Alle favorieten werden ook winnaar Jruit L Kaagweek zonder storm en (veel) regen Koersen Duindigt V proeft het fruit er bovenuit! Voor 162 deelnemers werd Vierdaagse een Tweedaagse i»te jaargang Donderdag 25 juli 1957 Derde blad no. 29195 l' Laatste Kaagdag (Van onze zeilmedewerker) In de open wedstrijden van de laatste Kaagdag wonnen al die zeilers van wie rtrwacht werd, dat zij een hoofdprijs konden behalen, deze ook inderdaad. De fraaiste resultaten, welke in deze 37ste Kaagweek zjjn behaald waren die van Jacques Kraan in de Flying Dutchmanklasse, Koos de Jong in de Finnjollen, jan Bol in de 16 M2 Streepklasse en mej. K. v. d. Stadt in de Sternklasse. Al deze zeilers immers behaalden viermaal een dagoverwinning in successie. In zulke j sterke velden als in een Kaagweek aan de start komen, stellig unieke prestaties. In de wedstrijd in de Flying Dutch manklasse zagen wij de laatste dag overigens een bekende zeiler meevaren namelijk Peter Frech, de Vrijheids- jampioen 1956. Hij deed het voor de eerste keer zeker niet onverdienstelijk foor als derde achter Kraan en Blok over de lijn te gaan. Met de zwakke wind moest Barto Kraan in de 12 M2 Sharpies alles op alles zetten om Wim Guldemond en Bouw van Wijk de baas te blijven. Voor hem lag tevens nog de finnjollenzeiler G. Leverland, die het eens in de voor hem vreemde klasse probeerde, maar later sterk afzakte, jarto behaalde zijn derde dagoverwin ning en tevens de hoofd- en wisselprijs. Hans Willems zeilde een prima race in de Olympiadejollen, waar hij zowel H. Tournier als de geduchte Harry Le- Iiage achter zich hield. Een verdiende foofdprijs was zyn deel. De teamwedstrijd van Curacao te gen De Kaag leverde ditmaal voor de /Kaag een dagoverwinning op met 17 tegen 19.1 punten maar In het totaal behaalde Curasao 74.2 punten tegen de Kaag 69.2 punten. In de Vrijheidsklasse ging de hoofd prijs na een enerverende strijd naar U. Jager, zij het met een zeer klein pun- tmverschil." De wedstrijd werd gewon nen door L. Amons, Jager werd tweede roor de Leidenaar Hans Gaillard. Mr. Reindert Mulder moest in zijn af deling van de Valkenklasse in het strijdperk treden tegen zijn rivaal voor de hoofdprijs H. Kirkenier. Zoals ver lacht starten beiden uiterst scherp, doch na enige tijd wist mr. Mulder steeds meer ruimte tussen zijn schip en dat van Kirkenier te krijgen, zodat hem de hoofdprijs niet ontging. In de andere Valkenafdeling won Egon Rolf v. d. Baumen na een mooie strijd met de als altijd zeer knap zei inde ir. H. F. Zuiderbaan. Drs. Jan Bier trok er direct na de Drakenstart ?issen uit met Fred Buys kort achter tem. Later kwam Cor Groot opzetten, die een protest tegen zich kreeg van Buys. Een protest ovèrigens, dat door Buys werd ingetrokken toen hij voor de finish een fout maakte, die hem uit de strijd deed gaan. Groot werd hierdoor tweede en verdiend hoofdprijswinnaar. John Hofland kon het tegen de goed zeilende J. C. van der Velde in de tweede groep Regenbogen weliswaar niet bolwerken, maar zyn tweede plaats was ruimschoots voldoende voor de hoofd en wisselprys in de Regenboogklasse. In de eerste afdeling zegevierde A. Gebuis voor Leen de Wit en J. Alberda. De hoofdprijs in de Puntklasse ging naar F. Kamerling, die in de laatste wedstrijd tweede werd achter J. Korthuis. H. J. de Ruyter, die