SPAAR GRATISAUTONUMMERPLAATJES MAGGI BIJ KIPPENBOUILLONSOEP Succesvolle tournee van L. Z. C. door Zuid Duitsland Sportschool LUITEN beginners cursussen Nederlands herenteam >vint in eerste ronde van Spanje I de ideale 0««-i"sluithaarJl'Es --••s&srSrrsr®» w JAN DE NIE Zn Officieel FOBRUX dealer A. van den Ouweelen Zoon Verkoop: Fa. L. J. van Velzen - Noordeinde 24 - Telefoon 21168 Zie de FOBRUX collectie in onze showroom Geversstraat 63b WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1957 Advertentie Gisteren keerde de Leidse Zwemclub terug van de negendaagse tournee naar het Zwabenland. Over de wedstrijden vernamen wij het volgende: De eerste start vond plaats in Pful- lingen. Chris Colpa won de 100 meter vlinderslag in 1.17. Ook de 100 meter rugslag en de 100 meter vrije slag vie len. in overigens matige tyden, in Leidse handen. De damesnummers gin gen alle verloren, waaraan de zeer sterke tegenstand één der deelneemsters maakt deel uit van de nationale Duitse estafette ploeg geenszins vreemd was. De 4 x 100 meter heren bracht echter een klinkende overwinning voor de LZC, terwijl de polowedstrijd, die in een steeds sneller invallende duisternis ge speeld werd. voor de nog niet inge speelde Leidse ploeg met 41 verloren ging. De tweede ontmoeting vond plaats in het centrum der horloge-industrie, Schwenningen. Deze stad heeft een prachtig 50 meter bassin dat echter sterk aan wedstrijd betekenis inboet door de zeer geringe diepte over een afstand van meer dan 20 meter. De wedstrijden, welke bij kunstlicht ge zwommen werden, gaven een spannende strijd te zien tussen de gecombineerde ploegen van Schwenningen en Reutlin- gen (deze laatste vereniging was de organisatrice van de tournee) en de LZC. Van de gasten der Leidse ploeg kon alleen Piet ten Tije zijn nummer in een overwinning beëindigen, ondanks de goede tyd, 1.11. van Willy Wassink op de 100 meter vrije slag dames. De Leidse heren behaalden wederom een overwin ning op de vrije slag estafette, ditmaal 6 x 50 meter, terwijl de dames hun tegenstandsters van de vorige maal wisten te bedwingen. De polowedstrijd tegen het plaatselijke zevental eindigde in een 103 overwinning voor LZC. Tijdens deze wedstrijd liet het 1500- tallige publiek, onder wie zeer vele Nederlanders, zich niet onbetuigd. Op de rustdag werd een in het Freibad een wedstrijd tegen SSV '05 Reutlingen gespeeld. Het bad, dat een volledige Olympische accommodatie kan bieden, is enige weken geleden het toneel ge weest van de landenwedstrijd Duits landHongarije. Nadat- de Leidse jon gens in de eerste helft door goed spel een 42 voorsprong hadden weten te ver werven, liep de wedstrijd in de tweede helft, mede door het steeds slechter wordende zicht, de scheidsrechter uit de hand. De einduitslag werd 66. Het weekeinde werd ingezet met de ontmoeting van de stedenploeg van Heilbron en LZC. Dit treffen, dat in het springbassin van 25 meter lengte van het openlucht zwembad plaats vond, leverde enige goede resultaten op. De beste bij de heren was de oud LZC-er en thans in Breda wonende adspirant Eric Koper, die de 100 meter rugslag in 1.13.4 aflegde. De dames wonnen nu alle num mers, waarbij vooral de 3.07 van de 16- jarige gaste, Sarina Hovingh, op de 200 meter schoolslag opviel. Piet ten Tije won, zoals gebruikelijk, de 100 meter vrije slag, maar voor de rest bleek de herentegenstand te sterk