V Pijdagprijzen Belgisch bedrijfsleven ziet einde van de hoogconjunctuur naderen Gunstige concurrentiepositie tegenover rest van Europa geleidelijk verloren gegaan Matiging varkensproduktie wordt een noodzakelijkheid geacht Boelganin schrijft Mac Millan 2.95 10.65 2.00 3.40 3.35 0.78 3.40 0.85 2.90 VROOM DREESMANN 6.90 Ons is Ier ore gekomen, dal de WEELDEBELASTING OP RADIO EN TELEVISIE PER t AUGUSTUS VAN KRACHT WORDT Fa. J. P. VAN BERGE HENEGOUWEN DONDERDAG 25 JULI 1957 Economie moet op adem komen (Van onze Brusselse correspondent) In de kringen van het Belgische bedrijfsleven wordt nog druk nagepraat over de negatieve resultaten van de staking in de staalindustrie, waarbij 200.000 arbei ders waren betrokken. De Belgische bedrijfsleiders wensen thans een periode van rust en stabiliteit. Zij zijn immers van oordeel dat de Belgische economie op adem moet komen, omdat zij opnieuw te ver vooruit is gelopen. De lonen en sociale lasten zijn in België toch wederom sterker toegenomen dan in de meeste Europese landen het geval is. Het gemiddeld loonverschil met Nederland zou (volgens niet officiële ramingen) opnieuw 40 procent bedragen, zoals in 1952-53. Anderzijds zijn er tekenen aanwezig, dat de hoogconjunctuur niet blijft aan houden. De staalproduktie draait weliswaar nog steeds op volle toeren, maar voor verre overzeese markten dienen de prijzen reeds verlaagd te worden. De hoog conjunctuur kan niet blijven voortduren. Bovendien moet men er rekening mee houden, dat de meeste Europese landen thans een sterke concurrentiële positie hebben, wat niet het geval was na de bevrijding van West-Europa, toen België van de grote goederenschaarste kon profiteren om zijn weinig door de oorlog beschadigde industrie op gang te brengen. Thans dient men weer rekening te houden met de Duitse concurrentie, of schoon deze nogal eens wordt overdre ven. Belgische deskundigen wijzen er bv. op, dat de Belgische export naar Duitsland enorm is toegenomen. De sterk gestegen import van Duitse ma chines in België ging eohter ten nadele van de Amerikaanse machinebouw, zo als de verkoop van kleine Duitse per sonenwagens ten nadele uitviel van de Engelse industrie. Een concurrent, die in sommige sectoren van zich doet spre ken. is verder de Italiaanse industrie. Men heeft de indruk dat de Noord- Italiaanse industrie nog steeds vooruit gang maakt en o.m. in de textiel-sector sommige markten gaa' veroveren. Import uit Nederland stabiel De concurrentie in Benelux-verband geeft momenteel geen aanleiding tot moeilijkheden. De meeste speciale over eenkomsten, welke de Nederlandse ex port naar België remden (in het raam van het Benelux industrie-protocol van juli 1953) zijn afgeschaft. Op het ogen blik is de waarde van de Belgische ex port naar Nederland nog steeds veel groter dan de waarde van de Neder landse import in België en Luxemburg. De ervaring leert echter, dat de Nederlandse export naar België vrij stabiel blijft, zelfs in periodes van de pressie, terwijl de Belgische export naar Nederland veel conjunctuur-ge voeliger is. Juist daarom is het noodzakelijk, dat de Belgische lonen en prijzen gedurende een korte periode stabiel blijven. Men verwacht in industriële Belgische krin gen echter dat de Duitse en