Enorme drukte, grote spanning op het Westduitse politieke toneel! Loop der bevolking te Leiden Deserteur Polly gearresteerd WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1957 De verkiezingsdag nadert Adenauer reist in luxe-treinterivijl zijn rivaal Ollenhauer een vliegtuig gebruikt (Van onze correspondent in West-Duitsland) Bondskanselier Konrad Adenauer, hoofdaanvoerder van de C.D.U., en zijn grootste en gevaarlijkste binnenlandse politieke tegenstander Erich Ollenhauer - voorzitter van de socialistische partij - die een kwarteeuw jonger is dan Adenauer, zetten hun beste beentje voor om bij de aanstaan de algemene verkiezingen op 15 september zoveel mogelijk stemmen voor hun eigen politieke idealen en hun eigen partij te winnen. Ze zullen derhalve in ie eerstvolgende vier toeken niet veel rustige da gen meer hebben. Adenauer rijdt met een gevolg van ongeveer dertig personen in een wijnrode extra-trein door de Bondsrepubliek om nu eens hier dan weer daar fulminante redevoeringen af te steken, waarin hij maar weinig goeds aan zijn tegenstanders laat. De trein bestaat uit een diesel-motorwagen, een salonwagen, een restauratiewagen en twee slaapwagens. overladen programma voor de boeg moet hij natuurlijk zo min mogelijk tijd verliezen en daarom heeft hij er voor gezorgd dat zijn toestel, dat een snel heid van 330 km per uur kan ontwikke len en door een Zwitserse 'en dus zeker wel ..neutrale" piloot wordt bestuurd, ook op de kleinste vliegvelden mag da len om daar zo dicht mogelijk in de buurt van de vergaderlokaliteiten te ko men. De Amerikanen hebben in de laatste tijd over het algemeen de politiek van Adenauer ondersteund, maar ze hebben Ollenhauer toch toestemming gegeven met zijn machine op hun militaire Nog 70 plaatsen Ollenhauer heeft een Amerikaans tweemotorig vliegtuig gecharterd, waar mee hij zich eveneens kris en kras over en door heel West-Duitsland zal bewe gen. Hij zal nog op ongeveer 70 plaat sen spreken. Eerst gaat hij naar Ham burg. Sleeswijk-Holstein en Bremen, vervolgens kruist hij over Neder-Saksen, Westfalen en de streek langs de bene den-Rijn. Daarna komen Hessen en Rijnland-Palts aan de beurt, en tenslot te zal hij naar de. zuidelijke delen van de Bondsrepubliek afzakken. Ollenhauer heeft zich voorgenomen tegen het einde van zijn reis. wanneer de grote dag van de verkiezingen dus al zeer dichtbij gekomen is. op één dag soms zelfs op drie verschillende plaat sen aan het woord te zijn. Met zulk een WASSENAAR P.V. DE GEVLEUGELDE VRIENDEN Zondag werd door de Postduivenver eniging De Gevleugelde Vrienden de laatste vlucht met jonge duiven gehou den vanuit Pont St. Maxense, afstand plm. 340 km. Om 9.30 uur werden 68 vo gels gelost, waarvan de eerste om 16.00.26 terug was. De uitslag was: J. H. M. Brouwer 1. 9; J. Parlevliet 2. 4; J. H. Groeneveld 3. 5. 6. 8, 10; J. H. Brede- rode 7. De eindstand van het kampioenschap jonge duiven is: 1. J. H. M. Brouwer 309; 2. J. H. Groeneveld 297; 3. J. Par levliet 283; 4. A. G. Visser 204; 5. J. M. Brederode 183; 6. P. G. van Leeuwen 169. Er werd voorts een wedvlucht gehou den met oude en jonge duiven vanuit Parkestone, afstand circa 220 km. Al daar werden om 9.45 48 duiven gelost, waarvan de eerste om 13.40.2 aankwam. De uitslag was: J. H. Groeneveld 1, 2, 3; J. Parlevliet 4; W. C. van Eek 5. 6; J. H. M. Brouwer 7, 8; J. P. Brederode 9. 