ROMANTIEK EN BLOEMEN Prinses Lilian erepresidente van steunfonds voor de Kongo? Kerkelijk Leven RECHTZAKEN Herrie in Wenen om oud beeld van Keizer Frans Jozef Claudio Corti heeft voorlopig genoeg van bergbeklimmen de tentoonstelling te verlengen tot en met zaterdag 17 aug. a.s. en de toegangsprijs van woensdagavond zeven uur af te verlagen tot vijftig et. I SLÏ-U PRIMA HUISSCHILDERS en GEROUTINEERDE NIEUWBOUWSCHILDERS AANKOMENDE KANTOORBEDIENDE WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1957 Bericht in Brussels blad .proefballon' Bezwaren van liberalen en socialisten (Van onze Brusselse correspondent) Het zou in de bedoeling van de Belgische regering liggen om een vereniging op te richten voor de bevordering van de welvaart der inlanders van de Kongo, aldus bericht „Le Soir", het neutrale en regeringsgezinde blad in Brussel. Drie vooraanstaande persoonlijkheden zouden worden benoemd tot beheerders van de vereniging, welke over aanzienlijke middelen zal beschikken om in de Kongo welvaartprogramma's tot ontwikkeling te brengen. De verbazing van de tegen standers van Koning Leopold (tegenstanders, die men, zoals bekend, onder de socialisten en liberalen vindt), is groot, daar Le Soir tevens bekend maakt, dat aan de echtgenote van Koning Leopold, Prinses Lilian, geboren Baels, het verzoek zal worden gericht om als erepresidente van die welvaartsfonds op te treden. Enkele jaren geleden hadden vele socialistische en liberale senatoren en volks vertegenwoordigers nog grote bezwaren tegen het optreden van de Prinses in het openbaar, naast haar echtgenoot, de gewezen Koning Leopold. Democratisering van de Belgische monarchie Tegenstanders van het koningshuis vinden het initiatief, dat waarschijnlijk van de regering uitgaat, eerder onge lukkig. Zij zijn van oordeel, dat de ko ningskwestie in België is opgelost en door dergelijke initiatieven de indruk wordt gewekt, dat de liberalen en socia listen die in 1950 koning Leopold van de troon verwijderden, thans openlijk er kennen, dat zij ongelijk hadden. Bo vendien bestaat er voor de Kongo een NED. HERV. KERK Beroepen te St. Maartensdijk J Bakker te Glessendam; te Nieuw-Vennep-Abbe- nes H. Brons te Sleeuwijk. Bedankt voor Uithuizen G. W. IJzerman te Blokzijl. GEREF. KERKEN ART 31 K.O. Tweetal te Rotterdam-Charlols A. R. Bosman te ten Boer en N. Bruin te Be verwijk. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Bunschoten H. C. v. d. Ent te Werkendam. GEREF. GEMEENTE Bedankt voor 's-Gravenpolder W. Hage te Nunspeet. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP Beroepen te Franeker mej. da. C. A. Offerhaus te Haren (Gron.). NIEUWE VICARIS-GENERAAL TE UTRECHT Met ingang van 30 augustus is be noemd tot vicaris-generaal van de aarts bisschop van Utrecht als opvolger van de onlangs overleden mgr. H. C. J. A. Venings, pastoor Th. G. A. Hendriksen te De Steeg. „Fonds voor inlands welzijn", dat een budget heeft van twee miljard franc of 150 miljoen gulden voor de bouw van inlanderswoningen. De vereniging, waarvan Prinses Lilian presidente zou zijn, zou dus een dou blure kunnen worden van de reeds be staande organisatie De verbazing is daarom groot, omdat hetzelfde artikel van „Le Soir" dat sommige waarne mers een proefballonnetje noemen gewag maakt van de benoeming van de gewezen militaire adviseur van Koning Leopold, generaal Van Overstraeten, tot adviseur van de nieuwe koloniale in stelling. Het is juist aan die generaal, dat destijds de grootste verwijten werden gericht, omdat hij tijdens de bezetting Duitsgezinde activiteiten ontplooide. Het is eigenaardig, dat juist de persoon van Koning Leopold, die in het verleden het heftigst was aangevallen, thans het meest sympathie wekt. Het bericht na melijk, dat Koning Leopold in Septem ber a.s. naar de Verenigde Staten ver trekt, in opdracht van de Nationale commissie voor de bevordering van het wetenschappelijk onderzoek in België en de Belgische Kongo, is zonder kritiek en bijna onopgemerkt in de per-s gepu bliceerd. In kringen van de regering ziet men in de bevordering van de goede relaties tussen het koninkrijk en de leden van het koninklijk huis een middel om de conflicten te vermijden, die