Wereldtitel profs; Arie voor Jan Derksen bij van Vliet werd tweede Liberati won 500 cc en leidt in strijd om wereldkampioenschap Australiër Cawthorn was in Noordwijk ldasse apart Concours hippique op veemarkt te 's-Hertogenboscli Kiste jaargang Maandag 12 augustus 1957 Derde blad no. 29210 Nederlandse finale in Luik rVl) Geldermans in halve finale achtervolging amateurs De wereldkampioenschappen op de baan te Luik hebben voor Ne* triand een groot succes opgeleverd: Jan Derksen (38 jaar) en Arie in Vliet (41 jaar), de „veteranen" onder de deelnemers slaagden fin zich in de finale te plaatsen. In deze Nederlandse eindstrijd ver- |oeg Jan Derksen zijn oude rivaal Arie van Vliet in twee ritten en lerd daarmee voor de tweede maal wereldkampioen der professionals. Ie eerste wereldtitel behaalde hij in 1946 te Zürich. Jerksen's weg naar de finale ls niet nakkeiyk geweest. In de kwart-fina- had hij drie ritten nodig om de Ita- tn Sacchi uit te schakelen en daarna feden in de halve eindstrijd opnieuw t ritten, want nadat hij in de eerste pstrijd de oud-wereldkampioen Mas- had verslagen, maakte hy in de {ede rit een grote tactische fout. In „belle" versloeg Derksen de Italiaan It een voorsprong van 1 Vz lengte, fan Vliet schakelde eerst Oriani (It.) I grote supprematie uit en maakte Sma in de halve finales Gaignard bijna belachelijk. Het verschil in [tweede serie was ruim 20 meter kze Gaignard had overigens in de Ért-finales voor de gx-ote verrassing lorgd door in drie ritten de Engels - in Harris uit te schakelen. De finale ten werden op overtuigende wijze Derksen gewonnen. Beide keren hij de kop en beide keren ving hij een aanval van Arie van Vliet op. won de ritten met een voorsprong ji een kwart wiel. De (snelle) tijden |r de laatste 200 meter waren respec- relijk 11.8 en 11.6 sec. In de strijd om derde en vierde plaats versloeg aGig- td de gedesillusioneerde Italiaan Mas- AMATEURS b de series bij de amateur-sprinters Ipte onze landgenoot Captein de (iteer Meier met ruime voorsprong. De ZVB - toernooi in Den Haag De Zilversen Voetbal Commissie, lie onlangs heeft besloten haar werk- aamheden te staken, deelt thans bede, dat zy haar medewerking heeft ferleend aan een hervorming van de Rraimissie, waardoor het wellicht mo- [elijk zal zyn steun te verlenen aan bet amateurvoetbal door het organi- leren van een toernooi. Bij de door de commissie gevoerde be- fekingen, waartoe het initiatief werd bomen door HW, is van de gedachte gegaan, dat een jaarlijks te houden Irnooi voor amateurverenigingen te B Haag kans van slagen heeft. Het irnooi zou eenvoudiger en beperkter h opzet moeten zijn dan voorheen en t zou op twee zondagen, zo kort mo- Bjk vóór de opening van de compe te voor amateurs, moeten worden ge ilden. Evenwel zal het door de nu Ids zover gevorderde zomer dit najaar tehts mogelijk zijn op één zondag te elen. pe commissie is tot een Haagse com- psie hervormd. De heren ir. Kips, mr. Ik en ir. Hopster zullen deel van de pimissie blijven uitmaken en naast b zullen de heren ir. E. M. Neuerburg forzitter), ir. H. L. B. Denis, A. Lis- per en A. H. M. van Weel (secretaris) [de commissie toetreden, pe nieuwe commissie beslqot de oud- przitter van de ZVC, de heer J. M. lok) de Korver, het erevoorzitterschap g te bieden. Bet eerste toernooi in de gewijzigde lm zal op zondag 8 september a.s. op f terrein van HW worden gespeeld. I verband met de korte tijd van voor- Nding werden