10. Vliegveld ep Duindigt De minister van Verkeer en Water staat heeft de heer H. A. Burgerhout, directeur van Aviolanda NV. vergunning verleend een gedeelte van de renbaan Duindigt te Wassenaar als luchtvaart terrein te gebruiken, uitsluitend voor het aan hem toebehorend vliegtuig van het type Beechcraft Bonanza. Braderie geopend In tegenwoordigheid van de raadsleden de commissaris van politie, de directeur van gemeentewerken, de voorzitter van de Oranjevereniging en verdere geno digden heeft burgmeester S. baron van Wijnbergen gisternamiddag de door de Wassenaarse Middenstands Actie geor ganiseerde braderie geopend. De voorzitter van de W.M.O., de heer A. Lodder, sprak een woord van welkom in het bijzonder gericht tot het hoofd van de gemeente en mevr. van Wijnber gen,. waarna hij er op wees. dat de bra derie in samenwerking met de Shetland pony-show van veel groter opzet is dan die van vorig jaar. en hij betuigde dank aan gemeentebedrijven, politie e.a., die hun volle medewerking verleenden. Burgemeester van Wijnbergen ver klaarde. dat hij met bijzonder veel ge noegen vergezeld van zijn echtgenote was gekomen voor de opening van de braderie, welke weer in goede samen werking tussen de Oranjevereniging en de Wassenaarse Middenstands Actie tot stand is gekomen. Veel werk moet vooraf worden verricht en het verheug de hem zeer, dat gemeentelijke instan ties daaraan hun medewerking konden verlenen. Hij noemde de Shetland-show een zeer bijzondere attractie, feliciteerde het bestuur met wat werd bereikt en besloot met de wens. dat de middenstand met de braderie succes zal hebben en de burgerij daaraan plezier zal beleven. Nadat mevrouw Van Wijnbergen het afsluitende lint had doorgeknipt werd door het gezelschap een rondgang ge maakt en hadden de circa honderd keurige stands de volle belangstelling. Avonds is de drie dagen durende braderie overvloedig verlicht. J. v. d. Ban benoemd tot inspecteur van politie In de vacature van Inspecteur van politie, ontstaan door het vertrek van de heer J. Schwantje naar Den Hel der, is voorzien door de benoeming van de heer J. van den Ban. inspec teur van politie te Den Haag. De heer v. d. Ban bezocht de middel bare school en behaalde aan het Rijks instituut voor hogere politieambtenaren te Hilversum het inspecteursdiploma. Hij is reserve le luitenant by het korps commandotroepen. AANRIJDING Op de Rijksstraatweg bij de Eikenlaan werd een voetgangster, de 22-jarige Duitse mej. T. Glied, door een auto aangereden. Zij liep een verwonding aan haar rechter enkel op. Erger werd voor komen doordat de bestuurder van de auto. een Rotterdammer, krachtig remde en scherp uithaalde. MEISJES VIELEN VAN FIETS Doordat een tas tussen het voorwiel en de voorvork van haar rijwiel ge raakte, kwamen op de Prinsenweg de 13- jarige Annie Brouwer en de 6-jarige Henriëtte van der Hulst te vallen, waar bij Annie een lichte hersenschudding opliep en het jongere meisje een tand door haar bovenlip viel en schaafwon den aan haar gezicht opliep Zij werden per ziekenauto naar de ouderlijke wo ningen vervoerd. vliegvelden in West-Duitsland neer te strijken. Over Adenauer's rode luxe trein is de laatste dagen in politieke kringen in Bonn een en ander te doen geweest. Zijn tegenstanders wilden namelijk we ten of Adenauer's tochten met die dure trein door de staat, dat wil dus per slot van rekening zeggen: door de belasting betalers worden bekostigd. Ze zouden dat niet fair