Elk doosje Spencer bevat 20 van de beste sigaretten ter St. Amialiof je aan de Hooigracht 9 bestaat 3 augustus a.s. 450 jaar Kapeletje trotseerde de eeuwen Leiden had primeur van interessante proefneming Diploma-zwemmen in Overdekte Loop der bevolking te Leiden Jubileum bij Wernink's Betoumij. 96ste jaargang Maandag 15 juli 1957 Tweede blad no. 29186 Stukje zeer oud Leiden jubileert Op 3 augustus a.s. zal het precies 450 jaar geleden zijn, dat het St.-Anna- hofje aan de Hooigracht 9 in gebruik werd genomen. Dit bijzondere jubileum zal door de regenten in de ochtenduren van die dag met de bewoonsters op eenvoudige wijze gevierd worden, 's Middags van half vier tot vijf uur wordt er in het hofje een receptie gehouden. Ontstaan in bar slecbte tijclen Vier en halve eeuw bestaat dus dit stukje zeer oud Leiden, dat een be zienswaardigheid is geworden en vele buitenlandse toeristen trekt. Het is ontstaan in een tijd, dat de armoede in onze stad zeer groot was. Vooral door de sterke achteruitgang in de lakenindustrie waren de prijzen van de noodzakelijke levensbehoefte hoog opgelopen, brood was bijna onbetaalbaar geworden. Beter gesitueerden begrepen, dat er iets gedaan moest worden om de nood te lenigen. Soms stichtten zij toen vrije woningen of hofjes. Zo ontstond ook het St.-Annahof je. Het werd gesticht door Willem Claesz Doornick, brouwer van beroep, die was gehuwd met Hille- gont Willemsd. Zij bewoonden een groot herenhuis aan de Hooigracht (thans no. 9». waaraan een uitgestrekt erf grensde, dat uitkwam aan de Middelstegracht. Dit erf bestemden zü in hun testament van 1492 voor de bouw van 13 woninkjes ten behoeve van dertien arme vrouwen van goede faam en naam. Zijzelf hebben de bouw van deze huisjes niet meer beleefd, OPENLUCHTCONCERT Het programma van het concert, te geven door de Harmoniekapel „Werkmans Wilskracht", dirigent de heer J. Dol, op dinsdag 16 juli des avonds te 8 uur op het Stadshuisplein luidt als volgt: 1. Jour de Fête, mars, J. Furgeot; 2. Mars uit de Opera „Lè Prophete", Meijerbeer arr. J. Noordanus; 3. „Sopho- nisbe" Ouverture, KlughartZurmühle; 4. The Standard of St. George, mars, K. Alford; 5. Selectie uit „The Desert Song", RombergTiemersma; 6. Gla diator, mars, Sousa arr. P. J. Molenaar. Pauze. 7. Arromanches, mars, A. E. Kelly; 8. Nights of Gladness, wals, Ch. Ancliffe: 9. Trafalgar, mars, W. Zehle; 10. Rococo Suite, a. Allemande, b. Gavotte, c. Sarabande, d. Courante, Ger. Boedijn; 11. The Thin Red Line, mars, K. Alford. PROMOTIES Aan de Universiteit zijn gepromoveerd: tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld „Schildklieronder- zoek bij nuchtere kalveren uit verschil lende delen van Nederland", de heer G. Wiertz, geboren te Elburg en thans wo nende te Wageningen; tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld „Onderzoek naar de relatie tussen schild klier, vitamine bl2 en de migratie van granulocyten in vitro", de heer J. A. Sauer, geboren te Kethel en Spaland (Schiedam) en thans wonende te Oegst- geest; tot doctor in de letteren en wijs begeerte op proefschrift getiteld „A study of the Ise-Monogatari with the text according to the Denteika-Hippon and an annotated translation (in two volu mes)", de heer F. Vos, geboren te Delft en thans wonende te Leiden. De laatst genoemde promotie geschiedde cum laude. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd: voor het doet. ex. Ned. recht mej. P. E. Zandvoort te Groningen en de he ren L. G. Niemöller te Den Haag, J. Kra nendonk te Voorburg, C. J. Schneider te Den Haag. J. Krantz te Den Haag en C. E. Schippers te Den Haag: voor het kand. ex. sociologie mevr. W. D. v. d. Hage Heyligers te en Haag. mej. E. M. van der Voort te Noordwijk en de heren J. H. Pompe te Voorburg en M. de Jong te Leiden: voor het doet. ex. klassieke letteren mej. A. E. Rook te Leiden en de heer A. J. Kleywegt te Rotterdam (cum laude); voor het kand. ex. psychologie de heer B. Oosterhuis te Den Haag: voor het doet. ex. psychologie mevr. L. H. KeuskampHekking te Den Haag; voor het doet. ex. natuurkunde de heren J. Wiebes. G. W. J. Drewes en H. Hadders, allen te Leiden; voor het doet. ex. bio logie de heer J. J. M. L. Crombach te Zoeterwoude (cum laude»: voor het kand. ex. gen. 2 mej. E. van Kuilenburg te Den Haag, mej. J. C. M. Stigter te Ter Aar en de heren B. I. J. Beentjes te Den Haag. C. J. Drevijn te Rotterdam, O. M. J. Driessen te Heerlen, Th. W. Frederiks te Rotterdam. R. P. Heybroek te Over- veen, J. J. Hoogendam te Rijswijk, J. de Koning te Den Haag, D. van der Kwaak te Leiden, H. Pomes te Rotterdam, N. Rijlaarsdam te Alphen a. d. Rijn, F. Simon Thomas te Den Haag, J. Stroeve te Hengelo, C. J. Timmermans te Den Haag, N. H. Timmermans te Rotterdam, N. j. Zimmerman te Voorburg en mej. L. Lievense te 's-Gravenhagevoor het doet. ex. gen. 2 mej. M. C. Hoogenstryd te Rotterdam, mej. E. M. L. de Neef te Den Haag en de heren J. M. Abarbanel te Rotterdam. A. Gelman (USA), H. A. M. Janssen te Oegstgeest, M. van der Vliet te Leiden. A. Vrij te Den Haag en J. M. Werre te Santpoort; voor het semi- maar hun erfgenamen hebben hun laat ste wil tot uitvoering gebracht. Zij hiel den toezicht bij de bouw van de woninkjes en een kapelletje. Dit kapelletje staat daar nu al vier en halve eeuw in dezelfde staat. Nog steeds boeit het de vele bezoekers door zyn eenvoudige schoonheid. Het altaar met de altaarsteen, de kandelaars enz., zelfs de priestergewaden zijn de eeu wen ongeschonden doorgekomen. Men zegt, dat dit kapelletje het enige is be noorden de Maas, dat niet verwoest is in de Beeldenstorm Toezieners Het hofje stond in diie tijd onder toe zicht van de deken en scholaster van de St.-Annaparochie (nu de Hooglandse kerk). Op St.-Annadag kwam het koor uit de St.-Pancras het lof 2)ingen. Dit heeft geduurd tot de katholieke ere dienst in de St.-Pancraskerk werd af geschaft. Enige jaren werd er geen toe zicht op de stichting uitgeoefend totdat in 1587 de magistraat een nieuwe schik king trof omtrent de „toezieners". Sinds die tijd is het hofje onder toezicht van regenten gebleven. Hoewel die in de loop der eeuwen steeds de protestantse godsdienst waren toegedaan, is het ka pelletje in zijn oorspronkelijke staat ge handhaafd gebleven. Tegenwoordig zijn er drie regenten, nl. de heren D. G. W. Muller Massis, W. B. van Doornick (Huizen) en mej. F. A. Le Poole, die tevens rentmeester is. De regentten kunnen bij hun leven een opvolger aanwij2ien. Zo heeft mej. Le Poole als haar eventuele opvolger aangewezen haar neef, de heer F. A. van der Scheer. Uiteraard hebben de woninkjes de vier en een halve eeuw niet geheel kunnent rotseren. In 1940 en 1942 heeft een uitgebreide restauratie plaats gehad, waarvan het resultaat was, dat met oude stenen vrijwel nieuwe huisjes zijn neergezet, voor zien van de moderne gemakken. Dat het in deze tüd geen moeite kost be woonsters voor deze ruimten te vin den, behoeft waarlijk geen betoog. Er