Neder landse kostprijzen intussen zullen toe nemen. Ongerustheid over bouwmarkt In de kringen van de aannemers van openbare werken in België maakt men zich ongerust over de bouwmarkt. Deze zou met ineenstorting kunnen worden bedreigd, wanneer de regering niet tijdig klaar komt met een nieuw program van openbare werken. Momenteel zjjn de meeste Belgische aannemers aan het werk op de ter reinen van de wereldtentoonstelling of bezig met de aanleg van de grote en kleine ftinglaan van Brussel. Maar einde dit jaar of begin 1958 zijn al die werken afgelopen. Dan moeten de aannemers, die met het oog op de Brusselse tentoonstelling bijzonder zwaar en kostbaar materieel en ma chines hebben gekocht, direct andere bouwwerven vinden. Zo niet, dan zal de aankoop van het zware materieel een grote verliespost zijn. De regering heeft reeds enkele plan nen klaar, maar de openbare aanbeste dingen daarvoor zijn nog niet uitge schreven. Zo wil de Belgische regering bijv. de aanleg van de grote autoweg tussen Antwerpen en Aken stimuleren. Deze autoweg komt door Belgisch Lim burg en Luik te lopen en zal een zeer belangrijke rol gaan spelen in het ver voer van stukgoederen uit het Roerge bied naar de haven van Antwerpen. Het vervoer met zware vrachtwagens neemt reeds nu iedere dag toe. Te Brussel zal verder, niet ver van de „Con- greszuil". een groot „administratief cen trum" worden gebouwd. De departe menten zijn momenteel namelijk ver spreid over tientallen gebouwen, die totaal verouderd zijn. Hoe men de zaak ook bekijkt, aldus de mening van de Belgische werkge vers, het is duidelijk, dat 1957 reeds een minder gunstig jaar is dan 1956, en het zijn niet de toeristen van de wereldtentoonstelling, die in 1958 een eventueel nog flauwere conjunctuur zullen doen herleven. Nieuwe functie voor Perwoechin Bij decreet van het presidium van de opperste sovjet is het directoraal-ge- neraal voor de economische betrekkin gen met de volksdemocratieën omgezet in een staatscommissie voor de econo mische betrekkingen met het buiten land. Michail Perwoechin is tot voor zitter van deze commissie benoemd, na ontheven te zijn van zijn post van mi nister der middelzware machinebouw- indus'trie. Zoals bekend was Perwoechin op 3 juli van volledig lid van het presi dium van het centrale partijcomite ge- degrareerd tot kandidaat-lid. Honderdveertig miljard voor Amerikaanse defensie Het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden is gisteren akkoord gegaan met het verstrekken van een krediet van 33.759.850.000 dollar (circa 140 miljard gulden) aan het departement van defen sie voor het fiscale jaar, dat loopt van 1 juli 1957 tot 30 juni 1958. Dit bedrag is het resultaat van een compromis tussen het eerder door het Huis goedgekeurde bedrag van 33.562.725.000 dollar en het door de se naat aanvaarde bedrag van 34.534.229.000 dollar. Het thans goedgekeurde bedrag wordt als volgt verdeeld: 15.930.220.000 dollar voor de luchtmacht; 9.866.355.000 dollar voor de marine; 7.264.550.000 dol lar voor het leger. Het resterende bedrag zal worden ge bruikt voor de financiering van pro jecten, die door de drie onderdelen van het leger gezamenlijk worden uitgevoerd. Wil Indonesië ook Brits-Borneo De Engelse ambassadeur in