W erkgever s v erbonden waarschuwen voor stijging van ons kostenpeil Euromarkt en Euratom in adres tot Kamer onder de loep Oók wat uiterlijk betreft Busstaking in Engeland loopt verrassend snel naar einde Puzzel „Wie weet die wint" is niet in strijd met Loterijwei Agenda VRIJDAG 26 JULI 1957 Gevaar voor kostenverhogende tendensen (Speciale berichtggeving) De in het verdrag tot oprichting van de Europese Economische Gemeenschap liggende tendens tot egalisatie van sociale voorwaarden op het hoogste niveau, waarby onvoldoende rekening wordt gehouden met de economische mogeiykheden van de lidstaten, houdt een gevaariyke tendens in tot een optrekken van het Nederlandse kostenpeil tot een niveau, hetwelk structureel als ongewenst moet worden beschouwd, in het byzonder in verband met de omvang van de Neder landse handel met landen, die niet tot de gemeenschap behoren. Aldus een uitvoerig schreven, gisteren door de vier werkgeversorganisaties het Verbond van Nederlandsche Werkgevers, het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond, het Katholiek Verbond van Werkgeversvakverenigingen en het Verbond van Protestants-Christeiyke Werkgevers in Nederland verstuurd aan de leden van de Tweede Kamer inzake de verdragen tot oprichting van de Europese Economische Gemeenschap en de Europese Gemeenschap voor Atoomenergie. Te duur voedselDakket17 der betrokken verdragsartikelen, waarbij ie auur voeabeipaKKer. d£m de door de Nederlandse regering bepleite interpretatie als de juiste zou worden aanvaard. Ernstig bezwaar bestaat verder tegen het ontbreken van beginselen, welke aan een gemeenschappelijke vervoerpolitiek ten grondslag moeten liggen. Achten de vier verbonden dus zekere gevaren schuilen in een mogelijke ge lijktrekking op het hoogste niveau van de sociale lasten, een gelijksoortige kostenverhogende tendens ligt volgens de ondertekenaren van dit schrijven be sloten in de regeling, welke in het Euromarktverdrag is neergelegd ten aanzien van de landbouw. De protectionistische opvattingen, die in de meerderheid van de lidstaten van de Europose Economische Gemeenschap vooral op agrarisch gebied bestaan, ma ken het waarschijnlijk, dat er een niet te weerstane aandrang zal komen tot een relatief te hoog prijsniveau voor agrarische produkten. Hierdoor dreigt het gevaar dat het voedselpakket voor de Nederlandse be volking te duur gaat worden, terwyl in het byzonder moeiiykheden kunnen ontstaan voor die bedrijfstakken in de agrarische sector, die voor hun grond- stoffenvoorziening op de binnen landse markt zijn aangewezen en hun eindprodukten naar de landen buiten de gemeenschap exporteren. De in het verdrag voorziene mogelijk heid, om in de agrarische sector mi nimumprijzen vast te stellen ter ver vanging van contingenten, kan thans een veel grotere omvang krijgen door de jongste Franse de-liberalisatie maat regel. Zekerheid dient te worden ver kregen, zo wordt beklemtoond, dat de bevoegdheid van de Franse autoriteiten om minimumprijzen voor landbouwpro- dukten vast te stellen, niet uitgaat bo ven het niveau, hetwelk op het mo ment van parafering van het verdrag bestond. Kritiek tegen concurrentiebepalingen De bepalingen in het E.E.G.-verdrag, zo schrijven verder de heren J. J. Twijnstra, mr. F. H. A. de Graaff, L. A. J. M. van Heyst en A. Borst Pzn., welke betrekking hebben op de regeling van de concurrentie, wijken in sterke mate af van de in ons land gevestigde opvat tingen. Aan de Nederlandse kartelwet geving ligt het beginsel ten grondslag van een zo groot mogelijke vrijheid van de ondernemer, met name omvattende de vrijheid om met anderen samen te werken, mits hierdoor geen teveel aan bindingen ontstaat, waardoor strijd met het algemeen belang zou optreden. De in het E.E.G.