PRESIDENT VAN GUATEMALA IN ZIJN PALEIS VERMOORD w.w.w. Plastisch chirurg dr. J. Hage voor hulp naar Biak vertrokken Het verkeer eist weer zijn tol BONN WIJST BOND TUSSEN WEST- EN OOST-ZONE AF Agenda Met een enkel woord si Jonge soldaat loste enkele schoten Castillo Armas was vurig anti-communist Enkele schoten uit een geweer, omdat hy hun land had gegeven, en de dat qehanteerd werd door een sol- t®Senstand der voormalige landeigenaars die hun voormalige bezittingen onmid- daat van de garde van het presi- dellyk terugwensten, dentiële paleis hebben vrijdag avond een einde gemaakt aan het leven van president Carlos Cas tillo Armas van Guatamala. De 42-jarige president werd tweemaal in de rug getroffen, toen hij ver gezeld van zijn echtgenote de eetzaal van zijn paleis inging. De 24-jarige moordenaar, Ramero Vasques Sanchez, pleegde daarop zelfmoord door zich een kogel door het hoofd te schieten. MAANDAG 29 JULI 1957 Een woordvoerder van de Guate- malaanse ambassade te Washington, die zaterdag dit schokkende nieuws bekendmaakte, voegde er aan toe, dat enige -papieren op de moorde naar waren gevonden, welke zouden moeten duiden op lidmaatschap van de communistische partij, maar hij geloofde, dat dit een list was om de aandacht af te leiden van degenen, die werkelijk voor de moord verant woordelijk zijn. Reeds meerdere ma len was melding gemaakt van een komplot tegen Armas. Hij had een sterke lijfwacht. Zelf noemde hij de berichten over komplotten „van geen belang". De staat van beleg is onmiddellijk na de moord afgekondigd voor het gehele land, dat thans geleid wordt door dr. Luiz Arturo Gonzalez, die tijdens het bewind van Armas vice-president van de republiek was. Hij heeft verklaard de anti-communistische politiek van zijn voorganger voort te zullen zetten. Castillo Armas, die destijds luitenant kolonel was, leidde in juli 1954 een anti communistische inval in Guatemala, van het naburige Honduras uit. Hij wierp in tien dagen het regime van president Jacobo Arbenz Guzman, waar op de communisten invloed hadden ge kregen, omver. Castillo Armas en kolonel Elfego Mon- zon besloten de leiding van de nieuwe regering te delen. Er werd een junta van vijf man gevormd, maar deze had geen lang leven. Castillo Armas werd daarna president. Als president was Armas' voornaam ste probleem het analfabetisme der I nen en ideeën beide landen te bestude- boeren, die Arben Guzman vereerden, ren. President Eisenhower heeft in een rouwtelegram aan de familie van de president en het volk van Guatemala verklaard, dat de dood van Castillo Armas, die een persoonlijke vriend van Eisenhower was, een „groot ver lies" voor het land en de gehele vrije wereld is. De Amerikaanse president zal zijn zoon, majoor John Eisenhower, als zijn vertegenwoordiger naar de begra fenis zenden. Minister van Buitenlandse Zaken Dulles heeft van de vermoorde presi dent gezegd: „Zijn leiding in de strijd tegen een gehate vreemde tirannie heeft allen, die waarde hechten aan vrijheid en volkswelvaart geïnspi reerd". Advertentie COR VAN REEDE ai speelt in Wereldwonder Warmond (Five Flies Chalet) Oranje Nassaulaan 11 200 meter voorbij Tolhek J Spec. Forellen en Poulardes Res: k 1711—855 Vergaderingen, recepties, promoties, modeshows en tentoonstellingen. [■■■■■miiiiiiiiiiii Hatta naar Chou en-lai Volgens Indonesische persberichten, ia oud-vice-president dr. Moh. Hatta dooi de minister-president van de Chinese Volksrepubliek, Chou en Lai, uitgeno digd een bezoek aan China te brengen. De uitnodiging werd hem overgebracht door tussenkomst van de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Soebandrio. Volgens bedoelde berichten zou Hatta, die een uitgesproken anti