PARIJS HEEFT FRANSE FRANK TEN DELE GEDEVALUEERD Luchtmachttentoonsteliiiig op basis Twenthe is interessant 15000 toeschouwers volgden demonstraties VERZET IN OMAN GEBROKEN DOOR DE VAL VAN NIZWA Frankrijks partners in de OEES zullen weinig begrip hebben Koninklijk gezin spelevaarde gisteren op het Brielse meer Agenda (Speciale berichtgeving) Dreigende lucht en harde wind ten spijt waren zaterdagmiddag toch zeker 15.000 mensen naar de vliegbasis Twenthe gekomen, waar de plaatsvervangend chef Luchtmachtstaf, generaal majoor H. P. Zielstra, de Luchtmachttentoonstel ling heeft geopend, die tot en met 17 augustus a.s. op deze basis wordt gehouden. Weggedoken in en onder alles wat maar enigszins bescherming tegen de regen bood, hebben zü bijna twee uur lang een zevental straal jager-teams van de Kon. Luchtmacht aan het werk gezien, die boven hun hoofden perfecte staaltjes for- matievliegen demonstreerde. MAANDAG 12 AUGUSTUS 1957 In zjjn openingstoespraak wees gene- raal-majoor Zielstra erop, dat de groei van de Luchtmacht tot de omvangrijke organisatie die zij thans is, na 1945 is begonnen. In de afgelopen 12 jaar is er belangrijk werk verricht. Waren er in 1945 ongeveer 50 officieren en een kleine 300 onderofficieren, die de wederopbouw van de luchtmacht ter hand namen, thans is het militaire luchtwapen onge veer 25.000 man sterk. De Kon. Lucht macht beschikt o.a. over een tiental vliegvelden, waarop enkele honderden moderne jagers zijn gestationeerd, een aantal radarstations, opleidingsscholen, depots en werkplaatsen. De plaatsver vangend chef Luchtmachtstaf zeide, dat de groei van de Luchtmacht rtog steeds doorgaat. De snelheid van de vliegtui gen neemt namelijk steeds meer toe en daardoor worden zij gecompliceerder. Hetzelfde geldt voor de hulpmiddelen voor de navigatie, de operationele ge vechtsvoering en gevéchtsleiding. Voor 75 is de Luchtmacht dan ook een technisch bedrijf. Rekent men de dien sten mee, die nodig zijn om het bedrijf selfsupporting te maken, dan blijkt dat voor elke jacht- en transportvlieger in de lucht ongeveer 70 mensen op de grond nodig zijn. Een vlieguur met bijv. een Hunter-jachtvliegtuig kost de personeelskosten niet meegerekend ver over de f 2000.en voor de oplei ding van één vlieger moet ruim twee ton worden neergeteld. Generaal-majoor Zielstra zei ver der, dat de overweldigende belang stelling, die bij het 40-jarig bestaan van de militaire luchtvaart in 1953 voor de toen gehouden luchtmacht demonstratie aan de dag is gelegd, aanleiding is geweest de Stichting Luchtmachtdemonstraties in het leven te roepen. Zij stelt zich ten doel de Nederlandse bevolking een indruk te geven van hetgeen ons land bijdraagt tot beveiliging van Europa's vrijheid. Het vorige jaar is deze Stichting voor het eerst opgetreden en zjj heeft ge meend, mede met het oog op de be perkte financiën, zich ook dit jaar tot twee tentoonstellingen te moeten be perken, waarvoor Twenthe en Gilze- Rijen werden uitgekozen. Spreker vroeg de speciale aandacht voor de vliegtuigtypen, waarmede de Luchtmacht is uitgerust. Zij zijn op de basis opgesteld. Generaal-majoor Ziel stra gaf als zijn mening te kennen, dat deze uitrusting voor een klein land als Nederland met trots kan worden ge toond. Zij stelt ons in staat om, mocht het onverhoopt ooit zo ver komen, ons krachtig te weren tegen een agressor, die ons van onze vrijheid zou willen be roven. Uitstekende indruk Op de tentoonstelling, die in een grote hangar is ondergebracht, zijn alle on derdelen en diensten van de Kon. Luchtmacht vertegenwoordigd, zodat men een uitstekende indruk krijgt van de ontwikkeling van het luchtwapen. Bij de