AGENT-INCASSEERDER SCHUDELf CITROEN De open Leidse tenniskampioenschappen [QÉ] „Varen Jehova's Getuigen nieuwe koers in dienstplichtkwestie?" De Nederlandse militair krijgt een nieuw (Amerikaans) uniform KEUKENMEISJES I DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1957 Spannende en langdurige partijen De organiserende vereniging „Room burg" heeft na de eliminatie van mevr. Ubbink en Agterhorst alweer een veer moeten laten. Mevr. Kasten kon het in het dames-enkelspel B niet klaren tegen mej. v. RegterenAltena. Haar taaie baseline-spel, waarmee zij in de afgelopen comptitie de nodige punten voor het eerste team van Roomburg heeft veroverd, werd getroefd door de even grote vastheid plus scherpere drives van haar tegenstandster, 6—1, 6—4 voor mej. v. RegterenAltena. In dien deze de vorm, waarin zij momen teel verkeert, weet te behouden, moet zij het tot de finale kunnen brengen. In het heren-dubbelspel B trok de partij Janssen/Noordman (LLTC) versus Oer- lemans/v. Steenis de meeste belangstel ling. De eerste set werd vrij snel (63) door laatstgenoemden gewonnen, voor namelijk doordat Janssen zijn drives maar niet onder controle kon krijgen. Toen die in de 2e set waren ingeschoten, ontwikkelde zich een interessant duel, Gebruik van rijwielpaden Aangezien nog steeds enige onzeker heid blijkt- te bestaan over het gebruik van rijwielpaden door bromfietsers, wijst de ANWB er op dat fietsers zowel als bromfietsers verplicht zijn gebruik te maken van een rijwielpad, aangeduid door Bord A. In het geval dat een dergelijk rijwiel pad gelegen is naast een weg waarlangs bord C is aangebracht hebben brom fietsers de vrije keuze: zij kunnen zo wel van het rijwielpad als van de rij baan gebruik maken. A jppjplll^ hauw met wit symbool ^jjgp B ICS Zwart m«t wit opschrift Blauw met wit opschrift c Is het rijwielpad aangeduid door bord B - het zogenaamde „zwarte bordje" - dan mogen bromfietsers er slechts ge bruik van maken als zij hun motor uit schakelen. Dit „zwarte bordje" geeft veelal toe ristische rijwielpaden aan. Bromfietsers mogen echter op deze paden wel liun motor gebruiken als het pad, behalve door het „zwarte bordje", ook door bord C is aangeduid: het op schrift van dit bord spreekt voor zich zelf. Andere bepalingen De wettelijke maximum snelheid van 40 km per uur voor bromfietsers geldt natuurlijk ook op rijwielpaden. Tevens geldt de bepaling dat een bromfietser op een rijwielpad zijn snel heid zódanig moet regelen dat hij de andere gebruikers van het pad niet méér hindert dan i.v.m. de plaatselijke omstandigheden toelaatbaar is te ach ten. De ANWB wijst er in dit verband op dat op druk bereden of smalle paden een snelheid van 40 km als regel te hoog zal zijn. Een rijdende bromfietser mag nooit een dier geleiden. Een fietser mag dit wel: Op een rijwielpad mag hij een hond aan de lijn hebben, doch als hij andere dieren geleidt, zoals koeien of paarden, moet hij van de rijbaan ge bruik maken, ook al is het rijwielpad „verplicht" gesteld door bord A. Fietsende en bromfietsende kampeer ders dienen te bedenken dat hun be pakking niet breder mag zijn dan 75 centimeter. Als aan de fiets een zijspan of aan hangwagen is gekoppeld mag de totale breedte 150 cm. bedragen. (Bromfietsen mogen nooit van zij span of aanhangwagen zijn voorzien) Indien een fiets met zijspan of aan hangwagen breder is dan 75 cm. moet op de rijbaan worden gereden. waarbij de LLTC-combinatie het hoofd zakelijk van drives en lobs moest heb ben, tegen de bij elke gelegenheid naar voren komende Oerlemans/v. Steenis. De drives en lobs zegevierden in de 2e set. Met 62 was de stand in sets gelijk. In de 3e set een volkomen gelijkopgaan- de strijd. Bij 55 werd de partij wegens de duisternis gestaakt. Morgenmiddag zal op deze stand worden begonnen