communist is, bezoeken brengen aan verschillende Industriële, landbouw- en andere opbouwpropecten op het vaste land van China. Proces tegen Hongaarse Rode Kruismannen Een blad in Boedapest meldt, dat er in september enige vroegere functiona rissen van het Hongaarse Rode Kruis zullen terechtstaan wegens het uit het land smokkelen van een 60-tal mensen. Zij worden ook beschuldigd van ver duistering. Ouders van mej. Klein Kouwenberg terug Met de KLM-machine „Electron' gistermiddag van Schiphol naar Biak vertrokken dr. J. Hage, plastisch chirurg, verbonden aan het St.-Eilisabethzieken huis te Tilburg, die in opdracht van het ministerie van Zaken Overzee mede zal helpen de gewonden van het ongeluk met de „Neutron" te behandelen en hulp te verlenen. Dr. Hage, wie op de Amsterdamse luchthaven uitgeleide werd gedaan door dr. H. J. T. Bijlmer, geneeskundig ad viseur van de directie Nederlandsch Nieuw Guinea van het Departement van Zaken Overzee, deelde mede, dat na zijn aankomst op Biak de gewonden zul len worden overgebracht naar Hollan- dia. De bedoeling is, dat hij over onge veer vier weken naar Nederland terug keert. Doden en gewonden bij autobotsingen In de nacht van zaterdag op zondag is op de Wouwsestraatweg onder Bergen op Zoom een auto, bestuurd door de 40-jarige kapitein Van Lonkhuizen uit Breda, waarin mede gezeten waren de kornet Van der Poel en de 18-jarige Nellie Hage naars en de 19-jarige Maria Demming, beiden uit Bergen op Zoom, op qog on verklaarbare wijze tegen een boom aan de linkerzijde van de weg opgereden. De bestuurder en mej. Hagenaars, die naast hem was gezeten, werden vrijwel op slag gedood. De beide andere inzittenden werden ernstig, doch niet levensgevaarlijk gewond. Voor het thuisbrengen van de meisjes waren drie officieren in Roosen daal, waar zij later zouden worden opgehaald, achtergebleven. Uitwisseling programma's t.v. en radio tussen V.S. en Rusland? De Sovjet-regering heeft zich in ant woord op een Amerikaanse nota van 24 juni bereid verklaard het Amerikaanse voorstel tot uitwisseling van radio- en televisieprogramma's te bestuderen. Zij stelt tevens voor te onderhandelen over een dergelijke uitwisseling. Volgens het Amerikaanse voorstel kunnen de details van een overeenkomst het best langs liplomatieke weg worden geregeld. Een woordvoerder van het state departement heeft zaterdag verklaard dat de V.S. ingenomen zijn met de mededeling dat de Russische regering bereid is het Amerikaanse voorstel van 24 juni over de uitwisseling van perso- BINNENLAND Bij graa£werkza<amlhiedein ln de Nieuw stad te Wdhe (Gr.) 1b men op het geraam te v>ae een volwassen persoon gestoten. Het parket te Groningen heeft een onderzoek ingesteld. Het skelet werd voor nader on derzoek naar Groningen gebracht. Om trent de herkomst vam het geraamte en het vermoedelijke overlijdensjaar ia nog niets bekend. De Nederlandse onderzeebootjager Hr Ms. „Groningen" is zaterdag voor een in formeel bezoek van drie dagen ln Singa pore aangekomen. Het oorlogsschip Is op weg naar Nleuw-Goilnea. De directie der PTT deelt ons mee dat op 1 a/ugiustus a.s. de tarieven voor telegrammen naar Italië zullen worden verhoogd en die voor Oostenrijk en Zwit serland ziullen worden verlaagd. Ben 36-Jarige Amsterdammer, die on der invloed van sterke drank verkeerde, is bij de Mairkerbrug by het Centraal Sta tion te Amsterdam in het water gespron gen. De kapitein van een sleepboot en trwee agenten zijn de man onmiddellijk na gesprongen maar slaagden er niet ln hem te vinden. De Rijkspolitie te water heeft nog gedurende enkele uren gedregd echter eveneens zonder resultaat. De nieuwe Franse ambassadeur ln In donesië, Jules Koenlgswanter .heeft zater