Nationalisten aarzelen nog steeds samengaan met P.K.I. te verbreken met vakantie?. Gaat U met vakantie? Coalitie met Masjoemi betekent oorlogsverklaringaan Soekarno Landstichting biedt invalide jeugd vakantiehuis in Arnhem Teruggaaf van loonbelasting verband met verhoging loongrens ASCI-LFCI DINSDAG 20 AUGUSTUS 1957 „Rode vloedover Java spoelde P.NJ. teeg (Van onze correspondent in Djakarta) De nationalistische partij, de P.N.I., en de islamitische Nahdatoel Oelama. tot dusver niet afkering van samenwerking met de communisten, blijken thans tot het besef te zijn gekomen dat er iets gedaan moet worden om een dam op te werpen tegen de „rode vloedgolf", die blijkens de eclatante verkiezingssuccessen der communistische partij over Java gaat. Het begon in Djakarta. Daar haalde deze partij, de P.K.I., haar eerste ver kiezingsoverwinning. Konden de niet-communistische partijen zich toen nog in slaap sussen met de gedachte dat het communistische succes in de hoofdstad wellicht een plaatselijk verschijnsel was, Inherent aan een „groot-stedelijk pro letariaat", de resultaten van de verkiezingen voor de gemeente-, regentschap- en provinciale raden, eerst in Midden- en daarna in Oost-Java, evenals de thans reeds bekende uitslagen in West-Java, hebben hen uit deze droom geholpen. Overal heeft zich een geweldige ver schuiving naar de zijde der communis ten voorgedaan, voornamelijk ten koste van de PNI. Gebieden die bij de verkiezingen voor parlement en Constituante hechte PNI- bolwerken waren gebleken dan wel uit gesproken islamitische centra, zijn voor de PNI verloren gegaan. Niet alleen is de communistische partij in tal van dis tricten de sterkste partij geworden, zij heeft zelfs hier en daar meer stemmen behaald dan de drie andere grote par tijen te zamen. De grootste verliezer is, voorzover de reeds bekende verkiezingscijfers een be oordeling mogelijk maken, de PNI. Daarmee schijnt de voorspelling be waarheid te worden dat zij door haar samenwerking met de communisten de kans liep haar eigen politieke graf te graven. Morele winnaar is de Masjoemi, die, in tegenstelling tot de andere grote isla mitische partij, de Nahdatoel Oelama. consequent geweigerd heeft met de PKI samen te werken. Die consequentie voerde zij zover door dat zij haar leden die deelnamen aan het door president Soekarno genoemde kabinet, uit de par tij stootte, en ook medewerking weiger de aan de samenstelling van de Na tionale Raad. Nood leert bidden „Nood leert bidden". Overeenkomstig dit spreekwoord heeft de PNI zich nu min of meer bereid ver klaard om samen te werken met de is lamitische partijen. Het ging echter nogal aarzelend, gezien het feit dat de secretaris-generaal van de PNI, I. B. D. Manoeaba, verklaarde dat zijn partij „elke uitnodiging van de kant der isla mitische partijen om samen te werken zal aanvaarden". De PNI hoopt dus blijkbaar dat het initiatief van de Nah datoel Oelama en de Masjoemi zal uit gaan, kennelijk uit overwegingen van politiek prestige, dat zij overigens, ge zien het verkiezingsverloop toch wel volkomen verloren heeft. Die aarzeling om nu radicaal het roer om te gooien en een consequente anti communistische politiek te voeren, vindt men ook terug in verklaringen van de algemeen voorzitter van de PNI, ex-mi nister Soewirjo, die meedeelde dat de samenwerking