met Oerlemans aan service. In de C-klasse zijn enkele verwoede gevechten geleverd. Mevr. Kranenburg had voor haar overwinning op mevr. De Wolff voor èlk punt élles te geven. Dat zij met 86, 64 won, lag niet zozeer aan haar technische vaardigheid, als wel aan haar betere moreel, dat haar in staat stelde op de kritieke momenten dóór te drukken. In het heren-enkelspel zorgden Scheepe en De Bruin voor een nummertje alles of niets-tennis, waarin eerstgenoemde in de beslissende set wat meer beheersing had dan zijn rivaal, 6—3, 36, 7—5 voor Scheepe. Met zijn partner Wortelboer bezorgde deze zelfde speler in het herendubbelspel tegen Bando/Lukowski de wedstrijdleiding zor gelijke rimpels in het tot dusver gladde voorhoofd. Ook deze partij vergde n.l. een maximum aantal sets. Met 62, 36, 9—7! plaatsten Scheepe/Wortel- boer zich in de volgende ronde, maar voor hetzelfde geld hadden Bando/ Lukowski de gelukkigen kunnen zijn. Overigens zouden naar onze mening beide paren de sterkste B-dubbels in dit toernooi handen en voeten vol werk hebben gegeven. Verrassend was ten slotte de zege van Ten Bosch/v. d. Berg in het herendubbelspel B op Wortelboer/ Voorham, in 2 sets liefst, 6—3, 62. Laatstgenoemden konden bij lange na niet de vorm bereiken die hen van De Jongh/Thiess had doen winnen, maar Ten Bosch/v. d. Berg gaven hen ook niet de gelegenheid zich te ontplooien. Voortdurend hielden zij hen onder druk, zich in de aanval zoveel mogelijk con centrerend op Voorham. Toen deze door de knieën ging, was het pleit spoedig beslist. De uitslagen waren: Heren-enkelspel B: O. BandoP. van Berge Henegouwen 64, 119; J. den HolderB. Reys 62, 86; H. Mulder L. Wittink 6—0, 6—3: W. J. de Jong— H. W. ten Bosch 1—6, 6—2, 6—2; T. van HeuvelenJ. W. Janssen 61, 63; J. J. DanckaertsTh. M. E. Govaert 64, 60; Th. M. E. GovaertJ. van Steenis 12—10, 6—4. Dames-enkel B: mej. T. van Regteren Altenamevr. H. Kasten 61, 6—4; mej. T. van Regteren Altenamevr. J. Wieriks 6—1, 6—0. Heren-dubbel B: B. Israel/J. J. Nije- boer—H. Oudshoorn/B. Hoogwerf Kroon "i—3, 7—5; H. W. ten Bosch/Th. v. d. BergH. J. Wortelboer/G. Voorham 7—3. 6—2. Dames-dubbel B: mej. G. v. d. Wete- rink/mej. C. v. d. Weterinkmevr. C. Zandvoort/mevr. H. Kasten 75, 26, 1—7. Gem.-dubbel B: mevr. S. Ubbink/F. W. Scheepemevr. H. Wils/J. J. F. Pino 61, 64; mej. L. van Geelen/T. van Heuvelen/B. Agterhorst 63, 62. Heren-enkel C: J. C. HartmanF. J. de la Court 97, 64; R. W. Schreuder B. Scholten 6—3, 3—6, 6—2; O. Bando H. Mulder 6—2, 6—1; Helge Ubbink— J. Bedeaux 6—2, 6—3; P. A. H. M. LukowskyH. van Zwieten 46, 64, 6—3; H. J. Wortelboer—J. Penders 6—2, I0; F. W. ScheepeD. de Bruin 6—3, 3—6, 7—5. Dames-enkel C: mevr. F. L. de Wolff •mej. T. Dinger 8—6, 6—0; mevr. J. H. Kranenburgmevr. F. L. de Wolff 8—6, 6—4. Heren-dubbel C: J. J. F. Pino/A. TielemanHelge Ubbink/J. Monod de Froideville 86, 60; O. Bando/P. A. H. M. LukowskyH. Wortelboer/F. W. Scheepe 6—2, 3—6, 9—7; W. v. Teutem/ J. PendersA. Raaymakers/W. H. Eller- broek 26, 64. 75; P. C. Hierneiss/J. UbbinkH. C. M. Kapteyn/A. Greidanus 6—4, 1—6, 6—3. Dames-dubbel C: mevr. M. E. Schreu der Peters/mej. E. Goekoop—mevrouw Gründemann/mevr. G. C. Horrée 64, 12—10. Gem.-dubbel C: mej. A. Pino/B. Scholtenmevr. v. d. Vlugt/G. W. Hor rée 97, 63; mevr. J. H. Kranenburg/ A. v. d. Pluymmevr. F. L. de Wolff/J. v. Steenis 108, 61. TENNIS JOOP DE MOS IN PROFTOERNOOI In de derde ronde van het interna tionaal tennis toernooi voor profes sionals. dat te Scarborough wordt ge houden, heeft onze landgenoot Joop de Mos met 6-1, 6-2, 6-1 gewonnen van de Zuidslaviër Boyovitch en zich daardoor voor de kwarteindstrijden geklasseerd. WATERPOLO „ROBBEN" KAMPIOEN VAN NEDERLAND (DAMES) De dames waterpoloploeg van „De Robben" uit Hilversum heeft de wed strijd tegen HZC (Hilversum) met 3-1 gewonnen en is thans kampioen van Nederland. WIELRENNEN Kandidaten wereldkampioenschappen reden in Stadion MASPES KLOPTE VAN VLIET Bijna 15.000 toeschouwers woonden gisteravond in het Olympisch Stadion te Amsterdam de laatste wapenschouw in de hoofdstad van de kandidaten voor de a.s. wereldkampioenschappen bij. De weersomstandigheden waren bij zonder gunstig: het was fraai zomer weer en er stond haast geen wind. De uitslagen luiden: Sprint professionals: eerste serie: 1. Gaignard (Frankrijk) 12 sec.. 2. Van Vliet; tweede serie: 1. Maspes (Italië) 12.4 sec.. 2. Schotman (Ned.i; derde se rie: 1. Harris (Engeland) 12.0 sec.. 2. Derksen 'Ned.). Herkansing: 1. Van Vliet 12.2 sec., 2. Derksen. 3. Schotman Wedstrijd voor amateurs over 8 km met vier klassementen: 1. Braat (Aals meer) 10 pnt. 10 min. 43.2 sec.. 2. Keu- ker (A'dam) 8 pnt„ 3. Teeseling (Am sterdam) 5 pnt. Sprint amateurs: eerste rit: 1. Van de Ruit (A'dam) 12.4 sec., 2. Schutte, 3. Schep. 4. Gerritsen, 5. Captein. Sprint professionals halve finale: eerste rit: 1. Van Vliet 12.6 sec.. 2. Har- ris; tweede rit: 1. Maspes 12.4 sec., 2. Gaignard; Finale: 1. Maspes 12.0 sec., 2. Van Vliet. Om de derde plaats: 1. Derksen 12.2 sec., 2. Gaignard. 3. Schot man. 4. Harris. Eindstand sprint professionals: 1. Maspes. 2. Van Vliet. 3. Derksen, 4. Gaignard, 5. Schotman. 6. Harris. Sprint amateurs tweeder it: 1. Cap tein 12.2 sec., 2. Gerritsen. 3. Schep, 4. Van de Ruit. 5. Schutte: Derde rit: 1. Gerritsen 12.4 sec.. 2. Van de Ruit, 3. Schutte. 4. Captein, 5. Schep. Totaal uitslag: 1. Gerritsen 7 pnt., 2. Van de Ruit 7 pnt., 3. en 4. Captein en Schutte elk 10 pnt„ 5. Schep 11 pnt. Achtervolging voor amateurs achter grote motoren over 6 km.: 1. Van Hou- welingen achter Van der Stuvft, 5 min. 5.4 sec., 2. Buis achter De Graaf 5 min. 8 sec. Hatta in september naar communistisch China De voormalige vice-president, dr. Mo hammad Hatta zal, naar vandaag in Djakarta is bekend gemaakt, in septem ber op uitnodiging van de Chinese rege ring een rondreis door de Chinese Volks republiek maken. Hatta zeide, dat hij speciale aandacht zal besteden aan de ontwikkelingen op het gebied van de industrie en de landbouw. Zijn bezoek zal zes weken duren. ZEILEN OM DE FINN GOLD CUP André Nelis leidt na twee wedstrijden André Nelis, de lange donkerblonde Belg, winnaar van het Olympische zilver te Melbourne, heeft op de eerste dag van de wedstrijden om de Finn gold cup aangetoond dat hij de Olympische kampioen Paul Elvstroem was afwezig tot de allersterkste Finnjollenzeilers van Europa behoort. Na twee races op het Waenermeer, waarbij de lengte van de baan ongeveer 12 km was, voert de Belg het algemene klassement aan. Een eerste plaats in de eerste race en een derde in de tweede gaven hem een totaal van 3414 punten, waardoor hij een geringe voorsprong kon nemen op de Europese kampioen twee maal tweede werd. Van onze landgenoten is de Hilver summer Hans ^leeswijk, vertegenwoor diger van Nederland bij de wedstrijden om het Europese kampioenschap in Italië, het best geklasseerd. In de eerste race bracht hij het, dank zij een sterke finish, tot een tiende plaats. Met een elfde plaats in de tweede race zorgde hy ervoor dat hij in de algemene rang schikking achtste werd. De tweede race gaf een bijzonder op windend duel te zien tussen de Fin Kjaelstroem en Juergen Vogler. Tot aan het grote kruisrak kon ook de Neder lander Warburg de leiders op de spiegel blijven volgen. Doch toen was het ge beurd. Steeds verder liepen de Fin en de Oost-Duitser van hun concurrenten weg. Met ruime voorsprong gingen zij door de finish. In totaal worden zes races gezeild. De wedstrijden worden heden en morgen voortgezet. Achtervolging amateurs over 4 km.: 1. Geldermans 5 min. 9.2 sec., 2. Van