K.LM. met transportwezen op stap INFORMATRICE V.V.V. INFORMATRICE Adverteren doet verkooen! flinke werkster Een select Europees gezelschap Twee uit Veenhuizen ontvluchte gedetineerden weer aangehouden DE ALWEG-TREIN ZWEEFT OP RAIL DOOR DE LUCHT Toelichting op beursbegrippen TIMMERLIEDEN Heinkel scootmobil DONDERDAG 15 AUGUSTUS 1957 Zeer speciale vlucht naar Houston Op 3 september wordt, naar men weet, de nieuwe KLM-lijn naar Houston in Texas met een speciale vlucht geopend. Voorlopig wordt de dienst tussen Amsterdam via Montreal naar Houston één keer per iveek gevlogen, maar met ingang van de winterdienst ligt het in de bedoeling de frequentie op te voeren tot tweemaal in de week. Intussen zal de tweede vlucht op deze nieuwe lijndie van 10 september, ook een speciaal tintje krijgen. De KLM zal met zijn DC-7C op die dag een aantal wel zeer bij zondere en met zorg uitgekozen vertegenwoordigers van het Europees transportwezen naar Houston vliegen waar zij, beladen met geschenken, op feestelijke wijze worden ontvangen. Zware keuringen Voor de eerste maal heeft Texas met deze nieuwe lyn een rechtstreekse ver binding met Europa en omgekeerd wil de KLM het Europees karakter van de dienst onderstrepen door een aantal vertegenwoordigers van het geünifor meerde transportwezen uit geheel ons werelddeel naar Houston te brengen. Een tiental figuren uit de transportwe reld, tezamen met tien buitenlandse journalisten en voorts operateurs van het Franse en Duitse bioscoopjournaal en de Engelse T.V., zullen op 10 septem ber van Schiphol vertrekken. In sommige landen zijn de vertegen woordigers van het transportwezen aan gewezen. in andere landen zijn zij door middel van verkiezingen of selectie op de passagierslijst gekomen. Deze representatie van het Europese transportwezen is in ieder geval op een wel zeer originele manier tot stand ge komen, hetgeen duidelijk blijkt uit de inmiddels vrijwel complete lijst van ge gadigden. Nederland zal worden vertegenwoor digd door Jan Moll, oud-commodore van de KLM, die in 1928 bij de maatschap pij kwam en op 1 januari 1955 de actie ve dienst verliet na meer dan 25.000 vlieguren. Deze Iuchtmiljonair trad als tweede piloot op in de bekende handi caprace naar Melbourne, toen Parmen- tier c.s. met de Douglas DC-2 „Uiver" in 1934 de wedstrijd won. Parijse taxichauffeur Frankrijk stelde een jury samen, waar in ook de bekende filmster Danielle De- lorme zitting had. Vele honderaen Pa rijse taxichauffeurs wilden wel in aan merking komen voor deze bijzondere vlucht, maar zij moesten daarvoor een examen afleggen. Jacques Trastour (45) was de taxichauffeur, die het meeste voldeed aan de volgende eisen: vriende lijkheid en beleefdheid, kennis van Pa rijs, goed met ouitenlandse toeristen kunnen omgaan enz. Philip J. Harnie (55) is technisch in specteur bij de Brusselse tram. Er is geen straat en geen tramspoor in de Belgische hoofdstad, of Harnie weet precies waar het is. Het is een joviale man, die Engels, Frans, Duits en Vlaams spreekt. In Stockholm is een ondergrondse en de 42-jarige Karl Aage Tritiof Torn- strand, die vroeger trambestuurder en buschauffeur in de Zweedse hoofdstad is geweest, doet er reeds jaren dienst op. Hij is door de gezamenlijke verkeers- bonden aangewezen om eerst naar Schiphol te vliegen en op 10 september met de speciale vlucht naar Houston mee te gaan. Dubbeldekker Het Engelse transportwezen wordt vertegenwoordigd door Frank Horman Italië gaat menster van Loch Ness beconcurreren De