MAGGI fl raaie overwinning Wethouder Van Schaik opende velden aan Montgomerystraat Nederland op de tweede plaats Kijsï-Julienne Zaterdag openstelling eerste gedeelte van de Rijksweg 4a 56ste iaareani» Dinsdag 27 augustus 1957 Derde blad no. 292Z4 A Ikmaa rderm eer week Drakenzeiler Jan Bier boekte (Van onze zeilmedewerker) Gistermorgen zag het er voor de derde dag van de A lm a ar der meerweek niet best alt en de organisatoren stelden de start drie uur uit. En terwijl men van de jtarttoren nauwlettend het „bar en boze" weer in de gaten hield, overlegden de filers welke tuigen eventueel bijgezet moesten worden, waarbij het gokje was nat de wind in de loop van de dag zou doen. Voor de wedstrijd in de Drakenklasse was de keuze van zeilen wel beslissend, for Groot voer uit met een gereefd grootzeil en kleine fok, maar Jan Bier reken de op een afflauwende wind en ging van top naar de start. In de eerste ronde leek het erop dat Groot de wijste partij gekozen had. In het spinnerak evenwel ran de Dodde naar de keerboei verminderde de windkracht en Bier liep hard in. Groot ging in een loefmateh maar kon niet verhinderen, dat Bier even later onder bem door liep, na in lypositie gedraaid te zijn. Na de keerboei verwisselde Groot zijn lagfok voor de genua en wist voor de ipdringende S. Bakker zijn tweede po- itie in de 2e ronde te handhaven. Aan voorsprong van Bier was echter niet ieer te tornen. Een mooi succes voor eze zeiler, die het schip Joy van mr. Ivbakker de laatste tijd prima stuurt. Dat er in ieder opzicht veel ontbreekt an de organisatie van de Almaarder- leerweek bleek bij de start van de Re- enbogen. Ir. G. A. Bakker, J. Hofland en mr. Walig waren te vroeg, maar het te- agroepen geschiedde zo traag, dat ir. lakker hierdoor bij voorbaat al kans los werd. (Een ander bezwaar tegen lkmaar is het feit. dat er totaal geen erbinding is tussen het starteiland en vaste wal en hiervoor geen voorzor- en waren genomen). In de kop lagen mevr. T. van der Bas- [aartense en Leen de Wit. Kriusend n de Woude naar de Dodde ging De it die nu toonde het wedstrijdzeilen iet verleerd te zijn, naar de kop. Mevr. d. Bas bleef in tweede positie voor ir. lakker, die zijn achterstand behoorlijk ad verkleind. A. W. Endstra zat Jan Bol in de 16 12 Streepklasse dicht op de spiegel, en hij het ongeluk had zijn mast te reken. Dit geschiedde toen de beide nlers zeker 500 meter voor lagen op de est van het veld. Jan Bol beëindigde zo as weer ver voor zijn tegenstanders de edstrijd. Tweede was J. van Rietscho- ?n, voor Jan Schiet en W. van der torst, In de Vrijheidsklasse gingen in de ïrste rakken W. Stam en C. Tuinman an de kop, maar in het kruisrak kwa len de prominenten weer naar voren. de Haas nam de leiding en tussen lans Gaillard en U. Jager ontstond stuurboord-bakboord kwestie, waar- wr de laatste uit de wedstrijd ging. aillard werd tweede voor H. Schmitz en Jan Romke de Vries. Weer was het H. Kirkenier die het alkenveld aanvoerde. Achter hem, la- in felle strijd A. L. J. v. d. Veer, E. olf v. d. Baumen en J. M. Snijders, it het middenveld komt dan ir. H. F. uiderbaan naar de tweede plaats en dit ïjft verder ongewijzigd. Achter Kirkenier en ir. Zuiderbaan orden v. d. Veer. J. Snijders en Rolf d. Baumen afgeblazen. H. J. de Ruyter behoefde zich totaal iet in te spannen om de zege in de toipusklasse te veroveren. Ondanks in oude tuigje finishte hij ver voor C. aur. In de Sternklasse behaalde mej. Nederlandse roeiers ootten vrij fortuinlijk Het tweede en voornaamste bedrijf in de Europese roeikampioenschappen, [titelstrijd by de heren, is gisteren in tt volle licht van de belangstelling ge- :men. Wel waren de vorige week o.m. tds de Russen, de Australiërs, de Ame- tanen en natuurlijk de Duitsers aan- Kig, maar de grote stroom kwam pas mdag en maandag. De twee zonder 'jurman van Het Spaarne, de vier met uurman en de acht van Nereus arri- !