Laatste Berichten Aquarium tentoonstelling in Katwijk werd officiéél geopend WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1957 Ruit ingegooid en horloges uit etalage gestolen In de afgelopen nacht is bij een Juwe lier aan de Jutfaasseweg te Utrecht met een straatklinker de etalageruit inge gooid. Er zijn vijftien horloges wegge nomen met een totale waarde van f. 900. De politie stelt naar de dader, die geen sporen heeft achtergelaten, een onderzoek in. Ongedeerd na val van 8 m.l (Van onze correspondent) Gisteravond om elf uur is te Gronin gen een 17-jarige jongen van acht meter hoogte uit een slaapkamerraam geval len. Behoudens een gekneusde enkel en pijn in zyn rug, kwam hij er ogen schijnlijk ongedeerd af. Hy is ter obser vatie naar een ziekenhuis vervoerd. Nog een dode in verkeer (Van onze correspondent Op de weg te Kiel Windeweer (Gr.) reden een bromfietser en de 38-jarige W. Reinders per rijwiel, beiden afkom stig uit Wiel Windeweer, naast elkaar. De fietser liet zich voorttrekken door de bromfietser. Toen plotseling de pet van Reinders afwoei en hij er naar greep, kwam zyn voorwiel tegen de bromifets aan. Tengevolge daarvan kwam Rein ders ten val en hij smakte met het hoofd op de weg. Met een schedelbasisfractuur werd hij naar het Academisch Zieken huis te Groningen overgebracht, waar hy inmiddels is overleden. Inbrekers haalden buit van f 34.000 binnen Het Gerechtshof te Den Haag heeft vanmorgen de zaak tegen een stelling- maker uit Rotterdam en een verkoper uit Schiedam, die by een inbraak op 23 november 1956 te Rotterdam een buit van f. 34.000 in de wacht sleep ten, terugverwezen naar de rechter commissaris teneinde een psychia trisch rapport over deze mannen te doen uitbrengen. De 43-jarige stellingmaker en de 28-jarige verkoper hadden, na aanvan kelijk ontkend te hebben, toegegeven op de avond van de 23e november in een woning aan de Pieter Postlaan in Rot terdam te hebben ingebroken. Zij had den een tip gekregen van een kelner, dat de bewoner zijn winkel in Schiedam had verkocht en veel geld in huis had. De Procureur-Generaal had bevesti ging van de rechtbankvonnissen gere- kwireerd. Deze waren voor de stelling maker drie jaar en zes maanden en voor de verkoper drie jaar gevangenisstraf. STADSNIEUWS JUBILEUM H. J. SLOOS De heer H. J. Sloos, die dezer dagen het feit herdacht, dat hij voor 25 jaar als boekhouder in dienst trad bij „Het Haardenhuis" is hedenochtend in het hoofdkantoor aan de Herengracht door het personeel gehuldigd. Reeds vorige week geschiedde dit door de directie. De heer L. Zwanenburg, die namens het personeel gelukwensen aanbood, overhandigde de jubilaris een televisie tafel. Bovendien werd zijn echtgenote met een bloemenhulde verrast. Een der directeuren, de heer Joh. de Nie. voegde hieraan nog een woord van felicitatie toe. Een feestelijk samenzijn volgde op deze hartelijke huldiging. LEIDERDORP Geslaagd Onze plaatsgenoot, de heer M. A. v. d. Horst slaagde te Den Haag voor de Nijverheidsakte metaal bewerking en gereedschapskennis. WASSENAAR PISTOOLWEDSTRIJDEN POLITIE Gisteren werd door de Wassenaarse Politie Schiet- en Sportvereniging de jaarlijkse onderlinge pistoolwedstrijd gehouden op de banen aan de Klip. Op uitnodiging van de wedstrijdleider bri gadier C. Lugthart, die een kort inlei dend woord sprak, werd de eerste serie geschoten door het oudste lid de heer P. J. van der Krogt. Uitslagen: Klasse I: 1. W. Smeeman, 45 punten; 2. P. van Sintmaartensdijk 44 p.; 3. C. Lugthart 43 p. Klasse II: 1. J. C. van Dongen 44 p.; 2. E. Stuivenwold 43 p.; 3. W. de Korte 41 p. Genodigden: 