Achter „Midden D ui Island" leven ook nog vaak vergeten - Duitsers! Feestmarkt ter gelegenheid van het Corso vanochtend geopend Raad van Voorschoten bezorgd over financiering woningbouw ZATERDAG t* AUGUSTUS 1967 ALPHEN AAN DEN RIJN Talrijke brommers voor kantonrechter De verdachte had, op zijn bromfiets rijdend, twee jongens wijlen passeren die op het fietspad langs de Oranje Nassausingel in Alphen reden. Op dat moment naderde echter een andere bromfietser, die tegen hem aan reed, over de kop sloeg en bleef liggen. Later overleed hij. Duizenden kregen een anjer opgespeld Een inwoner van Rijnsaterwoude die in maart een aanrijding met een brom fietser had veroorzaakt tengevolge waarvan deze was overleden, is gisteren door de Alphense kantonrechter veroor deeld tot vijftien gulden boete. De eis was f. 35, Dé officier van Justitie, had in zijn eis al rekening gehouden met de bijzondere omstandigheden van verdachte. Hij was door de aanrijding zelf ernstig verwond en lange tijd in een ziekenhuis ver pleegd. Hij ging gebukt onder de gevol gen van de aanrijding en dit was voor de kantonrechter aanleiding een lage boete op te leggen. Terwijl de marktkooplieden al druk doende waren om hun artikelen te verkopen aan de duizenden en dui zenden, die langs hun kramen trok ken, beklommen de leden van het Feestmarktcomité onder leiding van de voorzitter, de heer H. Stikkelorum, de trappen van het Stadhuisbordes in gezelschap van de directeur van Markt- en Havendienst Leiden, de heer W. Weima. Na een woord van welkom door de heer Stikkelorum opende de heer Weima deze feest markt. „Iedere week trekt de Leidse waren markt veel mensen", aldus de heer Weima: „Maar vandaag wel bijzonder In verband met het Rijnsburgse bloe mencorso. Nu onze stad in het teken van de bloemen staat heeft het feest marktcomité gemeend ook de duizenden Leidenaars en vreemdelingen, die de markt bezoeken, iets te moeten bieden". Een grote gratis-loterij (met een rijk dom aan prijzen, die in enkele kramen op het Stadhuisplein stonden uitgestald) met bloemen versierde kramen en een aantal bloemenmeisjes, die met gulle hand anjers aan de bezoekers uitrei ken, allemaal facetten van het feestelijk vertoon, dat het publiek wordt geboden. De heer Weima bracht dank aan al degenen, die daarvoor hun krachten hebben gegeven. Tenslotte deed hij een beroep op de marktkooplieden om voor al vandaag nu duizenden ogen op hen gericht zijn en hun goede naam Direct na de opening van de Feest- I markt ter gelegenheid van het Cor- j so betwisten enkele bloemenmeisjes elkaar de eer om de heer M. Wei ma, directeur van Markt- en Haven dienst te Leideneen anjer te mo gen opspelden. (Foto L.D./Vam Vliet) bijzonder op het spel staat hun stand hoog te houden. Hij besloot zijn toe spraak met de marktkooplieden goede zaken toe te wensen. Het was een korte plechtigheid. De heer Weima moest zich snel naar de Waag begeven om met de juryleden van de wedstrijd in service aan het publiek door de kooplieden nog een laatste be spreking te hebben en de spelregels nog eens door te nemen, terwijl de heer Stikkelorum bijna van ongeduld stond te popelen om de microfoon ter hand te nemen om ook het veelkoppige publiek een hartelijk welkom toe te roepen en alle deelnemers-marktlieden en midden standers uit het centrum te danken voor hun bereidwillige medewerking. Daarna stak hij voor de eerste maal na de opening van de feestmarkt een enthousiast propaganda-speechje af, zo als er ongetwijfeld nog velen zullen vol gen. Ter opwekking van de kooplust van de tallozen, die vandaag langs de met bloemen getooide kramen zullen trek ken. LEIDERDORP BURGERLIKE STAND Geboren: Arte zoon wan J. de Groot en I M. H. van Hees. Ondertrouwd: J. de Koning, 24 jaar en I M. van der Zwan, 20 jaar; J. D. Ouwehand J 21 Jaar en D. Koolmoes, 20 jaar. Getrouwd: J. ten HaQcen en W. van den Kommer. Medische dienst. De