verschillende vliegdiensten wordt de aandacht gevraagd voor bijv. het blind- vliegen, de veiligheidsuitrusting van de vlieger, de verkeersleiding, de meteoro logische dienst, de fotodienst en de vliegmedische dienst. De vliegtechnische dienst heeft de cockpit van een Gloster- meteorstraaljager mee naar Twenthe genomen, waarin iedereen aan han deltjes mag draaien en op knopjes mag drukken. Bovendien kunnen in deze af deling vrijwel alle typen vliegtuigmoto ren worden bewonderd. De elektro nische dienst die voor de verbindingen op de grond en in de lucht zorgt, demonstreert hoe dat allemaal in zijn werk gaat. Dan is er verder de bewape- ningsdienst, evenals de brandweer en de logistiek, dat wil zeggen de aanvoer en wie meer wil weten over de oplei ding, de geestelijke verzorging, de wel zijnszorg en de sport bij de luchtmacht zal zijn of haar nieuwsgierigheid ook bevredigd kunnen krijgen. Ongetwijfeld zal de buitententoonstel- Beruchte inbreker (ontsnapt) meldde zich vrijwillig (Speciale berichtgeving). De beruchte Hilversumse inbreker, gaatjesboorder en specialist in het lichten van kasregisters. Maarten Erkamps, die 14 dagen geleden op zondagmorgen uit het Amsterdamse Huis van bewaring aan het, Kleine Gartmanplantsoen ontsnapte, heeft zich vanmorgen kort na zes uur vrij willig bij de politie in Hilversum ge meld. Nauwelijk een uur later zat hij alweer in het Huis van Bewaring. De man was kort voor zijn geslaagde ontsnapping tot drie jaar gevangenis straf veroordeeld. Hij wachtte in Am sterdam op overbrenging naar een der strafgevangenissen. De Officier van Justitie verdacht deze geslepen inbreker van minstens 30 in braken, o.a. in Bussum, Naarden en Hilversum, maar ook in ht Sticht in en rond de stad Utrecht en in Zeist. Lugubere vondst te Zandvoort Gistermiddag ontdekten enige jongens, die aan de rechterzijde van de Noorder duinweg te Zandvoort, aan het spelen waren een deel van een in verregaande staat van ontbinding verkerend lijk. De politie werd van deze lugubere vondst op de hoogte gesteld en o.l.v. hoofdin specteur H. P. Huysman werd een on derzoek ingesteld. Het gevondene bleek een romp zonder hoofd, armen en benen te zjjn. Door de gemeente-geneesheer kon niet met zekerheid worden vastgesteld of deze romp van een mens of een dier is, doch indien het van een mens ge weest is zou het naar schatting van een jongen of meisje van ongeveer 14 jaar moeten zjjn. De stoffelijke resten zijn naar het lijkenhuisje van de Algemene Begraaf plaats overgebracht in afwachting van een nader onderzoek, dat in de loop van heden door de gerechtelijk deskundige, dokter J. P L. Hulst uit Leiden, zal worden ingesteld. Daarna zal in de nabijheid van de vindplaats naar even tuele andere lichaamsdelen worden ge zocht, indien zou bljjken dat het een romp van een mens geweest zou zjjn. ling, vooral bij de jongeren, wel het meest in trek zijn. Het gebeurt ook niet iedere dag, dat je de kans krijgt straal jagers van dichtbjj te mogen bekijken. Er staan o.a. een Fokker S 14, die voor trainingsdoeleinden wordt gebruikt, een S 11, een Shooting Star, een Thunder- streak, Hawker-Hunter en als voorbeel den van propellorvliegtuigen een Piper- cub, een Harvard en niet te vergeten een Dakota. Een Hiller-helikopter com pleteert deze verzameling vliegtuigen. Spectaculair! De vliegdemonstraties waren bijzon der spectaculair. Het is de bedoeling, dat, wanneer het weer wil meewerken, de voorronde van het kampioenschap formatievliegen in de komende week alsnog boven de vliegbasis Twenthe zal worden vervlogen. De tweede ron de en finale wordt op 24 augustus a.s. op de vliegbasis Gilze-Rijen gehouden, wanneer