«röen maandagmiddag in Duisburg en imen hun intrek in de Sporthogeschool. e Nederlandse skiffeur Alex Redelé ordt vandaag verwacht. Gisteren werd de loting verricht voor herenkampioenschappen, waarvoor 79 oegen uit 21 landen aan de staat zul- n komen. De hoop, dat de F.I.S.A.-president aston Mullegg in het eigenlijke roei- stijn ook de donderdag zou betrekken as vergeefs. De Duitse organisatie had Et begin van de voorwedstrijden op (jdagochtend 10 uur bepaald, terwijl tarmee toch gewoonlijk al donderdags ardt begonnen. Niets daarvan. De wed- rijdenreeks wordt nog compacter: het ogramma begint pas vrijdagmiddag i halfdrie met de vier met stuurman. Daarin heeft Nereus de tweede heat loot met Roemenië, Denemarken, Zwe- a en Duitsland. In de twee zonder stuurman roeien m Huystee en Britzei tegen Engeland, ritserland, Turkije, Duitsland en Oos- nrijk. Alex Redelé ontmoet in zijn serie niet sterkste skiffeurs. Hij komt uit tegen Roemeen Ferenc, de Zwitser Larcher, Oostenryker Rabeder en de Pool icerka. De Duitsers trokken lange gezichten, tn hun kanspaard Von Fersen de eede reeks lootte tegen de Russische elhouder en Olympische kampioen inov, de Zuidslaviër Vlasic en de anjaard Dalman. De op papier grootste «current van Ivanov, de Australiër ickenzie, die de Rus dit jaar op Hen- 1 heeft verslagen moet in de derde at geen moeite hebben met de Ame- aan Mc Donough, de Fransman Mar- 11e en de Deen Nielsen. Bij de achten viel de loting voor Ne- Js wel bijzonder gunstig uit. De Am- tdammers ontmoeten nl. Frankrijk, ilië, Zweden, Denemarken en Honga- En dat betekent byna een finale- !d in de andere heat met titelhouder echo Slowakije, Zuid-Slavië, Roeme- Duitsland, Rusland en dan als !ge outsider België. - Bill Yorzyk, de Olympische kampioen de 200 meter vlinderslag, heeft lens wedstrijden in New London in staat Connecticut het wereldrecord de 110 yards vlinderslag op zijn naam iracht. Sedert de FINA dit nummer de plaats van de 100 yards op de we- drecordlijst heeft geplaatst, was nog 'mand onder de limiettyd van 1 min. sec. gebleven. Yorzyk heeft de afstand gezwommen in 1 min. 3,9 sec. - De uitslagen van de gisteren voor Engelse league gespeelde wedstryden den: Aston VillaLeeds United 20; ackpool—Luston Town 1—2. Koosje v. d. Stadt weer een fraaie zege. en G. H. L. Verwey sleepte na een inte ressante strijd in de 12 voetsjollen de overwinninge uit het vuur. Tweede werd J. J. van t Hoogerhuys. derde H. Steensma. Gerrit Visser de hardweer-12 M2 Sharpieklassezeiler maakte zich na de start onmiddellijk vrij en vergrootte constant in de loop van de twee ron den zijn voorsprong op Ben Verhagen en Bouw van Wijk. In de Jeugdklasse won B. Sauer, voor H. Boeye en H. Bar- tels. Afvalwedstrijd LSB De deelnemers aan de tiende Afval wedstrijd van de Leidse Schaakbond, met de daaraan verbonden Ooms-wissel- prys, zyn thans bekend. Ditmaal hebben 61 schakers zich opgegeven tegen 69 in het vorige seizoen. In de eerste ronde komen byna alle spelers tegen elkaar uit met uitzondering van W. Donker, F. Teleng en dr. R. C. Bakhuizen, v. d. Brink, die