vinden tegenover de andere partijen. Ze kregen daarop te horen, dat de CDU de kosten draagt. Het geld wordt geput uit een speciaal verkie zingscampagne-fonds. waarin de grote industrie de laatste tijd aanzienlijke be dragen heeft gestort. Het hoofd van de persdienst der Bondsregering. Felix von Eckhardt, en ettelijke andere staatsambtenaren en secretaressen, begeleiden de Bondskan selier op zijn verkiezingsreizen en Aden auers politieke vijanden hebben ge vraagd. wat deze door de staat bezoldig de personen met de CDU en met de verkiezingscampagne hebben uit te staan. Men heeft hen echter te verstaan ge geven. dat Adenauer, ook als hij op reis is, toch altijd nog hoofd van de regering is. De Dolitieke gebeurtenissen gaan hun gewone gang. Von Eckhardt moet de Bondskanselier geregeld op de hoogte houden van wat er in West-Duitsland en in de buitenwereld is geschied en door bemiddeling van ziin medewerkers moet Adenauer voortdurend in verbin ding met Bonn kunnen blijven. De rode trein is dus zijn rollende regerings hoofdkwartier. Scherpe Joegoslavische kritiek op Djilas' boek Het officiële Joegoslavische regerings blad „Politika" heeft het anti-commu nistische boek van maarschalk Tito's voormalige boezemvriend Djilas „een document van verraad" genoemd. „Politika" schrijft over „De nieuwe klasse" (dat, terwijl de schrijver in een Joegoslavische gevangenis zit in New York is verschenen) „Djilas is uit de rijen van de arbei ders-beweging gedeserteerd. Zijn pam flet is een onvermijdelijk gevolg van zijn vroegere activiteit. Hij heeft er in zijn ondubbelzinnige vijandschap tegen het socialisme uiteengezet. Het betekent zijn volledig breken met het proletariaat, het socialisme en het Marxisme. In elke regel van het boek voorspelt hy het bankroet van het socialisme en het communisme, en geeft hij uiting aan zijn diepe haat voor de grote en histo rische doeleinden van alle arbeiders in de hele wereld. Zo'n houding komt neer op een volko men verraad van de zaak van de arbei ders-klasse. Djilas heeft de weg gekozen, die naar de ryen van de vijanden van het socialisme leidt. „De nieuwe klasse" is alleen maar een eind-stadium van een proces van afvalligheid. Zijn boek, dat geschreven is door een gedemoraliseerd en verloren mens, bevat niets nieuws, behalve de oude stellingen en verlangens van alle vyanden van het socialisme." „Het boek van Djilas is niet waard vermeld te worden, maar de campagne, die er verband mee houdt, baart be zorgdheid, omdat zij de afwezigheid ont hult van het noodzakelijke realisme in zekere kringen van het Westen, die tegen internationale en gelijkwaardige samenwerking zijn". „Djilas is geen strijder voor de demo cratie: hij is tegen de grondslagen van alle proletariërs en echte socialisten, tegen de nationalisatie van de produk- tie-middelen en tegen het grijpen van de macht voor dat doel." (Het boek van de in het communisme teleurgestelde Djilas heeft blijkbaar diepe indruk gemaakt in officiële Joego slavische kringen, die een dergelijke uit val en nog wel van een van haar ge vangenen vermoedelijk niet zullen heb ben verwacht. Vandaar dat niet alleen in „Politika", maar eerder ook reeds in de partijbladen „Borba" en „Komunist" een soortgelijke kritiek verschenen was. die overigens meer op een scheldpartij gelykt dan op een zakelijke weerlegging van de door Djilas genoemde feiten. Red. L.D.). MARKTBERICHTEN WOERDEN. 