dienst wordt dit week-einde waargenomen door dok ter G. A. de Bruijne, Hoofdstraat 8, tel. 22208. OECSTGEEST Medische dienst. De dienst wordt dit week-einde waargenomen door dok ter Van Walchren, tel. 22030. ORGELCONCERT In de Groene- of Willibrordkerk zal op woensdag 7 augustus Hans Boelee, orga nist der kerk een concert geven m.m.v. Marian v. d. Kooy, sopraan. Het pro gramma luidt: 1. Orgelconcert: „O, Heil'ge Geest, daal op ons neer, Jan Zwart; 2. Zwei Lieder (zang) a. Die Welt singt Gottes Preis, b. Sei nur still; 3. a. Fuga (c moll) J. S. Bach, b. Trio (Es dur) J. S. Bach; 4. Aria's (zang), a. Er weidet seine Heerde (des Messias), b. O, hatt' ich Jubals Harf' (Josua) G. F. Handel; 5. a. Toccata (a moll) J. L. Krebs; b. Choralvorspiel, J. L. Krebs, Ach Gott, erhör' mein Seufzen; 6. Hore Israël (Aria uit „Elias") F. Mendels sohn; 7. a. Offertoire, A. Guilmant, b. Grand Choeur, W. Faulkes. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor te Oegstgeest werd gedurende de maand juli ontvan gen f89.392.05 en uitbetaald f 130.336.88. Vakantie kost geld! „Nieuw LeverT-beweging goedgekeurd Binnen het raam van de „nieuw le vensbeweging, welke president Soekar- no wenst in te voeren, zal op de bevol king van Indonesië een beroep worden gedaan een sober leven te leiden, en zich weer in te stellen op een geest van wederzijdse bijstand en nationale een heid. Voor een komische noot zorgde een Alphenaar, die op de dag van de brui loft van zijn broer met zijn zusje achter op de bromfiets in de Raadhuisstraat een aanrijding had gehad met een auto, bestuurd door een leerling van een autorijschool. De schade was gering. Hij was op weg om een ander overhemd voor de bruiloft te halen, want het hemd dat deze zou aantrekken was te klein. Hij werd veroordeeld tot f. 25, Een inwoner van Rotterdam stond terecht omdat hij op het rijwielpad bij Zwammerdam niet rechts had gehou den waardoor een aanrijding was ont staan met een hem tegemoet komende bromfietsrijdster. De verdachte had haar niet gezien, verklaarde hij, want hij had gedacht dat er iets aan zijn wiel man keerde. Daarnaar had hij gekeken en toen was ineens de botsing gevolgd. Hij gaf het tenlaste gelegde toe. De officier vond het een „verfrissend vlot toegeven". Hij eiste 35 gulden. De plaats vervangend kantonrechter, mr. dr. J. F. Taat uit Boskoop, maakte er f. 25,van. Een mevrouw uit Bodegraven, die haar hond los had laten lopen werd veroor deeld tot twaalf gulden omdat het beest tegen een bromfietser was opgelopen, die gevallen was en een been had ge broken. BOSKOOP SCHEEPVAART IN DE GOUWE Gedurende de maand juli zijn 3427 vaartuigen de hefbrug gepasseerd. Voor dit aantal moet de brug 2261 maal omhoog gebracht worden. 397 schepen konden onder de gesloten brug doorvaren. HAZFRSWOUDE BIJBELAUTO Deze week heeft de Bijbelauto door ons dorp gereden. Totale opbrengst was f 594.50. VOORSCHOTEN Zondagdienst. De dienst der dok toren wordt gedurende dit weekeinde voor spoedgevallen waargenomen door dokter H. Olthuis, Leidseweg 179, telef 2527; voor wijkverpleegster: Gezond heidscentrum, telef. 2177. WARMOND Medische dienst. De dienst wordt dit weekeinde waargenomen door dok ter Van Nes. WASSENAAR Medische dienst. De medische dienst wordt zondag waargenomen dooi de artsen Plink en Boer. SCHIETWEDSTRIJDEN POLITIE De uitslag van de door de Wassenaarse Politie Schiet- en Sportvereniging uitge schreven districtswedstrijden snelvuur pistool enz. is als volgt: Korpswedstrijd: 1. Velsen 215 pnt., kampioen District West; 2. WP.S.S. I 214 pt.; 3. A. P. G. S. (Amsterdam) 209 pt 4. Luctor I (rijkspol. Den Haag) 207 pt.; 5. H. P S. V., 199 pt.; 6. WP. S.S. II 196 pt.; 7. R.S.D.A. (rijkspolitie Amsterdam) 189 pt; 8. Luctor II 188 pt.; 9. S.V.D.U. (marechaussee Utrecht) 184 pt.; 10. R.P. Alkmaar 170 pt. Personeel pistool: 1. Flamman, WPSS, 4543, laagste schot 8.9; 2. Vianen, HP- SV, 4543, 1. s. 8,8; 3. Bosman, Velsen, 45—43, 1. s. 7,9; 4. Versteeg, SVDU, 45-43, 1. s. 7,8; 5. Nieuwland, RSDA 4540. Vrije baan pistool: 1. Van Ingen, RP Alkmaar, 90-86-27; 2. v. d. Wal, Luctor 90-84-81; 3. Versteeg, SVDU, 88-86-53; 4. Jochem, HPSV, 88-83-81; 5. Dekker, Velsen. 