Ford te koop HET ZONDAGSKIND gem. woongelegenheid LEVENSMIDDELEN Meer dan miljoen mensen verlaten dezer dagen de Franse hoofdstad TRIANON EEN ACTIEVE AGENT 0.98 1- 0.73 0.65 0.49 0.73 2 DAMES VOOR DE HUISHOUDING BIJZONDERE AANBIEDINGEN Abrikozen op sap Pudding Margarine Vleesragoiïf, Frambozen-bessen vruchtenwijn Gesorteerde ijswafelljes Chocolade sinaassnippers Engelse caramels Corned Beef, Vreemdelingen bevolken oorden van vermaak en café-terrasjes VERBROKKELING VAN GEZAG IN INDONESIË DUURT VOORT HEINZ RÜHMANN PERSSTER prima worstmakers en uitbeners nelle winkeljuffrouw SLFU LftlXJES Tarief „SLEUTELTJES" Nefaboline Lakfabrieken N.V. geschoolde en ongeschoolde arbeiders DINSDAG 6 AUGUSTUS 1957 Vakantie-uittocht uit Parijs (Van onze Parijse correspondent) De eerste dagen van de maand augustus begint de grote vakantie uittocht der Par ijzenaars. Het vorige jaar vertrokken van de Parijse stations tussen 26 juli en 5 augustus ongeveer anderhalf, miljoen mensen en dit jaar zullen het er waarschijnlijk nog meer zijn. De spoorwegen krijgen steeds de grootste drukte te verwerken en dat juist op een moment, waarop ook hun personeel met vakantie gaat. Dit jaar voor het eerst hebben zij met de drie grote autofabrieken. waarvan de be langrijkste werkplaatsen op het Parijse stadsgebied liggen, een overeen komst aangegaan: Renault heeft zijn deuren 31 juli gesloten. Citroen deed het 1 augustus en Simca op 3 augustus. In totaal en met het per soneel van de aanverwante bedrijven meegerekend, zijn dan ongeveer een half miljoen werknemers voor vier weken met vakantie en 250.000 daarvan verlaten de stad per trein. zelfs de minnekozenden op de banken zijn geringer in aantal, terwijl de tuinen zelf de rust van een oude lithografie hebben. Het Louvre en de Eiffeltoren hebben daarentegen hoogtijdagen wat het aantal bezoekers betreft en de Mona Lisa, door de Amerikaanse toeristen strijk en zet „Moena Lljza" genaamd, glimlacht heel de dag tegen honderden, misschien wel duizenden buitenlan ders Tweeduizend treinen Tussen 30 juli en 5 augustus verlaten 1862 treinen van de gewone dienstrege ling de Parijse stations en nog eens 518 extra-treinen. De spoorwegen trachten dan ook met extra-krachten, voor het merendeel studenten of onderwijzers, die een extraatje willen verdienen, de dienst zo goed mogelijk op gang te houden en het dient tot hun eer gezegd te worden, dat zij daar wonderwel in slagen. Dat tijdelijk personeel kan men na tuurlijk alleen maar betrekkelijk een voudige karweitjes opdragen, zoals het hangen van nummers op de besproken plaatsen, het etiketteren van wagons, het verkopen van spoorkaartjes en der gelijke; al het andere werk komt op de schouders van de spoormannen, van wie vooral de machinisten en seinhuiswach ters het bijzonder druk hebben. Per auto De uittocht per auto is al evenzeer in omvang toegenomen, in vergelijking met normale dagen, als die via de sta tions. Dankzij de trapsgewijze sluiting van de grote fabrieken, zal ook deze ge motoriseerde uittocht dit jaar waar schijnlijk iets beter worden verdeeld over enkele dagen, maar in ieder geval zullen dezer dagen de grote Rijkswegen, die van Parijs naar de provincie leiden, voller zijn dan ooit. De verkeerspolitie heeft dan ook uitgebreide maatregelen genomen om die stromen van automo bilisten, die voor een groot deel tot de