Er vielen geen doden een groot wonder en dat was Aclit van Njord zegevierde op de Alster hij Hamburg Vier renners naar ziekenhuis Ada de Haan egaliseerde eigen wereldrecord 200 m. schoolslag Putten militair op de weg MAANDAG 15 JULI 1957 Internationale motorraces te Zandvoort Internationale motorraces te Het mag gerust een wonder genoemd worden, dat tijdens de inter nationale races op het circuit van Zandvoort geen doden zijn gevallen. Tot tweemaal toe ontstonden massale botsingen en valpartijen, waarbij vooral die in de 350 cc klasse het ergste deed vermoeden. Maar ge lukkig voor de betrokkenen vielen de verwondingen gezien de om standigheden nogal mee. Onze landgenoot Rehorst brak tijdens de race in de 350 cc klasse een been, de Engelsman Tostevin werd met een hersenschudding opgenomen en in de eerste manche van de zijspanklasse moesten de Fransman Beauvais en Jan van Gelder, de zijspanpassagier van Harm van der Wal voor een onderzoek naar het ziekenhuis overgebracht worden. Er steeg een kreet van ontzetting op, toen de duizenden toeschouwers op de hoofdtribunes vlak voor zich, kort na de start van de 350 cc klasse, de baan, waar zij gaat klimmen naar de Hunzerug, in een slagveld zagen veranderen. Hoe het precies in zijn werk ging kan niemand zich herinneren, zo snel ge beurde het. Maar na een reconstructie kwam de politie tot de conclusie, dat de Engelsman Tostevin met zijn linker voetsteun de tegelrand langs de baan ge raakt moet hebben. Hij schoot tegen Hallmeier op, die dwars over de baan vloeg en omdat het veld zo kort na de start vrijwel nog compact was, was een massale botsing niet meer te vermijden. Over de gehele breedte van de weg bot sten motoren, die zo gauw geen uitweg meer konden vinden, tegen elkaar. Tos tevin lag midden op de weg en werd door een collega overreden. In totaal waren zeven renners bij deze valpartij betrokken, op zichzelf ook al een won der, omdat elf renners wel een weg vonden door dit inferno. Dat Hallmeier, Anderson, Collot en Swart geen schram metje opliepen was eveneens een mira kel. De Zwitser Strub kon zelfs nadat hij weer op de been gekrabbeld was, door rijdenhet was onbegrijpelijk. In de eerste manche van de zijspan nen waren de op sensatie belusten ook al aan hun trekken gekomen. In de eerste ronde, toen het veld nog vrij dicht bij elkaar over de Hunzerug schoot, maakte de Paryzenaar Marcel Beauvais door onopgehelderde oorzaak een halve pirouette over de weg en werd in volle vaart door de achter hem komende Zweed Bertil Persson en onze landgenoot Harm van der Wal geschept. De Duitser Aschauer omzeil de de ravage en kwam in de berm van de weg terecht. Beauvais kreeg ver moedelijk een ribfractuur en de zij spanpassagier van Van der Wal, Jan van Gelder, klaagde over pijn in de schouders. Even later eindigde het duel aan de kop tussen de Duitser Schneider en de Zwitser Camathias, omdat de Duitser de Tarzan bocht veel te ruim nam en op i dezelfde plaats, waar Jaap Kaspers vrij dagmiddag bij de training een schuiver had gemaakt, in het zand bleef steken. Al deze voorvallen drukten hun stem pel op deze dag en de toeschouwers hiel den hun hart vast toen in de laatste race in de 500 cc klasse de Frans man Jacques Collot in de bochten door de nauwste gaatjes kroop om de snel lere BMW van Ernst Hiller voorbij te komen. Het enige rustpunt was dan ook de demonstratie door de leden van de Vete raan Motoren Club. wier soms een halve eeuw oude vehikkels ze genoeglijk kreu nend en rokend over het circuit kropen. En dan te bedenken, dat onze voor ouders bij het zien van deze „snelheids