Indone sië, Dermot Macdermot, heeft van daag een bezoek gebracht aan de waarnemend secretaris-generaal van het Indonesische ministerie van Bui tenlandse Zaken, Koesoemowidagdo en de aandacht van het ministerie van Buitenlandse Zaken gevestigd op pers berichten over een kortgeleden door de minister voor oud-strjjders-aange- legenheden Chairul Saleh in Borneo gehouden redevoering, waarin hij zou hebben gezegd, dat „de dag zal ko men, waarop boven geen enkel deel van het eiland Borneo een buiten landse vlag zal wapperen". In commentaren, welke dagbladen in Singapore hierop hebben geleverd, werd gezegd dat de autoriteiten in de Britse koloniën van Noord-Borneo en Serawak en van het protectoraat Broenei beslist onaangenaam getroffen zullen zijn door deze verklaring van minister Saleh. Koesoemoidagdo zeide te Djakarta aan ambassadeur Macdermot, de verzekering te hebben gegeven, dat de Indonesische regering beslist niet het voornemen heeft van de Britse gebieden in Borneo „een tweede West-Irian-probleem" (het ge schil over Ned. Nieuw-Guinea) te ma ken. Intussen heeft minister Chairoel Saleh medegedeeld in werkelijkheid op een jongerenbijeenkomst in Samarinda, in Oost-Borneo, de vraag te hebben ge steld „of zij bereid zijn de strijd om Kalimantan (de Indonesische naam voor Borneo) voort te zetten, zodat het volledig van het buitenlandse kolonia lisme kan worden bevrijd". Minister Saleh maakte deel uit van het gezelschap, dat president Soekarno vergezelde op zijn jongste reis naar Borneo Meeste zekerheid bij 3V.'z miljoen per jaar Het produktschap voor vee en vlees heeft op zijn gisteren te Utrecht gehouden vergadering uitvoerig de positie van de varkensmarkt besproken. De voorzitter van het produktschap, de heer Joh. de Veer, stelde voor de bacon met 5 cent te verhogen en te brengen van f2.30 op f2.35 per kg. Na uitvoerige discussie werd aldus besloten en de volgende week de gewichtsgrenzen eventueel te herzien. De varkensmarktpositie vertoont, vol gens de heer De Veer, ondanks de be lemmeringen in de spekexport naar Duitsland, een optimistisch beeld. De prijs van de varkens boven het bacon- gewicht is belangrijk aangetrokken. De spekexport naar Duitsland wordt op 10 augustus a.s. hervat. In de laatste weken werden er, aldus de voorzitter, te veel varkens voor de baconbereiding aangeboden, waardoor de produktie opliep tot 1000 ton per week. Dit hoge aanbod gaf op de Engelse markt aanleiding tot verstoring van het prijspeil Het was, aldus de heer De Veer, dringend noodzakelijk het aanbod van bacon te verlagen. De vernauwing van de gewichtsgrenzen en de verhoging van de prijs voor de vlecswarenvar- kens zullen, volgens hem, ongetwijfeld tot doel leiden. Het kwantum bacon, dat, volgens de heer De Veer, naar Engeland kan worden geëxporteerd voor een verantwoorde prijs, beweegt zich tussen 600 en 800 ton per week. De hammenexport naar Amerika is eveneens aan grenzen gebonden, die men, volgens hem, niet ongestraft kan overschrijden, terwijl ook het binnen lands gebruik vrij constant is, zodat slechts een beperkte produktie van var kensvlees voor een redelijke prijs kan Beschuldigingen en vage suggesties Premier Boelganin van de Sovjet-Unie heeft in zijn antwoord op de brief van premier