voor de Leidse zwemmers. Deze namen echter in de polowedstrijd revanche, door deze met 71 in hun voordeel te beëindigen, waarbij Dick Timmermans vijf doelpun ten voor zijn rekening nam. Ook deze ontmoeting werd door zeer vele toe schouwers, onder wie veel Amerikanen en enkele Nederlanders, bijgewoond. De laatste ontmoeting vond tenslotte op zondagmiddag plaats in het totaal uitverkochte, buitengewoon mooi gelegen bassin in Nürtingen. Aan de wedstrijden ging een plechtige ontvangst der Leidse zwemploeg ten stadhuize vooraf. De burgemeester der stad Nürtingen sprak in zijn welkomst- rede over de diepere betekenis der sportuitwisselingen tussen de vertegen woordigers van verschillende landen c.q. steden. Hij overhandigde de voorzitter De Sneekweek Te Sneek zijn gisteren de wedstrij den voor de 22e Sneekweek, georgani seerd door de „Sneeker Zeilclub" en de „Kon. Zeilvereeniging Sneek". voortge zet met dames- en eenmanswedstrijden. De belangrijkste uitslagen waren: Dameswedstrijden: Pampusklasse 1. mevr. P. Jonge Jans-v. d. Berg (Vee- nendaal): Jeugdklasse: 1. mej. A. Nier- mever (Sneek); Vrijheidsklasse: mej. Sj. Postma (Lemmer); 16 kwadraats klasse: mej. Betty Helder (Paterswolde) Regenboogklasse: 1. mevr. M. M. de Jong-Thole (Joure); Valkenklasse A: 1. mej. M. J. J. W. Snijders (Den Haag); Eenmanswedstrijden: Pampusklasse: 1. K. Jissink (Sneek); Jeugdklasse: 1. J. Caspers (Haaren); Vrijheidsklasse A: 1. U. Jager (Lemmer); Regenboogklasse: 1. ir. G. A. Bakker (Rotterdam); 16 kwadraatsklasse A: 1. H. Olde Agter- huis (Heerenveen); Valkenklasse A1. A. R. Wester (Grouw). Wereldkampioenschap F.D.-kiasse Te Rimini (Italië) zijn de wedstrijden begonnen om het wereldkampioenschap in de Flying Dutchmanklasse. De eerste race in groep 2 werd gewon nen door de Italianen Porta en Mas simo. De beste Nederlandse prestatie in deze race was die van de gebroeders Kraan met hun Mustang. Zij legden be slag op de derde plaats. Schoneveldt en Visser en Gülcher en Spitz eindigden respectievelijk op de vijfde en zevende plaats. In de tweede wedstrijd leverden Gül cher en Spitz een uitstekende prestatie. Zij wonnen de race met een geringe voorsprong op de Duitse combinatie Wagner-OHauschult. die in de; eerste wedstrijd eveneens op de tweede plaats eindigde en de gebroeders Kraan, die dus opnieuw derde werden. De winnaars van de eerste race, de Italianen Porta en Massimo, konden het ditmaal niet verder brengen dan de vierde plaats. DUIVENSPORT P.V. De Vriendenclub Wedvlucht met jonge duiven vanaf Pont St. Ma- xence. In concours 238 duiven. Los om 9.30 uur met zuidwesten wind. Eerste duif 15.50.14 uur; laatste duif 17.30.46 u. Uitslag: 1 en 7 L. L. Bax ;2 P. Warmer dam: 3. W. Mark, 4. C. v. Cleef; 5. R. Pet; 6 N. Bemelman; 8 A. Dysselbloem; 9 comb. Dekker-Ulje; 10. Chr. Braum. der LZC, drs. J. P. v. d. Reyden, een zeer fraaie, koper-gedreven schaal met het wapen der stad en een gepentekend stadsgezicht van Nürtingen. Piet ten Tije opende de successen in deze wedstrijd met een goede 1.01.2 op de 100 meter vrije slag. Willy Wassink beëindigde haar nummer. 