Aanvallen van Britse straaljagers op posities van rebellen in Oman Arabische Liga wil de Engelse interventievoor V.N. brengen in Pelroteumbronnen Pijpleidingen Negerstemrecht in V.S. thans veilig gesteld in de Senaat Zamorski zou bijna een tweede Jungschlager geworden zijn DONDERDAG 25 JULI 1957 Met raketten en boordivapens Straaljagers van de Royal Air Force hebben met raketten en boord- wapens aanvallen uitgevoerd op versterkingen, die de opstandelingen van leem en stenen hebben opgetrokken in het gebied van Nizwa. Deze aanvallen in totaal twaalf vluchten waren bedoeld als een krachtdemonstratie. In R.A.F.-kringen vreest men echter, dat zij niet veel uitwerking zullen hebben. De opstandelingen hebben zich ver scholen in vrijwel ontoegankelijke gebieden en hebben Nizwa, de hoofdstad van het binnenland van Oman volkomen in handen. Zij vechten onder de zwarte vaan de heilige oorlog. Ook zijn boven het door de rebellen bezette gebied weer pamfletten uitgeworpen, waarin nogmaals met nadruk wordt gewezen op het vandaag aflopende ulti matum. De Britse luchtmacht zal in de loop van vandaag weer nieuwe aanvalsvluchten maken. Woeste gebieden De korte, maar hevige gevechten in het berggebied tussen de rege ringstroepen en de rebellen zijn tij delijk tot stilstand gekomen. Tioee compagnieën van het Regiment der Royal Cameronians zijn vanuit Ke nia naar Bahrein overgevlogen, zo dat de Britse troepen in dit gebied nu in totaal 1250 manschappen tel len. Daarbij komen dan nog 900 man inheemse troepen onder leiding van Britse officieren. Hoe sterk de rebellen ziin kan men slechts schatten. Men neemt in Bahrein echter niet aan, dat de Imam totaal een 1500 man op de been zal kunnen bren gen. zoals eerder in persberichten werd gesuggereerd. Zij graven zich echter in in woeste, gebieden, waaruit men hen niet kan "verdrijven zonder zware ver liezen aan eigen zijde. En de sultan aarzelt nog zijn eigen troepen daarvoor in te zetten. Een woordvoerder van het Omaanse bureau van de Imam in Cairo heeft gisteren verklaard, dat de Imam een wapenstilstandsaanbod van de sultan heeft afgeslagen. „De strijd gaat door", aldus deze woordvoerder, die voorts vertelde, dat er tweemaal aanraking zou geweest zijn met Britse troepen, die beide keren tot terugtrekken waren ge dwongen. Grote gebieden zouden in handen van de opstandelingen zijn. Zij hadden drie Engelse voertuigen buit ge maakt. Over het verloop van de strijd tussen de onder Engels commando staande regeringstroepen en de opstan delingen gaf deze woordvoerder geen bijzonderheden. Overigens zijn deze be richten door officiële Engelse instanties als „volkomen onwaar" bestempeld. Een woordvoerder van het Syrische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bekendgemaakt, dat de Arabische landen spoedbesprekingen houden over de „ernstige toestand" in het sultanaat. De secretaris-generaal van dit ministe rie. Salah Tarazi, noemde de Engelse interventie „een illegale inmenging in ce binnenlandse aangelegenheden van Oman". In Arabische diplomatieke kringen te Beiroet is gezegd, dat de kwestie-Oman spoedig voor de Veiligheidsraad ge bracht zal worden. Tussen het secreta riaat van de Arabische Liga en de le- denlanden zou reeds overleg over een beroep op de internationale instanties worden gepleegd. Vaag Lincoln White van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken was gisteren op zijn persconferentie op nieuw erg vaag en zeer terughoudend in zijn mededelingen ten aanzien van de moeilijkheden in Oman. Amerika had „bij zijn weten" geen stappen gedaan bij Engeland ten aan zien van de Engelse luchtaanvallen op Opzienbarend boek van Djilas Volgens de Britse Ruslandkenner Ed ward Crankhaw, heeft president Tito's vroegere medewerker Djilas, die thans in een Zuidslavische gevangenis is gede tineerd, „waarschijnlijk het meest ver nietigende anti-communistische docu ment voortgebracht, dat ooit is ge schreven". Het boek, „De nieuwe Klasse", is door Crankshaw in het Amerikaanse tijd schrift „Life" besproken. Het zal in augustus te New York worden uitge geven. Djilas heeft het werk in twee ge deelten uit Zuid-Slavië gesmokkeld, het laatste gedeelte kort voordat hij in no vember van het vorig jaar in hechtenis is genomen. In een brief aan de Ame rikaanse uitgever van het boek, zegt Djilas, dat het boek moet worden uit gegeven ongeaacht de gevolgen, die dit voor hem kan hebben. Djilas, vroeger voorzitter van het parlement en minister van propaganda, werd in december tot drie jaar gevan genisstraf veroordeeld wegens tegen de staat gerichte propaganda. Volgens Crankshaw wordt in het boek de theoretische rechtvaardiging van het communisme weerlegt. Tegenspraak minister Seebohm OVER VERBAND WEGAANLEG EN TERUGGAVE ANNEXATIEGEBIED. Het Westduitse ministerie van Ver keer heeft gisteren een communiqué uitgegeven, waarin het bericht wordt tegengesproken, dat minister Seebohm op een verkiezingsbijeenkomst heeft verklaard, dat de aanleg van een auto weg OberhausenWezel tot de Ne derlandse grens zal worden opge schort zolang het gebied van Elten niet aan de Bondesrepubliek wordt teruggegeven. Volgens het communiqué heeft dr. Seebohm de kwestie niet op een ver kiezingsbijeenkomst, maar met deskun digen besproken. Daarbij was men tot de conclusie gekomen, dat uitvoering van het oorspronkelijke plan, dat dertig jaar geleden werd opgesteld, er onder de huidige omstandigheden toe zou leiden, dat de autoweg tweemaal de Nederlandse grens snijdt. Daarom achtte men het beter een nieuw plan uit te werken. de rebellen - hij kon niet „nauwkeurig" zeggen of Amerika officieel in kennis was gesteld van deze luchtaanvallen - over het algemeen echter „stelden de Engelsen Amerika wel in kennis van de loop der dingen in dit gebied". Op een andere vraag antwoordde Whi te. dat Saoedi-Arabië „nog geen stappen heeft gedaan ten aanzien van de Britse actie in Oman". Op de vraag of Saoedi- Arabië gerechtigd was de opstandelin gen te voorzien van wapens, die het zelf van Amerika had ontvangen, zoals gebeurd zou moeten zijn, antwoordde White, dat „niet verondersteld was dat Arabië de Amerikaanse wapens zou over geven aan een derde. Saoedi-Arabië heeft ook geen verlof gevraagd om dit te doen", zo zei hij. Een correspondent van Reuter be richt echter, dat waarnemers in Was hington het er vrijwel over eens zijn, dat de volgelingen van de opstandige Imam in het bezit zijn gekomen van Amerikaanse wapens, die krachtens een verdrag tussen de V.S. en koning Saoed van Saoedi-Arabië zijn geleverd. Overi gens wordt in goed ingelichte kringen in de Amerikaanse hoofdstad verklaard, dat er geen aanwijzingen bestaan als zou Saoedi-Arabië de opstandelingen daadwerkelijk hebben gesteund of zelfs maar zou hebben aangemoedigd. Soedan PETROLEUMCONCESSIES IN HET MIDDEN DOSTEN PTT Amerikoonse 't moolschoppi/en s Overheersend Britse 3 maatschappijen iBrils-Amerikoanse maatschappijen i Andere gemengde groepen TTD 0nlwrrp Ru5s,scr" De oppervlakte van het sultanaat geen herhaaldelijk moeilijkheden Oman en Muskate. dat een kust heeft veroorzaakt, in de negentiende heeft van duizend mijl lengte, wordt i eeuw van de zijde van Frankrijk, geschat op 82.000 vierkante mijl. De bevolking wordt op 550.000 zielen geraamd. Het sultanaat on derhoudt reeds sinds 1799 betrek kingen met Groot-Brittannië, het- dat er zijn invloed wilde bewaren, in 1915 van de zijde van de be woners van Oman .Deze laatste op stand werd door de sultan met Brit se hulp bedwongen. Suezcrisis kostte West Europa meer dan een miljard De Suez-crisis en de daardoor ver oorzaakte aankopen van olie op het westelijk halfrond heeft West-Europa over de eerste zes maanden van 1957 een bedrag van 300 miljoen dollar (büna 1,2 miljard gulden) gekost. Dit is bekendgemaakt in een rapport van de Organisatie voor Europese Eco nomische Samenwerking O.E.E.S. Daarbij moet dan nor gerekend wor den met de hogere vrachttarieven, ver oorzaakt door de crisis. Engeland en Frankrijk hebben het meeste geleden onder de crisis. Nasoetion over de actie