thans bijna overal rond de regerende monarchieën oprijzen. Het beste middel hiertoe is aan de vooraanstaande leden van de koninklijke familie een nuttige, of schoon uiteraard slechts een represen tatieve en adviserende functie te geven. Het is de weg van de democratise ring van het Belgisch vorstenhuis. Men wijst er op, dat Koning Leopold met enorm veel tact en bekwaamheid de Nationale commissie voor wetenschappe lijk onderzoek in België en de Kongo presideert en dat deze commissie, waar in de rectoren van de vier Belgische universiteiten zitting hebben, reeds heel wat nuttig werk heeft gepresteerd. OPLICHTING VOOR f50.000,—. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft het vonnis van de Rechtbank een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, waarvan drie maanden voor waardelijk bevestigd tegen een 38- Jarige schrijver, die, zoals hij heeft be kend, oplichtingen en verduisteringen heeft gepleegd voor ongeveer f 50.000. De procureur-generaal had het Hof gevraagd de schrijver een gevangenis straf van een jaar. waarvan drie maan den voorwaardelijk met aftrek van ze ven maanden voorarrest, op te leggen. EEN JAAR ONTZEGGING RIJBEVOEGDHEID Het Hoog Militair Gerechtshof heeft het vonnis van de Zeekrijgsraad van 0 juli 1957 bevestigd waarbij een 24-jarige luitenant ter zee derde klasse uit Den Helder veroordeeld werd tot een geld boete van f. 250 en 1 jaar ontzegging van rijbevoegdheid. Hij werd ervan beschul digd de veiligheid van het verkeer in gevaar te hebben gebracht door op een weg die hij niet kende met een snelheid van 60 km gereden te hebben. Hij had op de Hobbemakade te Amsterdam de bocht niet gezien en was hierdoor de Boerenwetering ingereden. Cassatieberoep van „De Zwarte Ruiter" De Advocaat-Generaal bij de Hoge Raad, mr. Loeff, heeft vandaag gecon cludeerd tot verwerping van het cas satieberoep van H. Grutters uit Mierlo- Hout, bijgenaamd „De Zwarte Ruiter", die in hoger beroep door het Gerechts hof te 's Hertogenbosch wegens ver schillende misdrijven is veroordeeld tot 15 jaren gevangenisstraf en ter beschik king stelling. Enige maanden geleden wist Gruijters te ontvluchten uit het Huis van Bewa ring te Scheveningen. In Rotterdam is de vluchteling toen weer gearresteerd. De Hoge Raad zal arrest wijzen op 28 augustus. POFFERTJESBAKKER SLOEG VROUW MET BIJL. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft een 65-jarige poffertjesbakker ver oordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden met aftrek van voorarrest, omdat deze op 29 november van het vorige jaar zijn vrouw met een bijl op het hoofd had geslagen. De procureur-generaal die poging tot doodslag bewezen had geacht, had een gevangenisstraf van twee jaar met af trek van voorarrest gerequiteerd. (Van onze Weense correspondent) Wenen is een standbeeld rijker geworden. Het is wel geen nieuw monu ment, maar een oud en meer dan levensgroot bronzen beeld, 600 kilo zwaar, dat Keizer Frans Josef als generaal voor stelt. Het is nog afkom stig uit de tijd van vóór 1914, stond jarenlang op het exercitieveld van een kazerne en werd tijdens de tweede wereldoorlog naar de metaalovens van Liesing gebracht om voor Hitiers oorlogvoering ge smolten te worden. De arbeiders aldaar waren beslist geen monarchisten maar ze voelden niets voor dit vandalenwerk en daarom verborgen zij het beeld in een afgelegen keet. waar het tenslotte in 1945 door het Rode leger werd ontdekt. Een Russische officier sprak er zijn verwondering ovei uit. dat men in Oosten rijk zo oneerbiedig met zyn vroegere „tsaren" omging. Ook tsaar Peter de Grote was wel geen communist geweest, maar zijn standbeeld kon men toch nog altijd in Le ningrad bewonderen Er vormde zich een comité, voornamelijk be staande uit Oostenrijkse oud-strijders uit de tijd van de monarchie. Zij kochten het beeld op voor zegge en schrijve één schilling en brachten geld bU elkaar om een passend voetstuk te laten vervaar digen. En nu staat het beeld van de oude Keizer in de „Burggarten" en enkele oudere dames heb ben er tuiltjes bloemen bij neergelegd. Maar een vertegenwoordiger van de regering was er niet bij aanwezig. Het is waar schijnlijk het enige stand beeld van Keizer Frans