daar de Luchtmachttentoon stelling zal zjjn te bezichtigen van 24 tot en met 31 augustus. Vrouw te Amsterdam gewurgd Gisterochtend is een 33-jarige in woonster van Amsterdam, dood in een aan de straatzijde gelegen kamer van haar woning aan de Oude Zjjds Voor burgwal 83 in Amsterdam door haar man aangetroffen. Volgens de politie is zij vermoedelijk door wurging om het leven gebracht. Van de dader ontbreekt nog elk spoor. De echtgenoot deed zijn ontdekking nadat hij om 8 uur was opgestaan. Aangenomen wordt, dat de vrouw tus sen 5 en 8 uur is vermoord. De re cherche van het politiebureau War moesstraat heeft het onderzoek in deze zaak. Het is de tweede keer in een jaar tijd dat een vrouw uit de zgn. „warme buurt" is gewurgd. Verzetscentrum gisteren veroverd zonder dat een schot gelost behoefde te worden Nadat zjj gisterochtend de troepen van de Imam, die Firq bezet hielden, ver slagen hadden, hebben de Engelse troepen en de strijdkrachten van de sultan van Oman en Muskate Nizwa veroverd zonder een schot te lossen. Drie kilometer buiten de stad kwam een delegatie van het stadsbestuur afgezanten van de sultan vertellen, dat men diens souvereiniteit over Oman zowel als Muskate erkent, en dat de stad Nizwa zich onderwerpt. Arabische Liga willen de zaak in New York bespreken Zaterdagavond hadden de troepen van de sultan en de Schotse hooglan ders een tangbeweging tegen Firq uit gevoerd, waardoor de tegenstand der Imam-volgelingen gebroken werd. De operatie was in de nacht voorbereid, en verliep zondagochtend snel en gelijk matig. Een Engels officier, in dienst van de sultan, reed naar Nizwa met de vlag van de sultan voor op zijn jeep. Venoms van de RAF vielen mogelijke stellingen aan, en nog voordat de actie goed op dreef had kunnen komen, werd ze af gelast, omdat afgevaardigden van het stadsbestuur zich en hun stad onder worpen hadden aan de sultan. Een woordvoerder van de Arabische Liga heeft medegedeeld, dat de negen aangesloten Arabische staten hebben besloten de Veiligheidsraad te verzoe ken de strijd in Oman te behandelen. (Van onze Parjjse correspondent) De Franse regering heeft zaterdagavond een aantal maatregelen afgekondigd, die hoewel zjj het woord zorgvuldig heeft vermeden het resultaat hebben van een gedeelteljjke devaluatie van de Franse frank. Het heet, dat zjj dienen om het hoofd te bieden aan de ongeljjkheld tussen de prjjzen in Frankrjjk en die in het buitenland en dat zjj het nadelig saldo van de Franse betalingsbalans zouden verminderen. De maatregelen komen in hoofdzaak neer op de volgende: a. de koers van de buitenlandse valuta is met 20 procent verhoogd; b. exporteurs ontvangen een toeslag van 20 procent op het bedrag van hun uitvoeren c. importeurs moeten 20 procent van het factuurbedrag als een soort belasting aan de staat betalen. De maatregelen gelden ook voor Algerjje, de overzeese departementen, de over zeese gebiedsdelen en voor Togo en Kameroen. Wat doet de consument? R^m op activiteit van de exporteurs De 20 procent, welke de exporteurs ontvangen, komt in de plaats van de steun, welke zij tot dusverre genoten in de vorm van een restitutie van bepaalde sociale en fiscale lasten. Om hen ertoe aan te sporen de deviezen zo snel mo gelijk in Franse franken om tezetten. is bepaald dat zij de 20 procent zullen ont vangen op het ogenblik, dat zij de bui tenlandse valuta aan hun banken te koop aanbieden. De reeds bestaande ondersteuningen voor de uitvoer van landbouwprodukten en voor compensa tie en driehoekstransacties blijven van kracht. Het is uiteraard nog een open vraag, of de exporteurs nu zo gelukkig zullen zijn met de nieuwe regeling. Tot