a Spaanse monarchie wordt hersteld na het heengaan van Franco Niemeijer half zware Noch absoluutnoch liberaal De vliegramp met de „Neutron" Kijk naar 't resultaat U kiest dan AGFA films Handig rollen Heerlijk roken Met een enkel woord Extra Samson voordelen: WHO geeft vaag dementi van alarmerende A - griep - berichten DemmeniE Agenda DINSDAG 16 JULI 1957 Vice-admiraal Luis Carrero Blanco, algemeen beschouwd als gene raal Franco's rechterhand, heeft gisteren verklaard, dat als „Franco heengegaan zal zijn" een traditionele monarchie over Spanje zal wor den hersteld. Carrero Blanco, minister-onder-secretaris van het presidentschap in het Spaanse Kabinet, sprak voor de Cortes ter verdediging van een wetsvoorstel, waarbij de nieuwe organisatie voor het bestuur van de staat wordt uitgestippeld. Na de eenheid te hebben geprezen, die Franco in Spanje tot stand heeft weten te brengen, vroeg Carrero Blanco, die somtijds commissie-bijeenkomsten van andere ministers voorzit, op dramatische wijze aan een stampvolle kamer: „Er is maar één zorg. Iedereen vraagt zich af, wat er gebeuren zal, als de Cau- dillo (Franco) heengegaan zal zijn en wat er gedaan moet worden om aan die gebeurlijkheid het hoofd te bieden". Hij gaf zelf het antwoord: „Onze een heid moet dan in de allereerste plaats bewaard worden, anders vervallen zij weer in decadentie". Prins Bernhard bezocht Molijn Co. te Rotterdam NIEUWE UITBREIDING Vanmorgen heeft Prins Bernhard een bezoek gebracht aan de Koninklijke Lak-, Vernis- en Verffabriek Molijn en Co. N.V. te Rotterdam, ter gelegen heid van de derde bedrijfsuitbreiding na de tweede wereldoorlog. Na de officiële begroeting, waarbij vele autoriteiten aanwezig waren, begaf de Prins zich naar de expeditie-hall, waar, na een kort welkomstwoord van de president-commissaris, mr. L. Salo- monson, en een rede van mr. K. P. v. d. Mandele, voorzitter van de Kamer van Koophandel te Rotterdam, de oudste directeur de groei van het Mo- lijn-concern schetste, waarbij het ge sproken woord op een groot tableau in verscheidene kleuren werd geïllustreerd. Prins Bernhard verrichtte toen door het overhalen van een handle de ope ningshandeling. In aansluiting hierop maakte de Prins een rondwandeling door het bedrijf, daarbij begeleid door de technisch direc teur. Hierop begaf de Px-ins zich naar de kantine van het kantoor en laboi-atorium- personeel, waar leden van de senioren sociëteit „Molijn-getrouw" met hun vaandel stonden opgesteld. De Prins gebruikte de lunch in de Commissarissen-kamer. Prinsessen met vakantie Prinses Margriet is bevorderd tot de 3de klasse van het gymnasium van het Incrementum van het Baarns Lyceum. Prinses Marijke is bevorderd tot de 5de klasse van de nieuwe Baarnse school. Beide Prinsessen zijn gistermiddag ver trokken voor een vakantie in Frankrijk. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te St. Maarteaisdfljik (toee.) A. van Brummelen, kand. te Banneveld. Aangenomen naar Woudenberg J. C. Stel wagen te Hilflegersberg, die bedankte voor Papendreoht. Benoemd tot vicaris t» Lisse J. Sohiipper, kand. te Alphen aan den Rijn. GEREF. KERKEN Beroepen te Bmmen (vac. R. Ypma) mr. dr. J. Oainga te Limiteren. Beroepen te St. Amna-Parodhle H. J. van Duinen te Willemstad Geref-. Kerken onderh. art. 31 K.O Beroepen te Goes W. Vis, kand. te Bo- venknijpe. EVANG. LLTH. KERK Drietal te Amersfoort rnej. da. M. E. Monsees te Dordrecht, G. Fafie te Am sterdam en C. H. Llndijer te Rotterdam. BIJZONDERE KERKDIENST NA VIERDAAGSE Omdat na afloop van de vierdaagse tal van deelnemers het weekeinde nog in Nijmegen blijven, heeft de kerkeraad van de Gereformeerde Kerk van Nijmegen oor zondagmorgen 28 juli een bijzondere kerkdienst belegd, waarin zal voorgaan de