Oranjeboom Kamer keurt huurverhoging goed Londense Times neemt liet op voor de Europese landbouw HET BROEIT IN HONGARIJE Wordt ook Banque de France door stakingen getroffen? Agenda a J DONDERDAG 25 JULI 1957 Vervolg van pag. 1 Verhoging huren der woningwetwoningen beperken tot het strikt noodzakelijke Bij de replieken inzake de huurwetten diende het kamerlid de heer Hellema (A.R.) een motie in, die mede-ondertekend was door de heren Ruppert (A.R.), Middelhuis (K.V.P.), Maenen (K.V.P.), In 't Veld (ARB.), Van Wingerden (ARB), Van Hulst (C.H.U.)» Reyers C.H.U. en De Vos van Steenwyk (V.V.D.). Deze motie luidt als volgt: De Kamer, gelet op de circulaire d.d. 5 juli 1957 van de minister van volks huisvesting en bouwnijverheid aan de gemeentebesturen van oordeel, 1. dat de bewoners van dure nieuwe woningen op goede gronden hebben geleefd in de verwachting, dat de huurverhoging van 1 augustus 1957 niet voor hen zou gelden. van dure nieuwe woningen onmogelijk 2. Dat het voor zeer vele bewoners is een nog hogere huur te betalen. Verzoekt de regering nauwlettend toe te zien, dat een eventuele verhoging van de huur der woningwetwoningen, waarvoor steun -uit 's Ryks kas is ver leend op voet van de beschikkingen verminderde bijdragen woningwetbouw 1950 en 1950 I en van de beschikking bijdragen woningwetbouw 1950 in elk geval wordt beperkt tot wat strikt noodzakelijk is ten einde een even wichtige verhouding tot de huren van oudere woningen tot stand te brengen, en gaat over tot de orde van de dag. De heer Hellema bestreed de mening van minister Zijlstra, dat een verho ging van 25 of 12%% geen verschil maakt wat betreft de economische con sequenties. De heer De Grooth (WD) zeide zijn bezwaren tegen de juridische vormge ving van het Grootboek woningverbete ring te handhaven. Deze bezwaren al leen zouden al een aanleiding zijn tegen het betreffende ontwerp te stemmen. De heer Seegers (Comm.) zeide tegen de blokkering te zullen stemmen, omdat daarmee ook het voorstel tot huurver hoging van de baan zal zijn. De motie van de heer Hellema c.s. acht hij on toereikend. Hy dient een nieuwe motie in waarin wordt gezegd, dat de huren van de in de motie van de heer Hellema c.s. genoemde nieuwe woningen niet dienen te worden verhoogd. De heer Regout (KVP) zeide het niet aanvaardbaar te achten, dat Kamerle den zich in zo'n belangrijke zaak als deze moeten uitschakelen. hoezeer een kabinetscrisis ook zou worden be treurd. Hij zal dan ook tegen de voor stellen stemmen. De heer In 't Veld (Arb.) was niet bevredigd door de uiteenzetting van mi nister Witte over de huurverhoging der na-oorlogse woningen. Hij noemde het een merkwaardige ontwikkeling, dat voor büna alle woningen een huurver hoging zal gelden. De heer In 't Veld zal de motie van de heer Hellema van harte ondersteu nen. Hij hoopt, dat de minister zich niet zal verbergen achter formalisme, maar zal uitgaan van de grote ongerustheid onder de bewoners. De heer Kolff (CHU) zeide het weinig te waarderen, dat de minister-president schouderophalend oordeelt over de grote principiële bezwaren van zijn fractie tegen de huurvoorstellen. Zijn fractie zou de motie-Hellema cs. steu nen. Opstand in China onderdrukt Radio Peking heeft gisteravond be kendgemaakt. dat de veiligheidspolitie een opstand tegen het Chinese commu nistische bewind in de afgelegen, aan Tibet grenzende provincie Tsingthai, heeft onderdrukt. De opstand werd geleid door itnellec- tuelen en gefinancierd door kapitalis ten uit andere delen van China. Vijf leiders van de opstand, tegen wie ..belastende bewijzen" voorhanden zijn, zijn gearresteerd, aldus Radio-Peking. Brigitte Toft via Suez in Haïfa Protesten tegen arrestatie van Israëliër Eylon Het Deense vrachtschip Brigitte Toft is gisteren in Haifa aangeko men na het Suezkanaal te zijn doorgevaren. De lading van het schip is voor Israël bestemd. De Brigitte Toft is het eerste schip, dat sedert de Brits-Franse actie