Stedendriekamp trok in Delft niet veel belangstelling Amersfoort werd Leiden en winnaar voor Delft de aanval van Rose Marie Le Faquin won Grote Prijs der 3-jarigen MAANDAG 15 JULI 1957 Vele ploegen niet representatief Wij zouden waarlijk zwaar overdrijven indien wij beweerden, dat de Delftenaren „warm" zijn gelopen voor de drie stedenontmoeting Amersfoort—LeidenDelft, welke zaterdagmiddag voor de eerste maal binnen de muren van de Prinsenstad werd gehouden. De plukjes toeschouwers, die wij op onze rondgang langs de een ongelukkig eind uit elkaar liggende velden en zalen telden, kon men gerust verwaar lozen. Men gaf kennelijk de voorkeur aan de kermis in de binnenstad en heeft wat dat betreft een fijne neus gehad. Want bijzonder interessant was dit toernooi beslist niet. In de meeste gevallen waren de afgevaardigde ploegen nauwelijks representatief te noemen, terwijl de organisatie buiten de schuld van de Delftse sportraad overigens spaak dreigde te lopen door het meer dan drie kwartier te laat komen van de Amersfoortse afvaardiging. Gelukkig kregen de finales van de gymnastiek- en judowedstrijden, welke 's avonds in de „Tent" in het Agneta- park werden gehouden, nog een goed slot aan dit toernooi. Men kreeg specta culair turnen te zien en vooral de de monstratie van de in Amersfoort wonen de nationale kampioen Klaas Boot aan de rekstok bracht de kijkers tot groot enthousiasme. Amersfoort won de driestedenwedstrijd met een totaal van 17*4 pnt tegen Leiden 13 punten en Delft ll1punt. Leiden slaagde er alleen in de onderdelen volleybal dames en korfbal te winnen. Zwemmen De zwemontmoeting in het „Verlaat" stond wat de sportieve prestaties be treft bepaald niet op hoog peil. Geen der ploegen was, om welke reden dan ook, op volle sterkte naar Delft geko men bij Leiden ontbraken de cracks van de Sleutelstad en dat de ge maakte tijden niet zo best waren, is dus niet te verwonderen. Daarbij kwam nog, dat de Amersfoortse ploeg op vrywel alle nummers veel sterker was dan Leiden en Delft, zodat op de meeste nummers ook het belangrijke element strijd ontbrak. Alleen Theo Hoogveld (Amersfoort) maakte met 1.04 op de 100 meter vrije slag een redelijke tijd. Op de 100 meter schoolslag bracht Hans Dieben het met 1.21.8 niet verder dan een tweede plaats. Corrie Martijn werd op dit nummer voor dames eveneens tweede met 1.32.2. De 1.15.4 van Ankie Epskamp op de 100 meter vrije slag leverde een derde plaats op, terwijl Wim Bergman op dit nummer de 2e en 3e plaats moest delen in 1.07.6. Jaan de Haan werd tweede op de 100 meter rug in 1.17.4. Alleen de 4 x 50 meter wisselslag estafette heren werd in 2.18.6 een Leidse overwinning. Eindstanden zwemmen: Dames: 1. Amersfoort 928 pnt; 2. Delft 994 pnt: 3. Leiden 1010,5 pnt. Heren: 1. Amersfoort 871.9 pnt; 2. Leiden 892.5 pnt; 3. Delft 946.9 pnt. Toaal: 1. Amersfoor 1799.9 pnt; 2. Leiden 1903.0 pnt; 3. Delft 1940.9 pnt. Waterpolo Ook de waterpolowedstrijden gaven niet veel strijd. De speeltijden waren in verband met de tijdnood, waarin men geraakt was, sterk ingekort, zodat de uitslagen nog binnen de redelijke perken bleven. Leiden eindigde hier zowel bij de dames als de heren op de laatste plaats. Dit is niet zo heel erg verwonderlijk als men bedenkt, dat in de Leidse ploeg twee meisjes meededen, die praktisch nog nooit een wedstrijd ge speeld hadden, terwijl de herenploeg bestond uit een combinatie van het eerste en tweede zevental van LZC. Uitslagen dames: AmersfoortDelft 2—0; Leiden Delft 04; Amersfoort Leiden 50. Heren: LeidenAmersfoort 04; Delft Leiden 40; DelftAmersfoort 41. Korfbal Het Leidse twaalftal heeft een prima indruk in de Prinsenstad achtergelaten. Het was niet de sterkste ploeg die onze stad op de been kan brengen. Men had ook nog nimmer met elkaar