Nu 2000 firma's uit 21 landen op 43.000 m2 LONG RUN Jaarbeursvoorzitter Van der Wal: Neem actief deel aan zakenleven ECOiEL.! Dank zij het samenspel van Long Run's Fresh Flavor Filter en koel-rokende Amerikaanse tabakken... Met een enkel woord Nederlandse export van bollen lijdt schade door beleid NI WO Agenda VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1957 Vervolg van pag. 1 'j WKÊÊÊÊÊÊm Ontvolking kleine bedrijven Al wordt de kip met de gouden eieren nu wel niet direct geslacht, zo waar schuwde de Jaarbeurs-voorzitter, ze dreigt toch wel van de leg te geraken, want de stijgende loonkosten op te van gen met kostenbewaking en kostenbe- zuiniging - hoe gebiedend ook! - heeft slechts een defensief effect. Men dient te beseffen, dat algemene loonronden werken als een spoorslag in de zijden van alle bedrijven. Het is een aanspo ring om bij te blijven bij de gemiddelde stijging van de produktiviteit. omdat wij anders langzaamaan, maar zeker, ach terop geraken om tenslotte door gebrek aan personeel te worden uitgeschakeld. Het loont niet meer, omdat men te veel moet verionen. Dit is thans de klacht, die menig ambachtsman moet laten horen. En zij verdwijnen: het huispersoneel, de tuinlieden, de strijk sters. Zo wordt een deel van de kleine bedrijven ontvolkt. Maar zelfs daar. waar men het ene jaar in grote ondernemingen door diep te-investeringen de produktiviteit met sprongen doet vooruitgaan, zo liet de heer Van der Wal waarschuwend horen, dreigt toch het volgend jaar een deel van die vooruitgang weer door kosten stijging te worden achterhaald. De po litiek van de algemene loonronden stelt de bedrijfsleiding van alle ondernemin gen dan ook voor de voortdurende zorg voor de verbetering der efficiency. Op voering van de produktiviteit en verbe tering van de efficiency vragen echter niet uitsluitend grote veranderingen, zo als toepassing van rekenmachines en ponskaartensystemen, maar ook en voor al voortdurende aandacht voor verbete ring in de kleine dingen, zowel in de grote als in de kleine bedrijven. Wij zijn verwend! De heer Van der Wal wees vervolgens op de efficiency-afdeling van de beurs, waarop een weloverwogen keuze zal kunnen worden gedaan. In de verschei denheid van het getoonde ligt juist de kracht van een Jaarbeurs en iedere ver brokkeling van deze vergelijkingsmoge lijkheden in ons kleine land vermindert de effectiviteit van dit communicatie middel tussen leverancier en afnemer", zo besloot spreker zijn aansporing om de efficiency-afdeling alle recht te doen wedervaren. Hoe ook gevestigde belangen - zo ver volgde de jaarbeurs-voorzitter - soms geneigd mogen zijn door groepering van machtsverhoudingen de concurrentie te breidelen, hij geloofde dat een Jaar beurs haar traditionele taak - het door breken van de verstarring - moet blij ven nastreven door zich als medium van contact tussen leverancier en afnemer in principe onbeperkt ter beschikking te stellen. Want slechts daardoor kan ge waarborgd worden dat nieuwe mogelijk heden voor vooruitgang ook werkelijk kunnen dóórbreken. „Maar laat ons eerlijk zijn", zo be sloot dr. Van der Wal zijn uiteen zetting, nooit was er groter koog- kracht onder het publiek aanwezig. Wij zijn verwend en het is verve lend dat wij als kooplieden in deze tijd de loonronden als kostenstijgin gen hebben te aanvaarden. Natuur lijk kan men dit te boven komen door verbetering van de