Bruggen 5 min. 13 sec. Wedstrijd voor stayers over 100 km (200 ronden): 1. Timoner (Spanje) achter Van Ingelghem 1 uur 18 min. 0.6 sec., op een ronde: 2. Depaepe (Bel gië) achter Van den Bosch; 3. Wierstra (Ned.) achter Wiersma: 4. Vreeswijk (Ned.) achter Van der Stuyft; op drie ronden: 5. Petry (Duitsl.) achter Kaeb; op vier ronden: 6. Verschueren (Belg.) achter Ville: op elf ronden: 7. Koch (Ned.) achter De Graaf; op 23 ronden: 8. Mehagnoul (Ned.) achter Van den Bom. NV. DE CONDOR DUBBEL t GESTOOKTE V f I DISTILLEERDERIJ Krijgsraad vraagt zich af iViet-predikers willen ook vrijstelling (Van onze Haagse redactie) Heeft de leiding van het genootschap van Jehova's Getuigen haar leden opdracht gegeven een nieuw standpunt in te nemen ten aanzien van het al dan niet vervullen van burgerdienst, als pla atsvervangende militaire dienst? Deze vraag heeft zich gistermorgen de presi dent van de Krijgsraad te Velde West, kolonel mr. J. Ph. van Erk, bij herhali ng gesteld naar aanleiding van het feit, dat verscheidene principiële dienstweige raars, zogenaamde Jehova's Getuigen, ter terechtzitting zeiden géén beroep te willen doen op de dienstweigeringswet, doch in plaats daarvan vrijstelling van militaire èn van de plaatsvervangende burgerlijke dienst eisten, op grond van het feit dat zij ook als gewoon lid van het genootschap „bedienaren van een godsdienst" zijn. Battle-dress gaat verdwijnen (Van onze Haagse redactie) De vertrouwde battle-dress gaat verdwijnen, zo vernemen ivij. De Ne derlandse soldaat zal in 't voorjaar 1958, te beginnen bij de parate on derdelen, een doelmatiger uniform krijgen, dat meer is aangepast aan de moderne oorlogvoering. De nieu we kleding zal waterafstotend zijn, winddicht en bestand tegen rotten en schimmel. Het primaire doei van dit uniform is gevechtskleding, maar daarnaast is ook aandacht be steed aan de uiterlijke vormen met betrekking tot het uitgaanstenue. Een deel van dit assortiment nieuwe stukken is reeds in gebruik. De lange veldschoenen hebben de „kistjes" in vele onderdelen reeds vervangen, de veldpet stamt al uit een vroegere periode. Vol gend jaar volgt dan de broek, die van een andere stof is vervaardigd dan die van de vrij dikke battle-dress. Een windjack met zeer vele zakken gaat boven deze broek, met voor de winter een moltonbinnenvoering, die in dit jack kan worden geknoopt. Een capuchon wordt over de helm gedragen, zodat de oorkleppen buiten gebruik raken. De bretels blijven in het leger en zijn ook in dit uniform opgenomen. ROEIEN KANDIDATEN VOOR DUISBURG ROEIEN OP BOSBAAN A.s. zondagavond 4 augustus omstreeks 7 uur zullen de skiffeurs P. J. Bakker (De Maas) en A. C. Redelé (De Dordt- sche) alsmede de Achten van Nereus en Njord trials roeien op de bosbaan bij Amsterdam. Hierna zal het bestuur van de Neder landse Roeibond nader beslissen of er behalve de Twee zonder Stuurman van het Spaarne - die wordt gevormd door Britzei en Huystee - nog meer Neder landers in aanmerking komen voor uit zending naar de Europese roeikam- pioenschappen voor heren, die van 29 augustus tot en met 1 september te Duisburg (Duitsland) zullen worden ge houden. Tot nu toe werd dit standpunt name lijk alleen ingenomen door de zoge naamde „pioniers" onder de Jehova's Getuigen, dat zijn de „volle tijd"-predi- kers, terwijl de gewone leden van het genootschap weliswaar militaire dienst weigerden, doch zich niet onttrokken aan de plaatsvervangende burgerlijke dienst. Om voor deze plaatsvervangende dienst in aanmerking te komen, deden zij immer een beroep op de dienstweige ringswet, dat, na onderzoek 'door een commissie, in alle bona-fide gevallen werd toegestaan. Gistermorgen kreeg de Krijgsraad te Velde West te Den Haag een aantal ge vallen te behandelen van gewone Jeho va's Getuigen, die, ondanks