tegen de eenheidsstaat Tjjdens een persconferentie in Me- dan, waarin de chef-staf van de landmacht, generaal-majoor Xasou- tion melding maakt evan het in be slag nemen van plannen tot verande ring van de structuur van de Indone sische eenheidsstaat in een federale structuur, stelde een der journalisen de vraag of er buitenlandse elemen ten achter deze „provinciale bewegin gen" schuilen. Generaal Nasoetion anwoordde hier op, dat het niet behoorlijk zou zijn zulk een beschuldiging te uiten alvorens enige zekerheid terzake is verkregen, daar anders de betrekkingen tussen Indonesië en het betrokken land of landen zouden kunnen worden ge- Twee maanden gevangenschap „Vertel me niets meer over recht Er zou een lijvig boekdeel volgeschreven kunnen worden met het verhaal, dat de 32.jarige Amerikaanse student in talen, Lucien Zamorski gisteravond op Schiphol vertelde, toen h\j daar op doorreis van Djakarta naar New York enkele uren moest wachten. Waarschijnlijk zou men nog een deel kunnen volschrijven met alles wat Zamorski verzweeg „om achtergebleven vrienden niet in moeilijkheden te brengen Deze Zamorski kwam in de publiciteit omdat h(j twee maanden in Indonesische gevangenschap heeft verkeerd - zoals hij zelf zegt „zonder formeel in staat van beschuldiging te zijn gesteld" - en enkele dagen geleden aan de Amerikaanse ambassade in Djakarta werd overgedragen onder voorwaarde, dat hij binnen 72 uur Indonesië zou hebben verlaten. Vandaar zijn aankomst op de Amsterdamse luchthaven. Volgens Zamorski heeft kolonel Soe- kandro. chef van de militaire inlichtin gendienst in Djakarta zich tegenover hem laten ontvallen, dat overste Ventje Soemoeal achter deze arrestatie heeft gezeten. „Vermoedelijk omdat hij vreesde, dat ik te veel wist van een affaire, waar bij miljoenen dollars en Chinese com munistische agenten betrokken zouden zijn en dat hij mij daarom uit de buurt wilde hebben", aldus Zamorski, die ten stelligste ontkende iets met spionage te maken gehad te hebben, zoals, naar hij zegt. in Indonesië is gesuggereerd. In 1953 ging Zamorski met een groep van 10 Amerikaanse studenten die door bemiddeling van de Ford Foundation waren geselecteerd, op uit- Transfers uit Indonesië Nederland kreeg minder dan een vierde deel toegewezen Tekort op begroting 1956 2.7 miljard O.a. door Soekarno's reizen hoger Uit een financiële nota, welke de Indonesische regering bij het Parle ment heeft ingediend, blijkt dat van het totale bedrag aan winststransfers door in Indonesië werkende onderne mingen e.d., in 1956 minder dan een vierde deel naar Nederland is gegaan. Het totale bedrag, dat in 1956 uit hoofde van kapitaalsopbrcngsten uit Indonesië naar het buitenland werd overgemaakt, bedroeg 714 miljoen roepiah. 62,5% hiervan, of 447.2 miljoen roe piah werd omgezet in Amerikaanse dollars, 23% of 165.4 miljoen in Ne derlandse guldens en 13% of 95 mil joen roepiah in ponden sterling. De olie- en mijnbouwondernemingen namen van het totaal meer dan drie kwart. of 560 miljoen roepiah voor hun rekening. Zij waren de enige tak van bedrijven, die hun aandeel in de totale transfers in vergelijking met 1955 zagen toenemen. Hun aandeel steeg, in pro centen uitgedrukt, van 62 tot 79. Voor alle andere soorten bedrijven liep het percentage terug, en wel voor cul tuurondernemingen van 15 tot 11 (80.7 miljoen roepiah in 1956). Industrieën van 12 tot 6 (42.8 miljoen), banken van 3 tot 0.7 (5 miljoen», elektriciteitsbe drijven van 2 tot 1 (5.7 miljoen), im- en exportbedrijven van 6 tot 2 procent 15.7 miljoen). De sociale transfers voor buitenlandse wei- Voorts wordt in deze financiële nota medegedeeld, dat het tekort op de begroting voor 1956, dat aanvankelijk was geraamd op 1,8 miljoen roepiah, in werkelijkheid 2,7 miljard heeft be dragen. Tot de factoren, welke tot dit ver hoogde tekort hebben bijgedragen, be hoorden de reizen van president Soe- karno naar Saoedi-Arabië, de V.S., Europa, de Sovjet-Unie en de Chinese Volksrepubliek en voorts de instelling van de Constituante, veiligheidsmaat regelen, investeringen en de plannen tot ontwikkeling van de desagemeen schap. K.L.M.