tegen Egypte door het kanaal naar Israël is gevaren en de be stemming niet geheim gehouden heeft. Het Deense schip heeft rijst uit Ran goon aan boord. Een Israëlisch lid van de bemanning, Rafi Eylon, is maandag te Suez door de Egyptische autoriteiten gearresteerd. Het Deense ministerie van Buiten landse Zaken heeft de Deense ambas sade in Cairo opgedragen, het Egyp tische ministerie van Buitenlandse Zaken om een verklaring te vragen van de redenen van de arrestatie van Eylon. De secretaris-generaal van de V.N., Hammarskjoeld, heeft Israël meege- j deeld, dat hy bij Egypte zal informe- ren naar de arrestatie van Eylon. Het onafhankelijke Deense blad „In formation" schrijft dat de arrestatie een ernstige inbreuk op het geschreven en ongeschreven zeerecht is. Eylon heeft volgens het blad bijna vier maanden lang aan boord van het schip vertoefd en was, „ten volle een lid van de Deense bemanning van een Deens schip". Zelfs al had hy in Egypte een moord begaan, dan kon hij nog niet zomaar door de Egyptische politie worden opgepakt", aldus betoogt „Information". Twee vrienden verdronken Gistermiddag zijn twee vrienden, de 36-jarige gehuwde J. van der Mey uit Tzum (Friesland) en de 23-jarige H. Douwsma uit Oldenhove, bij het zwemmen aan het Noordzeestrand op Terschelling ter hoogte van paal 12 door de stroom meegesleurd en ver dronken. Het stoffelijk overschot van de heer Van der M. spoelde een half uur later weer aan, maar hoewel men nog ge ruime tyd kunstmatige ademhaling heeft toegepast, heeft men de levens geesten niet meer kunnen opwekken. Het stoffelyk overschot van de heer Douwsma is nog niet gevonden. Bij de duplieken zei minister Witte geen bezwaar te hebben tegen de motie van de heer Hellema cs., in de geest waarvan hij zeide reeds in eerste ter mijn te hebben gesproken. Minister Suurhoff zeide n.a.v. een opmerking van de heren Hellema (AR) en Molenaar (WD), dat de SER thans wel anders zou oordelen over een 2% compensatie, dat voor de indiening van de wetsontwerpen de SER nogmaals is benaderd. Toen was de periode van be stedingsbeperking al begonnen. De heer Seegers (Comm.) heeft ge zegd, dat de huurverhoging inflatoir moet werken, omdat tegenover de ver dikking van de geldstroom geen verdik king van de goederenstroom staat. Mi nister Suurhoff bestreed dit. Er is hier geen sprake van een verdikking van de geldstroom. Uiteraard zou produktie- verhoging de economische moeilijkheden aanzienlijk verminderen. De voorzitter sloot hierop de be raadslagingen. Zijn stem motiverend zeide prof. Diepenhorst (AR) voor te zullen stemmen, omdat 1) de prin cipiële onaanvaardbaarheid niet is aangetoond. 2) er geen andere oplos sing mogelijk is en 3) de ontwerpen een aanvang maken met de oplossing van het huurvraagstuk. Hierna werd na 11% uur debatteren tot de stemming overgegaan, met bo vengenoemde uitslag. De motie-Seegers werd bü zitten en opstaan verworpen. De motie-Hellema „Pasteur" neg niet verkocht De Franse onderstaatssecrearis voor de koopvaardij, Jacques Faggianelli, heef een commissie van de Nationale Vergadering meegedeeld, dat een inter ministeriële commissie zich zal beraden over de verkoop van het 30.400 ton me tende passagiersschip „Pasteur". Tot dusver is er volgens de onderstaats secretaris nog geen contract geekend. Zoals gemeld hebben berichten over de eventuele verkoop van „Pasteur" (op twee na het grootste Franse passagiers schip) aanleiding gegeven tot protesten in het parlement en de pers. Vonnissen in Algiers Het tribunaal van de strijdkrachten te Algiers heeft in het proces tegen een aantal personen, die van hulpverlening aan opstandelingen waren beschuldigd onder wie een geestelijke, die onder dak aan opstandelingen zou hebben verschaft vonnis gewezen. Twee ver dachten zijn tot tien jaar gevangenis straf veroordeeld, vier tot vijf jaar (twee voorwaardelijk), en zeventien tot lichtere gevangenisstraffen. Negen be schuldigden zijn vrijgelaten, twee