nu toe hadden zjj de mogelijkheid om zelf te profiteren van de deviezen, welke hun uitvoeren hun opbrachten. Thans zal de controle mede door het instel len van exporteurskaarten, waardoor zij in een soort staat-exporteursregister worden ingeschreven strenger worden en het is zeer wel mogelijk, dat hun ac tiviteiten daardoor zullen worden ge remd! Advertentie PALI ■■■■in speelt cymbaal in i Wonderwereld Warmond I (Five Flies Chalêt) Oranje Nassaulaan 11 200 meter voorbij Tolhek j Forellen, Poulardes en Wilde Eenden. Res.: K 1711—855 I Vergaderingen, recepties, promo ties, modeshows en tentoonstellingen BINNENLAND in ii De 22-jarige matroos M. van den Berg t lVlOt een enkel WOOrd ult de westlandstraat te Naaldwijk, op- w varende van het RijnsChip „Gurnemanz", die sinds de avond van de 6e augustus werd vermist, blijkt te zijn verdronken, j De onderhandelingen gevoerd tus- zÓn stoffelijk overschot is bij de Steen- sen een Benelux-delegatie en een Marok- I Plaat> waar destijds ook het Rijnschip lag. kaanse delegatie, hebben geleid tot het i door de rivierpolitie gevonden, afsluiten van een handelsakkoord, dat op j De vice-president van Joego Slavië, 9 augustus te Rabat is geparafeerd. Svetozar vakmanovic-Tempo, die op Terugkerende van de tuinderij waar i 14augustus voor een staatsbezoek van zjjn vader werkte, is het 6-janig jongetje i ena8® weken aan Indonesië in Djakarta A. van der Ent uit Berkel en Rodenxjjs bjj I word* verwacht, zal met de Indonesische het spelen op een tuindersschuit te water I reSer van gedachten wisselen over de geraakt en verdronken. De bewoners van een huis in een zijslop van de Kijkduinsestraat te Loos- duinen hebben te lijden van een onbe kend soort luis, of mijt, dat met miljoe nen bezit heeft genomen van de woning. Voorwerpen in de keuken zijn als het ware met een laagje van deze minuscuul kleine onbekende diertjes bedekt. De Haagse gemeentelijke geneeskundige en gezondheidsdienst zal een onderzoek in stellen. De zolder van het huis wordt ge bruikt als hooizolder. Misschien schuilt daarin de oorzaak van de mijtplaag. Zaterdagmiddag is bij de brug aan de Newtonstraat te Den Haag de 8-jarlge jongen K. J. Hoogweg uit de van Swin- denstraat in het Verversingskanaal ge vallen. Hij was op het sluisje van de G E B. geklommen en van de schuine kant af het water ingegleden. Een paar jon getjes aan de overkant zagen het gebeu ren en waarschuwden de ouders van het Jongetje, doch toen was het al te laat. Een burger en een militair hebben ver geefs gedoken. Even later werd de Jongen door een agent met een dreg opgehaald. In het ziekenhuis Zuldwal is hij over leden. mogelijkheden van samenwerking tussen belde landen, in het bijzonder op econo misch gebied. BUITENLAND De chauffeur van het Bulgaarse ge zantschap te Stockholm, zijn echtgenote en twee kinderen hebben de Zweedse autoriteiten verzocht als politieke vluch telingen in Zweden te mogen verblijven. De Tsjechische veiligheidsdienst heeft zondag bekendgemaakt een Zwit sers onderdaan. Jegerleheer, gearresteerd te hebben op beschuldiging van spionage voor de Amerikaanse inlichtingendienst. Volgens het Poolse persbureau PAP is het absente sme in Polen zo groot, dat het economisch program van de regering er door wordt verstoord en dat men alle hoop op een verbetering op korte termijn van de arbeidsomstandigheden en de lo nen heeft moeten opgeven. In het eerste halfjaar van 1957 gingen in de industrie in totaal meer dan 26 miljoen arbeids uren verloren elf miljoen meer dan in de eerste helft van het vorige Jaar. Met het oog hierop heeft de regering het bestuur van het vakverbond opdracht gegeven, maatregelen