gevreesde klasse der Franse zondags- of vakantierijders behoren, enigszins bin nen de perken van een verstandige ver- I keersdiscipline te houden. Op 300 pun- I ten rondom de stad worden leden van de Rijkspolitie gestationeerd en er I komen gemotoriseerde patrouilles, die via de radio in verbinding staan met een centrale post te Versailles. Men hoopt het aantal doden als ge volg van een verkeersongeluk op die wjjze tenminste enigszins binnen rede lijke grenzen te houden. Vorig jaar eiste het Franse verkeer in augustus j eirca 1000 doden, twaalf procent van het aantal, dat het wegverkeer in een jaar, het jaar 1956, heeft gekost. Uitgestorven Parijs is dan, binnen weinige dagen, een stad geworden, die in sommige wijken uitgestorven schijnt, vooral wan neer het weer goed en zonnig is en de ijzeren blinden voor de meeste vensters gesloten blijven. Vele winkels hebben dan op de deur het bekende bordje „fermeture annuelle" en de ijzeren rolluiken zijn neergelaten. Wie anders als regel kruidenier en bakker vlak naast de deur vindt, moet thans eerst een kwartier lopen en vooral de Parijse huisvrouwen klagen, want de meeste kleine wasserijen (er zijn geen grote) zijn eveneens dicht en het openblijven bij toerbeurt schijnt bij hen niet be kend. De terrassen van de café's voor zover de eigenaars niet hun vakantie in Auvergne, de provincie waar bijna alle Parijse bistrothouders vandaan komen, verblijven zijn voor het grootste deel bevolkt met vreemdelingen en hetzelfde geldt voor oorden des vermaaks als de Folies Bergère of het Casino de Parijs. In de Tuilerieën en het Luxembourg ziet men bijna geen kindertjes met wit te handschoentjes aan meer spelen en Jomboree-perikele n Nederlanders weinig last van de regen Onze speciale verslaggever telefoneer de ons, omstreeks het middaguur, dat de Nederlandse verkenners op 't Jam boreeterrein weinig last hebben gehad van de ongekende regenval, die een groot gedeelte van het terrein blank zette. Het waren vooral de verkenners uit Oostelijke landen, die in moeilijk heden kwamen. Zij werden compleet weggespoeld. Alleen de Nederlandse verkenners in de subkampen Vogelenzang en Godoio hebben een beetje last gehad van het water. Zij maakten er echter geen dra ma van en vatten het allemaal op als een soort sportieve oefening. In Voge lenzang stroomde het water onder de grondzeilen door. In de tent. waar an ders de H. Mis wordt opgedragen, kon den echter voldoende slaapplaatsen ge maakt worden. In Godoio zijn ook een aantal Nederlanders weggeregend. Onder het zingen van „Singing in the rain" marscheerden zij af naar het stafkamp, waar zij in de eettent rustig op één oor konden gaan liggen. De stemming onder de Nederlandse jongens heeft onder dit natte avontuur niet geleden, velen be schouwden het als een avondoefening, waarop zij eigenlijk hadden zitten wach ten. Op dit ogenblik is alweer een nieuwe oefening voor de jongens begonnen. Op hun terreinen zijn zij bezig met het nat geregende hout te drogen op rokende vuren Agent geschopt Uiteraard kan niet getolereerd wor den, dat iemand een politie-agent een trap tegen zijn zitvlak geeft, ook al gebeurt dat dan in Leiden enkele uren na de drie oktober-viering. De niet-verschenen chauffeur uit Alphen a. d. Rijn, die in dronkenschap een Leidse agent de trap had gegeven, zal dus hiervoor moeten boeten en wel