het feit, dat zij geen „pioniers" waren, toch weiger den de plaatsvervangende burgerdienst te verrichten. Zij zeiden zich ook als gewoon lid te moeten kunnen wijden aan de verkondiging van het Evangelie. De president van de Krijgsraad wees er op, dat zij zich met hun eis om gelijk gesteld te worden met dominees, pastoors en dergelijke, moeten richten tot de Krijgsraad, die slechts overtre ding van 's lands wetten kan constate ren en berechten. „Maar ik kan overi gens wel zeggen, dat er aanzienlijk veel minder kans op erkenning bestaat als alle Jehova's Getuigen zich op dit stand punt stellen dan indien alleen de predi- j kers dit doen", aldus de president. De auditeur-militair eiste tegen de beklaagden gevangenisstraffen variëren de van twee en een half jaar met aftrek I tot drie en een half jaar met aftrek en in alle gevallen ontslag uit de militaire dienst, zonder ontzetting uit het recht bij de gewapende macht te dienen. Bü vonnissen, die door de Krijgsraad, na raadkamer, werden gewezen, va- riëerden van 2 jaar met aftrek en ontslag uit de militaire dienst tot 3 jaar met aftrek en ontslag uit de militaire dienst. Nieuwe belastingwetten heden in werking In het Staatsblad zijn thans opgeno men de verleden dinsdag door de Eer ste Kamer aanvaarde wetten tot tij delijke verhoging van de vennoot schapsbelasting, tot tijdelijke wijziging van de omzetbelasting, zomede tot wijziging van de personele belasting en van de financiële verhouding tussen het Rijk enerzijds en de gemeenten en provinciën anderzijds, alsmede de wet tot schorsing van de investerings aftrek. Deze wetten treden heden in werking. Verhoging sociale uitkeringen In het Staatsblad zijn thans opgeno men de vijf wetten van 31 juli, houden de tijdelijke verhoging van ongevals uitkeringen; tot tijdelijke verhoging van renten ingevolge de invaliditeitswet en van de op die renten verleende toesla gen; tot wijziging van de kinderbijslag wet (verhoging kinderbijslagen); tot wijziging van de kinderbijslagwet voor invaliditeits-, ouderdoms- en wezenren tetrekkers (verhoging kinderbijslagen) en tot wijziging van de noodwet kinder bijslag kleine zelfstandigen (verhoging kinderbijslagen en inkomensgrenzen). Jongetje in vijver verdronken (Speciale berichtgeving) Aan de Markeweg te Emmen is gis termorgen het V, '2-jarig zoontje Jelle van de architect Dijkstra in een vij vertje in de tuin van de arts F. A. Loot, die met vakantie is, verdronken. Lange tijd heeft de moeder met de omwonen den naar het jongetje gezocht, doch anderhalf uur later werd het eerst in het vijvertje ontdekt. Hoewel het kind met spoed naar het ziekenhuis werd overgebracht, voor toediening van zuur stof, mocht dit niet meer baten. TWEE NIEUWE EUROPESE RECORDS Tijdens atletiekwedstrijden te Keulen liep de Duitse atleet Martin Lauer de 110 meter horden in de nieuwe Europese recordtijd van 13.7 sec. Het oude record stond op naam van Lauer met 13.9 sec. sedert. 13 september 1956, waarna dit op 12 juli van dit jaar werd geëvenaard door de Rus Anatoli Mikhailov. Winnaar van de race te Keulen werd de Amerikaan Gilbert in 13.6 sec. Het wereldrecord staat met 13.4 sec. op naam van Jack Davis (V.S.). Een tweede Europees record sneuvel de toen Manfred Germar de 200 meter won. Zijn tijd bedroeg 20.5 sec., een tiende seconde sneller dan het oude Eu ropese record, dat sedert september '55 op naam van zijn kindgenoot Heinz Futterer stond met 20.6 sec. Futterer had zijn recordprestatie eveneens op de baan te Keulen gemaakt. Reeds eerder egaliseerde Germar het Europese record van Futterer op de 100 meter met 10.2 sec. Het wereldrecord 200 meter is in het bezit van de Amerikaan Dave Sime met 20 seconden precies. Op de 1500 meter leverde de Neder lander Delnoye een uitstekende presta tie. Hij eindigde