dag in het Merdeka-paleis in Djakarta zijn geloofsbrieven overhandigd aan pre sident Soekarno. Blijkens de Jongste verkorte balans van de Bank Indonesia, heeft de Intieme- sesische gouddekking in de afgelopen week een lichte stijging ondergaan. Het dek kingspercentage is van 12.02 procent in de vorige week, gestegen tot 12.03%. De poliiitie van Vlagitwedidie heeft twee jonge Duits era. die uiilt een opvoedingsge sticht in Papenburg (Duitsland) waren ontsnapt en clandestien de Nederlandse grens bij Vlagtwedide waren overgekomen, gearresteerd. Zij zouden zich aan diefstal lfen schuldig gemaakt hebben en zijn te Groningen Ingesloten. De Nederlandse en TbaiHamdse rege ringen zijn overeengekomen de etatue van hun wederzijdse diplomatieke vertegen woordigingen van gezantschap tot ambas sade te verheffen met ingang van 20 Juli a.s. Aan de 80-jarige W. Baron Tuyfll van Se-rooskerken Is dien gouden etadspennlng van de gemeente Nijkerk toegekend, voor zijn bijzondere verdiensten voor deze ge meente. De Algemenie V>erenüging van leraren bij het Middelbaar Onderwijs houdt de jaarlijkse algemene vergadering op vrijdag 30 augustus ln het conferentieoord „Woud schoten" te Zeist. BUITENLAND Mlet de KLM machine uit New York arriveerden gistermiddag op Schiphol de heren mr. F. R. MijnHeif, directeur-gene raal voor openbare orde en veiligheid en G. J. D. Franken ,chef van die afdeling or ganisatie bescherming bevolking, die woensdag Jl. als Nederlandse waammer* en op uitnodiging van de Amerikaanse regering in de woestijn van Nevada de ontploffing van een kernwapen hebben bijgewoond. Behalve militaire autoriteiten en atoom-geleerden waren bij deze atoom- ontploffing, de 81e in de Amerikaanse se rie, waarnemers van verscheidene Europese landen aanwezig. Het kabinet van Libië heeft gisteren besloten die Libische ambassadeur in Tunis terug te roepen in verband met die staat kundige verandering, dlie zich dezer dagen in Tunesië heeft voltrokken. Door de ministens van arbeid van die zes landen van de E.G.K.S. ,dli© te Luxem burg onder voorzitterschap van de Belgi sche minister Troclet hebben vergaderd, werd een volledig akkoord bereikt over het ontwerp van Europese overeenkomst voor de maatschappelijke zekerheid van de bui tenlandse arbeiders. De kortgeleden gestorven Italiaanse schrijver Malaparte heeft in zijn testa ment zijn villa op Oapri ter beschikking gesteld van kunstenaars uit de Chinese volksrepubliek „uüt dankbaarheid*jegens' het Chinese volk en ter bevordering van de culturele betrekkingen tussen oost en De 2D-jarige Italiaanse fllflmaotrloe Glna LOllobrlgida heeft gisterochtend in het ziekenhuis SaOvator Mundi te Rome het leven geschonken aan een zoon. De Jongen zal de naam Milko krijgen, indien de bevoegde Instanties hiervoor toestem ming verlenen. De Italiaanse wet verbiedt namelijk, dat een zoon de voornaam van de vader draagt. Indien geen toestemming wordt verkregen ,zal de jongen Marco wor den genoemd. Het Hongaarse Nieuwsbureau meldt dat men er in Hongarije ln is geslaagd het schaarse metaal gallium op snelle en goed kope wijze te winnen uit het bauxieterts waarin het voorkomt. Het metaal wordt gebruik ln de aitoamlndustrie en voor het vervaardigen van bepaalde soorten ther mometers. Op de rijksweg Utrecht-Arnhem zijn gistermiddag omstreeks kwart over vijf nabij het verkeersplein Oudenrijn te Utrecht twee personenauto's tegen el kaar gebotst. Een dame werd hierbij ge dood en zes personen werden gewond, waarvan enkele ernstig. Zij zijn naar het Stads- en Academisch Ziekenhuis te Utrecht overgebracht. Een automobilist uit Arnhem, reed met een snelheid van ongeveer 80 km in de richting Utrecht. Hij passeerde op de linkerhelft