met de PKI en de mo hammedaanse partijen opnieuw nauw keurig zal worden bestudeerd na afloop van de verkiezingen in West-Java. Als besloten zou worden niet langer met de PKI samen te werken, dan be hoefde dit nog niet te betekenen dat de PNI zonder meer met de Masjoemi in zee zal gaan", aldus Soewirjo. Deze aarzelende houding van de PNI is politiek wel te verklaren. Immers als de nationalisten de samenwerking met de communisten verbreken en zich scharen naast de Nahdatoel Oelama en de Masjoemi, dan is de consequentie daarvan dat de PNI en de Nahdatoel Oelama haar medewerking aan het ka- binet-Djoeanda opzeggen. In dit, door „burger" Soekarno gevormde kabinet, zitten immers communistisch-georiën- teerden. De Masjoemi heeft getoond dat zij op dit punt tot geen concessie bereid is. En de PNI en de Nahdatoel Oelama zullen dus als prijs de opzeg ging van hun steun aan het kabinet Djoeanda hebben te betalen, wanneer zij met de Masjoemi in zee willen gaan. Doch ook aan een herziening van de standpunten dezer partij ten opzichte van de Nationale Raad zal men dan niet kunnen ontkomen. Dit betekent echter een regelrechte „oorlogsverklaring" aan president Soe karno, die immers de geestelijke vader is zowel van het Djoeanda-kabinet als van de Nationale Raad. Dit vooral doet de PNI aarzelen, al is men in nationa listische kringen er dan wel van over tuigd, dat Soekarno's drijven om ook de communisten aan de regering te laten deelnemen, de PKI bij de verkiezingen in de kaart heeft gespeeld. Wie regeert er nu? De ongewisheid over wat te gebeuren staat als de twee grote partijen, de PNI en de Nahdatoel Oelama, het kabinet de rug toekeren lijkt voorlopig de PNI te zullen weerhouden van een directe ra dicale koersverandering. Er zijn geruchten geweest, dat het in de bedoeling lag van de president het parlement te bevriezen. Het parlement mag dan weinig te betekenen hebben in de nuldige politieke krachtsverhoudin gen, het zou de PNI echter toch te ver gaan als ook de schijn, dat Indonesië parlementair-democratisch wordt gere geerd, zou worden vernietigd. Premier Djoeanda heeft weliswaar verzekerd, dat het niet in de bedoeling ligt het parlement geheel onmondig te maken, doch het is nu eenmaal op het ogenblik niet helemaal duidelijk wie er regeert in Indonesië. In dit verband heeft een uitlating van de premier de aandacht getrokken. Zijn steun gevende aan de door de leider der christelijke partij (Parkindo) mr. Tamboenan. ge opperde gedachte om een RTC met de gebieden buiten Java te beleggen ter be ëindiging der daerah-perikelen, zei pre- DODELIJKE VAL MET MOTOR Door de gladheid van de weg is in de mier Djoeanda. dat het voorstel aan de Nationale Raad zou worden voorgelegd. Dit lijkt op een erkenning van dit li chaam als een soort super-kabinet zon der welks goedkeuring de regering blijk baar niet kan handelen en dat. maakt dus ook de positie van de premier on duidelijk. Plotseling communistisch? Een factor, welke de leiding van de PN! bij het bepalen van haar toekom stige politiek niet kan verwaarlozen, is overigens de sterke aandrang, die er uit tal van partij-afdelingen op Java op haar wordt uitgeoefend, om de samen werking met de PKI te verbreken. Intussen stijgt de vrees, dat Indonesië een tweede Tsjeeho-SIowakije zal wor den door infiltratie van communisten en