IPRUINING STOFFEN COUPONS Bevorderingen Rijnlands Lyceum drastisch verlaagde prijzen gedurende slechts 8 dagen tot SO'U Korting Benoeming van nieuwe Russische vice-premiers wordt verwacht MAANDAG 15 JULI 1957 Aan het Rijnlands Lyceum te Wasse naar werden de volgende bevorderingen bekend gemaakt. Bevorderd naar klasse II: Marian van Amerom, Warmond. Mary Joy Aukes, Doortje van den Bent, Chrisjan te Boekhorst, Willemijn Brom, Wieneke Deelen, Ellen Enthoven, Marijke Feen- stra, Katwijk/Zee, Ariane Hornstra, Carla Jaarsma, Arie Kammeraat, Ellen Kolff, Leo Kolff van Oosterwijk, Peter Leeflang, Ellen Mees, Den Haag, Joop Meyboom, Rein Meyer, Bob Moret, Ma rion Ostwald, Ellen Reidt, Evert Jan Riedstra, Georg Schramm, Jan Siere, Leiden, Peter Spaenhauer, Hendrik-Jan van Steenbergen, Leiden, Annemarie Wakkie, Jan Wenneker, Yvon van der Ark, Den Haag, Marijke van den Bergh, Gea Berghuis, Jan Paul Bouland, Oegstgeest, Fenha Dekking, Mieke Die- drich, Erni Gerst, Rien de Groot, Den Haag, Marijke Grootveld, Sandra de Hoop, Jan Cees de Jonge, Harry Keeg- stra, Oegstgeest, Paul Labohm,, Guus Lubsen, Edward Maitland, Anita Molen broek, Rob Morée, Valkenburg, Eefke Nikkels, Kees Van der Pool, Peter Schreve, Hans van der Stok, Yolanda Treep, Gijs Vriesman, Noordwijk/Zee, Ankie van Wessel, Ina Wiersma, Lily Waayer, Marian van Altena, Marijke Atsma, Jan de Best. Katwijk/Zee, Peter de Bruijh, Els Burgeiheister, Henk Gou- looze, Janny Hazelaar, Friso Heybroek, Den Haag, Marian Hillen, Lëon Hue- ting, Katwijk/Rijn, Rineke Huygens, Annelien de Josselin de Jong, Maarten Kerdel, Jan Klein, Marjan Kramer, Guido van der Kreeke, Marijke Kutte- ring, Voorschoten, Marion Op 't Landt, Piet de Lange, Grietje Lanting, Jos Leijerzapf, Eveline Meijer, Kees den Ot ter, Reinier Scheeres, Huib Schouten, Frans Rijnsberg. Afgewezen 3. Bevorderd naar klas III, H.B.S. B: Flits BiCker Gaarten. Martien Boom, Voorschoten, Bart Coelingh, Walter Diedrich, Berend Folkerts, Hans Geer vliet, Wout van Hertum, Wim Huijer, Herman de Jong, Erik Klaasesz, Jan de Kroes, Den Haag, Ruud Leijerzapf, Hans Moser, Voorschoten, Olav Ousso- ren, Ab van der Pol, Joke Roeleveld, Paul Ruys, Jantien Schenderling, Phlip Stenger, Arno Vermaas, Jennie Voeten, Alexander Beelaerts van Blokland, Evert van den Bergh, Marian Bloemen, Erik Dekker, Pitt Donker, Hanneke van Dijk, Hans Haardt, Ben Haasdyk, Yvonne v. Hooff, Like de Jong, Harmen Keiser, Madeleen Kirchmann, Hein van der Meer, Hans van Noortwyk, Xandra Stapff, Jan Kees Steinmetz, Frans Vis ser, Jeen Vonk, Enno Meyer Wiersma, Hubert Will, Menno Aukes, Hubert van den Bergh, Annelies de Boer, Hans de Bres, Voorschoten, Dicky van den Burg, Ed Burgemeister, Joris Frowein, Bouwe de Groot, Den Haag, René Hasekamp, Hoyte van Hoytema, Cocky Lith, Gerrit Jan ter Marsch, Irene Nieuwenhuis, Dick Prins, Ruth Schroder, Mark Syt- hoff, Nora van der Velden, Tom Wenc kebach, Noordwijk/Zee, Onno Wentges, Henri Wiertsema, Voorschoten, Eric Wolff, Klaas Zijlstra, Meinke Zijp. Af gewezen 13. Bevorderd naar klasse IV, HF.S. B: Frans Beker, Oegstgeest, Lo van den Boom, Jaap den Duik, Katwijk/Zee, Jan Jaap Hillen, Piet Klein, Noordwijk/Zee, Karei Leijerzapf, Joost Meijer, Roelof Jan Mulder, Dirk van der Ploeg, Wal raven van Riemsdijk, Noordw./Binnen, Erik