G< ssimis Laatste Berichten Leids kermisexploitant van brandstichting vrijgesproken U kunt thans opnieuw genieten ChristoCassimis Trein ontspoord Raad van Wassenaar moet op begroting gaan bezuinigen 96ste jaargang Donderdag, 3 augustus 1957 Tweede blad no. 29207 (Speciale berichtgeving) De Haarlemse rechtbank heeft vanmorgen een 39-jarige Leidse kermisexploi tant tegen wie twee weken geleden drie jaar met aftrek was geëist wegens brandstichting, wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. Er werd een bevel tot onmiddellijke invrijheidsstelling uitgevaardigd. Mr. dr. R. W. H. Pitloo, die bij de be handeling, die door het horen van de talrijke getuigen zeer lang duurde, had erkend, dat er twijfelachtige punten in de zaak waren, meende dat het wettige bewijs toch wel was geleverd en had daarop zijn eis geformuleerd. Onmiddellijk in vrijheid gesteld De man heeft ruim drie maanden in voorarrest gezeten. De verdenking was, dat hij het vlas in de schuur van de landbouwer J. Verkuyl aan de Sloter- weg te Nieuw Vennep, waar ook zijn ge demonteerde achtbaan in vrachauto's was ondergebracht, zou hebben aange stoken, waardoor de brand op deze boer derij, op 28 november van het vorig jaar, zou zijn vei'oorzaakt. De boerderij, eigendom van de doops gezinde gemeente in Heemstede en ver zekerd, ging in vlammen op. In de tenlaste legging was gesteld, dat de kermisexploitant de brand had ver oorzaakt om de verzekeringssom van zijn materieel te kunnen incasseren, aangezien hij nogal wat stroppen zou hebben geleden. Vijftien getuigen heb ben in de vorige zitting hun vaak tegen strijdige verklaringen in deze zaak af gelegd, onder wie een 31-jarige „steil - wandrijder", die de zaak enige maan den na de brand bij de politie had aan gegeven. Hij had deze gedragslijn ver klaard door te zeggen, dat hij eerst bang was geweest vóór de wraak 'van de exploitant. De exploitant zelf had tij dens de behandeling verklaard,, dat en kele getuigen met elkaar samenspanden om „hem in de grond te boren". Hijzelf hield staande, dat de brand was ont staan toen hij en zijn knecht bezig wa ren accu's en benzineleidingen af te tappen en bij het starten van een der motoren de carburator was teruggesla gen. Dr. A. Schierbeek 70 jaar De bioloog, dr. A. Schierbeek, oud- docent aan de Leidse Universiteit, zal morgen zeventig jaar worden. Dr! Schierbeek, die te Leeuwarden geboren werd, verwierf bekendheid door zijn publikaties op biologisch gebied. Hij schreef o.m. een biografie van de be kende bioloog Antonie van Leeuwen hoek. Dr. Schierbeek, die in 's-Gravenhage woont, zal op zijn verjaardag uitste- dig zijn. VICTORIA REGIA IN BLOEI Heden- en morgenavond staat de Vic toria Regia in de Hortus wederom in bloei. Vanavond zal haar bloem in witte schoonheid prijken en morgen in pur- per-rose. Beide avonden ie de kas van 9 tot 11 uur geopend. DOORGEREDEN NA AANRIJDING De Haagse politierechter veroordeelde een 50-jarige Leidse metselaar overeen komstig de eis tot f.40.boete of acht dagen, met toewijzing van een civiele vordering van f. 35.25. De verdachte zou te Voorschoten op 8 januari met een bromfiets op de Koningin Julanialaan op het rijwielpad na een aanrijding met een fietser zijn doorgereden voordat zijn identiteit behoorlijk was vastgesteld. De verdachte ontkende dit. Hij zou een eindje verder zijn gestopt en hebben ge wacht. Als getuige verklaarde het slachtof fer, dat verdachte door een motor was aangehouden en dat 'hij al veel eerder had kunnen stoppen. LEIDSE PLUIMVEE- EN KONIJNENSPORTVERENIGING Onder voorzitterschap van de heer C. J. van Rooden hield de Leidse Pluim vee- en Konynensportvereniging LPKV haar ledenvergadering in Oud-Hortus- zicht. Zuid-Holland in de poëzie Het bestuur van de Vereniging „Oud- Leiden" (secretariaat Cobetstraat 6) stelt thans pogingen in het werk om in het bezit te komen van gedichten, welke betrekking hebben op Zuid-Holland en wel op zijn steden en dorpen, zijn land schap en mensen in heden en verleden. Gedoeld wordt eensdeels op de histori sche en hedendaagse literatuur in bin nen- en buitenland, doch anderzijds ook op plaatselyke gelegenheidsgedichten, grafschriften, inscripties, volksrijmpjes, etc. De heren J. H. Mulder. J. Favier, B. Kukler en J. Ph. Labordus slaagden voor het examen hoofdakte (A en B). Een aardig straattafereeltje uit Montmartre in Parijs. Een tekenaar maakt in korte tijd een portret van voorbijgangers, die wel even willen blijven staan. Toeristen blijven een ogenblikje kijken naar de verrich tingen van de kunstenaar. Rijnkanaiisatie in verband met zoetwatervoorziening Voor de deelnemers aan de vakantie cursus van het Koninklijk Onderwijs fonds voor de scheepvaart aan boord van het inspectievaartuig „Prinses Juniana" heeft ir. E. M. H. Schaank, hoofdingenieur-directeur van Rijks waterstaat, directie beneden-rivieren, gisteren een uiteenzetting gegeven over de betekenis van het plan tot kanalisatie Na een kort woord van welkom, in I van <|e Nederrfln. In zijn betoog liet hij het bijzonder tot de erevoorzitter, de v00ral ""komen, welke samenhane er heer H. Rol, werden verschillende agen dapunten vlot afgewerkt. Speciale aandacht werd gevraagd voor de komende jongedierendag. Besloten werd deze tentoonstelling te houden op 17 en 18 augustus in de tuin van Oud- Hor tuszicht. Gezien het goede fokseizoen is te ver wachten, dat de keurmeesters, de heren W. v. d. Bent uit Katwijk en G. Ger- verding uit Amsterdam geen gemakke lijke 'taak zullen hebben. CONCERT ZOETERWOUDSE SINGEL De Leidse Accordeonvereniging D.V.V. verzorgt zaterdagavond een gemeente concert op de Zoeterwoudsesingel (om geving sportterrein). Onze stadgenoot L. W. Lodder, onderwijzer aan een der openbare ulo scholen, wordt door B. en W. van Bos koop voorgedragen als onderwijzer aan de openbare ulo aldaar. De Boskoopse raad moet 14 augustus beslissen over deze voordracht. Sjep ilof in ziekenhuistuin in Moskou gezien Een groep persvertegenwoordigers, die ter gelegenheid van het jeugdfestival naar Moskou zijn gekomen, heeft gis teren oud-minister Sjepiiof, die enkele weken geleden tezamen met Molotof, Malenkof en Kaganowitsj in ongenade is gevallen, in de tuin van het zieken huis Botkine te Moskou gezien. Uit het feit. dat de andere patiënten geen aan dacht aan hem besteedden, leidt men af, dat Sjepiiof zich reeds enige tijd in het ziekenhuis bevindt. Overigens zag hij er gezond en opgewekt uit. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. Anita, dr. van J. van Wingerden en G. de Book; Martlen, zn. van P. van der Bent en M. van der Plas; Frederik Johan nes, zn. van C. P. M. Bouter en E. J. Gie- zen; Matthijs Hendricus. zn. van H. de Vries en H. M. Noort; Marja Maudi, dr. van C .van der Spek en S. van der Walle; Maria Elisabeth Geslna, dr. van L. Ma- surel en E. M. Gras; Johannes Hendrikus Franciscus, zn. van J. F. van Gerven en D G. Schruer; Simon Petrus, zn. van A. dé Groot en F. Bleijenberg; Martnus, zn. van M. van Delft en A. J. Paauw» OVERLEDEN, b. H, Hoogerbetda, OS vooral uitkomen, welke samenhang tussen deze plannen en de Deltawerken bestaat. i Bij de Rynkanalisatie is het er vooral om te doen de waterhuishouding op de 1 Nederrijn en IJssel beter te gaan be heersen en de zoetwatervoorziening van Nederland in het westen en het noorden te waarborgen. Op het ogen blik blijft van het kostbare zoete water, dat door de Duitse Rijn in Ne derland wordt aangevoerd, niet meer dan 10 a 12% behouden. Na het tot standkomen van de kanalisatie van de Nederrijn zal in het