met f. 30.boete of zes dagen en twee weken gevangenistraf voorwaar delijk met drie jaar proeftijd, tot welk vonnis de Haagse politierechter over eenkomstig de eis besloot. Donderdag 4 oktober 's nachts half Adres aan Tweede Kamer over klein boerenbedrijf De Algemene Ned. Boeren Actie-or ganisatie te Groningen heeft in een adres aan de leden van de Eerste en Tweede Kamer geprotesteerd tegen wat het adres noemt: „het klein-boeren- probleem", en dat volgens het adres zou beogen onder de betiteling „sanering" duizenden kleine boerenbedrijven te la ten verdwijnen. De organisatie merkt nu in het adres op dat de kleine boerenbedrijven het reservoir vormen, waaruit door het zwaar gemechaniseerde, over weinig mankracht beschikkende en daardoor zeer kwetsbare grote bedrijf geput kan worden als daartoe de noodzaak aanwe zig is. Volgens de ANBA vormt het kleine landbouwbedrijf daardoor de enige hoop op een instandhouding van onze voed selvoorziening. indien onverhoopt een situatie mocht ontstaan gelijk aan die in de laatste oorlogsjaren. De organisatie verzoekt de Kamerle den het „verdwijnen" van de volgens het adres per hectare het meeste voed sel producerende boer van ons land met de meeste kracht tegen te gaan. Acht hondjes geboren in K.L.M.-vrachtvliegtuig De Duitse herdershond „Tina" was op weg van New York naar Sevilla in Spanje. Met een vrachtvliegtuig van de KLM vloog Tina, het eigen dom van de Amerikaan George F. Crossley, momenteel op reis „er gens" in Europa, naar Schiphol. Een kwartier voor de landing wierp dit prachtige exemplaar van het ras der Duitse herders zeven jon gen en enkele uren later volgde er nog een nakomertje in het dieren hotel van de Amsterdamse lucht haven. Dierensteward D. Rits kon met trots verklaren, dat moeder en kroost het best maken. Hij geeft de 2% jaar oude Tina biefstukjes en melk met geklutste eieren erdoor. Het zal nog wel even duren eer moeder Tina de reis kan voortzet ten, zij moet eerst weer op krach ten komen. En intussen maar wachten op een telefoontje van de baas, die waarschijnlijk ergens ge niet van een langdurige vakantie. Hij zal wel in de krant lezen, wat er met zijn hond is gebeurd twee was er op de Beestenmarkt te Leiden een groep van ongeveer dertig jongelui geweest, die veel kabaal maak te en waarbij alcoholhoudende drank ook niet vreemd was. Enige agenten hadden de mensen gemaand door te lopen en er was geduwd. Plotseling had verdachte geschopt. In zijn verklaring voor de politie had hij gezegd, dat een van de jongens hem had geduwd en dat hij die had willen raken, maar dat plotseling de agent op die plaats had gestaan. De rechter nam deze verklaring echter niet aan. Wel werd er rekening mee gehouden, dat de chauffeur tot dusverre nog een blanco strafregister had. Soort sneeuwbalactie Regering voor meer en meer moeilijkheden (Van onze correspondent te Djakarta) De desintegratie van het gezag in Indonesië, welke einde vorig jaar is begonnen met de „rebellie" van een aantal territoriale com mandanten, zet zich nog steeds voort en plaatst de regering steeds weer voor de noodzaak om langs de veel tijd vragende weg van het overleg te trachten de „afgedwaal- den" weer op het rechte pad terug te brengen. Een sprekend voorbeeld hiervan vormt de regeringsmissie, die naar Celebes trok om te praten met overste Soemoeal, die zich nog steeds