monsters" de benen namen PURE SNELHEID De liefhebbers van pure snelheid kon den na afloop tevreden zijn. Behalve in de 350 cc klasse sneuvelden in alle klas sen de bestaande ronderecords. De olie vlek, ontstaan bij de massale botsing in de eerste ronde van de 350 cc klasse, waardoor de rijders in de overige ze ventien ronden op deze plaats langzaam moesten rijden, zal er wel de oorzaak van zijn, dat Hallmeier's record van 1956 onaangetast bleef. Bij de halve liters vielen twee duels te genieten. Dat tussen Ernst Hiller en Jacques Collot, door de Duitser met een halve seconde gewonnen, en in de mid denmoot tussen Priem Rozenberg en Kees Koster, die precies hetzelfde spel letje speelden met de Nederlandse titel als inzet. In de voorlaatste ronde kwam Kees Koster weer eens voor Rozenberg door, maar op het laatste rechte eind gaf de Maastrichtenaar vol gas en spoot langs Koster, die met een meter ver schil geklopt werd. In de 350 cc klasse was het plezier er na de massale botsing aan het begin van de Hunzerug van af. Noel Mc Cutcheon bevocht hier een goede zege op Roland Heek. Bij de kwartliters zorgde Gunter Beert voor de verrassing, omdat hij er in slaagde uit zy'n Adler na de vierde ronde de 5 seconden voorsprong op Hallmeiers NSU te persen, die tenslotte de doorslag gaven. Zoals tijdens de training voorspeld, waren de Oostduitse MZ's in de 125 cc klasse heer en meester evenals in Tub- bergen. Ernst Degner „won" deze op tocht vóór zijn stalgenoten Horst Fug- ner en Werner Musiol. In de zijspanklasse tenslotte was ook al geen sprake meer van strijd, toen Schneider in de derde ronde van de eerste manche uitviel en de Zwitser Ca mathias onbedreigd ook in de tweede rit naar de zege reed. UITSLAGEN 125 cc klasse, 12 ronden, 50.316 km: 1. Ernst Degner, Oost Duitsland, met MZ, 24 min 56.3 sec. gem. snelheid 121.048 km/u; 2. Horst Fuegner, Oost Duits land, met MZ, 25 min 12.8 sec. gem. snel heid 119.742 km/u; 3. Werner Musiol. Oost Duitsland, met MZ, 2ö min 31.6 sec; 4. Gé van'Bockel, Nederland, met Ducati 25.56.3. 250 cc klasse, 15 ronden, 62.895 km: 1. Beer (W-Dld) met Adler, 29.29.8 (gem. 127.943 km/u); 2. Hallmeier <W-Dld) met NSU 29.35,6 (gem. 127,520 km/u)3. Thalhammer (O-Dld) met NSU 29.40.6 (gem. 127.167 km/u); 4. Fuegner (O-Dld) met MZ 29.43.4 (gem. 126.955 km/u); 5. Kassner <W-Dld) met NSU 29.54.6; 6. Roland Heck (W-Dld) met NSU 29.58.4; 7. Lohmann (W-Dld) met Adler 29.59.6; 8. Drikus Veer (Ned.) met NSU 30.39.0; 9. Piet Bakker (Ned) met NSU 30.47.1. Door als best geplaatste Nederlander te eindigen heeft Drikus Veer beslag ge legd op de titel van Nederlands kam pioen in de 250 cc klasse. 350 cc klasse, 18 ronden, 75.474 km: 1. Mc Cutcheon (Nw Zeeland) met AJS, 35.30.6 (gem. 127.532 km/u); 2. Roland Heck (W-Dld) met NSU 35.47.2 (gem. 126.538 km/u); 3. Klaeger (W-Dld) met Norton 35.58.2; 4. Hempleman (Nw. Zeeland) met Norton 36.17,-; 5. Salt iGB) met Norton 36.39.2; 6. Inserminl (Fr.) met Norton 36.48.2; Op één ronde 7. Van Son (Ned.) met Norton. Leen Rehorst werd Nederlands kam pioen in deze klasse 10 punten. De enige Nederlander, die hem nog kon bedrei gen was Anton Elbersen, doch deze startten niet, zodat Rehorst, die wegens een ongeval de race niet uit kon rijden, toch kampioen werd. 500 cc klasse, 20 ronden, 83.860 km: 1. Hiller (W-Dld) met BMW 37.19.5 (gem. 134.798 km/u); 2. Collot (Fr.) met Norton 27.20.