hoofdvlootpredikant, ds. J. H. Sillevls Smitt, uit Den Haag. Prot. Evangelische kerken in België Naar wij vernemen is de Bond van Protestantse Evangelische Kerken in België omgezet in de Protestants Evan gelische Kerk van België. De kerken worden nu gemeenten. Naast de door de staat erkende, krijgen ook gemeenten, die door de synode aanvaard maar niet door de Staat erkend zijn, nu gelijke rechten. De regionale raden gaan een erkende positie innemen tussen de synode en de kerkeraden. Aan de sta tuten zal een geloofsverklaring vooraf gaan. De Geref. Kerken en het dansvraagstuk De classis 's-Gravenhage der Geref. Kerken heeft zich beziggehouden met het dansvraagstuk, naar aanleiding van een vraag van een der kerken over de moderne parendans. De classis deed terzake aan haar een rapport uitbrengen en nam de conclusie van de studiecommissie over. De classis oordeelt, dat de huidige parendans veelal op geraffineerde wijze aan het sexualisme van deze tijd tegemoet komt en daarin een zondige nadruk legt op het erotische. Daarom sprak de classis uit, dat het niet naar de eis van Gods Woord kan zijn mee te doen aan deze huidige dans vormen, omdat deze, opkomend uit een aan het Evangelie vreemde geest, niet kunnen dienen tot beleving van de in Christus gefundeerde levensvreugde. DS. S. W. BOS OVERLEDEN In de ouderdom van 72 jaar is te Leeuwarden plotseling overleden ds. S. W. Bos, emeritus-predikant van de Gereformeerde Kerken. Ds Bos werd 3 mei 1885 te Bedum n Groningen geboren. Hij diende de ge meenten van Westergeest, Koudum, Oude Pekela, Dokkum en Leeuwarden. Sinds 30 september 1950 was hij met emeritaat. Ds. Bos was Ridder in de Orde van Oranje Nassau. „Als de Caudillo zal zijn heengegaan zal een monarchie, noch absoluut noch liberaal, «maar traditioneel, die van Isabella en Ferdinand, over Spanje heersen". In verband daarmede is het van be lang de aandacht te vestigen op de hardnekkige geruchten over 'n Troons bestijging van Don Juan Carlos, de negentienjarige Spaanse Koning-in- spe, die sinds 1947 in het land verblijft om er te studeren. Don Juan Carlos heeft zijn studies aan de militaire akademie van Zaragoza waarvan Franco zelf nog eens directeur was, vóór de burgeroorlog voltooid. Volgens het programma zou hij nu nog een jaartje naar de marine en nog een jaar naar de luchtmacht-akademie moe ten. met daarna nog twee jaar universi teit in Madrid. Diepe verslagenheid heerst op Schiphol Aan de heer H. C. Moulijn, operationsmanager voor Azië en Australië van de K.L.M., die zich op het ogenblik van de ramp van de „Neutron" in Karachi bevond, is via de telexljjn van Schiphol naar het bureau van de K.L.M. in het stations gebouw van het vliegveld te Karachi, opdracht gegeven zo spoedig mogelijk naar Biak te gaan. Van de overlevenden blijken mevrouw De Rijke, de heer S. de Boer en de heer Leiker ernstig gewond te zijn, alsmede twee kinderen. Zij zijn met ernstige brand wonden in het ziekenhuis te Biak opgenomen. De overige overlevenden, naar bekend zijn er in totaal twaalf, zijn niet levensgevaarlijk of licht gewond. Bij de K.L.M. zijn tot nu toe geen nadere gegevens binnengekomen omtrent de oorzaak en toedracht van dit ontzettende ongeluk. De eerste machine, die vanmorgen van Schiphol vertrok, was de K.L.M. Convair naar Londen, die geheel bezet om zeven uur weg ging. Vanzelfsprekend had het bericht op het personeel van de K.L.M. en van de andere luchtvaartmaatschappijen op Schiphol, alsmede op alle anderen een diepe indruk gemaakt. Er heerste algemeen diepe verslagen heid Commisie van onderzoek De commissie van onderzoek naar de ramp met de „Neutron" bestaat, behalve uit nog nader aan te wijzen twee leden van de Rijksluchtvaartdienst, uit de vol gende heren: G. C. Wansbeek, waarne mend