100 meter vrije slag in 1.10.3 en Lyd Binsbergen de 100 meter rugslag in 1.25.6. De dames esta fette ging helaas verloren, doch de heren namen op de 4 x 100 meter vrije slag schitterend revanche, door de beide andere verenigingen, namelijk SSV 05 Reutlingen en S.V. Gmünd met ruim verschil te kloppen. De jonge Leidse poloploeg, waarin de adspirant Siem Ouwerkerk een goede partij speelde, bleek nu volkomen ingespeeld te zijn. De vele snelle combinaties tussen Piet ten Tije en Dick Timmermans brachten de eindstand op 6—1 in deze wedstrijd tegen de gecombineerde ploegen van Gmünd en Reutlingen. Vermoeid, doch vol met prettige her inneringen, keerden de deelnemers aan deze trip in Leiden terug. Pupillentoernooi Leidse Boys Zondag a.s. organiseert Leidse Boys een pupillentoernooi. waaraan wordt deelgenomen door 't Gooi. KFC. Zee- burgia, VUC, ONA, Xerxes. UVS en Leidse Boys. Deze wedstrijden worden gehouden op het Unitasterrein. Aan vang 10 uur. Lugdunum klopt Ouick Boys: 3—2 Lugdunum speelde gisteravond in het jubileum toernooi van LFC heel wat be ter dan zondag j.l. tegen Roodenburg. Het met 3 invallers spelend Quick Boys moest dat ondervinden. Het elftal van de groenwitten was sterk gewijzigd. De strijd ging aanvankelijk gelijk op en aan beide zijden gingen enkele goe de kansen verloren. Quick Boys was technisch wel beter, maar Lugdunum speelde enthousiast en wist hierdoor het evenwicht te bewaren. Na ongeveer 25 minuten opende midvoor Arie v. d. Oe ver met een uitstekend schot in de bo venhoek de score voor Quick Boys en 5 minuten later maakte hij. wederom met een uitstekend schot, er 02 van. De strijd leek toen al beslist. Maar de Lugdunummers dachten er anders over en voor de rust aanbrak, was de stand weer gelijk: 22. Door rechtsbuiten Mi- zee en uit een penalty (wegens hands) genomen door linksback Jan Teeuwen. In de tweede helft vielen de kikkers fel aan en toen rechtsbuiten Mizee na ongeveer 7 minuten vrij spel kreeg van de Quick Boys achterhoede, kostte het hem niet veel moeite om de stand op 3-2 te brengen. Lugdunum behield het beste van het spel. Na ongeveer 20 mi nuten nam Quick Boys het offensief over en stelde alles in het werk om de achterstand weg te werken. Doch de achterhoede van de kikkers weerde zich uitstekend en wist. al scheelde het soms maar weinig, tot het einde stand te houden. Bungalows in Holten betrokken Vandaag hebben de eerste acht ge zinnen van uit Indonesië gerepa trieerde Nederlanders, bestaande uit 36 personen, in het buitencentrum „Twenhaarsveld" de bungalows betrok ken, die geruime tyd leeg hebben ge staan. Het zyn drie gezinnen uit het contractspension-hotel „In den Swar- ten Ruyter" op de Holterberg, vier uit het contractpension-hotel „De dikke Steen" en een gezin uit de bungalow bij het chalet „De Olde Hove", dat de vorige week woensdag tot de grond toe afbrandde. Als morgen het motorschip „Oranje" in Amsterdam aankomt, zullen nog meer gerepatrieerde gezinnen naar Holten vertrekken. Hoeveel die er zullen zijn, is nog niet bekend. Wel staat vast, dat de genoemde contractspensions als op vangcentrum zullen fungeren en dat de in het bungalowkamp onder te brengen gerepatrieerden enige tijd in deze hotels zullen verblijven om te acclimatiseren. Daarna zal een selectie worden toege past, waarbij de gezinnen worden aan gewezen, die naar het bungalowkamp „Twenhaarsveld" zullen overgaan. Handel had geen interesse voor schapenmarkt te Ede Op de jaarlijkse schapenmarkt. die volgens traditie op de derde dinsdag in augustus te Ede gehouden wordt, was de belangstelling gisteren van de zijde van het publiek voor de aangevoerde dieren - de markt viel juist