van Till, Martijn Venema, Maarten van den Bergh, Ineke Bergen, Oegst geest, Charlotte Bouland, Oegstgeest, Erik Dankmeyër, Oegstgeest, Ronnie Goossens, Anne Marie de Graaf, Ankie Hagens, Oegstgeest, Hanne van Hens- bergen, Theo Lensvelt, Jos Noorder- meer, Han Rotteveel, Oegstgeest, Mey- nardt Scheers, Frank Schreve, Gijs- Willem Stronck, Ray Teixeira, Peter Westerhof, Miel Stenger, Ocsi Bando, Hans Beukers, Henk Bolten, Tom Fos- sen, Robert Hagenaar, Wim Jaarsma, Frits s'Jacob, Dieke Kok, Gerard Lange, John May, Eric Oudegeest, Boudewijn Peters, Héssel Polstra, Tonnie Schou ten, Olga Spreeuw, Henrlëtte Stenger, Gerry Swart, Erik Wernink. Afgewe zen 15. Bevorderd naar klasse V, H.B.S. B Michael Ball, Kees Dijkhuis, Erich Gartner, Oegstgeest, Jaap van Gennep, Frits v. Hoeken, Leiden, Hein v. Horssen. Christl Keers, Han van Kesteren, Louise de Korte, Coen Labohm, Jan van der Meer, Tineke van Meerten, Piet Ooster ling, Rolf Parié, Hans Piekaar, Jan Chris van Ravenswaay Claassen, Mie- neke Wafelbakker, Lodewtfk Wolff, Oegstgeest, Peter Alberda van Eken- stein. Piet van Amerom, Warmond, Eric van den Burg, Pieter Geerlings, Wouter Geirnaért, Oegstgeest, André Hasekamp, Theo Kok, Philip de Korte, Leendert Krol, Voorschoten, Dick Leijnse, Cecil Maitland, Menno Rempt, Dick Schuite maker, Henk Slothouwer, Piet Smith, Henk Stuijfzand. Afgewezen 12. Bevorderd naar klasse V, H.B.S. A: Theo Bremer, Ellen Holle, Hans van c en Houten, Metta s'Jacob, Pieter Ker- del, Ruud Kerkhoven, Liesbeth Lens, en Haag, Mary Looyestein, Paul van er Noordaa, Toos Ouwehand, Hans rot .Oegstgeest, Maarten Schröder, ietje Steeneveld, Tjitske Sytsma, Rob- by Timmermans, Oegstgeest, Hans van de Velde, Niny Warmoltz, Katwijk/Zee. Afgewezen 7. Bevorderd naar klasse III, Gymna sium: Henk van Dijk, Frans van Gun- eren, Kees Heyning, Rob Katz, Elly Teyenveld, Arnout Offers, Marian van denborgh, Daai Prins, Jetteke Rempt, na Schrikker, Boudewijn Schwencke, oggie van der Stok, Henriëtte Timmer mans, Annette van Valkenburg, Nel- iiarie de Vries, Aart Beets, Ineke Bak ker, Wouter Bloem, Claartje Boissevain, -Marian Goelingh, Mattie van der Feltz, Mans Fontein, Leiden, Jan Willem Gos lings, Leiden, Dorothée van Iterson, Jo- sien Kruyt, Noordwijk/Binnen, Johan J aman Trip, Den Haag, Miek de Mees ter, Den Haag, Christiaan Opperheimer, Leiden, Barend Samsom, Noordwijk/Z., Teun Verzaal. Afgewezen 7. Bevorderd naar klasse IV Gymna- um: Mark van den Bergh, Matthee ers, Cobie Fossen, Thyl Gheyselinck, Ter Idenburg, Els Jansen Schoonho- m, Oegstgeest, Maarten Klaasesz, Jan- ?n Van der Knaap, André Lagendijk, n Lanting, Maryke Meijer, Josien euleman, Oegstgeest, Suze Meulendijk, lordwijk/B., Kees Mout, Abele de Ra- Lz, Maarten Riedstra, Janneke Ro ar, Hedda von Schmidt auf Alten- .dt, Eduard Vermeulen, Leiden, Pau müte, Oegstgeest, Alexander van Zalin- n. Afgewezen 3. Bevorderd naar klasse V Gymnasium: ancien Beelaerts van Blokland, Marie- x'aie Birnie, Theo Brouwer, Oegstgeest, e Gartner, Oegstgeest, Marijke Haardt, Lni Jonker, Rutger Kuin, Peter Mait- nd, Geüs van der Meulen, Jan van nhuys, Den Haag, Jan Reneman, :tty Ros, Mariëtte de Serière, Pim irenger, Constan van den Steenhoven, iden, Annette van der Velden, Joost Wijn, Zoeterwoude, Floris Bannier, •uline Feith, Den