Jacht te water gelaten in Kaag Nico van der Reyden 25 jaar op de Kaag MAANDAG 22 JULI 1957 Achtergronden van conflict te Oman Engeland doet geen afstand van posities rond de Perzische Golf Imam tvordt gesteund doorSaoedi-Arahië Het kleine gebied van de stad Nizwa en omgeving vindt men dezer dagen terug in de koppen van de kranten over heel de werld. Het ligt dichtbij het rijke oliegebied van Saoedi-Arabië en wordt op het ogenblik aangevallen door de Iman van Oman. Hij betwist de sultan van Mus- kate en Oman dit woestijngebied en tracht het met geweld van hem over te nemen, dit gebied zonder waarde wat in deze tijd van olie nog te bezi staat. Hij beweegt zich als een godsdien stig leider temidden van de stammen, die er huizen. De Iman, die naar men gelooft, door Saoedi-Arabië, Egypte en door enkelen van de Arabische Liga wordt gesteund, heeft sedert lang zijn ogen gevestigd op dit woestijngebied, waar de laatste tijd Engelse „olie-mannen" naar nieuwe rijkdommen hebben gezocht. De sultan heeft eertijds, naar reeds gemeld, de Iman uit dit gebied verdreven en wel door middel van een kleine expeditie- strijdmacht, die onder leiding stond van Britse officieren. Vanuit zijn schuilplaats in Saoedi- Arabië is de Iman er, met hulp van de koning, Saoed, in geslaagd zijn strijd krachten te reorganiseren. De sultan heeft opnieuw een beroep gedaan op Engeland. De kansen, dat Engeland versse troe pen per vliegtuig naar Oman zal sturen, zijn groot. Maar de sultan kan al ter plaatse een beroep doen op de kortge leden uitgebreide plaatselijke strijd kracht, die bekend staat als de „Trucial Scouts", een strijdmacht, die gedeeltelijk door Engelse fondsen op de been is ge bracht. Die strijdmacht is niet lang geleden op dubbel sterkte gebracht, teneinde aan situaties, als er nu een ontstaan is, het hoofd te bieden. Zij staat onder leiding van Engelse officieren, die op de hoogte zijn van de „woestijn-oorlog" op kleine schaal. De manschappen bestaan uit de fanatieke Bedoeïnen. Het zijn allen soldij-soldaten. Officieel is in Londen meegedeeld, dat men dit bolwerk in het Midden-Oosten niet uit handen zal geven. De minister van Defensie, Duncan Sandys, die kortgeleden een inspectie reis door het Midden-Oosten maakte, heeft gezegd, dat dit gebied de vitale streek is, die verdedigd moet worden, nu de bases van het Suez-kanaal gelikwi- deerd zyn. Koning Saoed van Saoedi-Arabië eist dit gebied voor zich op en heeft sedert enige tijd al de betrekkingen met Enge land verbroken. Engeland was de oudste Westerse bondgenoot van Saoedi-Arabië. Midden in dat woestijngebied, dat de achtergrond vormt van het sultanaat van Muskate en Oman ligt de belang rijke oase Beirami, waar vele stammen op hun reizen samenkomen en dat een belangrijke plaats voor het vinden van water is. Rond om dit gebied liggen de olie-rijke landen. Engeland wil over Boeirami geen „koe handel" drijven. Als het daar concessies zou gaan doen, zou zijn hele positie in de Perzische Golf gevaar gaan lopen. Mulo-examens Geslaagd voor het diploma A: T. van Zwieten, Alphen a.d. Rijn, L. A. Nell, Bodegraven, J. H. v. Schothorst, Bode graven, A. Privé, Leiden, J. R. Seijn, Leiden, T. Koster, Zwammerdam, IJ. v. d. Plas, Katwijk aan Zee, M. A. Sonne- ville, Oegstgeest, M. G. Collee, Leiden, P. C. Goosen, Abbenes, N. Luyendijk, Zwammerdam, A. Brunt, Bodegraven, G. J. van