21 augustus. Kaasmarkt Aanvoer 186 partijen, le kwaliteit 2.23 2.30; 2e kwaliteit 2.152.22; extra tot 2.56. Handel flauw. Verrassend voorstel van vakbondleider Reuther De president van het Vakverbond in de Amerikaanse auto-industrie. Walther Reuther, heeft namens zijn bond, de United Automobile Workers, een op zienbarend initiatief genomen ter be strijding van de inflatie. In een brief aan de presidenten van de drie grote Amerikaanse auto-concerns. General Motors, Chrysler en Ford. stelt Reuther voor, dat deze concerns hun prijzen voor de modellen van 1958 verlagen met honderd dollar in vergelijking met de vergelijkbare modellen 1957. Wanneer de industrie dit voorstel aanneemt, doet Reuther de toezegging, dat hij bij de onderhandelingen over de ip juni 1958 aflopende looncontracten en bij nieuwe looneisen van de vakbond volledig reke ning zal houden met de financiële si tuatie van de auto-concerns, zoals deze op grond van de verlaging der verkoop prijzen zal zijn. Indien hierbij geen over eenstemmig tussen de vakbond en de autoconcerns zal worden bereikt, dan stelt Reuther voor dat de bestaande ver schillen zullen worden voorgelegd aan een onpartijdige commissie. Op dit voor stel van de vakbond wordt geen onmid- delijk antwoord verwacht, maar volgens een voorlopige indruk ziet het er niet naar uit. dat de concerns dit aanbod zullen aannemen. Zij hebben in feite reeds enige tyd geleden aangekondigd, dat zij de prijzen voor de nieuwe model len verhogen met ongeveer vijftig dol lar in verband met de jongste prijsver hogingen voor staal en andere onder delen Een sergeant van de politie kwam om het leven, terwijl vier agenten werden gewond, toen te Goatisland in de Noordierse provincie Tyrone een "Booby Trap" ontplofte, die daar u'as gedeponeerd door leden van het illegale terse Republikeinse leger, de IR ADe politie-pa- trouille u»as naar een landhuisje gegaan, nadat een telefoontje was ontvangen, dat er verdachte per- I sonen rond het huisje waren waar-1 had voorgedaan genomen. Toen sergeant Arthur Ovens een binnendeur opende, volg de er een explosie. De foto geeft een beeld van het landhuisje nadat de ontploffing zich Dolkmes beslechtte minnenijd Tijdens een gisteravond aanvankelijk onschuldig verlopende vechtpartij tussen een zestal jongens van 14—18 jaar op de hoek Prinsengracht—Leidsestraat te Amsterdam trok plotseling een 16-jarige knaap een dolkmes en stak daarmede de 18-jarige J. J. van Riesen in zijn rug. Zwaar gewond, er werd een long ge raakt. werd het. slachtoffer naar het Binnengasthuis overgebracht, waar van nacht operatief moest worden ingegre pen. Het levensgevaar was vanmiddag nog niet geweken. De jeugdige dader werd ter plaatse aangehouden en aan de kinderpolitie overgegeven. De jongens vielen meisjes lastig en er ontstond een soort minnenijd, die even op de vuist zou worden beslecht. ZWEMMEN De Kanaalrace Hedenmorgen om tien over vier is onder het schijnsel van oranje magne sium-lampen op het strand van Cap Gris Nez bij Calais aan 21 zwemmers en zwemsters het startsein gegeven voorde Kanaal-race. Onder de deelnemers be vindt zich onze landgenote Maria Mees ters uit Bergen op Zoom. Op de helft van de afstand had de met krachtige slag zwemmende Deense Grete Anderson de leiding. Intussen hadden verscheidene deelne mers de strijd reeds gestaakt. De weers omstandigheden waren overigens gun stig. straat 10; P. I. Dammers .telexapp. mon teur. Hyaoin'üheinebr. 