-verdrag vervatte regelingen echter gaan uit van een algemeen verbod van overeenkomsten, besluiten en gedragingen van onder nemers, waardoor de mededinging wordt geregeld en de handel tussen de lid-staten kan worden beïnvloed. Door dit verbod zullen zo onder strepen de vier Verbonden talloze vormen van samenwerking worden ge troffen, welke een bydrage zouden kunnen leveren tot de verwezenlijking van de doeleinden van de gemeen schap. Bovendien leent de redactie der be trokken artikelen zich tot verschillende interpretaties, hetgeen op zichzelf reeds tot rechtsonzekerheid leidt. De besturen der Verbonden dringen er dan ook op aan, dat de Nederlandse regering het initiatief neemt om alle leden-staten zich gemeenschappelijk te laten uitspreken over de interpretatie Industrialisatie Nieuwe gewestelijk commandant B.B. GENEKAAL-MAJOOR b.d. J. DANIES Met ingang van 15 juni jl. is benoemd tot gewestelijk commandant van de Be scherming Bevolking voor de provincie Noord- en Zuid-Holland en Utrecht de heer J. Daniëls, generaal-majoor b.d. uit Den Haag. De nieuwbenoemde is opvolger van de heer L. Langeveld, aan wie om gezondheidsredenen ontslag is verleend, maar die als adviseur in alge mene dienst aan de staf van het gewest verbonden blijft. De heer Daniëls is geboren in 1898 en werd in 1921 officier, na opleiding aan cadettenschool en KMA. Hij doorliep bij het wapen der artillerie de diverse rangen en werd in 1940 verbonden aan het algemeen hoofdkwartier, waar hij tijdens de meidagen van dat jaar de Duitse inval meemaakte. Tijdens de oorlog verbleef generaal Daniëls in krij gsgevan genschap. Na de bevrijding werd de thans be noemde gewestelijke commandant ver bonden aan de huidige inspectie Ver voerswezen als hoofd van de sectie Spoorwegdienst, vervolgens als chef staf van de inspectie en - met ingang van 1 januari 1953 - als inspecteur van het Vervoerswezen. Per 1 januari j.l. ging de heer Daniëls met pensioen. Prijs baconvarkens gewijzigd Een beperkt aanbod van slachtvar- kens, dat vermoedelijk een tijdelijk ka rakter draagt, heeft een stijging van het prijspeil op de varkensmarkt ver oorzaakt. In verband hiermede heeft het bestuur van het produktschap voor vee en vlees besloten de prijs voor baconvarkens waarvan bij de bere kening van de toeslag op uitgevoerde bacon wordt uitgegaan aan te pas sen door deze met ingang van maandag 29 juli te verhogen. De prijs zal dan voor de kwaliteitsklassen 1 t/m. 4 resp. f. 2.39, f.2.35, f. 2.31 en f.2.27 per kg koud geslacht gewicht bedragen. De maximum gewichtsgrens voor de bacon varkens blijft voorshands op 70 kg koud geslacht gewicht gehandhaafd. Verder wordt erop gewezen, dat de sterke bevolkingsaanwas van ons land ons stelt voor de noodzaak van een snelle verdere industrialisatie. In de achter ons liggende jaren was daarom het beleid erop gericht hiervoor de voor waarden te scheppen. Bij de andere lid-staten dient begrip te worden gewekt voor de consequenties, die deze bijzondere Nederlandse om standigheden voor de uitvoering van het verdrag medebrengen. Met betrekking tot het gemeenschap pelijk buitentarief wordt verder gezegd, dat ons land bij behoud van een relatief laag tarief gebaat zou zyn. Verantwoord peil Resumerende wordt gezegd, dat men van oordeel is, dat met het oog op de thans aanhangige verdragen het be leid erop moet zyn gericht, dat: 1. De modaliteiten van de te nemen maatregelen zodanig worden ge kozen, dat vitale Nederlandse so ciale en economische belangen geen gevaar lopen. 