Haag, Gudrun Ghey- in'ck, Elly de Haan, Den Haag, Steef ogenberk, Oegstgeest. Marion Huy- ns, Kees Jongkoen, Margreet Koeke- kker, Oegstgeest, Gerbrand Muller, idnn, Jaap Querido, Oegstgeest, Olga n Randwijck, Oegstgeest, Helenius Rogaar, Magda van Splunteren, Flip de Vries, Alco Wiersma. Afgewezen 4. Bevorderd naar klasse Vla Gymna sium: Marjo de Boer. Oegstgeest, Anne marie Buitenhuis, Hein Diepeveen, Lei den, Yolanda Fruin, Carla van Gent, Ellen Jens. Hans Locher, Oegstgeest, Liesbeth Mulder, Oegstgeest, Elske Niënhuys Mulder, Bartho van Riems dijk, Noordwijk/B., Roderik van Rech- teren Limpurg, Den Haag, Jaap Vonk, Paul Lagendijk, Willem Six, Den Haag. Afgewezen 5. Bevorderd naar klasse VIb Gymnas- sium: Maluca van den Bergh, Nienke Tedmg van Berkhout, Oegstgeest, Adri Dijkhuis, Herman van Gunsteren, Wim Haasdijk, Til Hilling, Peter Koekebak- ker, Oegstgeest, Iet van Lede, Maarten Rasker, Oegstgeest, Karen Schuit, Ma- rietje van der Stok, Sjoerd Tadema, Ka- tuscha Tellegen. Afgewezen 5. Bevorderd naar klasse lil, Middelbare Meisjesschool: Dorothée Baart, Tineke Faeseler, Willy de Geus, Ellen Halff- man, Den Haag, Marieke de Jong, Oegstgeest, Ninke Klvnstra, Lucie de Koster, Oegstgeest, Lilian van Kregten, Irene Loggers, Lideke Mansholt, Char lotte Montijn, Katrinka Rueb, Nelleke Westerhoff, Tanja Prydekker. Afgewe zen 3. Bevorderd naar klasse IV M.M.S.: Barbara van der Beek, Inger Buiten huis, Evelien Ferguson, Lelden, Ineke van Gent, Tineke de Graaff, Leiden, Carina Hanegraaff,, Ëllie van der Hey- den, Joke de Johge, Cornélie de Kanter, Ineke Lubsen, Marijke Moens, Oegst geest, Barbara Rueb, Corry Smith, Anja Tinbergen, Tineke van Vllsteren, Marian Visser, Marjan Vogel, Francien Vries man, Noordwyk/Zee, Cardien v. d. Berg. Afgewezen geen. Bevorderd naar klasse V M.M.S.: Norah Arps, Oegstgeest, Leny Blokland, Marga van den Brandeler, Warmond, Marianne Coebergh, Ciel de la Court, Beppie Feuth, Connie Gerst, Nicolette de Hoop, Els van Keulen, Lies Lange, Jeanette Langenberg, Marjet Muller, Voorschoten, Maryke Pieterse, Marie- Jeanne Sax, Anneke Schilstra, Riekje Swellengrebel, Oegstgeest, Evelien Ve nema, Inga Venker, Warmond, Wanda Visser, Ellen Waltheer, Den Haag, An nette Warren, Carlyn Zuurdeeg, Noord wijk/Zee, Annemarie van Goch. Afge wezen 1. Conflict in Polen tussen kerk Egypte verwerpt plan van Onassis voor buisleiding WIL DEZE ZELF AANLEGGEN Egypte heeft het plan van de Gi-iek- se reder Onassis om langs de westelijke oever van het Suezkanaal een oliebuis- leiding van Suez naar Port Said te leg gen, verworpen, aldus is gisteren offi cieel in Cairo bekendgemaakt, Hassan Ibrahim, de voorzitter van dé Egyptische economische organisatie, die deze verklaring aflegde, voegde hieraan toe, dat Egypte bezig is aan een nieuw en definitief plan voor 'n buisleiding en hiervoor de medewerking tracht te krij gen van ondernemingen, die olie ver voeren. Pauselijke encycliek tegen materialisme Paus Pius de twaalfde heeft zaterdag een encycliek gerioht tot de Franse kardinalen, aartsbisschoppen en bis schappen ter gelegenheid van 'het feit. dat honderd jaar geleden, naar de Rooms-Katholieke kerk heeft aangeno men, Maria te Lourdes is versohenen aan het herdersmeisje Bernadette. De paus waarschuwt in de encycliek voor ,de