- (gem. 134.774 km/u) 3. McCutcheon (Nw. Zeeland) met Norton 37.43.8; 4. Hempleman (Nw. Zeeland) met Norton 38.26.4; 5. Salt (Eng.) met Norton 38.42.3 6. Huber (W-Dld) met BMW 38.45.2; 7. Rozenberg (Ned.) met BMW 38 56.2. Priem Rozenberg, die als bestgeplaat- ste Nederlander eindigde, legde beslag op de titel van Nederlands kampioen in de 500 cc klass. Eindklassement zjjspanraces: 1. Ca- mathias-Hilmar (Zwits.) 2 punten; 2. Drion-Ingeborg Stoll (Fr.) 4 punten; 3. SnajderSajnovic (Z. SI.) 7 punten; 4. NeussnerEhrlich (Did) 7 punten; 5. StrubWoollett (Zwits.) 10 punten. Camathias verbeterde het ronderecord in deze klasse en bracht het op 124.339 km/u (2 min 1.4 sec). Tijdens zwemwedstrijden te Parijs Nederlandse meisjes boekten succes Vooral de Nederlandse zwemsters hebben zich voortreffelijk geweerd tijdens de internationale wedstrijden, die zaterdag en gisteren in het 50-meter bad „Georges Vallerey" te Parys zyn gehouden. Aan deze wedstrijden om de Grote Prijs van Parijs werd deelgenomen door zwemsters en zwemmers uit Frankrijk, Nederland, België, Italië en Hongarije. De grote vedette zowel op de eerste als de tweede dag was de jeugdige Gooise zwemster Ada de Haan. Zaterdag won zij de 100 meter schoolslag in de schitte rende tijd van 1 min. 21.1 sec., waarmede zij slechts 0.1 sec. onder het wereld record bleef. De limiettijd door de FINA voor dit nummer vastgesteld is namelijk 1 min. 21 sec. Nog beter deed het Nederlandse meisje het gisteren, toen zij haar eigen wereldrecord van 2 min. 52.6 sec. op de 200 meter schoolslag evenaarde .Dit trotse record staat sinds de wedstrijden van 18 mei in Blackpool op haar naam. Doch ook andere Nederlandse meisjes deden van zich spreken. Jans Koster zegevierde op de 400 meter vrije slag in 5 min. 4 sec. Corrie Schimmel had er juist 0.7 sec. langer voor nodig en tikte als tweede aan. De derde plaats was voor de Frangaise Heda Frost in 5 min. 23.5 sec., wel een bewijs dat de beide Nederlandse zwemsters geen gevaar te duchten hadden van haar concurrenten. Greetje Kraan bleef op de 200 meter rugslag met 2 seconden verschil de Hon gaarse Karin Boros de baas. Onze land genote liet de chronometers op 2 min. 44 sec. stilstaan, waarmee zij winnares werd. Jopie Troost (N.) eindigde als derde in de, voor haar goede, tijd van 2.49.1. Tineke Lagerberg sleepte op de 50 m. vlinderslag de zege uit het water in 33.7 sec. Maria Littome-Riczky (Hong.) werd naar de tweede plaats verwezen (34.5 sec.). De 50 meter vrije slag leverde een overwinning op voor Cockie Gastelaars in 29.6 sec. Corrie Schimmel moest te vreden zijn met de vierde plaats (32.1) achter Geleden (Fr.) en Littome-Riczky (Hong.). Jans Koster kon het niet ver der brengen dan de zesde plaats (32.3). Cockie Gastelaars zegevierde eveneens in de finale op de 100 meter vrije slag in 1 min. 5.8 sec. Het werd een gemak kelijke overwinning voor de Schiedamse. Haar naaste concurrente was de Gooi- zwemster Corrie Schimmel, die in 1.09.0 als tweede finishte. Jans Koster (Ned.) eindigde met 1.09.9 als zesde. Greetje Kraan zegevierde op de tweede dag op de 100 meter rugslag in 1 min. 14.1 sec. voor de Amsterdamse Jopie Troost die er 0.6 sec. langer voor nodig had, K. Boros (Hong.) kon het niet verder brengen dan de derde plaats (1.15.2). De Gooi-zwemster Tineke Lagerberg nam ook de 100 meter vlinderslag voor haar rekening. Zij won zonder noemens waardige concurrentie van haar tegen standsters in 1 min. 13.9 sec. Na 50 me ter lag zij reeds aan kop en na het keerpunt liep Tineke steeds verder uit. De Hongaarse Maria Littome-Riczky werd tweede in 1.21.8. Het begin van de botsing op de Hunzerug, waar bij enkele slacht offers vielen. De heren Bij de heren was het alleen Her man Willemse, die een Nederlandse zege voor zich opeiste. Hjj legde