2. In het belang van een voortge zette industrialisatie gestreefd wordt naar het behoud van een economisch verantwoord peil van lonen en prijzen om met instand houding van een zo hoog mogelijk reëel loonpeil de werkgelegenheid in ons land ook in de toekomst te verzekeren. Een nauw overleg met het georgani seerd bedrijfsleven, waartoe de onder tekenaren gaarne hun bereidheid uit spreken, zal hiertoe een belangrijke by drage kunnen leveren. Bereidheid De besturen der Verbonden zijn ove rigens ten volle bereid om de doel stellingen van de E.E.G. te onder schreven om door het geleidelijk na- nomische beleid van de lid-staten de der tot elkaar brengen van het eco- harmonische ontwikkeling van de economische activiteiten binnen de gemeenschap te bevorderen, teneinde zo te komen tot een gestadige een evenwichtige groei, een grotere stabi liteit en een toenemde verbetering van de levensstandaard. Zy zijn er voorts van overtuigd, dat het gemeenschap pelijk scheppen van de noodzakelijke voorwaarden voor een snelle totstand koming en groei van de industrie op het- gebied van de kernenergie een zeer belangryke bydrage vormt voor de integratie van West-Europa. Nol in zijn prijsklasse! 2 diafragma's 2 tijd-afstellingcn flits-aansluiting doorzichtzoeker handige zijsluiling geheel metalen uitvoering GRATIS! Bij aankoop van Gevabox ontvangt u tijdelijk gratis „OllicB.Bommers Foto boek" de geestige handleiding voor foto-amateurs door Marten Toonder. Morgen valt beslissing (Van onze Londense correspondent) Er is thans alle kans, dat de pro vinciale busstaking in Engeland zon dag of maandag zal eindigen, dank zy het uitzonderlijke snelle optreden van het bemiddelingstribunaal. Hoe wel de bonden arbitrage hadden ge weigerd, heeft het tribunaal een we kelijkse loonsverhoging van 11 shil ling (5,50 gulden) aanbevolen en be tere vakantieregeling. De busmaatschappijen, wier aanvan kelijk aanbod slechts drie shilling (1,50 Advertentie COR VAN REEDE m B speelt in g JARDIN DE PLAISANCE WARMOND (Five Flies Chalët) Oranje Nassaulaan 11 B 200 meter voorbij Tolhek. Spec.: Forellen en Poulardes. Res.: K 1711—855 J Vergaderingen, recepties, promo- ties, modeshows en tentoon stellingen. gulden) bedroeg, hadden de beslissing van het tribunaal tevoren aanvaard. Oorspronkelijk hadden de bonden een verhoging van een pond (10,50 gulden) geëist. De grief was, dat de lonen van het provinciaal buspersoneel verre ach ter lagen by die van het Londense. Het is echter zo goed als zeker, dat de bus tarieven thans moeten worden verhoogd. De beslissing over de opheffing van de staking zal morgen vallen. De helft van de ondernemingen, waarvoor de nieuwe loonregeling geldt, maakt deel uit van het genationaliseerde wegvervoer. Premier MacMillan heeft gisteren in het Lagerhuis verklaard, dat de re gering alles zal doen om rust en orde te handhaven. Zowel de busstaking als de staking op de Londense groen- tenmarkten heeft tot betreurenswaar dige gewelddaden geleid. Het is slechts een minderheid van stakers, die zich hieraan schuldig maakt. Beweerd wordt, dat in sommige ge vallen de stakers ongure individuen hebben gehuurd om incidenten te ver oorzaken. Vooral is op dergelijke ma nier door stakers opgetreden tegen bus diensten van ondernemingen, welke buiten het conflict staan en zelfs tegen particuliere automobilisten, die het pu- i bliek laten meerijden. Ruiten werden ingeslagen en auto's omver gegooid. Ver- schillende bussen rijden onder politie bescherming. 