bij het starten gehinderd werd door F. Drontman, werd in de Pampusklasse vierde achter H. J. Du- chateau, P. J. Zaayer en F. Drontman. De vierde plaats leverde hem voldoende op voor de Zilveren Pampus als wissel- prijs en de hoofdprijs. In de 12 Voetsjollen behaalde A. W. Reyers weer een dagoverwinning voor mej. M. E.Holtrop en H. M. Reyers en daardoor was hij met driemaal eerste en eenmaal derde royaal hoofdprijswin naar. Zoals verwacht ging de hoofd- en wisselprys in de Jeugdklasse naar Gro ningen. De jeugdige G. L. Woortman zegevierde door de derde maal over zijn Hollandse rivalen, hetgeen hem een grote puntenvoorsprong opleverde. De volledige uitslagen waren als volgt: Tandj. PriokDe Kaag: Valkenklasse: 1. Orkaan, v. d. Eyk, Tandj. Priok; 2. Whippet, Somberg, Tandj. Priok; 3. White Coat, v. d. Els- hout, De Kaag; 4. Samalona, Redeker, Tandj. Priok; 5. Barry 3. Paauw, Tandj. Priok; 5. Orca, Doorschodt, De Kaag; 7. Boroer, Velthuys, De Kaag; 8. Nixe, Herfst, De Kaag. Tandj. Priok 2,41 p., De Kaag 12 p. Totaal uitslag: Tandj. Priok 65,2 p., De Kaag 43,1 p. HollandFriesland Regenboogwedstrijd 1. Beneventum, Holfand «Holland); 2. Meteoor, Gebuis (H.)3. Algri, Alberda (Friesland)4. Toreadoor, Kist; 5. Cadans, Bakker (H.); 6. Bruiser, De Wilde (Fr.); 7. Dolfijn, Vrolijk (Fr.); 8. Hermanna, Zyl- stra (Fr.). FLAMINGO S WINNEN VAN INCOGNITI CC De op het veld van VRA te Amstel veen gespeelde tweedaagse cricket wed- Jtrijd tussen de Flamingo's en de In- cogniti CC is door de Nederlanders ge makkelijk gewonnen. Was het batten van de gasten over het algemeen te leurstellend, het bowlen daarentegen kon sterk heten. Dit blijkt wel uit het feit, dat de Nederlanders, die de eerste dag tegenover de 132 van de Incogniti's reeds 106 voor zeven wickets scoorden, op de tweede dag niet verder kwamen dan 140 all out. De tweede innings was echter geheel voor de Nederlandse bow- lerij, want toen het score-bord 84 runs aanwees, waren alle Engelsen van de mat verdwenen. Het was Max Maas, die, de Engelsen voor onoverkomelijke pro blemen zette. 77 runs waren voldoende voor de Flamingo's om de Engelsen een nederlaag toe te brengen, maar zij had den de runs reeds voor het verlies van wickets waardoor een royale zege be haald werd. Bij de Nederlanders blon ken Marseille en Maas uit bij het bow len, terwijl Ruig, Marseille en Schuur het bat zeer bekwaam hanteerden. Battcock, die bij de gasten tweemaal Hot out bleef, was met Harris de meest succesvolle batsman en tevens de beste bowler, al viel de bowlery van Mitchell zeker niet tegen. Een nieuwe verschijning in de Kaag: een Olypiajol met een door schijnend Polyvinyl-zeil. HONKBAL NEDERLANDS TEAM VERLOOR VAN SABRES Na aantrekkelijke strijd met 4-3 Het Nederlands honkbalteam, kam pioen van Europa, heeft gisteravond op het UVV-terrein te Utrecht een 43 nederlaag geleden tegen de Sabres, een ploeg samengesteld uit op Soesterberg gelegerde Amerikaanse militairen. De Sabres, versterkt met twee in Duitsland gelegerde spelers, traden aan met enkele (sëmi-) professionals, die weinig ontzag hadden voor de worpen van Nico Brands, de openings-pitcher van de Nederlanders. Brands werd in de derde innings vervangen door Han Urbanus, die in deze slagbeurt een gro tere achterstand (04) niet kon ver hinderen, maar daarna de