efficiency, maar ook door concurrentie. Door in concurrentie met anderen een plaatsje naar voren trachten te ko men, door actief deel te nemen aan het zakenleven, door met iets nieuivs te verschijnen ook op de Jaarbeurs, Dr. G. van der Wal. de nieuwe voorzitter van de Kon. Nederlandse Jaarbeurs, tijdens zijn toespraak. zal men vooruit komen in eigen en algemeen belang, ter bevordering van eigen omzet, de nationale wel vaart en de export. Restanten gevonden van ,Steinheim-mens' (Van onze correspondent in West-Duitsland) By Schabstedt, in de buurt van Frledrichstadt (niet ver van de Weste- lUke kust van Sleeswyk-Holstein) Is een brokje van een menseiyk geraamte uit lang vervlogen tyden gevonden. Prof. dr. Schwabedlssen uit Keulen, die naar Schwabstedt is getogen om die vondst in ogenschouw te nemen, stelde vast dat het een overbiyfsel Is van een menselyk wezen van 200.000 jaar geleden, de zoge naamde „Steinheim-mens", die leefde ver vóór de Neandertal-mens, vanwie men in de buurt van Düsseldorf schedels met lage voorhoofden en sterk terugwy- kende kinnen heeft gevonden. Het ras der Neandertalers, uit de ijs tijd. is naderhand uitgestorven, maar van de Steinheimers neemt men aan, dat zij de voorvaders van tegenwoordig nog levende mensen zijn. In het noorden van Duitsland en in Scandinavië had men al stenen gereedschappen uit de tijd van die Steinhelm-mensen gevonden, maar nog nooit een overblijfsel van zo'n wezen zelf. Een arbeider, die bij een pannenbak- kerlj aan het baggeren was, vond een ronde „steen". Toen hij het ding weg wierp. viel hem op dat het als een steen omhoog sprong. Bij nader onderzoek bleek het een menselijke gewrichtskogel te zijn. Het is mogelijk, dat het stuk ge wricht met rollend gesteende door glet sjers uit noordelijke streken naar Slees- wijk-Holstein is gebracht, waar het in de vette aarde uitmuntend werd gecon serveerd. Tien doden in de Alpen Van een groep van acht beklimmers zijn er donderdag drie dood aangetrof fen. Een vierde overleed later van uit putting. De groep was door een sneeuw storm overvallen, drie zijn gered, maar het achtste lid van de groep wordt nog vermist. Het zijn allen Oostenrijkers. In de Zillertaler Alpen, eveneens in Oostenrijk, is een Britse vrouw in elkaar gezakt en overleden. Op de Marmolada in de Italiaanse Alpen is een Duitser doodgevallen. Zijn beide tochtgenoten zijn gestrand. Men is er nog niet in geslaagd hen te be reiken. In Zwitserland worden twee Duitse vrouwen en een Zwitser vermist. Jaarbeurs in cijfers: Ook verkrijgbaar zonder filter (rood pakje) King Size Filler* Cork Tipped (Speciale berichtgeving) Op de Utrechtse najaarsbeurs, die van 3 tot en met 12 september wordt ge houden, zullen ongeveer 2000 firma's vertegenwoordigd zijn .produkten to- vlakte beslaande van 43.00 m2 tegen oppen-lakte beslaande van 43.000 m2 vorig jaar 33.000 m2. Ons eigen land wordt door 1239 ex posanten vertegenwoordigd, West- Duitsland door 339, Groot-Brittannië door 102, Zwitserland door 60, de V.S. door 56 en Frankrijk door 42. De overige exposanten zijn afkomstig uit Zweden (28), België (27), Italië (25). Denemarken (13), Oost-Duits land (11); Hongarije (9), Japan (7), Noorwegen (6), Oostenrijk (5), Cana da (3), Liechtenstein, Spanje en Tsjechoslowakije (ieder 2), Marokko en Pakistan (ieder 1). Nieuw zullen op de beurs zijn de af deling voedings- en genotmiddelen Vredenburggebouwen) en