88-83-51. Personeelsbuks: 1. IJzerman, WPSS, 98, steunserie 94; 2. Versteeg, SVDU 97, steunserie 97; 3. De Vreugd, WPSS, 96, steunserie 92. Vrije baan buks: 1. Smeeman, WPSS, 180-174.56; 2. v. d. Krogt, WPSS, 178-58; 3. Stroo, Luctor, 177-172.168. DIEFSTAL BIJ BEGIN EN EINDE VAN VAKANTIE Een Leids echtpaar .dat van 29 juli tot 2 augustus in Oud-Leusden kam peerde. bemerkte op de eerste kamp dag. dat een handtasje was ontvreemd. Groot was echter de ontsteltenis van dit echtpaar, dat in de Groenhovenstraat 22 woont toen het gisteravond bij thuis komst bemerkte, dat ingebroken was. Alle kasten en laden waren doorzocht, waarbij uit een geldkistje een bankbil jet van f 100.werd vennist. Tussen het ontvreemden van het handtasje, waarin zich geen waardevolle voorwer pen bevonden, en deze inbraak legt men verband, aangezien het huisadres van deze familie zich in het tasje be vond. Zij, die over deze inbraak inlich tingen kunnen verschaffen, worden ver zocht zich in verbinding te stellen met het bureau van Politie afdeling recher che, Zonneveldstraat. Een voorstel voor deze nieuwe bewe ging. die beoogt door een geestelijke re volutie een nieuwe Indonesische ge meenschap in het leven te roepen, werd gisteravond door president Soekarno in zijn kwaliteit van voorzitter van de Na tionale Raad, bij het kabinet, dat er zijn goedkeuring aan hechtte, inge diend. Behalve een sobere levenswijzt^zal het volk ook worden gevraagd de hygiëne te verbeteren, het analfabetisme te bestrij den en een programma tot geestelijke herbewapeningte entameren. Stalen helmen voor gevangenen-bewakers (Van onze Haagse redactie) Het ligt in de bedoeling de gevange nissen en gestichten binnenkort de be schikking te geven over enige stalen helmen ten dienste van het bewakings personeel. Het komt wel eens voor, dat een of meer gevangenen van de gale rijen af met voorwerpen naar de bewa kers gooien. Deze bewakers moeten daar tegen dan maatregelen nemen, hetgeen totnutoe ongedekt moest geschieden. De stalen helmen zullen nu moeten dienen om het personeel bescherming te bieden tegen eventuele „bombardementen" door gevangenen, die zich op de gale rijen bevinden. Per gevangenis zullen twee of drie helmen worden verstrekt. Na de rol van Jeanne d'Are ge speeld te hebben, vervult Jean Se- berg, de jonge Amerikaanse actrice. thans een rol in de film ..Bonjour Op de foto ziet men Jean Seberg Tristesse", naar het gelijknamige in een van de scenes van deze film. boek van Frangoise Sagant. I De Oder-Neisse-lijn is geen grens (Van onze correspondent in West-Duitsland) Al sedert jaren wordt voortdurend over de her' eniging van het na Hitiers schrikbewind in stuk ken gescheurde Duitsland gesproken een droombeeld, dat, zoals de zaken er thans voor staan, alleen nog maar in een heel verre toekomst verwezenlijkt schijnt te kunnen worden. De huidige Westduitse Bondsrepubliek beslaat, met het op 1 januari van dit jaar „heimgekehrte" Saargebied erbij, nog geen 53 procent van de oppervlakte van het voormalige Duitse rijk, zoals dat er voor 1937, dus voor Hitiers annexatie zegetochten, heeft uitgezien. De onder communistische regime staande Oost zone, de zogenaamde Duitse Democratische Repu bliek (die als zodanig niet officieel door de Westduitse regering wordt erkend), bestaat uit bijna 23 procent, en de streken ten oosten van de rivieren de Oder en de Neisse, die na de oorlog onder Pools en onder Russische bewind zijn ge komen, maken iets meer dan 24 procent van het vroegere Duitse grondgebied uit. Wanneer men het over Duitslands hereniging heeft, denkt men doorgaans in de eerste