Belgische hoeren klagen over de hogere kosten en lagere prijzen Met een enkel woord Trein ontspoord bij Helmond Agenda VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1957 Sigarenwinkeliers zijn „de sigaar Zeventig voetbalpoolmedewerkers veroordeeld door kantonrechter ,Wij werden misleid door gladde jongens (Van onze Haagse redactie) De Haagse kantonrechter mr. G. Tan den Dungen, heeft gistermiddag vonnis gewezen in niet minder dan 70 strafzaken tegen propagandisten en wederverkopers voor de Benelux-voet- balpool. De leiders en organisatoren van deze voetbalpool zjjn, zoals be kend, vorige week donderdag door te Haagse kantonrechter wegens het organiseren van een verboten loterjj veroordeeld tot geldboetes, variërend van f. 50.tot f. 200.terwijl de initiatiefnemer, een exploitant van een Haags leesportefeulllebedrijf, te vens werd veroordeeld tot een voor waardelijke gevangenisstraf van een maand. Onder de verdachten,, die gistermid dag in Den Haag terechtstonden, be vond zich een tiental mensen die tegen betaling van provisie zich hadden be ziggehouden met het werven van we derverkopers van totoformulieren. In verscheidene steden van het land, voor namelijk in Den Haag en Amsterdam, hadden zij sigarenwinkeliers bezocht, die zij er toe hadden trachten over te halen de toto-formulieren in hun win kels te gaan verkopen. Natuurlijk kre gen de sigarenwinkeliers provisie van de omzet. Alleen narigheid „Wij zijn er niets beter van gewor den. Deze affaire heeft ons alleen een hoop narigheid bezorgd. Eerst kregen we de recherche op ons dak, die al het voetbalpoolmateriaal en ook het geld in beslag genomen heeft. Nu staan wij hier terecht en worden we veroordeeld tot stevige geldboetes, terwijl we in de siga- renhandel toch al zo weinig verdienen. Daarom zijn we trouwens juist met die voetbalpool begonnen, om iets meer in komen te krijgen. Maar wij zijn misleid door een stelletje gladde jongens. Op vergaderingen hebben de kopstukken van de Benelux-voetbalpool ons keer op keer verzekerd dat we geen last zou den krijgen met de Justitie. Er was geen vuiltje aan de lucht, zeiden de he ren. en in het ergste geval zouden we gratis rechtskundige bijstand krijgen.. Dertig keer Dit verhaal kreeg de Haagse kanton rechter gistermiddag bijna letterlijk dertig keer achter elkaar te horen van de ter zitting verschenen verdachten. Vijftien Amsterdamse sigarenwinkeliers lieten zich ter zitting vertegenwoordigen door de Amsterdamse advocaat en pro cureur mr. A. Zeegers, juridisch advi seur van de Vereniging van Amster damse Sigarenwinkeliers. Pleiter wees er op dat de winkeliers in de war waren geraakt door de zeer onoverzichtelijke toestand in het begin vaji dit jaar: zij wisten niet of een voetbalpool nou eigenlijk door de Justitie werd toegela ten of niet. „Charitas" en de KNVB- pool draaiden toen immers ook onge hinderd. Ten tweede hebben de winkeliers van de verkoop der toto-formulieren inder daad geen voordeel, doch daarentegen alleen maar ellende gehad. Ten derde wees mi'. Zeegers op de slechte econo mische omstandigheden van het meren deel der sigarenwinkeliers, die vaak slechts met moeite het hoofd boven water houden. En tenslotte zag ook mr. Zeegers de winkeliers als slachtoffers van de organisatoren van de voetbal pool. Geldboetes De Officier van Justitie, mr. H. van V Veer, wees de verdachten herhaalde lijk op het feit, dat zij zich te voren beter op de hoogte hadden moeten stel len. en dat zij, om te weten te komen of een voetbalpool in strijd met de wet is, beter bij de Officier van Justitie te rade kunen gaan, dan bij de organisa toren van een dergelijke pool. De kantonrechter wees onmiddellijk vonnis. Het primair tenlastegelegde, het mede-aanleggen van de loterij, achtte hij niet bewezen. Hiervan wer den alle verdachten vrijgesproken. Zij werden echter wel schuldig bevonden aan het subsidiair tenlastegelegde, het openlijk bevorderen van een verboden loterij. De propagandisten werden veroordeeld tot geldboetes, variërend van f.75.