een afdeling voor laadkisten (Croeselaanterrein). Op de 2000 vierkante meter voor de voedings- en genotmiddelen zullen niet alleen o.m. conserven, chocolaterie, sui kerwerken, koek, banket en dranken worden geëxposeerd, doch ook tabak, si garen en sigaretten. De inzenders zijn afkomstig uit Nederland. West-Duits land, Groot-Brittannië, Italië, Honga rije en de V.S. Op de afdeling laadkisten zullen niet alleen demonstraties worden gegeven door particuliere ondernemingen, maar ook door de Belgische. Franse, Engelse, Duitse, Zweedse. Zwitserse en Neder landse Spoorwegen. De efficiency-afdeling speciaal door de Jaarbeurs-voorzitter in zijn uiteen zettingen van gisteren genoemd be slaat 8000 vierkante meter en telt 373 exposerende firma's uit 14 landen. De elektrobeurs. in de Juliana- en Margriet-hal, geeft 234 firma's uit 11 landen gelegenheid elektrisch- huishou delijke apparaten en verlichtingsartike len te exposeren. Zij beslaat 7Ö00 vier kante meter. Tenslotte is de steeds attractieve af deling voor industriële vormgeving ge noemd: de inzendingen op deze zeer verscheiden van samenstelling zijnde tentoonstelling zijn afkomstig van 47 entwerpers. Onderzoekingsvaartuigen lijden aan „kinderziekten" Het in opdracht van de departemen ten van Verkeer en Waterstaat en van Landbouw, Visserij en Voedselvoorz. gebouwde onderzoekingsvaartuig „Wil lem Beukelszoon" behoeft zeker geen vervanging. Het onderzoekingsvaartuig „Zuiderzee" is voor het ogenblik in zo verre ongeschikt, dat dit vaartuig voor het beoogde gebruik te levendig blijkt en bij grote windsterkte niet veilig is te achten. Dit hebben de betrokken ministers meegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen, die hun waren gesteld door het lid van de Tweede Kamer, de heer Egas. Zoals zich bij elk nieuwgebouwd vaar tuig „kinderziekten" plegen voor te doen, hebben ook de „Willeon Beukels" en de „Zuiderzee" niet aanstonds aan alle eisen voldaan. Op grond van der gelijke teleurstellingen mag naar het oordeel van de ministers niet worden gesteld, dat fouten zijn gemaakt. De controle van de Rijksvaartuigendienst op de bouw van beide genoemde vaar tuigen is op deskundige wijze uitge voerd, doch deze kan nimmer de garan tie inhouden, dat tegenvallers nooit zullen voorkomen. Advertentie ftpvmppv doe mée'r met KAAS Kaas bij 't ontbijt fOA cl) 1 11."i,c ,„a,i Stuurman van „Mormacksurf" in arrest gesteld De Argentijnse autoriteiten hebben verscheidene bemanningsleden van het Amerikaanse schip „Mormacksurf", dat in aanvaring is geweest met de „Ciu- dad Buenos Aires", in arrest gesteld. Onder hen bevindt zioh de stuurman, die op het ogenblik van de aanvaring op de brug van het Amerikaanse sohip stond. Ook de Argentijnse loods op het Amerikaanse schip staat onder arrest. De kapitein, Soramers, is gisteren een verhoor afgenomen. Geredden hebben verklaard, dat de meeste derde-klasse-passagiers zioh op het ogenblik van de aanvaring in de grote slaapzaal onder het voordek ter hoogte van de waterlijn, bevonden. Velen van hen zijn met de „Ciudad Buenos Aires" ondergegaan. Het juiste aantal opvarenden heeft men niet kunnen vaststellen, omdat kinderen beneden zes jaar zonder be taling meevaren en dus niet op de pas sagierslijst voorkomen. BINNENLAND De 70-Jarige schipper E. J. van der Va'Jk uit Naaldwijk is by het vissen in de Vinkeveense plassen te water geraakt en verdronken. De