bij verstek veroordeelden kregen respectie velijk tien en een jaar. Nog tienduizenden Hongaarse vluchtelingen in Oostenrijk Vaji de 193.000 Hongaarse vluchte lingen. van wie er aanvankelijk 174.000 naar Oostenrijk en 19.000 naar Zuid- Slavië waren uitgeweken, zyn er tot dusver 150.000 in 34 andere landen op genomen. Dit is meegedeeld door de Hoge Commissaris voor de Vluchte lingen, August Lindt. Intussen bevinden zich in Oosten rijk nog steeds Oosteuropese vluchte lingen, die al jaren geleden naar het westen zyn uitgeweken. In 1955 wa ren het er nog 84.750. Dit aantal was in het begin van dit jaar tot vijftig duizend verminderd. Men schat dat er eind 1958 nog der tigduizend vluchtelingen in de Oosten rijkse kampen zullen wonen. De Zuidslavische vertegenwoordiger Vulkmanovic verklaarde, dat de inter nationale hulp welke Zuid-Slavië krijgt voor de verzorging van de 11.200 Hon gaarse vluchtelingen, die zich nog in dat land bevinden, veel te gering is. Hij drong er op aan, dat andere landen zich over deze uitgewekenen ontfermen. Niet formule maar daden gevraagd Waarom zouden de landen als Neder land en Italië, voor welke de landbouw bijzonder belangrijk is, industriële con cessies doen aan het Verenigd Konink rijk, aldus een hoofdartikel in de Times over de vraagstukken, die gesteld wor den door een Engels standpunt, dat de Mogelijkheid van nieuwe ongeregeldheden bij nadering eventueel V.N.-debat De Hongaarse minister van Binnenlandse Zaken, Bela Biszku, heeft uitdrukking gegeven aan de vrees, dat „de activiteiten van contra revolutionaire elementen zullen toenemen in verband met de komende zitting van de Verenigde Naties, die van plan zijn de kwestie Hon garije op de agenda te plaatsen". „Door sabotage zullen de volksvijanden nu opnieuw trachten te bewijzen dat er nog onrust heerst in het land en dat de bevolking niet achter de communistische regering staat. Maar zij zullen hun doelein den niet kunnen bereiken". Biszku, die sprak op een bijeenkomst meer van partij-propagandisten, kondigde verder nieuwe maatregelen tegen de contra-revolutionaire elementen aan, maar deelde niet mee, welke dat zouden zijn. „De volksvijanden verwachtten zachtmoedigheid na de jongste zuiveringen", zei hy, „maar het tegen deel is waar". „Wy kennen geen zacht moedigheid voor contra-revolutionaire elementen". landbouw moet worden buitengesloten van het geprojecteerde Europese vrijhan- delsgebied. Het blad vestigt er de aandacht op, dat vele Europese industriëlen verwach ten, dat hun kosten zullen stijgen als ge volg van de gemeenschappelijke markt, maar dat zij binnen die gemeenschap pelijke markt kunnen verwachten iets terug te krijgen voor deze verliezen. Waarom, aldus de Times, zou Engeland verwachten dat een stelsel, hetwelk kant en klaar gemaakt wordt om al zijn speciale belangen te dienen, algemeen aanvaardbaar zou zijn en waarom zou den de landen van de gemeenschappe lijke markt alle bereid zijn de landbouw te onderwerpen aan een gemeenschap pelijke overeenkomst en met meerder heid van stemmen genomen besluiten, terwijl Engeland in het uiterste geval volkomen afzonderlijk agrarische rege lingen treft, die echter kunnen worden veranderd of afgeschaft zonder enige samenhang met de vryhandelsregelin- gen voor de industrie? De Times is van oordeel, dat er bin nen ongeveer een maand een uitweg moet worden gevonden uit de impasse, die ontstaan is door Engelands volstrek te afwijzing van de landbouw- en voed- selsector. Men heeft de neiging over dit vraag stuk te zeggen, dat- er een formule moet worden gevonden, aldus de Times, die echter van oordeel is, dat er meer moet komen dan dit. Met nuchter denken over hoe een vrije handel in Europa kan worden bereikt onder voorwaarden, die expansie waarborgen, kan niet veel lan ger worden gewacht. Engeland zal weer met een nieuw initiatief moeten komen, aldus de Times. x r Een aamibaa geïnteresseerden in het Mpt ppn on WOOrH Proble^m ^n, de gea-uildBhdmidier heeft een l'lwl wwil WUUiU I commissie Ingesteld voor onderzoek op dit RTVvrvr ivn f^biJed- Seonetaris ls de heer C. de Jong. BENNEN LAND Lindelaan 12, Voorbung.De vijf leden tel- Op 16 augustus zafl dT. P. H. Rltter lende commissie wil, met medewerking Jr zijn 75ste verjaardag vieren. De AVRO va'n het publiek, een overznolut verkrijgen zail in samenwerking met een huldigings- I v'ari soorten van geluidshinder, die ln oomité op zaïterd'ag 28 september des mid- ons bestaan .en vervolgens de aau- dsigs een receptie aanbieden. 