Torenflat bereikte hoogste punt Zeven gewonden bij drievoudige botsing op Rijksweg Oegstgeest MAANDAG 15 JULI 1957 De vlag in hoge top Driekamerflat gaat f. 170.— huur doen De tien verdiepingen hoge torenflat aan de Kanaalweg te Leiden heeft hedenmorgen zyn hoogste punt be- reikt. Notabelen en officials uit de bouw wereld hebben daarvoor tegen elf uur vanmorgen alle 160 trappen beklom men om op de hoogste verdieping een kleine plechtigheid te verrichten, die aan dit feit de nodige luister moest byzetten. Ook wethouder A. Jongeleen was present, ondanks het feit, dat hij van zijn vakantie geniet, en hij was het die de vlag op het hoogste punt van deze flat omhoog hees. Bij de speeches werd duidelijk, dat de flat eind december van dit jaar klaar afgeleverd zal worden. De N.V. Belfoort zal de flat gaan exploiteren. Het wordt een luxe-flat; men is een eind van dc oorspronkelijke, eenvoudiger opzet afge weken. De kamers krijgen parketvloe ren; keuken ën douchecel worden bete geld met colyvenyl-tegels, de keuken krijgt een ijskast en voorts is er ln het gehele gebouw centrale verwarming. „De huurders mogen ook wel iets heb ben voor de betrekkelijk hoge huur, die zij moeten gaan betalen", zo hoorden wij. Enige maanden geleden werd nog gesproken over een huurprijs van 140 gulden voor een driekamer-woning; als de voortekenen niet bedriegen zal de prijs wel de 170 gulden per maand gaan overschrijden. Van de negentig woningen zijn er 20 vier-kamer- en 69 drie-kamerflats, dé concierge krijgt de beschikking over twee kamers. Nieuw voor Leiden is in deze flat de vuilnisbakkenlift, die de bewoners een extra gang naar de begane grond kan besparen. VLAG OMHOOG De architect van deze flat, de heer Groosman, heette op de tiende verdie ping de genodigden welkom. Onder hen waren de directeur van gemeente werken te Leiden, ir. D. Y. Lem, de heer IJsselsteijn, de aannemer van de N.V. Wabo, en de heer M. Jurgens van de N.V. Belfoort. „ONTSIERENDE" BORDJES BIJ UNIVERSITEIT WEGGEHAALD Enige studenten hebben vier bordjes, die verwezen naar de Aqua-Hortus en de tentoonstelling in het Van der Werff- park, /erwydrd van hun plaats voor het universiteitegebouw, Zij achtten de bordjes een ontsiering van het aanzien van de universiteit. Zij beschouwen hun daad niet als een studentengrap, doch als bittere ernst. De politie werd ano niem in kennis gesteld, toen de bordjes reeds waren verdwenen. Tot nU toe heft de politie de borden nog niét gevondien. BROMFIETSEH GEVALLEN EN LEVENSGEVAARLIJK GEWOND Gistermiddag te omstreeks 1 uur is op de Rijnsburgerweg een ongeval ge beurd. waarbij een 57-jarige kapper uit Haarlem ernstig gewond is geraakt. Hjj reed op zn bromfiets in de richting Lei den en wilde ter hoogte van de Lijster straat twee jongens, die voor hem reden, passeren. Hij reed daartoe de rijbaan op, doch raakte met zijn rechtertrapper een lantaarnpaal. De kapper kwam te vallen en werd in bewusteloze toestand naar het Academisch Ziekenhuis ver voerd. Daar constateerde men een zware schadélbasisfractuur. De man verkeert in levensgevaar. Lezers schrijven AFSLUITING VAN DER WERFPARK Vanwege de voorbereidingen van de bloemenmanifestatie „Romantiek en Bloemen" is het Van der Werfpark nu al drie weken voor het publiek gesloten en aan het oog onttrokken door afschu- welke schuttingen vol smakeloze reclame borden. De manifestatie zelf en de op ruimingswerkzaamheden zullen ook nog enige weken in beslag nemen. Stellig is er door de verhuur van park en reclame ruimte geld in de gemeentekas gevloeid, en ongetwijfeld hoopt het gemeentebe stuur door het toestaan van de mani festatie het