haar aanhangers in de staatsappa raten, met de kans op een zekere dag wakker te worden en te bemerken, dat Indonesië communistisch is geworden. De vraag is of de PNI-leiding ditmaal de waarschuwing ter harte zal nemen. Drie jaar geleden negeerde zij de stem van Man ai Sophiaan (toen nog een pro minent PNI-er), die zich fel tegen sa menwerking met de communisten richt te. De stroming, die hij in de PNI-Iei- ding vertegenwoordigde, moest het ech ter afleggen tegen die, welke belichaamd was in de inmiddels overleden voorzitter der partij, Sidik Djajoesoekarto, van wie beweerd wordt, dat hij aan de PNI- afdelingen een geheime instructie had gezonden om de samenwerking met de PKI te verstevigen. Had men in de PNI toen naar Manai Sophiaan geluisterd, het politieke beeld van Indonesië van vandaag zou er wel licht anders hebben uitgezien. Advertentie Bescherm Uw haar tegen zon en water met (wSJa) - haarcrème Polio- en verkeersslachtoffertjes krijgen zes weken 0111 op te knappen (Speciale berichtgeving) De polio-epidemie van vorig jaar heeft 2200 jongens en meisjes aangetast. Ongeveer tweederde van dit aantal, namelijk 730 jongens en 706 meisjes, heeft hier blijvende gevolgen van ondervonden. In de vorm van min of meer ernstige resttoestanden. Per dag sterft er voorts gemiddeld een kind in ons land tengevolge van een verkeersongeval. Het aantal gewonde kinderen bij verkeersongevallen is on geveer twintig maal zo groot. Jaarlijks betekent dit een aantal van ongeveer 8000 door ongevallen gewonde kinderen. Circa 5% van dit aantal ofwel 1400 kinderen, houden hier een blijvende handicap van over. Over één jaar gere kend vormen zij tezamen met het aantal door kinderverlamming gehandicapte kinderen het respectabele getal van ruim 1800. Aldus de gegevens, die ons werden verstrekt op een persconferentie, uit gaande van de Hendrik Willem Land stichting te Arnhem, die zich het lot van deze invalide jeugd heeft aangetrokken en aan de Stroolaan te Arnhem een va kantiehuis heeft gesticht, waar groepen van 24 kinderen telkens het gehele jaar door gedurende een periode van zes we ken zo goed als het maar enigszins kan met sport en spel zullen worden bezig gehouden. Waarna er een rapport mee gaat naar huis met gegevens omtrent verdere geneesmogelijkheden. Bij de uitzending zal echter een selectie worden toegepast, waarbij voorrang zullen ge nieten die kinderen, van wie men rede lijkerwijs mag verwachten, dat zij bin nen zes weken op zullen knappen. Het tehuis is 6 augustus reeds in gebruik genomen, waarbij men hier voorlopig een tiental spastische kinderen heeft onder gebracht. H.M. de Koningin heeft toegezegd de officiële opening te zullen verrichten. De datum daarvan is nog niet bekend, doch zal waarschijnlijk in oktober vallen. De stichting van het tehuis is een uitvloei sel van de laatste wilsbeschikking van ir. Hendrik Willem Land, in leven fa brikant te Maarssen, wiens bewondering voor soortgelijk werk in Engeland ertoe leidde, dat hij een deel van zijn vermo gen voor dit doel vermaakte. Omdat het hier om een speciale categorie kinderen gaat. stelt de H.W. Landstichting zich op het standpunt, dat patiëntjes van alle gezindten uit geheel Nederland naar Arnhem moeten kunnen komen.Er heeft zich een comité van aanbeveling gevormd, waarin zitting hebben de Com missaris der