1 Deelnemers hebben invloed op kansen De Amsterdamse kantonrechter, mr. P. H. J. Jurgens, heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen de hoofdredacteur van de dagbladen „De Telegraaf" en het „Nieuws van de Dag", wie ten laste was gelegd, dat de puzzel in dit dagblad, getiteld „Wie weet die wint" in stryd zou zyn met de Loterij wet. De kanton rechter achtte dit laatste niet bewezen en sprak de verdachte vry. De Officier van Justitie, mr. J. E. Vriesema, had tegen hem f 100.boete subsidiair 10 dagen hechtenis geëist. De kantonrechter overwoog, dat de deelnemers aan deze puzzel wèl „over wegende invloed" hebben op hun kansen. Daarom was hy van mening, dat de bedoelde puzzel niet in strijd is met het bepaalde in de Loterywet. Beredenering Kunnen de deelnemers aan de be wuste puzzel door een nauwgezette beredenering de juiste oplossing vin den of maken zij door het luk-raak invullen van de cijfers ter beantwoor ding der vragen een kans de enige subjectieve oplossing van de puzzel- redacteur te raden? Is hier dus sprake van een kansbepaling, waarop door de deelnemers geen overwegende in vloed kan worden uitgeoefend, zoals in de Loterywet staat omschreven, of is zulks niet het geval? Naar het antwoord op deze vragen hebben de Officier van Justitie en de kantonrechter gistermiddag geruime tijd gezocht door het stellen van vragen aan de hoofdredacteur en aan enkele getui gen décharge, die welhaast voor ge- tuigen-deskundigen konden doorgaan. De ene was n.l. de puzzelredacteur van het dagblad, de heer P. van Dalen, de tweede was een Winterswijkse hoofd onderwijzer, de heer D. Broekhuisen, die onlangs als enige de gehele puzzel- pot won en de derde was de bank employé G. D. Fukkink uit Den Haag, die vijfmaal een goede oplossing had ingezonden. De heer Broekhuisen sprak over zijn methode van het oplossen der puzzels, waaraan volgens hem immer een nauwgezette beredenering ten grondslag ligt. De heer Fukkink gaf uitvoerig aan hoe hy te werk gaat. Deze laatste zei zelfs in staat te zyn yagenoeg iedere week een goede op lossing te vinden, maar dan moet hy wel enkele uren met dictionaires en encyclopedieën in de leeszaal door brengen en moet hy wel meer dan één oplossing inzenden. De puzzelredacteur vertelde de kan tonrechter uitgebreid hoe hij tot het samenstellen van de vragen komt. Géén invloed De Officier van Justitie zei van me ning te zyn, dat er steeds enkele zeer dubieuze en verwarrende vragen in de oplossing voorkomen, waardoor de kans op een prys byzonder gering is. Hij wees op de subjectieve keus van de samenstellers der zinnen en was van mening, dat er van een overwe gende invloed der deelnemers op de kansbepaling geen sprake is en de puzzel derhalve in strijd is met de Loterywet. De raadsman, mr. C. R. C. Wycker- held Bisdom betoogde in zyn pleidooi, dat de Loterywet niet gegroeid is uit de gedachte iedere loterij tegen te gaan doch wel om bepaalde excessen te doen verdwijnen en de speelwoede te beteu gelen. „De bedoelde puzzel verhoogt daarentegen de huiselijkheid en geniet grote populariteit, omdat de deelne mers niet door het lot worden aange wezen doch allen de kans hebben een juiste oplossing in te zenden". Hij vroeg vrijspraak althans ontslag van rechts- vexwolging. Direct daarop kwam de kan tonrechter in deze principiële zaak tot de vrijspraak. Hy zal later schriftelijk vonnis wijzen. Zoals bekend is de directeur van de N.V. De Arbeiderspers indertijd door de kantonrechter wel veroordeeld ter zake van de puzzel „Kruis of munt" in het dagblad „Het Vrije Volk". In hoger beroep tegen dit vonnis ver klaarde de Amsterdamse rechtbank de dagvaarding nietig. Hiertegen is de directeur in