in dit ver band gespeeld, maar de spelers en speel sters toonden de juiste sportieve menta liteit te bezitten en mede daardoor kwam men spoedig tot een goed geheel. Onze stadgenoten versloegen dar ook eerst Delft met 40 en later Amersfoort met 10, resultaten die er mochten zijn. En daar Amersfoort en Delft tegen elkaar gelijk speelden (22), was het resultaat van de korfbalwedstrijden dus: 1. Leiden; 2. Amersfoort; 3. Delft. Het Leidse twaalftal bestond uit aanval: dames E. Rombouts en M. Nasveld en de heren F. Landesbergen en N. Schouten (allen KNS), midden: dames T. Bey (Ons Eiland) en N. v. Dalsum (Pernix) en de heren J. Karstens (Pernix) en R. v. d. Meeberg (Ons Eiland), verdediging: dames J. NiesingGuldemond (Fluks) en R. Kroesemeyer (Algemene) en de heren H. Filemon (Algemene) en A. Riezenkamp (KNS). Gymnastiek De damesgymnastiekwedstrijden had den een spannend verloop. Na de mid dagwedstrijden paardspringen, even- wichtsbalk, vrije oefeningen en brug, waarbij een redelijk peil bereikt werd had Amersfoort met 379.8 punten een kleine voorsprong op de Leidse dames (378.5) en een grote op Delft (363.9). Het ringenzwaaien en de ensemble oefening moesten dus 's avonds in de Tent de beslissing brengen. Leiden kwam bij het ringenzwaaien voortref felijk voor den dag. Onze vertegenwoor digsters vergaarden 95 punten tegen Delft 92.4 en Amersfoort 92.3 pnt en hadden dus de leiding veroverd. Helaas strooide de ensemble-oefening roet in 't eten. De ploeg van Brunhilde, welke een ritmische oefening bracht, werd belang rijk gehandicapt door de gladheid van de vloer en was bovendien niet volledig waarvoor de jury vier punten van de totaalwaardering aftrok. De ritmische oefening van de Leidse dames werd gehonoreerd met 38.2 pnt, terwijl Amersfoort en Delft respectieve lijk 48.4 en 47.3 pnt voor de ensemble oefening kregen. Door dit laatste resul taat werd Amersfoort winnaar van de gymnastiekwedstrijd. eindigde Leiden op de tweede en Delft op de derde plaats De wedstrijden werden afgewisseld met demonstratie rekstok (heren), vrije oefeningen dames en lange mat heren, waaraan behalve Klaas Boot ook enige leden van het Leidse Excelsior mede werkten. Judo In de kleine sporthal van de Tech nische Hogeschool vonden in de middag wedstrijden plaats voor de lager gegra dueerden. Leiden won met 32 van Delft en bereikte een draw tegen Amersfoort (2—2), terwijl Amersfoort met 21 van Delft won. In de avonduren bracht de heer Hol vast de zwarte banden op de mat. De strijd was ongelijk. Amersfoort bracht twee tweede Dans in het strijdperk, Delft 2 eerste Dans, terwijl Leiden de beschikking had over de eerste Dan Oort en de blauwe band Reek. Onze stadgenoten verloren met 20 van Amersfoort en met 2%0 van Delft. De Delftenaren slaagden er eveneens in met 10 te winnen van Amersfoort. Bonte van Delft was veruit de beste Judoka van deze avond. Het eindresul taat van deze judowedstrijd was, dat Amersfoort en Delft de eerste en tweede plaats deelden met elk 2% pnt en Lei den de rij sloot met 1 punt. Handbal De verrassing in deze stedenontmoe ting was wel de nederlaag, de eerste, van de Leidse heren tegen Amersfoort. De nederlaag was weliswaar klein, 54, maar niettemin verdiend. Zeker, onze stadgenoten waren door de bank genomen technisch beter, doch het enthousiasme waarmede de Amers foortse ploeg van leer trok - soms ging zij in dat enthousiasme, vooral waar het betrof het voorkomen van Leidse doelpunten, wel wat tever, waardoor de wedstrijd in de 2e helft bepaald een onplezierig accent kreeg konden zij bij lange na niet beantwoorden. Daarbij kwam nog, dat de Leidse de fensie reeds in de eerste minuten van de strijd een veer moest laen in de persoon van rechtsback Hoekstra, die het veld met een spierverrekking moest verlaten. De