verschrikkelijke hitte die Italië thans plaagt, schijnt sommige Italianen parten te spelen. Er zijn namelijk twee van Subiaco nabij Rome. Die in het Como-meer en de andere in het gebied van Subiaco nabij ome. Die in het Como-meer werd beschreven als een „vreselijk uitziende vis" met vurige ogen. Het beest was zes meter lang en had een staart als van een walvis. Het tweede „monster" werd gesigna leerd in Subiaco, dat vroeger veel aar diger wezens placht te produceren zoals Gina Lollobrigida. De 45-jarige hout hakker Vittorio Vischetti meldt 't mon ster gezien te hebben toen het langs een boom in het bos nabij het dorp Camerata Nuova naar beneden klom. Hij beschreef het als een „monsterach tige slang met de omvang van een boomstam". De „afschuwelijke slang", aldus Vischetti, was ongeveer vijf meter lang en was groen met bruine vlekken. Het kan hetzelfde monster zijn ge weest, dat een andere houthakker acht jaar geleden had gezien, zei Vischetti, maar hjj was daar niet zeker van, aan gezien de slang zijn kop achter struiken had verborgen. Het monster van acht jaar geleden werd toentertijd beschreven als van dezelfde omvang. Het meest opvallende aan het beest waren de „grote lange oren", maar juist dit detail had Vischetti niet kunnen zien. Drie centra-revolutionaire groepen in China ontdekt Kranten in Peking hebben gisteren weer melding gemaakt van con'tra-revo- lutiomaire activiteit in China. Ditmaal betrof het drie giroepen in de provincie Anhiwei, in het oosten van het land. De leden van een der groepen, de „Chinese Democratische Partij", zijn in juld aangehouden, toen zij in het mijn- gebied van Toengkwansjan pamfletten verspreidden, waarin de arbeiders van een kopermijn opgeroepen werden de imijn op te blazen en de communisti sche partijfunctionarissen te vermoor den. In mei was reeds een groep, die onder de naam „de sekte der drie Boeddha's" werkte, onschadelijk ge maakt. Zeven leden van de sekte wer den doodgeschoten toen zij zich tegen arrestatie verzetten. Twaalf anderen werden gevangen genomen. De derde groep in Anhwei was het „Democratisch Comité voor Eigen Hulp", dat volgens de krantenberichten een on dergronds leger wilde vormen. De lei der was een agent van de Kwomintang, die al eens eerder begenadigd was, doch ditmaal ter dood veroordeel is. De kranten melden voorts, dat dinsdag twee mannen terechtgesteld zrijn, die in juni in een dorp in Sjan'toeng een functionaris met zijn vrouw vermoord hadden. Een medeplichtige was inder tijd bij de arrestatie doodgeschoten. Vyf anderen zijn tot gevangenisstraffen veroordeeld. Quelch (47) uit Londen. Reeds tien jaar werkt hij bij de Blue Cars Ltd en in de zomermaanden heeft hij Oostende in België als standplaats om vandaar uit de Engelse en Amerikaanse toeristen door Europa te brengen. In de winter maanden kan men Quelch weer in Lon den vinden als bestuurder van een dub beldekker. Natuurlijk heeft Zwitserland een ver tegenwoordiger aangewezen van een ka belbaantje. Viktor Torriani is 58 jaar oud en leidt het kabelbaantje hoog door de lucht van St. Moritz naar de Corviglia en naar het 3000 meter hoge punt van Piz Nair. Torriani is een sportman in hart en nieren. Hij is een groot liefhebber van de paardesport, brengt in de zomer ook toeristen per auto naar bijzondere punten van het Engadin en in de wintermaanden is hij zijn oude liefde de skisport trouw, waar voor hij heel wat leerlingen heeft. Duitsland heeft Wilhelm Friedrich Sauerbrei aangewezen. Hij is bestuurder van de sneltreindienst