cassatie gegaan bij de Hoge Raad. Hiermee is in deze zaak dus nog geen uitspraak gedaan in hoger beroep of deze puzzel al dan niet in stryd is met de Loterywet. Vitamine iVj Haarcrème ML Grote pot 1,65 - tube 1,20 m D.e Franse raad van de republiek i i>e premier van Pakistan, soeoora- nauueu zij it zetcio. iVI PPn on kPm WOOrH (Senaat) heeft gasteren een wetsontwerp! warty, heeft verklaard dait het geschil i Ook in de regionale raad van Poer- 1 11 iVV-Xj V" \UKJl inzake speciale politiebevoeedih-eden voor tussen ziim land en India over Kaslmier wnriarii zullen z.ii de. absolute meerrier- COMMUNISTISCHE MEERDERHEID IN SEMARANG'S GEMEENTERAAD Van de 35 zetels in de gemeenteraad van Semarang, zullen er na hun over winning bij de verkiezingen van de vo rige week. 20 door de communisten wor den bezet, in de oude gemeenteraad - hadden zij 14 zetels. Inzake speciale pol-iitiebevoegdih-eden voor tussen zijn land en India over Kasjmier In Amsterdam is gisteravond het vijfde Eu-ropese Ex-libris congres geopend, waaraan 165 verzamelaars en grafische kunstenaars uit 15 landen deel-nemen. Tijdens dit driedaagse congres zullen voordrachten over Europese exflibn en een zestal grafische exposities worden gehouden, waarop men vry en toegepaste grafieken, o.m, etsen en gravures zal kun nen bezichtigen. Vannacht is te Appingedam de of ficiersmess van da 92-3ste tfdeltng van de (Lichte luchtdoel'a-rti'iterie, d'ie onderge bracht was in een houten barak, tot de grond toe afgebrand. BUITENLAND Het technische personeel v-an de „Folies Bergère" in Parijs Is gisteravond in 9taking gegaan voor meer loon. de regering met 269 tegen 25 stemmen BINNENLAND goedgekeurd. Het ontwerp, dat reeds door de nationale vergadering Is aanvaard be hoeft thans nog slechts de handtekening van president Ooty om we-t te worden. Prins Juan Carlos van Bourbon, die algemeen bes-chouwd wordt als de toe komstige Koning van Spanje, is blijkens de Spaanse staatscourant bevorderd tot onderluitenant van het Spaanse leger. De Franse parachutist Jean Coup# heeft op een terrein bij Toulouse een vrij# sprong gemaakt vanaf een hoogte van 7.500 meter zonder gebruik te maken van een zuurstofapparaat. Dit betekent eer. nieuw offioteus wereldrecord. Hij deed 143 seconden over de sprong. Het oude v;e- reMrecord stond op naam van Valentin, die van een hoogte van 6.300 meter naar beneden sprong en daar 144 seconden over deed. aan de Algemene Vergadering van de V.N. zal worden voorgelegd als de Veiligheids raad niet tot een besluit k-an komen. In Italië zullen postzegels worden uitgegeven ter herdienlkiing ran het fait. dat tweeduizend Jaar geleden O vidian» werd geboren en Cicero ove-rteed. De Duitse sohrijver Adolf von Katz- feld is gisteren op 64-jarige leeftyd In Bonn aan longontsteking overleden. Op 27 oktober a.s. de dag der V.N., zullen door de volkerenorganisatie post zegels worden uitgegeven ter ere van de Veiligheidsra ad Het Britse gezagsorgaan voor kern energie heeft medegedeeld-, dat er ln Groot-Bnttannië 31 reactors in gebruik of in aanbouw zijn. Twee en twintig hier van behoren tot het gezagsorgaan, acht zijn eigendom van het centrale elektrici teitsbedrijf en één is in bezit van een particuliere onderneming. wodadi zullen zij de absolute meerder heid hebben. Van de daar beschikbare 32 zetels, krijgen de communisten er 19, tegen 13 in de vorige raad. Ook Britse marine gaat „stroomlijnen" Te Londen is officieel bekendgemaakt, dat het aantal manschappen van de Britse marine tegen 1962 van 120.000 tot 90.000 a 100.000 zal zijn verminderd, op grond van het nieuwe gestroomlijnde defensieprogram van de regering. Het besluit volgt on de vermindering van het aantal manschappen van het leger. Naar schatting niet meer dan 1750 van de 14.000 officieren van de marine zullen de komende vijf jaar voortijdig uit de dienst worden ontslagen. De luchtmacht deelde van haar kant mee. dat het aantal officieren en onder officieren van dit onderdeel der strijd krachten. die op de grond van de nieu we plannen in de komende vijf jaar overbodig worden, waarschijnlijk niet hoger zal zijn dan respectievelijk 700 en 1000. 