plaats, vooral in het buitenland, aan het aaneensmeden van de Westduitse Bondsrepubliek en de Oost zone. Maar de verlangens van veel Duitsers we kunnen gerust zeggen van de meeste Duitsers blijven niet bij de beruchte en gehate Oder- 7 T~:ss»*-1ijn ste?.n. Zij hopen dat de Russen en de Polen de streken die daarachter liggen, nog eens zullen teruggeven, en daarom bestempelen zij wat wij de Oostzone noemen, gewoonlijk nogal veel betekenend als „Midden-Duitsland"! Recht van terugkeer Men hoort tegenwoordig van ver schillende kanten, ook in de krin gen van handel en industrie, de wens uiten dat West-Duitsland di plomatieke betrekkingen met Polen en Tsjecho-Slowakije zou dienen aan te knopen. Dat is een tamelijk delicate aangelegenheidwant de bondsregering heeft herhaaldelijk met de meeste nadruk verklaard dat zij geen officieel contact met enige communistsiche staat achter het ijzeren gordijn wenst te hebben. Alleen het machtige Sovjet-Rusland Eindelijk kleedgebouw bij sportvelden De gemeenteraad van Voorschoten besloot gisteren tot de bouw van 73 woningwetwoningen. Deze woningen zullen geheel ten goede komen aan de woningzoekenden in Voorschoten behoudens een klein percentage, dat als altijd beschikbaar gesteld moet worden voor departementen. Dit werd door de burgemeester nadrukkelijk op enkele vragen gezegd. Die vragen waren ge steld n.a.v. het feit, dat van de in aanbouw zijnde 107 woningen er 50 be stemd zijn voor de marine. De burgemeester merkte daarbij echter weer op, dat het alleen mogelijk was geweest een zo groot contingent te bouwen door de medewerking van de marine. Deze vijftig woningen zullen echter gedeeltelijk weer bewoond worden door mensen, die in Voorschoten reeds op de urgentie- lijst staan. De heer Van Eist (V.V.D.) was ver heugd, evenals alle verdere sprekers dat deze woningen gebouwd zouden kunnen worden, maar spr. vroeg zich af hoe de gemeente deze bouw zou kunnen financieren. Hij stelde voor, dat B. en W. op zeer korte termijn zouden onder zoeken of het niet mogelijk is een ge meentelijke lening te sluiten, een soort pi-emielening of burgerzinslening, zoals de burgemeester het later noemde. Bo vendien stelde de heer Van Eist nadruk kelijk. dat de gemeente, indien zij geld kan bemachtigen, een deel daar van gebruiken moest om verdere gron den bouwrijp te maken voor de bouw van grotere woningen. De heer Bakels (Prot.-Chr. meende, dat men in Voorschoten te veel kleine woningen bouwde. Spr. vroeg aandacht voor de zgn. duplexwoningen. De heer v. d. Werf (P. v. d. A.) vond de huren hoog. vooral als de bewoners gedwongen zullen worden elektrische apparatuur te kopen, omdat geen gas zal worden aangelegd. De burgemeester beantwoordde de vragen uitvoerig, waarbij hij opmerkte, dat ook het college bezorgd is over de financiering. Spr. dacht dat een bur gerzinlening slechts een druppel in de emmer zou zijn. Duplexwoningen bleken niet te bevallen en daarom wenst de gemeente daar niet mee te beginnen. Grotere woningen kunnen met de wo- ninwetregeling niet gebouwd worden. Een stijging van de rentevoet met een half procent zal een verhoging van de huurprijs met ongeveer f. 1.50 per week tot gevolg hebben. Nadat de heer Van Eist nog eens aangedrongen had op een spoedige uit schrijving van een gemeentelijke lening werd met algemene stemmen besloten de 73 woningen te doen bouwen. SCHOOLMELK De heer Mol (PvdA) bleek het beslist niet eens te z\jn met het besluit van B. en W. geen nadere stappen te doen om tot invoering van schoolmelk op de scholen te komen. In een uitvoerig betoog stelde spr. tenslotte voor in de eerste klassen van de openbare scho len een proef te nemen. De burgemeester bleek daar niet veel voor te voelen, omdat hij van mening was, dat in dat geval alle scholen zou den moeten meedoen. Bovendien bleek bij de discussies, dat de leerlingen van de eerste klassen van de openbare scho len 