van de Deutsche Bundesbahn, woont in Frankfurt a. d. Main met vrouw en dochter. Noorse kapitein Als zeevarend land komt uit Noorwe gen kapitein Eu gen Anmark van de re derij Olsen en Uglestad in Oslo. Hij zal zijn vakantie „opofferen" om met de DC-7C naar Texas te gaan. „Zo'n reis je komt nooit meer", verklaarde deze scheepskapitein. Dan zijn de namen van enkele andere vertegenwoordigers nog niet bekend. Ita lië zal worden vertegenwoordigd door een gondolier uit Venetië en Denemar ken door een postbode met het bekende rode jasje. De verkiezingen in Dene marken dateren reeds van juli J.l. Zij zijn trapsgewijs en op 25 augustus worden de finalisten van Aalborg, Aar- huus en Odense tezamen geroepen voor de definitieve keuze. In Texas zullen al deze vertegenwoor digers van het Europese transportwezen duchtig aan de tand worden gevoeld. Zeekapitein Anmark krijgt een uitnodi ging om aan boord te komen van het oorlogsschip „Texas", de Italiaanse gon dolier zal zijn capaciteiten kunnen de monstreren in het grote zwembad van Houston de heer Torriani wordt in een rutschbaan gezet want in Houston heeft men geen kabelbaantje, de Brusselse traminspecteur mag het miniatuur trammetje in het dierenpark van Hous ton aan een onderzoek onderwerpen, de Deense postbode zal een ochtend dienst moeten doen, de Par ij se taxichauffeur moet voorzichtig in Houston rijden om geen procesverbaal te krijgen en mr. Quelch uit Londen gaat een dag dienst doen op de bussen van Texas' hoofdstad. Tot 15 september blijft dit gezelschap in Houston. Daarna gaat men naar New York en op 18 september landt de DC- 7C weer op Schiphol. Doortastend optreden van rechercheur Een wilde achtervolging in Rotterdam De Rotterdamse politie heeft vanmorgen vroeg twee van de drie dinsdag uit Veenhuizen ontvluchte gedetineerden, die zich nog op vrije voeten bevonden, aangehouden. De 26-jarige Rotterdammer H. P. Jurens gaf zich direct over toen hij zich door een rechercheur ontdekt zag, maar er was een wilde achtervolging nodig voordat de 29-jarige Hagenaar J. J. H. C. van Haastrecht kon worden ingerekend. Het is aan het bijzonder doortastende optreden van een Rotterdamse recher cheur te danken, dat de twee mannen thans weer zijn opgesloten. Geen bloedvergieten Even na vijf uur vanmorgen zagen agenten van de radio surveillance brigade op de Karmelweg te Rotter dam een in Den Haag gestolen auto tegen een muur staan. Zij gaven be richt aan de recherche door van hun ontdekking, waarna een rechercheur ter plaatse een onderzoek kwam in stellen. Het flitste door het hoofd van de po litieman, dat de twee uit Veeenhuizen ontvluchte gevangenen die zich nog op vrfje voeten bevonden, wel eens met de auto naar Rotterdam konden zijn gere den. De ontvluchte gedetineerden waren immers met een gestolen auto naar Den Haag gegaan, waar die wagen werd aan getroffen. Het was heel goed mogelijk, dat in Den Haag opnieuw een auto was ontvreemd. De rechercheur toerde eens wat rond in de stad en daar zag hij op de Goudserijweg twee mannen in mars tempo lopen, wat een nogal vreemde indruk maakte. Aan de hand van foto's kon de rechercheur vaststellen dat het de gezochten waren. De mannen gingen toen zij zich ontdekt zagen, quasi op naambordjes staan kijken. Zij liepen een zijstraat in, waar de rechercheur hen met getrokken pistool sommeerde mee te gaan. De Rotterdammer van het tweetal voldeed direct aan de somma tie, maar de Hagenaar vluchtte. De po litieman loste drie waarschuwingsscho ten. Zonder resultaat, de