hoofd Bureau Veiligheid, W. Geer- ling, routechef lijnbedrijf Azië en Austra lië; C. A. Spaan, assistent operations manager routebedrijf Azië en Australië: C. A. Bruynesteijn, afdeling Lockheed vliegtuigondei-houd en P. Wiersma, in spectie dienst bedrijfsbeveiliging, allen van de K.L.M. Waarschijnlijk zal ook een arts deel van de commissie uitmaken. De commissie van onderzoek vertrekt donderdagavond >om 17.30 uur van Schip hol. Aankomsttijd op Biak zaterdag a.s. 23.45 uur. Van de zijde van de K.L.M. deelt men ons nog mede, dat enige deskundigen van de K.L.M., die zich in het Verre Oosten bevonden, terstond naar de plaats van het ongeluk zijn gedirigeerd om daar tezamen met de K.L.M.-staf te Biak voorlopig het onderzoek en de afhande ling van de gevolgen van het ongeluk ter hand te nemen. Het is als gevolg daarvan niet nood zakelijk terstond een commissie van onderzoek met een speciaal toestel naar Biak te laten vertrekken. Vermisten van de Kon. Marine Bij de vermisten zijn de volgende leden van de Kon. Ned. Marine: luitenant er zee vlieger der tweede klasse, oudste categorie: H. E. J. M. Goossens uit Katwijk aan Zee, geboren 13 oktober 1924, gehuwd, 2 kinderen; lijntelefonist der derde klasse, zee milicien J. J. van der Gaag uit Loos duinen, geboren 4 oktober 1935, onge huwd; automonteur derde klasse zee-milicien L. J. Mijnders, uit Melissant, geboren 23 maart 1935, ongehuwd; schrijver eerste klasse J. Zijderveld, uit Veenendaal, geboren 19 fabruari 1934, gehuwd, geen kinderen; hofmeester eerste klasse J. A. Ok- kema uit Loenen aan de Vecht, geboren 18 april 1937, ongehuwd; korporaal-vliegtuigtelegrafist A. Pau- lusse uit Terneuzen, geboren 21 juni 1928, gehuwd, 1 kind. Hier volgen nog enige bijzonderheden over vermisten: W. Jansen is employé bij de B.P.M. in Nieuw Guinea; C Jansen en W. R. Jan sen zijn gezinsleden. W. L. J. G. de Rochemont is ambte naar bij de P.T.T. in Nieuw Guinea. R. L. Köllner is inspecteur van politie 2e klasse, met zijn gezinsleden I. E. Köll ner en H. Köllner. C. C. R. Laarmene is ambtenaar bij de dienst voor Gezondheidszorg in Nieuw Guinea; T.E. Laarmene en C.Laarmene gezinsleden. C. Mac Mootry is eveneens ambtenaar bij de dienst Gezondheidszorg; gezins leden zijn P. J. Mac Mootry, J. D. Mac Mootry, R. Mac Mootry, F. M. Mac Moo try en A. W. Mac Mootry. F. M. Kraake is magazijnmeester te Hollandia, met gezinsleden L. H. Kraake, R. W. Kraake, D. Kraake en W. C. Kraake. F. M. P. van Doorenmalen is employé van de firma Hagemeyer en Co. te Hol landia. J. G. de Winkel is employé bij de B.P.M. J. R. Meyer Ranneft is controleur eer ste klasse bij het binnenlands bestuur, met gezinsleden E. S. Meyer Ranneft, J. W. Meyer Ranneft en D. P. Meyer Ran neft. De drie vermiste passagiers Van Vliet zijn de heer P. T. van Vliet, burgeramb tenaar van de Kon. Marine en zijn gezin. Kindje overleden In een telegram uit Hollandia wordt gemeld dat het zwaargewonde kindje van de familie Leiker is overleden. De heer Aler betuigt meeleven De' president-directeur van de KLM, de heer I. A. Aler, heeft vanochtend zijn diepe deelneming met de slachtoffers en hun nagelaten betrekkingen betuigd. Hij noemde het ongeval dat de „Neutron" is overkomen een geweldig ongeluk. Advertentie Amsterdamse moordenaar geestelijk gestoord De politie vermoedt, dat de man, die gistermorgen met een hamer zijn vtouw heeft vermoord, geestelijk ge stoord is. Hij is na de moord apa thisch in zijn woning gebleven en heeft zelf zijn 11-jarig zoontje bin nengelaten, toen deze na twaalf uur van school thuis kwam. Bij zijn arrestatie heeft de dader zelf de hamer aan de politie gegeven. De eerste verklaringen, die hij aflegde, bo den, aldus de politie, nauwelijks hou vast. Van de zijde van de justitie