van de rechterrijbaan een file auto's. Plotseling verliet een tot nu toe onbekende personenwagen de file, waardoor de Arnhemmer nog meer naar links moest uitwijken, door de afschei dingsheg schoot en op de tegenoverge stelde rijbaan terecht kwam. De bestuurder van een uit de richting Utrecht komende personenauto, uit En schede, die daar op de linkerweghelft reed kon, ondanks krachtig remmen, een botsing niet voorkomen. De zes in zittenden van de auto uit Arnhem wer den uit de wagen geslingerdi de echtge note van de bestuurder van de auto uit Arnhem werd gedood. Zij liepen allen min of meer ernstige verwondingen op. Ook de chauffeur van de auto uit En schede werd gewond. In de auto uit Arnhem bevonden zich, behalve de be stuurder, diens vrouw en drie kinderen en een 18-jarige meisje uit Schiedam. Op zoek naar een parkeerplaats ge raakte gistermiddag een automobilist uit Heerlen op het parcours van een wielerronde voor amateurs en nieuwe lingen, welke in het nabij Heerlen gele gen Passart-zuid werd gehouden. De auto kwam in botsing met een tiental renners. Vijf van hen liepen verwondin gen op. Zij moesten overgebracht wor den naar een ziekenhuis. De renner uit Nieuwenhagen werd daar met een her senschudding opgenomen, terwijl de 4 anderen na behandeld te zijn naar huis konden gaan. Gistermiddag is op de rijksweg Rot terdamDordrecht op de brug over de Oude Maas te Dordecht een bromfietser komende uit de richting Rotterdam en rijdende in de richting Dordrecht, ver ongelukt. Zijn identiteit kon niet wor den vastgesteld. Het slachtoffer is in bewusteloze toestand opgenomen in het gemeente-ziekenhuis in Dordrecht. Zijn identiteit is nog niet vastgesteld. Vanmorgen om 6 uur is op de Krimp- weg te Coevorden het echtpaar Nijland uit Steenwijksmoer door een bus aange reden en gedood. Het echtpaar was per motor onderweg naar een weiland om koeien te melken. Op de Krimweg haalde het een melkwagen in. die in de richting Coevorden reed. Ook de bus van een garage uit Den Hulst haalde de wagen in. Vlak voordat de melkwa gen gepasseerd was, sloeg de motor linksaf. Het echtpaar werd door de bus gegrepen en kwam in de berm terecht. Mevrouw Nijland werd op slag ge dood: haar man overleed eveneens ter plaatse. Op de Stadionweg bij het Minerva- plein in Amsterdam is gisteren de jarige J. van der Meer door een perso nenauto aangereden toen hij als voet ganger onvoorzichtig de weg overstak. Met een hoofdwond en een béenfractuur is hij overgebracht naar het Wilhelmi- na gasthuis, waar hij even na midder nacht is overleden. (Speciale berichtgeving) Vanmorgen omstreeks kwart over negen zijn een vrachtauto en een per sonenauto te Orvelte (Drente) met elkaar in botsing gekomen. De 34-jarige heer J. Naber uit Beilen werd daarbij gedood. Zijn vrouw en twee kinderen werden min of meer ernstig gewond. Beide voertuigen botsten in een bocht van de weg Emmen-Beilen op elkaar. De bestuurder van de personen auto, de vertegenwoordiger J. Naber, werd op slag gedood. Zijn vrouw kreeg een schedelbasisfractuur, een shock en zware verwondingen. Ook het letsel, dat de beide kinderen kregen, is van ern- i stige aard. De chauffeur van de vracht auto kwam er vrij goed af, maar er ontstond een enorme revage. Het weer was zaterdag niet at te land). Prins Bernhard moest dan best bij de internationale ruiter- ook zijn paraplu gebruiken, wedstrijden In While CUf (Enge-\ Bemiddelt Nederland voor Israël bij de Shell NIEUWE INCIDENTEN De Israëlische regering heeft volgens een bericht uit Tel Aviv, de Neder landse regering verzocht, haar Invloed aan te wenden by de oliemaatschap pij de Shell in Londen, opdat deze onderneming terugkomt van haar be sluit, haar