de 200 meter vrije slag af in 2 min. 10.3 sec., waarmee hij 1.1 seconde sneller was dan de Fransman Eminente, die tweede werd. Jaap de Jong moest met de vijfde plaats genoegen nemen (2.16.1) en Ver- burgt zelfs met de achtste (2.17.6). Her- ADA DEN HAAN -■ *- De zijspanklasse in de bocht. Om er je hart bij vast te houden man Willemse klasseerde zich tweede op de 50 meter vrije slag in 27 seconden, achter Eminente (Fr.) die 26.8 sec. no teerde. Verburgt eindigde als elfde (28 sec.). De Hongaar Fabian zegevierde op de 100 meter schoolslag in 1 min. 16.7 sec. De Belg Desmit deed er 1.17.5 over en werd tweede voor onze stadgenoot Pe ter Bekkering die met 1.18.8 de derde plaats bezette. Ook de finale van de 100 meter vrije slag bij de heren was voor de Fransman Eminente. Hij noteerde 58.1 sec. Herman Willemse (2e) had er 58.6 sec. voor no dig. Verburgt (Ned.) moest met de zesde plaats tevreden zijn (1.01.3). Op de tweede dag kwamen onze heren niet verder dan derde plaatsen. Peter Bekkering zwom over de 200 meter schoolslag 2 min. 50.9 sec., waarmee hij als derde eindigde achter de Belg Desmit (2.44.9 en de Hongaar Fabian (2.47.7). Jaap de Jong bezette de derde plaats op de 400 meter vrije slag in 4 min. 48.2 sec. De Hongaar Nyeki zegevierde op dit nummer in 4.46.3 terwijl de Fransman Monserret met 4.47.2 als tweede aantikte. Op de 100 meter rugslag kon Jaap de Jong het niet verder komen dan de zesde plaats in 1 min. 12.3 sec. De Frans man Christophe werd winnaar in 1 min. 6 sec. AUTOMOBILISME Twee dotlen bij races te Reims De internationale autoraces te Reims hebben twee mensenlevens gekost. De 30- jarige Amerikaanse, in Engeland woon achtige coureur Hugh Mackay Fraser, die een Lotus bereed, verloor in de laat ste ronde in een bocht de macht over zijn stuur. Hij werd zwaar gewond naar een ziekenhuis gebracht waar hij aan de opgelopen verwondingen bezweek. Fraser vex-ongelukte in dezelfde bocht, waar een jaar geleden de bekende Franse vrouwe lijke coureur, Annie Bousquet, om het leven kwam. Men vermoedt, dat Fraser op een olievlek geslipt is. De Brit Bill Whitehouse was reeds in de tweede ronde verongelukt, toen bij een vaart van 180 km per uur een band van zijn Cooper sprong, de wagen over de kop sloeg en negentig meter verder in een korenveld ontplofte. De onfortuin lijke piloot werd per helikopter naar een ziekenhuis vervoerd terwijl vijftig brand weerlieden de brand in het korenveld trachtten te blussen. Voor de races ge ëindigd waren, is de 53-jarige White house overleden. De race in de formule 1 wagens werd gewonnen door de Italiaan Luigo Musso op Ferrari, in de formule 2 wagens was de Fransman Trintignant de snelste. Hy bereed eveneens een Ferrari. De twaalf- uurs eindigde in een overwinning van de Belgische equipe Gendebien-Frere op Ferrari. VOETBAL Usselmeervogets wint KNVB-beker Zaterdagvoetbal In Zwolle is de finale gespeeld voor de KNVB-beker zaterdagvoetbal tussen Blauw Wit "34 (Leeuwarden) en Ussel meervogels (Spakenburg). De Spaken burgers zegevierden met 40 en kwa men daardoor in het bezit van de beker. De rust was met blanke stand ingegaan. DCG promoveert De beslissingswedstrijd DCGVUC is geëindigd in een 21 overwinning van de Amsterdammers. DCG promoveert door dit resultaat naar de le klasse van de amateurcompetitie. Arie van Vliet Joop van der kampioen Joop van der Putten uit Den Haag is zaterdagmiddag militair wielerkam pioen op de weg geworden. Hjj was evenwel niet de grote man in deze race over 153 km. Dat was de dap pere Utrechtse amateur Ben Theu- nisse, die 80 km. na de start te Woer den uit