Josef in heel Oostenrijk en daarom wordt deze daad van piëteit algemeen gewaardeerd, want al Is het nieuwe Oostenrijk niet legitimistisch, men vereert de Keizer nog al tijd als het voorbeeld van stiptheid en plichtbe trachting en men ziet in hem het symbool van de goede oude tyd. Alleen de socialisten heb ben geprotesteerd. Zij zien in deze daad van piëteit en van historisch besef een uiting van opkomend monarchisme, maar geen der initiatief nemers wil het oude kei- zerhuis herstellen. Bin nenkort zal er een kleine herdenking bij het monu ment plaats hebben, want dan, op 18 augustus, is het „keizersverjaardag", vroeger een groot feest en nu een gewone werkdag waarop slechts een gering aantal Oostenrijkers aan de vroegere monarch denkt. Op die dag zullen enkele veteranen bloemen bij het beeld neerleggen, de socialisten zullen op nieuw protesteren en een vertegenwoordiger van de regering kan natuurlijk niet verschijnen. Een nuchtere buiten staander zal echter den ken: waarom zou men voor de Keizer geen reeds bestaand sandbeeld herstellen, wanneer in de zelfde „Bunrggarten" een groot monument voor zijn vrouw, Keizerin Elisabeth staat te midden van bloe men en planten, die door tuiniers van de gemeente Wenen zo prachtig wor den verzorgd, van dezelf de gemeente, die in meer derheid socialistisch is..? „Zo lang ik mij kan herinneren heb ik van de bergen gehouden. Doch thans heb ik er voorlopig genoeg van, en vooral de „Nordwand" van de Eiger wil ik mijn leven lang niet meer zien", aldus verklaarde Claudio Corti, een 29-jarige chauffeur uit Lecco (Como), de enige overlevende van het Eiger-drama. „Dit is de tweede keer in mijn leven, dat ik door mijn liefhebberij in het ziekenhuis ben beland. De vorige maal werd ik er 24 dagen verpleegd, in Chamonix, nadat een vriend en ik door een lawine van de Petit Druz geworpen werden. Dat was onze tweede poging, de eerste mislukte toen een storm, die twee etmalen duurde, ons tot de terugtocht dwong. Het was altijd mijn liefste wens, de „Nordwand" van de Eiger te beklimmen en ik besloot vijf jaar geleden, het te doen. Ik geloof dat ik voor een dergelijke onderneming goed voorbereid was, want ik had vele bergtochten meegemaakt evenals reddingstochten, al sinds mijn jongensjaren". Aanvankelijk volgden hij en Longhi verkeerde route Toen ik eenmaal het besluit genomen had de Eiger te beklimmen, begon ik onder mijn vrienden naar een tochtge noot te zoeken, doch geen hunner had de benodigde uitrusting. Tenslotte vond ik Stefano Longhi, die voor een derge lijke onderneming een ideale metgezel was. In maart van dit jaar besloten wij de tocht in augustus te maken. We kwamen op 1 augustus aan het spoorwegstation Kleine Scheidegg aan, op 2.064 meter hoogte. Te voet bezochten wij de Nordwand, keken er vele uren naar en maakten enige schetsen. We besloten de volgende zaterdag (3 augus tus) de beklimming te wagen. We hiel den ons plan geheim, stonden om 2 uur 's nachts op en begonnen twee uur later de bestijging. Na vyf volle uren klimmen stelden we vast dat we een verkeerde route volg den. We besloten terplaatse een bivak op te slaan. De volgende ochtend, zon dagmorgen, staken we over naar de ge bruikelijke route en ontmoetten daar de twee Duitsers, Günther Nothdurft en Franz Meier, die die ochtend de beklim ming begonnen waren. We kenden ze absoluut niet en we konden alleen met gebarentaal conver seren, daar zij geen Italiaans kenden en wij geen Duits. Ze gaven ons echter te verstaan, dat ze in grote moeilijkheden waren, daar ze hun rugzakken kwijt waren en geen uitrustig over hadden om de tocht alleen verder te maken. Daar we genoeg voor vier hadden, sloten we ons bij elkaar aan. Ik leidde de groep, die door een touw onderling verbonden was. De twee Duitsers liepen in het midden, Longhi was de achterste man. Die middag was er een sneeuwstorm, en om 7 uur 's avonds sloegen we ons tweede kampement op. Dat verlieten we de volgende ochtend om half vijf. Die dag stegen we slechts 120 150 meter. Gelukkig waren de eerste nachten niet erg koud, maandagnacht echter was het kamperen reeds geen plezier meer; er was niet genoeg ruimte om te liggen en we moesten de hele nacht overeind