jeugdige invaller Rob van Gurp, deed het niet slecht, maar hij miste vanzelf sprekend de routine om op deze. voor hem bovendien ongewone plaats, voor hoedespeler als hij is. Hoekstra afdoen de te vervangen Maar zelfs met deze handicap, die uiteraard doorwerkte de anders zo regelmatig achter de voor hoede spelende Kagie en Bonte waren nu meer dan hun lief was gedwongen achter te blijven hadden onze stadge noten nog kunnen winnen, wanneer van de geboden kansen de helft was benut. Het schieten was in deze wedstrijd ech ter bar slecht. Al met al is na deze nederlaag duidelijk geworden, dat men in het vervolg zeker de sterkste formatie in het veld zal dienen te zenden om deze stedenontmoetingen, voor wat be treft de heren, in het voordeel van Lei den te beslissen. De Delftse gastheren waren in hun wedstrijden zowel tegen onze stadgenoten als tegen Amersfoort kansloos tegen het grote technische overwicht van hun tegenstanders. Beide wedstrijden gingen voor hun met force cijfers verloren: 512 tegen Leiden en 313 tegen Amersfoort. De Leidse dames gaven in hun eerste wedstrijd aardig spel te zien. Enkele grove deffkingsfou- ten in de eerste minuten van de strijd gaven de Delftse voorhoede de gelegen heid voor een 20 voorsprong te zorgen. Wel waren na die 20 voorsprong onze stadgenoten beduidend sterker, maar verder dan 2 doelpunten kwam de aan val niet, niettegenstaande er kansen te over waren voor een zes, zeven tref fers. De gastvrouwen scoorden nog een maal en dat was voldoende voor de zege, 32 voor Delft. Over de wedstrijd tegen de Amersfoortse dames, die toch waarlijk niet zó sterk waren, zij verloren met 21 van Delft, kan geen goed woord worden gezegd. Voorhoede en achterhoede sta ken elkaar de loef af met slecht plaat sen en vangen. De uitslag werd 143! voor Amersfoort. Commentaar over bodig. Volleybal De Leidse dames vertoonden in hun beide wedstrijden zo'n groot overwicht (zü wonnen die wedstrijden tegen Delft zowel als Amersfoort merkwaardig ge noeg met dezelfde cijfers 1511, 154!), dat gerust van een klasse verschil kan worden gesproken. Op alle onderdelen van het volleybalspel, opvangen, pass, set-up, smash etc. waren onze stadge noten hun tegenstanders royaal de baas. Van strijd, van spanning is dan ook geen moment sprake geweest, al zouden de cijfers waarmede de eerste sets van Delft en Amersfoort werden gewonnen anders doen vermoeden. De vraag was alleen hoeveel punten Delft en Amers foort zouden maken en wat dat betreft deden zij, zoals boven reeds bleek, niet veel voor elkaar onder. De heren echter konden het niet bol werken tegen Amersfoort. Met 158, 154, moesten zij het loodje leggen. Nu dient hierbij even te worden aan gemerkt, dat er kennelijk een misver stand is geweest tussen Delft, Leiden en Amersfoort over de sterkte van de ploegen die voor deze ontmoeting in het veld zou worden gebracht. Amers foort verscheen tenminste met een formatie, waarin verschillende over gangsklasse-spelers waren opgesteld tegenover Leiden en Delft met uit louter le klasse-spelers bestaande teams. Weliswaar wist Delft nog een set van Amersfoort af te snoepen, maar dat ge schiedde met de welwillende medewer king van de Amerfoorters. Twijfel over de uitslag is er niet geweest. De junio ren deden het beter dan de senioren, Leiden won van Amersfoort, in naar onze mening de beste partij van deze gehele ontmoeting, met 1416, 158, 158. en verloor van Delft, 158. 715, 10—15. Het spel van de juniores is stukken vooruit gegaan vergeleken bij hetgeen zij ons in de dit seizoen plaats gehad I hebbende stedenontmoeting met Delft I lieten zien. Als het even lukt, dan zit er i vaart in de aanval en zijn passes, set- i ups en smashes prima. Mentaal zijn zij j echter nog erg kwetsbaar. Daar" de Amersfoortse juniores zich tegen Delft i herstelden van de nederlaag tegen Lei- i den. al heeft het er wel om gespannen, getuige de uitslag 1416!. 