's morgens om 11 u. naaar huisgaan, waardoor dus de noodzakelijkheid voor deze scholen minder groot is. Toch zul len B. en W. deze zaak nog eens in het college bespreken. De heer De Groot (VVD) betreurde het wel, dat met de gemeenten Rijswijk, meenschappelijke regeling voor een be schuttende werkplaats in Rijswijk ge troffen kon worden. Spr. drong er bij het college op aan eens na te gaan hoeveel gevallen van minder valide arbeiders, die ten laste 1 van de gemeente kunnen komen in de toekomst verwacht kunnen worden om op tijd klaar te zijn deze mensen op te vangen. VOORBEELD GEVEN De heer Fortanier (KVP> betwijfelde of het nodig is voor het kantoor van de gemeenteontvanger een nieuwe kast, een bureau en stoelen aan te schaffen. De gemeente moet kijken naar haar financiën en als overheid het voorbeeld geven. De heren Fortanier en Eysink Smeets <KVP) stemden tegen het voor stel. De kosten bedragen bijna f 1200. Tot onderwijzeres aan de Openbare Lagere Parkschool werd met algemene stemmen benoemd mej. M. J. Smit, wonende te Wassenaar. KLEEDGEBOUW. Besloten werd een krediet van f20.855.van de reeds in 1954 be schikbaar gestelde f 35.000.te ge bruiken voor de bouw van een ge deelte van een der kleedgebouwen op de nieuwe sportvelden. De hoofdinge nieur-directeur van de wederopbouw en volkshuisvesting heeft n.l. bij hoge uitzondering toegestaan een gedeelte van het indertijd aangenomen plan te verwezenlijken. Hiermee is een nog gelukkig besluit gevallen na een langdurige lijdensweg, die tot hef tige discussies in een aantal raads vergaderingen heeft geleid. Het wordt nu mogelijk van een der gebouwen 5 kleedlokalen, de wasgelegenheid en de w.c.'s te bouwen. POLIO-INENTING. De vergadering, waarin alleen de he ren Pels (P. v. d. A.) en Dekker (Prot. Chr.) met kennisgeving ontbraken, werd besloten met de gebruikelijke rond vraag, waarvan het belangrijkste punt was een vraag van de heer Mol (P. v. d. A.) over de polo-inenting. Uit het antwoord van de voorzitter bleek, dat deze zaak in voorbereiding is en gere geld zal worden door de Stichting Ge zondheidszorg. die inmiddels reeds en quête-formuleren heeft uitgezonden. De burgemeester hoopte, dat de bevolking zijn volle medewerking zal geven bij het invullen van deze formulieren, dan kan zo spoedig mogelijk met de inen ting begonnen worden. Alle overige, reeds door ons gepubli ceerde voorstellen, werden aangenomen. I vormt een uitzondering. De wederzijdse diplomatieke betrekkingen tussen de twee landen werden aangeknoopt als- zichtbaar gevolg van het dure staatsbe zoek dat bondskanselier Adenauer in september 1955 aan Moskou heeft ge bracht. Voordien had niemand gedacht dat dit mogelijk zou zijn. Nu is het niet verstandig van tevo ren al. nog lang voordat er maar enigs zins vastomlijnde plannen bestaan, in het openbaar met voorwaarden voor de dag te komen, waarvan men op zijn vingers kan natellen dat de anderen ze toch niet zullen accepteren. De vertegenwoordigers van de vluch telingen uit de verloren gebieden, die zich in West-Duitsland tot een „Ver band der Landmannschaften" hebben aaneengesloten, denken er echter an ders over. Zij eisen met het oog op de aanstaan de algemene verkiezingen van 15 sep tember van die verdrevenen dat zij hun stem alleen maar aan kandidaten voor de Bondsdag zullen geven, van wie men zeker weet dat zij er zich niet bij zul len neerleggen dat die streken in het Oosten in andere handen blijven. Zelfs eisen Die kandidaten moeten bereid zijn een verklaring af te leggen dat zij voor de indertijd van hun haardsteden ver dreven Sudetenduitsers niet alleen het recht opeisen, dat zij naar hun vroegere vaderland mogen terugkeren, neen, zij moeten nog veel verder gaan. Zij moe ten zelfs eisen dat die Sudetenduitsers zelf over hun eigen „staatspolitieke toekomst" kunnen beslissen. Dat wil dus zeggen, dat die Sudetenduitsers na hun eventuele