het peloton vluchtte en bijna 50 km. een kleine voorsprong wist te behouden. Tussen Aarlanderveen en Nieuwkoop werd hy evenwel achter haald door Joop van der Putten en de Amsterdammer Wuurman. Dit drie tal bleef tot de finish in Woerden by elkaar. Van der Putten bleek de snel ste sprinter en hield Theunisse op vier en Wuurman op negen lengte achter zich. Een van de grote favorieten voor deze militaire titel, de Rotterdamse marinier Schalk Verhoef, kwam kort na de start ten val. Wel zette hy een felle jacht op het peloton in, dat hij op één minuut benaderde, maar toen hij opnieuw pech kreeg staakte hij ontmoedigd de strijd. In afwachting van de aankomst van 2. Theunisse (Utrecht); 3. Wuurman de renners werd in de legerplaats Woer den een internationale wielerwedstrijd gehouden voor profs en amateurs. Win naar werd, zoals verwacht mocht wor den, Arie van Vliet. In verband met het feit, dat Arie van Vliet dit jaar afscheid neemt van de wielersport werd hjj ge huldigd door de voorzitter van de Woer- dense wielerclub „Arie van Vliet" en door dr. P. van Dijk, voorzitter van de KNWU. Dr. Van Dijk sprak de hoop uit, dat Arie van Vliet, voordat hij de finitief de wedstrijdsport vaarwel zal zeggan. dit jaar nog eens wereldkam pioen zal worden. De uitslag van het militiare kam pioenschap luidt: 1. Joop van der Put ten (Den Haag) 3 uur 5 min. 35 sec.; (Amsterdam): 4. Van der Horst (Grave) op 50 sec.; 5. Captein (Ermelo) op 1 min. 20 sec.; 6. De Haan (Haarlem) op lmin. 28 sec. werd gehuldigd Wa terpo! o-n i euws In de zware uitwedstrijd tegen OZV heeft de Zijl door een 20 overwinning zijn kampioenskansen aanzienlijk ver groot. Met één punt voorsprong en nog twee wedstrijden te spelen heeft het thans de leiding in de 3e klasse C. Direct na het begin trok OZV, ge steund door een talrijk publiek, ten aan val, maar Plezier stopte diverse felle schoten op uitstekende wijze. Langzaam wist de Zyl zich aan deze druk te ont trekken maar tegen het goed dekkend OZV kreeg de voorhoede geen kans haar spel te ontplooien, terwijl v. d. Kwaak geen geluk met zyn schoten had. Toen kreeg de Zijl een strafworp te nemen, maar door treuzelen ging deze kans ver loren. Kort daarna floot de scheidsrech ter rust. Na de rust viel de Zijl direct fel aan, terwijl OZV niet meer zo snel was als in de eerste helft. Roman kreeg een vrije worp te nemen op het midden veld, schoot hard in de richting van het doel en v. d. Kwaak maakte met een goede doorslagbal 0—1. Even later werd een OZV-speler het water uitgestuurd. Wel kregen Henzing en Bergman nog enige kansen maar het duurde toch nog even eer Bergman, nadat ook Roman met zijn tegenstander uit het water ge stuurd was, met een goed geplaatst schot 0—2 kon maken. Kort daarna floot de scheidsrechter het einde van deze wed strijd. LWV VERLOOR IN BODEGRAVEN In een rommelige wedstrijd heeft LWV het onderspit gedolven tegen BZ en PC 1. De Watervrienden speelden zeer nerveus, omdat de mogelijkheid bestond kampioen te worden. Zonder dat een LWV-man de bal had aangeraakt viel het eerste doelpunt door een boogbal van de midvoor. Direct hier na bracht Cees Stokkel uit een opzwem- bal de stand op 11. LWV kwam zelfs De Hagenaar Joop v. d. Putten gaat als nationaal militair kampioen op de weg door de finish te Woer den. Tijdens internationale wedstryden op de Alster bij Hamburg heeft de Oude Acht van Njord fraaie successen geboekt. Zaterdag wonnen de Leidse studenten met een bootlengte van Trinity (Cam bridge) en de winnaar van het vorig jaar, Hammonia Hamburg, en plaatsten zich daarmee in de finale. In deze eindstrijd