1 dacht van de instanties, die het aangaat. Met de volgende sohepen kan zeepost j bier°P ^iesbi8en- worden verzonden. De dtaita, waarop de cor- 111 een bij de Tweede Kamer lmge- responderutie uiterlijk ter -posrt moet zijn diend wetsontwerp tot wijziging van de bezorgd, staan achter de naam van het j begroting 1957 van het Ministerie van schip vermeld. Argentiniëss ..Argentina" i Buitenlandse Zaken wordit voorgesteld enige posten van d'eze begroting te ver hogen met bedragen die Nederland ter beschikking van vludhitefllngenhuilp heeft gesteld, aan de aotiviteiiten van de V.N tijdens de Suez-crisis heeft moeten mee betalen en zal geven voor de hulpver lening aan minder-ontwikkelde gebieden. Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend waarmee de regennw de mogelijkheid wil openen, tandartsen en 20 juli; Australiëss ,,Strathmore,r29 juli- Brazilië: ms „Paraguay Star" 30 julli; Ca nada: ms „Joh. v. Oldembarenjvelt" 31 juli en ss „Groente Beer" 3 auig.; Chili: via New York 3il juli; Ned. Anitiilen: ms Wil lemstad" 30 juli; Suriname: ms „Nestor" 7 aug.; Unie ran Z. Afrika ms", Pretoria Castle" 3 aug. en Z.W. Afrika; Brits-Oost- Af rilka via Frankrijk 3 aug. Gistermiddag V de 42-Jarlge mevr. J. van der Wiele. toe<n zy in de Patro- roedvrouwen die in Indonesië bevoegd' oiosstraat te Amsterdam op het trottoir I beid hadden ook in Nederland toe wa.nrif'riie vj-.staan hum heroen Een Syrische regeringsdelegatie leiding van de minister van staa der leiding van de minister van staat en defensie Kaled Azem is ln Moskou aan gekomen voor het bespreken van econo mische kwesties, meldt Radio-Moskou. De 21-jarige werkloze chauffeur Christian Robinson is gisteren in New York gearresteerd nadat hij een Ameri kaanse 1 uchtvaartimaatE-ohapplj had opge beld met de mededeling ,dat er zich een bom ln een van haar vliegtuigen bevond Als beweegreden gaf hij op dat het de eni ge manier was om nog afscheid te kunnen nemen van een vriend die met het toestel reisde. De Amerikaanse luchtmacht zegt te beschikken over een projectiel dat door middel van infra-rode stralen wordt be stuurd en een trefzekerheid van 80 a 90 procent biedt. Het projectiel wordt „Fal con Gar-2'A" genoemd. Het kan door vlieg tuigen worden afgeschoten. De Franse regering heeft bij het par lement een wetsontwerp ingediend tot ver- Op een „vorstelijk" moment 'n „vorstelijk" glas Super Pilsner t U behoeft heus niet op zo'n „vorstelijk" moment te wachten om van het verrukkelijk smakende Super Pilsner te kunnen ge nieten. Proef het vandaag nog dit pittige en iets zwaarder gehopte bier met zijn 6 alc. gehalte! Super Pilsner, het bier waar U altijd naar verlangd hebtbier, dat U en ook Uw vrouw zal smaken en dat tot de laatste druppel een ware tractatie is! En vergeet dan ook onze voortreffelijke Pllsener en het iets zoetere Oud-Bruin niet, mmm... óók twee bieren waar U van genieten zult! R ^nHaHmr super pilsner - pilsener oud bruin «67» BESTEL ORANJEBOOM EN IET OP OAT U HET 00K KRUGT f Moeilijke situatie dreigt (Van onze Parijse correspondent) De staking van een groot deel van de Franse bankbedienden, die thans reeds drie weken aan de gang is, dreigt vandaag nog te worden uitge breid. omdat ook het personeel van de Banque de France, de Franse Staatsbank, heeft aangekondigd aan de staking te zullen gaan deelnemen. Dit maakt de situatie voor de parti culiere bankiers nog meer