bevelhebber van het territorium Oost-Indonesië noemt, al hoewel hij als zodanig door de regering werd ontheven. Zoals bekend schiep hij eigenmachtig de provincie Noord- Celebes. De missie keerde dezer dagen in Dja karta terug, na meer dan twee weken weg te zijn geweest. De voorlopige be richten wijzen er niet op, dat zij direct succes heeft bereikt. Inmiddels hebben zich weer nieuwe verwikkelingen voorgedaan. De militaire gouverneur van Zuid- en Zuid-Oost- Celebes, kolonel titulair Andi Pange rang Daeng Rani, heeft namelijk bekend gemaakt, dat de bij presidentiële beslui ten en verordeningen vastgestelde in voerrechten voor handelsgoederen naar Oost-Indonesië niet van toepassing zijn voor het ressort. Hij acht deze in voerrechten te hoog, waardoor het eco- in „Moppensneller" Ned. Nieuw-Guinea Max Tailleur gaat wat Amsterdamse humor naar Nieuw Guinea brengen. Op uitnodiging van de BPM zal hij 22 au gustus per KLM naar Biak vliegen en daarna een maand lang voor zijn tour nee op heteiland per boot, per vliegtuig en zelfs per hefschroefvliegtuig enorme afstanden langs vrijwel de gehele kust van Ned. Nieuw-Guinea afleggen. „Ik hoop er als hoofd van de mop- pensnellers-stam een goede ontvangst te hebben", zegt Max. Intussen zal „Oe Doofpot" op het Rembrandsplein te Amsterdam gesloten zenn. Het deksel gaat er op 18 augustus a.s. reeds op en Max zal het pas op 27 september weer oplichten. nomisch leven in het betrokken gebied wordt bedreigd en het werk in de haven van Makassar stil kan komen te liggen. Deze stap is te meer verrassend omdat gouverneur Daeng Rani de toetreding tot het Bartergebied Cele bes, door Soemoeal ingesteld, had af gewezen en dus de indruk had geves tigd achter de regering te staan. Het tweede opmerkelijke desintegra- tie-verschijnsel van de jongste tijd is het eigenmachtig besluit van de dienst voor Posterijen, Telefoon en Telegraaf voor de Molukken en de provincie West- Irian, om zich af te scheiden van de PTT-inspectie Oost-Indonesië, die haar zetel te Makassar heeft, en een aparte inspectie voor de Molukken en West- Irian in het leven te roepen. Als reden wordt opgegeven, dat het PTT-personeel aldaar zich stiefmoe* der lijk behandeld voelt door de cen trale PTT in Bandoeng, hetgeen wordt geweten aan het inspectiehoofd in Makassar. Deze afscheiding zou zijn geschied met medeweten van de com mandant van het militaire ressort voor de Molukken, overste Pieten. Kerkelijk Leven "NED. HERV. KERK. Beroepen te Papendrecht (toez.) T. Poot te Haaf ten. Aangenomen naar Musselkanaal (toez.) dr. J. W. Doeve te Holwlerde. Bedankt voor Kinderdijk G. H. van Kooten te Genemuiden. Benoemd tot vicaris te Zoelen J. G. Weerthuis, kand. te Hilversum. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Goes (vac. F. Fllnterman) P. de Bruijn te Woerden. Beroepen te Nieuwdorp A. F. Goeden- dorp te Den Burg (Texel). Te Schoon- dljke H. J. Koffrie. kand. te Ede. GER, KERKEN ONDERH. ART. 31 K.O. Beroepen te Appingedam-Garrelsweer W. Vis. kand. te Bovenknijpe. Te Ma- rlëniberg D. Deddens te Wetsinge-Sauwerd CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Bunschoten G. J. Buys te Papendrecht en H. C. van der Ent te Wer kendam. Te Aalsmeer C. Noordegraaf te 's-Gravendeel en S. Wijnsma te Broek op Langendijk. DS. G. W. C. VUNDERINK 80 JAAR Dinsdag 13 augustus hoopt ds. G. W. C. Vunderink