21a; H. Broöksbjr* employé PTT. Johan de Wiibtstraat 44; R. A. Dool fotoM'bhograaf, Suimabr astraat 4> K J. J. de Haan chocolactebewerkerBa- soh'Uilit-gte&g 1; J. vam Gerot), kok. Boshul- y.erttad'e 43; G. HolswüHdier, verpleegde*' Boenhaaivelaan 2; R. HermanHaarlemmer straat 107; W. J. M. ter Haar. Monsweg 93- E. van der Knaap. Tib. Siegenbeekst/raab 9- C. A. de Viet geb. de Lange, Hooigracht 4a P. P. Davids. Leeuwerik-straat 45; J. J. van Eek. H düetiste, RIJnsbuirgerw. 10; S. Nieu wen burg geb. Sl-ljee, Roodienburgerstr. 63; M. C. A. Sdhrier, Breestraat 152; A. M. M. Militaire papagaai nam cle vleugels In week van 8 t.m. 14 augustus '57 GEVESTIGD J. G. Bomhoff en fam, hoogleraar Ryns- buirgerweg 187; K. G. Westerbeek en fam, m-1'1 KM. Meerburgkade 32; F. H van Kuik en fam. Boshui-zerloam 5; G. J. de Hora en faim. werkt, bou-wk. i-ngen-ieur, Telders- fcade 22; M. van der Pompe en fam. techn ambt. NEB. Morel aan 4; J. W. Arendis en fam, schaikeltoord wacht er Zwarte Pad 16; R. van Moorseilaar ear fam, ciheiiroiouts. Ra- j J. Verhoeven geb. de Ridder, Waardgracht pembourg 8'1; N. J. Witte-man e-n fam, o-n- 92; C. M. Hu, Piebersk.choarsbeeg 10; J. J. dlerwijzer, Ka naai-weg 90; J. B. J. Goddijn van Ail-mkerk chauffeur, v. Limburg 9bi- en faandÉie, verkoper, Hoge Marsweg 66; rumstr. 18; H. Kruilze, verpleegder R(]ns- A. Teyen geboren Verschoor, arts. He- j burgerweg 20a; A. Vreeken geb. Vos. rijks- renstr-aat lil8; Y. Hollander, Boerhaaiveïaan 1 ambt., Rijnsbumg-erweg H2llta; M. T. W. 7; L. B, M. Hols. verkoper. Oude Rijn 43a- Theelen, verpleegster. Rijn- en Sdhiekad* 32; P. Post .verpleger, M-agd. Moonsstr 40a W. J. M. Leenen. Gangetje 14; A. H. Klng- ma. arbeids-analyst. Rapen-burg M6: R. Stam conducteur. Sumn/brastr. 1110a; J H. Tegke. slager. Boerihaaveflaan 17; J. Ple- tersz geb. Tideman, med. oroaflyste, Rljns- burgerweg 20a; P. de Graaf, chauffeur Öbaa1 wijkstraat 4; J. Smelllk geb. den Hol lander Zoeterwoaidseslngel 89 BEURSOVERZICHT Teruglopende markt Amsterdam, 21 augustus. Het optimisme, dat op de ochtendbeurs heerste ten gevolge van hogere koersen uit New York, bleek bij de officiële beurs 'smiddags een zeepbel te zijn. Immers: 's morgens werd voor Kon. Olie f211 be taald. terwijl de opening 's middags met veel moeite de f 209 kon halen. Gebrek aan kooporders had tot gevolg, dat de koers afbrokkelde tot f207.20. tegen een slotkoers van gisteren rond f 205. De aandelen bleven circa f2.50 onder pa riteit New York en sloten op vrijwel de laagste koers van de dag. Gebrek aan vertrouwen deed de koersen na een prijshoudende opening, teruglopen. Phi lips daalde tot 278. na 281 en bleef iets boven gisteren. De Unilevers hadden het zwaar te verduren. 443 's morgens, werd op 438 's middags geopend. Doordat kooporders uitbleven, daalde de koers Het Leidsch Dagblad Als van ouds de MEEST GELEZEN COURANT van Leiden en Omstreken. DUITSE GRENSPOLITIE SCHOOT OP DRAGLINEMACHINIST Aan de grensweg te Schinveld in de buurt van Heringsbosch is gisteravond de 25-jarige draglinemachinist Duschak uit Schinveld door een schot van de Duitse grenspolitie getroffen. Duschak. die van Joegoslavische nationaliteit is. zou in café Heuts, dat op Duits gebied ligt. een flesje bier hebben meegenomen. De Duitse grenspolitie zou geweigerd hebben Duschak, die hevig bloedde, naar een Nederlands ziekenhuis te laten ver voeren. Hij