1. R. P. J. van den Berg van Saparoea, 43 p.; 2. P. Zonneveld, 43 p. De heer Smeeman kwam door het winnen van deze wedstrijd in het bezit van de Weise-wisselbeker. Hij bemach tigde voorts voor de pistoolwedstrijd en het beste gemiddelde bij de oefeningen de Hobokenbeker en verder voor de beste prestatie scherp geweer de Stui- venwold-beker, waardoor hij tevens clubkampioen werd. Aan de heer J. J. Flamman vielen voor dit jaar ten deel de Delcourt van Krimpen-beker voor het grootste aan tal rozen op de vier wapens, de VW- Wassenaar-beker voor de beste wed- strijdprestaties op de vier wapens en de Slier-beker voor de beste prestaties op buks en K.S.O. geweer. Geluksbaan dames: 1. mej. Schuls; 2. mevr. R. van Leeuwen; 3. mevr. C. Lugthart. Geluksbaan heren: 1. A. van Delft; 2. J. ter Mors; 3. D. van Dijk. De prijzen werden uitgereikt door hoofdinspecteur C. B. M. Wolf. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. Apolonia Theodora Maria, dr. van J. T. 1 Hogenboom en A. A. van Amsterdam; Jo hanna Maria, dr. van L. Duljzend en C. Slra- Anita Maria. dr. van M. G. van der Leden en G. M. Plessers; Johannes Hubertus, zn. van J. Kettenls en M. C. Raaphorst; Frits Willem, zn. van A .F. Akkermans en W. J. van Doorn; Louise, dr. van C. J. l'Amle en J. Klinkenberg; Sebastlaan Nicole is, zn. van H. O. van Os en E. A. Boerstra: Lamina Maria Har- mina, dr. van J. A. Versluis en J. Oeben; Suzanne Cornelia Maria. dr. van J. W. A. Meijer en M. J. van der Pas; Elizabeth Hermine. dr. van H. J. A. Oosterhuls en D. M W. Bosch; Jolanda Cornelia, dr. van C. J. Bakker en W. A. M. Pennings. OVERLEDEN. M. C. Verberg, 79 Jr., weduwe van F. J. L. van Noort; W. A. Verhage, 11 uur, zoon; J. Kok, 67 Jr.. man» Sergeant-majoor bestal het Rijk Verkocht bioscoopkaartjes twee maal (Van onze Haagse redactie) Voor de Krijgsraad te Velde West te Den Haag stond hedenmorgen te recht een beroeps sergeant-majoor, die in Rotterdam was gelegerd, geen dienst deed maar de M.T.S. bezocht. In zyn vrye tyd hielp hij als kaartjes- verkoper bjj filmvoorstellingen van de Dienst Welzijnszorg. Om zijn zak te spekken verkocht hij kaartjes twee maal. d.w.z. hy scheurde de kaartjes doormidden en gaf iedere bezoeker slechts een half toegangsbewijs. Op deze manier wist hy zich meester te maken van 200 gulden. De zaak kwam uit, toen twee ser geants zich in de pauze van een voor stelling buiten de zaal wilden begeven en bij controle ieder de helft van het zelfde kaartje bleken te bezitten. De auditeurmilitair bracht naar voren dat men reeds eerder vermoedens tegen de sergeant-majoor had gekoesterd, maar er geen werk van had gemaakt. Hij vond de man niet geschikt een der gelijke rang te bekleden en vorderde wegens verduistering twee maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en onvoorwaardelijke ver laging tot de rang van soldaat der laag ste klasse. De verdediger vond aan het gehele geval een wrange smaak. De manier, waarop beklaagde werd „gevangen" was beneden peil. Beklaagde hoorde niet op de M.T.S. en was ook enigszins aan de drank. Hij achtte verlaging van rang niet op zijn plaats en vroeg een geld boete. De Krijgsraad veroordeelde beklaagde tot een maand gevangenisstraf. Aanvaller van Altrincham krijgt een kleine boete De 64-jarige Londenaar Philip King- horn Burbidge is heden tot een boete van een pond (tien gulden) veroordeeld, omdat hij gisteravond Lord Altrincham een klap had gegeven. De beklaagde die lid is van de „League of Empire Loyalists" (Liga van Rijksgetrouwen). verklaarde schuldig te zijn. „Gezien de schunnige aanval van Lord Altrincham