alleen Haagse vereni gen uitgenodigd. Het zijn: HBS, K Quick en VUC. WIELRENNEN Bwift Voor de zomercompetitie Ben de A- en B-klassers 78 km. De fslag werd: 1. A. du Pau 2.04.12; 2. P. to; 3. Th. de Vroomen. C-klasse 52 km: 1. D. Kralt 1.39.20; 2. iWijnands; 3. A. v. Zfjp. fMclasse 42 km: 1. K. Kasteel 1.11.34; A de Roo; 3. F. Brittijn. Dinsdagavond recordrijden over 34 p Start 7 uur bij de Zijl. Donderdagavond A-, B- en C-klasse km, D-klasse 34 km voor de avond- bipetitie. Start 7 uit by de Zij]., Zo versloeg Jan Derksen rechts Arie van Vliet in de strijd om de wereldtitel der professionals te Luik Nederlandse kampioen Gerritsen ver sloeg de Belg Leemans en de Rus Khmel met minder verschil, maar toch over tuigend. Schutte verloor in zijn serie van Middleton en Gassner en faalde ook in de herkansingen, zodat hy was uitge schakeld. In de achtste finales was het ook met Captein en Gerritsen gebeurd. Laatstgenoemde verloor van Gruchet (Fr.) het verschil was twee lengten en Joop Captein stuitte op de Ita liaan Lombardi (lVz lengte). De Frans man Rousseau prolongeei-de zyn titel na een „belle" met de Italiaan Pesenti. Een goede prestatie verrichtte Ab Geldermans by de amateur-achter volgers. Hy bereikte de halve finales door de Brit Gambrill in 5.05.6 te ver slaan, de op een na snelste tyd (Simonigh, Italië, 5.05.0). By de ach tervolgers plaatsten zich verder in de halve eindstryd de Italiaan Gandini en de Engelsman Norman Sheik De eerste serie van de stayerswed- stryd eindigde met een zege van de Belg Verschueren, voor de Spanjaard Timo- ner en onze landgenoot Wierstra, die alle drie overgaan naar de finale. In de tweede serie eindigde onze landgenoot Wil Vi-eeswyk op de laatste plaats. Hy krygt dinsdag opnieuw een kans in de herkansing. De tweede serie werd gewonnen door de Zwitser Bucher voor French (Australië) en De Paepe (België). Holland Week Nadat het wedstrydcomité zich zater dag met een sleepboot buitengaats over tuigd had, hoe de toestand op het IJs- selmeer was, viel de beslissing. Er werd die dag niet gevaren. Ook zondag bleven de jachten van alle klassen wegens de storm in de vei lige haven van Muiden. Een triest einde van het tweede gedeelte van de Hol- landweek. De Flevorace (vandaag en morgen) gaat normaal door. Deze race is een tocht in wedstrydverband van Muiden naar Enkhuizen v.v. voor Dra ken, R.O.R.C. jachten en Ronde en Platbodem jachten Ook de nationale jeugdwedstryden te Gouda werden afgelast en opnieuw vastgesteld op vandaag en morgen. Grote prijs van Ulster De Italiaanse Gilerarijder Luigi Liberati heeft in het afgelopen week einde de Grote Prijs van Ulster" gewonnen. Door deze nieuwe triomf heeft de Italiaan in de competitie om het wereldkampioenschap motor renners 500 cc-klasse alleen de leiding genomen. Na vier races deelde hij met de Schot Macintyre en de Engelsman John Surtees de eerste plaats met veertien punten. Thans heeft Liberati 22 punten, Mcintyre - tweede op de ranglijst - heeft er 20 op zijn naam staan, terwijl John Surtees, die in Belfast in de vierde ronde moest opgeven wegens motorpech met 14 punten als nummer drie op deze ranglijst staat. Deze John Surtees - winnaar te As sen - had vier ronden lang het renners- veld aangevoerd. Toen kreeg hij moei- ïykheden met de ontsteking van zijn motor. Met Liberati op de eerste, zyn stalgenoot Mcintyre op de tweede en de Australiër Keith Campbell op de derde plaats ging de stryd