vluchteling bleef doorrennen. Het was bijzonder ge makkelijk voor de rechercheur geweest de Hagenaar neer te schieten. Hij was er echter van overtuigd, dat hij deze ook wel zonder bloedvergieten te pakken zou krijgen. Met de Rotterdammer stapte hij weer in de politieauto en hij gaf de chauffeur opdracht wat in de omgeving rond te rijden. Enkele minu ten later zag men de Hagenaar op de Boezemsingel vlak op het politiebureau. De rechercheur bleef met zijn gevan gene in de auto, terwijl hij de chauffeur versterking in het bureau liet halen. Van Haastrecht was de tuinen voor de panden aan de Boezemsingel in gevlucht, waar hij werd gevonden, toen een groot aantal politieagenten intensief de ter reinen uitkamden. Het is nog niet bekend wat er direct met de arrestanten zal gebeuren. Daarover wordt op het ogenblik over leg met de Officier van Justitie ge pleegd. Er wordt echter vermoed dat de vluchtelingen zich buiten het ste len van de auto aan nog meer dief stallen hebben schuldig gemaakt tij dens de periode dat zij op vrije voeten zijn geweest. Ziveedse uitvinding is zeer geschikt voor drukke steden en ook in de woestijn (Van onze correspondent in West-Duitsland) Trams en elektrische treinen behoeven zich in het vervolg niet meer over twee rails op de begane grond, door tunnels en over viaducten voort te bewegen. Ze kunnen net zo goed of misschien zelfs nog beter over maar een enkele rail door de lucht zweven. Wij hebben dat met onze eigen ogen in de buurt van Keulen gezien. Daar heeft de vermaarde Zweedse multi-miljonair dr. Axel Wenner-gren een demonstratie met zijn onlangs in normale grootte geconstrueerde „Alweg"-baan gegeven. Een paar jaar geleden had hij dat nog maar met een speelgoed-treintje moeten doen. Dat „Alweg" heeft niet te betekenen, dat men met dit nieuwe middel van vervoer langs „alle wegen" zou kunnen rijden: het woord werd alleen maar samengesteld uit de letters van de naam van deze niet meer zo heel jonge, maar toch altijd nog steeds vol ondernemingsgeest zittende Zweedse self-made man. Vele voordelen Sinds 1951 zijn hij en enkele Duitse ingenieurs met het uitwerken van de plannen en het uitvoeren ervan aan de gang geweest. Axel Wenner-Gren hoopt met het nieuwe vervoermiddel geld te kunnen verdienen. Maar de schatrijke man vertelde ons, dat hij dat dan voor wetenschappelijke doeleinden beschikbaar zal stellen. Een klein kind kan al begrijpen, dat rails door de lucht, waarover wagens moeten rijden, geen dunne, zwiepende staven mogen zijn. In dit geval zijn het balken van gewapend beton, 1 meter 40 hoog en 80 cm. breed. Van binnen zijn ze hol, dat vermindert het gewicht! Elk stuk rail is 15 meter lang. Men heeft thans 5 uur nodig om zo'n eind van 15 meter te kunnen maken. De wagons hangen aan beide kanten over die balken heen. Men hoeft dus niet bang te zijn, dat zij er gemakke lijk vanaf kunnen schieten. Horizontaal liggende wielen met rubberbanden drukken tegen de als rails dienst doende balken aan. Het gevolg is: véél minder slijtage van het harde materiaal dan bij gewone trams en treinen, waarvan de metalen wielen, die een zware last Wat betekent XXIII Het vorig artikel behandelde de uit gifte van nieuw kapitaal en alles wat zich daaromheen afspeelt. Aan het slot kwam ter sprake het voorkeursrecht dat meestentijds wordt gegeven bij de uit gifte van nieuw aandelekapitaal aan de houders van de reeds bestaande aande len. Dit voorkeursrecht wordt verleend als de nieuwe aandelen worden aangeboden tegen een koers