MacMillan van Groot-Brittannië van 16 juni j.l. de suggestie gedaan dat de regeringen van de Europese landen en de V.S. zich de verplichting opleggen om militaire en economische hulp te weigeren aan de landen die de vrede in Europa verstoren. Boelganin beweert m zijn antwoord dat bepaalde westelijke mogendheden en de regering van West-Duitsland overeengekomen zijn om de subcommissie voor ontwapening van de V.N. te misbruiken met het doel steun te verlenen aan ver kiezingsmanipulaties in West-Duitsland. Hij beschuldigt de Britse regering ervan dat zij de voorraadvorming en vervol making van de meest destructieve wapens toestaat onder de dekmantel dat zij ontwapeningsbesprekingen voert. De brief van Boelganin handelt over vier onderwerpen, t.w. de ontwapening, de Duitse hereniging, de Europese vei ligheid en de handel en culturele be trekkingen tussen Groot-Brittannië en de Sovjet-Unie. Boelganin zegt, dat Groot-Brittannië en zijn bondgenoten telkens als de Sovjet-Unie op de ontwapeningsbespre kingen een stap voorwaarts doet „een stap achterwaarts doen en daarmee hun eigen voorstellen laten vallen"; volgens hem verbindt Groot-Brittannië voorts de ontwapening met ingewikkelde pro blemen, zoals de hereniging van Duits land. De regering van de Sovjet-Unie is bereid opnieuw besprekingen te be ginnen over de Britse suggesties voor een overeenkomst inzake de sterkte van de strijdkrachten, die zich aan de west- en oostzijde van de scheidings lijn in Duitsland bevinden, en inzake een gedemilitariseerde zone tussen het Oosten en het Westen aldus Boel ganin. worden verkocht. Volgens de steekproef van de dekkin gen kunnen in juni, juli en augustus resp. 205.000, 290.000 en 310.000 varkens worden verwacht. Dit voorjaar heeft, aldus de heer De Veer, geleerd hoe het prijsverloop is met een te groot aanbod. Het gevolg is dan ook geweest, dat de uitbetalingsprijs regelmatig 15 tot 20 cent beneden de kostprijs heeft gelegen. Engeland. Ame rika en het binnenland namen hun vaste kwantum af en het meerdere moet dan gespreid worden op onregelmatige markten, die alleen toegankelijk zijn met lage prijzen. De laatste publikatie van de steek proef van de dekkingen geeft aan, dat in maart 1958 420.000 varkens worden verwacht, zodat met vrij grote zeker heid kan worden voorspeld, dat de uitbetalingsprijs dan wederom bedui dend beneden de kostprijs zal liggen. De mesters zullen, aldus de heer De Veer, verstandig doen bij de aankoop van biggen met deze vooruitzichten rekening te houden. Daarom zullen, volgens spreker, ooft de fokkers regelmatiger moeten fokken. Een pro duktie van 300.000 varkens per maand of ongeveer 3.5 miljoen per jaar geeft fokker en mester ongetwijfeld meer zekerheid en het beste financiële re sultaat, aldus de heer De Veer. De tellingscijfers wijzen eveneens op een aanzienlijke uitbreiding van de var kensstapel. De meitelling 1957 gaf ver geleken bij mei 1956 voor biggen een toeneming van 7 voor mestvarkem van 10 voor fokzeugen van 6 en voor de totale varkensstapel van 8 Het is, aldus de heer De Veer, on denkbaar, dat de regering voor een zich steeds uitbreidende varkensstapel een garantieprijs kan handhaven. Een toe neming van de varkensstapel loopt on herroepelijk uit op lage