der Haven, Hazerswoude, M. H. van der Haven, Hazerswoude, M. J. P. van Klaveren, Leiderdorp. Geslaagd voor diploma A tevens mid denstandsdiploma: E. v. Houten, Leiden: J. Huisman, Hazerswoude; G. A. Ossevoort, Hazers woude: A. Karstens, Leiderdorp: M. J. P. v. Klaveren, Leiderdorp; N. H. Ver hoeven, Leiden; L. L. A. Smit, Voor schoten; A. v, d. Hoogt, Leiderdorp; J. Volbeda, Leiden en B. Weizenbach, Lei den. Afgewezen 4 kandidaten; geslaagd 24 kandidaten. BROMFIETSER LIEP SCHEDELBASISFRACTUUR OP Zaterdagavond kwam in de Hoorn te Alphen een inwoonster van Leiden ern stig te vallen waarbij zij o.m. een sche- delbasisfractuur op liep. Het ongeluk gebeurde omstreeks 10 uur. doordat de 41-jarige vrouw bij het inhalen van haax man. die ook een bromfiets bereed, naast het rijwielpad terecht kwam. Zij verloor daarbij de macht over haar stuur en smakte te gen de grond. Haar achterop zittend dochtertje kwam er met de schrik af. Dokter Stehouwer verleende de eerste hulp en liet het slachtoffer overbren gen naar het Elizabeth Ziekenhuis te Leiden. ALPHEN AAN DEN RIJN Bromfietser door trein gegrepen en gedood Zaterdagmiddag om één uur is op de onbewaakte overweg aan de Otaweg de 63-jarige tuinder uit Hazerswoude N. Huisman op zijn bromfiets, door de trein die om even voor één uur uit Alphen ■naar Gouda vertrekt gegrepen en ge dood. De heer Huisman kwam van zijn werk en was op weg naar huis. Hoe het mo gelijk is, dat de man de trein op deze weliswaar totaal onbewaakte maar overzichtelijke overweg niet heeft zién of horen aankomen, is voor velen een raadsel, vooral ook omdat de bestuurder van de trein, die de bromfietser zag ko men, nog enkele signaalstoten heeft ge geven. Ook een achter Huisman rijdende wielrijder heeft nog geroepen, dat de trein in aantocht was. Blijkbaar was de man zo in gedachten verzonken, dat hij rustig met flinke snelheid doooreed, met het gevolg, dat hij door de voor zijde van de elektrische trein gegrepen werd. De man werd aoht meter meege sleurd en vervolgens in de Otwetering geworpen. Wel haalde men hem snel uit het water, maar de levensgeesten bleken toch reeds geweken, zodat een in de trein aanwezige officier van gezond heid slechts de dood kon constateren. De trein, dde 150 meter verder tot stil stand kwam, had' een klein halfuur ver traging. Engeland heeft eens gezegd, dat het zelfs niet voor de schitterendste diplo matieke prijs als bijvoorbeeld de aan sluiting van Saoedi-Arabië bij het Ver drag van Bagdad, afstaand zou willen doen van zijn machtspositie rond Boei rami. Als in de buurt van die oase boven dien nog olie zou worden gevonden, zou de betekenis ervan voor allen, die het beheren, nog groter worden. Jongeman te Oirschot door bliksem gedood Gisteravond tegen zes uur heeft een landbouwer uit Oirschot, die naar zijn aardappelveld in de Oirschotse heide ging kijken, bij een berkenboompje het stoffelijk overschot gevonden van een jongeman. Hij waarschuwde de militai ren in de nabijgelegen legerplaats Oir schot, die de Rijkspolitie alarmeerden. Een uur later trof men in het aardap pelveld een meisje aan, dat brandwon den had en totaal van streek was. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de 20 jarige jongeman, uit Eindhoven, en het 18-jarige meisje eveneens uit Eindhoven, omstreeks vier uur door de bliksem waren getroffen, toen zij voor de regen onder het boompje schuilden. De jongeman werd dodelijk gewond. Het meisje is ter verpleging in het R.K. Binnen-ziekenhuis opgenomen. VER. „HENDRICK DE KEYSER" Circa 90 leden van de vereniging „Hen- drick de Keyser" (tot behoud van archi tectonisch- of historisch belangrijke oude gebouwen) hebben zaterdag deelgenomen aan de excursie naar de stadjes Elburg en Kampen. In beide plaatsen zijn de leden ontvangen ten stadhuize door het gemeentebestuur. In Elburg bezichtigde het gezelschap het in restauratie zijnde voormalige raadhuis, eigendom van de vereniging. Onder leiding van de ge meente-archivaris, de heer J. Don, maak ten de leden een rondleiding door Kam pen, waar ook de algemene ledenverga dering is gehouden. Tijdens deze ver- 1 gadering werd ir. J. Leupen herbenoemd tot lid van het dagelijks bestuur en koos men de heren mr. Am. J. d'Ailly, J. Ph. Korthals Altes, prof. dr. A. W. Byvanck, ir. M. H. Damme, mr. H. N. Dutilh, mr. J. W. Frederiks, P. Smidt van Gelder, mr. S. baron van Heemstra, mr. R. Hotke, ir. R. Meischke, mr. H. E. Phaff, jhr. mr. E. W. Roëll en J. Willems tot leden van het algemeen bestuur per 1 januari 1958. Pref.: Brouwers: Nederland leeft beven zijn stand ZEER AANZIENLIJK TEKORT Prof. Brouwers heeft in zyn rede men zie elders nog verklaard, dat er in het algemeen geen reden tot bij zondere ongerustheid is wanneer het saldo van de lopende rekening onzer betalingsbalans een jaar negatief is. Ook al wordt een gemiddeld jaarlijks overschot van 500 miljoen gewenst geacht. Maar de omvang van het hui dige tekort geeft een duidelijke aan wijzing dat Nederland bezig is in ern stige mate boven zijn stand te leven. De ontwikkeling in 1957 heeft dit ver der onderstreept. In het eerste halfjaar bleef de stijging van de invoer nog ver boven die van de uitvoer Uitgaan. De invoer steeg ten opzichte van het reeds hoge cijfer van het eerste halfjaar 1956 verder met 13%, de uitvoer slechts met 4%. Over het eerste halfjaar bedraagt het tekort op de handelsbalans 2,3 mil jard gulden, of bijna 1 miljard gulden meer dan in het eerste halfjaar van 1956. Het dekkingspercentage van de in voer door de uitvoer is op een laagte- punt van 71 gekomen en is bij een gro tere betekenis van het goederenverkeer in de betalingsbalans thans gelijk aan dat in 1938. Het tekort op de lopende rekening is dan ook nog zeer aanzienlijk en het is zaak dat de invloed van het beper kingsprogramma zich in de rest van 1957 en in 1958 realiseert, wil het even wicht niet door een kredietcrisis wor den geforceerd, die de totale activiteit van het economische leven in ernstige mate zou aantasten. Bloemengroet uit Leiden werd in Eibergen gevonden Bij de opening van de tentoon stelling „Romantiek en Bloemen" in het Van der Werfpark, heeft de Commissaris van de Koningin, mr. J. Klaasesz. een aantal ballonnen los gelaten. Hedenmorgen is het eerste bericht binnen gekomen dat een groepje ballonnen is gevonden. De heer A. J. Gebbink uit Eiber gen (Gelderland) schreef dat hij de ballonnen had gevonden: de gele en de groene ballon waren ka pot, doch de rode was nog heel. De anjers, die aan dit groepje ballon nen waren gebonden, samen met het kaartje: „Een bloemengroet uit Leiden", waren nog vrij goed. De heer Gebbink schreef, dat hij, zijn echtgenote