Koningin in de provincie Gelderland, mr. H. W. Bloemers. Arn hems burgemeester, de heer Ch. G. Mat- ser als vertegenwoordiger van de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten, en de president-directeur van de AKU. ir. A. J. Engel. Dr. Banning, hoofdinspec teur van de geneeskundige hoofdinspec tie voor de Volksgezondheid, heeft zich bereid verklaard eveneens in het comité zitting te nemen. Als medisch adviseur van het bestuur zal optreden dr. J. Jeugdherbergconferentie te Utrecht geopend (Speciale berichtgeving) Vanmorgen is in de aula van de Rijksuniversiteit te Utrecht de 18e in ternationale jeugdherbergconferentie geopend. 80 Gedelegeerden uit 32 lan den nemen deel aan dit jaarlijkse con gres, dat deze week op Woudschoten in Zeist wordt gehouden. De heer C. H. Bradley wees er op, dat by de internationale federatie thans 29 landen aangesloten zyn. Over de gehele wereld zyn 3200 herbergen, in Neder land zijn er 56 met 78.000 individuele leden en 1200 aangesloten scholen. De internationale federatie telt 2,3 miljoen leden. Bij de openingsplechtigheid waren aanwezig de ambassadeur van Amerika, de heer Philip Young en zijn echtgenote, de ambassadeur van Zwitserland, de heer C. Halier, een vertegenwoordiger van de ambassadeur van India, de heer B. K. Kapur, en de ambassadrice van Pakistan, de Begum Liquat Ali Khan. Nog spraken de Commissaris der Ko ningin in de provincie Utrecht, mr. C. Th. E. Graaf van Lynden van Sanden- burg en de burgemeester van Utrecht, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz. Belastingpersoneel is ontevreden DEMONSTRATIEVE VERGADERING TE DEN HAAG. (Van onze Haagse redactie) De Bond van Personeel bij 's Rijks belastingen belegt tegen zaterdag 7 september a.s. op aandrang van de leden, een demonstratieve vergadering in het Gebouw voor Kunsten en We tenschappen, te Den Haag, teneinde op deze wijze uiting te geven aan de grote ontevredenheid van het lager en middelbaar personeel bij 's Rijks be lastingen over de geringe promotie kansen en de slechte salariëring. Een achttal leden van de Bond zal op deze vergadering voornamelijk de vol gende onderwerpen behandelen: 1. Verbetering van het salarispeil in verband met de uitzonderlijke positie welke de belastingambtenaar onder het Rijkspersoneel inneemt; 2. verbetering van de promotiekansen voor de lagere en middelbare ambtenaren, daar deze kansen naar het oordeel van de ambte naren bepaald slecht zijn vergeleken bij die van ambtenaren, werkzaam bij pro vincie en gemeente; 3. een grondige wij ziging in het georganiseerd overleg met de regering, aangezien het tegenwoor dige overleg een wassen neus is en men met dit overleg aan een lijntje wordt gehouden. Geheime zender opgespoord Dezer dagen is door opsporingsambte naren van de P.T.T. in samenwerking met de Rijkspolitie te Zuidwolde de clandestiene zender, uitzendende onder de namen „Monte Carlo" en „Limburgse stroper" opgespoord en in beslag geno men. Proces verbaal werd opgemaakt tegen een 17-jarige fabrieksarbeider uit Zuid wolde. Montgomery vertrokken Veldmaarschalk Montgomery is gister middag met zijn eigen vliegtuig van het Marinevliegkamp Valkenburg naar Parijs vertrokken. Hij werd uitgeleide gedaan door generaal Hasselman, de Britse ambassadeur, Sir Paul Hason, de Britse ambassadeur, Sir Paul Mason, de