moeilijker, omdat de Banque de France sedert de opening van het conflict een belang rijke rol speelt. Zij betaalt namelijk ONDERSCHEIDING VOOR NEDERLANDSE VAN GOGH-FILM Ter gelegenheid van het „Third In ternational Kart Film Festival" te New York. in april van dit jaar werden uit 300 aangeboden films over kunst er 25 ter vertoning uitgekozen, welke geacht werden te behoren tot de beste films over kunst, die de laatste vier jaar zyn wandelde, aangereden door het driewle- lertje van. een 6-jang jongetje. Met In wendige kneuzingen en een hersenschud ding ls zij naar het Weesperplelnzleken- huils vervoerd. By de Tweede Kamer ls een ontwerp »an Rijkswet ingediend, stirekikendie tot in- tretoktag ran de we<t ran 14 juni 1930 In zake voorkoming van dubbele belasting. De gemeenteraad van Amsterdam heeft gistermiddag met algemene stem men dr J. M. A. F. Smuts van Waesberghe S. J. benoemd tot buitengewoon hoog leraar in de eenstemmige muziek en de muziektheorie der middeleeuwen aan de Gemeente Universiteit. Dr Smits van Waes berghe was tot dusver privaat-docent aan deze universiteit. De gemeenteraad ran Amsterdam heeft besloten, het Genootschap ter bevor dering van natuur-, genees-, en heelkunde toe te laten tot het vestigen van een by- zondere leerstoel in kernfysica aan de ge meente Universiteit ran Amsterdam. etaan hun beroep uit te oefenen BUITENLAND De binnenlandse luchtlijnen van Aus tralië hebben in de laatste zes jaren ruim elf miljoen passagiers vervoerd zonder een dodelyk ongeval. In de Indiase plaats Patna heers! een cholera -epidemie, ten gevolge waar van reeds veertien mensen stierven. Er zijn in een week tilds ruim honderd ge vallen geconstateerd. Een medische ploeg tradht de bevolking van 300.000 zielen binnen twaalf dagen te vaccineren. Vlce-luchtmaarsohalk A. Macdonald, opperbevelhebber ran de Pakistaanse luchtmacht, is verrangen door de Paki staanse "vice-luohtmaarschalk Asjgar All. Macdonald was de laatste Britse opperbe velhebber in Pakistan. Op 1 augustus zal het voor het eerst officieel het feit worden herdacht, dat 13 Jaar geleden de opstand' ln Warschau te gen de Duitsers begon. lenging van d© leerplichtige leeftijd van j geproduceerd. Onder deze 25 films is de veertien tot zestien Jaar. Ook heeft het ontwerp ten doel meer nadruk te leggen op technisch onderwijs. De Russische geleerde Joerd Chleb- tsowitsj heeft verklaard van mening te zijn, dat tussen 1962 en 1967 een raket naar de planeet Venus kan worden gezon den. Men zai hiervoor een vijfdelige raket van in totaaJl 250 ton' nodig hebben. De technische auto's van de We genwacht zijn ook ingericht als am bulancewagens, zodat de W.W. on middellijk hulp kan verlenen. Vóór de wagens in gebruik werden ge nomen werd een demonstratie ge geven. Nederlandse Van Gogh van Jan Huls- ker. Deze ontving ten bewijze daarvan een „Certificate of excellence award". DONDERDAG „Prediker" (Janvossensteeg 17). Spr. Ds. J A. Smink. 8 uur nam. VRIJDAG De«n Burcht: Feestavond Meab-medewer- kers. 7.45 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Italiaans opera- concert. 8 uur nam. MAANDAG Stadhuis: Gemeenteraad te 2 uur nam. WOENSDAG PapengraohtExcursie Ned. Chr. Reis- ver. naar Hoge Veluwe. 7 uur voorm. TENTOONSTELLINGEN Ryksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werf park 1). Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 voorm. tot 4 uur nam. Rykamuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „De mens in miniatuur; de wereld van het poppenspel" (Tot 1 okt Ryksmuseum voor Volkenkunde. Ten toonstelling Japanse prenten. Op werk dagen 105 uur. op zondag 15 uur. (Tot 1 oktober). Hortus Botanicus: Aquarium- en terra- rium tentoonstelling Aqua-Hortus". (12 tot 28 juli). Dagelijks 10 uur voorm. tot 10.30 uur nam. Van der Werf park; Tentoonstelling Ro mantiek en Bloemen. Werkdagen 10 uur voorm. tot 11 uur nam. (18 juli tot en met 14 augustus). De Lakenhal: „Tydgenoten van Ver- ster". Werkd. 