achter de Duitser Schmalz op de tweede plaats in 3 min. 50.9 sec. Schmalz won de race in 3 min. 50.8 sec. Reeds lang zyn in ons land expe rimenten met deze nieuwe kleding ge houden, waarbü men uitging van Britse en Amerikaanse ervaringen. Het definitieve model komt dan ook in grote lijnen overeen met de Ame rikaanse gevechtskleding, met enig verschil in uitvoering qua luxe. Ne derlandse bedrijven zijn thans bezig grote voorraden te vervaardigen, waar na de parate onderdelen het eerst zullen worden voorzien. Arabische steun voor Oman-rebellen? Naar Radio-Cairo meldt, heeft Abdel Chalek Hassoena, de secretaris-generaal van de Arabische Liga gisteren aan alle Arabische landen en aan de Arabische organisaties voor onderlinge hulp een nota gezonden, waarin hij vraagt met de meeste spoed hulp te verlenen om de „slachtoffers van de Britse agressie in Oman te redden". Volgens de radio heeft ook de koning van Jemen een der gelijk verzoek tot de Arabische landen gericht. Volgens de Engelse minister van Bui tenlandse Zaken van de sultan van Oman. Neil Innes, heeft het fort Izki, dat in handen der opstandelingen was, zich overgegeven. Na aanvallen van Britse vliegtuigen op Izki, dat ongeveer tachtig km ten zuiden van Nizwa, het hoofdkwartier van de Imam van Oman, ligt, verscheen de rode vlag van de sultan boven het fort. Innes heeft journalisten verder mede gedeeld. dat de sultan de „volgende stap" voorbereidt, die waarschijnlijk van militaire aard zal zijn. De sultan zou niet langer wachten op mogelijke pogingen van het hoofdkwartier der op standelingen om contact met hem op te nemen. Volgens Innes omsingelen de drie noordelijke legers van de sultan de op standelingen. Voor zover hjj weet ne men Britse landstrijdkrachten niet aan deze operaties deel. De R.A.F. zet haar acties tegen de versterkingen der rebellen voort. Tiger Moth neergestort BESTUURDER ONGEDEERD Bjj zweefvliegoefeningen van de Twentse Zweefvliegclub die op de Venlose heide een kamp heeft opge slagen, is gistermiddag een Tiger Moth motorvliegtuig, dat voor het op trekken der zweefvliegtoestellen werd gebruikt, in een vrille geraakt en even over de Duitse grens bjj Venlo neer gestort. De bestuurder, de 22-jarige H. Vyfling uit Hollandse Rading, werd met verwondingen in het ziekenhuis te Venlo opgenomen. Ook had men pech, toen een kabel weermee een zweeftoestel werd omhoog getrokken, ontijdig losraakte. Een dame en haar dochtertje, die op een bank bij het terrein de oefeningen gadesloegen werden door de vallende kabel getroffen en zodanig gewond dat zij in het ziekenhuis moesten worden opgenomen. Huisvrouwen protesteren tegen hogere suikerprijs „De prijsverhoging van het onontbeer lijke voedingsmiddel suiker betekent een nieuwe verzwaring van de moeilijkheden waarvoor de huisvrouwen zich geplaatst zien. Bovendien zal deze prijsstijging ongetwijfeld tot gevolg hebben dat zij wordt doorberekend in alle artikelen, waarin suiker is verwerkt," aldus het hoofdbestuur van de Nederlandse Vrou wen Beweging in een brief aan de mi nister van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening, waarin het dc bewinds man dringend verzoekt de verhoging van de suikerprijs, ongedaan te maken. Tijdens fietstochtje door autobus gedood (Speciale berichtgeving) Gisteravond om ruim half acht is de 67-jarige wielrijder H. de Haan op de Nieuwe Betonweg te Veendam door een GADO-bus aangereden en onmiddellijk gedood. De heer De Haan, die in het Ned. Herv. Gasthuis woonde, maakte een fietstochtje in de omgeving. Even buiten Veendam werd hij met zijn fiets geschept en een tiental meters wegge slingerd. De heer De Haan wilde de weg oversteken en heeft blijkbaar niet op het verkeer gelet; hij was op slag dood. De chauffeur van de autobus is vermoe delijk door de