werd eerst café Heuts bin nengebracht en daarna naar een zieken huis in Geilenkirchen vervoerd. Tot nu toe is Duschak nog niet teruggekeerd. Hoge onderscheiding voor Franz Hackethal (Speciale berichtgeving) H.M. de Koningin heeft de oud-rege ringspresident in het district Münster, Franz Hackethal, benoemd tot Comman deur In de Orde van Oranje Nassau. Deze hoge onderscheiding is de heer Hackethal toegekend voor zijn grote verdiensten ten aanzien van het herstel van de wederzijdse betrekkingen tussen Nederland en Duitsland sinds 1945. snel, waardoor het margarinefonds circa 8 punten beneden gisteren kwam te lig gen op 431. Aku's moesten circa 2% op gisteren prijsgeven. KLM daalde van f 125.70 naar f 125.20 en herstelde zich t.o.v. de koers van gisteren circa met 40 cent. Scheepvaarten openden goed prijs houdend. doch liepen met de marktda- ling mee. Uiteindelijk kwamen Holland- Americalijn (min 2%), van Nievelt (min 2) en van Ommeren (min 3 punten) be neden het vorig slot. De overige waarden verloren circa 1 tot 2 punten. Van de Cultures noteerden Amster dam Rubbers en Dell Mij. min. 1; HVA's onbewogen. De Staatsfondsenmarkt lag bij de opening aan de vaste kant voor de staf- fellening, waar de verplichte f 200.000 vraag zeker van invloed was op de koers, die werd vastgesteld op 81In het verdere verloop moest een half procent worden prijsgegeven, doch per saldo lagen deze obligaties circa boven gisteren. De overige papieren in deze sector goed prijshoudend. WISSELKOERSEN Amsterdam. 21 augustus Londen 10.64—10.64'--New York 3.82%—3.83 Montreal 4.06%4.06%; Parijs 91.10— 91-20; Brussel 7.65%7.65%; Fran-kfurt 9113—91.18; Zlirich 87.52—87.57; Zürich (vr. fr.) 89.37%—89.42%; Stockholm 73.69—73.74; Kopenhagen 55.01%-55 06% Oslo 53.2653.31; Milaan 61.24-81.29; Wenen 14.72—14.73. K. Tuoaietra. moabseh. werkster, Jan Goijenkade 44; H. van Bommel. leraar. LIJ; terstraat 4; A. J. Bijwaard, Rapenburg 51 J. M. J. van Wijk geb. Boom. Montgomery- Vorige week woensdag zat vroeg in de ochtend op de schutting van de tuin van de heer Laven, Ehrlichstraat. in Hilver sum een grijze papegaai met rode staart. Het blijkt nu, dat dit de reserve- sergeant-vlieger Polly- Grace is, de mascotte van het Soesterbergs squadron 322. Gisteroch tend is de deserteur door de waarnemend comman dant van het squadron kapitein-vlieger W v. d. Goot, in arrest ge steld. Polly is een vlieg verbod opgelegd in af wachting van zijn be rechting door de „Krijgs raad". Hij wordt minstens gedegradeerd en liefst voor het front van de troep, zo meende kapitein v. d. Goot. En meteen sprongen de tranen de pleegmoeder, mevrouw Brouwer in de ogen. „Het is zo'n lieve jongen, hij floot zo aardig en hij praatte urenlang met me, dat heeft hij niet verdiend" zei ze. Polly heeft, nadat de heer La ven de papegaai had ge vangen. al die tijd gast vrijheid genoten bij me vrouw Brouwer, aan de Tohan Geradsweg. te Hil versum. Hij had er een med tehuis. Polly vond er meteen twee beste vrien den. de poedels Keddo en Donne. Maar voor het zo- (Van onze correspondent) ver was. dat Polly gister ochtend officiëel in arrest werd gesteld, heeft hij een beste week in Hilversum gehad. Hij was van de schutting van de heer La ven terecht gekomen in een prachtige kooi by me vrouw Brouwer. En hij wende bij deze dieren vrienden al zo gauw, dat Polly-Grace uren lang de kooi uit mocht en rond vloog in de kamer. En dan maar