Nederlandse verdediging op voortreffelijke wijze leidde. Onze landgenoten bereikten ten slotte in de vijfde slagbeurt een 4-3 stand, dank zij goede slagen van Kops, Urbanus en Lukkien. Ook de overige Nederlanders sloegen vaak op de worpen van Pitcher Donnar, maar dat was niet van invloed op de score. De wedstrijd werd na de achtste innings wegens de snel invallende duisternis gestaakt. De wedstrijd werd op de T.V. uitge zonden. Holland 24,1 p.; Friesland 12 p. Totaal-uitslag: Holland 72,3 p.; Friesland 35 p. Vliegende Hollanderklasse: 1. Mustang, J. Kraan; 2. Brave Hendrik, Blok; 3. Catharina Totebel, Menten. Hoofdprijs: J. Kraan, 76 p. 12 m2 klasse a: 1. Meteor, B. Kraan; 2. Spotvogel, Guldemond; 3. Rakker, v. Wijk. Hoofdprijs B. Kraan 86 p. 12 m2 klasse b: 1. Ronny 2, v. Dorp; 2. De Watergeus, C. Guldemond; 3.Mack the knife, v. d. Linden jr. Finnjollenklasse: 1. Zomerweelde, J. H. H. J. de Jong; 2. Aella, Meyeringh; 3. N.N., Huurman jr. Hoofdprijs: J. H. H. J. de Jong, R'dam, 105 p. Olympiajollenklasse a: 1. Witte Raaf, Willems; 2. Windveer, Tournier; 3. Flossie, Lesage, A'dam 91 p. Olympiajollenklasse b: 1. Ockeloentje, Ockers; 2. Moeders Angst, Alofs; 3. Met Veto, Loogman. Vrijheidsklasse bl: 1. Scandal, mej. Westen; 2. Hepie'del, Elhorst; 3. Fjor- dane, Wolthuis. Vrijheidsklasse b2: 1. Tip-Top, Bos; 2. Toy, v. Horssen; 3. Gaviota, Driesens. Sternklasse: 1. „Glasaal", mej. K. v. d. Stads; 2. Noreg, Amons; 3. Kikker, mej.M. v. d. Stadt. Hoofdprijsmej. K. v. d. Stadt, 123 p. 16 m2 streepklasse a: 1. Tilicum, Bol; 2. Margot, Enstra; 3. Faas, Tasselaar. Hoofdprijs J. Bol, Aalsmeer, 120 p. 16m2 streepklasse b: 1. Buyzer, v. d. Waal; 2. Yar, Roos; 3. Flits, v. d. Kooy. Curacao- en Kaagteamwedstrijd: Pampusklasse: 1. Watervogel, Ouwer- kerk, De Kaag; 2. Optimist, Welbergen, Curagao; .2 Stern, Butzelaar, De Kaag; 4. PoelePoele, Talma, Curagao; 5. Lethe, De Steur, Curagao; 6. Gructo, Cosyn, De Kaag; .7 Eider, v. d. Horst, De Kaag; 8. Gouwzee, mevr. Bielder- man, Curasao. De Kaag 19,1 p.; Curacao 17 p. Tot.-uitslag: Kaag 69,2, Curacao 74,2. Valkenklasse al: 1. Heroigue, mr.Mu-1 der; 2. 't Spul, Kirkenier; 3. 't Seepaard, Toetenel jr. Valkenklasse a 2: 1. Bounty 2, Rolf v. d. Baumen; 2. Whippet, Zuiderbaan; 3. Zilvermeeuw, De Vries. Hoofdprijs: mr. Mudier 102 p. Vrijheidsklasse a: 1. Jim, L. Amons; 2. Good Luck 2, Jager; 3. Vrijheid, Gail lard. - Hoofdprijs Hellema 128 p. Valkenklasse b: Woelwater, Hahn; 2. Ranger, Engelhard; 3. T. T. L., v. As- selt. Drakenklasse1. Joy, drs Bier; 2. Vagans Sempter. Groot; 3. Eska, Klomp. Hoofdprijs: C. Groot. Regenboogklasse 1: 1. Meteoor, Ge buis; 2. Saenden, De Wit; 3. Algri, Al berda, Regenboogklasse 2: 1. Duke, v. d. Velde; 2. Beneventum, Hofland; 3. Eel- ko, Bergsma. Hoofdprijs: J. Hofland. 16 m2. puntklasse: 1. Libel, Korthuis; 2. Schillebil, Kamerling; 3. Argus, Sta pel. Hoofdprijs F. Kamerling. Pampusklasse a: 1. Even, Duchateau; 2. Winahaan, Zaayer; 3. Sleutelbloem. Drontmann. Hoofdprijs: H. J. de Ruyte.r Pampusklasse b: 1. Watergeus, Pauli; 2. Zonnepit, Tissing. 