— tot f.30.—, terwijl de si garenwinkeliers zich allen hoorden veroordelen tot geldboetes, variërende van f.40.— tot f.20.—. Illllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Aan onze abonnees Voor het geval U ons blad een keer niet mocht ontvangen, verzoeken wij U 's avonds vóór 7 uur no. 25041 op te I bellen, dan kan nog dezelfde avond voor bezorging gezorgd worden. 's Zaterdags tussen 5 en 7 uur. Illllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Ik dacht altijd dat fil ter-sigaretten zo flauw waren. Maar nu ik Essex filter rook, weet ik wel beter. Daar zit smaak aan, dat is 'n echte Virginia! Roken doe ik graag en nu ik die Essex filter rook met nog meer ple zier Essex filter lekjcer zacht en toch een echte Virginia- sigaret. 2457 Advertentie 'n Bloedzuiverende KUur met Kruschen Salts drijft de oorzaak van die ondragelijke Rhenmatische Pijnen ernit. Onzuiver bloed is inderdaad veelal de oorzaak van veler lijden aan Reuma tische Pijnen. Kruschen's zes minerale zouten voeren de bloedzuiverende orga nen nieuwe krachten toe, maken ze weer jeugdig. En zo - naarmate het bloed weer krachtig gaat stromen - verdwijnen de pijnverwekkende onrein heden langs natuurlijke weg. Vraag Kruschen bij Uw apotheker of drogist. Vrees voor overrompelingvan de markt in geval van een vrije Europese invoer Rapport Centrum Staatkundige Vorming In industrie bedenkelijk tekort aan belangstelling voor P.B.O. Als geheel ontbreekt mentale bereidheid Er bestaat in de industrie ook nu nog een bedenkelijk gebrek aan belang stelling voor de publiekrechtelijke bedrijfsorganisaties. In het rapport over de verbreiding van de P.B.O.dat is uitgegeven door het Centrum voor Staatkundige Vorming te Den Haag, wordt zelfs gesproken van „in gebreke blijven" van de industrie in dit opzicht, met uitzondering van de mijn industrie en enkele andere takken van bedrijf. Nog mogelijkheden langs vrij overleg In grote, voor onze nationale eco nomie uiterst belangrijke indus triële bedrijfstakken als textiel- en metaalindustrie ontbreekt volgens de commissie, die onder leiding van de heer H. L. Jansen het onderzoek heeft gevoerd, als geheel genomen nog de mentale bereidheid om tot de PBO-organen te komen. Ook werknemersorganisaties schieten hierin tekort, aldus het rapport, dat tot de conclusie komt. dat voorhands nog voldoende mogelijkheden zichtbaar zijn om tot verbreiding van de PBO te ko men langs de weg van vrij overleg. Dit overleg is volgens de commissie niet (Van onze Brusselse correspondent) Te Roeselare. de stad van de Vlaamse dichter Albrecht Rodenbach, hebben in het jongste weekeinde ca. 25.000 Westvlaamse boeren een grootse optocht georga niseerd en een volksvergadering. De r.-k. senator, tevens vice-president van de Belgische Boerenbond, van Hemelrijck, sprak over de eisen van de Belgische boe renstand. Hij zei, dat de inkomsten der boeren sedert enkele jaren sterk achter uitgaan. Tussen 1949 en 1956 steeg het nationaal inkomen in België met niet minder dan 125 miljard frank, doch het aandeel van de landbouw in het na tionaal inkomen daalde in dezelfde periode van 8.6 procent tot 5 procent. Neemt men de jaren 1951 tot 1953 als 100, dan bedragen de produktiekosten van de boer thans 109, terwijl de verkoopprijzen van de landbouwprodukten gedaald zijn tot 93. Tussen produktiekosten en de index der verkoopprijzen is het nadelig verschil dus toegenomen met 16 punten. Verlanglijstje is lang Het verlanglijstje van de Belgische boeren is lang. In de eerste plaats eisen zij. dat de volledige produktie van de inlandse tarwe in het broodgraan zal worden gemengd. De Belgische regerin gen moedigen sedert vele jaren de tar- webouw aan, doch dit heeft thans een averechts gevolg, -alhoewel natuurlijk het zeer grote voordeel, dat de tarwe- teelt deviezenbesparingen mogelijk