Westneder landse Deltagebied een groot zoetwa terreservoir kunnen worden gevoed. Bovendien zal de aanvoer van zoet water naar het IJsselmeer aanzienlijk worden vergroot. Uit dit reservoir, dat 260.000.000 m3 water kan bergen, zal Noord-Nederland dan in tijden van droogte kunnen putten. Ook voor de binnenscheepvaart zal de Rijnkanalisatie zeer belangrijk zijn. In droge tijden kan het thans voorkomen, dat IJssel en Nederrijn maandenlang nauwelijks kunnen worden bevaren. Na de kanalisatie zullen deze „droge tijden" aanzienlijk geringer worden, wat uiter aard groot economisch voordeel met zich meebrengt. De nauwe samenhang tussen deze plannen en de Deltawerken houdt in, dat er ook een coördinatie in de uit voering van deze twee gigantische Ne derlandse waterwerken zal bestaan. Overval op dorp in West-Java Een zwaar gewapende bende van ongeveer 150 man heeft een dorp in West-Java geplunderd en 85 huizen in brand gestoken, voordat een leger- brigade verscheen om de indringers te verdrijven. Een dorpsbewoner en een bandiet vonden daarbij de dood. Het was het dorpje Negia in het dis trict van Bandoeng. Inmidels werd van de zijde van het 11e Infanterieregiment in West-Java meegedeeld, dat in de eerste helft van dit jaar 538 bandieten gedood werden tijdens botsingen met. legereenheden. 84 werden gewond en 89 werden gevangen genomen. Het leger legde voorts beslag op een grote hoeveelheid vuurwapens: automatische en gewone geweren en pistolen. In dezelfde periode werden 41 man nen van de politie en van het leger en 239 'burgers door de 'benden gedood. Grotewohl herhaalt plan voor Statenbond De Oostduitse premier, Grotewohl, heeft vandaag, in aanwezigheid van de Sovjetrusische partijleider Kroesjtsjef het reeds door alle Westduitse partijen verworpen voorstel herhaald om, als in leidend stadium tot hereniging, Oost en West-Duitsland in een statenbond t« verenigen, waarbij beide landen hun zelfstandigheid zouden behouden. Naar aanleiding van deze rede van Grotewohl merkte Kroesjtsjef op: „Het Oostduitse voorstel om Oost- en West-Duitsland, als inleidend stadium tot een hereniging, in één statenbond te verenigen, toont aan dat Oost-Duits- land het denkbeeld van een vreedzaam naast elkander bestaan van staten met verschillende maatschappelijke stelsels steunt. Doch de Westduitse Bondskan selier, dr. Adenauer, wil een politiek van kracht volgen, waarmede hij in het voetspoor van Hitier treedt. De weg, waarop Adenauer het Duitse volk wil voorgaan, is een zeer gevaar lijke. Daarom keren alle vredelievende personen in Duitsland zich tegen Ade nauer. Wij hopen, dat de Duitse wer kende klasse haar stem zal verheffen tegen het Duitse militarisme en de mogelijkheid van het uitbreken van een derde wereldoorlog". Omtrent de kortgeleden te Berlijn door de Verenigde Staten, Groot-Brit- tannië, Frankrijk en West-Duitsland afgelegde verklaring over Duitse her eniging zei Kroesjtsjef: „Al dat gepraat over vrije verkiezingen in geheel Duits land is huichelachtig. Hoe kunnen ver kiezingen vrij zijn, wanneer de West duitse communistische partij verboden is? Dit verkiezingsvoorstel heeft ten doel van geheel Duitsland een basis voor de agressieve Noordatlantische ver dragsorganisatie te maken". Kroesjtsjef herhaalde dat de Sovjet- Unie bereid is haar troepen uit Oost- Duitsland, Polen, Hongarije en Roeme nië terug te trekken, „wanneer het zelfde geschiedt met de NAVO-troepen in West-Duitsland, Frankrijk, Groot- Brittannië en andere landen". Weinig tegenstand bij opmars in Oman Het dorpje Karsja in het sultanaat Oman is volgens een Reu ter-bericht zonder tegenstand bezet. Bij Rada, dat anderhalve km. verder ligt, werd enig verzet ontmoet, maar het dorp gaf zich toch „onverwijld" over, aldus een offi ciële Britse