12-voetsjollenklasse a: 1. Waterbaby, A. W. Reyers; 2. Tecumseh, mej. Hol- trop 3.; Kaagbaby, H. M. Reyers. Hoofd prijs A. W. Reyers. Jeugdklasse a: 1. Popeye, Woortman; 2. Little Foot, Bakker; 3. Waterrot, Hofland. Hoofdprijs: G. L. Woortman. WIELRENNEN PELLENAARS VOOR SPORTCOMMISSIE VAN K.N.W.U. De Sportcommissie van de KNWU j deelt het volgende mede: Naar aanlei- 1 ding van de tegen Kees Pellenaars in- 1 gebrachte beschuldigingen heeft de lei- der van de Tour de Franceploeg zonder enige terughoudendheid opening van zaken gegeven tegenover het dagelijks bestuur van de Sportcommissie van de KNWU. Hoewel het op het ogenblik nog te vroeg is om reeds een definitief oordeel te vellen is inmiddels aan de hand van de overgelegde correspondentie met de Martini-fabrieken wel overtuigend ko- men vast te staan dat de aantijging in- j zake het niet uitbetalen door Pelle- naars van een Martini-premie iedere grond van waarheid mist, i Pellenaars heeft de KNWU verzocht zich te willen belasten met de afreke- i ning van de gelden van de zo juist be- j ëindigde Tour de France. Aldus de mededeling van de Sport- j commissie van de KNWU. NEDERLANDSE PLOEG VOOR WERELDKAMPIOENSCHAPPEN In de samenstelling van de Neder landse ploegen die zijn aangewezen voor de wereldkampioenschappen wielrennen, die in België worden gehouden, zijn nog enkele wijzigingen aangebracht. Wegens hét zich om persoonlijke re denen terugtrekken van Gijs Pauw is alsnog in de wegploeg der beroepsrijders opgenomen Leo van der Pluym uit Dus- sen. Kersten blijft gehandhaafd als eerste reserve. Voor het nummer achtervolging ama teurs is naast Geldermans thans defini tief aangewezen H. van Bruggen uit Amsterdam, aangezien A. van* Houwe- lingen (Sassenheim) zich eveneens heeft teruggetrokken. Van Houwelingen en Henk Buis uit Haarlem worden van heden af voorbe reid, onder leiding van Leon van der Stuijft. voor het amateur wieiercrite- rium dat in september a.s. in Leipzig zal worden gehouden. P.V. DE REISDUIF Wedvlucht vanaf Bordeaux plm. 896 km., waar de duiven zaterdag 20 juli om 6 uur werden gelost met z.w.-wind. In concours 33 duiven. Op de dag der lossingb ereikten 4 duiven hun hok waar van de eerste om 19-40-45 uur. De laat ste prijswinnaar zondagmorgen om 1-6-8 A. v. d. Hulst; 2. G. v. Stein; 3. 7-28-30. De uitslag luidt: H. V. de Haas; 4-7 J. en H. v. Leeuwen; 5. S. Koster. HELPT MEE AAN DE BESTRIJDING DER T.B.C. A.s. zondag komen de postduiven op. nieuw in actie voor de liefdadigheid. Er wordte en t.b.c.-kring concours gehouden vanaf Vilvoorde, afstand plm. 140 km. in een straal van 25 km. rondom Leiden. Sinds 1936 verzorgt de P.V. „De Vrien denclub" dit concours met stijgend suc ces. „De Vriendenclub" vraagt de me dewerking van alle duivenliefhebbers. De uitslagen van de gisteren gehou den draverijen lulden Me Gregorprys: 1. Wim Hollandiia (W. H. Geersen) (1.34.2); 2. Wise Guy; 3. Wento Con Dios. Tot.: wi. f 1.30; pl. i 1.10 f 1.40, gek. f2.70. cov. f3.—. The Saintprijs1. Vita Kinley (E Freundt) (1.29.9); 2. Taky Erebus; 3. Vic tor Hlol'landiia. Tort;.: wi. f2.60; pl. f 1.60; f 1.40; gek. f5.10; cov. f 2.30. Determlnaitioraprijs: 1. Sonja Zona (J. Wagenaar jr) (1.24.9); 2. Riua V; 3. Torero Tot.: wl. f3.30; pl. f 1.80; f3.70; fl.óO gek. f 16.30; cov. f 112.10. Spencer Gayprljs: 1. Prinses Julia. B (Th. L .M. Wtlderbeek) (1.24.7); 2. Rethy Hollandia3. Peter Karnac; Tot.: wi. f8.2C pl. f4.50. f3.30; f8.50; gek. f 12.— cov. f9.70. Ill'Ustre Hanoverprijs: 1. Quite Heny (S. J. van Leeuwen) (1.22); 2. Postduilfje G; 3. Quaak Hollamdla G; Tot.: wl. f2.00; pl. t 1.50; f 1.50; gek. f4.10; cov. f4.