te overwegen om aan het absente sme een einde te maken. De Sovjet-Unie en de VB. zullen missles uitwisselen op het gebied van de medische voorlichting. Op 13 augustus gaan vijf artsen van de Amerikaansedlenst voor Volksgezondheid naar Sovjet-Rus- land voor een studiereis van vier weken. In oktober komt een dergelijk Russisch gezelschap naar de V.S. De Poolse politie heeft in het district Olsztyn in Noord-Polen (het voormalige Oost-Pruisen) elf leden van een illegale jeugdorganisatie gearresteerd, die in de bcssentwee forten hadden gebouwd en die in het bezit waren van negen geweren en revolvers. De leider van de groep was 27 Jaar. De algemene vergadering van de Italiaanse Bond van arbeiders ter zee heeft zondag in Genua de band met het onder communistische leiding staande Italiaanse algemene vakverbond geheel verbroken. De vakvereniging telt 40.000 leden. De nieuwe voorzitter heeft ver klaard dat de vereniging de laatste Jaren het slachtoffer is geworden van politieke partijen. Volstrekte zelfstandigheid is in het belang van de leden. „Het bestaan van Israël kan slechts verzekerd worden door massale immigra tie", zo heeft premier Ben Goerion van Israël zondag verklaard. „Israël moet ter verzekering van zijn toekomst twee mil joen nieuwe immigranten opnemen" zo voegde hij eraan toe. Een Canadese Journalist heeft za terdag acht uur lang, verkleed als officier van het Russische leger, foto's van fa brieken, bruggen en installaties In To ronto gemaakt, voor hj] door de politie werd aangehouden. De politie verklaarde echter, dat zij de hele dag telefoontjes van ongeruste burgers had ontvangen. Gezien de ravage op deze foto, mag het een wonder heten, dat bij het hier uitgebeeld spoorwegonge luk in Engeland slechts negen men sen verwondingen en dat niet eens van zeer ernstige aard op liepen en dat geen doden te betreu ren waren. Het ongeluk, dat wel grote materiële schade aanrichtte en drie spoorlijnen volkomen blok keerde, ontstond toen bij het station van Staines in Middlesex een elek trische reizigerstrein, op weg van Windsor naar Waterloo (Londen) tegen een losse locomotief botste. Ongeveer 40 procent van de Franse invoer, met name die van petroleum, van kolen en staalprodukten, van grond stoffen voor de textielindustrie en van zwavel, wordt van de 20 procent belas ting uitgesloten. De regering heeft daar bij de bedoeling gehad zoveel mogelijk een verhoging van het prijspeil in het binnenland tegen te gaan én een groot deel van de Franse verwerkende indus trie niet al te zeer te belemmeren in haar grondstoffen-voorziening. Verschei dene dagbladen hebben er vanochtend in hun eerste nóg zeer summiere com mentaren op de nieuwe maatregelen reeds op gewezen, dat, niettegenstaande de gemaakte uitzonderingen, toch een deel van de Franse produkten, die met buitenlandse grondstoffen worden ver vaardigd, in prijs zullen stijgen en dat er importen zijn, die aan het grote pu bliek worden verkocht, waarvan de prijs verhoging evenmin zal kunnen uitblij ven. Men weet nog niet of de Franse con sument nu vrijwillig zijn consumptie daarvan zal gaan beperken dan wel of hij een verhoging van zijn inkomen zal gaan vragen. Het laatste ligt voor de hand en men kan met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid voorspel len, dat de regering een moeilijke tijd tegemoet gaat. Reeds hebben enige vakbonden van het spoorwegpersoneel, met name de communistische en de confessionele, hun „dag van reclamering" aangekondigd voor de 22ste augustus. Ook de douane beambten op de Franse vliegvelden leg gen nog steeds bij toerbeurt het werk neer, om kracht bij te zetten aan hun eisen tot