op de koningin was ik van mening, dat fatsoenlijke Britten hun verbolgenheid wat behoorden te tonen". De rechter zei. dat weliswaar ongeveer 95 procent van het Britse volk door het artikel van Lord Altrincham „beledigd en van walging vervuld is", maar dat ongeveer 99.9 procent zeker niet Bur bidge als zijn kampioen zou uitkiezen. „Alles wat U gedaan hebt is een zeer onsmakelijke geschiedenis nog onsma kelijker maken", aldus de rechter. Bij het verlaten van de rechtzaal zei Burbidge: „Ik heb het gebaar gemaakt en ik denk dat er miljoenen zijn, die hetzelfde zouden hebben willen doen". Intussen heeft premier Menzies van Australië de kritiek van Lord Altrin cham op de Koningin ook „walgelijk" genoemd. De „Zwarte ruiter" nu in cassatie De vakantiekamer van „De Hoge Raad" heeft vandaag het cassatieberoep behandeld van de „Zwarte Ruiter" uit Mierlohout, thans gedetineerd, die - door het gerechtshof in Den Bosch we gens verschillende misdryven veroor deeld tot 15 jaar gevangenisstraf- enige maanden geleden wist te ontvluchten uit het huis van bewaring te Scheve- ningen. In Rotterdam is de vluchteling toen weder gearresteerd. Mr. v. Berckel rapporteerde en zeide dat de requirant tijdig in cassatie is ge komen. Daarna heeft mr. J. Th. Vermeulen vier cassatiemiddelen toegelicht. Hij wees erop. dat in deze zaak zeven dag vaardingen zijn uitgebracht. De eerste drie middelen waren gericht tegen dief stal van een personenauto te Nijmegen en de roofoverval op het postkantoor te Ravenstein. Het vierde was gericht te gen de strafmotivering in de zeven za ken. Pleiter kwam ertegen op. dat de herroeping van requirants bekentenis met betrekking tot de autodiefstal en de ontkenning - aldus pleiter - zijn ver worpen op gronden, die ter rechtzitting niet zijn behandeld. Ook blijkt uit het bevestigde vonnis der rechtbank niet. welke middelen zijn gebezigd voor het bewijs van de gevoegde zaken. In het laatste middel betoogde pleiter, dat de rechtbank voor de strafbepaling in aanmerking neemt de omstandighe den waaronder de maatregel van terbe schikkingstelling wordt geëffectueerd, benevens de aanmerkelijke grond van stelligheid, dat requirant elke kans om zich aan zijn vrijheidsbeneming te ont trekken, zal gebruiken. De rechtbank laat daarbij enerzijds een omstandig heid mede werken, die niet te harer be oordeling staat en voor de strafbepaling niet redegevend kan zijn. Anderzijds neemt zij een omstandigheid in aan merking die bij het onderzoek niet aan de dag is getreden. In deze zaak zal de advocaat-generaal mr. Loeff op 14 augustus conclusie ne men. Buurvrouw met mes gestoken (Van onze correspondent) Vanmorgen omstreeks elf uur meldde zich o-p het politiebureau te Enschede een 47-jarige bewoner van een perceel aan de Burgemeester Jacobsstraat, die even tevoren zijn 37-jarige buur vrouw met een breekijzer op het hoofd had geslagen en met een brood mes enkele messteken in de rug had toegebracht. Het slachtoffer is in het ziekenhuis „Ziekenzorg" opgenomen. Aanvankelijk zag men haar toestand zeer ernstig in, maar later werd ver namen, dat het meeviel. Vanmorgen hoorde een buurvrouw plotseling gegil achter het huis en toen zij ging kijken, vond zij de buurvrouw bloedend op de grond liggen. De dader was reeds op zijn fiets gestapt om zich te gaan -melden bij de politie. De recherche stelt een onderzoek in naar het motief van de daad. Gisteravond werd in de zaal Haasnoot, Dwarsstraat 2, de aquariumten toonstelling „Aqua Katwyk" door burgemeester H. Duiker officieel geopend. De voorzitter van de Aquariumvereniging „De Discus" heette de aanwezigen