prijzen, of bij een garantieprijs op een algemene re glementering, waarbij aan elke boer een aantal varkens of een aantal fokzeugen zal worden toegewezen, gebaseerd op de jaren van voor de uitbreiding van de varkensstapel. In dit verband drong de heer De Veer aan op matiging en betere sprei ding van de produktie. De gunstige prijzen voor de vleeswarenvarkens van het ogenblik brengen, volgens hem, het gevaar mee, dat de varkens zwaarder zullen worden aangehouden, Hij waarschuwde tegen het aanhou den van varkens met een geslacht ge wicht boven 100 kg. en noemde de vooruitzichten van de spekexport zeer somber. De rundvleesmarkt heeft zich na de beslissing van het produktschap om de import te binden aan de export enigszins hersteld, wel zijn de note ringen nog enigszins teruggelopen, maar een debacle is voorkomen. CRETONNE 120 cm. br. In moderne- en bloemdes- tins. Zeer mooie kwaliteit HEREN OVERHEMDEN uitstekende kwaliteit pop lin. Gevoerde borst, mo derne boord reserve boord. In wit en grijs KRISTAL NYLONS met rekbaar boord en ladder- stop in boord en teen. In mooie zonnebrand kleuren MOLTON DEKENS le BEDFORDCORD JON- GLAZEN CUPJE van HANDKOFFER met nikke- GESTREEPT PLASTIC NYLON JUPON in mo- VACANTIETAS. U neemt keus. Zeer degelijke kwa liteit. 140X 180 3.95 125X180 GENSBROEKENmet ach terzak en anti-slip in de band. In blauw, grijs en beige, 3 tot 14 jaar. Stijging per maa'. 3 Jaai kristalhelder glas. Geschikt voor pudding, compote vruchten, ijs enz. 6 Stuks voor len sloten, gemodelleerde handvaten, fiber hoeken. Maten 75 t m 45 cm. Op lopend in grootte met 5 cm. 75 cm. 8.80 45 cm. BABYBROEKJE, uitste kende - waliteit. Kleuren: bleu wit, rose/wit. Alle maten dern fantasie dessin, met royale strook en kantgar nering. Alleen wit, uitslui «end 1 e x eus. er op gemakkelijke wijze Uw camera met toebeho ren mee in op reis. Diverse kleuren, waterproof. ALLEEN GELDIG VRIJDAG 26 JULI 1967. SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN Hoe teleurstellend dit bericht oolc is, VAN BERGE HENEGOUWEN heeft voor U gezorgd. Wij stellen n.l. iedereen in de gelegenheid een RADIO-APPARAAT of TELEVISIETOESTEL te laten reserveren. Of U het nu in september, oktober, november of december nodig heeft, het blijft gereserveerd entegen de OUDE PRIJS. Dit bieden natuurlijk: DE RADIO- EN TELEVISIESPECIALISTEN Aalmarkt 12 Centraal telef.no. voor televisie-avondservice 21782 INRUIL van Uw oude toestel en zeer prettige betalingscondities. AANGEBODEN Angebodcn: Gem. gest. zonnige kleine slaapkamer aan straatzijde, met volledig pen sion m/z huiselijk verkeer in Voorhout. Prijs f27.— in de week. Br. bur. v .d. blad onder no. 8169 k. g Wasmachlnefabriek heeft snelwamachlnes met lichte emallle beschadiging, gloed nieuw met garantie f 125 en f 145. Langzaamwassers f 259. Desgewenst afbetaling. Centri fuges f 150.Depot: Sluis straat 11. Leiden. Tel. 25466. Pruimtabak merk NL, lichte pruim. Melange van de fijnste overzee-tabakken en altijd vers door speciale verpakking. Nie- meijer NL fris van smaak, lek ker sappig, vrij van steeltjes. Koop NL lldbte pruim. Huwelijk. Wendt U voorser. bemiddeling t. d. 10 samen werk. bemiddel-kanitoren. Uitsl. vr. medewerkers. Daaikbet. ter inzage. Nederlandse