en twaalf kinderen deze groet bijzonder op prijs hadden ge steld. De ballonnen waren vrijdag gevonden. Nathan Straus bood zijn cheque aan Voor studentenhuis te Delft In aanwezigheid van o.a. de Ameri kaanse ambassadeur, de heer Philip Young en zyn echtgenote, heeft de heer Nathan Straus uit New York, zaterdagmiddag een cheque van 10.000 dollar aangeboden aan de Centrale Stichting Studentenhuisvesting in Ne derland. Deze gift zal gelijk gemeld worden gebruikt voor de restaura tie en inrichting van het Studenten huis Oude Delft 106, dat van nu af aan Nathan Straushuls zal heten. Behalve de Amerikaanse ambassadeur waren o.a. aanwezig de heren mr. C. E. M. Hoogeweegen namens de minister van O., K. en W., Otto Frank, de vader van Anne Frank en dr. C. H. van der Leeuw, president-curator der Technische Hogeschool te Delft en de heren D. de Loor, burgemeester van Delft en J. Selman, president van de Ned. Studen tenraad. De bijeenkomst werd geopend door dr. ir. H. Bloemgarten, oud-directeur van de B.P.M., die herinnerde aan de vele Joden, die in de oorlogsjaren zijn om gekomen' en vervolgens stilstond bij het studentenverzet. Ook belichtte dr. Bloemgarten het belang van een goede huisvesting voor de studenten, dat hij als een nationaal belang zag. Aan de hand van cijfers betoogde hij, dat de situatie steeds slechter wordt. Hij meende dat men in Nederland de boot heeft gemist met betrekking tot de stu denten-huisvesting. De heer Strauss herinnerde eraan, dat zijn vriendschap met Otto Frank, de vader van Anne Frank, aanleiding is geweest tot zijn schenking. De heer Straus reikte hierna de cheque over aan dr. Bloemgarten, die haar op zijn beurt ter hand stelde aan prof. ir. J. F. Berghoef, voorzitter van de Stich ting tot huisvesting van studenten aan de Technische Hogeschool te Delft. Deze deelde mee dat de restauratie en de meu bilering van het pand Oude Delft 106 uit de schenking zullen kunnen worden betaald. Na deze plechtigheid begaf men zich naar het huis, waar, voordat men bin nen trad, de heer Straus een Ameri kaanse vlag verwijderde, welke een bronzen plaatje in de gevel bedekt had gehouden. Dit plaatje vermeldt de naam Nathan Straus-huis. In het huis ont hulde mevrouw Straus nog een plaquette welke aan de schenking herinnert. Rusland waarschuwt Israël Radio Moskou heeft Israël gister avond beschuldigd van „uitlokkende da den van agressie" langs de Syrische grens. De Israëlische leiders werden er voor gewaarschuwd, dat „er machten zijn, die in staat zijn hun intimidatie- politiek te laten varen". Israël had niets geleerd van de „nederlaag" van Enge land, Frankrijk en Israël tegen Egypte. BEZOEK VAN SOEKARNO UITGESTELD President Soekarno heeft zijn voorge nomen bezoek aan Midden-Sumatra uit gesteld tot na de viering van de onaf hankelijkheidsdag op 17 augustus a.s. Oorspronkelijk was de president voor nemens tegen het einde van deze maand naar Midden-Sumatra te vertrekken. Familielid van slachtoffers op Schiphol Met de PH—LKR „Electron" uit Sydney is gisteravond op Schiphol aangekomen de marine-ambtenaar van Vliet, wiens echtgenote en twee kinderen by de ramp met de „Neu tron" in Biak om het leven zyn ge komen". Op het vliegveld van Amsterdam con doleerde de directiesecretaris de zwaar getroffen marineambtenaar met het grote verlies. De ouders van de heer van