har telijk welkom, in het bijzonder de bur gemeester, diens echtgenote, de voorzit ter van WV, mr. J. van der Plas en de directeur der gemeentebedrijven, de heer Blom. Verder bracht spr. zijn dank uit aan het gemeentebestuur, VVV en directeur der gemeentebedrijven voor de verleende medewerking tot het doen slagen van deze tentoonstelling. Ook gaf hy een pluim aan de leden voor de vele werkzaamheden die zij hadden verricht om de tentoonstelling op te bouwen. Hierna werd het woord gegeven aan de burgemeester, die opmerkte, dat hy gaarne aan het verzoek had voldaan om deze tentoonstelling te openen. Een ver eniging, aldus spr., moet zoveel levens kracht hebben, dat zij op eigen benen kan staan, en niet op overheidssteun behoeft te bouwen. Spr. was zeer dank baar dat de leden zelf zoveel vrije tijd aan de tentoonstelling besteedden. Dit is een nuttige vrije tijdsbesteding en een aardige liefhebberij, waarbij ook de lij dende mens door de vereniging niet wordt vergeten. Aan de bedlegerige mensen heeft men reeds vaak getoond, waarvoor hij de leden zeer dankbaar was. Spr. was zeer verheugd, dat Juist deze opening van de tentoonstelling in het badseizoen kon plaats vinden, aan gezien door WV op ander gebied reeds veel wordt gedaan. Spr. hoopte dan ook op veel bezoek van de zijde der bad gasten. Hiermede verklaarde de burge meester de ten-toonstelling voor geopend. Hierna werden de verschillende aqua ria bekeken. Het houden van allerlei soorten visjes, afkomstig uit rivieren, meren en zeeën heeft in de laatste ja ren een enorme vlucht genomen. De aquariumliefhebberij is er een, die een ieder een 6tapje dichter bij het wonder De voorzitter van „De Discus'' wijst burgemeester en mevrouw Duiker op enkele bijzonderheden in een der aquaria. (Foto L.D./Jaap van Duyn) der natuur kan brengen. Vooral dege nen, die door gebrek aan tijd of anders zins niet in staat zijn hele dagen buiten door te brengen, zijn ertoe overgegaan zcih zulk een „waterwereldje in eigen huis" aan te schaffen. Maar deze ten toonstelling heeft volgens de voorzitter van „De Discus" ook nog een ander doel, het instandhouden van de taak, welke de vereniging op zich genomen heeft om de zieken te helpen door het plaatsen van een aquarium, welke dan door de vereniging gratis wordt aange boden. Verschillende zieken zijn reeds in het bezit van een aquarium. De laatste maanden waren de financiën van dien aard, dat het bestuur van de vereniging zich bezorgd ging maken over deze actie. Daarom hoopt het bestuur, dat deze tentoonstelling ten volle zal slagen, daar een deel van het batig saldo ten goede zal komen aan de actie: „Elke zieke gratis een aquarium". Matroos uit Naaldwijk verdronken in Rotterdam? Het vermoeden bestaat, dat een 22-jarige matroos, M. v. d. Berg, uit de Westlandstraat te Naaldwijk, gis teravond in Rotterdam is verdronken. Hij is opvarende van het Rijnschip „Gurnemanz", dat aan de Steenplaat ligt. De schipper van dit schip was gister avond met de matroos met een roei boot aan boord gekomen en had hem langs de roef naar het voorschip zien lopen. Omstreeks middernacht zag de schipper, dat de roeiboot nog steeds langszij lag en niet was gedraaid, zoals de gewoonte was. Hij vond het vreemd en ging met een andere opvarende op onderzoek uit en toen bleek hun, dat de matroos van de boeg verdwenen was. Men vermoedt, dat hij overboord gesla gen en verdronken is, maar dreggen heeft tot nu toe geen resultaat opge leverd. Overeenstemming in Frans kabinet Premier Bourges-Maunöury heeft vanochtend na besprekingen met zyn minister van Financiën, Gaillard, en die van