—. De rennen: Belle d'OrprUs le deel: 1. Olemenceaiu (J. C. Pex); 2. Young Nicky; 3. Princess* Martha; Tot.: wi. f 3.60; pL t 1.40; f 1.30; gek. f3.00; oov. f2.60. Spring FeeMngiprijs voor paardien van 4 Jaar en ouder voor amaiteurrljders 1 Aquavit (G. C. Dekikers) 2. Ring wood: 3. Alluivio; Tot. wi.: f2.60; pl. f 1.50; f 1.90 gek. f 5.50; cov. f 4.50. Belle d'Orpriis 2e deel: 1. Aladln (S. Ma- laitinsky) 2. Harold (H. Plje); 3. Rodde laar (M. Lips); Tot.: wi. f 5.60; pl. f2.10' f 4.60; gek. f 23.20, oov. f 5.60. TatalAsaitoromzet: f 76.900.50. WANDELSPORT NOG SLECHTS VIJF UITVALLERS Het Apeldoornse Vierdaagseleger, dat ook op de tweede dag profiteerde van uitzonderlijk goed wandelweer, had woensdag slechts één uitvaller. Het was de oudste deelnemer, de 80-jarige heer G. J. Coenraadts uit. Utrecht, die zich tijdens het dragen van koffers bij zijn aankomst in Apeldoorn had vertild en daarvan de gevolgen in het heuvelach tige terrein rondom Hoenderloo onder vond. 's Morgens waren er 915 wande laars en wandelaarsters gestart, hetgeen vier minder was dan op de eerste dag. Het totaal aantal uitvallers is nu vijf. De wandelaars hebben allen gisteren Uchelen, Hoenderloo en Beekbergen aangedaan. De „veertigers" en „vijfti gers" maakten daarbij een omweg via Loenermarkt. Vandaag gaat de tocht langs de Stringen, waarna de route via een andere weg dan op de tweede dag langs Hoenderloo en Uchelen leidt. Er waren in vergelijking met vorig jaar slechts weinig klachten over bla ren en brandende voeten. In drie smaken Aardbeien Sinaasappel Citroen Jong en oud zeggen van Mmm Maar er zijn er nog altijd 11.800 over! (Van een bijzondere medewerker) De derde dag van de Nijmeegse Vierdaagse Afstandsmarsen heeft de naam de moeilijkste van de vier te zijn Wie dan de finish bereikt, ziet het eremetaal toch wel erg dicht in de buurt en meestal geeft dit voldoende inspiratie om door te zetten, alle pijnlijke voeten en beenspieren ten spijt. Ditmaal echter hadden we de indruk, dat de tweede dag zeker even zware eisen stelde aan het weer standsvermogen van de lopers als gewoonlijk op de derde dag het geval is. De hevige regenbui, die omstreeks kwart voor tien loskwam en vooral hen trof, die op dat moment in het vlakke haast geen beschutting biedende land van Maas en Waal op weg waren naar Wychen, is hier in belangrijke mate debet aan geweest. Wellicht mede doordat het weerbe richt nogal optimistisch gestemd was geweest en een mars van 40. 50 of 55 km ook zonder extra bepakking al een flinke ruk is, hadden velen regencape en INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN VOOR TENNISLERAREN Van 612 augustus in Noordwtjk Van 6 tot en met 11 augustus a.s. worden in Noordwijk de jaarlijkse ten niskampioenschappen voor profs (ten- nisleraren) gehouden, waaraan spelers uit acht landen zullen deelnemen. Aan deze kampioenschappen gaat een lan den toernooi vooraf. Op maandag 5 augustus komen in dit landentoernooi tegen elkaar uit: Oos- tenrijk-Duitsland in het Sportpark te Eindhoven, Frankrijk—Engeland in het Sportpark van 's-Hertogenbosch en in Den Haag: NederlandZwitserland (Berg en Dal). Dinsdagmorgen 16 au gustus speelt in Amsterdam Australië tegen Pakistan. De winnaars van de ontmoetingen