praten met zijn gastvrouw, hij dronk thee uit haar kopje, en ging er met peukjes uit de asbak of hele doosjes sigaret ten vandoor. „En maar lekker babbelen", zegt me vrouw Brouwer. Hy is een grijsstaart en dat zyu praatzieke vogels. Boven dien is hij de mascotte van een squadron, dat in zijn embleem een pape gaai voert met de letters erom heen: „Niet praten maar doen". Dat wil zeg gen. zij lieten de papegaai dus maar praten. „Goe demorgen," zei hij, toen gistermorgen de arresta- tieploeg binnenkwam. En meteen er bovenop de kreet van de vliegers .Scrambe" („Maak dat je weg komt de lucht in", mals het vrij vertaald, be tekent). Het squadron is erg boos op Polly. Het is nu al de tweede maal. dat hij de vleugels heeft' ge nomen. Hij heeft de vorige keer twee weken zwaar arrest gehad, maar blijkt onverbeterlijk. Kortgele den was hij, na beoorde ling van zijn vliegcapaci- teiten en een vlucht met een Meteoor naar Leeuw arden, bevorderd tot re serve - sergeant - vlieger, maar hij zal nu wel in rang verlaagd worden. Langer dan twee dagen zonder toestemming weg van de vliegbasis, betekent immers: desertie. De vo rige keer was het maar eventjes geweest en werd Polly in een naburig dui venhok teruggevonden. Hoe Polly is gedeserteerd? Vorige week maandag was het hele squadron naar Woensdrecht en luitenant Litmaath had de zorg over hem. Even ging de deur van het bureau open en weg was Polly. Via de radio en politieposten ging er een opsporings verzoek door het land. Zondag in het programma van de strijdkrachten voor de radio, werd door Roel Balten nog eens een extra militair politie-bericht rondgestuurd. Daarop kwam de melding uit Hil versum. Hy was op zijn desertievlucht verdwenen in de richting Amersfoort VERTROKKEN G. Gommane en fain, van Ma/uirüitsstraot 33 naar Delft. Vlamiimgstmoat 79; F. J. Lin de en fam. van Sbadlhoudieialaan 32 naar Bussum. Ceintuurbaan 8M; J. M. K. Gö- bel en fam. von LorenitzJkode 33 naar Aus tralië; W. M. van dier Vaflik en fam, von Oude Singel 78 naar Huizen NH. Havenstr. 26; A. Vermel] en fam, van Pasbeuirabr. 32a naar Australië; A. M. Oudshoorn en fam. van Pr. Frederikstr 8 near Mearn, KI. Al- tena I; T. Braindsma en fam. vaar Hoge- woerd 168 near Schiedam, Grote Markt 2u- P. J. du Buirdk en fam. van Langebmg Tl naar 's-Graiuenihoge, Laan ven N.O. Indné 276; H. W. C. Hulsbergen Hemming en fam van Oude Vest 3 naar Noord wij kerhou t. Langeveflderweg 26; H. W. Bouwhuis geb. Bemer. van Warmoruderweg 51 n. Loohem, Ndeuweweg 40; J. C. Sflna geb. Mühflbanier, ran Stadihoudierefloan 27 naar Oegstgeest. Duivemvoordestraeit 2e; P. F. von Bazel, v. Merel straat 50 naar 's-Gvavenihage, Arnbho- nde Duyökstraat 175; G. A. W. van O ver- beek de Meijer, ran KaJlserstree/t 36 naar "s-Gravenlhage. Honedoessbnaat 65; A. M. C. Hazes, van Rljnsburgerweg 88 naar Am sterdam, Bos en Vaerölean 16; J. M. H. Smits, van Rljmsburgerweg 84 naar Mid delburg. Middel burgswegje 22; P. M. Jan sen ran Rosendaefl. van Rij nsburgerweg 86 naar Weesp, Nieuwst ad 78; W M. van der Krogit ran Kanaalstraat 22 naar Leidöcben dam, Veursestraatweg 170; E. T. Trooster van Witte Singel 27, naar Utreoht, Buohel- liuisetr. 14 bis; M, Bammdank. van Witte Sin gel 105, naar Zwitserland; D. Rambler, van Vliet 41 naar Leddsohendam. Pr. Bernhard- laan 59; W. van Herk van Cobetsbraat 51 naar Indonesië; G. M. Berends .ran Roo- denibiiTgerstr. 