vreemdelingenverkeer te be vorderen. Dat alles is zeer loffelijk en ook de Rynsburgse bloemenkwekers zij van harte succes gegund. Maar hoe kan de gemeenteraad het over zijn hart ver krijgen een der zeldzame parken van de stad in een mooie zomer twee maanden lang aan zijn bestemming te onttrekken, n.l. het geven van gratis ontspanning en rust aan alle Leidenaars, maar voorna melijk aan de omwonende oudjes, moe ders met kinderen, aan het personeel van nabijgelegen bedrijven, dat er in de middagpauze pleegt door te brengen, enz. De manifestatie moet wel betoverend zijn, wil zij de slechte keuze van de plaats en de lelijke omheining goed maken. Leiden, 12 juli 1957. L. G. DE GRAAF, Johan de Wltstraat 26. OEOSTGEEST ZILVEREN JUBILEUM L. C. KETTENIS. Morgen zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer L. C. Kettenis bij de N.V. H. Homan en Co alhier in dienst trad. Dank zij zijn accuratesse en voortreffe lijk geheugen voor cijfers, heeft hi) zich in de loop der jaren tot een zeer ver dienstelijk facturist ontwikkeld. Onge twijfeld worden zijn prestaties door zijn directie op hoge prijs gesteld. Door zijn prettig karakter en grote hulpvaardig heid wordt h« door zijn collega's zeer ge waardeerd. Ook buiten zijn dagelijks werk heeft hij zich zeer verdienstelijk gemaakt. Zo heeft hij veel administratief werk ver richt voor de Vrije Ka'th. Kerk, niet alleen ln plaatselijk, maar ook in lan delijk verband. Op korfbalgebied Is hij een expert, zodat de jeugd nog wekelijks een beroep op hem doet om als scheidsrechter op te treden. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Willem, zn van H. P Tilanus en G. van Maasdam- Christina Maria, dr van H. van Vliet en P. C. A. van Veem Mart;. Eliza beth Ftjgje. dr van M. J. Blok en IJ. B. Eorgsteln; Annelies dir van A. Markus en T J. van EngelenburgMaria Josèphine Cornelia, dr van J. C. Fles en J. M. G Overdhk; Irene Astrld, dr van W. P, B. van Minde en M. van VulpenAnne Marde ri - n W. G l" Gasman en O J. B van Hlilten. GETROUWD M. O. Schipper» en T. Neuteboom. De architect was verheugd, dat nu toch een hoog punt was bereikt, ondanks de technische en administratieve moei lijkheden bij de bouw van deze flat. Wethouder A. Jongeleen hees vervol gens het dundoek naar het hoogste punt boven de flat en sprak daarna de verzamelden, onder wie ook de wer kers aan deze flat, toe. Hij toondr zich verheugd met dit moment. Deze flat belooft een sieraad te worden voor Leiden. De gemeente zal er ook zorg voor dragen, dat de omgeving rijk aan plantsoenen en breed van opzet wordt. De genodigden bezichtigden daarna de flat en gebruikten in de directie keet een verfrissing. LEIDERDORP P.V. HET OOSTEN Wedvlucht vanaf Orleans op zaterdag 13 jüli. De duiven werden om 9 uur met z. wind gelost. De eerste duif bereikte zijn hok om 14.48.16 uur en maakte een snelheid van 1458.20 m. per min. De laatste prijswinnaar om 15.40.51 uur met een snelheid van 1266.29 m. per min. De uitslag luidt: F. rBeedijk 1; Kniêrt de Haas 2; J. Roest 3, 4, 5; H. v. d. Vecht 6, 7; Ch. Selier 8; A. ter Haar 9; D. Zwaan 10. Tevens hield deze vereniging een wed vlucht vanaf Roosendaal. De duiven weiden daar om 13.30 uur gelost met z.w. wind. De eerste jonge duif bereikt zijn hok om 14.23.15 uur met een snelheid van 1330.10 m. per min., de laatste prijs winnaar om 14 50.1 uur met een snel heid van 867.82 m. per min. De uitslag luidt: B. Singeling 1, 10: J. Roest 2; K. v .d. eBrg 3. 