16—14!, 15— 12, eindigde de ontmoeting tussen de I juniores onbeslist. Uitslagen volleybal: Dames: LeidenDelft 2Leiden Amersfoort 20, AmersfoortDelft 21. i Heren: LeidenAmersfoort 02, Lei- denDelft 21, DelftAmersfoort 12. Jeugd: LeidenDelft 12, Leiden Amersfoort 2—1, DelftAmersfoort 12. De tafeltennisploegen zowel van Lei den als van Amersfoort lieten verstek WIELRENNEN Swift De vierde rit van de zomer competitie gaf als uitslag: A- en B- klasse, 74 km.: 1. H. van Gent 1.54.22; 2. C. Plasmeyer; 3. P. Otto. C-klasse, 50 km.: 1. H. Grimsbergen 1.22.20; 2. D. Kralt; 3. Ph. Jansen. D-'klasse, 34 km.: 1. N. Kooien 57.20; 2. K. Kasteel; 3. P. Gobtenibos. Dinsdagavond (start 7 uur) aan de Zijl recordrijden over 34 km. Woensdagavond rijden A- en B-klas- sers te Zoeterwoude (dorp) een klasse mentswedstrijd over een afstand van 15 km. Ook de C- en D-klasse rijden daar een afvalwedstrijd. Start 6.45 uur aan de Sdhenkelweg. Te Leimuiden wordt donderdagavond een cluibontmoeting gereden tussen 10 renners van de Bataaf (Halfweg) en 10 renners van Swift. Voor Swift komen uit: D. Wallet. C Plasmeijer., J. van Wetten, A. van Wetten, W. Vreeswijk. A. van Houwelingen. J. de Langen, B. Rijkelijkhuizen, A. du Pau en H. v. d. Laan. Reserves P. Turk. Th. de Vroo- men en A. Hillebrand. Start 7 uur aan het Noordeinde te Leimuiden. KKAATSEN Zaterdag j.l. werd in de Leidse Hout te Leiden een wedstrijd gehouden tus sen leden van kaatsverenigingèn uit Den Haag, Rotterdam en Leiden. De uitslag: klasse A, le prijs: F. van der Veer en J. Dijkstra, beiden te Lei den; 2e prijs: J. Berkenpas te Den Haag en H. Veldstra te Leiden; 3e prijs: De Jong en Van der Veen, te Den Haag. Klasse B: le prijs: F. Ferwerda en H. Dekenga te Rotterdam en Jan de Vries te Den Haag; 2e prijs: T. Koning en J. Slot, Den Haag. en P. Dijkstra, Leiden; 3e prijs: Valk. Bosma en Riemersma. allen J3en Haag. De autoraces om de Grote Prijs van België, welke werden afgelast, zul len-toch worden gehouden. De Konink lijke Belgische Automobiel Club heeft als datum 25 augustus vastgesteld. De races worden gehouden op het circuit van Francorchamps. CRICKET COMPETITIE-UITSLAGEN le klasse A: ACC I (49)—HCC I (128 voor 7); HCC H (199)—VRA i248 voor 8. gesl.)RW (156 voor 9. tyd)—HDVS (183 voor 9, gesl.)draw; VOC (255 voor 4, w.v. W. v. Weelde 113 en Mad- sen 72 n.o.)'Haarlem (134). lste klasse B: Excelsior (64)Quick H. (172 voor 8. gesl.); Quick, N. (201 voor 3, gesl. WjV. J. H. Hagen 108 n.o. en Ingelse 54 n.o.)Kampong (61); Sparta (128)—PW (134 voor 5. gesl.). 2de klasse B: LCC (141, w.v. P. Kan tebeen 104)—VUC (143 voor 6»; HBS II (HO) —Excelsior II (56); HDVS H (227) —'41 Grn Hook (162. 2de klasse E: BMHC (77 voor 5, gesl.) Ajax, L. (74); CVHW (143 voor 6 gesUBW IV (60 voor 7, tijd): draw; VW n (188)—Haarlem II (138). BMHC—AJAX (L.) Ajax verloor de toss en werd naar de wickets gestuurd. Het openingspaar P. Gans en Bouman hield in het begin zijn wicket wel goed op, maar deze wickets vielen tenslotte voor weinig runs. A. Wempe speelde een mooie in nings, doch werd na een persoonlijke score van 31 runs gebowld. Uitgezonderd A. de Goederen met 11 runs. kwam nie mand meer in de dubbele cijfers. Ajax stond voor 74 runs aan de kant, maar gaf toch de moed nog niet op. Aja begon scherp te fielden en het openingspaar van BMHC verdween dan ook snel van de mat. Maar toen kwam captain Elias, die een kansloze 55 runs not out scoorde, waarna men snel op een totaal van 77 voor 5 kwam. Ajax vond het maar beter om te sluiten, om dat er toch geen winst meer inzat. Het is Ajax dus niet gelukt om de derde wedstrijd in successie in winst om te