te Zeist, emeritus-predi kant der N.H. Kerk en oud-predikant- Chr. Lyceum aldaar, welke functie hij gedurende 21 jaar vervulde, zijn tach tigste verjaardag te vieren. Na beëindi ging van zyn studie aan de Rijksuniver siteit te Groningen in 1900, stond ds. Vunderink tot 1902 te Dokwerd en Wierum, tot 1906 te Hoogeveen, tot 1911 te Amersfoort en voorts tot 1927 te Haarlem. type 50, nieuwe motor. Geen olieverbruik. Prima in lak en banden. Prijs f 1250. GARAGE DE GROOT Beestenmarkt 3 - Tel. 23300 Gevraagd voor direct of later APOTHEKERS ASSISTENT (E). Prettige werkkring in mo derne apotheek te Rotter dam. Brieven onder no. 9123 aan het bureau van dit blad. K NOG SLECHTS 3 DAGEN vertonen wij als TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN Gevraagd NET MEISJE voor de huishouding. Welk net meisje wil graag in mo derne huishouding van 4 pers. in Aken (Dtsld.) werken. Eigen kamer met centrale verwarming. Aanmelden J. Hofmeester, Rijnmond 177, Katwijk aan Zee. Wasserij De Eendracht Zoeterwoudse Singel 14, vraagt een flinke Loon en werktijden nader te bespreken. GROTE HANDELSONDERNEMING gevestigd te Leiden heeft een vacature voor: Gedacht wordt aan een jongeman met feeling voor de handel; voor volledige opleiding wordt door de onderneming zorg gedragen. Brieven met volledige inlichtingen te richten onder no. 9189 aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD in damestehuis Prettige werkkring, goed salaris, sociale voorzienin- gen, eens in de veertien dagen een lang weekeinde, reiskosten boven de f 2.50 eens per maand vergoed.mot, com( omgeving station Alle maaltljden buitenshuis. Brieven aan JOHANNAHUIS, Schouwweg 72, Wassenaar. I Brieven aan het bureau van dit blad onder nummer 9115. ECHTPAAR z. k. zoekt v. enkele maanden, i.v.m. verbouwing huidige woning VLEESWARENBEDRIIF GELDERBLOM vraagt bekend met fabrikatie van hammen en een Aanmelden: NOORDEINDE 37 - LEIDEN. GEVRAAGD Nette jongeman, 27 jaar, gehuwd, zoekt voor hem een passende werkkring, liefst op kleine bestelwagen. In 't be zit van rijbewijs A, B, E. Brie ven bur. van dit blad onder no. 7397 k. Gemeub. kamer gevraagd door echtp. z. k. f 15 a f 20 p. week. Met gebr. van keuken. Br. bur. v. d. blad no. 7400 k Gezinsverzorgster zoekt zlt- 6laapk. met kook- en stook- gel. Brieven: I. K. G., Rfjns- burgerweg 86. Hoge prbzen geef lk voor meubilair, koperwerk, kristal, oude schilderijen, mahonie meubels, antiek, zolderopr. Tel. 22150 Nieuwe Rijn 60. bij Hooigracht. Gevraagd allerhande tlmmer- of metselwerk. Adres: Lisser- dijk 303. Telef. 3003. Lisse. Jong echtpaar met kind zoekt van 15 aug. tot 30 sept. gemeub. kamer(s) met kook- gel. Brieven bur. van dit blad onder no. 7429 k. Te huur gevraagd winkel ruimte, onverschillig welke stand. Tel. 21894 of br. bur. van dit blad no. 7424 k. Gevraagd een net meisje voor de morgenuren. Werkster aanwezig. Evangellsohe Luther se Pastorie, Tomatenstr. 25, Lelden. Echtpaar z. k. zoekt kamers voor half sept, tot half de cember. Brieven bur. v. d. blad onder no. 7444 k. Dameskap«ialon „Irene", Prlncestraat 31. Katwijk aan Zee. vraagt kapster. Hoog loon. Reiskostenvergoeding. Prettige werkkring. Zlt-slaapkamertje gevraagd Brieven aan hoofd v. d. huls houding Paedologlsche Kliniek Curium. Rhljngeesterstraatweg 32, Oegstgeest. Gevraagd een werkster voor de dinsdagmiddag, v. Leeuwen, Acaciastr. 