Defensie, Morice, meegedeeld, dat er volledige overeenstemming is bereikt over het plan van Gaillard voor soberheid en bezuiniging. Zoals bekend had Gaillard aange kondigd, dat hij zou aftreden als zyn program niet zou worden aanvaard. De premier zei, dat de moeilijkheden „op een zeer bevredigende wijze" zyn geregeld. TENNIS Nationale kampioenschappen Van maandag 12 tot en met vrijdag 16 augustus a.s. worden te Scheveningen de nationale tenniskampioenschappen gehouden. Ter verdeling over het lo tingsschema heeft de Kon. Ned. Lawn- tennis Bond de volgende opstelling ge maakt van de geplaatste spelers naar sterkte in de verschillende nummers: Herenenkelspel1. Dehnert, 2. Kara- moy, 3. Van Dalsum, 4. Goris, 5. Krijt, 6. Van Meegeren, 7. Van Eijsden, 8. Kloezen. Damesenkelspel: 1. mevr. F. de Soet- Ten Bosch, 2. mevr. Thung, 3. mevr. Me ters, 4. mej. Wienese. 5. mevr. Rouwen- horst. 6. mej. F. Marinkelle. 7. mej. Grosveld, 8. mej. J. Marinkelle. Herendubbelspel; 1. Dehnert-v. Dal sum. 2. Goris-Karamoy. 3. Maris-Van de Weg. 4. Van Eijsden-Kloezen. Damesdubbelspel: 1. mevr. Roos-mevr. Van der Storm. 2. mevr. Thung- mevr. Peters, 3. mevr. De Soet-mej. Ferir, 4. mevr. Hennink Versteege- mevr. Rool- ker. Gemengd dubbelspel: 1. mevr. Van der Storm-Dehnert. 2. mevr. Peters-Go- ris, 3. mej. Ferir-Karamoy. 5. mevr. Thung-Van Eijsden. VOETBAL Oostenrijk verzet zich tegen de FIFA (Van onze Weense correspondent) De Weense voetbalclub „Austria" heeft zich bewust verzet tegen het be sluit van de FIFA. door de twee Hon gaarse voetballers Szalai (vroeg;er MTK) en Matesz (vroeger Vasas) in Nieuw Zeeland te laten spelen, ondanks de schorsing uitgesproken door de Hon gaarse voetbalbond en door de FIFA. Met deze handelwijze is niet alleen de sportwereld, maar ook de algemene pu blieke opinie in Oostenrijk het volko men eens. Alle bladen veroordelen in dit verband nog eens het slappe standpunt van de FIFA. die zich bij de eisen van de Hongaarse voetbalbond heeft neer gelegd en een groot aantal gevluchte spelers schorste. „Kadar en consorten treden de meest primitieve mensenrechten met voeten, maar de. FIFA gelooft dat zij zich te genover hen aan geen enkele overtre ding van het reglement schuldig mag maken. Wat zij „fair" noemt, is in dit geval lafheid, want, zij is bang dat Hon garije en de andere communistische staten him lidmaatschap zullen opzeg gen", aldus „Neues Oesterreich". WIELRENNEN Arie van Vliet wacht grootse huldiging Arie van Vliet, die dit jaar afscheid neemt van de wielersport, wacht op 22 augustus a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam een grootse huldiging. Op die avond worden de revanches van de wereldkampioenschappen gereden, waar bij het puikje van de internationale wielerwereld aanwezig zal zijn. Voor de huldiging van Van Vliet is directeur Bessem op de aardige idee ge komen om van elke wielerclub een of twee afgevaardigden uit te nodigen met de clubvlaggen, zodat actief wieler- Nederland de erepoort zal vormen bij de intocht van Van Vliet. Antwerpse driedaagse Aan de Antwerpse driedaagse, van 11 t.m. 13 augustus a.s., zullen tien ploegen van zeven renners deelnemen. De Neder landse ploeg, waarvan Kees Pellenaars leider is, zal bestaan uit Piet de Jongh, Piet Maas, Frans Mahn, Leo van der Pluym, Wim en Piet van Est en Wout Wagtmans. Het veld Is zeer sterk bezet, vrijwel alle bekende Belgische wegren ners zullen van de party zyn. Het sche ma voor de driedaagse ziet er als volgt uit: Zondag 11 augustus, eerste rit: Ant werpenAntwerpen 200 km. Tweede rit: ploegtydrit over 15 km. Maandag 12 augustus, derde