in de festi viteiten ter ere van de jubileumheide week - wel zo ongeveer tegengesteld aan de interesse, die de handel er voor toonde. De op het ogenblik stagnerende export van schapevlees naar Frankrijk maakte namelijk, dat er maar heel wei nig dieren verkocht werden. Behalve naar de schapen kon men - de gestaag vallende regen scheen nie mand te hinderen - ook kijken naar koekslaan met de knuppel, ringrijden, breiwedstrijden, spindemonstraties en andere folkloristische evenementen. Lijk bij Stroe geïdentificeerd Uit de sectie, die de politiedeskundige, dr. J. P. L. Hulst uit Leiden, op het zon dag te Noord Stroe (gem. Wieringen) aangespoelde lijk heeft verricht, is ko men vast te staan dat dit het stoffelijk overschot is van de sedert 30 juni jJ. te Den Helder vermiste korporaal der ma riniers J. van Berkel uit Schipluiden. De onderscheidingstekenen op het uni form kwamen overeen met die aan Van Berkel verleend. Ook het gebit was identiek. De doodsoorzaak kon niet wor den vastgesteld. HAVENSTAKING OP ARUBA GEËINDIGD De havenstaking in Oranjestad, op Aruba, welke de vorige week woensdag uitbrak als gevolg van een loonconflict tussen de havenarbeiders en de reders, is thans geëindigd. Er is overeenstem ming bereikt over een loonsverhoging van 13 De arbeiders hadden aanvan kelijk een loonsverhoging van 25 ge- eist,' terwijl de reders een verhoging van tien cent, per uur hadden aangeboden. Het lossen der schepen is hervat. (v/h HOLVAST» per 1 september a.s.: JUDO, JIU-JITSU. Clubs voor dames en heren, zelfgevormde clubjes, bedrijven en instellingen. Speciaal samengestelde jeugdclubs, leeftijd van 616 jaar. Reeds aangevangen nieuwe cursus: body building en indoortraining, ritmische gymnastiek voor dames, boksen. Gevestigd in onze sportschool JUDOCLUB „LEIDEN". Oproep gevorderden voor selectie-wed strijden samenstelling Nederlands Judo team op 1 september a.s. Inschrijving open tot uiterlijk 30 AUGUSTUS. Inlichtingen en inschrijvingen dagelijks van 10—22 uur, PIETERSKERKGRACHT 9, Telef. 23728 ZWEMMEN Successen voor Robben in Barcelona Het Robbenzwemstertje Atie Voorbij heeft te Barcelona in een 25 meterbad op de 100 meter vlinderslag een tijd ge maakt van 1 min 10 sec. Deze tijd ligt beneden het wereldrecord, dat zij tijdens de nationale zwemkampioenschappen te Rhenen op 1 min 10.5 sec bracht. De prestatie zal evenwel niet als wereld record kunnen worden erkend. Het is wél een nieuw Europees record, daar die tot 1 oktober tenminste nog in 25 meterbaden kunnen worden verbe terd. Per 1 oktober zal dit Europese record echter weer van de recordlijsten worden afgevoerd. Het is tevens een ver betering van het Nederlandse record. Op de 1500 meter kwam Judith de Nijs (Robben) tot 20 min 1.2 sec. Zij bleef derhalve 1.9 sec beneden het door Jans Koster op 27 juli te Hilversum ge maakte wereldrecord van 20 min 3.1 sec. Daar zowel wereld-, Europese, als Ne derlands records op dit nummer in 50 meterbaden moeten zijn gemaakt, kan ook deze prestatie niet voor erkenning by de respectieve federaties worden voorgedragen. Europees bridgekampioensehap In de eerste ronde van het toernooi om het Europees bridge-kampioen- schap te Wenen kwamen geen grote verrassingen voor. Alle favorieten wonnen. Slechts de benauwde over winning met 8 matchpunten van Frankrijk op het zwak gewaande Ier land en het gelijke spel van de nieu weling