zetten. Bowlingcijfers van Ajax waren: C. Bouman 1 voor 31; B. Spiering 3 voor 27; R. Bogaards 1 voor 8. LCC—VUC Feilloze century van P. Kantebeen LCC, dat de toss won, verkoos eerst te gaan batten. Al vrij spoedig bleek, dat het bowlen redelijk goed was. Er werd dan ook heel langzaam gescoord, wel eens te langzaam. Met, de lunch was de stand 37—2. waarvan J. v. d. Heemst 10. Na de lunch ging het scoren veel sneller, vooral P. Kantebeen met de reeds bovengenoemde century 104 (3 x 6 en 9 x 4) voerde de stand op. Het to taal werd 141 all out. VUC trak hierna naar de wickets met de bedoeling het totaal van LCC te overschrijden en is daarin ook geslaagd, vooral door M. Wiets en H. Wikkevoort. Bij de stand 143 voor 6 werd de strijd gestaakt. Bowlingcijfers G. Wondergem 160, N. den Hoed 551. FLAMINGO'S WON VAN NED. STUDENTEN XI De strijd tussen het Nederlands Stu dentenelftal en dat van de Flamingo's, op het HCC-terrein in Den Haag ge speeld is met 1 run en 3 wickets gewon nen door de Flamingo's. Het Nederlands studentenelftal scoorde 162 all out, waarvan Fischer 30 en Schuur 40. De bowlingcijfers van de Flamingo's wa ren: M. Maas 3 voor 37. H. van Weelde 1 voor 17 en P. Maas 4 voor 35. De Flamingo's scoorden in totaal 163 runs voor 7 wickets, waarvan Stolk 17, Van der Vlugt 53 en Glerum 28. Bowlingcijfers Ned. Studenten team: Van Staay 1 voor 41, Borgers 1 voor 34 en Van der Most 5 voor 36, Om de Zilveren Karivats te Duindigt Enterprise weerstond nog juist (Van onze medewerker) Enterprise, de Franse import, die j.l. woensdag by zijn debuut op Duindigt met Eerenberg* op de sulky, met een 1.22.-km.-tijd een uitstekende indruk had gemaakt, was gisteren voor de strijd om de Zilveren Karwats (voor amateurs) toevertrouwd aan de handen van L. van Harlingen. De start van de hengst was al heel vlot, want in de kortst mogelijke tüd had hij zijn 20 meter handicap over brugd. Spoedig nam Enterprise de leiding over van Peter Spencer, die verder niet meer meesprak. Rose Marie, gestuurd door haar eigenaar Raymakers, bleek zijn hevigste concurrent, vooral toen Quite Heny (G. v. d. Wal) aan de overzijde van de benen kwam. Zeer dicht naderde Rose Marie kort voor de eindstreep Enter prise, doch deze kwam juist op tijd, in 1.22.5 km.-tüd in veilige haven. Quite Heny werd een uitstekende derde. De overigen hadden niet veel te vertellen. Bij de heerrijders, die streden om het Korthals van Schooten Memoriaal, ver raste Miramare (Arts), die op zekere wijze 2 lengten voor Aquavit (G. C. Dek kers) bleef. Columbus (De Mol) werd derde. Roddelaar (Grouwels) belaagde m het tweede deel van de Nisouka-prijs gedurende vrijwel de gehele afstand de leidende Hykala 0v. d. Kraats). Toen Grouwels kort voor de eindstreep zijn aanval deed, moest Hykala niet alleen de eerste plaats prijsgeven, doch werd ook nog voor de tweede plaats geklopt door de fel spurtende Clemenceau. De uitslagen lulden Brother Hanovenprijs: 1. Vlieger D (Jp 'de Vlieger) (1.28.7); 2. Urië'l: 3. Unole j Mars; Tot. Wl. f 2.50; pl. f 1.40; f 2.00, 1.50; J gek. f 5.50; cov. f 6.80. Parislenprijs1. Vaja Con Dios (H. C. ten Hagen) (1.28.7); 2. Urban HOllamdia: I 3. Ta-ky Erebus; Tot. wi. 3.90, pl. 2.10, 1.70 i 2.80; gek. 9.40; cov. f4.00. I Messidorprijs: 1. Uriante (M. Vergay) (i.27.3); 2. Strange Story 3. Rosa Dear; i Tot. wl. f2.40: pl. 1.50; 2.20; gek. 5.20; cov. I f4.00. Catumes Erebusprljs: 1. Rentlmus (J. i Ham) (1.25); 2. Toonvel D; 3. Railiph Ere- j bus Tot. wi. f4.(stal) pl. f2.50; 1.70: I 3.50. gek f 6.60. cov. f 3.20. De Zilveren Karwaitsprijs: 1. Enterprise (J. L. van Harlingen) (1.22.5); 2. Rosa i Marie; 3. Quite Heny; Tot. wi.: f 1.70. pl. f 1.10, 120. 