woordvoerder. De troepen van de Sultan zijn thans, in hun opmars vanuit Izz, zestien km. gevorderd, zodat zij Nizwa tot op acht km. zijn genaderd. Twee dorpen werden hierbij bezet. Golf van arrestaties in de Hongaarse hoofdstad Volgens Hongaarse vluchtelingen te Wenen is de golf van arrestaties, die thans over Boedapest gaat, ontstaan door de losse aantekeningen van een reeds lang gepensionneerde officier van het voormalige Oostenrijks-Hongaarse leger, kolonel Ferenc Krevhegyi, die enige tijd geleden in een koffiehuis werd aangehouden, waar hij met oude vrienden zat te praten. In zijn bezit werd een oud notitieboek gevonden, waarin hij de namen had opgekrabbeld van hen, die volgens hem het land zou den moeten leiden. Tot dusver zouden er in de afgelopen weken ruim vierduizend personen zyn aangehouden, onder wie de leden van de door kolonel Revhegyi gewenste „re gering" met al hun vrienden en ver wanten. De Hongaarse autoriteiten spraken van een „komplot" om het i communistische bewind omver te wer pen. Dodelijk ongeval door dronken bestuurder De rechtbank te Maastricht heeft I vanmorgen een 30-jarige bakker uit Valkenburg veroordeeld tot een ge- vangenisstraf van zes maanden en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van drie jaar, omdat de man op de avond van 9 juni j.l. te Mar graten een aanrijding veroorzaakte. De bakker, die sterk onder invloed j van alcohol was de bloedproef toonde j een promillage van 2.35 aan had toen hij met zijn bestelwagen een bromfiet ser passeerde, deze aangereden. De bromfietser, F. H. Hendriks, die, zoals later bleek de oom van de bakker was, liep een ernstige schedelbreuk op, waaraan hij 'twee weken later was ge storven. van de fijne aroma van de beroemde sigaretten. Ze worden weer recht streeks uit Egypte ge ïmporteerd. Let op het wettig beschermde importzegel VERSE DIREKTE IMPORT Aanvaring „Groningen" eind september voor Marineraad (Van onze Haagse redactie) Eind september zal de Marineraad beginnen met de behandeling van de aanvaring tussen de onderzeebootja ger „Groningen" en een Texelse kot ter op 29 mei, waarbij de kotter on middellijk zonk en de „Groningen" ernstige schade opliep. Het onderzoek naar deze aanvaring is thans nog in volle gang. De kapitein- luitenant-ter-zee A. M. Niessink, de toenmalige commandant van de „Gro ningen", heeft zich voor dit onderzoek ter beschikking gehouden en werd commandant van de kruiser „De Ruy- ter", welk vaartuig niet in het oefen programma van de Marine is opgeno men en zodoende in ons land blijft. Tussen Eindhoven en Venlo De trein, die om 13.26 uit Eind hoven naar Venlo is vertrokken, is in de omgeving van Helmond ont spoord. Volgens de eerste berich ten zijn er vier ernstig gewonden. Het baanvak is geheel versperd, de dienst wordt onderhouden met autobussen. Naar ons door de stationschef te Helmond wordt meegedeeld zijn er bij het ongeluk géén doden te betreuren. Montgomery naar Nederland (Van onze Haagse redactie) Veldmaarschalk Montgomery zal van zaterdag 17 tot maandag 19 augustus een bezoek aan ons land brengen. Te Den Haag zal hy o.a. confereren met minister Staf. BEURSOVERZICHT Redelijk herstel AMSTERDAM 8 Juli De flauwe stemming van gisteren, die eigenlijk voor de gehele markt gold, is vandaag gevolgd door een behoorlijk herstel. De verliezen werden weliswaar niet overal geheel ingehaald, maar toch aanzienlijk ingekrompen. Kon. Olie werd ingezet op f. 215.60 en steeg nog tot f. 216.40, slot circa f. 216, tegen gisteren f. 211.30. Ook Unilever verbeterde en varieerde van 438 tot 440%, slot 439 (gisteren 431). K.L.M. kwam boven de f. 130 en noteerde vrijwel de gehele mid dag f. 131 (f. 129.80). Philips avanceerde circa 8 pnt tot 284%, AKU vex-beterde 4 punten tot 181. De activiteit