kort. wijd jasje, door een ceintuur ineengerimpeld bij Lanvin- Castillo of, 9. een kort jasje met zeer brede schouders bij Patou. DE MANTELS worden naar de zoom toe nauwer, zoals het hoog tegen de hals opge werkte model van Balmain (10) of de elegante jas met sjaalkraag van Dior (13). zijn recht, verstoken van een kraag, zoals de mantel met doorgeregen, laag geplaatste ceintuur van La roche (11), zijn ruim. comfortabel, breed, maar niet klokkend wijd. zoals de rode mantel van Griffe die half met seal bont bezet is (12). de beige mantel van Dior die twee kraagjes heeft (14) en het raglanmodel met hoog opgewerkte kraag van Griffe (15). JAPONNEN EN DEUX-PIECES geven eveneens de nodige variatie te zien. zoals blijkt uit de modellen in de inzet. Deze zijde van boven naar be neden: De Rauch: rechte, maar niet nauwe tweed rok en gedrapeerde crêpezij den blouse in de kleur van de rok, Laroche: deux-pièces met blouse over de rok. gegarneerd met een valse knoopsluiting en verstoken van een kraag. Lanvin-Castillo: deux-pièces met kor te, rechte blouse, schuin genomen, en voorzien van een dwarsnaad op de buste, Lanvin-Castillo: rechte, sterk getail leerde japon met bolle heupen en le ren ceintuur. Dior: volkomen rechte japon, onge tailleerd. met alleen aan de voor kant een deux-pièces-effect. Dior: streng getailleerde japon met heel wijde rok. J. V. Aan de groenten, die op de markt zijn, merken we dat zo langzamerhand de herfst in aantocht is. Pronkbonen bijv., die later dan de snijbonen komen, zijn nu al overvloedig te krijgen en hoewel deze boon wat grover is dan de snijboon, is hij toch bijzonder smakelijk en ook al om z'n betrekkelijk lage prijs zeker aan te bevelen. toost met schelvislever, biefstuk met pronkbonen en aard appelen, coupe vruchten met eiwitschuim, stoofschotel spitskool, tomaten en kaas, watergruel. gevulde slakroppen, rauw gebakken aardappelen, haver moutpap. eierragout in rijstrand, andijviesla, appelmoespudding, bloemkool met braadworst, aardappelen, rijstkoekjes, bloemkoolsoep, aardappelpuree, gestoofde komkommer en paprika. bami, pruimenyoghurt. vruchten met eiwit- ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG Recept: Coupe schuim. 1 kopje suiker, 1/4 kopje water. 2 ei witten, sap van 1 citroen, l'/a2 kopjes verse vruchten, 3 dl. room. Suiker en water tot een stroop koken. Het eiwit stijfslaan en er steeds klop pend de suikerstroop doormengen. Daarna de in kleine stukjes verdeelde vruchten en het citroensap er aan toe voegen. Dan de stijfgeslagen room er luchtig doormengen en het mengsel in coupes overbrengen. Garneren met een paar vruchtjes. Recept: Stoofschotel spitskool, tomaat en kaas. 2 kg aardappelen, 1 kg spitskool. Ys kg tomaten. l/i eetlepel maizena. 80 gr. boter, 250 gr. belegen kaas. zout, peper. De aardappelen in stukjes gesneden met een bodempje water gaar koken. De spitskool in snippers snijden en met de roomboter in de koekepan 10 minuten licht fruiten. De gewassen en gesneden tomaten hieraan toevoegen en 5 minuten meet laten sudderen. De kool en tomaten aan de aardappelen toevoegen, de in blokjes gesneden kaas erbij doen, het vocht binden met de aangemengde maizena en de stoof schotel top smaak afmaken met zout en peper. Orimiddellijk opdienen, daar de kaas anders uit gaat smelten. Advertentie Nieuwe hobby van Nederlandse mannen Knutselen, voetballen, tuinieren., al die mannelijke liefhebberijen vallen in het niet bij deze nieuwe: eten Nieuw? Een beetje wel. Want al lieten onze mannen zich al graag verwennen de laatste tijd smaakt alles hen beter dan ooit Dat komt omdat de Neder landse huisvrouw een nieuwe „smaak- verfijner" heeft ontdekt, die soep, sau sen, ragoüts enz. véél lekkerder maakt. De naam- Knorr bouillon uit Zwitser land! Van één zo'n dubbel Knorr-tablet tovert ook U met kokend water een hele liter bouillon: door de Knorr koks be reid van kostelijk vlees en geurige verse groenten; licht