door. Nadat Camp bell in de zesde ronde pech kreeg, kwam Geoffrey Duke in derde positie. Met de drie Gilera's op kop ging het wel wat sneller, maar in de rangschikking kwam geen verandering. De Australiër Campbell was onge naakbaar in de stryd in de 350 cc- klasse. Hy nam onmiddellijk na de Oefenwedstrijden De wedstrijd tussen de eredivisieclub Sportclub Enschede en het team uit de Engelse eerste divisie, Manchester City, welke zaterdagavond in het Diekman- stadion te Enschede werd gespeeld, is door Manchester City met 4-1 gewonnen. Bij de rust was de stand 21 in het voordeel van de Engelsen. Er waren 20.000 toeschouwers. Be Quick, versterkt met Wilkes en Van Melis, heeft zondag te Groningen een 54 overwinning behaald op lands kampioen Aja. By de rxxst hadden de Groningers reeds een 42 voorsprong. Enschedese Boys speelde in Beriyn gelyk tegen Viktoria '89. De 11 eind stand was reeds by de rust bereikt. Zaterdag speelde Enschedese Boys eveneens gelyk tegen Spandauer S.V. De eindstand was 22 (rust 11). De oefenwedstryd tussen Alkmaar en Amsterdam werd door Alkmaar met 30 gewonnen. By de rust was de stand 00. Te Zaandam heeft ZFC met 41 ge wonnen van het Haarlemse EDO. De ruststand was 2—0. Een wedsrtyd tussen de Almelose tweede divisieclub Hercules en de West- duitse vereniging Ravensburg, zaterdag gespeeld, is geëindigd in een 62 zege voor de Nederlanders. De Utrechtse ere-divisieclub Elinkwyk versloeg zaterdag voor 2500 toeschou wers de Westdui'tse vereniging Darm stadt met 2—1. De ruststand was O—0. Voor Elinkwyk scoorden De Jongh en Mees, voor de Duitse club Tinkent. Kampioenschap tennislera ren (Van onze tennismedewerker) Pete Cawthorn, trainer van de Nederlandse Davis-cup-ploeg, heeft zich by het toernooi om de internationale kampioenschappen van Nederland voor tennis- leraren te Noordwijk duideiyk gedistancieerd van de overige deelnemers, zyn spelkracht en slagentechniek deden hem geen set verliezen. Overigens heeft er vanaf het begin van dit toernooi geen enkele twyfel over bestaan wie de uitein delijke winnaar zou worden. De vraag was slechts of Cawthorn het in zyn opmars naar de titel nog moeilyk zou krygen. Van Nederlandse zyde koesterde men de stille hoop dat de Nederlandse kampioen Joop de Mos hem in de finale het vuur na aan de schenen zou leggen. De hoop was, gezien de vorm waarin De Mos tegen Dekkers en Stuhldreier (Duitsl.) speelde niet ongerechtvaardigd, In de halve finale echter zette de tweede Australiër in dit toernooi, Mol- loy, hem de voet dwars. In een hevigj gevecht, waarin ondanks de hinderlyke windstoten, zeer aanti-ekkelyk /tennis te genieten viel, moest De Mos met 26, 62, 68, 57 het hoofd buigen. In de laatste set heeft het geducht gespannen. Van 25 achter kwam De Mos op 55. Drie maal werd het voordeel voor De Mos, 5 maal voor Molloy. Op zyn 5e gamepoint slaagde de Australiër er ten slotte in met een harde, dwarse top spin forehand de game te bemachtigen en daarmee was de tegenstand van De Mos gebroken. In de andere halve finale maakte Cawthorn korte metten met Semetti. Met 62, 62, 63 kreeg de Fransman een tennisles, zoals daarvoor Buytelaar had gehad 62, 61, 62. Ook Molloy was in de finale kansloos, 06, 3—6, 06. De uitslag spreekt voor zich. Dui- delyk is hier toch wel naar voren ge komen dat Cawthorn regelmatig con tact heeft met topspelers uit Europa. Het is n.l. niet alleen de Nederlandse Davis-cup-ploeg die van de grote tennis- bagage