Vliet, zijn dochtertje, dat voordat het ongeluk met de Neutron" gebeurde, naar Nederland was'vooruitgezonden, en nog enkele andere familieleden waren naar Schiphol gekomen om de heer van Vliet met hun goede zorgen te om ringen. Met de Sydney-machine kwamen voorts 28 passagiers, o.w. enkele marine mannen en vyf baby's mee, die in Biak aan boord waren gekomen. De verha len van de Biak-passagiers over de ramp met de „Neutron" stemden met elkaar overeen en bevatten geen bijzonderheden die niet reeds bekend waren. De jeug' dige marinier G. B. Beekman had op de wachtlijst voor de „Neutron" ge staan, zo vertelde hij op Schiphol. Hij was naar het vliegveld van Biak geko men met de mogelijkheid dat als een der passagiers de reis op het laatste ogenblik zou hebben afgezegd, er mis schien nog een plaats voor hem in het vliegtuig zou vrij komen; dat was ech ter niet het geval geweest. Juwelierszaak te Hilversum beroofd Voor duizenden weggenomen (Speciale berichtgeving) Op klaarlichte dag hebben gister middag inbrekers hun slag geslagen in een juwelierszaak aan de Gysbrecht van Amstelstraat te Hilversum. Zy hebben er voor duizenden guldens aan buit weggenomen. Van de daders is geen spoor te bekennen. Gedurende de afwezigheid van de 'be woner moeten zij langs de achterzijde van het huis zijn binnengedrongen. Zo konden zij toegang tot de winkel krijgen Zowel hier als in de werkplaats is alles overhoop gehaald. Men schijnt er de tijd voor genomen te hebben alles te door zoeken; de buit is een lijstje van aller lei ringen en sieraden. Zo zijn 47 dames- ringen met edelstenen bezet weggenomen 40 gouden trouwringen en verder nog een aantal gouden en zilveren ringen van een ander soort. Tien horloges wor den vermist, gouden en zilveren oor bellen, manchetknopen, halskettingen en nog meer dergelijke sieraden. OLYMPISCHE SPELEN. DE A.S. VERGADERING VAN HET INT. OLYMPISCH COMITÉ Kol. Scharroo tegen teamsport Op de vergadering van het Int. Olym pisch Comité, die in september a.s. zal worden gehouden in Sofia, zal een voorstel worden behandeld van onze landgenoot kolonel P. W. Scharroo om de teamsport te schrappen van het pro gramma der Olympische Spelen. Kolonel Scharroo acht dit gewenst, met het oog op de noodzakelijke in krimping van het programma, maar meer nog als een middel om het natio nalisme te bestrijden, dat een gevaar kan worden voor de Olympische Spelen en dat het handhaven van de amateur bepalingen steeds meer zal bemoeilijken. SCHAKEN NEDERLAND WINT INTERNATION. JEUGDTOERNOOI Het internationale jeugdschaaktoer nooi, dat in Den Haag is gehouden, is met lVz punt verschil op nummer 'twee (West-Duitsland) door Nederland ge wonnen. Engelland werd derde, Den Haag vierde, terwijl Frankrijk en Lu- emburg respectievelijk de vijfde en zesde plaats bezetten. YHC (DEN HAAG) SPEELT IN DUITSE COMPETITIE Het is thans deffinitief dat YHC (Den Haag) in het komend ijshockey- seizoen aan het toernooi om de Cun- ningham-beker zal deelnemen. Dit toer nooi is de eigenlijke eindronde van de Duitse competitie. In deze eindronde komen behalve Zweibrucken de num mers 1, 2 en 3 van de Zuid-Duitse en de West-Duitse competitie uit. Vanzelf sprekend is, dat YHC (Den Haag) buiten mededinging deelneemt. De Haagse ploeg zal zowel uit- als thuis wedstrijden spelen. Prachtige zeilboot voor Franse rekening