terugkeer in hun geboorte streek zelf moeten zeggen of ze daar Duitse staatsburgers willen zijn. Deze toekomstige leden van de Bonds dag zouden van de Ver. Naties moeten verlangen, dat deze het verdrijven van de Duitsers na de oorlog uit de Ooste lijke gebieden thans officieel zouden afkeuren. Het „onrecht", dat indertijd aan die Duitsers was begaan, zou bovendien nog moeten worden goedgemaakt! De met Amerikaans kapitaal in het leven geroepen en daarmee nog steeds gefinancierde zender „Radio Vrij Europa" in München, zou niet meer mogen blij ven werken, wanneer deze niet het recht van de verdreven Duitsers op hun ge boortegrond wilde erkennen. En dan als een klap op de vuur- peil: de toekomstige Bondsdagleden zouden er heftig tegen moeten pro testeren, dat diplomatieke betrekkin gen met Polen en met Tsjecho-Slo- wakije werden aangeknoopt, zo lang die twee staten dat recht van de ver drevenen op hun vroegere woonstre ken niet wilden erkennen. Niet onderschatten Nu kan men in het midden brengen dat dergelijke verklaringen van een vluchtelingenorganisatie niet al te veel om het lijf hebben en dat zij niet van concrete betekenis zijn. Maar men mag niet uit het oog ver liezen, dat zij ook heel duidelijk aan de andere kant van de tegenwoordig be staande grenzen worden gehoord. De ervaring heeft geleerd dat het door gaans de onaangenaamste uitlatingen zijn, die in het buitenland de meeste indruk maken. In Polen en in Tsjecho- Slowakije wordt er zeker notitie van genomen. Polen heeft reeds alle Duitse gevan genen teruggestuurd, die wegens het begaan van oorlogsmisdaden tot lang durige gevangenisstraffen waren ver oordeeld, voor zover zij tenminste voor een amnestie in aanmerking konden komen. In Tsjecho-Slowakije zitten nog over de honderd Duitsers gevangen. Onder hen bevindt zich de 66-jarige generaal Rudolf Toussaint, die indertijd bevel hebber van de Duitse troepen in het „protectoraat" Bohemen en Moravië is geweest. Het heet, dat hij daar geen al te slechte rol zou hebben gespeeld. Hij had immens verhinderd dat het bevel van de beruchte „bloedhond" generaal Schörner ten uitvoer werd gebracht, die, Praag tot een vesting wilde laten ma ken, welke tot het uiterste moest wor den verdedigd. Toen de capitulatie van de Duitse troepen in Tsjecho-Slowakije op 8 mei 1944 ondertekend werd, hebben de Tsje chen hem nog voor deze humane daad bedankt. Maar de tijden veranderen. Toen de Tsjechische generaals later in hun eigèn land vanwege hun anti-commu nistische gezindheid in de gevangenis belandden, verzochten de bewindheb bers de Amerikanen om uitlevering van Toussaint. In 1949 werd hjj tol levenslange gevangenisstraf veroor deeld. Volgens betrouwbare i nformaties zou men in Praag niet ongenegen zijn generaal Toussaint en andere Duitse gevangenen in vrijheid te stellen en naar huis terug te sturen. Maar men staat er blijkbaar op het standpunt dat Bonn het eerste bal letje moet opgooien en erom moet vragen. Zonder een direct contact Bonn-Praag is dat echter moeilik. Kind in gloeiende bouillon gevallen (Speciale berichtgeving) Gistermiddag is de 5-jarige Andries Post, uit Hilversum, in het ontvang- centrum „Bos en Heidepark" te Leer- sum, achterover in een pot met hete bouillon gevallen, waardoor het met zware brandwonden werd overdekt. Het kind werd onmiddellijk naar het Algemeen Ziekenhuis te Zeist ver voerd, waar het vannacht is overle den. Het kind speelde in de centrale keu ken en leunde tegen een 55 liters pot met hete bouillon, die reeds een half uur af stond te koelen. De jongen gleed uit en viel op het deksel, waardoor dit omkiepte en het kind achterover omge keerd in de bouillon verdween. De familie Post was een week op vakantie-bezoek bij de familie Zand vliet in het centrum en zou heden weer naar Hilversum vertrekken. Het gezin Post had acht kinderen.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 11