16, Lel den. Uw huishuur ls 25% ver hoogd. Doe enkele kamers Dver aan nette jonge mensen, die graag willen trouwen en dan eert groot gedeelte van Uw huishuur betalen. Brieven bur. van dit blad no. 7475 k. Gevraagd ln park De Kie viet te Wassenaar, in gezin van 2 personen, een dagmeisje voor lichte bezigheden, van 92 uur. Meerdere hulp aan wezig. Tel. K 1751—9665 van 69 uur 's avonds. Gevraagd prima machinaal houtbewerker. Moet kunnen fralsen. Aanmelden: Meubel fabriek Blom. Rijksstraatweg 312 A. Wassenaar. Gevraagd nette hulshoudster te Hillegom (één kind geen bezwaar). Brieven bur. van dit blad onder no. 9165 k. Juffr. zoekt zit- en slaap kamertje) of zit-slaapkamer met keukentje of gebruik daar van. Brieven bur. van dit blad onder no. 7483 k. Een dame, b. b. h .h.. zoekt één of twee kamers, gestoff. of gem., liefst centrum, tot f 80 per maand. Brieven bur. van dit blad no. 7482 k. Goud hamster. Te koop ge vraagd een hamster, vrl. Brie ven bur. v. d. blad no. 7485 k Gevraagd een jong meisje ln zakengezln met 2 kinderen. Haarlemmerstr. 162, Lelden. Typiste direct gevraagd voor ca. 2 maanden. Gehuwd geen bezwaar. Soil, telef. 30225. 3 Bijverdienste. Admln.kantoor vraagt voor minstens twee avonden per week Jonge ad- min. kracht (vrouwelijk), kun nende typem Uitvoerige solli citaties vermeldende leeftijd en verlangd uurloon bur. van dit blad onder no. 9180 k. AANGEBODEN Aangeboden pracht 2-pers. opklapbed met ombouw, bed en gordijnen. Spotkoopje. Thuis na 17 uur. Veillngkade 37. Te koop kinderwagen in goede staat f35.00. Meerhof 11, Haagweg kwartier. Enorme sortering schilder stukken voor bover. Uw dres soir. vanaf 16.50 compleet met lijst. Lijstenmakerij ..De Concurrent". Haarlemmerstr. 72. Tevens het aangewezen adres voor' het omlijsten van platen, foto's enz. igneet met H.M.W. motor, Molenstr. 26. Leiden. Na half acht. Prachtige autoped, nimmer gebruikt. du6 fonkelnieuw, met luchtbanden, royale uitvoering, f25. Tevens naaimachine ln goede staat, f 25. Zoeterwoudse Singel 74. Zeilbootje type Sharpie, ln prima staat, tuig, z. g. a. n.. 12 m2 zeil. t. e. a. b. Galgewater 13. Bankstel, koperen kroon, fraai mahonie ladekastje met beslag, fraaie grote mahonie Empire spiegel en haardscherm pracht grote eiken en maho nie kasten, licht eiken winkel- ladekast. W. F. Kooreman, 9 Nieuwe Rijn 9. Tel. 23261. Kano te koop aangeboden, ln z .g. st. tegen elk aanne melijk bod. Rijndijk 100, Voor schoten, bij de vink. Woensdagmarkt. Dames- pettycoats, van 7.98 nu 3.98. Zeer wijd model. Dames nylon onderjurken van 6.98 nu 3.98. Witte en gebloemde katoenen damesonderjurken, alle maten 3.98. Hoek Stadhuisplein. Japle. Gezellig huisorgel ln prima staat, wegens aanschaf radio voor slechts f 140. Te zien en te bevragen: Nicolaas Beetsstr. no. 40, Leiden. Te koop zeer goed onder houden bromfiets met duo. Merk D.M.F. met Jl.O. motor. Te bevragen: Nwe. Brugsteeg No. 12 A. Aangeboden een divan. Moet gerepareerd worden. Trompstraat 44, Leiden. V reewijkhuls bezocht, tevre den gekocht. Op al onze da- mesconfectle, zoals blouses en rokken, enkele stuks strandjur- ken en damesjaponnen van 10 tot 15 procent korting. Zie etalage. J. D. v. Egmond Swa- nenburg, Boisotkade 1. Te koop gotische eetkamer, van f 795 voor f 300. bankstel van f 975 voor f 250. Papaver hof 9. Katwijk a/d. Rijn. Gebruikt ultneembaar hou ten schuurtje, afmeting 4 x 3.40, afgedekt met nieuwe as- bestgolfplaten. Tevens nieuw schuurtje, afmeting 2.75 x 2.75 Wynla, Lijsterstraat 15. Telef. 