blijven. Dinsdagochtend braken we om vier uur op. We gaven onze Duitse metge zellen van onze voorraad, die hoofdza kelijk uit suiker, honing, chocolade, marmelade en spek bestond. Die dag stegen we omstreeks 150 meter. De nacht was zeer onplezierig, want we werden kletsnat gespat door water, dat vlak bij ons neerplensde. Toen we woensdag ochtend opbraken, toonden de twee Duitsers de eerste tekenen van ver moeidheid. De donderdag was een moei lijke dag, we maakten weinig vorderin gen, het weer was omgeslagen, de nacht was bitter koud en we waren doornat. Onze werkelijke noodlotsdag was vrij dag, toen mijn vriend Longhi uitgleed en een stuk omlaagviel. Dat was 's mor gens om half zes. Ik wilde Longhi in veiligheid bren gen, maar het was onmogelijk, daar hij ongeveer 40 meter lager terechtgeko men was en de twee Duitsers te moe waren om hulp te bieden. Ik liet al ons voedsel, medicamenten en het grootste deel van ónze kampeer uitrusting aan een touw naar beneden zakken en maakte zijn touwen stevig aan de rotswand vast, zodat hij niet van de steenrand kon vallen, waar hij een plaats gevonden had. Hij had ge noeg eten voor drie of vier dagen en ik verwachtte, dat ik diezelfde avond de top zou bereiken en hulp kon halen. Samen met de duitsers zette ik de tocht voort. Ongeveer 150 meter ver derop werd ik door een vallende steen aan het hoofd getroffen. Ik moest ter plaatse achterblijven terwijl de Duit sers verder klommen om zo snel moge lijk hulp te halen. Ik heb ze sedertdien niet meer gezien en vrees, dat ze ver ongelukt zijn. Ik was opeens alleen op de wereld, buiten staat de smalle steenrand bo ven de afgrond te verlaten, zonder eten en niet in staat om iets van mijn met gezellen te zien of te horen. De enige bemoediging kwam van de vliegtuigen, die tegen die tijd rondcir kelden. Iedere keer als er een naderde, wuifde ik als een bezetene. Het was duidelijk dat er hulp op komst was. Zondag eindelijk werd ik gered. Men heeft me gevraagd, waarom we de der de of vierde dag niet teruggekeerd zijn. Ik kan slechts zeggen, dat Longhi en ik ons sterk genoeg volden om de top te bereiken. We hadden er altijd op ge rekend dat we er zes of zeven dagen voor nodig zouden hebben, aldus Costi, die zijn relaas eindigde met alle gidsen en bergbeklimmers, die deelgenomen hebben aan de reddingsoperatie, har telijk dank te zeggen. Gezien het grote succes van deze unieke TENTOONSTELLING in het Van der Werf- park en om alsnog iedereen in de gelegenheid te stellen deze BLOEMENPRACHT te bezich tigen, heeft de commissie besloten: GEVRAAGD BI Dagmeisje gevraagd, van 84 uur Prot. doktersgezin, Oegstgeest. event, v. d. en n. Boven 18 Jaar. zelfst. kunn. werken .Aanvangsalaris f 30 per week. Tel. 25678. Brieven dut. van dit blad no. 8066 k. Aan komen lopen, een rood katertje, pl.m. 10 wek., waar voor lief tehuis wordt gezocht Bevr. Hoge Rijndijk 103, Lel den. B Echtpaar, vier jaar ge trouwd, nog steeds leder bil eigen ouders wonend, in bezit van urgentieverklaring, met één kina. zoekt woonruimte. Vrouw genegen ln hulsh. te helpen. Brieven bur. van dit blad onder no. 8070 k. Timmerwerk gevraagd, on verschillig wat, ook lijmwerk enz Overal te ontbieden. Bil lijke prijs. Brieven bur. van dit blad onder no. 8092 k. B Gevraagd Engelse sportfiets, ln prima staat. Brieven bur. van dit blad no. 8093 k. B Net meisje gevr., van 8 tot 16.30 uur. Prins Bernhardlaan 50. Oegstgeest. Tel. 23331. B Stoom- en Chemische Was serij „De Zon" fa. H. J. Die ben. Zoeterw. Singel 23. vraagt nette meisjes en strijksters. Op gezinswas belangrijke kor ting. gq Bremmer vraagt te koop antieke meubelen, ronde ta fels. bronzen en koperen beel den. kristallen kronen. Sak sisch porselein, goud zilver, dekenkisten .koperen voorwer pen, Perzen enz. enz. Brem mer. Goegerritsteeg 1. telef. 22791. B Kraamcentrum NoordwUk ■vraagt vrouwen en meisjes van 1940 Jaar, om opgeleid te worden tot kraamverzorgster. Nieuwe cursus begint oktober. Inl. bij de leidster. Nwe. Zee weg 82. NoordwIJk aan Zee. PU Zoek ti contant te koop. belangrijke collectie of partij postzegels en/of munten. Brie ven bur. v. d. blad no. 9811 k. B Attentie. WU kopen alle soorten meubelen, ook maho nie. glas. kristal en aardewerk, tevens zolderopruimingen. Plulim, Morsstraat 54. Telef. 