maakt, blijft. De regering betaalt aan de boeren thans een gegarandeerde mi- nimumprys van 470 frs. of 36 gld, per 100 kilo. De tarweproduktie is hierdoor sterk toegenomen, wat dus meebrengt dat de boeren een zo groot mogelijk deel van die tranve in het broorgraan gemengd wensen te zien. Want de ge garandeerde minimumprijs wordt slechts voor een gedeelte van de tarweproduk tie uitgekeerd, daar België in het raam van het internationaal tarwe-akkoord een bepaalde hoeveelheid Canadese tar we dient te importei*en. De Boerenbond is verder van oordeel dat de teelt van voedergranen gestimu leerd dient te worden en aan de rege ring wordt voorgesteld de boeren, die rogge en andere voedergranen telen, een subsidie van 1500 francs of 115 gulden per hectare uit te keren. In België kampt de boer. die varkens fokt. geregeld met de moeilijkheid af zet te vinden voor het varkensvet, dat tegen een belachelijk lage prijs moet worden verkocht. De Boerenbond stelt nu voor, dat het varkensvet een nieuw- verplicht afzetgebied zal vinden bij de margarinefabrikage. De margarine fabrikanten zouden dus worden ver plicht een deel van het inlands varkens vet in de margarine te verwerken. Euromarkt gewantrouwd Wat de gemeenschappelijke markt be treft, toont de Belgische Boerenbond zich eerder afzijdig en wantrouwig. Een door wettelijke maatregelen te bespoe digen. In antwoord op de vraag, welke wet telijke of bestuurlijke maatregelen de commissie eventueel wenselijk acht, doet zij enige aanbevelingen tot verrui ming van de bestaande wetgeving. Zo bepleit zij verruiming van dé mogelijk heid tot instelling van bedrijfschappen bij algemene maatregel van bestuur en het geven van een meer op de voor grond tredende plaats aan de organen, die volgens de wet op de bedrijfsorgani satie bij het bedrijfsschap kunnen wor den ingericht. De commissie doet ook nog andere suggesties. Volgens haar kan met recht de vraag gesteld worden of niet verscheidene re gelingen op sociaal en economisch ter rein aan de groeiende PBO moeten wor den aangepast. Want de commissie heeft niet de indruk, dat het bestuurlijk beleid van de overheid bij voortduring doordrongen is van de wens de PBO te verbreiden. BINNENLAND. Van 1923 augustus zullen vijf Franse oorlogsschepen „Chevreuil". „Com mandant Amyot d'Inville", „Chamois". „Commandant de Pimodan" en „Gazelle" een bezoek aan Amsterdam. Het vijftal zal ligplaats kiezen aan het Stenen Hoofd. Gistermiddag vier uur is de 300.000ste bezoeker de tourniquets van de tentoon stelling „Het Atoom1' gepasseerd. Het eerstvolgend Artifex-orgelcon- cert te Den Haag zal gegeven worden op maandag 12 augustus, des avonds in de St.-Jacobuskerk aan de Parkstraat. Het orgel zal worden bespeeld door de Ame rikaanse organist prof. dr. Leslie P. Spel- man. Prof. Spelman is orgelleraar en hoog leraar in de musicologie aan de universi teit te Redlands in Californië (U.S.A.). waarvan hij tevens de directeur is. Zijn studie voltooide hij te Parijs bij de pe dagoge Nadia Boulanger en Joseph Bonnet. Gisteren hebben figuren uit de Neder landse Padvindersbeweging een bezoek gebracht aan de examenplaatsen te Utrecht en te Amersfoort van de Stich ting Vakopleiding Bouwbedrijf. Dit be zoek hield verband met het feit, dat dit jaar als examenwerkstukken voor de jeugdige timmerlieden, die deelnemen aan het examen van het leerlingstelsel van genoemde stichting, onderdelen zijn ont worpen waaruit 12 a 14 padvindersgroeps- huizen kunnen worden gebouwd. Deze onderdelen zullen ter beschikking van de Nationale Padvindersraad worden ge steld. De topkaderconferentie van het Hu manistisch Verbond zal op 28 september in het Erasmushuis te Utrecht worden gehouden. De najaarslanddag van de stichting „Socrates" is bepaald op 13 ok tober a.s. en het congres 1958 van het Humanistisch Verbond is vastgesteld op 19 en 20 april 1958. Het hoofd van de afdeling Interna tionale Economische Betrekkingen van