vreselijke verzoeking van het mate rialisme". „Het materialisme", aldus de ency- De 23-jarige Utrechtse student in de cliek, „bestaat niet alleen in de veroor- geologie, J. F. Smoor, die met andére deelde filosofie, die de politiek en de studenten van de Rijksuniversiteit in economie van een deel van de mens- de Domstad karteringswerk uitvoert in heid beheerst. Het toont zioh eveneens de Spaanse Pyreneeën, wordt sedert J in de liefde voor het geld en de cultus het begin van deze maand vermist. De van het liefhaam. Het leidt tot verach- Spaanse politie heeft de Utrechtse ting van het menselijk leren en zelfs hoogleraar in de geologie, prof. M. G. j tot de vernietiging ervan voordat het Rutten, die vrijdag j.l. in Torla (in de het lidht van de dag heeft gezien", provincie Huesca) aankwam om zijn studenten te bezoeken, van de vermis- i sing op de hoogte gebracht. Deze heeft via de universiteit de familie van de 1 student in 's-Hertogenbosch ingelicht. Deze karteringswerkzaamhedeii wor- den uitgevoerd in opdracht van de Spaanse regering. Vrijdag j.l. was de student volgens de Spaanse politie tien i wagen vermist. Het gebied, waar gewerkt Waar geen plaatsnaam vermeld is, dit Wassenaar. Utrechtse student in de Pyreneeën vermist en staat op komst? In Polen zyn in toenemende mate aanwijzingen te zien. dat zich een con flict toespitst tussen kardinaal Wys- zyfiski en de regering. Zaterdag verscheen het katholieke weekblad „Tygodnik Powszechny" niet als protest tegen het verbod van publi- katie van een boodschap van de kardi naal. Eerder reeds heeft prof. Zbigniew Makarczyk van de katholieke universi teit van Lublin zich in een rede be klaagd over de onderdrukking van het katholicisme in een aantal scholen. Deze rede werd gehouden in het Poolse Pare- lement. De boodschap van kardinaal Wys- zynski betrof een aansporing, gericht tot de r.-k. geestelijkheid, niet samen te werken met de zogenaamde „Pax"- beweging, de „progressief-katholieke" organisatie van leken, die in het verle den heeft samengzwerkt met de, toen tertijd „Stalinistische" overheid. Griekenland komt op voor Cyprus Het Griekse Ministerie van Buiten landse Zaken heeft zaterdag aangekon digd. dat Griekenland opnieuw de Ver enigde Naties zal verzoeken te Ijveren voor zelfbeschikking voor Cyprus. In het Griekse verzoek zal ook melding ge maakt worden van folteringen, die de Britse strijdkrachten op het eiland zou den hebben uitgevoerd. Het nieuwe verzoek, dat na doorzen ding aan het V.N.-secretariaat zal wor den gepubliceerd, zal vergezeld gaan van een memorandum, waarin beschul digingen aan Engeland zijn vervat. Mutaties in Roemenië Ion Gheorghe Maurer is tot minister van Buitenlandse Zaken van Roemenië benoemd, aldus heeft Radio-Boekarest bekend gemaakt. Hy volgt als zodanig Grigore Preoteasa op, die kandidaat-lid van het presidium van de Roemeense communistische partij en secretaris van het centrale comité van de partij is ge worden. Radio-Boekarest meldde zondag voorts, dat Miron Constantinescu, die een week geleden werd ontslagen als lid van het politieke bureau der Roe meense communistische partij, thans van al zijn regeringsfuncties is ont heven. Donderdag begrafenis van Aga Khan in Assoean GAAT PERZIË SUCCESSIERECHTEN EISEN? Het gebalsemde stoffelijke overschot