Bemidd. centrum. Hoofdadm. Postbus 60.37. Amsterdam. Kantoor: 's-Gravenhage, Pahudstraat 64 Zat., zond. 28 uur. Hoge priizen geef ik voor meubilair koperwerk, kristal, oude schilderijen. mahonie meubels .antiek, zolder-opr. Tel. 22150. Nieuwe Rijn 60. bij Hooigracht. H.M.W. dubbelzlt bromfiets, dubb. veerelementen. Enige bromfiets die geschikt is voor 2 personen. Prijs f 725.Gebr. Huisman, Hogewoerd 6668. Gloednieuwe voor export be stemde stofzuigers f 89.50, was machines f 135.Belde met schoonheidsfoutjes: volledige garantie. Eventueel gemakke lijke betaling. Vrijblijvende demonstratie C.M.F. fabrieks- kantoor Spui 214. Den Haag telef. K1700: 11.34.91 b.g.g. 11.53.96. Een-twee-drie. De nieuwe Berini M 31 met D.K.W. mo tor heeft 3 versnellingen. Spe ciaal voor 2 personen. Fa. van Zijp, Haarlemmerstraat 295. Solex Standaard f 349.50, p. m. f 17.30. Solex de Luxe f399.50. p. m. f20.24, inclusief all risk verzekering. Service Station Gebr. Hulsman Ho gewoerd 6668, telef. 31292. Een Clipper ballpoint schrijft fantastisch prettig en kost zo weinig, slechts f 1.95. Haal er eens eentje in de Vulpenkli niek. Alleen-verkoop van Clip per vulpennen en ballpoints Vulpenklinlek G. Wolfslag, Breestraat 145. Moderne mensen slapen In moderne ledikanten. Cleopa tra van Auping, divanbedden, ledikanten, opklapbedden van Lemafa. De Kleine Winst, Haarlemmerstraat 51. Uw bed slecht? W(| over trekken Uw bed met een nieuwe damast! Eenper soons vanaf f 19.50. tweepers. vanaf f 26.50. In één dag ge reed! De Kleine W.inst Haar lemmerstraat 51. Lelden. Te koop aangeboden: porta ble schrijfmachine. Merk Co rona, in zeer goede staat. Prijs f65.—. Telefoon 32830. ■Een jongensfiets te koop. Leeftijd 12 a 14 J. .in prima staat met nieuwe banden f40. Herenstr. 134. Na 6 uur. Aangeb.: Gemeub. zit-slaap- kamer, zonzijde, stromend wa ter. Geschikt voor twee heren. Zonder pension. Dichtbij bus halte. Br. bur. v .d. blad onder no 6410 k. Leuke jonge liond aangebo den. jaar oud, zindelijk, reu. Tegen kosten advertentie. Warmonderweg 51. Leiden. Naaimachines kunt U overal kopen. Kwaliteit en service krijgt U bij Dernee. Haven 7, tel. 25365. Houdt U bij Houthal hout. Houthal hout is vakkundig ge sorteerd hout. Plasticboard, te gelboard hardboard, zacht- board enz. „De Houthal", Ho gewoerd 99/103. Witte half Engelse kinder wagen in prima staat. Marijkestraat 20 A Kofferschrljfm., bur., gasf. enz. Pracht schrijfmachines, boekenkasten, tafels, stoelen. f asfomuizen brandend te zien. Innenkasten. dressoirs .radio's, kussenkast. opklapbedden. ka pokmatrassen. pracht gebeeld houwde kisten. Nieuwe Rijn 60, let goed op 60. Tel. 22150. Goed tehuis gez. v. jong gladh. foxje en bruin, enigsz. langh. hondje. Br. bur. v .d. blad onder no. 6418 k. ■Perzisch poesje. Mooi langh. Perzisch poesje ter overname, raszuiver. Tevens geluldsfilm- projectieapp., prima staat, zéér gesohikt voor vereniging. Nieuwe Rijn 60. Politie, geen rijbewijs, motor of scooter verbeurd verklaard, dit had U kunnen voorkomen. U bent 's woensdagsavonds 9 uur welkom voor theorieles, vrljbl. lnl. Uffink's Verkeers school, St. Jorissteeg 13. Heeft U een feestje? Wij verhuren serviesgoed, glaswerk, tafelgerei, enz. Natuurlijk Het Emaillehuis. Haarlemmerstraat 160—165 B. Singer Handnaaimachine ln ?irima staat 50 gld., wegens ver rek. Jan van Goyenkade 33. Tel. 21695. Tennisracket in koffer f 20.