30008. B Voor hen die voor stude rend kind over kamers ln Utrecht moeten beschikken. Is ruiling mogelijk. Brieven bur. van dit blad no. 7723 k. R Gevraagd hulp ln de huls houding voor 3 halve dagen in de week. Pieterskerkkoor- steeg 11. Lelden. B Gevraagd te Wassenaar, ln gezin van twee personen, een dagmeisje van 92 uur, geen was. meerdere hulp aanwezig. Aanmelden 's avonds tussen 89 uur per tel. K1751 9665. B Onderwijzeres zoekt zonnige I gest. kamer, liefst ln Oegst geest. Brieven mej. Nottrot, Anna van Burenlaan 54, Haar lem. B Gezocht gem. kanier, liefst j omgeving Acad. Ziekenhuis. Spoed. Brieven bur. van dit blad onder no. 9767 k. B Kamer met pension ge vraagd te Leiden, voor heer. 1 Voor direct. Brieven: Louis Couperuslaan 67. 's-Graven hage. B Dame zoekt zit-slaapkamer met kookgelegenheid, ln Lel den of omgeving. Brieven bur. van dit blad no. 8152 k. B Tc koop gevraagd partij rotte mest. Telef. K 1714 - 408 B Gevraagd flinke zelfstan dige werkster, voor enkele da gen per week. Mevr. v. d. Brink, Rylnsburgerweg 108, Leiden. B Ter overname gevr. een kin derbedje en een box. Brieven bur. van dit blad no. 8167 k. B Woonark of schip gevraagd voor permanente bewoning, te huur of te koop. Brieven bur. van dit blad no. 8168 k. B Van part. ter overname ge vraagd voor inrichting zlt- slaapkamer een ollehaard. enl- fe fauteuils, ladekastje. boe- enkast, enige wollen dekens, vloerkleedje. Brieven met prijs opgave bur. van dit blad on der no. 8169 k. AANGEBODEN B Eetkamerameublemcnt. 4 stoelen, 2 armstoelen, tafel, dressoir .old-finish. Te zien: Hoge woerd 34. trekbel. Tus sen 912 of 59 uur. B 2-persoons kano aangebo den. compleet met peddels. Tevens parkieten ln alle kleu ren. H. Huyts, Herenstraat 74. Voorhout. B Schrijfmachine. Buitenge woon mooie „Remington", ge heel gesloten f 135. Pracht ..Smith Premier" f140. „Re mington" f 90. „Smith Bros" f 80. Volledige garantie. Resedastraat 2, Leiderdorp. Liefst na zes uur. Vakantie! Van 26/8 t/m. 31/8 zijn wfj gesloten. Schoen makerij P. Pauw, Middelweg 19 A. Tel. 25759. Onder Rfjks- toezicht gedipl. schoenherstel ler. H Opel Blltz bestelwagen, 14 ton, ln prima staat f 1850. D.K.W. bestelwagen. 3/4 ton 1950 f 750. Leldseweg 422. Voor schoten. B Rijwielen f 25 goedkoper. Enorm restant kinderrijwie len. Jongens- en meisjes-, met remnaaf, 5 kleuren. Volle ga rantie. Thans f 56.Alleen contant. Fa. Dusoswa, Turf markt 2. Leiden. Kerkstraat 48 Noordwijk; Zeeweg 1. Katwijk aan Zee. B Motoren. Triumph twin. 500 cc. Puch 125 cc. Zündapp 200 cc. f 100. Kaptein 175 cc. f 125. Dolf v. d. Linden. Nieuw- straat 40, Lelden. Tel. 21077. SCHILDERSBEDRIJF H. P. JANSEN, Oude Singel 20 te j Leiden, vraagt: voor uitvoering van werk in plafondvrij tarief. Aanmelden: OUDE SINGEL 20, LEIDEN, Telefoon 22271. B Te koop z. g .a. n. brom fiets. merk Sparta G 50 met 2 versn. Billijke prijs. Te be vragen 's avonds na 7 uur. Stouten, Breestraat 163, Lel den. Tel. 30971. n Frlsia haard, grote spiegel, fraaie ladekastjes, bad, grote gesloten eiken kast, ledikanten, spiralen, prima bankstel met losse kussens. Mechelse leeu- wekop dressoir en tafel. W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9. t.o. V. en D. Tel. 23261. EB Solex, goed onderhouden racefiets, ook genegen ln te rullen met flets. Tevens Ava- ros bromfiets met versnelling. Nieuwe Rijn 60. B Flat 1100 te koop aangebo den ,z .g. a .n. en Austin type A 40, motorisch ln prima staat. Willem de Zwijgerlaan 157, Leiden. B Werkster b. z. a. voor en kele ocht. per week. Brieven bur. van dit blad no. 8052 k. B Dame, 50 j. vraagt: Bij wie kan ik m'n thuis vinden als h. 1 .d. h., v. d. en n. Brieven bur. van dit blad no. 8053 k. B Te koop woonhuis, stallen en schuur met erf en tuin, staande Hoge Mors weg 126, Oegstgeest, op de grens van Lelden. Liefst ander woon huis disponibel. A. J. Duiven voorden, Leldseweg 424, Voor schoten. RDuivenllefhebbers. Moeder- ok in prima staat. Tevens een teakhouten hulsorgel. Beide billijke prijs. Te zien en be vragen Nlcolaas Beetsstr. 