laagstaande zon verblind, waardoor hij de wielrijder, die tegen de achtergrond van de bossages waarschijn lijk toch al minder duidelijk zichtbaar was, te laat opmerkte. GEVRAAGD Paedologische kliniek „Cu rium" Rhfjngeestersti-aatweg 32 Oegstgeest, zoekt per 1 sept. eerstkomend een zlt-slaapka- mer voor 2 meisjes (personeel). Brieven aan hoofd v. d. huis houding. Academicus (heer alleen), zoekt in Leiden of Oegstgeest gemeubileerd of gestoffeerd apartement, kamers o.d. Brie ven bur. v. d. blad no. 6999 k R Gevraagd werkster te Oegst geest, 2 halve dagen per week. Tel. 31674. Gevraagd nette hulp in de huishouding, van 84 uur. Zaterdags tot 2 uur. Zondag6 vrij. Groese, Breestraat 28. In gezin zonder kinderen aankomend meisje gevraagd, van 1418 jaar, voor de och tend. Adres: Mevr. A. Uitten- bogaard, Haagse str.weg 9, Oegstgeest. Tel. 25985. Te koop gevraagd nielsjes- fiets, van 810 jaar. Tevens een step. Jacob Catslaan 67, Leiden. Hoge prijzen geef ik voor meubilair, koperwerk, kristal, oude schilderijen, mahonie meubels, antiek, zolder-opr. Tel. 22150. Nieuwe Rijn 60; bij Hooigracht. AANGEBODEN Aangeb. een in g .st. verk. handnaaimach. Naait voor- en achteruit. Prijs f 60. Te bevra gen tussen 7 en 8 uur namid dags. Hoge Rijndijk 60. 2 x bellen, Leiden. Wat gaat er in Leiden op de markt gebeuren en wel 3 augustus as.? Daar zult U versteld van staanHet Comité B Te koop een mHsjessport- fiets met chroom wielen, leef tijd 8 a 10 jaar. Compleet f 55. 3e Gortestraat 71, Lelden. Te koop half Engelse kin derwagen, zo goed als nieuw f 55. Tevens een mooie heren fiets compleet f 27.50. 3e Gortestraat 71, Leiden. Te koop Villi ers motor, 125 cc., achter telesc., zeer goede banden. Telef. na 7 uur 26170. Studie-piano te koop of te ruilen voor dressoir of klein buffetje. Te bevr.: R. Veloo, Valkenburgseweg 92, Voorscho ten. Mooie gemeub. kamers aan geboden, str. water, aan be slist, nette heren. Met warme maaltijd. Tel. 32732. Brieven bur. van dit blad no. 6927 k. Zoekt U een bed of ledikant, de grootste sortering vindt U ln onze speciale beddenafde ling. De Kleine Winst. Haar lemmerstraat 51. B Een-twee-drie. De nieuwe Berlni M. 31 met D.t W mo tor heeft 3 versnellingen. Spe ciaal voor 2 personen. Fa. van Zijp, Haarlemmerstraat 295. II.M.W. dubbelzit bromfiets, dubb. veerelementen Enige bromfiets die geschikt is voor 2 personen. Prijs f 725.Gebr. Huisman, Hoge woerd 6668. Even noteren! Papierhandel Paddenburg. Nieuwe Rijn 11, is wegens vakantie van maan dag 5 tot en met maandag 12 augustus gesloten. Solex Standaard f 349.50, p. m. f 17.30. Solex de Luxe f 399.50, p. m. f 20.24 inclusief all risk verzekering. Service Station Gebr. Huisman, Ho- gewoerd 66—68. telef. 31292. H.H. Winkeliers. Laat tij dens Uw vakantie Uw winkel machines eens grondig nazien. Snijmachines, snelwegers, kas registers. Keyzers, Stille Rijn 7 Telef. 25640. Opvouwbare tuinstoelen. sterk en mooi. U zit er gemak kelijk in. Vraag uitgebreide prijscourant of kom eens kij ken. Vlieland, Nieuwe Rijn 50. B Argentijns paardevlees voor Uw hond'en kat. Groot blik 95 ct. Hondebrood p. kg. 88 ct. Vlielands Hondensalon, Nieu we Rijn 50. B Als U met vakantie gaat neem dan zo'n handige Clip per ballpoint mee. U kunt ze weer hervullen en het mecha niek is onverwoestbaar, slechts f 1.95. Alleen in de Vulpen- kliniek, G. Wolfslag, Breestraat 145. Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 135.Beide met schoonheidsfoutjes; volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie. C.M.F. fabrieks- kantoor Spul 214. Den Haag telef. K 1700: 11.34.91! b. g. g. 11.53.96. F§ Bamboe hlarthark slechts f 1.45. Tuinkabouters ln vele maten. Leuke frisse kleuren. Zie etalages Hartesteeg. Vlie lands Zaadhandel, Nieuwe Rijn 50. emaille beschadiging, gloed nieuw met garantie f 125 en f 145. Langzaamwassers f 259. Desgewenst afbetaling. Centri- Te koop in zeer goede staat zijnde kinderwagen met bedje. Te bevragen na 6 uur: Jan Wilemshof 4. in de 2e Looier straat. B Te koop zwaar eiken eetka mer grote tafel en groot buf fet en 6 stoelen in pr. st. f300.