heb ben in de loop van de middag nog de officier mr. W. Tonckens, de substituut mr. H. Bouma en de reohter-commis- saris, mr. W. A. de Koe. op de plaats van het misdrijf de situatie in ogen schouw genomen. Marie van Zeggelen overleden BEKEND SCHRIJFSTER De schrijfster Marie Christine van Zeggelen is gisternacht op 87-jarige leeftijd in een tehuis voor bejaarden te Huizen (N.H.) plotseling ovrleden. Marie van Zeggelen (dochter van de dichter Willem Jacobus van Zeggelen) werd op 8 juli 1870 in Den Haag gebo ren. Van 18901918 verbleef zij in het toenmalige Nederlands-Indië. Tot 1922 publiceerde zij onder de naam Kooy- Van Zeggelen. Zij schreef verhalen en romans over 'het Indische leven, waaruit 'haar sym pathie en begrip voor de inlandse be volking spreekt. Verder heeft zij verscheidene grote historische romans geschreven, die zij bij voorkeur liet spelen in de 18e eeuw en waarvoor zij de stof putte uit fami lie-archieven. Van haar oeuvre noemen wij: De Gouden Kris (1908>. Bij het hart van Indië (1926), De plaetse aan de Veght (19301 en een Liefde in Ken- nemerland (1936). Ook heeft zij toneel stukken geschreven, oun. bewerkingen van Ihaar romans, en verder kinder- bbeken. Aanbesteding Rijksweg 4A De A.N.W.B. deelt mede, dat op 30 juli a.s. het grondwerk voor het noorde lijkste deel van de Rijksweg 4a (Ypen- burgBurgerveen) zal worden aanbe steed. Het betreft hier het gedeelte tus sen de ringvaart van de Haarlemmer- meerpolder en het aansluitingspunt aan de bestaande autosnelweg Den Haag Amsterdam, zodat de werken dus geheel in de Haarlemmermeer liggen. Tegelijk wordt aanbesteed het graven van een gedeelte van de bouwput voor de tunnel waar de nieuwe Rijksweg on der de ringvaart wordt geleid. Rijksweg 4a zal eind 1959 in gebruik worden genomen, doch het snelverkeer RotterdamAmsterdam zal reeds van september a.s. af het grootste deel van de bebouwde kom van Den Haag en Voorburg kunnen mijden, aangezien dan het gedeelte Ypenburg—Voorburg gereed zal zijn. In het voorjaar van 1958 zal de weg tot Leiderdorp in gebruik worden ge nomen. Het enige nog niet aanbestede deel loopt tussen de Kagerplassen en de Braassemermeer.' van Rijpwetering tot Nieuwe Wetering. De bodemgesteldheid maakt het hier noodzakelijk, dat eerst een kanaal in de slappe veengrond wordt gebaggerd; dit wordt gevuld met zand, waarop dan de nieuwe weg zal worden aangelegd. Regeringsmissie naar Celebes Een speciale Indonesische regerings commissie zal naar Celebes worden gezonden om te trachten een oplossing te vinden voor het complex van vraag stukken, dat is ontstaan in de betrek kingen tussen de Centrale regering en de verschillende delen van Oost-Indo- nesië. De missie zal bestaan uit van Noord- Celebes afkomstige leidende figuren, w.o. de Indonesische ambassadeur in Canada, Palar, en Arnold Mononoetoe, thans hoofdambtenaar van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De missie zal ge leid worden door de minister van Bin nenlandse Zaken, Sanoesi Hardjadinata. A-wapens naar Zuid-Korea Het Amerikaanse leger heeft meege deeld, dat er onmiddellijk een begin zal Wórden gemaakt met het reorganiseren van de 7-E divisie in Korea op atoom basis, om een tegenwicht te vormen tegenover de versterking van het mili taire apparaat in Noord-Korea. Katwijkse vermiste „Neutron"-ramp De heer H. E. J. M. Goossens Duinoord 8 te Katwijk aan Zee. be hoort tot de vermiste bij de ramp met het K.L.M. toestel ..Neutron", dat bij Nieuw Guinea in zee is ge stort. De heer Goossens was luite nant ter zee vlieger der tweede klasse, oudste categorie. BINNENLAND Op de Provinciale Weg nabij Haring - huizen is gisteren de 58-jarige wacht meester der Rijikepolditie L, Kaper uit Ba*r- singerhom door een personenauto aange