Rijkspolitie te Vinkeveen heeft het stoffelijk overschot met dreggen opgehaald. - Een 21 -Jarige wielrijder uit Laren is gisterochtend op weg naar zijn werk te Hilversum by het oversteken van de Ryks weg ter hoogte van de Vredelaan door een trekker met aanhangwagen gegrepen. Zwaar gewond werd hy naar het Siint- .Tans ziekenhuis in Laren vervoerd, waar hij na aankomst is overleden. By Kb, is benoemd tot buitenge' woon hoogleraar ln de faculteit der rechts, geleerdheid aan de Rijksuuiivers'iteit te Utrecht, om onderwijs te geven ln de we tenschap van het notariaat: mr. A. R. de Bruyn .thans lector; en tot gewoon hoog leraar in de afdeling der algemene weten schappen aan de Technicus n te Delft, om onderwijs te geven in de Ma thematische en toegepaste statistiek; dr. J. Hemelryk .thans buitengewoon hoog leraar. Bij K.b. zy.n benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der geneeskunde aan de Rijksuniversiteit te Groningen: le onderwijs te geven in de algemene ziekte kunde én de ziektekundige ontleedkunde dr. A. Arenas, arts; 2e om onderwijs te ge ven in de bijzondere ziektekunde en de ge rechtelijke geneeskunde, dr. H. N. Hadden» arts. beiden thans wetenschappelijk hoofd ambtenaar (prosector) bij de pathologi sche anatomie aan deze untversriiteit. Gistermorgen werd de dirte-jarige Ma- rtnus Padmos ln de Graaf Flori9 van Eijk- s tra-at te Roekan je door een auto van de Gemeentelijke Reinlg-ingsdflenst overreden en op slag gedood. Zonder dat auiliks opge merkt werd was het knaapje voor een der voorwielen van de auto gekropen met het noodlottige gevolg dat. toen de chauffeur de wagen in beweging zette ,het knaapje werd overreden. Een 5-jarige meisje is gistermiddag tydens het spelen langs de Nieuwe Prin sengracht te Amsterdam ln het water ge vallen en verdronken, De zevende algemene conferentie der Nederlandse letteren zal dit Jaar worden gehouden te Antwerpen en wel op vrijdag 18 er. zaterdag 19 oktober as. Van 16 tot 25 september zal in hotel Rauch te Schevenlngen een interna tionale conferentie worden gehouden over üe herziening van de geschiedenisboeken die op de scholen van Voorbereidend Ho ger- en Middel-baar Onderwijs en op de Kweekscholen in de by de raad van Eu ropa aangesloten landen gebruikt worden. In de Ursulakllnlek te Wassenaar de 20-jarige C. Treuren wonende aan de Hoef kade te Den Haag. overleden aan de gevolgen van een verkeersongeval. Hij reed op een motor op de Nieuwe Parklaan. slipte en kwam te vallen, waardoor hij een hersenschudding opliep. De minister van Landbouw, Vissery en Voedselvoorziening dT S. L. Mansiholt, zal op 2 oktober in Bonn spreken over de agrarische problemen van de vrijhandels zone. De minister gaat naar Bonn ter ge legenheid van een „Nederlandse dag" die gehouden wordt tijdens de We&tdiulitse ten toonstelling van voedings- en genotsmid delen in Keulen. BUITENLAND Te Gent is gisteren de beeldhouwer en houtsnyder Jozef Cantré op 67-jarlge leeftijd aan de gevolgen van een hartaan- doenlng overleden. Hij verwierf ln ons land o.a. bekendheid door zijn illustraties in verscheidene wenken van de Wereld bibliotheek. Er zijn werken van hem te zien ln de musea te Antwerpen. Brussel, Gent. Den Haag. Rotterdam, Utrecht War schau en Sao Paulo. Als illustrator werkte hy mede aan grote sooialistische bladen in België. Kranten in Teheran berichten, dat er in een dorp in Azerbeldejan twintig men