rit: tyd- rit over 19 km te Wilrijk; vierde rit; Wilryk—Wilryk 200 km. Dinsdag 13 augustus, vyfde rit: Ant werpenLier 135 km; zesde rit: Lier Antwerpen, 180 km. MARKTBERICHTEN RIJNSBURG, 6 augustus. Groentevei ling. Aardappelen 1517; andyvle 12-15; herenbonen 6070; uien 13-15; waspeen A 17—23; B 25—32 per kilo; bloemkool A 2035. B 1217, C 1011 per 6tuk; sel- dery 24; peterselie 24; bospeen 35 40; radys 810 per bos; sla 615 p. krop. TER AAR, 6 augustus. Groenteveiling. Snybonen 0.490.68 .Idem B 0.260.47. Idem stek 0.250.28, witte pronkers 0.28 0.36 alles per kg. Augurken: fyn 0.82. fijnbasterd 0.58. basterd 0.54, grof A 0.32 0.35. grof 1 0.25, Idem afw. 0.12, CD 0.24—0.26, Idem afw. 0.11, E 0.11—0.15 allee per kg. WOERDEN, 7 augustus. Kaasmarkt. Aanvoer 161 partijen. Notering eerste kwa liteit f2.30 tot f2.35, tweede kwaliteit f2.24—2.29, extra kwaliteit tot f2.58. Handel matig. Schatgravers aan tic Noordzee Hoezeer het zoeken naar verborgen schatten nog steeds tot de verbeelding spreekt, bleek gistermiddag op het Noordwykse strand, waar de St. Vin- centiusvereniging uit Leiden voor de vyfde maal haar jaarlijkse schatgrave- ry organiseerde. Jong en oud toonden grote belang stelling voor dit aantrekkelijke evene ment. dat door de deelname van talrijke buitenlandse gasten zelfs een interna tionaal karakter kreeg. Ruim 2100 gravers en graafsters - al leen met de handen - verbeidden met spanning het moment dat zij konden neerduiken op het stukje strand van circa 1800 M2. waarin de schatkist met de hoofdprijs van f. 100 en talrijke bus jes met briefjes voor andere mooie pry- zen verborgen waren. „Een, twee. drieklonk het achter de microfoon. Precies op tijd klonk het starschot van hoofdinspecteur Merkel- bach en op hetzelfde ogenblik leek het strand voor de politiepost een reusach tig mierennest. Men zag slechts de dei nende ruggen van de honderden schat gravers, die ijverig en enthousiast de grond omwoelden. Velen sloegen langs de touwen dit spannend bedrijf gade en er werd druk gefilmd en gefotografeerd. Na ruim een kwartier waren al 29 busjes aan de prijzen tent ingewisseld. Tegen drieën klonk een luid hoera op. ditmaal op de zuidelijke punt van het afgebakende strandgedeelte. Zou het de schatkist zijn of de fopkist? Een jongedame verscheen echter op de schouders van de heren Sommeling en Schermervorst, resp. penningmeester en secretaris van de vereniging. Een band van zeeverkenners stelde zich op en onder vrolijke klanken werd de ge lukkige vindster naar de microfoon op het podium gedragen. Het was de 14- jarige Marja Bedijn uit de De Ruyter straat 1. die met haar vriendinnen Ma rina van Duin. De Ruy terstraat 9 en Beppie Hoek. De Ruytèrstraat 5, de schatkist had opgedolven. Met een da verende ovatie werd de winnares be groet. Natuurlijk was zy dolgelukkig met deze prachtige prys al wist zij nog helemaal niet waaraan zij het geld zou besteden. De andere gravers verloren de moed niet, want naast de mooie prijzen wer den ook aardige premies beschikbaar gesteld en dit hield er de spanning in. Na afloop werden de onvindbare prijzen en dat waren er echt niet veel meer, onder de deelnemers verloot. St. Vincentius kan op een zeer ge slaagde middag terugzien. Tot besluit richtte het bestuur woor den van dank tot de Stichting VVV Noordwijk, tot de autoriteiten, die aan deze internationale schatgraverij hun welwillende steun hadden gegeven en tot alle medewerkers en deelnemers. Bijzondere woorden van erkentelijk heid werden gericht tot hoofdinspecteur Merkelbach, tot hoofdagent Timmers en de andere mannen van de strandpolitie. die