hebben vrygeloot. De loting had het volgende resultaat: W. F. Smit (45)Jerry Bey (1), D. Schoneveld (47)A. Berkema (2). W. G. Demmendal (3)—J. G. L. Tervooren (41). J. J. B. Braaggaar (46)—E. Ketting (4), A. v. Klaveren (33)C. Brunt (5), A. Smit (6)—J. Bizot (28), W. F. Schusz (7)—ir. R. Venema (44>, P. C. v. d. Leek (32)—J. Verduin (8), M. D. Etmans (21) A. E. J. Modderman (9), H. J. Dingjan (34)—L. W. Turk (10). B. Smit (12)—J. A. G. Verkuyl (56), M. C. Schouten (42) iN. Maarsen (13), A. H. Hooyer (14) F. J. Hooftman (48), J. Padding (15) Joh. de Jong (24), J. Turk (18)J. Koet (16). J. J. den Bak (17)—Th. P. v. d. Berg (23). A. Geyer (19)—mej. Kruts (59) (De enige dame in dit grote gezel schap!) W. F. Wakka (22»—I. Kruts (40), M. A. Koppenaal (25)G. W. Horree (31). P. de Jong (26)Th. v. d. Oord sr. (52), K. W. Willik (39)—P. Barkema (27). A. Leenheer (29)—B. C. de Mik (54). A. Karstens (55)A. Mom- berg (30), P. J. Segaar (35)W. Binnen dijk (53), B. v. Meygaarden (36)A. v. Haaster (43), W. C. v. Rooyen (57)C. C. Berg (38) J. J. Piket (58)—J. G. Bethe (49): A. H. Huussen (50)—G. Haasnoot (61), H. v. d. Zon (51)—S. v. d. Wijngaard (60). Belangrijke dag voor korfballers Het was gisteren voor de Leidse korfbalgemeenschap in het algemeen en voor de beide korfbalclubs Crescendo en De Danaiden in het bijzonder een zeer belangrijke dag. Ongeveer op dezelfde plaats, waar enkele jaren geleden op een stuk weiland, bekend onder de naam „De Modderpoel" zo goed en zo kwaad als het ging getracht werd te korfballen en te voetballen, is thans een prachtig complex van 6 korfbalvelden ontstaan. Geen wonder, dat de voorzitter van de Sportstichting Leiden, de heer J. C. F. Coers, zijn vreugde over de totstandkoming van dit fraaie complex aan de Montgomerystraat uitsprak en dank bracht aan allen, die hieraan medege werkt hebben en wel in het bijzonder aan het Gemeentebestuur van Leiden, dat vertegenwoordigd was door de wethouders van Onderwijs en van Openbare Werken, de heren Van Schaik en Jongeleen. Helaas was het door de huidige om standigheden slechts mogelijk hier een kleedlokaal in eenvoudige vorm te plaat sen, waarin slechts 2 verenigingen on dergebracht kunnen worden, doch niet temin betekent dit toch een grote ver betering in de terreinennood, waarmede vooral de korfbalclubs hier ter stede te kampen hadden. Wethouder J. C. v. Schaik memo reerde, alvorens de openingsplechtigheid te verrichten, nog de tijd, dat Leiden slechts 2 korfbalclubs rijk was, Vitesse en Fluks, die echter tot de beste in den lande behoorden en was verheugd over de geweldige groei van deze sport in onze Sleutelstad. Hij wenste Crescendo en De Danaiden veel geluk met de in gebruikneming van dit complex terrei nen toe. Ook de heer J. M. Roosenschoon, voor zitter van de L.K.B. en bestuurslid van de K.N.K.B., was uiteraard zeer ver heugd over de totstandkoming van deze terreinen in deze geheel nieuwe wijk van onze stad en wel in 't bijzonder voor de competitieleider van de L.K.B.wiens taak thans lichter geworden is. Op het half-harde oefenveld, dat ook na de hevigste regenval direct weer be speelbaar is, speelden Crescendo en De Danaiden vervolgens de openingswed strijd. Wethouder J. C. v. Schaik ver richtte de uitworp en stelde daarmede het terreincomplex officieel in gebruik. De wedstrijd zelf had weinig om het lijf. Beide ploegen speelden een zeer zenuwachtig spelletje en kunnen be langrijk beter dan zij gisteravond de monstreerden. Wij