5. H. v .d. Vecht 4; W. Hartevelt 6; J. v. Wezel 7; 6. Schoeman 8; J. G. R. Langhout 9. Echtpaar ep bromfiets bij verkeersongeluk gedood Nog zeven kinderen thuis Gisteravond half zeven zijn op de Zwaagdijk onder de gemeente Zwaag, bü een ernstig verkeersongeluk twee men sen omgekomen. De heer P. Appelman en mevrouw C. AppelmanHaring uit Midswoud, belden 54 jaar, reden samen op een bromfiets. Toen ze vanuit een zijweg de Zwaagdijk opzwenkten, reden ze tegen een uit de richting Hoorn ko mende, door de heer Kay uit Wervers- hoof bestuurde, auto op. Mevrouw Appelman werd zo zwaar gewond, dat zij na enige ogenblikken overleed. De heer Appelman is vervoerd naar het St. Jans gasthuis te Hoorn, waar hij vannacht is overleden. Het echtpaar had negen kinderen, waarvan nog zeven thuis. Hatta verwerpt „raden" Oud-vice-presldent dr. Hatta heeft vandaag gezegd, dat „de Instelling van lichamen als de Bantengraad in Mid- den-Sumatra, en de Nationale Raad van president Soekarno duidelijke be wijzen zijn, dat Indonesië op het ogen blik een democratische crisis door maakt. Hatta noemde de verschillen de raden in het opstandige Sumatra en de Nationale Raad van de president ln een adem. Hij zeide, dat de Instelling van deze raden erop wees, dat het volk zijn ver trouwen in de bestaande regeringsinstel lingen, zoals het Parlement, heeft ver loren. Hatta leverde scherp kritiek op het centralisme van de achtereenvolgende Kabinetten en verdedigde vervolgens de door de verschillende buitengewesten genomen stappen. Hij zeide ervan over tuigd te zijn. dat ih Midden-Sumatra di Bantengraad dé ontwikkeling zal versnellen. Voorts merkte hij op. dat Boekamo's Nationale Raad ..zijn waar de nog steeds moet bewijzen". Hij zeide echter te vrezen, dat mogelijk nog een andere raad. een ..regeringsraad zal worden ingesteld, omdat men geen ver trouwen meer heeft in de regering. Vrachtauto verleende geen voorrang Het rapportenboek van de Rijkspolitie te Oegstgeest geeft na zaterdagmiddag weer een beeld van de onvoorzichtig heid, ja zelfs roekeloosheid, waarmede soms wordt gereden. Doordat de be stuurder van een vrachtauto geen voorrang verleende ontstond er op de Rijksweg nabij het Oegstgeesterkanaal een zeer gecompliceerde botsing, waar bij drie personenauto's betrokken wa ren en een zevental personen min óf meer ernstig werden gewond. De mo torvoertuigen werden alle zeer zwaar beschadigd. Doordat de bestuurder Van de vracht auto, die van de secundaire Vinkenweg langs het Oegstgeesterkanaal uit de rich ting Rijnsbui-g kwam en rechtsaf wilde de Rijksweg op naar Den Haag, geen voorrang verleende, moest de bestuurder van een personenauto, komende uit de richting Amsterdam, naar links uitwij ken. Juist op dat moment naderde een tegenligger, welke werd ingehaald door een andere personenauto en het fatale gevolg was, dat de drie wagens met elkaar in botsing kwamen. Zo hevig was deze botsing, dat de brokstukken van de wa gens over de weg vlogen en enkele be stuurders en passagiers ernstige verwon dingen opliepen. Politie, ziekenauto en doktoren waren gelukkig spoedig ter plaatse. De totaal vernielde auto's wer den weggesleept en de gewonden naar het ziekenhuis overgebracht. Het ergst was een echtpaar uit Hilversum er aan toe. De vrouw had een hersenschudding opgelopen en enkele ribben gebroken. Zij werden beiden in het Academisch ziekenhuis opgenomen, doch konden ge lukkig later weer naar huis terugkeren. OEÜSTGEES7 DIPLOMA'S ZENDINGSHOGESCHOOL Geslaagd aan de Zendingshogeschool te Oegstgeest voor het diploma korte cursus: voor de zending N.H.K. in Indo- nesieë: A. van Hilten, arts; mevr. I. van HiltenBrouwer, arts; mevr. C. Schip perVan Boekhoven. Voor de zending N.H.K. in Nieuw Guinea: mej. J. M. F. Damsteeg, mej. J. A. de Feijter, mej. zr. J. Kraima, mej. F. T. Lugetenborg, mej. zr. M. G. Noordam, J. W. van