AustraliëPakistan en Oostenrijk Duitsland spelen daarna eveneens op 6 augustus te Emmen (Drente) tegen el kaar. De verliezers van genoemde ont moetingen komen op dezelfde dag te Amsterdam tegen elkaar in het strijd perk. Dinsdag treden dan ook de winnaars tegen elkaar aan van de ontmoetingen FrankrijkEngeland en Nederland Zwitserland en wel In Oldenzaal. In welke plaats de verliezers van deze ont moetingen het tegen elkaar zullen op nemen is nog niet bekend. De finale van dit toernooi is vastge steld op woensdag 7 augustus. In de Italiaanse zone van het tennistoernooi om de Galea beker heeft Italië te San Remo een 50 overwln- nig op Oostenrijk behaald. schoenen staan, zou nu de opgave wel eens te zwaar kunnen zyn. De heuvels zijn dan een goed argument voor hen, die zich gaan melden voor een plaats in de bezemwagen. Bedroeg het aantal uitvallers gisteren 87, hedenmorgen verschenen er boven dien 75 niet aan de start, zodat het to taal aantal tippelaars thans nog 11.800 bedraagt. Bij de start hedenmorgen re gende het flink, maar de stemming was prima! paraplue thuis gelaten; een blijk van optimisme dat wel zwaar werd gestraft. De sfeer van broederlijkheid, die altijd heerst bij de Vierdaagse, werd wellicht het best getekend toen vooral vele sol- i daten hun capes ook om de schouders van burgers sloegen of zeer galant hun jas geheel afstonden aan meelopende meisjes, met het gvolg dat zij weldra meisjes, met het gevolg, dat zij weldra zelf geen droge draad meer aan het lUf hadden. Deze nattigheid drukte de opgewekte stemming en veroorzaakte pijnlijke ver wondingen waar de natte kleren al te lang tegen het lichaam schuurde. Ver schillende meisjes bijvoorbeeld moesten in Wychen of Nijmegen de kuiten laten verbinden omdat een natte rokzoom daar blessures had veroorzaakt. Een gevolg van deze regenbuien was ook, dat de belangstelling langs het parcours beneden de verwachtingen bleef. Velen, die toch terzijde van de weg hadden post gevat, droegen para plu's, waardoor het voor tal van lopers zo aanmoedigende applaus ook goeddeels verloren ging. Het was allemaal wat triest. De uitbundige Vierdaagsestem- ming, die we uit andere jaren kennen, heeft er tot nu toe wel wat onder te lij den gehad en er zyn heel wat voetklach ten. Groot echter ook is het aantal der goed getrainden voor wie deze marsen niet zo'n enorme opgave zijn. De Zaanse politie bijvoorbeeld, ging gisteravond na het beëindigen van de mars nog een extra voettocht maken om de omgeving van Nijmegen eens wat beter te bekij ken. En bijzonder kwiek zijn ook de Is raëlische soldaten en meisjes, die overal waar zy zich vertonen, het 'luidste ap plaus verkrijgen. Vandaag koerst het leger vrijwilligers van majoor b.d. Breunese in zuidelijke richting, via een parcours dat in ver gelijking met voorgaande jaren sterk is gewijzigd. Er zijn betere wegen in op genomen, die echter zeer sterk stijgen en dalen en opnieuw een krachtproef zullen betekenen. Het is de derde dag en voor degenen die niet stevig in de wandel- Gisteren werd het tweede parcours van de Vierdaagse afstandsmarsen van Nijmegen verlopen. Ook dit maal moesten de militairen in volle bepakking 40 kilometer lopen, maar twee soldaten hadden een ..kleine' verlichting van hun last.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7