Polen tegen Zweden zijn ver meldenswaard. Nederland begon de eerste helft te gen Spanje in de opstelling Cats Kramer en FilarskiKokkes. Beide paren waren goed op dreef en daar de Spanjaarden bovendien nog op twee ten onrechte geboden slams down gingen, waar de Nederlanders met één manche genoegen namen, verwonderde het niemand, dat de tweede helft in ging met een Nederlandse voorsprong van 3715. In de tweede helft speelde het Spaanse paar Bufill-Ofner in de open kamer in zeer goede vorm en boden o.a. een fraai groot slam klaveren, de enige kleur, waarin 13 slagen te maken waren. Aan Nederlandse zijde werd dit slam gemist. Daar Filarski—Kokkes bovendien nog enkele minder fraaie resultaten hadden, hing de uitslag van de wedstrijd af van het spel der Kaisers in de gesloten kamer. Deze bleken echter verschillende goede scores geboekt te hebben en de einduitslag werd 6246 voor Nederland. Bij de pauze stonden de Nederlandse dames 8 matchpunten achter tegen Fin land. Dit vrij onverwachte resultaat is vooral te wijten aan twee goed geboden slams, welke beide door ongelukkig zitsel down gingen. De wedstrijden be gonnen met verschillende toespraken by de opening, veel te laat en bovendien bleek, dat de Oostenrijkse officials en helpers nog niet volledig tegen de moei- lykheden van de organisatie waren op gewassen. Hieronder volgen de uitslagen: ItaliëDuitsland 20; SpanjeNeder land 02; Denemarken—Engeland 02; FinlandOostenryk 02; Ierland— Frankryk 02LibanonZwitserland 20; Noorwegen—IJsland 20; Zweden Polen 11. De overwinning van de Libanon op Zwitserland zou normaal gesproken zeer verrassend zijn, maar de Zwitsers spelen met een volkomen onbekend team, dus zonder cracks als Besse, Reichenbach en Bequin. Voor vandaag staat voor Ne derland de wedstrUden tegen Denemar ken en Finland op het programma. De dames zullen tegen Oostenryk moeten spelen. H. W. FILARSKI. Wijziging in tunnelplan? Verplaatsing naar westen? (Speciale berichtgeving) Zoals gemeld gaan de bezwaren van de Rijkswaterstaat niet in de eerste plaats uit naar het feit, dat er in Amsterdam een IJ-tunnel moet ko men, maar wel naar het plan 5 van Publieke Werken, dat de gemeente Amsterdam thans in uitvoering heeft genomen. De dienst van de Rijks waterstaat heeft tijdens het overleg tussen de gemeente en het Rijk een nieuw voorstel gedaan om de IJ-tun nel meer westelijk te leggen van de plaats, waar zy door de gemeente was geprojecteerd. Dit zou niet alleen het voordeel heb ben, aldus Rykswaterstaat, dat er een besparing van zeker 40 miljoen zou ont staan, omdat het Marine-etablissement gehandhaafd zou kunnen blij'ren en niet zou behoeven te worden verplaatst naar de overzyde van het IJ, maar bovendien, dat ook de andere delen van Noord- Holland en met name de Zaanstreek een groter profyt van een dergeiyke tunnel zou kunnen hebben. In Amsterdam voelt men by de dienst van Publieke Werken hier echter niet veel voor, omdat er dan te veel in de Amsterdamse binnenstad zou moeten worden weggebroken. Overigens was het plan, dat de parti culiere industriëlen aan de overzyde van het IJ destyds hebben laten ont werpen, ook gericht op een deel wes telijker gelegen tunnel dan thans door de gemeente Amsterdam geprojec teerd. De plannen van het Rijk zullen thans nogmaals in alle rust door de ge meente worden bekeken. Bovendien kan de delegatie Publieke Werken op het