den Oever jr., J. Soeters en mej. L. C. Swaan. Voor de zending der Doopsgez. Ver. tot Evangelieverbreiding bestemming Nleuw- Guinea: mej. zr. Ruth Bahler, mej. zr. Lydia Bahler, mej. M. Bijlsma. Voor de Samosir zending der Vrije Ev. Gem. in Ned., bestemming Camosir: mej. zr. A. Cappon. VOORSCHOTEN HET 2e PARKTOERNOOI VAN HET NASSAUTENNISPARK BEËINDIGD Het tennistoernooi in het Nassauten- nispark heeft een zeer geanimeerd ver loop gehad, dat enerzijds te danken is aan het grote aantal deelnemers uit Voorschoten en andere omliggende plaatsen en anderzijds zeker aan de gunstige weersomstandigheden van de afige lopen week. Het toernooi was zoals gebruikelijk, ingedeeld in vüf afdelin gen: herenenkel, hrenduibbel, darnes- enkel, damesdubbel en gemengd dubbel. Vooral de wedstrijden in het hernenkel hadden een uitrst spannend verloop. De beste kïadhten, de heren Rijmeman, Wilmink, De Koning, Stikvoort., Ruttger en de gebrs. Koeman bestreden elkaar vinnig. Vooral in de eerste helft kwam het tot verrassende wedstrijden. De heer De Koning was ln dit toernooi goed op dreef. HU wist in de kwartfinale de heer Stikvoort te verslaan en in de halve finale de heer Rijmens. Hij bracht het zelfs zover, dat hij in de fi nale de heer Wilmink, de winnaar van het vorig jaar. wist te verslaan en daar mede winnaar werd van het herenenkel. Uit welk een beste tennisfamdlie de heer De Koning stamt, blijkt wel uit het feit. dat zijn vrouw de titel be haalde in het damesenkel door een ge decideerde overwinning op mevrouw Hofman, terwijl de heer en mevrouw De Koning tevens het sterkst speelden ln het gemengd dubbel. Bovendien wist mevrouw De Koning en mevrouw Hof man de titel in de wacht te slepen in het damesdubbel. De prijsuitreiking had zondagavond plaats in de kantine van het Nassaupark door de voorzitter van de Voorschotense Sportraad, de heer Van Looker en Campagne. Geslaagd Voor het toelatingsexa men van het Chr. Lyceum in Voorburg slaagden: Gonnle Kraayeveld, Aat de Bruin en Dik Wilmink. Evenals een echtpaar met vier kinderen, dat in een andere auto zat. Na behande ling in het ziekenhuis konden ook zij naar hun woning in Noord-Scharwoude gebracht worden. Terwijl de politie nog druk bezig was met het onderzoek van deze gecompli ceerde aanrijding, kwam er een mel ding binnen van een ongeval bij De Slaagh. De berijder van een motorrij wiel, waarvan de band sprong, zal zün leven wel aan zjjn valhelm te danken hebben. Ook hij moest evenwel naar het ziekenhuis worden vervoerd. Brandweer kampioen van Nederland Bü de gisteren in Zeist gehouden landelijke wedstrüden voor brandweer ploegen heeft de Voorschotense vrij willige brandweer drie grote successen geboekt, waarvan het belangrükste ls hét kampioenschap van Nederland. Nadat enige tijd geleden de Voorscho tense ploeg in de provinciale wedstrijden in de derde klasse als de beste uit de bus was gekomen, moest nu om het kampioenschap van Zuid-Holland en van Nederland gestreden worden. Aan deze wedstrijden werd deelgenomen door alle 2e en le prijswinnaars uit Ne derland. Er werd in twee kampen gestreden. Van de ene ploeg werd Heinoo (Ov.) winnaar, terwijl Voorschoten in de tweede ploeg als eerste uit de bus kwam. Dé twee winnaars moesten toen tegen elkaar uitkomen en met een klein ver schil werd de Voorschotense ploeg o.l.V. de heer D. Yperlaan, winnaar. Daarmee was allereerst het kampioen schap van Zuid-Holland behaald, even als vorig jaar, maar daarmee was deze ploeg tevens voor het eerst Nederlands kampioen. De mogelijkheid bestaan, dat deze ploeg nu niet meer in de derde klasse