werkzaamheden in Israël te staken. Aan de Israëlisch-Syrische grens hebben Syrische boeren zaterdagnacht ten noordoosten van Teleziat te velde staande gewassen op Israëlisch gebied in brand gestoken. Israëlische boeren zijn de gehele nacht in touw geweest om de brand te blussen. In de vroege ochtenduren van giste ren is een Israëlische politieman by een vuurgevecht aan de Jordaanse grens gedood. Overtreding loterijwet Officier in hoger beroep De Officier van Justitie in de zaak van de puzzel „Wie weet, die wint", mr. J. E. Vriesema, heeft, aldus de Telegraaf appèl aangetekend tegen het vonnis van de kantonrechter, waarbij de hoofdredacteur van dat blad werd vrijgesproken van de beschuldiging, met deze puzzel de loterij- wet te hebben overtreden. De officier had f 100 boete geëist. De zaak zal dus te eniger tijd in hoger beroep (voor de rechtbank) worden be handeld. Zolang de zaak tegen „Wie weet die wint" hangende is, zal tegen andere puz zels in dit genre door de Justitie niets worden ondernomen. Het is niet te verwachten, dat indien het geding inzake „Wie weet, die wint" tot in hoogste instantie met vrijspraak zou eindigen, nog vervolgingen tegen de overige puzzels zullen worden ingesteld. Literatuurprijzen Hilvarenbeek Tijdens de tweede dag van de Groot- kempense Cultuurdagen te Hilvarenbeek zyn de literatuurpryzen van de gemente Hilvarenbeek uitgereikt. De romanprijs viel ten deel aan mej. Carla Walschap uit Antwerpen, voor haar kleine roman „niet schreien oude". Haar vader, Gerard Walschap kwam deze eerste prijs in ontvangst nemen. De poëzieprijzen weiden toegekend aan Pierre Bogaers uit Amsterdam, voor zyn gedicht „Dis placed persons" en (2de prys) aan Jan Veulemans uit Turnhout voor zijn ge dicht «Vader". Dr. Hage was gedurende een jaar (1945) waarnemend residentiearts in Hollandia. Vervolgens is hij in Djakarta geweest tot 1950. Daarna heeft dr Hage zijn opleiding in plastische chirurgie in England voltooid; hy vestigde zich in 1954 te Tilburg. Met de Sydneymachine van de KLM zijn gisteravond op Schiphol de ouders van de bij het ongeluk met de „Neutron" gewonde en later overleden stewardess mej. D. J. Klein Klouwenberg terugge keerd. De heer en mevrouw Klein Klou wenberg waren op uitnodiging van de KLM donderdag 18 juli van Schiphol vertrokken om hun dochter, die in het hospitaal van Biak werd verpleegd, te bezoeken. Woensdag j.l. is de stewardess echter overleden. Op de Amsterdamse luchthaven was de president-directeur van de KLM de heer I. A. Aler bij de aankomst aanwezig en condoleerde de heer en mevrouw Klein Klouwenberg met het grote verlies, dat zy door het overlijden van hun dochter hebben geleden. Het stoffelijk overschot van mej. Klein Klouwenberg zal per vliegtuig of per schip naar Nederland worden overgebracht en te Hengelo ter aarde worden besteld. Franse en Engelse stakingen geëindigd De gevangenbewakers in Frankrijk hebben zaterdag hun staking beëindigd. De bankemployé's zouden, op grond van beloften voor een hoger salaris, hun voorbeeld vandaag volgen. Ook in de staatsbedrijven voor de gas- en elektriciteitsvoorziening, waar sta kingen dreigden, heeft men een over eenkomst bereikt. Het resultaat van de stakingen bete kent een overwinning voor de arbeiders. De staking van 100.000 man van het provinciale buspersoneel in Engeland, welke acht dagen heeft geduurd, is za terdag geëindigd door een besluit van de voor een loonsverhoging van elf shil ling (bijna zes gulden) per week te aanvaarden. Het besluit werd met 55 tegen 35 stemmen genomen. De regenramp in Japan De Japanse politie heeft gisteren de volgende cyfers verstrekt over de slacht offers van de overstromingen: 568 do den, 420 vermisten en 