ogenblik al heel weinig doen, om dat de verantwoordelyke man, wet houder Van 't Heil, thans met vakan tie is. Levenloos in lift (Speciale berichtgeving) By het tricotage- en confectiebedryf Enbo aan de Molenstraat te Enschede heeft een ongeval plaats gehad, dat aan de 14-jarige Gerard Rosens uit de Voortsweg te Enschede het leven kostte. De jongen werd door zyn vriend levenloos in de goederenlift gevonden. Deze lift was verboden voor personen vervoer, maar de jongens, die in hun schoolvakantie by het bedrijf werkten, hadden wel eens met de lift gespeeld en waren op de hoogte met de werking er van. De vriend, die klaar was met zijn werk, zocht naar Gerard om met hem naar huis te gaan. Hy kon hem echter niet vinden en dacht toen aan de lift. De deuren waren gesloten en de jongen drukte op een knop, waardoor de lift omlaag kwam. Hy opende de deuren en vond Gerard levenloos in de lift liggen. Vermoedelyk heeft deze een wervel fractuur opgelopen, toen hy in de lift koker bekneld raakte. De vriend van het slachtoffer verklaarde, dat men hem er uitdrukkelyk op had gewezen, dat de lift niet voor personenvervoer mocht worden gebruikt. Jhr. Mollerus in Canada (Van onze correspondent in Canada) Met het vliegtuig „Zuiderzee", de eerste DC-7C van de KLM op de dienst Amsterdam-Montreal, arriveer de in Montreal een Nederlander, die 25 jaar reizen per vliegtuig achter de rug heeft. Het was jhr. dr. j. C. Mol lerus, een prominente figuur uit de Nederlandse zaken- en sportwereld. De heer Mollerus kwam om vei in drukken op te doen voor een serie lezin gen, die hy dit winterseizoen, in samen werking met de KLM. in Nederland gaat geven. Hy denkt dat het aantal lezingen de honderd ver zal overtreffen. Hij heeft daarbij de beschikking over gekleurde lantaarnplaatjes uit alle delen dei- wereld. De heer Mollerus maakte in 1933 met de „Rystvogel" onder gezag voerder Smirnoff, zyn eerste reis naar Indië en hoewel hij daarna vrywel de gehele wereld heeft afgereisd, was hij verrast over het comfort aan boord van de DC-7C. „Een volle nachtrust was voldoende om me naar de nieuwe wereld te brengen", zei hy. De heer Mollerus was 34 jaar secreta ris van de Kamer van Koophandel in Haarlem, 37 jaar voorzitter van H.F.C., 20 jaar voorzitter van de Kon. Ned. Bil jartbond, en behalve vele andere functies, bekleedde hy 25 jaar de positie van secretaris van de Nederlandse Vereniging van Elektrotechnische Werk gevers. Minder belangstelling voor beroepsofficier (Speciale berichtgeving) Het aantal aanmeldingen voor oplei ding tot beroepsofficier by de Kon. Landmacht en de Kon. Luchtmacht is aanmerkelyk lager dan verleden jaar. Er meldden zich by de KMA te Breda aanvankelyk 181 kandidaten later kwamen er hier nog enkelen bij, maar het aantal bleef beneden 190 tegen 258 in 1956. Dat de toestand desondanks niet verontrustend wordt geacht en de selectiecommissie van oordeel is, dat in totaal waarschynlyk wel een honderd tal kandidaten tot de opleiding kan worden toegelaten, is een gevolg van het feit, dat het aantal weliswaar lager is, maar dat de kwaliteit over het alge meen veel beter was. Bij de Kon. Marine staat, het er min der gustig voor. Voor de 108 plaatsen, die op het KIM beschikbaar waren, meldden zich 118 kandidaten, van wie er tenslotte 56 tot adelborst konden wor den benoemd. In 1954 waren er nog 219 aanmeldingen voor 104 beschikbare plaatsen, die allemaal konden worden bezet, in 1955 179 aanmeldingen voor 100 beschikbare plaatsen, waarvan er 93 werden aangenomen. PRINSES BEATRIX OPENT KOLONIEHUIS Het ligt in het voornemen van Prinses Beatrix op zaterdag 21 september het R.