F. J. Cartwright, de Britse militaire en luchtmachtattaché kolonel J. S. Adams, de commandant van het Marinevlieg kamp, kapitein ter zee-vlieger W. O. P. R. Aernout. Een gewapende erewacht van de Marine Luchtvaartdienst met de kapel van de Marine-Luchtvaartdienst stond op het Marinevliegkamp opgesteld. DEEL VAN KERKPLAFOND STORTTE OMLAAG De dienst in de gereformeerde kerk te Scherpenzeel is zondag gestoord door dat een stuk van het plafond, ongeveer anderhalve vierkante meter, naar bene den stortte. Gelukkig kwam het juist boven het trapgat terecht, zodat nie mand letsel kreeg. Daar de mogelijkheid bestond dat er nog meer brokstukken naar beneden zouden komen, schorste de predikant zijn preek een ogenblik en werden de op de galerij zittende kerk gangers in de gelegenheid gesteld een plaatsje beneden te zoeken. Hagenbeek, geneeskundig inspecteur van de Volksgezondheid te Den Haag. De aanvankelijke bestuursvorm van de Stichting heeft een wijziging ondergaan. Er bestaat thans een algemeen bestuur, waarvan de heer H. Bruins, notaris te Arnhem, voorzitter is. Het werk van de H. W. Landstichting heeft reeds veler sympathie verworven, hetgeen o.m. blijkt uit de jaarlijkse gif ten en andere blijken van medeleven. Donateurs zyn daarom van harte wel kom. En het giro-nummer is 537320. Circulaire aan belastingdienst 111 Prinses Ming Chu. die regelmatig voor de Amerikaanse televisie op treedt ais danseres, heeft een be zoek aan Parijs gebracht. Bij haar vertrek werd zij op de trap van het Zoals men weet, kunnen loontrek- kenden de inspecteur der Belastingen verzoeken vermindering van loonbe lasting toe te staan wegens kosten van verwerving en persoonlijke verplich tingen, die in een kalenderjaar meer dan f. 100 bedragen, zomede wegens buitengewone lasten of wegens giften aan bepaalde instellingen. Deze ver zoeken konden in het verleden worden afgewezen, als het jaarinkomen van de belastingplichtige op méér dan f. 6000 werd geschat en de belastingplichtige door afwijzing niet in moeilijkheden zou geraken. In deze gevallen zou achteraf bij het opleggen van een aanslag in de in komstenbelasting met de gevraagde vermindering rekening kunnen worden gehouden. Bij de wet van 19 juni 1957 (Stb. 207) is echter de loongrens, boven welke steeds een aanslag in de inkomstenbe lasting wordt opgelegd, verhoogd van f. 6000 tot f. 6900 en wel met ingang van het jaar 1957. Tegelijkertijd werd wel- nacht van zateiYiaQ- r>n zrvnda^ Hp ^0-ia i 1 iswaar ook de grens, tot welke voor de rigp 'landbouwer J. H. Pruissen uit vliegtuig gefotografeerd, terwijl Z'l ^nbelastingajtrekkon^^worden ge- Hoofddorp in de omgeving van zijn wo- de gOllden hoofdtooi Opzet hing aan de Kruisweg met zijn motor danseressen uit Cambodia geslipt. Hii viel zo ongelukkig, dat hij /„f lil! {-ami1on'(' :~t plaatse overleed. I bij naar optreden. (-p.r raagd. verhoogd tot f.6900, maar dat on alleen voor de toekomst effect heb- 'l Ten (nl. van de dag van inwerking treding der wet, 6 juli 1957, af). De Sneekweek Te Sneek zyn gisteren de zeilwedstrij den voortgezet in het kader van de Sneekweek. De weersomstandigheden waren goed: er stond een harde wind en de zon scheen warm over deelnemers en toeschouwers. Er bestond van de zijde van het publiek grote belangstelling voor de wedstryden, waarin felle strijd werd geleverd, onder meer in de Regenboog klasse. De belangrijkste uitslagen waren: Olympiajollen: 1. E. Vos (Hilversum); 2. S. K. Brandsma (Amsterdam). 