Zaterdagmiddag heerste in de omgeving van de scheepswerk van C. van Lent en Zonen een geweldige drukte. Er werd een prachtig zeiljacht te water gelaten, een van de mooiste schepen tot nu toe in Kaag gebouwd. Het jacht heeft een lengte van 28 meter, een breedte van 5.80 en een diepgang van 3.30 meter. Het jacht is uitgerust met 2 masten, waarvan de hoogste niet minder dan 29 meter lang is, waarvan 26V2 meter bo ven het dak uitsteekt. Voor het geval de wind niet 'krachtig genoeg is deze ca. 140 ton wegende boot voort te bewe gen, kan men gebruik maken van twee motoren van 400 pk. Het zeiljacht is voor Franse rekening gebouw en is van alle comfort voorzien, zoals douches, slaapkamers, koelkasten, keuken, elektrisch fornuis, oliestookver- warming, warm en koud water en elek trisch licht. Er is een pomp voor auto matisch vuilafvoer, een voor het inne men van 'brandstof, en een dekiwas- pomp. Er zal permanent vijf man per soneel aan boord zijn. Voor de vaart zelf zijn de nieuwste technisch snufjes 'aangebracht, zoals echolood, automatische stuurinrichting, radar en radio-telefoon. De echtgnote van de eigenaar, me vrouw Richier, doopte het schip „Chamlbel II", waarna het in het water gleed Het schip zal naar Spaarndam worden gesleept, waar het van tuigage en verdere ballast zal worden voorzien. In de Kaag kon dit niet geschieden, daar het jacht anders niet oneer door de binnenwateren had kunnen varen. Het zeiljacht za'l voornamelijk op de Middellandse Zee werden gebruikt. Hel prachtige zeiljacht, kort voor de tewaterlating. De tentoonstelling ROMANTIEK EN BLOEMEN in het Van der Werfpark te LEIDEN is dagelijks geopend van 10 uur v.m. tot 11 uur n.m. Overdag: een bloemenparadijs. 's Avonds: door de feeërieke verlichting en sprookjestuin. AUTOMOBILISME STIRLING MOSS WON GROTE PRIJS VAN EUROPA De Engelse coureur S trifling Moss heeft de race om de Grote Prijs van Engeland, die dit jaar geldt als Grote Prijs van Europa, gewonnen. De Grote Prijs van Engeland, die za terdagmiddag op het circuit van Ain tree bij Liverpool werd gehouden, telt mee voor de competitie om het wereld kampioenschap coureurs 1957. De uitslag luidde: 1. Stirling Moss (GJ3.) met Vaniwall, de 435 km. (90 ron den) in 3 uur 6 min. 37.8 sec. ('gemid delde 139.9 km./u.)2. Luigd Musso (It.) met Ferrari 3.07.03.4 3. Mike Hawthorn (G.B.) met Ferrari 3.07.20.6; 4. Maurice Trintignant (Fr.) met Ferrari 3.08.44.-. Op vijf ronden; 5. Roy Salvadori (G.B.) met Cooper. Op 8 ronden: 6. Bob Gerard (G.B.) met Cooper-Bris'tel; 7. Stuart Le wis-Evans (G.B.) met Vanwall. Op 9 ronden: 8. Ivor Bueb (G.B.) met Masse- rati. Een geestdriftig publiek bracht Stir ling Moss, toen hij was afgevlagd, een langdurige ovatie. Voor het eerst sinds 35 jaar had een Engelse coureur in een wagen van Britse makelij een zege be haald in de race om de Grote Prijs van Europa. Een overwinning, die Moss in de ranglijst van de competitie om het wereldkampioenschap coureurs 1957 op de tweede plaats bracht, achter Fangio, d'ie met drie overwinningen deze rang schikking aanvoert en f eitelijk niet meer 'bedreigd kan worden. tZWITSERLANDNEDERLAND (DAMES) 3—3 Te Villars in Zwitserland is een begin gemaakt met tweedaagse tenniswedstrij den tussen de damesteams van Zwitser land en Nederland. De gedetailleerde resultaten waren: Enkelspel: Alice Wavre (Zw.) versl. Fredie Marinkelle (N.) 63, 61. Vroni Studer (Zw.) verl. van mevr. Peters (N.) 97, 36, 46. Ruth Kaufmann (Zw.) versl. Jetty Wienese (N.) 8—6, 6—2. Heidi Enzen (Zw.) verl. van mevr. Thung (N.) 2—6, 6—2, 2—6. Dubbelspel: Vroni Studer en Alice Wavre (Zw.) versl. Francine Ferir en Fredie Marinkelle (N.) 62, 64. Heidi Enzen en Ruth Kaufmann (Zw.) verl. van mevr. Peters en mevr. Thung (N.) 2—6, 2—6. De eerste dag luidde de stand 33. Zondag kon de wedstrijd niet worden voortgezet wegens het slechte weer. De tweede helft van de ontmoeting zou he denmorgen plaats "inden. Nader wordt gemeld: Aangezien de Nederlandse speelsters in Frankrijk verwacht worden en de Zwitserse dames in Gstaad voor interna tionale wedstrijden, zijn de captains van beide teams overeengekomen de wed strijd bij de stand van 33 af 'te sluiten. DUIVENSPORT Nieuws van de duiven L.P.V. de Vriendenclub Wedvlucht Pont St. Maxcence. In concours 165 vo gels, gelost te 6.20 uur met z.w. wind. Ie duif te 11.13.39 uur; laatste vogel 12.40.39 uur. C. P. Gijsman 1, 4, 5; W. Mark 2; N. Beuselman 3; A. Dijssel- bloem 6, 7; J. Staffeleu 8; L. L. Bax 9; P. Warmerdam 10. De Bonte Duif J. Wolters 1; G. v. Albada 2, 6, 8; Chr. v. d. Pluijm 3; H. v. Riet 4, 9; H. Sterk 5; N. Ouds hoorn 7; Fasel—Romeyn 10. L.P.V. Vriendenclub Uitslag wed vlucht Limoges. In concours 60 vogels, gelost te 7.30 uur met n.o. wind. Ie duif zondag 6.57.34 uur; laatste te 9.00.32 u. G. N. v. Leeuwen 1; Chr. Braun 2; C. Hoogeveen 3; Dekker—UI jee 4, 6; J. Staffeleu 5; J. Mulder 6, 10; L. L. Bax 7; H. v. Klaveren 9. De Blauwkras le duif op zondag 6.47.- uur. A. Kop 1, 2; W. Ravensber- gen 3; W. v. d. Wel 4, 8; G. Grebel 5; J. Rozier 6; H. Moenen 7, 10; A. v. Roijen 9. L.P.V. de Vriendenclub Wedvlucht Chateauroux. In concours 146 vogels, gelost te 7.30 uur. le duif zondag 19.50.27 uur. Zondag: W. Vijlbrief 1; H. v. Kla veren 2; P. Warmerdam 3; J. Mulder 4; L. L. Bax 5. Maandag: C. P. Gijsman 6; N. Bemelman 7; P. v. Griensven 8; Dek ker—Uljee 9, 10. De Bonte Duif 1. G. v. Albada 1, 2, 9; M. Noordervliet 3, 8; Fasel 4; J. Wolters 5, 7; Chr. v. d. Pluijm 6,10. De Blauwkras le vogel op zondag 19.28.40 uur. W. Ravensbergen 1. 3; P. Hansen 2. Maandag: A. Kop 4; P, Hansen 5; H. Moenen 6; A. v. Royen 7; W. Ravens bergen 8; W. v. d. Wel 9; D. Barendse 10. Leidse Postduiven Club Wedvlucht Pont St.-Maxcence 344 km. J. Schou ten 1; H. v. Alphen 2, 3; M. Nyssen 4; H. Fasel 5, 6; J. Filippo 7; D. v. d. Nieuwendijk 8; C. de Groot 9; J. War mond 10. Attractievlucht Roosendaal (jonge duiven) S. Teske 1; D. v .d. Nieuwendijk 2; A. Bey 3; B. Geenjaar 4; C. de Groot 5; W. de Ridder 6; T. v. As 7; H. v. Alphen 8; M. Nyssen 3; W. Stouten 10. Op de eerste dag van deze Kaagweek huldigde de voorzitter van de Kon. Zeil, Roei en Motorsportvereniging „De Kaag" een bijzondere jubilaris, name lijk de heer N. van der Reyden. De heer „Nico" van der Reyden, die in Leiden woont, maakt nu 'voor de 25ste maal de Kaagweek als kelner in de Sociëteit mee. „Nico" is met de Kaag en de Sociëteit meegegroeid. Zijn bescheiden en voor komend optreden heeft hem tot een ge liefde figuur bij de zeilers gemaakt. Na de woorden van grote waardering van de heer L. v. d. Steur, dankte de jubi laris bewogen voor de hem betoonde eer.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 6