ma» uitkomen, maar dat volgend jaar aan de kampioenschappen 2e klasse deelgenomen moet worden. De commandant van de Voorschoten se vrijwillige brandweer de heer J. G. Lekkerkerker, was natuurlijk bijzonder in Zijn schik, dat deze ploeg opnieuw ge toond had het „vak" zo te beheersen, maar ook het gemeentebestuur was daar bijzonder voldaan over. Toen zaterdag avond tegen kwart voor elf de ploeg weer in Voorschoten terug kwam waren dan ook de locoburgemeester, de heer Schrama, wethouder de Graaff en de gemeentesecretaris de heer J. de Bres ter verwelkoming aanwezig, terwijl bur gemeester van der Hoeven vanuit zijn vankantie-adres nog zijn gelukwensen aan de ploeg deed toekomen. Opbrengst AVO-collecte De collec te ten behoeve van Arbeid voor Onvol- waardigen (AVO) heeft in Voorschoten f. 423,85 opgebracht. Deze collecte werd verzorgd door de Federatie WH. Geslaagd Onze plaatsgenoot B. A. de Graaff slaagde voor het eineeamen U.T.S., te Den Haag. WASSENAAR Dresseer-wedstrijd Zaterdag J.l. werd op het landgoed Raaphorst een dresseer en markeer- wedstrijd gehouden van de Koninklijke Jachtvereniging, georganiseerd door de afdeling Den Haag. De wisselbeker voor de beste all round Jachthond werd gewonnen door Ritana van J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, voorgeleid door J. de Kruijff. De uitslag was voorts: Klasse A, dresseerwedstrijd voor hon den Jonger dan 2 jaar, 1. Handy van Varenhof van J. Th. Cremer, 39 punten, 2. Josephine van baronesse Schimmel- penninck van der Oye, 36 p., 3. Lonie van J. F. v. d. Eerden. 33 p. Klasse B, dresseerwedstrijd honden van alle leeftijden, 1. Ritana van J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, 69 p., 2. Handy van Varenhof van J. Th. Cre mer, 64 p., 3. Geisha W. '57 van C. L. Bos, 63 p. Klasse C, markeerwedstrijd alle leef tijden: 1. Ritana 39 p., 2. Handy van Varenhof, 36 p., 3. Don vom Wesertor, van dr. A. H. ten Cate, 35 p. Klasse D, schoonheidswedstryd, 1. Handy van Varenhof, 2. Don vom We sertor, 3. Andy vom Birkenkopf van C. de Landgraaf. Prijs voor de beste beroepsdresseur 1. en 2. J. de Kruijff en E. J. Geitenbeek. Prijs voor de beste amateur-dresseur Zwemfeest Poelmeer Zaterdagmiddag werd diploma-zwem men gehouden door het bestuur van de zwemvereniging Poelmeer, welk ge beuren werd omlijst met afstand- zwemmen, bestaande uit prestatietoch ten van 500 en 1000 m. Voorts ver leende de KoNeGro Boys uit Leiden belangloze medewerking Dit gezel schap heeft aller bewondering afge dwongen door hun prestaties op „het droge'". Een herhaald a pplaus be wees, dat de aanwezigen het gebodene wisten te waarderen. Bij het diplomazwemmen verwierven het diploma A: Jeannettle Datema, Li lian Borgerding, Tine Beumer, Thea Houweling, Dirk van Driesten, Cobie Versteeg, Joanne Venema, Fransje Smit, Gertjan Groothuis, Ria Hoógervorst, Ag nes van de Brink, Wim Kok, Martje Stein, Joyce Schra, Liesbeth v. Steenis, Martien Vosmoer, Willy den Admirant, Nellie van der Voort, Tjabbe Broekema, Marianne Kranenburg, Ripke Johan, Sirksma, Lenie dte Wit, Jan Betram, Klaas van Leeuwen, Lex Baldal, Mary de Boer, José Kriek, Joke van Leeuwen, Gerard de Jong, Carla v. d. Meer, Ma rijke v. d. Kaay, Hans Slavekoorde, Joke v. d. Heide, Jan v. d. Heide, Dia de Koning, Johanna Hendrika Jeanneete Cornelia Roosen, Jetty Reinink, Mar griet, Bots, Gerard Dofferhoff, Merel Olthuis, Han van Driel, Liesbeth de Ko ning, Kitty Longers, Johnny Longers, René Snle, Sabina Lekkerkerker, Dineke Boekkoi, Robbert Macovich, Rutger Jan van Woerden, Eddie Jungslager, Nan- neke Siepkens. Ellen Struick, Yvonne Schellingerhout, Tineke Harmsen, Peter