welke ligt beneden de beurskoers der bestaande aandelen. Zou dit niet geschieden dan zouden immers de nieuwe inschrijvers worden bevoor deeld boven de „oude" aandeelhouders. De nieuwe aandeelhouders zouden dan voor een lager bedrag mede eigenaar worden van het bedrijf, inclusief de daarin gevormde reserves, verdiend met het geld. door de houders van de be staande 'aandelen verstrekt. Het voorkeursrecht bij de inschrijving aan de bestaande aandeelhouders ver strekt, noemt men claim. Daarvoor wordt meestentijds gebruikt een van de divi- Beschermde oversteekplaatsen voetgangers Beschermde oversteekplaatsen worden aangeduid door brandende oranje knip- perbollen. Het is te verwachten dat deze knip- perbollen een vertrouwd beeld in onze steden zullen worden. Voor een vlot en veilig verkeer is echter goed samenspel tussen alle weg gebruikers noodzakelijk. De ANWB wyst er daarom op dat een beschermde oversteekplaats de voet ganger niet zomaar het „recht" geeft op voorrang. Steek dus niet blindelings over, ook al branden de knipperbollen De voetganger mag eerst dan over steken op een beschermde oversteek plaats als hij zich ervan heeft over tuigd dat het naderende verkeer nog zover weg is, dat het met redelijk rem men tot stilstand kan komen. De beschermde oversteekplaats is geen „magisch tapijt" waar alle ver keer automatisch tot stilstand komt zodra een voetganger er gebruik van maakt. De voetganger mag binnen een af stand van 50 meter van een bescherm de oversteekplaats alleen dan overste ken indien het overige verkeer hierdoor op geen enkele wijze gehinderd kan worden. Vanzelfsprekend doet men er verstan dig aan, aldus de ANWB indien men in de nabijheid van een beschermde over steekplaats is, daarvan ook steeds ge bruik te maken. Behalve de voetgangers, heeft na tuurlijk ook het rijverkeer verplichtin gen: Al dit verkeer, óók de tram. moet de beschermde oversteekplaats met de grootste oplettendheid naderen, zodat de tram, auto, fiets of bromfiets zonodig voor de oversteekplaats tot stilstand gebracht kan worden. Voor alle voertuigen geldt, dat niet óp of binnen een afstand van 5 meter een „claim"? dendbewljzen, die zich aan het stuk be vinden, welk dividendbewijs na de in schrijving waardeloos wordt en aan zijn oorspronkelijke bestemming wordt ont trokken. De waarde van de claim en het aantal dat men nodig heeft om op een nieuw aandeel te kunnen inschrijven, hangt geheel af van de koers waartegen de nieuwe aandelen worden uitgegeven en van de verhouding tussen het uitstaande kapitaal enerzijds en het bedrag der nieuwe aandelen anderzijds. Wij kun nen dit het beste duidelijk maken met een simpel voorbeeld. Stel dat een ven nootschap f. 1.000.000 aandelenkapitaal heeft uitstaan en dat op de balans f. 1.000.000 open reserves voorkomen. Alle andere factoren buiten beschouwing gelaten, zijn de aandelen dan 200% waard, nl. 100% kapitaal en 100% reser ves. Worden nu f. 1.000.000 nieuwe aan delen uitgegeven a 100%, dan stijgt het kapitaal tot f. 2.000.000, maar de reserves blijven gelijk, zodat zij geen 100% meer van het kapitaal uitmaken, maar slechts 50%. waarde van de aandelen daalt dus met 50% tot 150%. Maar dit is nog altyd 50% meer dan de nieuwe inschrij vers ervoor moeten betalen en zij zouden dus een winst maken van f. 500 per aan deel van f. 1000. Om dit te voorkomen krijgt nu de oude aandeelhouder het recht om, als hij één aandeel bezit, daarmede (tegen inleve ring van het als claim aangewezen di videndbewijs) een nieuw aandeel 