25962. Amerikaans grenen broei kas. afmeting 9.12 x 5.50. zij wanden. dubbele asbestplaten met tabletten en 2 kachels. Te vens een kas, afmeting 32 x 8. Wynla, Lijsterstraat 15. Telef. 25962. Biedt zich aan net meisje voor dag en nacht. Hein Bader- straat 40. Sassenheim. Verkeersongevallen gebeuren door onvoldoende verkeersken- nls. Oudrijbewijs-examinator Kwak bespreekt Iedere woens dag 8 uur n.m. m. b. van licht beelden en verkeerstafel de voorschriften, f 1.50 p. p. Zoe terwoudse Singel 104 telefoon 22808. Autorijschool „Beatrix" ver mindert Uw praktische lessen door theorie-onderwijs met films. Lesuur f 6.Lesmate riaal Ford Taunus. Beatrixstraat 4. Tel. 30319. Rijwielen f 25 goedkoper. Enorm restant kinderrijwie len, Jongens- en meisjes-, met remnaaf, 5 kleuren. Volle ga rantie. Thans f 56.Alleen contant. Fa. Dusoswa, Turf markt 2. Leiden. Kerkstraat 48. Noordwijk, Zeeweg 1, Katwijk aan Zee. Alba Lien wasmachines f 305 met sneldroger. Gaan 'n men senleven mee. Enkele bescha digde machines belangrijk goedkoper. Ook gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 2. Lelden, Kerkstraat 48. Noordwijk. Zeeweg 1, Katwijk aan Zee. Q Een-twee-drie. De nieuwe Berin! M31 met D.K.W. mo tor heeft 3 versnellingen. Spe ciaal voor 2 personen. Fa. van Zijp. Haarlemmerstraat 295. Een zonnig humeur door een goed bed! 1-pers. f58.50. 2-pers. f 86. Auplng Pullman, Epeda schuimrubber. kapok. U vindt ze bij: ..De Kleine Winst". Haarlemmerstraat 51. Ons nieuwe Statlonsblok ls niet alleen voordelig maar kwalitatief hoogstaand. 100 vel gelinieerd houtvrij pa pier. fijn gesatineerd voor f 1.25 alleen ln de Vulpenkli niek, G. Wolfslag, Breestraat 145. Vraagt gratis zlchtzendlng. Eén van de grootste contant zaken levert herenkostuums, combinaties, regenjassen, re genmantels, mantelkostuums, jerseypakjes, reeds vanaf f 5.- per maand. Strikte geheimhou ding. Brieven bur. v. d. blad onder no. 9163 k. Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 135.Beide met schoonheidsfoutjes; volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoor Spui 214. Den Haag. telef. K 1700: 11.34.91! b. g. g. 11.53.96. Dubbele vreugde van Uw kindje heeft U door een leuke foto te laten maken bij de Kinderfotograaf: Studio Koop man. Hooigracht 96, tel. 31701. Drie vlotte briefkaartfoto's vanaf 3.75. H.M.W. dubhelzlt bromfiets. dubb. veerelementen. Enige bromfiets die geschikt is voor 2 personen. Prijs f 725.Gebr. Huisman. Hogewoerd 6668. Solex Standaard f 349.50, p m. f 17.30. Solex de Luxe f399.50. p. m. f20.24, inclusief all risk verzekering. Service Station Gebr. Huisman. Ho gewoerd 66-68, telef. 31292. 3 Gratis stoken uitgesloten. Maar wel veel zuiniger als U door ons haard of centr. laat nazien, schoonmaken of van nieuw mica voorzien. Schoor- steenvegerij Stouten sinds 1875 L. Raamsteeg 3. Tel. 21751. Te koop mooi voorkamer ameublement. 2 fauteuils, 4 stoelen, 2 verk. dressoirs, thee- kast enz. Te zien elke dag voormiddag. Geen opkopers. Resedastr. 