was de gehele middag niet groot. Bij de arbi trage trad Zwitserland als koper op. De Scheepvaartafdeling had weliswaar een vrij lusteloos, maar toch geen on gunstig verloop. De meeste actieve soor ten verbeterden 1 a 2 punten, waarbij vooral voor Van Ommeren en Van Nie- velt kooporders in de meerderheid wa- ren. Wat. de Indonesische afdeling be- j ressant verloop gehad, doch de stemming treft blijft de onzekerheid aanhouden. I was in doorsnee iets beter. Prolongatie Amsterdam Rubber was een fractie 41/4 pet. Het Leidsch Dagblad De krant voor iedereen luier, H.V.A. en Verenigde Deli daaren tegen iets beter. Ook de Staatsfondsen- markt bood vanmiddag weinig stof tot bespreking. Bij opening lagen de voor naamste soorten licht verdeeld, doch tegen slot noteerden vrijwel alle papie ren een fractie beneden gisteren. Al met al heeft de beurs wederom een oninte- Onder voorzitterschap van burgemeester S. baron van Wijnbergen kwam de raad van Wassenaar gisteravond in vergadering bijeen. Aangezien Gedeputeerde Staten hun g oedkeuring hebben onthouden aan de begroting voor het dienstjaar 1957, omdat voor het sluitend maken daarvan moest worden beschikt over een bedrag van f. 640.000 uit de saldi-reserve, is het treffen van bezuinigingsmaatregelen noodzakelijk. Afgeronde voorstellen zullen in de vergadering van 4 september worden gedaan. Eén zaak kon in verband met het nieuwe schooljaar bezwaarlijk worden uitgesteld, namelijk vermindering^ van Ingevolge een verzoek van het be- j stuur van de Vereniging voor Christelijk Nationaal Onderwijs om medewerking het aantal lesuren vakonderwijs. B. en j voor uitbreiding van de chr. school aan WASSENAAR ONGEVALLEN OP DE WEG Leidenaar zwaar gewond Toen de 37-jarige bromfietser C. Voorzaat uit Leiden op het rijwielpad langs de Rijksstraatweg twee voor hem rijdende fietsers wilde" passeren kwam hij in botsing met de uit de tegenover gestelde richting komende 25-jarige bromfietser Th. B. van Galen uit Zoe ter meer. Beiden kwamen te vallen, waarbij de Leidenaar een schedelba sis-fractuur en een kaakfractuur op liep en Van Galen snijwonden aan zijn gelaat en handen. Zij werden naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden ver voerd. De bromfietser W. J. van Leeuwen uit Den Haag. die bij de Rozenweg op onvoorzichtige wijze de Rijksstraatweg overstak, werd door een auto aangere den, met het gevolg, dat zijn echtgenote, die op de duo zat. een heup- en een lin kerbovenbeenfractuur opliep. Zij werd vervoerd naar het R.-K. Ziekenhuis te Den Haag. W. stelden voor het getal wekelijkse les uren lichamelijke ontwikkeling terug te brengen van 17/8 op 11/2 en vooralsnog niet in te voeren vakonderwijs in muziek en zang, waarvoor reeds bedragen waren uitgetrokken. Een en ander betekent een bezuiniging van f. 11.416.25 per jaar. Het voorstel werd na een korte bespreking aangenomen. Overeenkomstig de richtlijnen van de minister van Binnenlandse Zaken wer den voor het gemeentepersoneel vastge- de Middelweg met één leslokaal, werd besloten tot het verlenen van deze me dewerking door beschikbaarstelling van een lokaal van de openbare school no. 1. „OVERBODIG" Naar aanleiding van een nota van het Ned. Verbond van Middenstandsver enigingen betreffende schadeloosstelling van huurders/ondernemers als gevolg van stedebouwkundige maatregelen ga- steld de looncompensatie in verband ven B. en W. als hun mening te kennen, met de huurverhoging en gewijzigd de lonen van jeugdige en volwassen man nelijke werklieden, benevens de kinder toelage. dat voor de enkele gevallen, welke zich in Wassenaar mogelijk zouden kunnen I voordoen, zij het instellen van een com- missie en de vaststelling van een spe- Donderdag 8 augustus ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. In