reden en ernstig gewond. In de loop van de d*ag is hij in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar overleden. Het slachtoffer moet, aldus de politie, ln gedachten ver zonken zon/der uitkijken de voorramgsweg zijn opgereden. De bestuurder van die auto, heeft vergeefs getracht hem te ont wijken. Bij K.B. van 4 juli 1*957, ie met in gang van 1 juli 1957, als opvolger van mr. C. W. Thöne, benoemd tot voorzitter van da tarief commissie mr. A. C. N. P. Ruys te Amsterdam. De heer Buys was voordien ondervoorzitter van deze commissie Het Bedrijfschap voor de handel ln vee heeft in de gisteren te Utrecht gehou den bestuursvergadering, zijn bezorgdheid uitgesproken over de ontwikkeling van de export, zowel wat betreft de schapen als het rundvee. Het prodiuktschap voor vee en idees heeet reeds besloten een dreigen de ontwrichting van onze slacht veemarkt te voorkomen ,aoor de hoeveelheid van de Invoer van slachtvee evenredig te stellen aan de uitvoenmogelijk!hedten voor rund vlees. Het ligt ln die bedoeling .dat Hr. ms. torpedoboot jager Kortenaer, onder bevel van de kapitein-luitenant ter zee J. Brink op 29 Juli uit Nieuw-Guinea naar Neder land zal vertrekken. Behoudens diplon^- tleke goedkeuring zullen op de thuisreis de volgende havens worden aangedaan 5 augustus Singapore. 9-12 augustus Co lombo. 19-2*0 aug. Aden; 28 aug. Suez, 24 aug. Port Said, 27/28 aug. Malta. 3 sept Den Helder. De Nederlandse Televisie Stichting zal op woensdagavond a.s. een telerecord- laig uitzenden van het programma, dat de BBC op 30 Juni uitzond ter introduktle van het Internationale geofysische Jaar. De dir ectie televisie-reportages in dit pr o gramma werden ingeleid door Prins Phi lip van Engeland. In de ouderdom van 87 Jaar is gis ternacht in het bejaardencentrum „Voor Anker" ,te Huizen, overleden de bekende Nederlandse schrijfster Mej. Marie Chris tine ran Zeggelen. Zij schreef verscheidene Indische en historische romaals. toneel stukken en kinderboeken Op het Texelse strand ls gistermid dag het stoffelijk overschot aangespoeld van een naar schatting zestienjarig meisje. Het lichaam heeft vermoedelijk een dag of tien in zee gelegen. Te Sao PaiuQo in Brazilië is op 56- Jarige leeftijd overleden de heer W. Wol- ters. presldent-düreoteur van S. A. Philips Do Brazil. De heer Wolthers, die meer dan 30 Jaar ln dienst van de N.V. Philips gloeilampenfabrieken te Eindhoven is ge weest. was Commandeur ln de Orde van het Heilige Graf van Jeruzalem (Vaticaan) Officier ln de Nationale Orde van het Zuiderkruis (Brazilië) en Officier ln de Orde van Oranje Nassau. Het motorschip „Sibalak", dat zater dagmiddag met 996 passagiers uit de Rot terdamse haven vertrok naar Nieuw Zee land en Australië, maar ruim een uur la ter aan de Lloydkade ln Rotterdam terug keerde wegens een storing ln de machine kamer. heeft gisteravond om acht uur de reis hervat. Zaterdag 27 Juflil zal er ln 't kader van de Gouda-week een sterrit gehouden wor den naar deze stad. voor ruitere, terwijl tevens akn worden deelgenomen met aan gespannen voertuigen alsmede luxe wa gens, op twee en vier wielen. Gelet op het succes van vorig jaar. toen uit geheel Zuid Holland aan deze sterrit werd deelgeno- i men, mag ook nu weer op een grote deel name gerekend worden. 