van de Aga Khan zal donderdag per vliegtuig worden overgebracht van Genève naar Assoean in opper-Egyp- te, waar het dezelfde avond nog ter aarde zal worden besteld. Volgens het Perzische blad „Keihan" zou de regering te Teheran van plan zijn successiebelasting te vorderen van de erfgenamep. van de Aga Khan, omdat deze bij zyn overlijden een geldig Per zisch paspoort bezat. De Perzische regering zou op deze 1 wijze het tekort op de begroting willen I j verminderen! Mevrouw Germaine Vuillier, die de Tevens wordt in de resolutie het ver leiding heeft van de renstal van Prins jarigen uitgesproken, dat Soemoeal de Aly, heeft zaterdag te Geneve verklaard. leiding op zich zal nemen bij de poli dat de Aga Khan zijn kleinzoon tot op- tieke en economische hervormingen in volger heeft gekozen, omdat hy van geheel Oost-Indonesië. I oordeel was, dat het onmogelijk voor Het conges besloot tenslotte tot ver- afdeling Drie ongekende attracties in katoen, kunstzijde en wol 10°/o korting op alle niet in prijs verlaagde artikelen Jeugdcongres neemt het op voor Overste Soemoeal Door een in Noord-Celebes gehouden jeugdcongres is een resolutie aange nomen, waarin wordt geeist dat de af gezette militaire commandant van Oost-Indoneslë. luitenant-kolonel Ventje Soemoeal zal worden gehand haafd als de hoogste militaire com mandant van Noord-Celebes. MARKTBERICHTEN LISSE, 1 2VuM. BloemboQlen-veiiliiing. dlrecpie va-n de Coöperatieve Bloe menveiling H.B.G. wend vrljd'asmiddag de Onder wordt is zeer afgelegen en behoort tot militair terrein, op korte afstand van de j SpaansFranse grens. Als regel trekken de studenten er met zijn tweeën op uit. j Of Smoor ditmaal alleen op onderzoek i is uitgegaan is niet bekend. Lading contrabande bij K.L.M. in beslaggenomen? De douane in Rio de Janeiro heeft za terdag verklaard dat men een lading contrabande, ter waarde van 5 mil joen cruzeiros, in beslag had genomen, die vrijdag door een KLM-vIlegtuig van Amsterdam in Rio de Janeiro was aangekomen. De lading bevatte goud, platina, ju welen. horloges en chirurgische instru menten .en werd in beslag genomen op een vrachtauto van de KLM. tussen het tliegveld Galeao en Rio de Janeiro. Een functionaris van de KLM heeft verklaard dat de vermeende contraban de een transito-zending was. bestemd voor Lima en Asuncion, en niet voor een Braziliaanse bestemming. De lading werd van het vliegveld naar het KLM- kantoor in Rio vervoerd, aldus deze woordvoerder, omdat men de kostbaar heden liever veilig in het kantoor op sloeg dan ze op het vliegveld zelf te la ten wachten op het eerstvolgende vliegtuig in zuidelijke richting. Het Noordhollandse stadje Edam viert feest ter gelegenheid van het 600-jarig bestaan als stad. Het plaatsje heeft zich voor tien dagen in feesttooi gestoken waar van bijgaande fotocombinatie een indruk geeft: een grachtmomentje overdag en bij avond. Arabische infiltratie in Israël Een woordvoerder van het Israëlische leger heeft gisteren meegedeeld, dat drie Arabieren die in de nacht van vrydag op zaterdag Israëlisch gebied waren binnengedrongen, door Israëli sche patrouilles zijn doodgeschoten. Een Israëlische patrouille ving een groep Arabieren op, die in het noorden van de Negeb Israëlisch gebied waren binnengedrongen. De Arabieren open den het