40. Het hondemenu zit niet ln ae aardappelpan. Vers honde brood. voermout, gedroogd vlees vlees in blik van Vlie land. Dat heeft Uw hond no dig. Nieuwe Rijn 50. bij 't Gan getje. S Te koop Etna kachel, haard kachel en Buta gasstel, alles ln prima staat. T. de Bruin, De Lupinenhof 8, Katwijk a/d. Rijn. B Net meisje, 15 jaar, b. z. a. ln de huishouding, v. d. en n. Brieven bur. van dit blad onder no. 8055 k. B Grashark (bamboe) slechts f 1.45. Harken zonder het gras tc beschadigen. Vlleland's Zaadhandel, Nieuwe Rijn 50, bij 't Gangetje. B Vogelzaden voor alle vogels. Enkelvoudig of gemengd. Pri ma geschoond zaad, uitslui tend eerste soort. Vlleland's Zaadhandel. Nieuwe Rijn 50, bij 't Gangetje. B Protos stofzuiger ter over name met onderdelen. 125 Volt. (Kan 8 dagen op proef). Leliestraat 53. b(j Lammen- schansweg). B Te koop een ln prima staat verkerende 2-pers. kano met toebehoren. Te bevragen: Melchior Treublaan 21. B Student-Lelden. Een gezell. zit-slaapkamer met alle com fort, op goede stand, per 1 sept., event, gedeeltelijk pen sion. Geen beroeps. Brieven bur. van dit blad no. 8063 k. B Te koop kamervollere met 19 tropische vogels staande op boekenkast, tevens een kin derwagen .laag model. z. g. a. n. Raamstraat 9, Lelden. 9 Pr. Eng. klnderw., baby mand. kl. gaskomf.. 6 tafel messen. wonderpan. heren fiets. G. M. Steenbergen, Lage Rijndijk 25. Lelden. B Te koop aangeboden grote spiegel, mahoniehouten lijst. Herengracht 27. B Mooie Jonge poedel (teef) met stamboom, 4 maanden oud. Prijs f 50.Mevr. Sloos, Lammenschansweg 40, Lelden. B Te huur voor bejaarde dame met dochter, nette zol der of slaapkamer met kook- gel. Genegen enig hulsh. werk te verrichten. Borgerstraat 6, Leiden. B Te koop prima d.fiets, com pleet met licht f 20. tevens mandoline, merk Herolim, ln koffer f 25.Roemer Visser- straat 39. B Te koop D.K.W. motor, 98 cc. of ln ruil voor bromfiets. Roemer Visserstr. 41. Wegens vertrek naar bui tenland, tehuis gezocht voor vriendelijke levendige herders hond. 5 jr. reu. Te bevr. tel. Leiden 268i4. B Jonge vrouw zoekt thuis werk. Liefst type- of schrijf werk. Brieven bur. van dit blad onder no. 8083 k. B Wit geëmailleerd bad, eiken cilinderschrijfbureau, boeken kasten, bureaus-ministre, ta fels, 6 eiken stoelen, fauteuils kapokmatrassen, 1-pers. op- klapbedden, 2-pers. spiralen, dressoirs, nachtkastjes enz. Pluijm, Morsstraat 54. Telef. 30008. B Autorijles met Volkswagen. Blonk's Autorijschool. Nieuw- straat 3341. Tel. 30600. J£ Wegens omstandigheden aangeboden een prima onder houden Sparta motor N.L. 250 cc. Victoria, Damlaan 19. Lel den. Financiering mogelijk. B Meisje, 14 j., zoekt werk, onverschillig wat. Brieven bur. van dit blad no. 8101 k. B Te koop bromfiets, merk Vicky. 2 versn., prijs f200, te vens D.M.F. met JLO. motor f 150. Jultanastr. 73, Lelden. Na 7 uur. B Te koon z. g. a. n. kinder wagen. Stokkel. Wlelmaker- steeg 7. B .'.Metro's" Bo vu- Autorij school. Gasstraai 46. Lelden. Tel. 25866 - 31493. Lest met de nieuwste Austin Metropolitan 1957. Veilingvereniging FLORA te Rijnsburg vraagt een (mnl. of vrl.), voornamelijk voor factureer-werkzaamheden. Brieven met volledige inlichtingen aan: Veilingvereniging „FLORA", Rfjnsburgerweg 113, R|jnsburg. B Behalve auto-, motor- scheeps- en verlichtlngsbatte- rijen leveren wy alle aanver wante artikelen: ged. water, poolklemmen viltjes, vet, mas sastrips. startkabel. Accuser vice Groenen, Nieuwe Rijn 106. Tel. 23140, Lelden. B Te koop Jawa '52. 250 cc., in pr. st. f600. Jan van Goyenkade 20. B Jongeman, over zeer veel vrije tijd beschikkende zoekt bijverdienste, onverschillig wat. Br. bur. v. d. blad no. 8124 k B Skoda '49—*50 f700. „Me tro's" Autohandel, Oosterstr. 2 c. Tel. 31493. B Te koop t. e. a. b., van par ticulier. Skoda '50. i. g. st., hydraul. remmen, stuurscha- kellng. Kanaalweg 104. Leiden. Auto te bezicht. en event, inl. bij Garage Reys, H. Rijndijk 55. Zoeterwoude. Tel. 01710 - 22381. B Te koop aangeboden zeil boot, type B.M., blank, nieuw tuig, dekzeil. Prijs f375.—. Jaagpad 35. Leiderdorp. Te koop Vlarry vulhaard achel, zuinig ln gebruik, te gen billijke prijs. Grünerle- laan 24. Oegstgeest. Tel. 31164 B Wegens aanschaffing van bromfiets te koop een goed onderhouden flets. Na 6 uur nam. Joop v. d. Haven, Voor weg 27. Hazerswoude. B Herder, teef, pracht dier, 6 maanden. Keeshondjes 10 gld. per stuk. Teunlssen, L. Raam- steeg 45. Lelden. B Te koop zo goed als nieuw herensportrljwlel kleur groen, met chroomwielen. Geen hand remmen. Spotprijs f 95. 