1 Het 164de Nederlands landihuishoud- kundiig congres zal worden gehouden op donderdagmiddag 3 en vrijdag 4 oktober ln paviljoen Sonsbeek te Arnhem. Mr. W. Baron van Boetzelaer, de Ne derlandse ambassadeur in Frankrijk heeft maandagochtend im de tuin van de am bassade een onderscheiding van een Fran se amateur-bloemikwekersvereniiging voor de sterkst geurende roos in ontvangst ge nomen, die op 2*0 juni J.l. was toegekend aan d'e Nederlandse kweker M. Leenders te Tegelen. BUITENLAND Onder da titel „Anne Frank" Spur elnes Kindes" wondt thans door Ernst Sohnabel ln opdracht van een West Duit se uitgeverij een biografie van het omge komen Joodse meisje samengesteld op grond van mededelingen van nog levende getuigen en nagelaten geschriften. Het boek verschijnt in de lente van 1958. De opbrengst zal ten goede komen aan Is raëlische studenten, die ln Europa willen studeren. De regering van Irak heeft aan de regering van Saoedd-Airatoië toestemming verleend voor de aanleg van een water leiding tussen de Eutfraat en Raid, de hoofdstad van Saoedii-Anaibië. De aanleg- kosten worden geraamd op ongeveer 190 miljoen gulden. De Japanse regering heeft zekere be perkingen van de handel met commiumlta- tisch China opgeheven. Het Kabinet heeft een nieuwe lijst goedgekeurd van goederen voor de uitvoer .waarop machinerieën, elek trlsche motoren., vrachtauto's en diamant- werktuigen voorkomen. In het Amerikaanse plaatsje Santa Susa nna (Californië) is de eerste atoom- reactor voor niet militair gebruik ln de Verenigde Staten in werking gesteld. De sodiium-reaotorvervaardigd door de Edl- -on-fabrleken, kan oa. 6.500 kilowatt elek trische energie opwekken. Voorioplg zal echter 1.000 kilowatt worden geprodu ceerd. 1. handige grote ruimte om uit te rollen 2. geen stuktrekken van de tabak 3. de shag .droogt niet uit, blijft soepel en lang van draad 4. prettig in de zak te dragen 5. moderne plastic verpakking NBIflIllllfiMIIIIWIIHHIIIMM Kritiek van dr. C. Banning Een bulletin van de Wereld Gezond heids Organisatie bevat het volgende bericht: „Rapporten, uit Nederland ont vangen, geven aan, dat, hoeveel een hoog percentage schoolmeisjes in twee kostscholen door de Aziatische griep is aangestoken, en er een zeker aantal, verspreide, infectiehaarden in verschei dene steden is, de ziekte zich niet snel verspreidt. De Nederlandse volksgezond- heidsautoriteiten geven te kennen dat slechts enige verspreide lichte gevallen zijn geconstateerd, in dezelfde mate als (Advertentie) SCH00LARTIKELEN Haarlernmerstraat169 DINSDAG Hortus Botanicus: Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische eVr. naar Aquariumten toonstelling. 7i uur nam. WOENSDAG Pieterskerk: Avondstilte te 7£ uur nam. Ambachtsschool (Haagweg 4) Afsohelds- j. Heijdemann en A. v. Rehoboth: Ned. Chr. Vrouwenbond. Spr. D. J. Brouwer over: „Tussen servet en tafellaken". 8 uur nam. Oegstgeest (Geversstr. 30): Aan- deelhoudersverg. Kamsteeg's Automobiel bedrijf N.V. 2 uur nam. Wassenaar (Raaphorst): Zendings dag Chr. Geref. Kerk 10.30 uur voorm. DONDERDAG Hogewoerd 17*5: Bijeenkomst Jehova"» Getuigen .7.30 tuur nam. VRIJDAG Ambachtsschool (Haagweg 4)Uitrei king van diploma's. 3 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Jeho va's Getuigen. 5.30 u*ur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie eli Mineralogie V. d. Werfpark 1) Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10— voorm. tot 4 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „De mens ln miniatuur; de wereld van bet poppenspel" (Tot 1 okt Rijksmuseum voor Volkenkunde. Ten toonstelling Japanse prenten. Op werk dagen 105 uur. op zondag 15 uur. (Tot 1 oktober). Hortus Botanicus: Aquarium- en terra- rlumtenitoonstelling „Aqua-Hortus". (12 tot 28 juli). DE BIOSCOPEN Re.v „Rock around the clock" (14 Jr.) Werkd.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur- zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Trianon „In de bus van Coronado" (Alle leeft.