alle mogelijke medewerking hadden verleend en gedurende de avond en nacht de post ter beschikking hadden gesteld van de organiserende commis sie. Goed nieuws van alle visgronden De aanvoer van dinsdag bestond wederom uit ruim 10.000 kisten verse vis. Er waren zestien schepen aan de markt, waarby de Eveline IJm. 116 met 1000 kisten verse haring en makreel, Vios IJm. 24 met 2040 kisten verse haring en makreel, VI. 131 met 695 kisten haring en makreel, Beatrice IJm. 27 met 1000 kisten haring en makreel en de Sch. 153 met 1240 kisten haring en makreel, die voor deze aanvoer zorgden. Er waren 1500 kisten schelvis, 215 kisten wyting. 335 kisten torren, gul en kabeljauw. 30 kisten koolvis. 640 kleine kistjes haring. 2.300 kisten verse haring, 2.800 kisten makreel, 430 kisten diversen. 375 styve kabeljauwen en 500 kilo tongen. VEEL HARING De vissery is thans voor de treilers byzonder goed van 56 tot en met 59 graden noorderbreedte. Er worden plot seling weer grote hoeveelheden haring buitgemaakt. De schepen geven trekken door van 100 tot 150 manden en dag vangsten van 350 tot 400 manden. De Curasao IJm. 99 meldde trekken van 90 manden en de Herman IJm. 2 van 100 manden haring. Ook op het Zand is de visserij uitstekend. Goed nieuws dus van alle visgronden. De schepen Dirkje Ro. 53, Maria van Hattum IJm. 10, Elie IJm. 32 en Postboy IJm. 35 zyn weer naar zee vertrokken om aan de haringvissery om de noord te gaan nemen. KATWIJK AAN ZEE Tennistoernooi Gisteren is het tennistoernooi even eens zeer geslaagd. Na het prachtige resultaat van eergisteren verloor tegen alle verwachtingen mej. J. Tieleman van Elke Brouwer. De uitslagen zyn als volgt: Heren enkel B: „E. J. Wils"KI. Büchner 60, 61; C. ZwemstraA. Huysman 60, 62; W. J. de JongE. M. v. Schaik 6—0. 6—3. Dames enkel C: mej. Teschmacher mevr. Jansen 60. 62; mevr. v. TownsendA. Wils 60, 6—2; mevr. S. B .Ebbink—mej. Lavise van Kregt 26, 6—0. 6—2. Heren enkel C; Schreuder—Matussya 63, 61; C. J. Taatr—L. Molenbroek 6—3, 86; J. MoerelA. Kemeling 60, 6—3; W. BrandwykP. A. ten Berg 6—3, 6—2; J. Bleye—G. Verdoes 7—5, 64; AelenH. L. v. Moppes 97, 46, 6—4. Dames enkel B: mevr. C. G. de Jonge mevr. Molenbroek 16, 75, 64; MüllerNachtsheim 64, 61; Elke BrouwerJ. Tieleman 62, 61. BEURSOVERZICHT Flauw voor internationale waarden Amsterdam. 7 augustus. Een flauwe New York. alsmede de ge ruchten dat de verhoging van de rente tarieven door de Bankers Trust wel eens een voorloper zou kunnen zijn voor een discontoverhoging in Amerika, brachten in Amsterdam vanmiddag verkoopor ders, waartegenover bijna geen koopor ders van het publiek stonden. De groot ste oorzaak van de flauwe tendentie op het Damrak moet geschreven worden op rekening van Zwitserland, dat na een koers van f. 214 in het niet-offi- ciële ochtendverkeer in aandelen Kon. Olie, steeds met stukken kwam aandra gen. tengevolge waarvan de koers snel daalde. Was de opening vanmiddag reeds zeer teleurstellend op f. 211.70 te gen gisteren slot f. 217, aanhoudende verkopen deden de prijs nog verder zak ken tot f. 210.70 hetgeen op oude basis circa een verlies van 30 punten bete kende in een dag. De enige steun kwam nog van Parijs waar een lichte verbete ring in de monetaire toestand is inge treden. blijkbaar door de aangekondig de versoberingsmaatregelen. Philips daalde van 279% tot 277 op welke koers vrijwel gesloten werd. Het verlies was hier"circa~7 procent. AKU's deelden vanzelfsprekend ook in de malaise en verloren ongeveer 3 punten. Met de Unilevers was het anders gesteld. Hier werd een verlies geleden van circa 8 punten zonder