—. Tel. 31674. Te koop kajuitbootje met Bvinrude aanhangmotor, in goede staat. Trompstraat 63, Lelden. Agentschap met 17 lopers b. z. a. voor reclame versprei ding. Brieven bur. van dit blad onder no. 7019k. B Ter overname aangeboden een prima Berinifiets met eitje, tegen elk aannemelijk bod. Brieven bur. van dit blad onder no. 7024 k. Pruimers, profiteert van NL het nieuwe merk lichte pruim. Door de speciale ver pakking altijd fabrieksvers en lekker sappig. Niemeijer NL is fris van smaak en vrij van steeltjes. Onthoud dat merk: NL. B Amerikaans hulsorgel, 3$ spel, 2-4 en 8 voet met harp. Te bevr.: C. W. Betcke, Ka- naalweg 11 Leiden. Tel. 26785. M Aangeboden scooter, merk Lambretta. Pr. f 460. Groenhazengracht 29. B Te koop tropisch aquarium met vis, planten, luchtpomp en thermostaat. 110x45x40. Leeuwerikstraat 17, Leiden. Jawa 150 cc., km.st. 8700, z. g. a. n. te koop, met alle papieren. Magd. Moonsstr. 15 a Leiden. Motor- en bromfietsonder delen zoals: bougies, conden satoren. contactpunten, zuiger veren, kettingen, olie, ban den enz. Het vanouds bekende adres: T. Struik, Groenesteeg 3, 6 en 8. Tel. 22026. Aangeb. moderne til-op kinderw., z. g. a. n. Petrolkl. Na 7 uur. Dozystr. 8, Lelden. Anglia 1950, met radio, nwe banden, benz. 1 15. Julianastraat 12. Heeft U een feestje? Wy verhuren serviesgoed, glaswerk, tafelgerei, enz. Natuurlijk Het Emalllehuis Haarlemmerstraat 160—165 B. Te koop zeilboot, vergrote B.M., blank mahonie. Compl. Te bez. Hoogewoerd 86. Aangeb. Burgers sportrü- wiel f 98. Origineel Germaan sportrijwiel als nieuw f 125. Sportfiets '3 versnell. f 145. Prima herenfiets f 85. Meisjes- flets 1 85. Alles met vol Jaar garantie. Rijwielhandel: SJouke, Hogewoerd 9. B Bankstel ladekastjes bad, zware Mechelse leeuwekop- tafel en dressoir, oud fraai bur utje met beslag, maho nie secretaire en fraaie grote kasten, caféfauteuils, pracht eiken cllinderbureau enz. W. F. Kooreman, 9 Nieuwe Rijn 9, t.o. V. en D. Let op telef. 23261. ten? Afdrukjes 14 ct. Rolfilms 98 ct. Ontwikkelen 35 ct. Bin nen 1 dag gereed bij: Foto Bouwens Breestraat 3. DIVERSEN B Huwelijk. IVendt U voor ser. bemiddeling t. d. 10 samen werk. bemiddel.kan tor en. Uitsl. vr. medewerkers. Dankbet. ter inzage. Nederlandse Bemldd. centrum- Hoofdadm. Postbus 60.37. Amsterdam. Kantoor: 's-Gravenhage, Pahudstraat 64 Zat., zond. 28 uur. Sceenscraat 5 Donkersteeg 7 met LUNCHROOM Haarlstraat 53a Herensingel 53 Hogewoerd 22 Bü het ACADEMISCH ZIEKENHUIS te LEIDEN I g kunnen worden geplaatst enige Nieuwe salarisregeling, netto p. mnd. leeftyd netto p. mnd. 20 jaar f 142,77 21 jaar f 146,65 22 jaar f161,97 na 1 jaarf 164,39 na 2 jaar f 168,16 worden gaarne tijdens de leeftyd 15 jaar f 114,67 16 jaar f 124,05 17 jaar f 129,22 18 jaar f127,04 19 jaar f 134,25 Uitvoerige Inlichtingen spreekuren (dinsdag- en vrijdagmorgen om TÓ.30 u.) verstrekt door de Adjunct-Directrice. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Adjunct- Directrice. Een LEVENSVERZEKERINGMAATSCHAPPIJ (annex variaverzekeringen) roept gegadigden op voor de functie van voor een bestaand agentschap in Voorscho ten, Voorburg, Leidschendam, e.o. Aangeboden wordt: salaris, provisie en tegemoetkoming in de beroepskosten. Pensioenregeling is aanwezig. Borgstelling is vereist. Personen, die ambitie in het verzekeringsvak bezitten, worden verzocht te solliciteren onder nummer 8756 aan het bureau van dit blad. MIDZA MIDZA MIDZA MIDZA MIDZAj

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 5