het Indonesische ministerie van Buiten landse Zaken, R. Ismail Thajeb, verblijft op het ogenblik in Bonn. Naar wordt ver nomen. zijn de besprekingen, welke hy daar voert, zover gevorderd, dat binnen kort de ondertekening in Djakarta van een overeenkomst tot technische en eco nomische samenwerking tussen Indonesië en de Duitse Bondsrepubliek kan worden verwacht. Van 10 tot 24 augustus wordt in Den Haag een tentoonstelling gehouden, welke gewijd ia aan het 50-jarige bestaan der Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart. Vrijwel alle Nederlandse luchtvaartinstanties ver lenen aan deze expositie haar medewer king. Zij wordt gehouden in een waren huis in de binnenstad en zij zal morgen ochtend worden door de heer C. Kolff, voorzitter der K.N.V.V.L. BUITENLAND. Bij Chambery in de Franse Alpen is een auto verongelukt, doordat een grote rat, die zich onder de bank had verstopt, plotseling te voorschijn kwam en de be stuurder in het gezicht beet. Vier inzit tenden liepen ernstige verwondingen op. Advertentie gevapaN l,~A fG EVAE RTj Tweeentwintig Joegoslaven hebben asiel in Italië gevraagd. Vijf van hen werden hongerig en dorstig opgepikt in de Adriatische Zee. die zij met een kleine boot trachtten over te steken. De andere zeventien vluchtelingen kwamen bij Go- rltzla over de grens. In de provincie Kiangsoe in com- munistisch-China is een schelpdier opge vist van zes kg. In de schelp bevonden zich drie parels. De zevenjarige Luciana Barboni, dochter van een arbeider uit de omgeving van Cremona, verorbert dagelijks twee en een halve kg spaghetti, één kg vlees, vier kg brood, een tiental eieren en drie kg fruit. Deze grote eetlust is volgens art sen een gevolg van een darmafwijking, waaraan weinig te doen schijnt te zijn. Alle boeken en drukwerken, die Spanje binnenkomen, zullen voortaan aan een onderzoek worden onderworpen, al dus blijkt uit een decreet in de Spaanse staatscourant. In een hotel te Indianapolis is een §ast bij een vuurgevecht met de politie oodgeschoten nadat er ruzie was ont staan over de rekening, die hij moest betalen. Twee politiemannen en een Jonge vrouw werden bij het gevecht gewond. De gast, die eerst schoten had gewisseld met een detective in de hal van het hotel, barricadeerde zich daarna in zyn kamer. De politie moest van traangas en revolvers gebruik maken om bij hem binnen te komen. HIJ werd dood in de kamer aan getroffen. Het is nog niet opgehelderd of hij zichzelf heeft doodgeschoten of door de kogels van de politie dodelijk werd getroffen. De Britse politie zoekt heel Enge land af naar de vader en moeder van drie meisjes tussen vijf en tien Jaar, die donderdag in hun woning te Blackburn levenloos werden aangetroffen. Zij waren door verstikking om net leven gekomen. De ouders zijn verdwenen, maar oma. die in hetzelfde huis woonde, had een brief ontvangen, waarin de sleutels van het huls zaten plus een briefje met de woor den: „De kinderen zijn vredig Ingeslapen". Op hoge hakken lopen is uitstekend voor vrouwen. Zij kunnen daardoor beter ademhalen en krijgen er een trotse gang door. Dit is de mening van de Schotse arts Drowen Macdonagn, die hij heeft uiteengezet in het Britse medische tijd-, schrift. In het noorden van Engeland zijn gisteren vier vliegers omgekomen door het neerstorten van twee straalvliegtui gen, een ..Meteor" en een .Vampire". Volgens het Italiaanse blad „Paese Sera" wordt te Rome gezegd, dat het lijk van Mussolini omstreeks 15 augustus zal worden teruggegeven aan de familie. Na dat het lijk indertijd door fascisten was ontvreemd van de begraafplaats van Mi laan en was teruggevonden, werd het door de autoriteiten verborgen. De repatriëring van de buitenlandse specialisten, die, gedwongen of „vrijwillig" op technisch of wetenschappelijk gebied in de Sovjet-Unie werken, is tot het eind van het volgend Jaar uitgesteld. Dit be sluit is. naar te Wenen verluidt, onlangs ter kennis gebracht