1.20. gek. f3.00 cov. f3.10. Veratonka (Kooyman), die in de eer ste draverij het veld lange tijd de weg wees en die na een baanronde dicht op de hielen werd gezeten door Vlieger D (Jan de Vlieger), verspeelde haar kan sen aan de overzijde door een galop pade. Eenmaal aan het hoofd was Vlie ger D niet meer te kloppen en hij zege vierde in 1.28.7 km.-tijd. Een goede ver richting leverde de debuterende Uriël (M. Vergay), die met 0.2 sec. verschil zeer dicht op de winnaar eindigde, met Uncle Mars (W. Leeuwenkamp) als derde. Vaja Con Dios (Ten Hagen), in de Parisien-prijs met 25 meter ontheffing gestart, won deze koers zonder één mis pas op zekere wijze. Traviata (Ham) volgde haar aanvankelijk op de voet. maar toen deze fouteerde, nam Geersen met Urban Hollandia de aanvallende taak over. De 50 meter, die deze aan Vaja moest geven, bleek echter juist iets teveel en Urban kon wel naast, maar niet voorbij de leidster komen. Voor Taky Erebus (Hof) was het een knappe prestatie om in een veld van 12 paarden als derde te eindigen vóór Tilda O. De Messidor-prijs had door een aan rijding, veroorzaakt door een galoppade van Sofien B in de achterhoede, waar door vier paarden (Urania, Rascal Ha nover. Postduif je K en Sofien B) ten val kwamen en Scita Donum en Rosa B moesten worden ingehouden, een onre gelmatig verloop. Echter niet wat de winnaar betreft, want Uranie (M. Ver gay) had na enige galopsprongetjes re soluut de leiding genomen en ging over het 2500 meter parcours naar een feil loze 1.27.3 zege. Strange Story (T. v. d. Veen) en Rosa Dear (v. d. Berg) wer den resp. bweede en derde. Voordat Postduif je K, d'ie rijderloos aan de haal ging, gegrepen werd, had deze als sluit stuk nog een solonummer van ruim 6 km. ten beste gegeven. Rentinus (Ham) bracht een verras sing in de Calumet Erebus-prijs, waar in de favoriet Tarantella faalde. Van de kop vertrokken hield Ham zuinig de reling en hoewel Smit met Toomel D in de eindstrijd nog alle moeite deed het resultaat in zijn voordeel te wijzigen, schoot hij zichtbaar in kracht tekort. Weer was Hof. nu met Ralph Erebus, een verrassende derde vóór Reyland. Vier rennen prijkten op het pro gramma, waarvan de Grote Prijs der 3-jarigen, betwist door 3 paarden van entrainement Delbrassinne en 3 van en- trainement Riem, een verrassing bracht door de zege van de veel verbéterde Le Faquin (A. v. Dijk), die samen met Aus trian Gold lang de pace had aangege ven. Austrian Gold viel terug, maar Le Faquin bleef de situatie gemakkelijk met vele lengten meester, doch de Derby winnaar omet (Delbrassinne) moest kort voor de eindstreep nog mét een hals de tweede plaats afstaan aan Kil- lalane (v. d. Kraats). De Nisoukaprij's was voor de grote favoriet Faustinus (Delbrassinne), zij het na hevige strijd met Rolling Norton (v. Deuren), die met een hals geklopt werd, en met Le Tunbulant (Van Dijk), die een halve lengte achter bleef. GYMNASTIEK Succes voor Brunhilde De Damesgymnastiekvereniging „Brun hilde" heeft gisteren deelgenomen aan nationale wedstrijden te Heemstede, welke werden gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Stich ting Heemsteedse Sportparken, georga niseerd door de Kennemer Turnkring. De Leidse dames behaalden met een baloefening een le prijs, terwijl zij met een ritmische oefening eveneens een le prijs verwierven. In de totaaluitslag kwamen zij uit de bus met een le prijs, t.w. een gouden medaille voor de ritmi sche oefening en een 2e prijs, t.w. een zilveren medaille voor de baloefening. BRIDGE Nederlandse ploeg voor Europese kampioenschappen Nederland zal bij de Europese bridge- kampioenschappen. welke van 20 tot en met 31 augustus te Wenen worden ge houden, vertegenwoordigd worden door de heren H. W. Filarski, Kokkes, mr. C. Kaiser (allen Amsterdam), ïr. B. Kaiser (Utrecht), M. Cats (Amsterdam) en mr. G. Kramer (Utrecht). Het Nederlandse damesteam bestaat