vuur op de patrouille, die dit beantwoordde. Hier werden 2 Arabieren gedood. De overigen wisten te ontkomen. In de zone van Gaza werden twee Arabieren verrast door een Israëlische patrouille. Een van hen werd doodge schoten. De Israëliërs leden geen ver liezen. Zeiljacht1 „Waterman" gestrand en vernield Het zeiljacht „Waterman" uit Veere is gistermiddag voor de Walcherse kust bij Biggekerke gestrand en door de zware zeegang volkomen vernield. De „Waterman", een platbodem en voor malige Zeeuwse veerboot, was eigen dom van de heer C. Cranenburgh uit Veere, die het schip voor enkele dagen had verhuurd aan een groep van tien studenten, voor het merendeel afkom stig uit Rotterdam. Als schipper trad op de student Barentse. Vrydag had het volkomen zeewaardige scheepje nog nieuwe zeilen gekregen en zaterdag was de proefvaart tot volle tevredenheid gehouden. De stranding is te wijten aan de grote ondeskundigheid van de opvarenden. Ondanks de hoge en ruwe zee had men vlak onder de kust een anker uitgeworpen met het doel het hoogwatertij van 's middags half vier af te wachten. Door het stampen der boot is de ankerspil losgeschoten, waarna het stuurloze zeiljacht op het strand werd geworpen en in korte tijd grondig werd vernield. Het schip was verzekerd. De opvarenden konden zich met enige moeite in veiligheid brengen en de red dingboot „President J. V. Wierdsma", die ter assistentie uit Breskens was geko men, hoefde geen hulp meer te verlenen. Prins Aly was voor zijn renstal te zor gen en tegelijkertijd zyn plichten te ver vullen als leider van de sekte der Ismai- lieten. werping van de Nationale Raad. welke de vorige week door president Soekarno formeel werd geïnstalleerd. Rondom de veemarkt Vleesconsumptie bleef ver beneden normaal Alleen was de vraag naar baconvar- kens voor export naar Engeland groter. Bedroeg vorige week ruim 17.000 stuks, terwijl 780 ton bacon werd verzonden. Ook vleeswaren en hammen in blik j van de vorige week. meer voor de weidelammeren, doch dit bracht op het vasteland evenzoveel ver lies! Zuiglammeren en eenjarige vette schapen brachten moeilijk de prijzen op zyn momenteel goed gevraagd voor En geland en de Verenigde Staten, maar voor de rest was de toestand op de Vee- en vleesmarkt zeer rustig. De binnenlandse vleesconsumptie bleef ook deze week ver beneden normaal. Het ligt voor de hand, dat de vetwei ders met de bedrijfsuitkomsten van dit seizoen zeer slecht te spreken zijn. Im mers het magere weide-materiaal was dit voorjaar buitengewoon hoog in prijs, Men moet momenteel daartegenover de geweide beesten in verhouding voor lage prijzen afgeven. Beesten van goede A-kwaliteit brengen gemiddeld f. 2,80 f. 2.90 per kg geslacht gewicht op en men kan het risico van langer te laten lopen meestal niet nemen, omdat de kwaliteit dan te vet wordt en nog min der opbrengt. Zeer fijne jonge vlees beesten maakten deze week nog tot on geveer f. 3,20 per kg, maar daarboven hebben we slechts sporadisch zien be steden. De B- en C-klasse varieerden tussen f. 2,55 en f. 2,75 per kg. Engelse koeien, die iets minder binnenkwamen dan de week tevoren, noteerden gemid deld f. 2,50 per kg aan de haak. De export van rundvlees was, afge meten naar voorheen, zeer gering. De prijzen zijn ook in hét buitenland ge daald. De