speciaal daarvoor aan te wiizen redenen. KLM was wel lager op f. 130 tegen gisteren f. 131.60 maar toch boven pariteit Amerika. Er ging in dit fonds bitter weinig om. De scheepvaarten openden over de gehele linie met opnieuw lagere koersen van 1-3 pet. In het verdere beursver- loop echter werd iets van het verlies ingehaald en tegen het slot bedroeg dit 1 2 pet. In Staatsfondsen was bijna niets te doen. De weekstaat van de Ned. Bank was hier niet van invloed op de koersen, die over het algemeen circa 1 8 lager werden genoteerd. Cultures 1 1 lager voor HVA. Amsterdam Rubber en Deli Mij. nauwelijks pryshoudend. Aandelen Fridor werden wederom iets lager geadviseerd op 21, de 4 obliga ties op 50 laten. WISSELKOERSEN Amsterdam. 7 augustus Londen I io.637«10.64%, New York 3.82%—3 83%. Montreal 4.64^-4.04^, Parys 1.0850— I 1.0860, Brussel 7.62—7.62%, Frankfurt 9113—91.18, Zürich 87.40—87 45, Zurich (vr. fr.) 89.31%—89.36%, Stockholm 73.6673.71; Kopenhagen 55.01%-55.06% Oslo 53.23%—53.28%. Milaan 61.24— 61.29; Wenen 14.72—14.73. Beurs van Amsterdam Woensdag 7 augustus ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 87 87 Grootboek obl. 3t4 77 77 Ned. '47 3t4 (3) 83% 83£ Ned. '51 3% 89 88% L Ned. '53 3% 86ft 86% Ned '56 3% 86% 85H Ned '48 3% 8011 80% Ned. '54 3% 8011 80% Ned. '55 I 3% 804* 80% Ned. '55 n 3%83% Ned. '37 3 83 82 Dollarlng '47 3 94% 95% Investeringscert. 3 90 A 90iV Ned. 62-64 3 89% 89 A Cert. NWS 55% Indië '37A 384% 84% Grootboek '46 3 86% ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand. en Ind. B. 42% 41% Nat. Handelsbank ..97 97 Ned. Handelmy. 157 157 AJC.U181% 177% v. Berkel's Patent (v) 198 Calvé Delft eert. 350 344 Kon. Pap. v. Gelder 186% 187% Hoogovens eert295 293 Müller en Co. N3. 348 345 Ned Kabelfabr. 272 271 Philips 285% 276% Philips pref 150 149% Unilever 440% 431 Wilton Feyenoord 226% 225 öiliton 2de rubr 244 240 Dordtse Petr gew. 1033% 996% Kon. Petr. (f.20.— 218.00 212.00 Idem (50 A f. 20.-) 217.05 211.30 A'dam Rubber 70% 69% Dell My en (Ver J eva. 84 L 82% HVA 116% 115% Java Cult39 39% Senembab 59 59 Vorstenlanden 25% 25% doll Amerikaiyn 166% 165% Java China Paket 157 154% Kon N Stoomb 147% 145% Kon Paket My 145 142% Stoomvaartmy. Ned. 175% 172 Van Ommeren eert. 238% 237% Kon Rott Lloyd 166 163% Ned Scheepv Unie 155% 154 KL.M 131.65 129.80 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 85 Den Haag 1937 1 3 95% Leiden 1947 86B R'dam *37 I-II1 3% 87 88 Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 99% 99% Premieleningen 95 93 84 L 83 A'dam '56 I 2% 78% A'dam '56 n 2% 87% 88% Eindhoven '54 2% 80 79% Enschede '54 2% 78 78 Den Haag '52 I 2% 86% 87 87 87 R'dam '52 I 2% 89% 89% 87% 87% Utrecht *52 2% 89% 89 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen 202 201% 196% 196 165% 165 Twentsche Bank 165% 165% Industriële Ondernemingen Albert Heyn 267% Borneo Sum H.My 63% Ned G en Sp Pabr 180 179% Kon Ned Grofsm 96 V* 98% 85% 85 Rott Droogdok My 570 Tieleman en Dros 16% 15 Ned My Walv.vrt 59 L 58 L Spoorwegen Deli Spoorweg My. 13% 13 Amerik fondsen Canadian Pacific R 34 3374 Intern Nickel 92% 91% 64% 63 Bethlehem Steel 48% 48 69% 68 Genera) Motors 45% 43% 107% 105% 55 54 Shell OU 87% 86% 30A 30% Un States Steel 69 67% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VK 6/8 Edeimet Kon AA 59 Pret wa idem 67 67 327 325 HoU Constructie 345 345 »ng oui v Bouwnyv 122 Int Kunststofl ina 43 40% Leidsche Wolspinn 225 224GL 5lkkens cakfabr '53 415 L Ver louwtaoneker 169 169 Werninks Betonm 77%GL 77% Van wyk Textiel 76 76

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 5