uit mevr. Akkerman en mevr. De Waart (beiden Den Haag), mevr. Van Veenen- daal en mevr, Westerveld (beiden Am sterdam) en mevr. Knoek (Den Haag). De rennen: N'i>saukaprijs le deel1. Paiusfcimius (F. Debnaestane) 2. Rolling Norton; 3. Le Tur bulent; Tot. Wl.: f 1.80; (stal) pl. f 1.10: 1.30, 2.10, gek. f2.80; cov. f3jl0. Grote Prijs der 3-jarigen: 1. La Faquin (A. W. vam Dijk); 2. Klllalane; 3. Cornet; Tot. w-i.: f7.10; pl. 2.10; 2.10, gek. f29.00; cov. f 3.90. Korthals van Schooten Memoriaal. Voor amaiteurrijd'ers1. Miramare (B. J. J. M. Arts) 2. Aquavit; 3. ColumbusTot. wi.: f5.90; pl. f4.70; 2.60. gek. f 17.00 cov. 3.20. Nisoukaprljs 2e deel; 1. Roddelaar (A. Grouwels); 2. Clemenceau; 3. Hykala; Tot. wl.: f6.10 (stal); pl. f2.10 2.20. 1.80; gek. fl'8.80; cov. f4.10. Totale omzet f 143.042 50 Koersen Alkmaar De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen lulden: Vakantieprijs: 1. Vaandrig (K. Wouid- stra) (1.38); 2. Virtus Bond; 3. Vera M.; Tot. wi.; f6.20, pl. f 1.90; f2.40; f2.10, gek. f25.10. cov. f 10-70. Bossenprijs: 1. Victor Emanuël (A. R. Nottelman) (1.30.8); 2. U. Diena; 3. Vina van Barice. Tot. wi. f 1.40. pl. f 1.40; f7.50; f2.40; gek f5.40; cov. f24.70. Heideprijs; 1. Woelewaal S. (J. Wage naar jr) (1.45.7); 2. Wllma Zora; 3. Wilna van Oranje; Tot. wl.: f5.20; pl. f2.40; f3.40; gek. f 13.90; cov. f6.50. Duinenpijs: le af'd.. 1. Tjiftjaf S (N. Oosting) (1.29.8); 2. Uitloper; 3. Truax Scott; Tot. wi. f 12.70; pl. f4.10; f 1.80; gek. f 12.80; cov. f4.70. Strandprijs; 1. Sonja Belwin (A. S. Tes- selaar) (1.28.8); 2. Guelie Veine; 3. Oe hoe S; Tot. wi. f2.60, pl. f 1.50, f4.30, f2.30; gek. f8.20; oov. f 13.50. Polderprijs; 1. Sally Harvester D (B. Dapper) sr.) (1.24.8); 2. Par tout; 3. Op- veger; Tot. wi. f29.pl. f4.40; fl.80" f 2.40;; gek. f 43.50; cov. f6.50. Relgerbosprijs: 1. Rla OlivieT (A .S. Tes- seflaar) (1.24.7); 2. Pretty Boy; 3. Naroiso van Zora; Tot. wi. f 2.pl. f 1.20- f 1.30; gek. f2.80; cov. f2.70 Wandeltngprijs1. Shadow (J. M. Lu- gles) (1.27.9); 2. Torero; 3. Rose Axworthy G; Tot. wi. f 17.60; pl. f3.50; f 1.60; f3.50; gek. f 17.60; cov. f 5.90. Duinenprijs 2e afd.: 1. Taibor Harvester D (E. Dapper jr.) (1.30.7); 2. Rosita; 3. Tru- del Hollandia; Tot. wi. f2.pl. f 1.30; f 1.80; gek. f6.70; cov. f4.80. Totale omzet f 80.260.50. Sportsplintcrs De verwondingen, die Bill Lomas bij de training van de Asser TT opliep, zijn achteraf erg meegevallen. Zo zelfs, dat hij zaterdagochtend het Wilheimi- nazieken'huis in Assen kon verlaten om per vliegtuig naar Italië te reizen. De Duitser Rolf Amfaldern is vrijdag al naar huis in Siegen vertrokken, zodat alleen de Nederlander Gerrit Du- pont nog in het ziekenhuis verblijft. De Rotterdamse sdhermster Nina Kleyweg heeft tijdens een florettoer- nooi te Brussel een fraai succes geboekt door op de eerste plaats te eindigen. Met 7 gewonnen partijen in een finale poule van 8 schermsters. ongeslagen dus, bezette zij de eerste plaats. De Belgische mevr. Piedfer werd tweede met 5 ge wonnen partijen en Mary Meier—Van der Sluis, eveneens uit Rotterdam, ein digde op de derde plaats met 4 gewon nen partijen. Een moment uit de strijd om de Grote Prijs der 3-jarigen op Duin digt. Winnaar werd Le Faquin, die op de foto reeds het veld leidt. ATLETIEK Rus Stepanov verbetert wereldrecord hoogspringen De Russische atleet Jury Stepanov heeft tüdens de atletiekwedstrijd Le ningradHelsinki het wereldrecord hoogspringen met 2 cm. verbeterd. Hij kwam met zijn tweede poging tot 2.16 meter. Het officiële record staat op naam van de Amerikaan Charles Du mas, die op 29 juni van het vorige jaar te Los Angelos 2.14 meter sprong. Tijdens de receptie van de jubile rende „Zwaluwen" heeft bondsvoorzit ter ir. H. Hopster medegedeeld, dat de heer F. G. Triebei