zullen dit maar aan de belangrijkheid van dit gebeuren toe schrijven. De Danaiden, dat verschil lende reserves telde, won deze wedstrijd, die in verband met de invallende duis ternis belangrijk korter duurde dan nor maal, mét 10 door een doelpunt van Piet Kop. By de aanvang van de ont moeting bood de aanvoerder van Cres cendo aan zyn collega van De Danaiden een clubvaantje aan als herinnering aan deze voor beide clubs zo belangryke dag. Sportpers richt zich tot KNVB Het bestuur van de Nederlandse sport pers heeft zich tot het bestuur van de K.N.V.B. gericht met een telegram waarin het zegt met verontrusting te hebben kennis genomen van het be sluit dat de zaterdag a.s. te Amster dam te houden zeer belangryke ver gadering van de sectie betaald voet bal niet voor de pers toegankeiyk zou zyn. Het maakt daaruit de gevolgtrekking dat de K.N.V.B. over deze vergadering eventueel slechts een door hemzelf geredigeerd communiqué wenst te verstrekken. Het bestuur van de Ne derlandse sportpers wyst het bestuur van de K.N.V.B. zowel op de onjuist heid als op het gevaar van deze maat regel. Het Is In het belang van de Neder landse voetbalgemeenschap dat de leden van de bond en het publiek vol ledige opening van zaken krijgen door de daartoe uit de aard van haar functie eerst aangewezen onpartydige organen, de bladen van de Neder landse pers en de sportpers. Het bestuur van de Nederlandse sport pers is voorts van mening dat de K.N.V.B. met het opleggen van een zwijgplicht ziin afgevaardigden niet op een dergelyke manier zal kunnen binden, dat langs deze weg geen ver klaringen waarvan men de juistheid niet altijd kan controleren worden gegeven; verklaringen welke uiter aard hun weg naar de bladen zouden vinden. Om derwille van een goede voorlich ting in de belangryke aangelegenhe den, welke op deze vergadering zul len worden behandeld, verzoekt het bestuur van de Nederlandse sport pers het bestuur van de K.N.V.B. met klem zijn standpunt in deze te willen herzien en de vergadering van zater dag alsnog voor vertegenwoordigers van de Nederlandse bladen en sport bladen toegankelijk te stellen. „Dure" benen op nieuwe terrein Rijnsb. Boys Het bestuur van de Voetbalvereni ging Rynsburgse Boys verzoekt ons mede te delen, dat de selectiewedstrijd tussen twee sterke militaire elftallen, welke morgenavond op het nieuwe ter rein van de geel-zwarten wordt ge speeld, om zes uur aanvangt. In een van deze elftallen, die, zoals wij giste ren reeds meldden .vrijwel geheel uit semi-profs zyn samengesteld, speelt ook de ex-Volendammer Schilder mede. Zoals bekend is deze speler aangekocht door Sparta voor het lieve sommetje van 100.000 gulden. Er komen dus mor genavond dure benen in actie op het Rijnsburgse Boys-terrein. Europees bridgekampioenschap Te Wenen zyn de wedstrijden van de land met 17 pupnten uit 10 wedstryden tiende ronde van het toernooi om het en Oostenrijk met 16 punten uit 9 wed- Europees bridgekampioenschap open j strijden. Gisteravond is de eerste helft van de zevende ronde van het toernooi voor de dames gespeeld. De scores waren: DuitslandFinland 17 tegen 31 match - punten, IerlandBelgië 18 tegen 24 matchpunten, NoorwegenOostenrijk 8 tegen 41 matchpunten. FrankrijkNe derland 32 tegen 13 matchpunten, De enmarkenZweden 32 tegen 14 match punten. ZwitserlandEngeland 12 tegen 22 matchpunten. Onze bridgemedewerker, de heer H. W. Filarski, meldt ons uit Wenen het vol gende: Cats-Kramer en Filarski-Kokkes wis ten ondanks zeer sterke