12 doden na aanvaring in Midden-Sumatra Twaalf personen zijn om het leven gekomen bij een aanvaring op de Siak- rivier, in Midden-Sumatra, tussen een barkas en een olietankschip. De slacht offers waren opvarenden van de barkas en een olie tankschip, die aan de Caltex Pacific Oil Company behoorde. Zeven tien andere opvarenden van de barkas werden door de bemanning van de tan ker gered. Alle slachtoffers waren Indonesiërs. Zanzibar wil Brits bestuur niet kwijt Gisteren is bekend gemaakt, dat de Afro-Sjirazi-partij drie van de zes zetels voor niet-benoemde leden in de wetge vende vergadering van Zanzibar veroverd heeft, die bij de verkiezingen van maan dag op het spel stonden. De Shirazi-party heeft twee zetels en de Mohammedaanse vereniging één zetel gekregen. Uit de resultaten van deze eerste ver kiezingen op Zanzibar blijkt, dat de nationalistische party, die streeft naar opheffing van het Britse bestuur, geen succes heeft behaald. De gepensioneerde generaal- rnajoor P. Bont uit Beekbergen heeft voor het regiment intendance een mars gecomponeerd, die gis teren tijdens een plechtigheid intaire kapel speelde de mars tijdens kamp Zeeburg te Amsterdam over- I deze plechtigheid voor de eerste gedragen is aan de brigade-gene raal K. D. Scheffer, inspecteur van de intendance. De koninklijke miti-1 maal, waarbij deze overzichtsfoto werd gemaakt. VRIJDAG Den Burcht: Feestavond Meab-medewer- kers. 7.45 uur n-arn. Stadszaal (grote zaal): Italiaans opera- concert. 8 uur nam. MAANDAG Stadhuis: Gemeenteraad te 2 uur nam. WOENSDAG Papengraoh-tExcursie Ned. Chr. Rels- ver. naar Hoge Veluwe. 7 uur voorm. Leiderdorp Geref. Kerk. Orgel concert door Hans Boelee, ter herdenking van Jan Zwart. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werf park 1) Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 voorm tot 4 uur nam Rijksmuseum toot Volkenkunde: Ten toonstelling ..De mens Ln miniatuur; de wereld van het poppenspel" (Tot 1 okt Rijksmuseum voor Volkenkunde Ten toonstelling Japanse prenten Op werk dagen 105 uur op zondag 15 uur (Tot 1 oktober) Hortus Botanicus: Aquarium- en terra rium-tentoonstelling ..Aqua-Hortus". (tot en met 4 aiug-ustms). Dagelijks 10 uur v.m. tot 10.30 uur nam. Van der Werfpark; Tentoonstelling Ro mantiek en Bloemen, Werkd-agen 10 uur voorm. tot 11 uur nam. (18 ju-li tot en met 14 augustus). De Lakenhal- „Tijdgenoten van Ver- ster". Werkd. 105 uur ;zondags 15 u., donderdag bovendien 7.309.3Ö uur (20 Ju-li september). BIOSCOPEN Trianon: „Het zondagskind" a.l. Werk dagen 2.30 ,7 en 9.15 uu-r; zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.1-5 uur. Lldo: „De geheime dienst grijpt in". 14 Jaar. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. •Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Mijn hart zingt voor jou", a.l. Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Rex: "The Gold-rush", a.l. Werkdagen 2.30. 7.15, 9.1'5; zondag 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Casino: "The Benny Goodman Story". A.