3e Gortestraat 71. Leiden. B Te koop keukentafeltje en twee stoelen, w. gelakt, tevens timmermansgereedschap; z. g. a. n. beige damesmantel, m. 4446, zw. pianokruk, mat- koperen planolamp. Woonark Joh. Cornelia, Hofweg, Voor schoten. B Goed onderhouden piano. Toorenveldstr. 23, Oegstgeest. B Beschaafde vrouw biedt zich aan om daar waar geen kleine kinderen zijn 's midda~s huish. werk te verrichten. Br. met inl. bur. van dit blad onder no. 8159k. B Naaldetlketten, naaldbe- schermetiketten. hangetlketten aandruketlketten, corona eti ketten, naaletiketten, stukgoed- hangkaarten. confectlehang- kaarten. labels, plaketlketten, zelfplakkende etiketten, splin- ten. Papierhandel Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. B Wegens vertrek herenfiets met licht f 30. sleestofzuiger. 220-V.. f 20. meisjesflets, leeft, pl.m. 10 J.. f20, vloerkleed 2x3. geheel gaaf f 40. Waldorp radio, 3 banaen f37.50. Mareslngel 8. B Jongeman, 25 Jaar, zoekt werk voor avonduren. Onver schillig wat. Brieven bur. van dit blad no. 8138 k. B Zeilbootje. Johnson b.b.m. en Friese Jol. beide bootjes zeil klaar en in prima staat. Motor als nieuw. Moet weg. Galgewater 12. B Grammofoonplaten, koffer grammofoons. pick-ups, gi taars citers enz. enz. wij geven goede prys. Doet Uw voordeel! Muziekhandel W. Grönloh. Burgsteeg 9, Lelden. B N.S.U. Max Special, 250 cm3., 4-takt, 8000 km. gelo pen. Jan Pluym, Hooigracht 55 B Paving-Guest. Aangeboden zit-slaapkamer, in mooie woonark, voor heer v. g. h., van plm. 55 jaar. Telefoon aan wezig. Brieven bur. van dit blad onder no. 9857 k. B wy hebben nog wat tyd over voor Uw zomer- en na jaarsjaponnen te maken, f 10.- p. Japon. Brieven bur. van dit blad onder no. 9856 k. B Vakantiereizen, met nieuwe auto's zonder chauffeur. Onze wagens zyn beter onderhou den. All risk verzekerd. Aan gesloten by de Wegenwacht. Volkswagens. Consul, Taunus. Autoverhuurbedryf „Souplesse" Veurseweg 14. tel. 01717 - 2631 Voorschoten. Schulmplastic speelgoed, bad. commode, afdrufpmatjes, tochtband, schulmplastic on der Uw traploper, geen stof. glijdt niet, onverslijtbaar. 40 ct. per stuk. vindt U in onze speciaalzaak. Mare 70. telef. 32862. L Voor f 1.50 per week koopt U de beste merkhorloges, klok ken. horlogebanden. Gouden dames-, heren-, verlovingsrin gen. Krediet-Service, Hoefstr. 34 a. Wij werken samen met één van Leidens beste vakza ken. Voorheen Plasmeyer. B Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 135.Beide met schoonheidsfoutjes; volledige fiarantie. Eventueel gemakke- ijke betaling Vryblijvende demonstratie. C.M.F. fabrleks- kantoor Spul 214, Den Haag, telef. K 1700: 11.34.91! b. g. g. 11.53.96. B Hondemenu: vers honde brood. voermout. paardevlees ln blik en vitaminen. In vele soorten verkrijgbaar by: Vlle land's Hondesalon. Nieuwe Rijn 50. 13 Vogelkooien. De nieuwste modellen Juist ontvangen. Voor f 6.75 hebt U al een kool. Vlleland's Zaadhandel, Nieuwe Rijn 50. Zie toonkamer in de Hartesteeg. B Verhuur kano's. Jachthaven „De Trekvaart". H. Geysman, Maredyk 149 A, Lelden. Telef. 21144. B J. A. Verheul, Haarlemmer straat 86 .levert U op gemak kelijke betalingsvoorwaarden horloges, klokken, verlovings ringen, goud- en zilverwerken. B Televisie, rijwielen, radio's, wasmachines groot en klein textiel, op gem. betaling. Geld wordt wekelijks geïncasseerd. Br. bur. v. d. blad no. 7952 k B Damespolshorloges. Mei- doublé, 17 st. anker, onbr. veer schokvrij (Incabloc). In de on overtroffen EWE-anker kwa liteit. Geen f 79.50, slechts f 57.50. „De Goedkopere Zaak". S. v. d. Water en Zn.. Haar lemmerstraat 207. B RUbewys halen. Neem dan auto-lessen ln de handige Simca-Aronde. Voor scooter- of motor-rijbewijs met de nieuwste Maicolette. Auto- en SoooterriJschool Bierman. Oude Ryn 54. Lelden. Telef. 32310. B f 295.Chique moderne 3-zits bankstellen met 10 los se kussens. Stof naar keuze. 30 Jaar garantie. Op gemakkeiyke condities. Jacob v. d. Does straat 106. Den Haag. Telef. 