Poolse tegen stand de achterstand van 9 m.p. weg te werken. De Polen probeerden nog enige psyches maar zonder succes. Tegen Oostenrijk hadden zij daar op een be paald spel wel groot succes mede. Niet kwetsbaar tegen kwetsbaar opende een der Polen als oost met een poploos spel en drie kleine schoppen. Dit werd ge doubleerd en ingelaten en ging 7 down. In de andere kamer boden de Polen in de n-z lijn kwetsbaar 7 schoppen en maakten dit. Zij wonnen dus 7 m.p. op een spel, waarop een der paren 7 down ging. De wedstryd tegen Zwitserland werd door ons team gemakkelijk gewonnen, vooral door zeer goed spel van Cats- Kramer. De Zwitsers bleken nogal ver velende tegenstanders, die veel te veel onder het spel praten. Engeland speelde tegen Frankrijk zeer goed en vooral Meredith-Konstam wa ren in uitstekende vorm. Frankrijk is nu wel haast kansloos geworden. Italië blijft winnen ofschoon het tegen Fin land byna tweemaal had moeten win nen. Door een fout van de scorer speel den de Italianen namelijk een aantal spellen in dezelfde lijn. Gelukkig werd het nog tijdig bemerkt en had men nog tijd om opnieuw te beginnen. Behalve verschillende bijzondere biedsystemen introduceerden de Italianen jaren gele den ook het onder tafel houden van de kaarten. Dit is nu verboden. Onze dames zijn volledig uit vorm. Ook de eerste helft tegen Frankrijk staan zij weer 19 matchpunten achter. series gespeeld. Onze landgenoten wonnen van Zwitserland met 60 tegen 27 matchpunten. De resultaten waren: Engeland versloeg Frankryk met 60 tegen 37 matchpunten; Nederland ver slóeg Zwitserland met 60 tegen 27 matchpunten, Duitsland versloeg IJs land met 70 tegen 47 matchpunten. Bel gië speelde gelijk met Polen: 51-51 matchpunten, Italië versloeg Zweden met 74 tegen 29 matchpunten. Spanje verloor van Noorwegen met 63 tegen 76 matchpunten. Denemarken versloeg Li banon met 66 tegen 47 matchpunten, Finland versloeg Ierland met 70 tegen 31 matchpunten. Na de 10e ronde leidt Italië1 met 18 punten uit 9 wedstrijden. Nederland be zet met 18 punten uit 10 wedstryden de tweede plaats en daarna volgen Enge- Paillette Goddard. de bekende filmster, zal in december in het hu welijk treden met Erich Remarque. de al even bekende auteur. Een re cente opname van Paulette God dard. ZEILEN. Elvstroem en Poulain werden wereldkampioen Het wereldkampioenschap in de 5-0-5 klasse is te La Baule (Fr.) gewonnen door de Deen Elvstroem, die samen met Fransman Poulain in deze wedstryden is uitgekomen. Hij won de vyfde race, die in tegen stelling met de anderen bij goed weer is gehouden. De zee was kalm en er stond een westenwind. Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Elvstroem—Poulain (Den./Fr.) 9.369 pnt.; 2. Poissan'tMaury (Fr.) 6.772 pnt.; 3. Hannequin—Robers (Fr.) 6457 pnt; 4. Cornu—Conffier (Fr.) 5.809 pnt.; 5. BanksWheeler (G.-B.) 4.786 punten. De Israëlische voetbalbond heeft het Indonesische voorstel verworpen om de wedstryden tussen Israël en Indone sië, in de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap, op neu traal terrein te spelen en niet te Dja karta en Tel Aviv. diepe borden EEN LEKKERE SOEP VOOR WEINIG GELD Bevat rijst met fijngesneden groenten.1 Voedzaam en geurig. Andere voordelige Maggi soepen a 15 ct zijn: KONINGINNESOEP OSSESTA ARTSOEP TOMATENSOEP ASPERGESOEP POULETSOEP GROENTESOEP KERRYSOEP WINDSORSOEP Minder geschikte tvegen tvorden nu ontlast Zaterdag a.s. om 10 uur wordt van de in aanleg zynde Rijksweg 4a (Burger veenYpenburg) het