gebruiksveehandel vertoonde even eens een zeer flauwe stemming en ook het guste weidevee werd moeizaam ver handeld. Vette kalveren waren weer ruim aangevoerd en brachten slechte prijzen op. Onze noteringen lagen tus sen f. 1.60 tot in de top f. 2,50 per kg levend gewicht. Nuchtere klaveren ondanks een kort aanbod werden traag en tegen lagere prijzen geplaatst: f. 1,15—f.130 per kg levend gewicht waren onze gemiddelde noteringen. De wolveemarkten kwamen er al niet veel beter af. De handelaren betaalden maandag op Texel pl.m. f.5 per stuk De exporteurs zien in de afzet naar Frankrijk weinig of geen perspectief en wanneer de toestand inderdaad niet verbetert, zal ook deze weiderij onze boeren dit jaar veel geld kosten. Enge land 'toont ook nog weinig interesse voor Hollands lamsvlees, want ontvangt volop uit Australië voor lage prijzen. Het varkensvlees bleef deze week zeer duur en veel gevraagd. Zoals reeds hier boven gezegd, gaan veel hammen naar de fabrieken voor Engeland en Amerika. In de laatste week van juni werd naar deze landen meer dan 1800 ton vleesconserven hoofdzakelijk ham in blik geëxporteerd. De Hollandse blik- ham is daar zeer in trek! De zware vette varkens werden deze week weer moeilijk verkocht. Vleesvarkens bleven gezocht. Mestvarkens en biggen kalm, ongeveer prrijshoudend. De paardemarkt, ondanks minder aan bod, kalm en eerder wat flauwer in prys. eerete veltótng van leverbare bloembollen gehouden. De belangstelling zowel van de zijde van de kopers ala principalen was bijzonder groot. Na een kort welkomst woord ram d'iirecftour D. van Eg kwam de veHtagfldok in beweging. De catalogus omvatote in totaal ©55 num mers .nagenoeg alles werd verkocht voor onderstaande prijzen TULPEN zift 1<2 11 10 Enkele vroege tulp Oram. BrüMant l'l 5.40 4.05; idem Van der Neer 9.80; Bellena 7.40; I'bie lil 5.25 10 4.00 Gele Prins lil 5.76 4.45; Couleur Cardinal 12 11.70 11 8.10; Prins v. Oostenrijk 8.10 8.20 5.60; Grand Due 10 5.05; Dawin Tulp Rosa Marie IB 5.30; Triumph Tulp Glory oi Noord wijk 1<2 5.40: id. Al'berie 5.30; Da-r- wtn Tulp Cote d'Azur 9.20; George Grap- del Tulp Van der Eerden 19 4.50; 11 4.00; pe 11 5.76; Mirjecam IB 9.00; 111 7.00; Men del Krelage's Triumph IE 4.40; 11 4.36; Tu lipa Madame Lefeber IB 14.70; id. Prin- ceps 19 12.90; Dubbele Tulp Scarlet CaT- d;n«Q 19 10.70: Enkele vroege tulip Bril liant StaT 19 10.70 11 5.76; 10 3.70; idem Crown Imperial IB 10.40 111 8.20; Tuflipa Kaufmandana zift 8 3.05. Bijgoed'Ceich/iouu Aut. Major zift 22 f 21.00 tot f 26.00; Muscari's 0.55; Sdilla Sl- blrica zift 9 2.95; ld. zilt 8 2.35; Idem zift 7 1.35; NARCISSENInc. Fotune dm. I 9.00; ld. Mem dn. I 9.50; idem dm. IH 5.80; Inc. din. II 7.20; Peet Aotea dn. I zwaar '10.70; Carlton din. n 6.40. KROKUSSEN: Kimg of the Striped 11/op 1.55; idem 10-111 1.30; idem. 9/10 0.90; Dream 1'0/op 1.20; 9-10 75; idem 8-9 70; idem 7-8 50; Kathleen Parl'ow 10/op 2.©5; idem 9-10 2.10; idem 8-9 95; Idem 7-8 70; Purpurea 11/op 4.50; 10-11 3.05; 9-10 2.35 8-9 1,16; 7-8 80; Waiter Scott 9-10 1.—; Id/em 8-9 60; idem 7-8 50; Remembrance 11-12 2.40 10-411 1.70; 9-10 1J1S. ROTTERDAM, 15 juM. Veema/rkit. Aanvoer in totaiall 111181? Vette koeten en ossen 1163 varkens ©48. Prijs in cents per kg.: vette koeien le kw. 300-315. 