8. Leiden. Kosthuis aangeboden voor heer. 4045 Jaar met nette vaste bezigheden, met vrij zol derkamertje. f 25 per week. Eind augustus. Omgev. Haar lemmerweg. Brieven bur. v. d. blad onder no. 7396 k. Bankstel, mahonie ladekast je. grote fraaie eiken kasten, spiralen .koperen kroon. Me- chels dressoir, moderne dres soirs. pracht licht eiken wln- kelladekast. zware eiken be werkte tafels. W. F. Koore man. 9 Nieuwe Rijn 9 t.o. V. en D. Let op tel. 23261. Badminton Rackets 98 ct. Geheel van onbreekbaar soe pel plastic. Luxe houten bad minton rackets met nylon- besnaring. grote maat f 2.49. Voor deze prijzen koopt U al leen bijI.V.A., Haarlemmer straat 48. Nova, Noordeinde 43, Leiden. Gevraagd avondwerk voor 2 nette vrouwen. Onverschillig wat. van 6 tot 10 uur. Brieven bur. van dit blad no. 7407 k. Net meisje zoekt betrekking als hulp ln de huishouding. v. d. en naoht. ln Lelden of omgeving. Brieven bur. v. d. blad onder no. 7408 k. B. z. a. voor de avonduren, voor alle werkzaamheden, Jon geman, 22 Jr., 1. b. v. rijbe wijs B.E. Brieven bur. van dit blad onder no. 7411 k. Te koop aangeb. Austin A 70, benzine 1 10. Olie ni hil. Tegen elk aannemelijk bod. Te zien: Melchior Treub- laan 29. Lelden. P| Te koop zeilbootje, kl. B.M. e bevragen: Norremeerstr. 46. Warmond. Na 3 uur. Biedt zich aan jongeman. 16 Jaar leerl. mach. bankwer ker. Ook genegen gedurende vakantie alle voork. werk- zaamh. te verrichten. Brieven bur. van dit blad no. 7422 k. Naaimachines kunt U overal kopen. Kwaliteit en service krijgt U bij Dernee, Haven 7. Tel. 25365. Te koop een Slmca, bouw jaar 1947. In pr. st. Harte- velt, Zuidsingel 35. Aangeb. kinderwagen, z. g. a. n. met bedje, lakentje en sloopje. Nic. Beetsstraat 40. Huls te koop. Tuinstadw()k. Kamer en suite. 4 slaapkamer, 2 w.c.'s. gr. zolder, v.- en a.- fcuin met achteruitgang, met overname van stoff. enz. enz. Br. bur. v. d. blad no. 7432 k. Plastic voetballen f 1.10, f 1.69. f 1.98. Deze ballen zijn van prima kwaliteit plastic en keihard. Voor deze prijzen koopt U alleen bij: I.V.A., Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43. Leiden. DIVERSEN Verloren maandagmiddag tussen 2 en half 3 damespols horloge aandenken. Gaande Storm Buyslngstr. naar Post kantoor Morsweg. Tegen be loning terug te bezorgen: Storm Buyslngstraat 38. Wonlngrull Lelden. Aange boden bovenwoning, bevatt. 4 kamers, keuken, gang, grote bergkast en balikon. Gevraagd heel huls, Iets groter, te Lei den. Brieven bur. van dit blad onder no. 7423 k. Wonlngrull. Aangeb. ben.- huls, 2 sl.kamers, huisk., tuin, schuur enz. GevT. iets derge lijks. Centrum stad. Brieven bur. van dit blad no. 7434 k. l20 woorden f 1. 2030 woorden f 1.50 (een woord hoogstens 12 letters) Bewijsnummers f 0,10 extra Toezending nummerbrlerven f 0.20 meer. mooie hele Inh. 720 g mooie hele Holl. vruchten. Inh. 720 gram. Per grote flacon in diverse smaken o.a. frambozen, citroen, amandel, vanille. 9 pakjes voor met vitaminen. 3 pakjes voor 0.84 Per literkruik 1.72 het wafelkoekje met frisse 11 mé vruchtensmaak. 200 gram voor handig blik gevuld met diverse fijne vleessoorten. Per blik Het lichte, gevulde chocolaadje. 200 gram voor it. Vanille of ci 200 gn heerlijk zacht. Vanille of chocolade. 200 gram voor A Argentijnse import, altijd gewild op de boterham. 150 gram voor VROOM DREESMANUI VOORSCHOTEN, zoekt voor direct Leeftijd tot 50 jaar. Vergoeding van reiskosten. Persoonlijke aanmelding ROUWKOOPLAAN, halte Zuid Blauwe Tram.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 6