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 p.; zondag: 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Casino „La Strada" (18 Jr.). Werkd.: 2.3*0, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur: donderdag: „Madame Butterfly". Lldo „De verkeerde man" (14 Jr.) Werk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „De man die nooit bestond" (14 Jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. De avond en nachtdienst van d*e Apothe ken te Lelden en Oegstgeest wordt tot. zaterdagmorgen 20 juli waargenomen door Apotheek Douza Douzastraat 3d. tel. 2*1313 Apotheek Nieuwe Rijn 18, tel. 20523; Apo theek Oegstgeest WiÜielminapairk 8, Oegst geest. tel. 26274. B|| geen gehoor OU Ow halsarts ol specialist, bel op dokterstelefoon 22222. dit andere jaren 's-zomers het geval is. Over het algemeen is de gezondheid van de bevolking in Nederland niet in het minst gestoord en het leven gaat zijn gewone gang." (Wij tekenen hierbij aan .dat door minister Suurhoff een duidelijke de mentie van de eerste alarmerende be richten was verlangd, en dat dit vage communiqué de indruk wekt alsof de WHO „het gezicht wil redden", Red. L.D.) Daarnaar gevraagd gaf dr. C. Ban ning, hoofdinspecteur van de volksge zondheid. als zijn mening te kennen dat de laatste twee zinnen van het be richt van de WHO (World Health Or ganisation) wat hem betrof, gerust ach terwege gelaten kunnen worden. Tot nu toe. aldus dr. Banning, heb ik van geen van de provinciale inspecties een alarmerend bericht ontvangen. De inspecteurs hebben opdracht om iedere dag te melden hoe het er mee staat, en gisteren is het eerste geval van „Azia tische griep" aangegeven, maar dit is volgens dr. Banning, een dubieiis geval. Het betreft waarschijnlijk longontste king. De betreffende patient is trou wens 59 jaar, en de laboratoriumgeval- len van het A-virus betroffen uitslui tend patientjes beneden de 16 jaar. Over de griep die op de kostscholen zou zijn voorgekomen, zei hij, dat er op een kostschool in Amersfoort ongeveer 10 tot 12 kinderen influenza hadden gehad en op een kostschool in Maas sluis ongeveer 30 leerlingen. Toen ech ter de provinciale inspecteur van de volksgezondheid naar hen ging kijken, waren zij weg: op een schoolreisje. Volgens dr. Banning zijn er inder daad in Nederland enige influenzage- vallen, zij zijn echter verspreid, moeten gezien worden als incidentele gevallen, hebben een uitermate* mild verloop en geven geen aanleiding tot besmetting. Er is, besloot dr. Banning, nagenoeg geen verschil met andere jaren, en hij meende dat een mededeling als: „Over het algemeen is de gezondheid van de bevolking in Nederland niet gestoord en het leven gaat zijn gewone gang" een gevaarlijke mededeling is, die de in druk zou kunnen wekken alsof er toch iets aan de hand was, of iets aan de hand is geweest. GEWEZEN GEMEENTESECRETARIS VAN HEINO VEROORDEELD De rechtbank te Zwolle heeft vanmor gen de 36-jarige gewezen gemeentesecre taris van Heino veroordeeld tot een ge vangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden met aftrek van voorarrest, wegens vals heid in geschrifte en oplichting. De Of ficier van Justitie had tegen hem een gevangenisstraf van 2 jaar met aftrek van voorarrest gevorderd. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Is •o OJ X S u 2 1 a fl fao C w Stockholm regen zzw i 26 0.1 Oslo geh. bew. zzo 2 20 17 Kopenhagen onbewolkt wzw 2 20 0 Aberdeen motregen nnw 4 14 0.3 Londen zw. bew. zw 2 18 0 Amsterdam regenbul z 4 18 3 Luxemburg zw. bew. wzw 4 18 1 Parijs onbewolkt wzw 3 20 0 Bordeaux zw. bew. zw 2 21 1 Grenoble half bew. no 1 23 0.7 Nice onbewolkt nnw 4 30 0 Berlijn zw. bew. zzw 2 22 5 Frankfurt zw. bew. wzw 2 21 6 München licht bew. w 4 17 6 Zürich regen wnw 2 19 2 Genéve zw. bew. zzw 1 21 0.5 Locarno onbewolkt windstil 25 2 Wenen regen w 6 22 2 Innsbruck geh. bew. windstil 16 7 Rome zw. bew. wzw 3 31 0 Ajaccio licht bew. on o 2 27 0 Mall or ca niet ontvangen

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2