2e kw. 260-290, 3e k<w. 260-260 varkens (lev. gew. 182, 180, 178. ROELOFARENDSVEEN .'19 JuM. BloemenveilingWirr ails-Supreme 4-18, Alstroemerla 17-52; Colvillels 16-38; Phlox 17-47; Aohilllus 22-24; Asters 26-28; Leeu wenbekken 20-26; Danl'ia's 50-85; Aspara gus Plumosus 28-68; Sldalola 14-15; La thyrus 3-20; Scablosa 30-48; Liatrix 37- 70. Alulm 20-24; Gladiolen 45-95 per bos; Lelies 1'5-16; Ornlthogalum tl-12» Am. An Jers 2-7 per 6tuk. TER AAR. 13 juM. Groenteveiling: augurken; fijnbastend 50; basterd' 50; grof A 47; grof 1. 37—39; OD 27; E 32? geel 7 per kg. Kroesjlsjefs woorden in Moskon gekuist Verwacht wordt, dat het Kremlin spoedig de benoeming van verscheide ne nieuwe vice-premiers zal bekend ma ken, die, tezamen met minister-presi dent maarschalk Boelganin, een soort „kernkabinet" zouden vormen. De nieuwe vice-premiers zouden in de plaats komen van Molotof, Kagano- witsj, Saboerof en Pervoechin, Malen kof was, na zijn ontslag als minister president, behalve minister voor de Elektrische Centrales, nog slechts plaats vervangend vice-premier en in zijn plaats is reeds een opvolger benoemd. Na de recente ontslagen zijn er slechts twee vice-premiers overgebleven, name lijk Mikojan en Koezmin. De leider van de communistische par ty in de Sovjet-Unie, Kroesjtsjef en de Russische premier, Boelganin, hebben gisteren weer besprekingen gevoerd met Tsjechoslowaakse regerings- en partij leiders. Zij zullen vandaag In Pilsen en Most grote vergaderingen toespreken en vanavond ih Praag de gastheren zijn van de Tsjechoslowaakse regering en de communistische partij op een ontvangst in de Russische ambassade. De Russi sche leiders vliegen morgen naar Mos kou terug. Ook in het afgelopen weekeinde heeft Kroejstsjef weer enkele grote redevoe ringen gehouden, waarin hij onder meer is teruggekomen op de z.g. „schone" wa terstofbom. „Maakt het verschil of men door een schone dan wel door een vuile waterstofbom om het leven komt? De nieuwe Amerikaanse bewering drijft de spot met de pogingen van de mensen om in vrede te leven", aldus Kroesjtsjef. die zaterdag in Ostrava had beweerd, dat men de subcommissie voor ontwa pening van de Verenigde Naties net zo goed een subcommissie van de NAVO zou kunnen noemen. Uitgezonderd de Sovjet-Unie zijn alle landen, die deel uitmaken van deze subconlmissie ook lid van de NAVO: de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Frankrijk en Canada. Hoe kan een ontwapeningsovereenkomst tot stand komen met vertegenwoordigers van landen, waarvan de regeringen niet willen ontwapenen?, aldus de Russische leider volgens een mededeling van het Russische persbureau Tass. Overigens is het deskundigen van Russische aangelegenheden In Londen opgevallen, dat Radio-Moskou en Tass Kroesjtsjef vaak heel andere woorden laten spreken dan hij in werkelijkheid heeft gebruikt. Er moet dus in Moskou een persoon of instantie zyn, die de uit latingen van de partijleider toetst op hun geschiktheid. Deskundigen durven niet te zeggen of Kroesjtsjef zelf. zyn los lippigheid kennende, om dit kuisen van zyn taal heeft verzocht of dat het Krem lin dit eigenmachtig doet. Maar zeker is, dat men de scherpste kantjes van zyn redevoeringen en dat zij er de laatste dagen nogal wat heeft afge vijld.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4