zegevierde de Njord- voor té staan met 2—1 door v. d. Wilk. Hierna moest een LWV-er naar de kant, waarna de keeper met een ver schot werd gepasseerd. Vlak voor het einde een doel punt van de Bodegravense midvoor, die hiermede een grove fout van de achter spelers afstrafte. LWV speelt woensdag a.s. tegen AZC 2. Winnen onze stadgenoten deze wedstrijd, dan moet er een beslissingswedstrijd ge speeld worden tegen BZ en PC 1. LWV 2 was ook in Bodegraven en speelde met maar liefst 5 invallers tegen BZ en PC 2. Ondanks dat wisten de Lei- denaars met 6—2 te winnen door doel punten van v. d. Hulst (4x), Kerkvliet en De Kruis. DRIEKAMP LGB Gistermiddag organiseerde de LGB een zwemdriekamp met DWT (Haarlem) en Vliegende Vissen (Alkmaar). Op alle nummers, behalve de 100 m. rugslag en de 4 x 50 m. estafette wisselslag heren, behaalde LGB de eerste plaats. Zelfs een dubbele of driedubbele overwinning op een bepaald nummers was voor LGB geen uitzondering. Er was dan ook geen moment sprake van enige twijfel wie deze wedstrijd zou gaan winnen en de orga niserende vereniging eindigde met ruim verschil als eerste. Bijzonder snelle tijden werden niet gemaakt, al is de 1.10.5 van Loes Zandvliet op de 100 m. vrije slag voor Leidse begrippen toch nog een be hoorlijke tijd. De totale eindstand van deze zeer ge slaagde wedstrijdmiddag was: 1. LGB 2414.3 p.. 2. DWT 2602.0 p., 3. Vliegende Vissen 2742.6 p. Na de zwemnummers werden nog enige vriendschappelijke polowedstrijden ge speeld, waarby DWT zich over het alge meen de sterkste toonde. De uitslagen waren: LGB 1—DWT 2 4—4; LGB (a>— DWT (a) 2—6; DWT 1—Vliegende Vis sen 1 7—1. De heer v. Brussel reikte na afloop de prijzen uit. Acht na een felle strijd met de Berlynse ploeg AskVorwaerts met 2 seconden ver schil. Njord, dat zaterdag de race had ge wonnen in 6.19.6, noteerde in de eind strijd 6.31.7. De beslissing viel om en nabij de 1700 meter, toen onze stadgenoten een enorme spurt inzetten. De Hamburgse Acht van Germania eindigde op de derde plaats. Spaarne Twee won op Rotsee Tijdens internationale roeiwedstrijden op de Rotsee bij Luzern wonnen Britzei en Van Huystee van hot Spaarne het nummer Twee zonder Stuurman voor Seeclub Luzern, Grasshoppers (Zürich) en Krka Sibenik (Zuld-Slavië). De Acht van de Cornell Universiteit (V.S.) won het nummer Acht voor Moto Guzzi (Italië) en Laga (Delft). De grote verassing van deze wedstrij den was de overwinning van Etuf (Es sen) in het nummer Vier met Stuur man. De Duitsers versloegen in een enerverende race de Olympische kam pioen Moto Guzzi. ZWEMMEN Wereldrecords verbeterd te Honolosloe Lorraine Crapp, de Australische vrije slag-zwemster, heeft te Honoloeloe het op haar naam staande wereldrecord 800 meter vrije slag verbeterd en gebracht op 10 min. 24.3 sec. Het oude record stond op 10.30.9, een tijd, die zij op 14 januari 1957 te Sydney liet noteren. Ook de Amerikaanse Nancy Ramey verbeterde een wereldrecord. Zij kwam op de 100 meter vlinderslag tot 1 min. 10.1 sec., waardoor zij 0.9 sec. bleef on der het officiële record van Shelley Mann (VJS.), die op 5 december 1956 te Melbourne 1.11.0 liet afdrukken. Dawn Fraser. het Australische meisje, dat in Melbourne de gouden medaille op het numimer 100 meter vrije slag won, evenaardde het op haar naam staande wereldrecord 100 meter vTije slag. Tijdens de spelen te Melbourne kwam zij tot 1 min. 2 sec., een tyd, die zij ook nu maakte. Lorraine Crapp werd tweede in 1 min. 4.3 sec. De Ameri kaanse Chris Saltza tikte als derde aan in 1 min. 4.9 sec.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7