van de buitenlan ders. die in het kamp Soechoemi in de Kaukasus zijn geïnterneerd. Na 1958 zou de mogelijkheid van repatriëring van deze personen van geval tot geval worden overwogen Aartsbisschop Makarios vertrekt op 31 augustus per schip naar de V. S. om daar het streven naar een aansluiting van Cyprus by Griekenland toe te lichten. Hij zal o.a. worden vergezeld door bis schop Kvprianos. die met hem op de Seychellen in ballingschap is geweest. De Hongaarse minister van Kuituur. Kallai. heeft donderdag een hoofdartikel in het partijblad „Nepszabadsag" ver klaard, dat de nieuwe golf van arrestaties in kringen van schrijvers en artiesten „nodig was om een nieuw offensief van de contra-revolutionairen" te voorkomen. De „contra-revolutionairen bezetten op het kulturele front nog steeds sterke po sities", aldus minister Kallai. „Na een hergroepering van hun krachten zijn zij tot de aanval overgegaan". De leider van de Westdultse sociaal democraten. Erich Ollenhauer, heeft gis teravond op een verkiezingsbijeenkomst te Herten verklaard, dat er uiteindelijk een nieuwe oorlog zal komen, als men Ade nauer laat doorgaan met zijn „machts politiek". Hij zei. dat de Duitse hereni ging nooit tot stand zal komen indien Adenauers C.D.U. na de verkiezingen in september aan de macht biyft. De economische commissie voor Europa van de V. N. heeft bekendgemaakt, dat er in 1956 ongeveer 3.900.000 wonin- Turkije en Rusland in- gen in Europa begrepen zijl meer dan in 191 begrepen^— zljn^ebouwd, ongeveer 200.000 In Nagoja, West-Japan, zijn tenge' volge van overstromingen door hevige regenval 28 personen om het leven ge komen en ruim 17.000 huizen over stroomd. 4500 gezinnen zyn dakloos. Het Finse ministerie van Sociale Zaken heeft gisteren een staking, die de vakbond van arbeiders in de levensmid dedlenindustrle voor zaterdag had afge kondigd, onwettig verklaard. Enkele cato gorieën arbeiders staken reeds en di nieuwe staking (voor loonsverhoging) zou de gehele voedselindustrie stilgelegd hebben. Een viermotorig transportvliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht is don derdag met 57 passagiers veilig op Hawaii geland, nadat het 1600 km op slechts twee motoren gevlogen had. Het toestel, dat van Californië naar Hawaii onderweg was. kreeg onderweg motorstoring en verloor snel hoogte. Nadat alle bagage en een deel van de uitrusting uitgeworpen was. slaag de de piloot er in zyn toestel op een hoogte van circa 30 meter boven de golven te houden en veilig Hawaii te be reiken. Bij een gemeenschappelijk experi ment van de universiteit van Minnesota (V. S.) en die van Bristol (Engeland) is men er in geslaagd op een hoogte van 32 km boven de aarde een kern van een hellumatoom op te vangen, die tien maal zoveel energei bezat als een energiedeeltje in een ontploffende atoombom.. Prof. Nev van de universiteit van Minnesota schatte de energie van de hellumkern op In de Ver. Staten is men er in ge slaagd een nieuwe radarmethode te ont wikkelen. waardoor de rijkwijdte van de radarstations aanzienlijk vergroot kan worden. Een krijgsraad te Barcelona heeft de Catalaanse communistische leider Como- rera veroordeeld tot dertig Jaar gevange nisstraf. Zijn echtgenote. Rosa, werd vrij gesproken. De medebeklaagde Fernando Canameras werd veroordeeld tot twee Jaar gevangenisstraf. Het hoofd van de politie op de Phi- lippijnen, kolonel Manuel Yan. heeft me- deaeeld, dat zich nog slechts ongeveer zevenhonderd opstandige „Huks" in het land bevinden. Zij houden zich verborgen in het midden en het zuiden van het eiland Luzon. De laatste twaalf maanden hadden vijfhonderd Huks zich overgege ven of waren gesneuveld. In 1949, op het hoogtepunt van hun macht, hadden de Huks gezegd over een leger van zestig duizend man te beschikken. 