van deze Australiër heeft gepro fiteerd. Ook de Ierse en de Belgische Davis-cup-spelers hebben er uit kunnen putten. Cawnthorn is door deze contac ten uiteraard meer dan de vorige ten- nisleraren op wedstryd-spel afgestemd. De finale dubbelspel, waarin hy met De Mos combineerde tegen Molloy/ Bradley levei'de een tweede overwin ning voor hem op, zy het dan, dat deze overwinning niet zo gemakkelyk be haald werd. Weliswaar was ook deze finale een 3-sets pai-ty, maar in de eer ste en de tweede set verrasten Molloy/ Bradley met uitstekend netspel, dat hun 53 in de eerste set en 42 in de tweede set gaf. De achterstand werkte kennelyk prikkelend op Cawthorn/De Mos, want juist in deze perioden vonden zy hun sterkste spel. In de eerste het werd het nog 6—5 voor Molloy/Bradley CAWTHORN. maar daarna serveerde De Mos sterk en Cawthorn maakte daarvan aan het net uitstekend gebruik. iJlet 86 ging die set voor Molloy/Bradley verloren en in de 2e set herhaalde zich dit, 9—7 voor Cawthorn/De Mos. In de 3e set waren Molloy/Bradley murw gespeeld, 8—6, 9—7, 6—1 voor Cawthorn/De Mos. start een voorsprong en behield deze tot de eindstreep. Hierdoor werd zijn positie in de competitie om het we reldkampioenschap onaantastbaar. Zijn concurrenten kunnen de achterstand niet meer wegwerken. Campbell heeft de overwinning niet cadeau gekregen. De Brit John Surtees deed vei"woede po gingen om hem van de leiding te ver dringen, maar in de veertiende ronde moest de Brit door motorpech de strijd staken. De grootste concurrent van Campbell (Moto Guzzi), de Italiaan Li berati (Gilera) eindigde op de derde plaats, achter Campbells land- en stal genoot Keith Bryen. In deze race bestond er byzonder veel belangstelling voor het rijden van Goeffrey Duke. Het was de eerste maal na de val in april, dat hy weer op een circuit verscheen. Het werd geen succes: na twee ronden reed hy met zijn kapot te Gilera naar de pits, hij had de lei ders geen moment bedreigd. De Brit Cecil Sandford won met een Mondial de wedstrijd in de 250 cc klas se. Het was een weinig interessante race. Van de eerste tot de laatste ron de voerde deze Mondialryder, die reeds zeker is van de wereldtitel, het veld renners aan. Toen na amper twee ron den de MV-Augusta van de Italiaan Luigi Taveri het opgaf, was daarmede de enige, die het Sandford nog een beetje moeilijk had kunnen maken van het circuit verdwenen. De Brit won de race met precies een minuut voorsprong op zyn landgenoot Chadwick op MV- Agusta. De Italiaan Provini, die in de 125-cc klasse reeds zeker is van het wereld kampioenschap. kon zich op het Dun- rod-circuit de weelde van een nederlaag veroorloven. Mist en lichte regenval maakten het ryden voor de negen cou reurs in deze klasse erg lastig. Provini kon door motorpech als laatste vertrek ken. Op voortreffelyke wijze passeerde hy echter al zyn concurrenten, uitge zonderd de Zwitser Taveri op MV Au gusta. op wie de Mondialrijder by de eindstreep een achterstand van nog één seconde had Succes voor stal Bulk (Nieuw-Vennep) Tussen zware regenbuien dour moes ten de nummers van het nationaal concours hippique, dat zondag op het Veemarktterrein in 's-Hertogenbosch is gehouden, worden afgewerkt On danks het vele hemelwater bleef de dikke grasmat in vrij goede conditie, maar een enkele ruiter heeft in het springconcours de pech gehad mid den in het parcours plotseling door een plensbui te worden overvallen. De springconcoursen werden