gedeelte tussen Ryksweg 12 (Den HaagUtrecht) en Rijks weg 13 (Den HaagRotterdam) opengesteld voor het verkeer met motorrijtuigen. Bij Ypenburg zal Ryksweg 4a echter voorlopig uitsluitend voor de richting Rotterdam op Ryksweg 13 zyn aangeslo ten, aangezien het verkeersknooppunt Ypenburg nog niet gereed is. Het verkeer zal daar over tijdelyke aansluitingen, die nog enige malen zullen moeten worden gewijzigd, dwars door de in uitvoering zijnde aanleg van het knooppunt Ypen burg worden geleid. Het verkeersplein in de kruising van de Rijkswegen 4a en 12 is wel geheel ge reed, zodat het in gebruik te nemen ge deelte van Ryksweg 4a daar zowel voor de richting Den Haag als voor de rich ting Utrecht op Ryksweg 12 zal zijn aangesloten. Doordat er bij Ypenburg echter voorlopig niet kan worden voor zien in een verbinding van Rijksweg 4a met Rijksweg 13 voor de richting Den Haag, zal het voor de richting (van en naar) Utrecht voorshands niet mogelijk zijn, Den Haag via Ryksweg 4a en de Hoornbrug te bereiken of te verlaten. De ingang van het vliegveld Ypenburg, welke thans aan Ryksweg 13 ligt, wordt verplaatst naar een parallelweg langs Ryksweg 4a. Het vliegveld Ypenburg zal dan voorlopig uitsluitend voor de rich ting Rotterdam rechtstreeks op het rijks- wegennet zijn aangesloten. Wel zal het vliegveld via de genoemde parallelweg en een daarop aansluitende parallelweg van Rijksweg 13, over de Hoornbrug ver binding hebben met Rijswyk en Den Haag. De aldus geforceerde openstelling van het eerste gedeelte van Rijksweg 4a zal niettemin van veel belang zijn. Er wordt n.l. mee bereikt, dat de daar voor minder geschikte wegen in Voor burg, Rijswijk en Den Haag zo spoedig en zoveel mogelijk worden ontlast van Ter HeideRoodenburg 61 Het jubileum-toernooi van LFC loopt ten einde. Gisteravond werd gespeeld om de 3e en 4e prijs tussen Ter Leede en Roodenburg, welke ontmoeting een grote overwinning voor de Sassenheimers op leverde. Beide elftallen waren onvolledig. Roodenburg telde 7 en Ter Leede 4 in vallers! Het zag er voor rust niet naar uit dat Ter Leede met grote cijfers zou gaan winnen. De partijen wogen goed tegen elkaar op. Ook in het le kwartier na de hervatting was er van een groot krachtsverschil nog geen sprake. Roo denburg nam na 8 minuten door Gulde- mond. uit een vrije schop, de leiding: 01 en wist deze stand tot een half uur voor tijd te behouden. Daarna kwam Ter Leede los en toen linksbuiten Spaargaren uit een corner van rechts de gelijkmaker in het net kopte, was het met Rooden burg gebeurd. Het spel van Ter Leede werd sneller. In de resterende 25 minu ten moest keeper Keereweer nog 5 maal naar het net! (Doelpunten van rechts binnen H. Molenaar (3», linksbuiten Spaargaren en rechtsbuiten C. Mole naar). L.F.C.Lugdunum In de finale van het Jubileum toernooi van L.F.C. komen morgenavond de elf tallen van Lugdunum en L.F.C. tegen elkaar in het veld. De inzet is de eerste prijs. In verband met het feit, dat 22 september de eerste competitiewedstrijd tussen beide teams plaats vindt, komen voor de wedstrijd van morgen beide ver enigingen met een combinatie in het veld. Vooraf gaat een wedstrijd tussen de pupillen van L.F.C. en G.O.N.A (Den Haag). Versterking voor Luxemburg Het Luxemburgs elftal, dat woensdag 11 september in Rotterdam in de voor ronde van het toernooi om het wereld kampioenschap tegen Nederland speelt, zal de beschikking hebben over Vicky Nurenberg. Nurenberg, een voorwaarts, die op elke plaats in de aanval