-deskundige uit Biak terug Met de Super Constellation „Meson" is gisteren de heer H. C. Moulijn, ope rations manager van het routetoedrijf Azië en Australië van de K.L.M.uit Biak op Schiphol aangekomen. De heer Moulijn verbleef in Karachi toen de „Neutron" bij Owi in zee stortte en was de eerste KLM-official, die na de ramp in Biak aankwam. Hij vertelde, dat het onderzoek naar de vliegramp nog in volle gang is. „U be grijpt wel. dat ik niets kan vertellen zo lang dit onderzoek niet is afgelopen". Door schrappen van verder gaande wetsvoorstellen (Van onze correspondent in Washington) De kansen, dat de Amerikaanse Se naat uiteindelijk het wetsontwerp in zake de burgerrechten voor negers zal aannemen, dat hun stemrecht be schermt, werden gisteren aanzienlijk vergroot, toen de Senaat met 52 tegen 38 stemmen alle bepalingen van het wetsontwerp schrapte, die de minister van Justitie zouden hebben gemach tigd om van de federale hoven uit spraken te vragen ter bekrachtiging van alle burgerrechten, waaronder de integratie van de verschillende rassen op de scholen en openbare plaatsen. Het was tegen dit vooruitzicht van Nog geen 20 kilomeier vanaf het centrum van Manchester werd deze foto gemaakt: in het Lyme Park in Cheshire. De serene rust doet de grote stad met haar benzinedamp en PK's vergeten. Een plekje om een dag in de zon te liggen een geforceerde integratie op de scho- len. dat de zuidelijke senatoren zich het sterkst verzetten. De wet, die zich strikt bepaalt tot het j regelen van het stemrecht, heeft thans een aanzienlijk betere kans om te wor den aangenomen. De meeste waarne mers geloven, dat de mogelijkmheid, dat van de zijde van de zuidelijke senatoren i i obstructie zal worden gevoerd om een beslissing te voorkomen, nu is vermin- derd. De voorstanders van de wet wa ren steeds de mening toegedaan, dat haar voornaamste doel was om de ne gers in staat te stellen hun stemrecht uit te oefenen. In theorie hebben zij dit al sedert de afschaffing van de slaver nij. maar in de praktijk wordt het hen onder een of ander voorwendsel in veel zuidelijke staten ontzegd. De regering beschouwt het stemrecht voor de negers als de sleutel tot een uiteindelijke vol ledige sociale gelijkwaardigheid van hen. Wanneer zü eenmaal kunnen stem men, is het slechts een kwestie van tijd, dat zij door hun numerieke meer derheid in het zuiden alle andere rechten zullen verwerven, die hen nog steeds worden ontzegd. gelden, pensioenen en pensioenpremies, bedroegen 507 miljoen roepiah, of 60 miljoen minder dan in 1955. Van dit bedrag werd 70% omgezet in Nederland se guldens. 13% in Amerikaanse dollars en 12% in ponden sterling. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Aangenomen naar Schoonrewoerd a. v. BramimeTenkamid. te Barneveld, <Me be- dainitote voor Bruohem en Kerkwijk, Gen- deren, Kookengen, Langerak, Lexmond. Lopük, 9t. Maartensdijk en voor Zljcter- veld. GEREF. KERKEN Tweetal te Diever J. H. wan Halsema te Ferniis en W .P. H. Pouwels t»e Wommels (Pr.)van wie eerstgenoemde werd be roepen Bedankt voor Boechouit (Belgle) a Broek te Gronlnigen-Noond Geref. Kerken onderh. art. 31 D.K.O. Beroepen te Bergentlieim J. J. de Vries te Zauidlhorn te Sohouwerzljl T. J. Keeg- stra, kand. te Gronümgen. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Zwljndreoht J. Keunimg te Barendrecht en E. Venema te Maassluis. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te 's-Gravenpoldier W. Hlage te Nunspeet. besprekingen met de directie zal voeren. Hulpambulances van de Wegenwacht REEDS TWEE IN GEBRUIK De Wegenwacht van de ANWB zal voortaan alle nieuwe inspectieauto's zo danig uitrusten, dat zij in een handom draai als ambulance voor gewondenver- voer kunnen worden gebruikt. Reeds zijn twee dezer wagens, die in de streken ten noorden van Den Haag, Leiden en Gouda in het noorden van Zuid-Holland en in Noord-Holland tot halverwege de Afsluitdijk dagelijks op de weg zijn, met een nieuwe installatie uitgerust. De andere inspectiewagens zullen geleidelijk bij vervanging tot hulpambulances worden ingericht. De ANWB is tot dit besluit gekomen, om dat van de ongeveer 2000 gewonden bij verkeersongevallen, die jaarlijks door de Wegenwacht worden verbonden en geholpen,, er vrij veel zijn, die een te lange tijd op transport naar een zie kenhuis moeten wachten. Dit komt eens deels, omdat het waarschuwingssysteem voor ambulances niet gecoördineerd, an derdeels, omdat niet altijd op stel en sprong voor gewondenvervoer kan wor den zorg gedragen. Met behulp van de inspectie-wagens- hulpambulances hoopt men in samen werking met behandelende artsen al thans enigszins in deze moeilijkheid te gemoet te komen. Men heeft, teneinde een geschikte hulpambulance te kun nen inrichten, een nieuw type seriewa gen van Engelse makelij aangekocht, die zowel voor het dagelijkse als voor het bijzondere werk geschikt is. Wordt Noord-Celebes afzonderlijke provincie? Zaterdag a.s. zal het Indonesische ka binet in een speciale zitting bijeenko men ter bespreking van de laatste ont wikkelingen in de provincie Noord-Cele bes. De militaire commandant van dit gebied, majoor Somba, verklaarde: „Wij wachten thans op het standpunt van de centrale regering ten aanzien van onze eis om een afzonderlijke provincie te zijn". Hij zette uiteen, dat de eisen van deze provincie duidelijk zijn omschreven in het z.g. „Handvest van 2 maart", dat in Makassar door 50 leidende figuren van Oost-Indonesië, w.o. de vroegere mili- taire-commandant Overste Ventje Soe moeal werd ondertekend. In dit Hand vest werd autonomie op het gebied van financiën, bestuur en wederopbouw ge- eist. Verder zeide majoor Somba, dat met de speciale regeringsmissie, welke thans in Noord-Celebes vertoeft voor het vin den van een oplossing voor het vraag- stuk-Noord-Celebes, „een bepaalde ba sis" van wederzijds begrip is bereikt. Uit Menado, de hoofdstad van Noord- Celebes. werd inmiddels gemeld, dat op de Sangir-eilanden voorbereidingen worden getroffen voor het houden van een jeugdbijeenkomst. die de uitvoe ring van het Handvest van 2 maart zal eisen. De militaire commandant van de Mo- lukken maakte bekend, dat zijn gebied sinds 2 maart jongstleden 7.000 ton ko- pra op barter-basis heeft verhandeld. nodiging van de Indonesische regering naar Indonesië. Hij woonde achtereen volgens voor studie op Ambon. Ternate, in Djakarta. Medan. weer in Djakarta en ging toen terug naar Ternate. nadat hij inmiddels een kort bezoek aan de V.S. had gebracht. Hij kreeg geld van de Ford Founda tion voor het doen van onderzoekingen op het gebied van talen, folklore en mu ziek en leefde in de kampong. Zamorski vertelde, dat hij van gespaard geld uit Djakarta medicijnen liet komen en die aan de bevolking uitdeelde. „Er was to taal geeu medische hulp op Ternate en in die tijd heb ik zeker 5000 mensen ge holpen. 'Ik heb ook injecties gegeven en geopereerd, waarvoor ik drie maanden in de leer was geweest bij een bevriende Europese arts". „Iedereen was dan ook verbaasd, toen ik op 15 mei j.l. in een kampong op Ternate door 12 leden van de militaire politie, die hun orders uit Makassar hadden gekregen, tezamen met mijn Chinese vriend The Tjung Tjay - die nu nog in Djakarta gevangen zit ondanks het feit. dat ze weten dat hij niets heeft misdaan - werd gearresteerd. Niemand wist dan ook op grond waarvan wij ge arresteerd waren. Wel had er twee dagen tevoren in de op Tidore gedrukte Irian Post" een groot artikel gestaan onder de kop „Wat is de opdracht van Zamorski?", waarin gesuggereerd werd, dat ik met behulp van een rubberboot - ik bezat ook nog een prauw en een van een Nederlander overgenomen zeilboot - contact gehad zou hebben met Nederlandse onderzee boten bulten de kust. Daarbij zou ik wapens voor opstandelingen in ont vangst hebben genomen. Ik heb voordat ik gearresteerd werd getracht mij tegen dit artikel te verdedigen, maar kreeg de kans niet". Zamorski ging door: „37 dagen heb ben wij in de barakken van de militaire politie op Ternate gevangen gezeten, zonder dat wij ondervraagd werden. Wij werden goed behandeld en ik slaagde erin via lekken in de bewaking tele grammen naar de ambassadeur in Dja karta te sturen". „Vervolgens maakten wij een bootreis van tien dagen naar Makassar en wer den daar onder zware bewaking in een hotel ondergebracht. Uiteindelijk be landden wij in Djakarta, waar de Ame rikaanse ambassade wel en het ministe rie van Buitenlandse Zaken niet op de hoogte was van onze komst. Maar kolo nel Soekandro weigerde elk contact tussen mijn ambassade en mij, waarop ambassadeur Allison vier protestnota's verzond, die geen resultaat hadden, om dat het leger machtiger is dan Buiten landse Zaken. Soekandro verhoorde mij eerst drie dagen in de gevangenis van de militaire politie. Hij probeerde mij uit te horen in de richting van spiona ge om tenminste een motief te krijgen voor mijn gevangenhouding. Maar ik tartte hem en tenslotte gooide hij het over een andere boeg. „Eerst had hij nog geprobeerd met het oude thema van het contact met Nederlandse onderzeeërs, maar toen hij niets van me los kreeg stuurde hij een kapitein van de militaire politie, die veel vriendelijker was, maar ook zonder succes". De vierde dag van mijn verblijf in deze gevangenis moest ik weer bij Soe kandro komen en hij las een „idiote verklaring" voor. Als ik die maar teken de kwam alles wel in orde. Ik heb te gen hem gezegd „Jullie kunt doen en laten met me wat je wilt, maar vertel me niets meer over recht in Indonesië" Toen werd ik overgebracht naar de mi litaire gevangenis in Djakarta, waar ook officieren zaten, die betrokken waren geweest bij de opstanden op Soenda en een Nederlander, de heer Pas. die als verantwoordelijk man was gearresteerd, toen een van zijn ondergeschikten bij het rijstbureau, waar hij werkte, onre gelmatigheden met geld had gepleegd". „Soekandro had zelfs de moed om bij de Amerikaanse ambassade te protes teren omdat ik niet meewerkte Zamorski vervolgde: „Maar dat kon me allemaal niets meer schelen, want ik had weer kans gezien telegrammen naar buiten te smokkelen - o.m. een aan mijn eigen senator - en wist dat ons State Department maatregelen zou gaan nemen als ik niet snel werd vrij gelaten". Enkele dagen geleden was het zover. Zamorski werd aan de ambassade over geleverd en reist nu naar huis. naar Moline in Illinois, waar ziin vrouw, die anderhalf jaar geleden Indonesië ver liet, hem wacht. Toen hem gevraagd werd of hij nog eens naar Indonesië terug zou willen, luidde het antwoord: „Heil no, als ik geen Amerikaan was geweest, dan zou ik een tweede Jung schlager geworden ziin. Ik ben een van de eerste voorbeelden van „recht" onder Soekarno's geleide democratie". Europese instellingen hebben 2000 ambtenaren nodig (Van onze Brusselse correspondent) De interim-commissie van de gemeen schappelijke Europese markt heeft gis teren haar driedaagse zitting besloten. De experts van de gemeenschappelijke markt gaan thans met vakantie en de voor 29 juli voorziene ministers-confe- rotie is naar een latere datum verscho ven. Waarschijnlijk zullen de ministers in augustus bijeen komen, wanneer een geschikte datum voor de ministers der zes landen kan worden gevonden. Naar wij vernemen, stormen te Val Duchesse de sollicitaties voor de betrek kingen bij de instellingen van de ge meenschappelijke markt massaal bin nen. Men vermoedt, dat de Europese in stelling een minimum van 2000 ambte naren zullen dienen te recruteren. De interim-commissie legt de dossiers aan, maar beslist niet over de sollicitaties Dat zullen van 1 Januari 1958 af de Europese Instellingen moeten doen. Een groot aantal OEES-ambtenaren te aPrijs wenst naar de gemeenschappelijke markt over te schakelen. Wanneer inderdaad de zes landen een aparte „club" gaan vormen en werkelijk alle sectoren van hun enconomie integreren, zal de OEES te Parys veel van haar betekenis ver liezen.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 5