100% via inschrijving te kopen Het aandeel dat hij al had, is f. 2000 waard. Het nieuwe kost f. 1000, tezamen zijn zij dus f. 3000 waard, ofwel 300%, d.i. 150% per stuk, de waarde die, zoals boven bleek, er (theoretisch) na de inschrijving aan mag worden toegekend. Wenst de oude aandeelhouder er geen van een beschermde oversteekplaats ge parkeerd mag worden. Een ander voertuig, dat reeds bij een beschermde oversteekplaats staat te wachten, mag niet worden voorbij- gereden. stuk bij te kopen, dan kan hij dit voor keursrecht verkopen aan derden, die zonder dit recht niets kunnen beginnen. De inschrijving staat bij een emissie met voorkeursrecht immers alleen open voor houders van claims. Wil men dus als niet-aandeelhouder een stuk kopen dat slechts met voorkeursrecht te krijgen is. dan koopt men ter beurze eenvoudig het aantal benodigde claims, want terstond na de aankondiging van de emissie wordt het dividendbewijs dat als claim is aangewezen, van de stukken verwij derd en apart verhandeld. De waarde van de claim wordt van het stuk afge trokken en de oude aandelen noteren dan wat men noemt ex claim. Uit het bovenstaande voorbeeld valt onmiddellijk te zien, dat men hierbij één claim nodig heeft en dat de theo retische waarde daarvan 50% ofwel f. 500 per stuk van f. 1000 is. De oude aandeelhouder ziet daarmede de waarde van zijn stuk dalen, maar hij krijgt voor de claim (als hij zelf niet inschrijft) f. 500 van de nieuwe inschrijver en is dus schadeloos gesteld. De nieuwe aan deelhouder betaalt f. 500 voor de claim en f. 1000 voor het nieuwe aandeel, in totaal dus f. 1500 en staat, wat de kost prijs van zijn stuk betreft, gelijk met de oude aandeelhouder. Wij schreven hierboven, dat de theo retische waarde in ons geval f. 500 is. De practische waarde wijkt soms belangrijk af van de theoretische waarde. Want nu eens vindt een nieuwe emissie een gun stig onthaal en zijn er vele kopers voor de claims, een andere keer wordt een nieuwe emissie minder gunstig ontvan gen, is er veel aanbod van en weinig vraag naar claims, waardoor de claim- koers belangrijk beneden zijn theore tische waarde kan dalen. Betreft het een emissie van een ven nootschap met een groot aandelenka pitaal, zodat er veel caims in omloop komen, dan ontstaat soms een belang rijke speculatieve handel in claims. Om dat zich van deze aandelen bovendien soms vele in buitenlandse handen be- De beroemde cellist Pablo Casals is kort geleden in het huwelijk ge treden met Margarita Montanez, een zijner leerlingen. Het jonge paar is met de passagiersboot „An tilles" naar Frankrijk teruggekeerd. Men ziet hen hier in hun hut bij de aankomst in Le Havre. moeten dragen, met een vervaarlijke snelheid over de rails denderen. Het spreekt vanzelf dat een Alweg- trein dus ook veel minder lawaai ver oorzaakt. Wij constateerden, dat het rijden zelfs haast geruisloos ging. Op betonnen pijlers De balken worden door pijlers gedra gen, die van staal of van gewapend be ton kunnen zijn. Ze kunnen hoog of laag worden gëbouwd. Die pijlers nemen beneden op de grond niet al te veel plaats in, en dat is met het oog op het steeds toenemende verkeer in de grote steden ook al weer zeer belangrijk. In tal van grote steden overweegt men tegenwoordig al of men het drukke centrum niet voor automobielen moet verbieden. Het wordt er steeds moeilij ker parkeergelegenheden voor de vele wagens te vinden. Men zou ze in de bui tenwijken moeten laten staan. Een Alweg-verbinding zou een schit terende oplossing voor