3.679 gewonden. Er zijn 33.000 daklozen. Het aantal geheel of gedeeltelik verwoeste huizen be draagt 2.806. Bovendien staan 84.342 huizen geheel of gedeeltelijk onder water. Door nieuwe regelval dreigt de wa tersnood in de stad Kagosjima ramp zalige afmetingen aan te nemen. „In het oosten niets nieuws Plan van Grotewohl een nieuw geivaad voor deselfde lokmiddelen van weleer (Van onze correspondent in West-Duitsland) „In het oosten niets nieuws", dat was in Bonn al spoedig de reactie op een nogal pompeuse verklaring, waarm Grotewohl, de minister-president van de communistissche Oost-Zone, zaterdag in Oost-Berlyn voor de dag is gekomen. Want opnieuw is duidelijk gebleken, dat de communisten uit het oosten steeds weer opnieuw, zij het af en toe dan met andere middelen en langs andere wegen, hetzelfde doel trachten te bereiken, namelyk dat de West-Duitse rege ring in Bonn de rode Oost-Zone officieel als een zelfstandige staat erkent. En dat is nu juist waartoe men in Bonn absoluut niet bereid is. Men had dat in de communistissche Oost-Zone zo langzamerhand wel kunnen begrypen. Thans werd door Grotewohl als lokmiddel het plan geopperd een soort van bondge nootschap tussen West-Duitsland en de Oost-Zone in het leven te roepen. Dit zou een voorloper voor een eventuele latere hereniging moeten zy'n. Wind uit zeilen van het westen Grotewohl is opzettelijk thans met dit voorstel op de proppen gekomen, om de West-Duitse minister van buitenlandse zaken, Von Brentano, en de ambassa deurs van de drie grote westelijke mo gendheden vóór te kunnen zijn en te trachten hen de wind uit de zeilen te nemen. Want Von Brentano en die drie hoge diplomaten ondertekenen vandaag in West-Berlijn een gemeenschappelijke verklaring, die betrekking op Duitslands hereniging heeft. Deze verklaring brengt ook wel niet veel nieuws, maar daarin wordt er toch weer eens de aandacht op gevestigd, dat alle vier vroegere bezet- tingsmogendheden, en dus ook Rusland, verantwoordelijk zijn voor Duitslands hereniging en dat in het Westen en het Oosten vrije verkiezingen moeten worden gehouden. Het plan Grotewohl stelde voor ten eerste dat men moest verbieden dat op Duits grondgebied, dat wil dus zeggen zowel in West-Duitsland als in de Oost-zone, atoomwapens worden gemaakt of zou den worden gestationneerd. Ten tweede dat men overeen moest komen dat geen propaganda meer voor een oorlog met atoomwapens mocht worden gemaakt. Ten derde dat West-Duitsland uit de NAVO moest gaan en dat de Oost-zone het verdrag van Warschau de rug zou toedraaien. Ten vierde dat de algemene militaire dienstplicht in West-Duits- WOENSDAG PapengraohtExcursie Ned. Ohr. Reis- ver. naar Hoge Veluwe. 7 uur voorin. Boshof -Akkenhof. Openliudvtsaimenlkamst. Baptisten Gemeente. 8 uur naan. Leiderdorp Geref. Kerk. Orgel concert door Hans Boelee, ter herdenking van Jan Zwart. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werf park 1). Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 voorm. tot 4 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „De mens ln miniatuur; de wereld van het poppenspel" (Tot 1 okt.) Rijksmuseum voor Volkenkunde. Ten toonstelling Japanse prenten. Op werk dagen 105 uur, op zondag 15 uur. (Tot 1 oktober). Hortus Botanicus: Aquarium- en terra- rlumtentoonstelllng „Aqua-Hortus". (tot en met 4 augustus). Dagelijks 10 uur v.m. tot 10.30 uur nam. Van der Werf park; Tentoonstelling Ro mantiek en Bloemen. Werkdagen 10 uur voorin, tot 11 uur nam. (18 Juli tot en met 14 augustus). De Lakenhal- „Tijdgenoten van Ver- ster". Werkd. 105 uur zondags 15 u., donderdag bovendien 7.309.30 uur (20 Juli 23 september). BIOSCOPEN Trianon: „Het zondagskind" a.l. Werk dagen 2.30 ,7 en 9.15 uur; zondag 2.15, 4.30, 7 en 9j1© uur. Lldo: „De geheime dienst grypt ln". 