sen, onder wie een aantal kinderen, door wolven zyn verslonden. De wol-ven waren door de by zonder vroeg inge vallen winter uit de berge", verjaagd. Tussen Agra en Bombay, in India, 16 een vrachtauto van de weg geraakt en met grote snelheid ingereden op de deel nemers aan een openluchtbijeenkomst. Er werden vijf mensen gedood en 70 ernstig gewond. De bestuurder van de auto werd door het publiek gelyncht. De Italiaanse autoriteiten hebben zeventig Joegoslaviëra. die Illegaal Italië waren binnengekomen, aan de Joegosla vische autoriteiten overgeleverd, aldus ir.eldit radio-Belgrado. De radio voegde er aan toe, dat sinds 15 augustus ongeveer zeshond er divijftig naar Italië uitgeweken Joegoslavlërs. dlie daar politiek asiel ge vraagd haddien eveneens zyn teruggezon den. Deze mensen waren allen bij hun te rugkomst in Joego-Slaivlë vrijgelaten en vervolgens naar hun woonplaatsen terug gekeerd, aldus Radio-Belgrado. De studenten van de Hongaarse uni versiteiten zullen aan het eind van het tweede studiejaar een examen in het Rus sisch moeten afleggen. Indien zij dïit niet doen, zullen zij hun studie niet mogen voortzetten .aldus meldt het orgaan van de Hongaarse communistische partij, ..Nepszabadeag". j Bij het vliegveld van Jutloalpa ln Honduras ls gisteren een Hondurees vlieg tuig neergestort. De inzittenden, negen passagiers en drie bemanningsleden zyn om het leven, gekomen. In een overzicht van het Franse mi nisterie van Vervoer wordt medegedeeld, dat in Frankrijk op elk uur van de dag en de nacht een Fransman aan het verkeer ten slachtoffer valt. In 1956 zijn, rekening gehouden met de venhouding in lengte van het wegennet in Frankrijk en dat in Groot-Brittannle en de Verengde Staten, in Frankryik tweemaal zoveel verkeerson gelukken voorgevallen ais in de twee an dere landen. De stafchef van het Britse leger op Malakka, dat tegen de opstandelingen opereert, generaal Rumisey, heeft meege deeld, dat er nog slechts circa 1800 op standelingen in het oerwoud van Malakka zijn. In de negen jaar, dat er nu tegen de opstandelingen gevochten ls, zyn er ruim 9.500 bulten gevecht gesteld: ruim 6.000 werden gedood en 1246 gevangen genomen. De regeringstroepen verloren 85 officieren en 650 minderen. By de poMtietroepen sneuvelden 1300 man. De opstandelingen doodden voorts 2500 burgers, aldus de ge neraal. Honderdduizend boeren, arbeiders, studenten en militairen leveren thans een verwoede strijd tegen de gezwollen rivier de Soengari om de stad Harbin ,in Mand- sjoerije voor overstroming te behoeden. Volgens te Wenen uit Boedapest ont vangen berlbhten wordt de breedte der spoorwegen in Oost-Hongarije groter ge maakt .opdat zij aansluiting kunnen ge ven op het Russische spoorwegnet. Ook de fundering dezer spoorwegen wordt ver sterkt. zodat er zwaar beladen treinen over kunnen rijden. Troepen van Casta Rica hebben vijf tien rebellen uit Nicaragua gearresteerd, die trachtten het grondgebied van laatst genoemde 6taat binnen te dringen. Een vliegtuig van Nicaragua, dat boven het grensgebied tussen dit land en Cos-ba Rica vloog om, naar men aanneemt, d-e bewe gingen van d-e rebellen te ontdekken. Is neergestort. Het eerste Weatduütse passagiersvlieg tuig van na de oorlog, de „HFB-209" van de Hamburg Flugzeugbau ls op de markt verschenen. De machine heeft een kruis snelheid van 320 mijl per uur, een maxi mum snelheid ran 410 mijl per uur, en een