afgewisseld door concoursen eenspannen tuig- paarden, die beide een succes werden voor Stal Bulk. In de limietklasse (eenspannen tuig- paarden) kreeg de prachtig gaande „Tovino" van gebiueders Bulk (Nieuw- Vennep) de oranjestrik, in de open MOTORSPORT Nilsson wereldkampioen De Grote Prijs van Luxemburg, een motorcross over 64.8 km, welke geldt voor het wereldkampioenschap, is ge wonnen door de Zweed Lundin met Mo narch in 1 uur 7 min. 5 sec. Op de twee de plaats eindigde de Belg Scaillet met FN in 1 uur 7 min. 45 sec. De uitslag luidde verder: 3. Mingels (Belg.) met Sardea 1 uur 8 min. 3 sec., 4. Gustavsson (Zweden) met BSA 1.08. 31. 5. Janssens (Belg.) met Matchless 1.09.42. 6. Desoete (Belg.) met Match less 1.09.44. De snelste ronde (3,6 km) kwam op naam van Lundin met een tyd van 3 min. 37 sec. Hoewel de Zweed Nilsson niet in de uitslag voorkamt, is hy thans reeds zeker van de wereldtitel. Geen der mo torrenners kan ondanks het feit, dat er nog één wedstrijd voor dit kampioen schap meetelt - de Grote Prijs van De nemarken - het puntentotaal (34) van Nilsson bereiken. Zoals bekend tellen de 5 beste prestaties voor de eindrang schikking. Lilsson heeft reeds drie wed strijden gewonnen - hiervoor kreeg hy steeds 8 punten - en hy veroverde één tweede en één derde plaats. Koersen Hilversum De uitslagen van de zaterdag gehou den draverijen luiden: B. en W.-prijs. 1. Vicaline (A. Haarsel- horst) (1.34.4), 2. Vanity Hanover. 3. Vlaamse Gaai. Tot. w. f6.30, pl. f2.10, f2.—. f4.90, gek. f9.20, cov. f5.20. Sportparkprijs. Ie serie: 1. Sunny Boy (W. H. Geersen) (1.23.9), 2. Rosa Hollan- dia, 3. Otto H Tot. w. f7.40, pl. f2.40, f 1.60, f2.40, gek. f 11.40 cov. f6.40. 2e serie: 1 .Rol d'Or (K. Woudstra) (1.24.2. Ralph Erebus, 3. Rita du Maire. Tot. w. f4.30, pl. f 1.70, f 1.90, f3.90, gek. f 12.10, cov. f4.60. Finale: 1. Rosa Hollandia (F. J. Ecren- berg) (1.25.4), 2. Ralph Erebus. 3. Rey- land. Tot. w. f3.—, pl. f 1.70, f 1.50, f2.20, gek. f 8.30, cov. f 3.60. Tribuneprijs. 1. Valk S (K. Woudstra) (1.28.1), 2. Vancouver Scott, 3. Silvana Hanover. Tot. w. f4.20, pl. f 1.90, f3.50, f 16.20, gek. f5.—, cov. f9.70. Grote prijs van Hilversum. 1. Lord Scotch (F. J. Eerenbea-g) (1.23.9), 2. Rlna Gay. 3. Quite Heny. Tot. w. f 3.80, pl. f3.40, f2.40. gek. f 13.10, cov. f4.—. Verlichting-prijs. 1. Quita Norma (J. Wagenaar jr.) 2. Ruby Spencer, 3. Rob. Tot. ,w. f4.70. pl. f 1.70, f 1.30, f 1.50, gek. f8.70. cov. f4.80. Tribuneprijs. 1. Vauriën (J. van Dooye- weerd) (1.30.8), 2. Veratonka, 3. Unwor thy. Tot. w. f4.70, pl. f 1.70, f 1.30, f 1.50, gek. f 8.70, cov. f 4.80. Totale omzet: f88.064. Gouden feest LFC De festiviteiten ter gelegenheid van het gouden jubileum van LFC werden zaterdag ingezet met een feestmiddag voor de jeugdleden van de Kanaries in de recreatiezaal van de HCW. Na een openingswoord van de heer A. K. van Leeuwen namens de feestcommissie gaf de voorzitter van LFC, de heer Van Waveren, de 200 aanwezigen een over zicht van de geschiedenis van de jubi lerende tweede klasser. Het gezelschap van Van Meurs zorgde daarna voor een vroiyke middag. Het wedstrydrooster voor de jubileum- avondwedstryden is inmiddels als volgt samengesteld 15 augustus LFCDOCOS, 16 augus tus Roodenburg—Ter Leede, 19 augustus le demi-finale, 21 augustus Lugdunum —Quick Boys, 23 augustus 2e demi finale, 26 augustus verliezersronde om 3e en 4e prys, 28 augustus finale. Aan vang der wedstryden 8 