gezouten en gekruid, precies zoals u alles wenst! Als extra hulp biedt Knorr u nog een leuk geïl lustreerd boekje aan, met 17 praktische vlug-klaar recepten. Alles met die heer lijke Knorr bouillon als „smaakverfijner". U kunt het zó aanvragen: sluit een postzegel van 10 ct. met uw naam en adres, in een gefrankeerde envelop en adresseer: Knorr, Postbus 1700, Amster dam. U ontvangt het Knorr boekje dan thuis. van kostelijk vlees voor krachtiger soepl 35 ct per dubbel tablet HÈ, HÈ, nu zijn we zo lang zamerhand na al onze om zwervingen opnieuw knus bij- en onder elkaar. Het druppelt wel nog wat na, maar het hoofdkordon der vakantiegangers is toch weer binnen de veilige, burgerlijke beslotenheid van het eigen kleine land teruggekeerd, ver kneutert zich in de intimiteit en de, ondangs allerlei probleemp jes, niet al te opwindende gang van zaken. Zo zijn er die, na Alles wat ze zagen, toch dat Hollandse eten maar het allerbeste vonden dat koolsoepje en die lekkere, vette aardappelen. Dat is voor hen dan ook het Allerbelangrijkste ER zijn er ook. die dat eten totaal bijkomstig vonden. Het ging nu eens om hógere dingen. Ze hadden bijv. een open oog voor schoonheid en historie. Ze geven blijk er iets van „opgestoken" te hebben. Hun blik werd, wat je noemt, verruimd en ze kwamen tot de conclusie, dat het buitenland iets biedt, wat 't eigen land niet biedt. Het massa-toerisme leert veel mensen véél. Dat stemt blij in een tijd, die cul'turele oniwikkeMng in zijn blazoen draagt. NU komen de dagen der her innering Stapels fototjes 6 bij 9 stimuleren deze en wat mis schien alweer in vergetelheid verloren lag, komt plotseling klaar en helder aan de dag: het gezellige uitstapje naar X., het kringetje vrienden en vriendin nen waarmee je er iedere dag op uit trok, het pittoreske kerkje op de zondagmorgen, de klaterende waterval, de koeien met de bel in de bloeiende Alpenwiese, de zwempartij in het groene zwembassin of allen samen op het leuke marktplein met de vergulde, spuitende fon tein. Ach, dat zijn zo by elkaar heel wat prettige herinneringen, die vastgelegd moesten worden. Als daartussen door nog het plaatje ligt van het hotel, waar je met z'n allen goeie dagen hebt beleefd, dan komt de hele, tè korte reis weer bij je boven en wordt 't een feest, dat alles in de geest nog eens te beleven! HET is aJsof op regenachtige dagen de zon weer door breekt en heel het fleurig zomerbeeld rond U terugkeert bij het bekijken van de plaatjes, die ge zelf met zoveel genoegen hebt gemaakt. (Foto Wil Eiselin, Rijswijk) Met dat kleine cameratje van U, dat 't toch zo goed deed. Ge kijkt verrast naar de prentjes en bent er in Uw hart trots op, dat 't prachtig lukte, mooier dan U ooit gedacht had! Ge begrijpt 't wel niet precies, maar 't is toch zo: de hele reis ligt in zwart en wit en soms zelfs in kleuren voor U, straks van dag tot dag, met een enthousiast verhaaltje erbij! uitgestippeld in het album, dat U al op Sint-Nicolaas met 't oog op de komende reis gekre gen hebt. ZO krijgt op de duur iedere reis haar plaats: het ene jaar waren 't de Ardennen, dan de Eifel, het Schwarzwald, Oostenrijk, Zwitserland. Misschien zelfs de Rivièra of de Noorse fjorden met de mid dernachtzon. Ieder jaar een stukje verder, ieder jaar wat méér levens ervaring en het steeds groeiend besef, dat de wereld mooi en groot is, Goethe's woord „Wo mann es greift, da iet es interes sant" doet meer en meer opgeld. Tot je oud en wijs genoeg bent geworden om er achter te komen, dat ook het eigen land mooi en interessant is en dat 't nog zo gek niet is over de Veluwe te wandelen Er ligt een lAnge winter, met lAnge avonden voor de boeg en je kunt nu, met Al die plaatjes op je schoot, nog eens na ge nieten. Er zijn duizenden, die dat zo doen en gelijk hebben ze! Wat wil iemand, die van z'n vakantie genoot enhaar meteen benut heeft, nog meer? FANTASIO.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 13