Mantl, Nellie v. d. Voet, Just de Best, Jannie Veenstra, Jeanette van Veen, Willy ten Have, Annelles van Oyen, Ri- na Rutten, Emmie Vroom, Ria v. d. Lin den, Iteke Snieder, Henny de Boer, Jan Juffermans. Jan Hein de Jong, Mariëtte Brands, Sip Wielinga, Annelies Gijbeis, Lieuwe de Jong, Lida Vink, Ineke Schef- fers. Wik van den Berg, Freddl Ger- lach, Ad Dusee, Margot Kloek. Wouter Rij, Hans Bladergroen en Ria Roden- huls. Het B-diploma verwierven Joop Van der Voet. Riet Datema, Herman Groot huis, Maartha Dankmeyer, Gustaaf Driesten, Jan Willem Rikkers. Henk Rooseboom. Willem Michon, Riet Juf fermans. Beppie't Jong. Coby Mulder, Mieke Padberg, Phill Korthoff en Ivon- ne Hartevelt. Bij de 500 meter prestatietocht zün 8 jongens en meisjes, dames en heren aan de start verschenen. Aan allen werd het prestatielint in de Oe'stgeester kleuren uitgereikt. Voor de 1000 m. waren 13 gegadigden en ook dezen hebben deze afstand al len voTbradht. Tydens deze awemsporüprestaties kwam de slagregen neer op de velen op de publieke tribune, maar dit heeft niet nrogen vemmderen, dat er een opge wekte stemdng heerste. Hoe kon het an ders. waar zoveel diploma's of linten konden worden uitgereikt. Drama te Amsterdam Vróuw de hersens ingeslagen Toen het 11-jarig zoontje van een fa- milei aan de Bredeweg in Amsterdam- Oost vanmorgen even na twaalven thuis kwam, vond hij zijn moeder met Ingeslagen schedel onder aan de trap van de woning liggen. Volkomen van de kook is het jongetje naar de buren gegaan, die zijn gaan kijken en de politie waarschuwden. Het bleek dat een 45-jarige bankbediende in de loop van de ochtend met zjjn echtgenote een sterk verschil van mening heeft gehad, dat ontaardde ln een vecht partij. Bij deze vechtpartij heeft de bankbe diende een hamer genomen en daarmee ziin echtgenote de schedel ingeslagen. Tijdens de vechtpartij zijn beiden van de trap gevallen en de politie vond de ruan totaal versuft in de woning zitten en heeft hem gearresteerd. Het 18 be kend geworden, dat de gearresteerde kort geleden uit het ziekenhuis werd ontslagen, na het ondergaan van een vrij zware operatie Bij de vechtpartij is de man door een glazen deur. die bovenaan de trap was. gevallen; hij had zelf ook lichte verwondingen. 1. A. A. Meijer. 2. J. F. v. d. Eerden. De prysuitreiking had plaats by het jachthuis Swaardeling, Den Haag, in de eerste plaats om dank te betuigen aan Prinses Wilhelmina voor de beschik baarstelling van Haar landgoed. Hij dankte ook het wedstrijdcomité en noemde speciaal de heer C. L. Bos, die een belangrijk aandeel had in de Orga nisatie van de wedstrijd, welke tot spre kers blydschap doorgang vond. De voorzitter van het wedstrijdcomité, mr. C. M. Corporaal, die de prijzen uit reikte, wees op de belangrijkheid van de wedstrijd. Schieten, zei hü, kan een ieder leren, maar jagen is aangeboren en dat is niet mogelük zonder een goed afgerichte hond. FEEST IN HET KERKEHOUT. In het Kerkehout wórdt van 12 t/m. 17 augustus een feestweek georganiseerd door de buurtvereniging. Maandag avond maakt „Excelsior" een mars door de buurtschap en wordt een wielerwed strijd gehouden, dinsdagavond volksspe len en een demonstratie van de Lande lijke Rijvereniglng, woensdagavond een voetbalwedstrijd Wassenaar-Kerkehout en een concert van de Accordeonvereni ging D.V.S., donderdagavond rondgang van de drumband van de Gymnastiek vereniging „Irene" en opening van een fancy-fair met attracties, vrüdagavond fancy-fair, zaterdagmorgen 10 uur ge kostumeerde kinderoptocht, 11.30 uur kinderspelen, 2 uur kindermiddag met opvoering van Hans en Grietje door Hofland. 