zijn gegadigden genoeg. Velen willen de oude dag slijten op dit historisch stukje Leiden, waar een uitstekende harmonie heerst, zodat mej. Le Poole, die reeds dertig jaar als regent op treedt met een glimlach kan beweren, dat het beslechtn van ruzies zeker niet tot haar bezigheden behoort. Tot bevordering der toneelschrijfkunst Het is algemeen bekend, dat ons land op het terrein van de toneelschrijfkunst weinig heeft gepresteerd en nog presteert. Slechts zeer zelden weet een Nederlands auteur het zover te brengen, dat een van zijn geesteskinderen waardig wordt gekeurd te worden opgevoerd; zeker niet door het beroepstoneel, dat als maatstaf mag gelden. Het beroepstoneel kan zich niet ver oorloven te experimenteren, doch de schrijvers missen dientengevolge de kans om hun werk op de planken te zien en zich zo te overtuigen van hetgeen nog ontbreekt. Men moet het daarom toe juichen, dat er zich een Comité heeft gevormd, dat zich ten doel stelt te trachten dit mankement op te vullen door aan auteurs, die voor de toekomst iets beloven, gelegenheid te bieden hun oeuvre op het toneel te zien gebracht. Weliswaar nog niet door het beroeps toneel, doch niettemin zodanig, dat men in staat mag worden geacht een juist geformuleerd antwoord te geven op de vraag van de betekenis van stuk en schrijver: n.l. door het te laten spelen onder beslist vakkundige leiding door het toneel bijzonder toegewijde en kun dige amateurs. Op deze wijze wil men proberen mede te werken aan de verheffing van ons toneel, overtuigd, dat dit alleen kan blijven groeien en bloeien als het ge worteld is in de bodem van een eigen vruchtbaar toneelschrijven. Het was in het kader van dit lofwaar dig streven, dat gisteravond in de Leidse Schouwburg, die goed was ge vuld met een toneelminnend publiek, de eerste proef op de som is genomen: het opvoeren van de eersteling van een naar voren komend jong auteur, Hans Koningsberger, getiteld: „Het bloedrood café". Het is het verhaal van vier dagen uit het leven van Vincent van Gogh te Arles, bevattende een van de droevige passages uit dit vreemde leven, die altijd aanslaat: het afsnijden door Vin cent van zijn linkeroor. De auteur heeft getracht hiervoor de verklaring te geven aan de hand van een karakterschets en een karakterontwikkeling van deze des tijds miskende schilder. Onnodig te zeg gen, dat Koningsberger hiermede een zeer precair onderwerp heeft aangesne den en het zich niet gemakkelijk heeft gemaakt. Men zou zelfs kunnen spreken van een toneel-documentaire van be grensde omvang. In tien taferelen brengt de auteur zijn visie, soms met zeer mo derne middelen, maar ook soms lang dradig, als bijv. de mechanisch voorge dragen brief. Is hij geslaagd? Wij zouden daarop geen direct bevestigend antwoord dur ven geven. Weliswaar tekent hy een geloofwaardige Vincent, maar hij heeft dit slechts weten te bereiken door alles en allen aan deze figuur ondergeschikt te maken; tot op zekere hoogte onver mijdelijk, dat zij erkend, maar hier werd deze overheersing toch tot schade van het geheel te ver doorgevoerd, waardoor de andere figuren te weinig uit de verf komen en de vereiste dynamiek in het gedrang komt. Dit werd nog geaccen tueerd door de opvoering zelve. Onder de bekwame leiding van Karl Guttmann, de vroegere dramaturg van het Residen- toetoneel. die zyn sporen dubbel en dwars heeft verdiend en zich nu belastte met de uitvoering van het idee van het comité. Deze was er in geslaagd een