12 M2 Sharpie-klasse: 1. P. Hansen (Enkhuizen); 2. A. du Croix (Hilversum). Jeugdklasse (pluis)1. M. J. A. Kep- kes (Reeuwijk); 2. G. L. Woortman (Groningen». 12 Voetsjollen: 1. A. W. Reyers (Eel- de); 2. J. M. de Jonge (Baarn). 16 M2-Puntklasse A: 1. T. de Haan (Sneek); 2. S. Prins (Heerenveen). Pampusklasse: 1. K. Jissink (Sneek); 2. H. B. Jongejans (Veenendaal). Finnjollen: 1. S. Kroes (Kampen); 2. Bob Maas jr. (Hilversum). Vrijheidsklasse A: 1. U Jager (Lem mer); 2. W. J. B. Jansen (Hilversum). Valkenklasse A: 1. mr. R. Mulder (Langweer); 2. F. Jansma (Grouw). 16 M2-Streepklasse A: 1. Joop Helder (Paterswolde)2. H. Olde Agterhuis (Heerenveen). Regenboogklasse: 1. J. Alberda (Sneek): 2. Tom Zwart (Sneek). Groepswedstrijden 16 M2-klasse: 1. groep Friesland 80 punten, totaal 162 pnt. over twee dagen; 2. groep Groningen 47 pnt.. totaal 104 pnt.; 3. groep Over ijssel 45 pnt., totaal 80 pnt.; 4. groep Holland 32 pnt., totaal 68 pnt. Groep Groningen was na het vijf mi- nutenschot nog aan de wal, zodat deze groep maar 47 punten kon behalen. Flying Dutchmanklasse: 1. C. H. M. M. Reijnen (Hattum); 2. G. Bierman (Amsterdam). Wereldkampioenschap in F.D.-klasse Liefst elf Nederlanders plaatsten zich in de finale van de wereldkampioen schappen zeilen, Flying Dutchman klasse te Rimini (It.) De overige plaat sen worden bezet door tien Italianen, acht Duitsers en één Oostenrijker. De voorronden, die zondag begonnen zijn vandaag geëindigd. 66 deelnemers, verdeeld in twee groepen, moesten elk twee heats zeilen. De 15 best geplaatsten van elke groep kwamen in de finale. De geplaatste Nederlanders zyn: „Brave Hendrik" (Blok—Freeh)„Frog man's Delight" (Jeltjesv. Mesdag), „Waterdanser" (Laagwater—Arem) „Jonker Cabelio" (KalffTerwogt); „Mooi maar link" (SchipperGrote); „Catharina Totebel" (FrechMen ten); „Frithyofna*' (Gulcher—Gulcher) „Mustang" (Jac. en H. Kraan)„Duysz ther Ghast" (SchooneveldtVisser) „Tineke" (KremerVoorneveld); „Be- li ta" (BoumanVelde). Advertentie WOENSDAGAVOND 6.30 UUR BEKERWEDSTRIJD TERREIN DE KEMPENAERSTRAAT AUTOMOBILISME Farina overleden Op 72-jarige leeftijd is te Turyn Gio vanni Farina overleden, een der pioniers in de automobielindustrie wat de bouw van carrosseriën aangaat. In 1906 opende hij een kleine repara tie-werkplaats voor automobielen die hij in 1914 uitbreidde met assistentie van zijn broer Giuseppe. Hy ging zich toen toeleggen op de carrosserie- en chas- sis-bouw. In 1933 lanceerde hij de „Pi- nin Farina"-carrosserie, en kort daarna bracht hy op de Parijse automobiel-salon de eerste auto uit met een automatisch schuifdak. Later ontwierp hij de eerste hydrau lische remmen met onafhankelijke be diening, en hij was ook de eerste die schokbrekers op zyn auto's aanbracht. KORFBAL TWEE EERSTE PRIJZEN VOOR DANAÏDEN De Danaïden zijn zondag naar de DDV-series in Amsterdam geweest. In de eerste afdeling versloeg de ploeg, die het a.s. competitieseizoen in de 3e klasse KNKB uitkomt, achtereenvolgens Sport Vereent (4—2), DDV (4—2) en Gibraltar <21). Het spel van de Danaiden was nog wat te nonchalant, maar als men dit afleert, zal deze ploeg zich in de 3e klas zeker kunnen handhaven. De „adspiranten" deden