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van de Apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 27 juli te 8 uur waarge nomen door: Apotheek Kok, Rapenburg 9 tel. 24807 en Apotheek Oegstgeest. Wil- helmlnapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. By geen g( specialist, bel :ehoor oy Uw halsarts o! op dokterstelefoon 22222. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 26 Juill. Veemarkt. Aanvoer; 5 stieren; 30 melkkoeien; 350 vette koel en; 60 varekoelen; 112 vette kalveren; 35 nuchtere kalveren; 302 vette schapen; 943 zuig- en weidel aanmeren; 31 varkens (zeugen); 548 schrammen; 642 biggen; i paard; 21 gelten. Totaal 3446. Notering: melkkoeien f 1(XM>1150; vet te koeien f2.703.25 per kg schoon ge wicht. varekoeien f 700975; vette kal veren f 1.702.40 per kg levend gew.; nuchtere kalveren f l^O-^l.öO per kg lev. gew.; vette sohapen f90108; zuiglam- meren f 6077; weidel-ammeren f 4560; drachtige zeugen f 300350; schrammen f 60'105; biggen f 45-55; geiten f 15 tot f 30.00. Handel; voor melkkoeien lui. diuur; voor varekoelen stil, voor vette koeien iets wil liger .voor vette -kalveren traag, nuchtere kalveren Vlug, voor vette schapen matig, voor zuig- en weid'elaimmeren zeer traag; voor zeugen, schrammen en biggen matig, \oor gelten redelijk. LEIDEN. 26 juill. Aanvoer: 40 par tyen Goudse en 5 partijen Leidee kaas. Notering: Goudse eerste kwali-telt f2.27 2.35; Goudse tweede kwaliteit f 2.20— 2.26; Lei-dse eerste kwaliteit tot 12.53. Handel kalm. KATWIJK AAN DEN RIJN. 25 juli. Groenteveiling: bloemkool A 3458; id. BI627; waspeen A per kist 2.103.70; B per kist 5.30—6.20; fijn per kist 1.20— 3.00; selderie 3.70; peterselie 2.503.60; kroten per kist 702.30; idem per 100 bos 7.00; bospeen 2238; sla 912; ra barber 1417; aardappelen per kist: bon ken 3.504.40; eerstelingen 3.703.90; drielingen 1.70. RIJNSBURG. 25 juli. Bloemenveiling Flora. Prijzen per 100: Achilla 2.603.80; Liater 4.005.90; Cemt&urea 1.204.70; Cataaians 901.20; Mimi 1.004.-10: Gail- 1-ardiia 1.70—2.40; Scabiösa 2.50—3.80; Zi- nla 1.102.00; per bos: Segetum 1027; Bonte Grieten 2344; Phlox 2740; Ro- dan-t-e 16—20; Kop Godietia 28—37; Sta- ttce 3762; Aster 2.503.70 per 100; Dah lia 3.705.60; per stuk: Ornu'thogaiuim 610; Pyramidal e 1015; Pel God'etia l'l 16; Agespantis 1215; Lelie orathum 1821; idiem wit 27-31; Gladiolen: Gol den Dust 4.005.10; Strauss 5.006.50: Mem Day 5.206.00; Leeuwenhorst 5.50 7.10; Redfok 3.805.00; Sneeuw Prinses 404.50; Pierson 2.70—3.40; W. Herald 4.004.40; N. Europa 1416; Bloemfon tein 5.006.70; Convil'leisThe Bride 2.20 —4.20; Alba 2.00—3.70. TER AAR. 2-5 lull. Groenteveiling snijbonen 911.09; idem B 8589; idem 6tek 4964; stokipr-iai&essebonen 65 alles per kg.; augurken: fijn 80; fijnbasterd 60; basterd 5969; grof A 4950; grof 1 3841-; CD 38; idem 2 9—11; E 2-2—29- Idem geel 3; alles per kg. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) c. a bii "3 s O M 3 ■O ffj i V H 3 la a 2 bc CM Stockholm half bew. zo 4 22 4 Oslo zw. bew. windstil 23 0 Kopenhagen zw. bew. w 5 16 1 Aberdeen onbewolkt w 3 19 12 Londen motregen zw 7 23 4 Amsterdam regen zzw 7 20 0.4 Luxemburg regen z 2 21 0.2 Parijs zw. bew. zzw 5 24 0 Bordeaux mist windstil 25 0 Grenoble onbewolkt windstil 26 0 Nice zw. bew. nnw 5 23 0 Berlijn regen geh. bew. zw 3 IS 0.1 Frankfort zw 4 23 11 München zw. bew. wzw 3 20 26 Zürich zw. bew. z 2 23 0 Genéve zw. bew. windstil 25 0 Locarno zw. bew. ono 1 28 0 Wenen lichte regen w 6 22 1 Innsbruck zw. bew. windstil 21 0.6 Rome onbewolkt windstil 29 0 AJacclo onbewolkt ono 2 25 0 Mallorca onbewolkt windstil 0

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2