maximale hoogte van 6.000 meter. Het is gebouwd naar de principes van Viscount on Elektra en uitgerust met twee Rapier turbines, el-k van 3.500 pk. Russische geleerden geloven, dot de Zuidpool geen aaneengesloten vasteland ls, doch een met ijs bedekte archipel. Prof! Avsjoek, die als lid van de Russische com missie voor het Internationale Geofysische jaar belast is met gletsjeronderzoek. heeft verklaard, dat de Russische, Britse, Ame rikaanse. Noorse en Zweed-se expedities ln verschillende delen van het Zuidpoolge bied hebben vastgesteld, dat de ijskap op verscheidene plaatsen and-er het ni-veau van de zee ligt. Er zijn sdedhits enkele ge ïsoleerde bergketens, de rest van d-e ys- kap rust direct op de oceaanbodem. Raad van State moet adviseren over een beroep van expediteur uit Voorhout (Van onze Haagse redactie) „De Niwo houdt in haar beleid ten aanzien van het geven van interna tionale vervoersvergunningen voor de bloembollenexport geen rekening met de praktijk. De Nederlandse bloembollenexport, die aan steeds scherper concur rentie van het buitenland blootgesteld wordt, lydt hierdoor aanzienlijke schade", aldus verklaarde de bloembollenkweker en -exporteur P. van den Nou- land, uit Voorhout, tegenover de verga dering van de Raad van State. De Raad behandelde het beroep, dat de expediteur J. Bierman, eveneens uit Voorhout, heeft ingesteld tegen de be slissing van de Nederlandse Internatio nale Wegvervoer Organisatie, waarbij aan de expediteur een doorlopende ver gunning tot het verrichten van interna tionale bloembollentransporten naar Duitsland en Frankrijk onthouden werd. De „Niwo" overwoog hierbij onder meer, dat de export van bloembollen VRIJDAG Het Gulden Vlies: Aandeelhoudersverg. N.V. Leldsche Bouwmij. 4 uuir nam. Station N.S.: Bezoek Ned. Chr. Reis ver. naar Taptoe Delft. 6.45 uur nam. Verlengde Willem de Zwijgerlaan. Eerste paal voor woningbouw „Ons Belang". 4 uur nam. ZATERDAG Stille Mare: Openluchtbijeenkomst Ev. Chr. Gemeenschap. 8 uur nam. Stationsweg 12. Aandeelhoudersvergade ring N.V. Leidsohe Dui-nwater Maatsohap- py 11.30 uur voorm. Speeltuin „Oude Doorbraak": Kermis feest 26 en 712 uur nam. ZONDAG Hoge woerd 175: Wachttorenstudie Jeho va's Getuigen. 5.30 uur nam. MAANDAG Geref. Ulo School Asserstraat. Installa tie schoolhoofd. 8 uur nam. Het Gulden Vlies. Receptie Aannemers bedrijf H. Korswagen en Zoon. 35 uur nam. Oegstgeest: Willem de Zwijger- kerk: Samenkomst Baptisten Gemeente Lelden. Spr. H. Schouten jr. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werfpark 1). Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10- 12 en 24 uur. Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor VolkenkundeTen toonstelling „De m-ens in miniatuur; de wereld van he-t poppenspel". (Toit 1 ofct.) Rijksmuseum voor Volkenkunde .Ten- toons'teliling Japanse prenten. Op werk dagen 105 uur. Op zondag 1-5 uur (Tot 1 ok-tober). De Lakenhal: „Tydgenoten van Ver- ster". Werkd. 105 uur; zondag® 15 u.. donderdag bovendien 7.309.30 u-ur (20 juli 23 september). BIOSCOPEN Trianon: „Der Betteletudent" a.l. Werk dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.1-5, 4.30, 7 en 9.1-5 uur. Kex: „Geen plaate voor wilde dieren", a.l. Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zon dag 2.30. 4.45 .7.15 en 9.15 uur. Don derdag: „Bittere rijst". Casino: „Het trottoir". 18 jaar. Dagel. 