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Mijn hart zingt voor Jou", a.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: "The Goldirush". a.l. Werkdagen 2.30, 7.15, 9.1©; zondag 2.30, 7.1© eu 9.15 uur. Casino: "The Benny Goodman Story". Al. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45; 7 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van de apo theken te Lelden en Oegstgeest word't tot zaterdagmorgen 3 auigustus 8 uur waargenomen door: Apotheek „Tot Hulp der Mewscbheid'", Hooigracht 48, tel. 2.1060 Haven-apotheek, Haven 18, tel. 20085 en apotheek Oegstgeest. WMHiielmAinaparfc 8, tel. 20274. By geen gehoor OU Ow hulsarts of specialist, bel op dokterstelefoon 22222. land moet worden opgeheven en dat de beide staten met elkaar moesten over eenkomen hoe sterk ieders leger slechts mocht zyn en ten vyfde dat men aan de vier grote mogendheiden moest ver zoeken hun op Duits gebied liggende troepen geleidelyk terug te trekken. Onaanvaardbaar In Bonn wordt Grotewohl's voorstel door alle partijen onaanvaardbaar ge noemd. Er hoefde niet eens veel over gesproken te worden. Een democratie en een systeem van terreur kunnen niet hand in hand gaan. Het is overigens in Bonn onmiddellijk opgevallen, dat Grotewhol in zijn voor stel met geen enkel woord over alge mene vrije verkiezingen aan deze en aan gene zijde van het ijzeren gordijn heeft gerept. Rumoer in Rotterdams café „De Fles" Het is zaterdagavond nogal rumoerig geweest in het onlangs aan de 's Gra- vendykwal te Rotterdam geopende café „De Fles" (ondertitel „Artists Centre"), dat o.a. gefrequenteerd wordt door stu denten, artisten en was daarvoor door wil gaan. Een stelletje van negen jongelui, vol gens de politie niet tot de stamgasten behorend, kwam er binnen, kennelijk met de bedoeling de boel eens op stel ten te zetten. Zij namen een dreigende houding aan tegenover de vtouw van de caféhouder en toen de „baas" erbij kwam, barstte letterlijk „het gegooi in de glazen" los. Het werd een algemene vechtpartij, waarby flesjes door de zaak vlogen, glaswerk sneuveld en een ruit van de voordeur moest het ontgelden. Op straat werd tenslotte de strijd be slecht. De caféhouder en twee studenten werden licht gewond. De politie heeft vier jongemannen, wier leeftyden va rieerden van 16 tot 23 jaar, meegenomen en achter slot en grendel gezet. Beroep van dr. K. Arnold op Nederland De voormalige minister-president van Noordrynland-Westfalen, dr. Karl Ar nold, heeft zaterdagavond op een ver kiezingsvergadering van de C.D.U. „in alle ernst" een beroep gedaan op Neder land, de nog onder zyn beheer staande Duitse gebieden terug te geven. „Wy zyn tot tegenprestaties bereid", aldus Arnold. De vermeende voordelen, die Neder land van de betrokken gebieden ver wachtte, stonden in ernstige wanver houding tot de politieke gevaren, die uit deze onopgeloste kwestie zouden moeten voortvloeien. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) ?i§ Stockholm zwaar bew. no 3 ?sl° geh. bew. windstil Kopenhagen regenbul wzw 6 Aberdeen zwaar bew. nnw 4 Looiden geh. bew, Amsterdam regenbui Luxemburg geh. bew. Parijs half bew. Bordeaux onbewolkt Nice licht bew. Beriyn half bew. Grenoble lioht bew. Frankfort regen München regen Zürich zwaar bew. Genêve onbewolkt Locarno half bew. Wenen onbewolkt Inmsbruok zwaar bew. windstil Rome onbewolkt o 3 Ajaccio onbewolkt ono 2 Malloroa zwaar bew. windstil wniw 6 w 4 w 4 windstil nnw 3 zw 2 windstil wzw 5 wzw 4 zo 1 windstil windstil 4 a ba Coi 23 12 21 1 21 5 16 0 20 0.1 20 11 17 4 20 0 21 0 25 0 20 0

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2