het ook heel aardig. De eerste wedstrijd tegen Blauw Wit wonnen zij met 7—0, terwijl ze de tweede gelijk speelden. Door een beter doelgemiddelde bereikten zij de boven ste plaats. HENGELSPORT Hengelvereniging DVK hield haar tweede prijzenwedstrijd op de Westein- derplas. De vangst en het weer vielen mee. Uitslag: 1. F. Flippo met extra prijs grootste Voorn; 2. C. Glasbergen; 3. A. v. Eijgen met extra prijs grootste bliek; 4. W. v. Went; 5. J. v. Went: 6. J. v. Staden; 7. P. Ravensbergen; 8. J. v. d. Berg; 9. J. Montange; 10. A. Flippo. D-trein had een uur vertraging Op de spoorlijn tussen Delft en Schie dam is vanmorgen een der beide hoofd sporen stroomloos komen te staan ten gevolge van een defect aan de boven leiding. De D-trein naar Parijs, die om 8.17 uit Den Haag was vertrokken, strandde daardoor. Voordat deze trein kon worden weggesleept moest eerst nog een andere trein passeren. De D-trein kreeg een uur veTtraging. Tussen Delft en Schiedam werd vanmorgen over en kel spoor gereden. Om kwart over tien VOETBAL LFCRoodenburg 2: 60 (Van een onzer verslaggevers) LFC speelde zich gisteravond in de finale van zijn eigen jubileum-toer nooi door een forse 60 zege op Roo denburg. Ja,U heeft het goed gelezen: 60, maar we moeten hier direct aan toevoegen, dat niet Roodenburg 1, doch het gehele tweede elftal van de blauwzwarten in het veld stond. Waarom? We weten het niet, maar leuk voor de organisatoren en publiek was het uiteraard niet! Voor de rust hielden de blauwzwarte reserves vrij goed stand en het bijkans volledige LFC kwam in de eerste helft tot drie treffers van de schoenen van W. Nachtegeller, H. Heijmans en Van Kampen. Voor Roodenburg miste De Romijn een dot van een kans. toen hij eenmaal alleen voor Selier verscheen. Na de thee moest Roodenburg zich beperken tot verdedigen, maar kon toch niet verhinderen dat de kanaries de score tot 60 opvoerden. Kruyver en v. d. Linden bij centrale training Er zijn nog twee spelers uitgenodigd voor het volgen van de centrale training, die woensdagavond in het stadion „De Vliert" te Den Bosch, onder leiding van de bondscoach Elek Schwarts, wordt gehouden. Het zijn de PSV-er Piet Kruy ver en de DOS-speler Tonny van der Linden. DUIVENSPORT P.V. „De Bonte Duif' Wedvlucht met Jonge duiven vanaf Pont St.-Maxence, afstand 345 km. In concours 120 duiven, welke om 10 uur met zeer bewolkte lucht in vrijheid werden gesteld. De le duif werd geconstateerd om 15 uur 55 minu ten en de laatste prijswinnaar om 17 uur 10 minuten. Uitslag: 1 W. Siera; 2—5 N. Oudshoorn; 4 Chr. v. d. Pluymj 6—7—8—10 G. A. Alberda; 9. J. H. Wol- ters. De kampioenschappen werden als volgt behaald: le kampioen Vitesse J. H. Wolters met 374,85 p.; 2e kampioen Vitesse G. A. Albada met 362,34 p.; 3e kampioen Vi tesse Chr. v. d. Pluym met 342,23 p. Fond: le kampioen J. H. Wolters met 191.39 p.; 2e kampioen G. A. Albada met 170.35 p.; 3e kampioen P. J. Fuzel met 137,22 p. Oude duiven totaal: 1. J. W. Wolters met 566,24 p.; 2. G. A. Albada met 532,99 p.; 3. Chr. v. d. Pluym met 407,60 p. Jonge duiven 1957: le kampioen Chr. v. d. Pluym met 220.74 p.; 2e J. W. Wol ters met 212,20 p.; 3e G. A. Albada met 210.56 p. p.V. „DE REISDUIF" Wedvlucht vanaf Pont St. Mexense. In concours 145 jonge duiven, welke werden gelost met n.w. wind. De eerste duif bereikte zijn hok om 15.40.23 uur, de laatste of 29e prijswinnaar was er om 17.13.50 uur. De uitslag luidt: 1, 6 J. Wansink; 2 P. Mooten; 3, 10 A. Siera; 4. 