benoemd is tot bondsridder van de KNVB. De heer Triebei is thans secretaris van de „Zwa luwen", maar heeft in het verleden deel uitgemaakt van de keuzecommissie van de bond. Uitvoer naar V.S. op recordhoogte Nederlandse produkt te hoog in prijs In het jaarverslag over 1956 van de Nederlandse Kamer van Koophandel voor Amerika wordt medegedeeld, dat de Nederlandse export naar de V. S. in 1956 met 75 miljoen gulden is geste gen tot 671 miljoen gulden, een toene ming van 12& hetgeen belangrijk hoger is dan de algemene exportstij ging, welke 6% bedroeg. De teruggang, welke de export naar de V. S. geduren de de laatste twee jaar te zien gaf, werd hiermede ruim gecompenseerd, waardoor een recordhoogte werd be reikt. Het blijkt echter uitermate moeilijk een bescheiden omzet uit te breiden niet tegenstaande het enorme opnemingsver mogen van de Amerikaanse markt. De oorzaak hiervan ligt in het feit dat de verkoop krachtig dient te worden gesti muleerd, waarmee echter relatief hoge kosten zijn gemoeid, welke alleen verant woord zijn, wanneer relatief grote kwan titeiten kunnen worden geleverd. Aan de hand van de ervaring, verkre gen bij de exportbevordering naar de V.S. krügt men wel eens de indruk, al dus het verslag, dat het Nederlandse produkt te hoog in prijs ligt vergeleken met de gestandaardiseerde massaproduk- ten. Voor de Amerikaanse markt dient men zich voor bepaalde produkten meer in te stellen op een gestandaardiseerd massa-produkt van goede kwaliteit met behoud evenwel van het eigen cachet, waardoor het zich van gelijksoortige pro dukten onderscheidt. Landbouwer bestal gastheer Een 23-jarige landbouwerskneoht uit het Westland is door de Haagse recherche gearresteerd wegens diefstal van f.400.—, een gouden zegelring en een horloge. De man had iemand in Den Haag leren kennen, bij wie hij reeds enige malen had kunen eten. Toen hjj weer een keer was uitgenodigd en hoor de, dat de gastheer en zyn echtgenote na de maaltijd hun zöeke dochter zou den gaan opzoeken, zorgde hij ervoor de reservesleutel van het huis in handen te krijgen. Hij bracht zijn gastheer weg en nam daarna de eerste bus terug naar huis, waar hij gastvrijheid had genoten. Rustig sneffelde hij rond. Veel -vreugde van dit wederrechtelijke bezoek had hij echter niet. want reeds enikele dagen later greep de politie hen* dn zijn kraag. Van de gestolen f.400.had hij nog 100 gulden op zak. Organist Jan Zwart te Zaandam herdacht Voorafgaande aan een herdenkings bijeenkomst in de Oude Kerk te Am sterdam. is zaterdagmiddag op de Alge mene Begraafplaats te Zaandam een krans gelegd op het graf van de Zaan- damse organist Jan Zwart, die op 13 juli 1937 op 60-jarige leeftijd overleed. Kransleggers waren ds. A. J. Kret, Ned. Herv. predikant te Krimpen aan de IJssel en de organist Feike Asma uit Den Haag. Voor de kranslegging werd een bijeenkomst in de aula op de be graafplaats gehouiden in aanwezigheid van de weduwe C. Zwart en haar kin deren. Een zoon, de heer Jaap Zwart, bespeelde het orgel. Nadat ds. Kret de verdiensten van de overledene als orga nist en mens had geschetst, werd de krans naar het graf gedragen. WESSEL ILCKEN OVERLEDEN In het Academisch Ziekenhuis te Utreohit is de 32-jarige Wessel Ilcken overleden. Hy was Nederlands kam pioen waterskieën en een bekende jazz musicus. GEEN BELANGSTELLING Een 15-jarige scholier heeft dinsdag jl. op het IJsvogelplein in Den Haag by een vuilnisemmer in een oude doos met potjes en busjes een glazen pot. gevuld met gouden tientjes gevonden. De po litie ging op onderzoek uit, informeerde eens bij de bewonprs van het plein, maar vond de eigenaar of eigenares niet. Men wacht nu maar af of er nog iemand zijn tientjes zal komen op halen....

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 8