105 uur zondags 15 u„ donderdag bovendien 7.309.30 uur (20 Juli 23 september). BIOSCOPEN Trianon: „By de Luchtbescherming" (alle leeft.) Werkd. 2.30, 7 en 9.14 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.1'5 uur. Rex: „Bloedige zonsondergang" (14 Jr). werkd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7.IS en 9.15 uur; dond. „De herto gin van Idaho" Luxor: „Mijn hart zingt voor Jou" (alle leeft.). Werkd. 2.30, 7 en 9.15 u.; zond. 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Sport ©taalt spieren" (alle leeft.) Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Staatsvijand nr. 1 (alle leeft.). Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van de Apo theken te Lelden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 27 Juli te 8 uur waarge nomen door: Apotheek Kok, Rapenburg 9 tel. 24807 en Apotheek Oegstgeest. Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 26274. BU geen p cl a list. gehoor OU Ow huisarts of bel op dokterstelefoon 22222. de cheques van de meeste andere ban ken, zodat deze totnogtoe, ondanks de staking van het personeel, nog steeds over voldoende kasgeld hebben kun nen beschikken en hun cliënten ook hun contanten by de Banque de France hebben kunnen afhalen. Met de laatste van de maand inzicht zullen zij dus voor nog grotere moei lijkheden komen te staan, evenals de ondernemingen, die hun lonen willen uit betalen. Ook voor de buitenlandse toe risten is de staking van het personeel van de Banque de France een handicap, want juist omdat zulks bij de andere banken niet meer vlot verliep, konden zij bij de kantoren van de Staatsbank hun bonnen ter verkrijging van goed kope benzine afhalen. De bemiddelings commissie zou vandaag weer bijeenko men en men hoopte op meer resultaten dan tot dusverre, omdat de regering er in heeft toegestemd, dat de werkgevers eventueel salarisverhogingen mogen uit keren. De Nationale Vergadering heeft haar daartoe met algemene stemmen goedkeuring gegeven. Stakers en politie slaags in Engeland Voor hel eerst in 25 jaar Stakend personeel van busdiensten en markten heeft het in Engeland aan de stok gekregen met de politie. Voor het politiebureau in Bowstreét in Londen dromden omstreeks 300 ver toornde arbeiders van Covent Garden samen en poogden het bureau te be stormen. Met de gummistok werd de aanval afgeslagen. Oorzaak: elf man nen waren, na incidenten in Covent Garden, ten burele gebracht voor ver hoor. Op Waterloo Bridge blokkeerden sta kers de weg voor een vrachtauto, die onderweg was naar de markt, en „los ten' 'de lading paddestoelenin de rivier. Van overal komen klachten over slo ten van kantoren en pakhuizen, die met cement zijn dichtgestopt, over doorge sneden autobanden en „per ongeluk" omvergeworpen marktkramen. In Newquay, Cornwall, was het de staking der buschauffeurs, die tot ge weld leidde. Een tweetal in „eigen be heer" rijdende bussen werd aangehou den door een „ketting' van twaalf man stakers. Twee vrouwen hebben een klacht ingediend, omdat zij mishandeld zijn. In Engeland heeft men in lang zulke tonelen niet gekend. Het is al weer 25 jaar geleden, tijdens de grote depressie, dat de Engelse politie met wapens in de vuist tegen stakers op trad. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) S 7» 2 3 3J- Stockholm regen wnw 2 27 0.1 Oslo zw. bew. wnw 2 26 5 Aberdeen motregen windstil 13 6 Londen zw. bew. w 6 23 0.6 1 Amsterdam regen w 7 20 Luxemiburg geil. bew. w 4 21 4 3arljs zw. bew. W 2 22 0 3ordeaux geh. bew. windstil 24 0 Grenoble half bew. windstil 24 0 Nice onbewolkt nnw 5 23 0 Berlijn zw. bew. w 5 19 0.1 6 pr ankfort geh. bew. zw 4 20 lunchen zw. bew. w 4 19 6 Zürlch geh. bew. z 1 20 14 Genève licht bew. windstil 24 0.6 jocarno half bew. windstil 27 0 Venen regenbul w 3 20 0.1 Innsbruck regen windstil 21 2 Home onbewolkt windstil 29 0 AJacclo onbewolkt ono 2 24 0 Mallorca licht bew. nnw 2 30 0

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2