7 Gebr. Kok; 5, 8 A. v. d. Hulst; 9 F. Bouwman. Kampioen jonge duiven: 1. A. v. d. Hulst 266.12 pnt; 2. G. v. Stein 242.29 pnt; 3. Gebr. Kok 241.21 pnt. Sportsplinters Tijdens de zwemkampioenschappen van Tsj.-Slowakye in een 50 meter bad te Brno heeft Vitezslav Svozil het Euro pese record op de 100 meter schoolslag verbeterd met een tijd van 1 min 12.2 sec. Het oude onlangs door de LEN er kende record stond met 1 min 12.7 sec sedert 1 mei van dit jaar op zijn naam. De zwemtocht over het Kanaal, waarin 24 deelnemers uit 15 landen zul len uitkomen, is wegens de slechte weersomstandigheden 24 uur uitgesteld. Aanvankelijk zou men voor de tocht van Cap Griz Nez (Fr) naar Engeland gis termorgen zyn gestart. Een wielerwedstrijd om de Grote Prys van Borgerhout over 180 km is na een massale eindsprint gewonnen door de Belg Meuris in 4 uur 38 min met een kwart wiel verschil op zijn landgenoot Hendrickx. De Nederlanders Piet Maas en Gerrit Voorting eindigden respectie velijk op de 9e en 11e plaats. Een internationale wedstrijd over 100 km te Zingen is gewonnen door Rik van Looy (B) in 2 uur 25 min voor zijn landgenoot Vlayen, die op twee lengten volgde. Defilippis (Italië) finishte als 17e en Louison Bobet als 18e. Rik van Steen bergen behoorde tot de uitvallers. De Hongaar Gyorgy Tumpek heeft in het 50 meter bad op het Margarethen eiland te Boedapest de 100 meter vlin derslag gezwommen in de uitstekende tijd van 1 min 2,3 sec. Deze tijd zal vanaf 1 oktober a.s. als Europees record gelden, gesteld dat deze tijd dan nog niet is verbeterd, want vanaf die datum kunnen Europese records alleen nog worden erkend die in 50 meter bassins zijn gemaakt. Daardoor kunnen zich gevallen voor doen, waarin verzoeken om verminde ring by de heffing van loonbelasting aanvankelijk terecht zijn afgewezen, maar nu voor inwilliging in aanmer king komen. Ook zullen er werkne mers zijn, die in het verleden op grond van de overweging, dat zij er toch niet voor in aanmerking kwamen, een verzoek om toepassing van de ver mindering achterwege hebben gelaten, maar voor wie een dergelijk verzoek nu wel zin zou hebben. Over deze aangelegenheid heeft de minister van Financiën een dezer dagen een circulaire aan de Belastingdienst ge zonden. Daarin wordt de inspecteurs der belastingen opgedragen, op verzoek van de belastingplichtige of ambtshalve in de hiervoor geschetste gevallen terug gaaf te verlenen aan de loonbelasting, die minder zou zijn ingehouden, indien met hogere kosten van verwerving en persoonlijke verplichtingen, buitenge wone lasten of giften voor de heffing van de loonbelasting rekening zou zijn gehouden. Deze teruggaaf zal ook wor den verleend, indien een belastingplich tige uit onbekendheid met de verhoging van de loongrens heeft nagelaten een verzoek om vermindering van loonbe lasting voor 1958 of 1959 in te dienen. Het LE1DSCH DAGBLAD gaat met U mee wanneer U deze bon invult. Naam: Straat: Woonplaats: No. Kwartaal abonnee Maand Week Post doorhalen wat niet van toepassing ls VAKANTIEADRES pa Straat: No. Te: Eerste dag van opzending Laatste dag van opzending ALLE gegevens invullen.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 5