-. Reichert mier. met olle-im- mersie, 2 oeul, 3 obj. f 250. Bez. na 19.00 uur. Leidsestraat- weg 4 (part.) Oegstgeest. B.z.a. nette huishoudster 42 Jaar, 2 kinderen, z.n. tegen kast en inwoning, ln moeder loos gezin. (Katw.). Br. bur. v. d. blad onder no. 6464 k. Te koop: Motorfiets C-Z 125 cc. i.z.g.s. Pres. Stelnstraat 10. Van part. ter overname aan geb. wegens overcompleet so lid e eiken dressoir en eettafel (met 2 tussenbladen). Willem ae Zwijgerlaan 28, Oegstgeest. Zaterdagmiddag na 2.30 uur. Tel. 23712. Engelse heren-sportfiets met 3 versnellingsnaaf en trommel- remmen. 3 maanden oud van f 295 voor f 125. Aloeëlaan 18. g Te koop wan del wagen als nieuw met wagenrek. mooi mo del. N. Mare 7. 2 x bel. g Een damesrijwiel te koop aangeboden. 15 gulden. 2 he- renry wielen 25 gld. per stuk. 1 bromfiets Berini M 19, 75 gul den. 1 heren-sportrijwiel 45 gul den. Alles in g. st. Vrouwenkerksteeg 11. g Af te halen, Willem de Zwij ger laan 10, Oegstgeest, twee Jonge katjes, dol op Felix, g 1. Vauxhall '46, motorisch prima, goede banden f 485. 1 Renault 4. vracht, ook voor kamperen 300-500 kg. f 475. 1 Brommer HMW 40 cc. 2 ver snellingen f 175. 1 lichte motor brommer 49.9 cc., 2 versnellin gen 1956 f125. g Volkswagen '49. prima mo tor. met wegenbel.. Moet iets opgeknapt warden f 800. Julanastraat 12. g Aangeboden 2 mooie gestof feerde kamers met keuken en douche, f 110.p. m. Goede stand. Geen eohtpaar. Br. bur. v. d. blad onder no. 6512 k. g Vauxhall Velox '54. In uit stekende staat. Dlv. accessoires. Uitsluitend aan particulieren. Inl. na zes uur, telef. K 1710 - 24992. Jongensrijwiel aangeboden f 30.Tevens halftons Wes ton takel f 25.Alles ln goede staat. Hoge Rijndijk 205. DIVERSEN g Rullen: dubbel bovenhuis te Delft voor woning te Noordwijk of omgeving. Brieven franco bur. v. d. blad onder no. 6500 k. g Nette weduwe met eigen huls zoekt kennismaking met amb tenaar Br. bur. van dit blad onder no. 6438 k. g Weinig invalide jongeman zoekt kennismaking met meisje of weduwe. Eén kind geen be zwaar. Brieven met foto (<J.e.r.) onder no. 6499 k bur. v. d. blad. g A. Spreen, Psychoraetrist. Geeft vrijdag 26 Juli Seance in Cofé Royal, Doezastraat 42 t« Leiden. Aanvang 8 uur. Entree 11.25. Prlvé-consult van 1—6 uur. g Wonlngruli. Leiderdorp- Haarlem. Grote 7 kamerwoning met tuin. Oudbouw. Goede stand. Gevr.: iets dergelijks of I kleiner te Haarlem. Br. onder no 6414 k bur. v. d. blad. g Wonlngruli. Aangeb.; Lelden j bovenwoning, bevatt. 4 kamers, keuken, balkon, gang. rand van de stad. Gevraagd: heel huis, iets groter liefst in de stad. Br. bur. v. d. blad onder no. 6468 k. g Wonlngruli. Aangeb.; A'dam* oost (nieuwbouw) groot vrij bovenhuis, 2 etages, 5 kamers, badkamer, zolder, 2 veranda's, f56.. Gevr.: Lelden, Oegstgeest, Warmond, Rijnsburg. Katwijk: vrije woning. A. Huijser, Arcïü* medeslaan 17, A'dam-oost. g Wonlngruli. Aangeb.: Ma* rijkestr. 1, Sassenheim. Huls I bevatt. 2 kamers. 3 sl.kamers, i douchecel, keuken en tuin. Gevr. liefst buitenwijk Lelden, dergelijke woning. Te bevragen! Hooigracht 45, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 8