het algemeen ambtenarenregle- siale schadevergoedingsregeling als door ment werd opgenomen een ongemakken toeslag, overeenkomstig het voorschrift van de minister van B.Z. met een maximum van f. 3.50 per week of f. 5.20 per maand, terwijl werd besloten om aan genoemde bewindsman te kennen te geven, dat de raad diens bezwaar ten aanzien van de prestatietoeslag, waartoe door de raad was besloten, betreurt, ver gezeld van een uiteenzetting over de onbruikbaarheid voor deze gemeente van een tariefloonstelsel. Besloten werd tot verkoop aan H. Ligtvoet van een perceel grond aan de Crocusstraat ter grootte van 278 c.a. tegen de prijs van f. 20 per c.a. Op diens verzoek werd aan de vak onderwijzer M. van Arkel eervol ontslag verleend. het N.V.M. bedoeld overbodig achten, waarbij zij voorts nog opmerken, dat het ontbreken van een zodanige regeling het toekennen van een schadevergoeding aan ondernemers door de raad geenszins in de weg staat. Zij stellen voor de nota voor kennisgeving aan te nemen. Mr. L. G. Hortensius nodigde B. en W. uit zich uit te spreken voor een schadevergoeding óók aan huurders, waarmee meerdere raadsleden hun in stemming betuigden. De bespreking, welke hierop volgde, liep uit op het aanvaarden van een motie, waarin de raad zich uitsprak voor een gerechtvaardigde schadever goeding aan huurders en aan B. en W. werd verzocht, hieraan gevolg te willen geven. Vorige Slotkoers koers v. heden 87 86% Grootboek obl. 3% 77 Ned. '47 3% (3) 83 iV 82 fï 88 L 86% 85 Va 85 tè 85% 80% 80% 80% 80% 80% 80% 83% 83 82 81 Dollarlng '47 3 95% 95% Investeringscert. 3 90 iV 89% 891'« 88% Cert. NWS 55% 84% 84% Grootboek '46 3 86% ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand. en Ind. B. 41% 41% Nat. Handelsbank 97 96% Ned. Handelmij. 157 159% A.K.U 177% 181 v. Berkel's Patent (v) 198 196% Calvé Delft eert 344 344% Kon Pap v Gelder 187% 187% Hoogovens cert 293 297 Müller en Co. N.B. 345 345 Ned. Kabelfabr 271 274% 276% 284% 149% 150% 431 438% Wilton Feyenoord 225 223% Biliton 2de rubr 240 238 Dordtse Petr gew 996% 1026% Kon Petr (f 20.— 212.00 217 idem (50 t 20 211.30 216.25 A'dam Rubber 69% 71 Deli Mijen (Ver.) eva. 82% 83% HVA 115% 115% 39% 40 59 59 B Vorstenlanden 25% 25% Holl Amerikalljn 165% 168% Java China Paket 154% 157% Kon N Stoomb 145% 146% Kon Paket My 142% 144 Stoomvaartmy Ned 172 173 Van Ommeren cert 237% 249 Kon Rott Lloyd 163% 165 Ned Scheepv Onie 154 156 KJL.M 129.80 Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 99% 100 Premieleningen A'dam '33 3 93 88 L A'dam '51 2% 83 83% B A'dam '56 12% 78% 78% A'dam '56 II 2% 88% 89% Eindhoven '54 2% 79% Enschede '54 2% 78 78 Den Haag '52 I 2% 87 87 88 R'dam '52 I 2% 89% 87% Utrecht '52 2% 89 88% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Amst. Bank 201% HJ.Ü. eert196 Rott. Bank 165 Twentsche Bank 165% Industriële Ondernemingen 203 195% 165 166 Albert Heyn 267% 267% Borneo Sum. HMy. 63% 60% Ned. G. en Sp. Fabr. 179% 179 Kon. Ned. Grofsm. 98% 98% Internatio 85 86 Rott. Droogdok My 570 558 Tieleman en Dros 15 15% Ned My Walv.vrt. 58 L 57% Spoorwegen Deli Spoorweg My. 13 12% Amerik. fondsen Canadian Paclfio R. 33% 34A Intern Nickel 91% 93% 63 63% Bethlehem Steel 48 119% 68 69% Genera) Motors 43% 44 H 105% 106% 54 55% Shell Oi) 86% 87% 30% 30fj ün States Steel 67% 69H Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 85 85% Den Haag 1937 1 3.. Leiden 1947 R'dam '37 I-III 3% 95% Aandelen VK 7/8 Edelmet Kon AA 59 Prei wu idem 67 68 G Electrolas B 325 320 Holl Constructie 345 mg our v Bouwnyv 122 Int Kunststof! Ind 40% 39% Leldsche Woispinn Sikkens Lakfabr '53 224GL 223 L 415 L Ver Touwfabrleken 169 168 Wernlnk's Betonm 77% 77% Van wyk Textiel 76 76

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3