kan spelen, is voor die wedstrijd vrijgegeven door zijn club Nice. De Luxemburgse voetbalbond tracht ook Spitz Kohn, de 23-jarige Luxem burgse midvoor van de Sportclub Karlsruhe, voor de wedstrijd tegen Oranje vrij te krijgen. De Duitsers heb ben er echter nog geen toestemming voor gegeven. het doorgaande verkeer tussen Am sterdam, Haarlem, de bollenstreek, Leiden, Wassenaar (en ook het noor delijke deel van Den Haag) en Voor burg enerzijds en Delft, Rotterdam enz. anderzijds. Dat verkeer zal van 31 augustus 1957 af gebruik kunnen ma ken van Ryksweg 4, de Benoorden- houtseweg, het Willem Witsenplein, de Laan van Nieuw Oost-Indië, de Laan van Nieuw Oosteinde, Rijksweg 12, Ryksweg 4a en Rijksweg 13. De nieuwe verbindingen zullen ter stond by de openstelling met de ge bruikelijke richtingsborden zyn aange geven. Noordwijkse Golfweek In het kader van de Noordwijkse Golf week werd gisteren de wedstrijd om de Ernest Cremers Wisselbeker gespeeld. Deze 18 holes medalplay voor dames en heren werd gewonnen door de heer R. Weghman met een score van 66. De heren Steinz en jhr Wittert van Hoog land deelden de tweede en derde plaats met beiden een score van 69. Dr. John Dunworth niet naar Delft De Britse atoomgeleerde dr. John Dunworth zal het hoogleraarschap, dat hem door de Technische Hogeschool te Delft was aangeboden, niet aanvaarden, zo is te Londen officieel bekend ge maakt. Herhalingsoefeningen voor de Mariniers In de periode van 9 september tot 5 oktober worden bij het Korps Mariniers herhalingsoefeningen gehouden. Hiervoor wordt een bataljon ter sterkte van onge veer 1400 man onder de wapenen ge roepen, hoofdzakelijk bestaande uit mi litie-mariniers. Naast een algemene instructieperiode, welke een week zal duren, zullen gedu rende de tweede en derde week oefe ningen in compagniesverband worden gehouden, o.a. een landingsoefening op Texel en een uitgebreide schietoefening op de Harskamp. In de vierde week worden de herha lingsoefeningen besloten met een alge mene bataljonsoefening, welke tussen Nijkerk en de Elspeetse Heide zal plaats vinden. Deze herhalingsoefeningen zijn de tweede in hun soort. In de periode van 6 mei tot 1 juni jl. kwam eveneens een bataljon voor dergelyke herhalingsoefe ningen onder de wapenen. Fabriek stilgelegd door bestedingsbeperking Een Rhenens bedrijf, dat onder do naam „N.V. Kroonsteen" sedert enige tijd een nieuw soort straatklinker op de markt brengt, de zgn. betons teen, en hiervan tot nu toe ruim 12.000 stuks per week afleverde, is zaterdag stopge- legd tengevolge van de bestedingsbe perking. Er liggen overheidsorders tot ruim anderhalf miljoen de gemeente Urk b.v. heeft namelijk nog 600.000 van deze stenen tegoed doch alle orders zijn geannuleerd. Vyf en twintig arbeiders zijn Inmiddels ontslagen. CONGRES WISKUNDIGEN TE AMSTERDAM Een 30-tal vooraanstaande wiskundi gen uit Zwitserland, de V.S., Groot- Brittannië, Polen. West-Duitsland. Hon- garyet. Frankrijk. Rusland en Neder land nemen deel aan een congres met een zeer specialistische inslag, dat gis teren in het Mathematisch Instituut van de Gem. Universiteit te Amster dam is begonnen. Het doel is de laatste resultaten en methoden met elkaar te bespreken op het gebied van de grondslagen van de wiskunde. Tot de sprekers, die een voordracht zullen houden, behoort onze landgenoot prof. dr. E. W. Beth, die samen met prof. dr. A. Heyting ons land op deze bijeenkomst vertegenwoordigt.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7