46 naar Hilversum Midden weg 2; N. J. J. Keljzer. van de M. van Streefkerkstraa.6 6. naar Utrecht Webh Diemon.tlaan 21; L. Rook, van de L. de Kanters-traat 3 naar Delft, van L. van San- dento.sbr 1; H. J. Rozfler, an Kapteynatr 47 naar Australië; L. J. K. de Groot van Herman Gorterstraait 7, naar Amsterdam Vlnkestraat 9211; K. Wierimiga, van Witte Rozenstraat 55. naar Nieuwleugen J. P Baxlaan 24; F. Bruijn van Terweepark 4, IPraar Den Helder. Buitenhaven 5; J H .Met de wind mee. anders Halsbergen Henr.ing van Rljnsburgerslnge komt hy geen drie meter naar vpr" 7pï 7iin nnna^pr rtiP 26A- c- an Koperen ran Atjehstr 79a, ver zei zijn oppasser, Oie naar Leiderdorp. Kondngstr. 65; W. ran hem gisterochtend in de I Kasteël. ziekenvènpfl. KM. naar Den Helder boeien sloot. Buitenhaven 5. Beurs van Amsterdam Woensdag 21 augustus ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 82 82 Grootboek obl. 3% 77 Ned '47 3% (3) 80^ 81 Ned. '51 3% 83 L 83% Ned. '53 3% 82% 82% Ned. '56 3% 83 82% Ned. '48 3% 75 Ned. '54 3% 77% 78 Ned. '55 I 3% 77% 78 Ned. '55 II 3%79% 79% Ned. '37 3 78 78 Dollarlng '47 3 93 Investeringscert. 3 87% 87% Ned 62-64 3 85H 86% Cert NWS 5 Indië '37A 3 84V4 84% Grootboek '46 3 85 ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand, en Ind. B. 41% 41% Nat. Handelsbank 95 94 Ned. Handelmy158 156% A'dam Rubber 69 89 L Deli My en (Ver.) eva. 80% 80^ H.VAUS ll9 Java Cult41 40 Senembah 59% 59% Vorstenlanden 25% 25,4 A.K.U186 184% v. Berkel's Patent (v) 206 203% Calvé Delft cert. 387 356 Kon. Pap. v. Gelder 184 191 Hoogovens cert300 297 Müller en Co. NB.358% 351 Ned. Kabelfabr286 286 Philips 276% 277% Philips pref140 141% Unilever 438% 430 Wilton Feyenoord 242 240 Biliton 3de rubr 246 243 Dordtse Petr gew 976 989 Kon. Petr. (f. 20.206 90 208 idem (50 A f 20 205.2C 207 40 Holl Amerikalijn 170 166% Java China Paket 160 159 K-L-M 124.95 125 Kon N Stoomb 148% 146 Kon Paket My 147 146 Stoomvaartmy Ned 177 174 Van Ommeren cert 250% 248 Kon Rott Lloyd 166% 164 Ned Scheepv Unie 160% 159 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem leningen A'dam '47 (3%) 3 82 82 Den Haag 1937 1 3.. 95% Leiden 1947 86B R'dam '37 I-HI 3% 84 I Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 100% Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 2% A'dam '56 I 2% A'dam '56 II 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag '52 I 2% idem II 2% R'dam '52 I 2% idem n 2% Utrecht '52 2% ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Amst. Bank 200 HJ3.U. eert198% Rott. Bank 165 Twentsche Bank 160 Industriële Ondernemingen 88% 85% 85 75% 77 86 85% 75 74% 75 87 85% 87 83% 87 87tV 200 198% 165 161% Borneo Sum H.Mij Ned G. en Sp Fabr Kon Ned. Grofsm Internatio Rott Droogdok Mij. Tieleman en Dros Ned. My. Walv.vrt. Spoorwegen Deli Spoorweg My. Amerik. fondsen Canadian Pacific R. Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un. States Steel 273 B 60 58 184% 180% 104% 104% 81 81 570 566 13% 12% 57% 57% 10% 10% 33A 33 A 87% 88% 56% 58A 47A 47% 67% 68% 44 44% 99 101% 54% 54% 85 86% 30% 29% 67% 67% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Edelmet Kon. AA Pref wa idem Holl Constructie Ing bur v Bouwnljv Int Kunststof! Ind Leidsche Wolsplnn Sikkens Lakiabr '53 Ver Touwfabrleken Wermnk's Betonm Van Wyk Textiel VK 20/8 57% 68% 325 B 340 B 122 41% 44GB 229 220B 410 410 166 164% 77 L 76L 83% 83GB

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 5