7 en 9.16 uur. „John en Julie", a.l. Da gelijks 2.30 uur. I.ldo: „Het verdachte huis", 14 jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.1© uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Kltty in de grote wereld-", a.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9J6 uur. Zon dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van de Apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 31 augustus 8 uur waar genomen door: Apotheek Kok Rapenburg 9, tel. 24807; Apotheek „Tot hulp der Menschheid", Hooigracht 48, tel. 2il060 en Apotheek Oegstgeest, WillhelmAnapark 8 Oegstgeest ,tel. 26274. B(J geen gehoor bi.) Uw huisarts ol specialist, bel op dokterstelefoon 22222. vrijwel uitsluitend plaats heeft van september tot en met december, voor welke periode de bloembollenexporteurs tijdelijke vergunningen kunnen krijgen. „Blijkbaar is het de „Niwo" dus on bekend, dat Nederland tussen januari en mei jaarlijks ongeveer 20 tot 25 mil joen bloembollen exporteert, aldus de heer Van den Nouland, die zei op te treden namens een combinatie van tien bloembollenexporteurs uit Voorhout en omgeving, doch die verzekerde, dat ook de bloembollenexporteurs elders in ons land, bijvoorbeeld in Sassenheim en Hil- legom, ernstige moeilijkheden ondervin den bij het zoeken van geschikte ver voersmogelijkheden naar Duitsland. ONVOLDOENDE VERVOERSMOGELIJKHEID. De „Niwo" gaat uit van het stand punt, dat er internationale vervoers- mogelijkheid genoeg is. Maar zo verklaarde de heer Van den Nouland dat is beslist onjuist, hetgeen de „Niwo" zou moeten weten indien zij op de hoogte was van de feiten. De grote vervoerders, die met grote vrachtwagens rijden, en die ook een doorlopende vergunning hebben, kunnen niet voorzien in de behoeften van de bloembollenexporteurs. Bloembollen mo gen namelijk niet in combinatie met willekeurige andere artikelen vervoerd worden. Daarom trachten de exporteurs hun zendingen zoveel mogelijk door kleine gespecialiseerde expediteurs te laten vervoeren. De expediteur Bierman, uit Voorhout, is zulk een gespecialiseerde exporteur en aangenomen dat de „Niwo" formeel gelijk heeft dan wordt het tijd, dat deze instantie eens wat meer rekening gaat houden met de praktische noden van het bedrijfsleven, zulks mede in het belang van de ge hele Nederlandse bloembollenexport, al dus de heer Van den Nouland, die ten slotte wees op het grote belang van de bloembollenexport: jaarlijks worden on geveer 190 miljoen Nederlandse bloem bollen naar het buitenland uitgevoerd. ALLE ZEILEN BIJZETTEN. Wil Nederland aan de steeds scher per wordende buitenlandse concur rentie het hoofd kunnen blyven bie den, dan dient het alle zeilen bij te zetten, waarby de medewerking van de „Niwo" onontbeerlijk is". De Raad van State zal over de kwes tie advies aan H.M. de Koningin uit brengen. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Zürich Genève Locarno Wenen Inn&bruck Rome AJacclo i "g S X 2 CS IS fcr 2 3 Of onbewolkt o 2 18 1 geh. bew. ono 2 19 0 half bew. wzw 5 17 2 onbewolkt w 4 15 0.2 mist w 1 20 0 regenbul zzw 4 17 0.1 onbewolkt no 2 16 0 nevel windstil 19 0 onbewolkt n 2 23 0 zwaar bew. windstil 20 0 zwaar bew. n 6 24 0 zwaar bew. z 4 18 2 mist windstil 18 0 half bew. windstil 18 0 licht bew. no 6 19 0 regen ozo 4 23 0.1 zwaar bew. w 2 19 0 regenbui windstil 18 0.1 onbewolkt ono 2 28 0 zwaar bew. ono 2 23 0

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2