veel problemen kunnen vormen. De aanleg van zo'n baan kan goedkoper dan die van andere lijnen zijn, zeker goedkoper dan die van ondergrondse en over viaducten rol lende lijnen. Het vele stoppen aan de kruispunten valt weg en bovendien be staat geen gevaar meer voor verkeers opstoppingen en botsingen met andere wi Traject bij Keulen Zo'n zwevendé trein ontlast dus het verkeer. Het nieuwe vervoermiddel zou overigens ook uitstekende diensten in eenwoestijn kunnen bewijzen. Want er zijn geen op de aarde liggende rails voor nodig, die onder opstuivend zand worden bedolven. De thans vervaardigde, zeer comfor tabel ingerichte wagons bieden plaats aan honderd personen. Natuurlijk kun nen een paar wagens aan elkaar wor den gehaakt. De proeftrein, die Wenner-Gren op een speciaal aangelegd ovaal traject by Keulen laat lopen, rijdt met een maxi mum snelheid van 80 kilometer per uur. De Zweedse industriemagnaat heeft al tussen de 20 en 30 miljoen mark in de Alweg-onderneming gestoken. Sedert enige tyd zijn onderhandelingen met Sao Paulo (Brazilië) aan de gang om daar een snelveTkeersnet van 100 km. lengte aan te leggen. vinden, verloopt er geruime tyd tussen het tydstip van aankondiging van de emissie en de inschrijvingsdatum, waar door de speculatie bevorderd wordt, ter- wyl de buitenlandse belangstelling op zichzelf al die speculatie in de hand werkt. Uit het bovenstaande is wel duideiyk gebleken, dat men als aandeelhouder by verkoop van een claim in feite een deel van de inneriyke waarde (men spreekt dan van intrinsieke waarde) van het aandeel uitgekeerd krygt en de fiscus houdt hier eens een keer niet zyn hand op. Een claim is geen opbrengst van ka pitaal, maar voor de „oude aandeelhou der" een schadeloosstelling voor verlies van-kapitaal (vermindering van zyn aandeel in de reserve) en dus niet als inkomsten belastbaar. (De vorige artikelen in deze reeks ver schenen in onze nummers van 18 en 19 januari, 11. 12 en 13 februari, 1, 9, 23 en 25 maart, 1, 5, 18 en 20 april, 18 mei, 7 en 12 juni, 8, 10, 13 en 27 juli, 7 en 8 augustus). Op het kantoor van de VERENIGING TOT BEVOR DERING VAN HET VREEMDELINGENVERKEER te Leiden, Steenstraat lb is per 1 oktober 1957 de betrek king vacant van Dit is een zeer aantrekkelyke en afwisselende betrek king voor een meisje van plm. 18 jaren, die met de moderne talen bekend is. Diploma typen strekt tot aanbeveling. Salaris naar bekwaamheid. Eigenhandig geschreven sollicitaties moeten voor 1 september a.s. by de secretaris der vereniging, de heer C. J. VAN SPALL, Willem de Zwijgerlaan 47, Oegst- geest, worden ingezonden. De N.V. Bataafsche Aanneming Mij. vraagt BEKWAME Gegadigden kunnen zich melden by de uitvoerder op het bouwwerk Zwembad aan de Tholensestraat te Scheveningen, te bereiken van Station H.S. met tram- lyn 12. N.V. Hotel-café-restaurant „HET WITTE HUIS" Oegstgeest. BUITENGEWONE ALG. VERGADERING VAN AANDEELHOUDERS op maandag 26 augustus 1957 te 20 uur ten kantore der N.V. Gelieve aandelen voor 23 aug. a.s. ten kantore te deponeren. Agenda ter inzage. DE DIRECTIE. 1lllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||[i= IIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII AANGEBODEN, wegens om standigheden een zo goed als nieuwe km.-stand 6000. Te bevragen na 8 uur. H. BREDEWOLD, van 't Hoffstraat 29A, Leiden. Als tweede hulp gevraagd, v.g.g.v., voor 2 da- dagen p. week. Mevr. QUERIDO, Laan van Oud Poelgeest 1, Oegstgeest, Telef. 26433.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4