0 Vervolg van pag. 1 De rest van de (rein, die op het ogen blik van de ontsporing een halve kilo meter van het station Helmond was verwijderd, reed nog bijna 200 meter door. Van het laatste rijtuig voor pas sagiers was echter het achterste onder stel eveneens buiten de rails terechtge komen. Daardoor werden rails en bo venleiding over die afstand vernield en ontzet. Een van de passagiers, een Duit se dame. werd door de rondspringende scherven getroffen, doch haar verwon dingen waren niet van dien aard. dat zij naar het ziekenhuis moest worden gebracht. De trein was blijven stilstaan op de ophaalbrug over de Zuidwillemsvaart, zodat de scheepvaart werd gestremd. Ook het treinverkeer van Helmond naar Eindhoven was niet mogelijk. De reizi gers van de verongelukte trein konden in een andere trein de reis naar Venlo voortzetten. Tussen die plaats en Hel mond kwam een pendeldienst tot stand. Reizigers met bestemming Eindhoven werden per bus vervoerd. Toen de president van de Neder landse Spoorwegen, dr. ir. F. Q. den Hollander, alsmede de Officier van Jus titie te 's-Hertogenbosch, mr. A. W. ba ron van Imhoff, die mede het onder zoek naar de oorzaak van het ongeluk leidde, kwart voor vieren te Helmond arriveerden, was men reeds begonnen met 't opruimingswerk. De laatste per sonenwagen, die ten dele was ontspoord, is in de avonduren in de rails terugge bracht en weggesleept. Dit was niet mo gelijk met de postwagen, waarvan het vooronderstel was losgelaten en naast de wagen was terechtgekomen. Vele uren zijn arbeiders in de weer geweest om de wagen, die in de spoorsloot hing, In- en uitvoerbepalingen in Indonesië blijven nog ongewijzigd gehandhaafd Een woordvoerder van de Indonesische regering heeft gisteren verklaard, dat de nieuwe im- en exportregelingen niet zullen worden ingetrokken. De regering, aldus de woordvoerder, is overtuigd, dat het nieuwe systeem op de langé duur voordelig zal zijn voor het land- en de gemeenschap. Sinds de in voering ervan in juni jongstleden, is de uitvoer aanzienlijk toegenomen. Hij kon digde tenslotte een stabilisatie van de produktenprijzen op nieuwe basis bin nen zes maanden aan. Op de nieuwe in- en uitvoerbepalin gen, welke neerkwamen op een verkap te devaluatie van de Indonesische roepiah, is zoals wjj gisteren schre ven door tal van organisaties, zowel rechts als links georiënteerd, scherpe kritiek uitgeoefend, waarbij werd be toogd dat zjj alleen maar tot omhoog vliegen van de prijzen voor de dage lijkse levensbehoeften hebben geleid. a. zwart HOOIGRACHT 11 TEL. 23951 - LEIDEN vrije landbouwmarkt mag volgens de bond in Europa slechts tot stand komen wanneer de produktiekosten in de zes deelnemende landen een zeker mini mum van overeenstemming en verge lijkbaarheid vertonen. De Belgische landbouw vreest, dat de beter georgani seerde landbouw van Nederland een aantal produkten op de Belgische markt zal gaan afzetten, welke produkten tot nu toe in het kader van het Benelux- landbouwprotocol aan minimumprijzen waren onderworpen. Anderzijds beperkt de Belgische rege ring de invoer van groenten en fruit uit Italië, Frankrijk en Spanje via een zo genaamde landbouwkalender: wanneer de Belgische telers van primeurgroen ten hun produktie op de markt brengen, ofschoon tegen relatief dure prijzen, wordt gedurende bepaalde periodes de invoer uit de zuidelijke landen «top gezet. Hierdoor kan de teelt van pri meurs worden voortgezet. In een vrije Europese markt zouden de zeer goed kope Franse en Italiaanse volle grond druiven en België (en ook in Nederland) de onder glas geteelde druiven verdrin gen. Kortom, de Belgische boerenbond wenst garanties tegen een „overrompe ling" van de Belgische landbouwmark ten door bepaalde produkten uit een der zes landen. In het algemeen zijn de landbouw deskundigen in België van oordeel, dat het Belgisch landbouwbeleid wat de binnenlandse structuur betreft „libe raler" is opgevat dan het Nederlandse, maar dat de regering veel royaler zou dienen te zijn met subsidies en met deskundige voorlichting, twee gebieden, waarop Nederland heel wat vooruitstre vender is dan België. A. Smlnk. 