uur. Aan het Jubileumtoernooi voor spelers van 18 tot 20 jaar, dat zondag a.s. ge organiseerd wordt, wordt deelgenomen door de volgende verenigingen: Poule A: Feyenoord, 't Gooi, Hermes DVS, LFC. De Volewijckers. Poule B: DOS, DWS, SHS, VCS, Xerxes. Het toernooi vangt aan om 11 uur. De finales worden omstreeks 4 uur ge speeld. klasse behaalde dezelfde eigenaar met „Marijke" de eerste prijs. In het springconcours L, dat in de morgenui-en werd afgewerkt kwamen nog vrij veel combinaties foutloos rond, maar in het springconcours M A, toen het veld natter en uiteraard zwaarder was geworden, gelukte dat slechts aan twee ruitei-s, waarna in de barrage mr. Al- bers Pistorius winnaar werd met ,Feld- berg". Voor het sprinconcours puissance viel reeds in de tweede ronde de beslissing, ten gunste van Willy Scheeren. De uit slagen luiden: Springconcoui-s L (12 hindernissen, maximum hoogte van 1,20 meter, lengte parcours 530 meter, maximum toegestane rijtijd 91 sec.): 1. W. C. van Dam (Lien- den) met „Sunlight" 0 ftn, 71 sec.; 2. mej. J. van Loon (Aerdenhout) met „Concuelo" 0-76,1; 3. C. van der Pol (Eindhoven) met „Bilon" 0-76,4. Sprinconcours M A (15 hindernissen met een maximum hoogte van 1,30 me ter, lengte parcours 630 meter, toege stane rytijd 108 sec.) na barrage: 1. mr. F. Albers Pistorius (Nijmegen) met „Feldberg" 0 ftn, 47,2 sec.; 2. W. G. Hendrickx (Grathem) met „Hella" 8 ftn, 55 sec. Eerste parcours: 3. W. Scheeren (Vught) met „Audacieux" 4 ftn, 77 sec.; 4. J. Baron van Lynden (Den Haag) met „Cortina", 4 ftn, 80,4 sec. Concours puissance (eerste ronde 8 hindernissen, maximum 1,20 meter,, lengte parcours 400 meter, max. toege stane rijtyd 80 sec.). Na twee ronden: (tweede ronde 5 hin- dedrnissen): 1. W. Scheeren (Vught) met „Audacieux" o ftn; 2. W. G. Hen drickx (Grathem) mét ,3you" 3 ftn. Brit Jacobs won open Golfkampioenschap De Brit John R. M. Jacobs van Sandy Lodge heeft te Hilversum het open in ternationale Golf kampioenschap van Nederland gewonnen. In de laatste ron de. waarin hij tegen Floi*y van Donck speelde, noteerde hij 67 slagen, een nieuw baanrecord. Het eindklasementh luidde: 1. John R. M. Jacobs (G.B.) 284 (73-73-71-67), 2. Florv v. Donck (Belg.) 287 (72-73-72-70), 3. G. de Wit (Ned.) 292 (75-72-76-69), 4. Aldo Casera (It.) 293 (76-71-73-73), 5. C. Pennington (N.) 295 (75-71-75-74), 6. Ross Whitehead (GB) 296 (76-74-75-71), 7/8 A. Devul- der (België) 299 (74-74-78-73) en Peter Mill (GB) 299 (74-72-78-75). Best geplaatste amateur was R. Ol- land uit Hatum met een totaalscore van 313, gevolgd door de bekende Deense amateur Niels Thvgesen met 319. Topprestaties In dit kampioenschap waren de 67 van Jacobs in de vierde ronde. Cramers 69 in de eerste ronde en De Wits 69 in de vierde. WATERPOLO Twee nederlagen voer Nederlandse jeugd De Nederlandse waterpoloploeg (Jeugd) heeft dit week-eind te Landshut twee wedstryden gespeeld tegen de Duitse jongei-en. Onze landgenoten verloren beide ontmoetingen, de eerste met 54 en de tweede met 32. De finish van de draverij om de Van de Baarderadeelprijs op Mere- veld. Winnaar werd Wise Guy, Wildschot eindigde op de tweede en Woudduif op de derde plaats. Antwerpse Driedaagse Belgen leggen beslag op eerste tien plaatsen in eerste etappe De eerste etappe van de driedaagse van Antwerpen - een rit over 200 km door de Kempen - is een triomf ge worden voor de Belg Leon van Daele. Hy versloeg in de eindsprint zyn landgenoten