5 uur prijsuitreiking, 's avonds weer voetbal en fancy-fair. Iedere avond gelegenheid tot dansen. ZENDINGSDAG OP HET LANDGOED „RAAPHORST" TE WASSENAAR. De Classis 's-Gravenhage der Chr. Ger. Kerken hoopt woensdag 17 juli a s. haar jaarlijkse zendingsdag te organi seren op het bekende landgoed" te Was senaar, hetwelk welwillend werd afge staan door H.K.H. Prinses Wilhelmina der Nederlanden. Als sprekers zullen optreden: ds. H. Toorman van 's-Gravenhage, ds. A. Bikker van Zwolle, ds. W. de Joode van Ede, ds. M. W. Nieuwenhuyze van Am sterdam (West), ds. M. 8. Roos van Alphen a. d. Rijn, ds. B. v. Smeden van R'dam <Z.>, ds. H. v. d. Veen, taalge leerde van de Ger. Zendlngsbond in de Ned. Herv. Kerk (voorheen werkzaam op Celebes) en ds. C. v. d. Weele van Leiden. Mej. M. C. Nieuwland van 's-Graven hage hoopt een Zendingsvertelling voor de kinderen te houden. Tydsens de doortocht van de Tour van Valkenburg door Wassenaar op dinsdag 1? en donderdag 18 Juli a.s. is het vanaf 3.30 uur nam. verboden te parkeren op de Duinrellweg, in de Lang straat aan de even züde van de Johan de Wittstraat en aan de even zyde van de Oostdorperweg. Gistermiddag werd in het Konink lijk Instituut van de tropen te Am sterdam de première van de dans- legende Shiwa en Parvati" ge geven door de Indonesische danser Indra Kamadjojo als verteller en de Indiase danseres Mohini Devi. Op de foto ziet men de danser en de danseres, die bij de aanvang van hun voorstelling een offer aan de goden brengén. Mohini Devi woont in het dorpje Kaag. Sibajak heeft motorstoring VERTREKT WAARSCHIJNLIJK VANAVOND Het m.s. Sibajak, dat zaterdagmiddag j.l. met ongeveer 1000 passagiers uit Rotterdam was vertrokken om door het Panamaknaal naar Nieuw-Zceland en Australië te gaan. maar twee uur later wegens motorstoring terugkeerde, zal nu. naar verwacht wordt, vandaag tegen de avond de reis opnieuw aan vaarden. De aanvankelijke verwach ting, dat het schip gisteravond weer zou kunnen varen, is niet verwerke lijkt, omdat de reparatiewerkzaam heden aan een warm gelopen zuiger omvangrijker waren dan in eerste in- tantie werd verwacht. Gedurende de zondag zijn op de kade véle honderden familieleden en beken den van de passagiers nojmaals af scheid komen nemen. Tegen inlevering van hun paspoort kondei de passagiers een zgn. „walpas" krijgen, waarmee zij het schip tijdelijk mochten verlaten en met hun bezoekers Ge stad konden In gaan. (Deze pagina is gedeeltelijk gecorrigeerd). Man onder rangerende tram gedood (Van onze Haagse redactie) Een 66-jarige koopman uit de Fahren- heitstraat te Den Haag. is vanochtend dodelyk verongelukt toen hy met de fiets aan de hand op de Escamplaan achter een rangerende tram langs liep. De tram van lijn 6 reed achteruit, juist op het moment dat de koopman, die daarop niet .verdacht was. passeerde. De man kwam er onder en werd zo ernstig gewond dat hij ter plaatse overleed. BEURSOVERZICHT Aku iets lager Amsterdam, 15 julL Wegens investeringen o.a. het bouwen van een fa'briek, zal d« American Enka, waarvan de Aku een flink aandelen pakket in haar bezit heeft, het dividend passeren, aldus een bericht uit Ame rika. Dit nieuws was vanmiddag iéts meer van invloed op de koers van aan delen Aku dan de zojuist gepubliceerde tweede kwartaalcijfers van het kunst- zydeconcern, die door de beurs els niet ongunstig werden opgevat. De handel in de aandelen was zeer klein en de fluc tuaties van geringe betekenis. Gehan deld werd op een koers van rond 194, tegen vrydag 196. Koninklijke Olies lagen ruim boven Newyorkse pariteit en werden om de f 224.80 gehandeld, ofwel bijna ander halve gulden hoger. Philips kon zich I punt verbeteren. Unilevers trokken aan tot 462, waardoor een half punt winst geboekt werd. KLM wederom iets beter, f 137.80. Van de Scheepvaartwaarden waren van Ommeren zeer vast op 267 als hóóg ste prijs, tegen 261 J.l. vrijdag. Ook Scheepvaart Unies en Van Nievêlt kon den zich 2 punten verbeteren, de ove rige fondsen allen boven het vorig slot. Voor de cultuurwaarden gaven de koersen geen veranderingen te zien. Staatsfondsen wederom iets lager; handel zeer gering. Claims Biliton wer den geadviseerd op f115.