322675. R Een-twee-drie. De nieuwe rlnl M. 31 met D.K.W. mo tor heeft 3 versnellingen. Spe ciaal voor 2 personen .Fa. van Zyp. Haarlemmerstraat 295. B RU wielen f 25 goedkoper. Enorm restant klnderrijwielen, Jongens- en meisjes-, met rem naaf. 5 kleuren. Volle ga rantie. Thans f 56.Alleen contant. Fa. Dusoswa. Turf markt 2, Lelden, Kerkstraat 48 Noordwyk, Zeeweg 1, Katwyk aan Zee. B Alba Lien wasmachines f 395 met sneldroger. Gaan 'n men senleven mee. Enkele bescha digde machines belangrijk goedkoper. Ook gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Fa. Dusoswa. Turfmarkt 2. Leiden, Kerkstraat 48. NoordwIJk. Zeeweg 7, Katwijk aan Zee. B Sinds 1875 uw schoorsteen veger. Wy komen zelf, geen jongenswerk. Daarom goed werk en veilig stoken. Voor komt het lange wachten en bestelt heden. Mr. Schoorsteen veger. Stouten, Schelpenkade 23. Telef. 21751. B Bromfletsverhuur. De nieuwste Berini M 21 de Luxe 1957 te huur, per uur, per dag of langer. J. de Jong, Varke- visserstraat 66. Katwyk aan Zee. Tel. 2795. B Rooyackers en naaimachines een begrip: prima kwaliteit, voordelig, vlotte service! Vraag vi-y blij vend bezoek aan huls en ook U zult overtuigd zijn. Naaimachinehandel Rooyackers Leemansstraat 31, Lelden. Tel. 31324. B V.W. zlg-zag naaimachines van de „Victoria" Werke A.G. Neurenberg (Did.) sinds 1836, en de Carson als gewone huis- houdnaalmachine lopen soe pel en geruisloos! Uw aires: Rooyackers. Leemansstraat 31. Leiden. Tel. 31324. B Verhuur zonder chauffeur 4-, 5- en 6-pers. All risk ver zekerd. De zaak met de grootst mogeiyke service. Bll- ïyke tarieven. Werkhoven's luxe autoverhuur. Van 't Hoff- straat 11. Tel. 22300. B Sodex Standaard f 349.50, p. m. f 17.30. Solex de Luxe f 399.50, p. m. f 20.24 Inclusief all risk verzekering. Service Station. Gebr. Hulsman Ho- gewoerd 6668 telef. 31292. B H.M.W. dubbelzlt bromfiets, dubb. veere lementen. Enige bromfiets die geschikt le voor 2 personen. Prys f 725.Gebr. Hulsman, Hogewoerd 66—68. B „Roslne" geeft de hoogste prijs voor goud. zilver en Ju welen. Grote keuze ln verlo vingsringen. gouden, zilveren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat 16, te lefoon 26854. B Iedereen is enthousiast als wij Uw matras overtrekken met damast, éénpers. vanaf f 19.50 tweepers. f 26.50. Smlt's bedden-tapytenmagazyn Mare 98, Vrouwen steeg 9. tel. 23913. Wasmachines. Koopt geen kat ln de zak! Maar neemt een merkmachine, byv. Errea vanaf f 2.50 per week. Joop Nieuwenhuis, Korte Mare e, telef. 26857. B Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Oor Bolman, Hekkelaan 223. Den Haag, tele foon 114501. B Financiering van Uw auto, bromfiets, scooter en motorrij wiel. Alle verzekeringen. Ass.- kantoor C. W. Betcke Kanaal- weg 11, Leiden. Telef.' 26785. Kt Opel Rekord 1957 te huur zonder chauffeur. Tevens nieuwste Ford Consul. Belde met radio en Morris Minor. Al leen nieuw materiaal. Billijk tarief. Stlpdonk, Hoogl. Kerk- gracht 30. Tel. 31608. B Horloges. WU leveren voor slechts 39.50 een prima 21- steens anker herenpolshorloge, waterdicht, schokvry, anti- magnetisch. stalen bodem. on. breekb. veer, 1 Jaar schrift, ga rantie. Alleen het Rlngenhuls, Morsstraat 9. DIVERSEN W De Morspedlcure. Laat Uw voeten pUnloos behandelen door med. gedipl. voetkundlge. Spreekuur 922 uur. Telef. 25693. Tesselsohadestraat 33 a. B Weduwe, nette burgerstand, gevorderde leefrijd. zoekt dito dame, voor gezellige omgang en eventueel vakantie-uitstapje Br. bur. v. d. blad no. 8110 k B Engels voor Emigranten, examenopleldlng Handelscor respondentie. Spreekvaardig heid. Cambridge. Vertalingen. W. Verboog, Leraar Engels, Steensohuur 18. Lelden. Tele foon 25335. B Avondstilte Iedere woens dagavond in de Pieterskerk om 7.30 uur t/m. 25 september Beloning. Verloren te Oegst geest, donkergroene portemon- naie ,lnh. o.a.: 2 bankbilj. f 100. nrs. 2 A LJ 096782 en 4 BT 079520 kleingeld, sleutels, papieren. Verliezer zwaar ge dupeerd. Tegen goede belo ning terug bezorgen Kantoor boekhandel Lectura. Zeeman laan 31, Lelden B Gevonden jong grUs poesje met witte voetjes en een wit snoetje. Pr .Bernhardlaan 32, Oegstgeest. Tel. 30868.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4