-K. Koloniehuis „Sint Godelieve" te Goirle officieel te openen. Hefkraan valt in Brussel op de nieuwe „Kunstberg" (Van onze Brusselse correspondent) Op een van de terreinen van de Brus selse Wereldtentoonstelling is gistermid dag een 28 meter hoge hefkraan omver gevallen. Het reusachtige werktuig viel op het in opbouw zijnde „Paleis van het vorstenhuis", een paleis, dat een van de nieuwe en moderne gebouwen wordt van de „Kunstberg" te Brussel. De Kunst berg, waax-op onder meer ook de naar Koning Albert genoemde Albertina-bi- bliotheek wordt opgericht, zal België's grote culturele centrum worden. De werken aan de gebouwen worden be spoedigd. opdat het Cultuurcentrum klaar zal zyn tijdens de wereldtentoon stelling. In het „Paleis van het vorsten huis" zouden recepties en congressen worden georganiseerd. De kraan heeft met vervaarlyk ge weld een klein gebouwtje vernietigd, waarin tekenaars werkten. Men vreest dat onder de enorme massa puin veel arbeiders werden bedolven. Direct werd een hulpactie ingezet. De brandweer, gezondheidsdiensten en politie arri veerden reeds enkele minuten na het ongeval. De Kunstberg ligt namelyk in het centrum van het hooggelegen deel van de hoofdstad, niet ver van het paleis van Koning Boudewyn. Hedenochtend werd gemeld, dat totnu- toe een dode en vyf zwaar gewonden te betreuren vallen. De zware yzeren armen van de kraan, die ongeveer 5 ton weegt en een last draagt van 2 ton, hangen verwrongen en ineenge strengeld over de muren van de Albertina-bibliotheek. India en hef communisme Bisschop Rajah Manikan van Tran- quebar (Zuid-India), die het congres van de Lutherse Wereldfederatie te Min neapolis (V.S.) bywoont, heeft op een persconferentie verklaard, dat India waarschynlyk in de komende vijf jaar communistisch zal worden, als de V.S. het land niet helpen. Hy acht het de plicht van Amerika om India te hulp te komen, opdat dit land niet de weg inslaat, die China volgt. CANADESE AMBASSADEUR LOOFT BESTEDINGSBEPERKING De Canadese ambassadeur in Neder land, Thomas Stone, heeft gisteren te New York gezegd, dat Nederland pracht werk heeft gedaan by zyn pogingen tot beteugeling van de inflatie. De Neder landers treffen de juiste maatregelen door de besteding te beperken, aldus de Canadese ambassadeur die met het Britse passagiersschip „Queen Mary" te New York aankwam. Hij zei, dat de Nederlanders een grote prestatie hebben verricht door even wicht te scheppen tussen lonen en prij zen. Er is een goede verhouding tussen werknemers en werkgevers en er komen zo goed als geen stakingen voor. Over de Nederlandse immigranten in Canada zei ambassadeur Stone, dat deze hebben getoond tot de beste immigran ten in Canada te behoren. Zij passen zich goed aan en werken hard, zo voeg de hy eraan toe. een sieraad in 8000 clone*"! .onderte"*, met micadeur 12500 calorie*"! .onder tank. met micadeur f 515.- f I 17 ir. voor ingebouwde 5°- Oude Vest in leiden Noordeinde 54, hoek Kort Rapenburg Telefoon 21387 HET HAARDEN ADRES HOOIGRACHT 106 VAKKUNDIGE PLAATSING LEIDEN TELEFOON 21069 OFFICIEEL F O B R U X-DEALER

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4