8 Techn. Sohool (Boerhaavelaan 44). Uit reiking diploma vakopleiding bouwbedryf 8 uur nam. ZATERDAG. Gebouw Leidsch Dagblad: Fietstocht Ned. Chr. Relsver. naar Wassenaar. 2 uur nam. en Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hova^ Getuigen. 5.30 uur nam. SchuttersveldBrandweerdemonstratie in het kader van de Vakantiebezigheden. 2.30 uur nam. doch hoog op en over de spoorbaan stond, van de lijn te krijgen. Dit ge schiedde tenslotte met behulp van een zware kraanwagen van het depot Eind hoven. De wagen werd voorlopig naast de lijn gezet. De gehele nacht heeft men ge werkt aan het herstel van de lijn. De bovenleiding, die over een afstand van 250 meter was vernield, werd opnieuw gespannen, nadat een nieuwe staander op de plaats van de weggerukte was gezet. Vanmorgen was het treinverkeer weer nonnaal en kon ook de trein naar Düsseldorf. die gisteren over Roermond moest worden geleid, weer van de lijn gebruik maken. Zoals gemeld worden aan de lijn Eind hoven-Helmond reparaties verricht. Het onderzoek wijst er op, dat de oor zaak van de ontsporing moet worden gezocht in verband met deze werkzaam heden. die werden uitgevoerd door de Rotterdamse aannemer Wilsening. Mogelijk is de lijn ter plaatse enigs zins verzakt geweest en wel zodanig, dat de druk van de trein, die daar geen snelheid hoefde te verminderen, te groot is geweest. Een feit is, dat het ongeluk over het geheel genomen nog betrekkelijk goed Is afgelopen. Het had erger kunnen zijn TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie e>n Mineralogie V. d. Werfpark 1). Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10— voorm. tot 4 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „De mens In miniatuur; de wereld van het poppenspel" (Tot 1 okt.). Rijksmuseum voor Volkenkunde. Ten toonstelling Japanse prenten. Op werk dagen 105 uur. op zondag 15 uur. (Tot 1 oktober). Van der Werfpark: Tentoonstelling Ro mantiek en Bloemen. Werkdagen 10 uur voorm. tot 11 uur nam. (18 Juli tot en met 14 augustus). De Lakenhal* „Tijdgenoten van Ver ster". Werkd. 105 uur zondags 15 u„ donderdag bovendoen 7.309.30 uur (20 Juli 23 september). BIOSCOPEN Casino „Die man is gevaariyk". 18 Jr. Dagelijks 7 en 9.15 uur. „Trouwe kame raden", alle leeft. Dagelijks 2.30 our. Rev „De drie Musketiers", 14 Jaar. Dagelijks. 7.15 en 9.15 uur. Tom en Jerry-festival. alle leeft. Werkdagen 2.30 uur. Zondag 2.30 en 4.45 uur. Trianon „10.000 bedrooms", alle leeft. Werkdagen 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „Artists and Models", alle leeft. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo „Du bist musik", alle leeft. Werk dagen 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 UUT. De avond- en nachtdienst van de apo theken te Lelden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 10 augustus 8 uur waar genomen door apotheek Herdingh en Blanken. Hogewoerd 171, tel. 20502; apo theek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136; apotheek Oegstgeest. Wllhelmlnapark 8, Oegstgeest. tel. 26274. in gehoor oy Uw huisa bel op dokterstelefoon ot WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) t "a 7ÉÏ 1 4 a g S2 3 5 a l Goj Stockholm half bew. zw 4 20 0 Oslo half bew. nno 1 17 7 Kopenhagen zwaar bew. O 8 21 0 Aberdeen motregen ono 3 15 0.2 Londen zwaar bew. z 7 24 13 Amsterdam regenbul ozo 4 22 3 Luxemburg regen zzw 4 26 13 Parijs zwaar bew. z 7 28 8 Bordeaux zwaar bew. .zzw 4 27 1 Grenoble onbewolkt 'nw 4 32 0 Nice licht bew. O 2 26 0 Berlyn zwaar bew. O 4 24 0 Frankfort zwaar bew. ozo 1 26 13 München zwaar bew. zzw 3 27 2 Zürich mist windstil 29 0.1 Genève nevel w 5 30 0 Locarno regen windstil 23 6 Wenen zwaar bew. ozo 6 28 0 Innsbruck onbewolkt w 2 27 5 Rome onbewolkt windstil 33 0 AJaccio onbewolkt ono 2 29 0 Mallorca onbewolkt windstil 33 0

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2