loonsverhoging. Zelfs het tech nisch personeel van enige grote Parijse schouwburgen heeft gestaakt, ook al omdat zij een verhoging van hun inko men wensen. Handtekening waardeloos De enigen, die onmiddellijk voordeel van de nieuwe maatregel hebben, schij nen de toeristen te zijn. Voor zover zij hun buitenlandse valuta in Frankrijk zelf in franken willen omzetten, zullen zij niet meer genoodzaakt zijn dit op de zogenaamde parallelmarkt, de oog luikend toegestane zwarte markt, te doen. De meesten van hen waren ech ter reeds gewoon reeds in hun eigen land franken te kopen, en de officiële noteringen daar weken de laatste dagen niet zoveel meer af van die, welke met ingang van vandaag in Frankrijk gel dig zullen zijn. Hoewel het Internationaal Monetair Fonds in principe met de nieuwe maat regelen akkoord is gegaan (het kon ook nauwelijks anders), zullen Frankrijks partners in de Organisatie voor Euro pese Economische Samenwerking (OEE S) er waarschijnlijk minder begrip voor hebben. Het moet niet uitgesloten wor den geacht, dat zij op hun beurt maat regelen zullen nemen en hogere invoer rechten op de Franse produkten zullen gaan heffen. En wat voor nut heeft eigenlijk Frankrijks handtekening onder de verdragen met betrekking tot de ge meenschappelijke markt, wanneer het thans doelbewust de weg van het pro tectionisme blijkt te hebben gekozen? Rotterdams skileraar beleefde grote dag (Speciale berichtgeving) Onverwacht heeft de Koninklijke Familie aan boord van de jachten Piet Hein en Groene Draeck een dag op het water doorgebracht en wel op het Brielse meer. Het stormachtige weer heeft aan deze dag watersport geen afbreuk kunnen doen. Tegen kwart over zes gisteravond keerden beide jachten in de Veerhaven te Rot terdam terug. Omstreeks half elf reden enkele hof- auto's voor bij het clubgebouw van de Kon. Roei- en Zeilvereniging de Maas aan de Veei'haven te Rotterdam, waar na met de jachten werd vertrokken. De Groene Draeck lag reeds langer in de haven en de Piet Hein was er zaterdag avond binnengelopen. Bij Zwartewaal is het Koninklijk gezelschap, dat bestond uit de Koningin, de Prins en drie Prin sessen (Prinses Marijke was niet mee gekomen) in zijn geheel aan boord van De Groene Draeck gegaan. Zo kon het gebeuren dat plotseling de mare zich over het water verbreidde dat de Ko ningin op de Brielse Maas was. Een bekende Rotterdams» skileraar, die op het meer les geeft, zag geen ko ninklijke standaard, wat voor hem reden was om het bericht niet direct te gelo ven. Hij schoot achter zijn speedboat op één ski langs De Groene Draeck. Er werd vrolijk naar hem gewuifd. Toen hij goed keek zag hij de Koninklijke Familie, die naar hem zat te wuiven. De leraar wilde een buiging maken, maar dat ging bijzonder moeilijk op een ski. HU ging dan ook kopje onder in de gol ven, wat de nodige hilariteit aan boord van De Groene Draeck uitlokte. Met een vriend is de Rotterdammer met in de hand een rood-wit-blauwe vlag later opnieuw langs De Groene Draeck ge skied. Plotseling verscheen Prins Bern- hard is een supersnelle raceboot in de nabUheid van de skiërs. Die lieten zich echter niet door de golfslag van de wUs DINSDAG. SchuttersveldBrandweerdemonstratie in het kader van de Vakantiebezigheden. 2.30 uur nam. DONDERDAG Hoeewoerd 175: Bijeenkomst Jehova's Getuigen. 7.30 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hova's Getuigen. 5.30 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werf park 1) Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10— 12 en 24 uur. Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „De mens In miniatuur; de wereld van het poppenspel" (Tot 1 okt.) Rijksmuseum voor Volkenkunde. Ten toonstelling Japanse prenten. Op werk dagen 105 uur. op zondag 15 uur. (Tot 1 oktober) Van der Werfpark; Tentoonstelling Ro mantiek en Bloemen. Werkdagen 10 uur voorm. tot 11 uur nam. (18 Juli tot en met 14 augustus). De Lakenhal- „Tijdgenoten van Ver ster". Werkd. 105 uur zondags 15 u., donderdag bovendien 7.309.30 uur (20 juli 23 september). BIOSCOPEN Casino „Die man ls gevaarlijk". 18 jr. Dagelijks 7 en 9.15 uur. „Trouwe kame raden". alle leeft. Dagelijks 2.30 cur. Rex „De drie Musketiers", 14 Jaar. Dagelijks. 7.15 en 9.15 uur. Tom en Jerry-festlval, alle leeft. Werkdagen 2.30 uur. Zondag 2.30 en 4.45 uur. Trianon „10.000 bedrooms", alle leeft. Werkdagen 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „Artists and Models", alle leeft. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo „Du bist musik", alle leeft. Werk dagen 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Bh geen gehoor 0(j Uw halsarts ol specialist, bel op dokterstelefoon 22222. brengen, hetgeen grote waardering van de Prins oogstte. Het ls voor het Koninklijk gezin een dag van onbezorgd genieten geweest in het zo fraaie watersportcentrum, waar het door de weersomstandig heden niet zo druk was als anders. Er is met De Groene Draeck niet gezeild, men heeft steeds van de mo tor gebruik gemaakt. Geen sterke arm. De Rotterdamse Lijnbaan wordt op het ogenblik opgefleurd door verscheidene beelden, tezamen vor mend de expositie „Beelden in de LUnbaan". Een van de kunstwer ken stelt een zittende man voor. die een boek leest. Het boek hield hij met uitgestrekte arm voor zich: hield, want gistermorgen probeerde een zevenjarig meisje of de man het boek en haar er by zou kun nen dragen. Zij ging aan de arm hangenden deze brak by de schou der af, zodat de Maasstad nu kan bogen op met verontschuldiging aan de kunstenaar! een halve mannelyke Venus van John Ph. L. Petri. R.T.C. regering en buitengewesten Alleen communisten tegen De Indonesische regering heeft be sloten de voorstellen, welke haar wer den overgebracht door de speciale regeringsmissie, welke van besprekin gen met militaire en burgerlijke autoriteiten in Noord-Celebes in Dja karta terugkeerde, tot onderwerp te maken van een „rondetafel-confe rentie" tussen de centrale regering en de verschillende provinoies. De da tum, waarop de conferentie zal wor den gehouden, staat echter nog niet vast, daar de voorwaarden waarop zij zal moeten plaatsvinden, nog moeten worden vastgesteld. Naar verluidt, overweegt de regering thans of deze R.TC. zal worden ge houden met de verschillende „raden in de buitengewesten, of met vertegenwoor digers van deze provincies Alle politieke partijen, met uitzon dering van de communisten hebben met dit plan ingestemd. De commu nisten zijn er tegen, omdat zij de verschillende bewegingen in de bui- teigewesten als een opstand tegen de centrale regering bestempelen. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 1 "3 •sB 1 a i 3 c - S 5 Cc* Stockholm geh. bew. z 2 23 2 Oslo regenbui z 4 20 47 Kopenhagen onbewolkt z 8 22 0.2 Aberdeen motregen nnw 5 16 8 Londen regen zw 4 21 0.4 Amsterdam regenbui zzw 8 9 Luxemburg zwaar bew. zw 4 19 0 Parijs lioht bew. zzw 5 22 1 Bordeaux regenbul zzw 2 22 9 Grenoble regen windstil 26 15 Nice zwaar bew. nnw 5 26 0 Berlijn zwaar bew. z 3 28 4 Frankfort zwaar bew. zw 3 24 0.6 München zwaar bew. zo 3 26 30 Zlirich regen w 2 25 11 Genève geh. bew. windstil 24 26 Locarno zwaar bew. O 2 26 80 Wenen regenbui nw 4 28 0 Innsbruck zwaar bew. windstil 29 3 Rome zwaar bew. z 10 36 0 AJacolo licht bew. ono 2 36 0

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2