Jan Zaegers, die de be slissende aanval had ingeleid, en Ju les Mertens. Zaegers sprong 54 km voor de eindstreep, by Rykevorsel, uit het peloton weg. Geruime tyd be hield hij een voorsprong, maar dicht- by Antwerpen werd hy tenslotte in gehaald door Van Daele en Mertens. Vóór de aanval van Zaegers was de strijd vooral gerakteriseerd door de Bel gen Joseph Schils en Willy Schroeders en onze landgenoot Wout Wagtmans. Schils ontsnapte al na 36 km, bij He renthals. Enkele kilometers verder voeg den Schroeders en Wagtmans zich bij hem. Het trio bouwde een voorsprong op. die - ondanks twee tegenaanvallen van Willy Lauwers - voortdurend ruim drie minuten was. Na 115 km leidde een felle jacht van een groep van 15 renners toteen hergroepering. Schils en Wagt mans, beiden vermoeid door de inspan ningen, vielen spoedig terug; Schroe ders gaf zich na 128 km gewonnen. De renners bereikten Antwerpen met kleine tijdsverschillen, die mede werden veroorzaakt door een valpartij (15 km voor de finish), waarvan Jean Brankart, Vannitsen, Schils en Van Kerckhove de voornaamste slachtoffers waren. Het klassement luidde: 1. Van Daele (B.) 4 uur 54 min. 58 sec., 2. Zaegers (B.) op 1 lengte, 3. Mer tens (B.) z.t., 4. Gilbert de Smet (B.) 4.55.33, 5. Planckaert <B.) z.t., 6. Van Gompel (B.) .t., 7. De Cock (B.) z.t., 8. Van Looy (B.) 4.55.37, 9. Rosselle (B.) z.t., 10. Lauwers (B.) z.t., 28. Wim van Est werd met een aantal andere renners 28e ex aequo in 4.56.12, Piet van Est (N) 44e in 4.57.07, Leo van der Pluym (N.) 45e z.t.. Piet Maas (N.) 50e in 4.57.51. De Jongh (N.) 51e z.t. en Wagtmans (N.) 58e in 5.902.07. Na deze rit stond de Nederlandse ploeg 9e in het ploegen- kl assement. Koersen Merevekl De uitslagen van de gisteren gehouden draverij en lulden: Amelandprljs1. Vulture S (A. R. Not- telman) (1.31.9); 2. Ulver S; 3. Union. Tot.: w. f 1,40; pl. f 1,20,f 1,40, fl.60: gek. f4.80; oov. f3,70. Baarderadeelprijs i 1. Wise Guy (N. J, Bloemsaat) (1.36.8); 2. Wllsohot; 3. Woud duif S. Tot.: w. f2.80; pl. fl.80. f2.10, f2,gek. f5,80; cov. f6,40. Grote fokkersprljs: 1. Tabor (A. R. Not- telman) (1.24.3); 2. Theo Messldor; 3. Tommy Mars. Tot.: w: f3,10; pl. fl,30, f 1.20, fl.60; gek. f6,40; oov. f5.—. Donlaweestalprijs: 1. Valencia (J. van Dooyeweerd) ,1.30,1); 2. Umber; 3. U Diena. Tot.: w. f 1,60; pl. f 1,40. f2,—, f2,90; gek. f3,40;: cov. f4,60. Mereveld's Mijlrecordprijs; le heat: 1. Double Six M (P. M. Smit) (1.20.2); 5. Rla Olivier; 3. Dernier Quartler. Tot.: w, f3,10; pl f2,—, f3,10, f 13,30; gek. f 20.30j cov. f7,20. 2e heat: 1. Double Six M (P. M. Smit) ,1.21.2. Sorento; 3. Ria Olivier. Tot.j w. fl.70; pl f 1,20, f 1,40, f 1,20; gek. f8,10; cov. f4,90. FerwerderadeelprijsVoor amatrices: 1. Postduif je G (mej R. Venema) (1.25.1): 2. Quick Fire; 3. Raleigh. Tot.: w. f5.60; pl. f 1,90, f3,30, f3,30; gek. f 16.—cov. f 10,30. Gaaster landprjjsVoor amateurrijdera 1. Renl Spencer (W. K. v. d. Wall (1 27.4) 2. Tizian; 3. Reine Neosho. Tot.: w. f 24.30, pl. f7,80. f2,—. f3,10; gek. f31,—; cov. f 6,60. Harllngenprys: 1. Lando (V. PToosten) (1.25.3); 2. Sammy Mars; 3. Brtn d'Amour IV. Tot.: w. f 1,80; pl. f 1,40, f 1,60 f L80; gek. f 4,60; cov. f 4.80, Idaarderadeelprijs1. Robert Taylor (J. M. v. d. Berg) (1.27.8); 2. Sibylla Hollo; 3. Quita Hanovef. Tot.: w. f44,70; pl. f9,90. f9,80. f6,60; gek. f8,80; oov. f 24,80. Totale omzet f 185.535,

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7