(f117. WISSELKOERSEN Amsterdam, 15 Juli Londen 10.62% —10.631s. New York 3.82V8—3.82%, Mon treal 4.01%4.01%, Parijs 1.0840—1.0850, Brussel 7.58%—7.59%, Frankfurt 90.99% 91.04*, Züricfi 87 11%87.16%, Zürich (vr. fr.) 89.15%—89.20%, Stockholm 73.49%—73.54%, Kopenhagen 54.92%— 54.97%, Oslo 53.16%—53.21%., Milaan 61.17', —62.11%, Wenen 14.70%—14.71%. Beurs van Amsterdam Maandag 15 juli ACTIEVE ObLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 88% 88% Grootboek obl. 3% 87 Ned '47 3% (3) 86% 86A Ned '51 3% 90%B Ned *53 3% 88% 88 Ned. '56 3% 88% 8814 Ned. '48 3% 84 83% Ned. '54 3% 84% 83% Ned. '55 I 3% 84 y4 83% Ned. '55 II 3%86% 85% L Ned. '37 3 85% Dollarlng '47 3 93% 93 Investeringscert 3 89 j j 89 ft Ned 62-64 3 89% 89 Cert NWS 59% Indië '37A 3 86% 86 VI Grootboek '46 3 86% ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand. en Ind. B. 45 45% Nat. Handelsbank 102% 103 Ned Handelmy159 159% AJC.U196% 194 v. Berkei's Patent (v) 205 206 Calvé Delft eert. 358% 359% Kon Pap. v. Gelder 191% 193% Hoogovens eert304 304 Milller en Co. NB. 367 367% Ned Kabelfabr283% 285 Philips 2961 298 Philips pref157*1 159 Unilever 461% 471% Wilton Feyenoord 247 248% Biliton 2de rubr. 250 250 Dordtse Petr. gew.1054% 1066% Kon. Petr. (f.20.—) 224.80 225.50 idem (50 A f.20.—) 223.55 224 90 A'dam Rubber 75-% 75A Deli My en (Ver.) eva. 91% 91% HVA 116% 116% Java Cult48 46 Senembah 63 63 Vorstenlanden 29 28% Holl AmerikallJn 182% 182 Java China Paket 172 171 Kon N Stoomb 150 151% Kon Paket Mü 154 155 Stoom vaartmü Ned. 188 189% Van Ommeren eert 260% 266 Kon Rott Lioyd 172 174 Ned Scheepv Unie 167% 169 K.L.M137 138.65 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 90 90L Den Haag 1937 1 3.. 95% Leiden 1947 92 R'dam '37 I-III 3% 89% 89%. Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 99H 99% Premieleningen A'dam '33 3 102% A'dam '51 2% 87L 86 L A'dam '56 I 2% 78 79% A'dam '56 H 2% 99 99% Eindhoven '54 2% 79% 79 Enschede '54 2% 79% 79% Den Haag '52 I 2% 88 87 idem II 2% 87 86% R'dam '52 I 2% 90 89% idem n 2% 87 Utrecht '52 2% 89% 90A NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Amst. Bank 198 198 ELBU eert202 201 Rott Bank 166 167 rwentsche Bank 169 168 Industriële Ondernemingen Albert Heyn 255 B Borneo Sum. Hill). 70% 70 B Ned. G. en Sp. Fabr. 175% 176 Kon. Ned. Grofsm. 103 Internatio88% 90% Rott. Droogdok Mü. 587% 590 rieleman en Dros 15% 15% Ned. MÜ- Walv.vrt. 60% Spoorwegen Dell Spoorweg Mü- 15% 15 B Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 36A Intern Nickel 102% 103% Anaconda 68% 68% Bethlehem Steel 197% 201 Cities Service 70% 71% General Motors 45% 46% Kennecott112% 114% Republic Steel...... 58 58% Shell OU 90 90% Union Pacific 30A 30% Un. States Steel 70% 71% Nog enkele fondsen alt Lelden en omgeving Aandelen VK. 12/7 Edelmet Kon AA 60 Pref w a idem 70 69 Electroias B 346 HoiJ Constructie 378 L Ing our v Buuwnüv 122 Int Kunststof! Ind 38 38% Leidsche Wolspinn 251 250GL Sikkens Laktabr '53 170% 420% Ver Iouwtaoneken 170 172 Wernink's Betonm 82 Van Wük Textiel 84 82%GL

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 9