entourage te scheppen, waarin het ge geven kon ontluiken. Het décor was uitermate suggestief en de kostuums deden het goed. Maar de figuur van Vincent, gespeeld door de heer J. Fou- draine, werd zo indringend vertolkt, dat de rest zich niet kon handhaven en te artsex. de heren A. M. J. J. de Groot te Den Haag. C. de Hoog te Den Haag, A. Ingelse te Voorburg, A. S. M. Jacobs te Breda en R. A. P. Lisapaly te Leiden; voor het artsex. mej. R. Brouwer te Was senaar, mevr. M. N. van der Kaaden Wolterbeek te Haarlem en de heren W. H. A. Burgering te Deurne, R. J. Gobius te Leiden, R. W. Kropholler te Leiden en M. A. H. W. Schtterendreier te Lei den. ver achterbleef. Alleen de figuur van de innemende postbode, gespeeld door de heer F. van Maanen, kon zich voldoende staande houden. Jammer, dat schilder Bock, Charlotte, de zouaven-cadet (deze had wel iets gevoeligs) en het stelletje domme en conservatieve bewoners van het Vincent vijandige Arles, niet dit niveau wisten te bereiken. Hetgeen ech ter niet geheel op hun conto komt, doch mede op dat van de auteur, die hun ge stalten te weinig meegaf. De kleine rol van herbergier-huisbaas van de heer B. Hageman, is eveneens te weinig aange zet om als tegenspel in aanmerking te kunnen komen. Niettemin is de auteur er in geslaagd, de aandacht vast te houden en derhalve zouden wij deze eerste proefneming zeker niet als mislukt willen bestempelen. Het ligt toch immers voor de hand, dat men er niet in kon slagen om direct een vol groeid meesterwerk naar voren te bren gen. Zo ooit. dan mag hier gelden: on dervinding leert. Het was een interes sante en voor herhaling zeker vatbare proef. Na een dankbaar applaus was het de voorzitter van het Comité, de heer mr. P.Cleveringa.die, kort sprekend over op zet en doel, dank bracht aan allen, die hadden meegewerkt aan dit experiment, leider en vertolkers en natuurlijk de auteur, die reeds een tweede stuk op stapel heeft staan. Deze dank ging ge paard met het aanbieden van bloemen. M. Bondsdag Nederlandse Bond „Aqua-Terra" Er bestond vrij veel belangstelling voor de Bondsdag van de Nederlandse Bond Aqua-Terra. die zaterdag in Lei den gehouden werd. Zo'n 200 leden had den zich als deelnemer laten inschrij ven, hetgeen de Bondsvoorzitter, de heer P. C. Tolk in zijn openingswoord „Den Burcht" alle reden gaf om hier over zijn vreugde te uiten. Het is in het verleden wel eens minder geweest. Na de aanwezigen welkom te hebben ge heten en dank te hebben gebracht aan de vele organisatoren van deze Bonds dag en het congres van de Wereld Fe deratie van Aquaristen dat eveneens dezer dagen in de Sleutelstad wordt ge houden, gaf de heer Tolk een over zicht van het programma, dat te wach ten stond. Na de opening een gezamen lijk bezoek aan de aantrekkelijke aqua riumtentoonstelling in de Hortus. Om streeks het middaguur een ontvangst ten Stadhuize door het gemeentebestuur. Na de lunch een lezing in de filmzaal van dde Academie, waarna een rondleiding door de Hortus. De dag werd besloten met een diner en een gezellige avond in „Den Burcht". Successen voor K. en G. Het Chr. Tamboer- en Pijpercorps „K. en G." nam zaterdagmiddag deel aan het concours, georganiseerd door het Chr. T. en P.-korps „Transpola" te Den Haag, dat 10 jaar bestond. De jury bestond uit de heren J. W. Verheyen (KMK), M. Schneider (KMK) en J. L. Romijn (drum-instructeur) In de afdeling uitmuntendheid (hoog ste afd. op dit concours) wisten de pijpers met piccolo's en grote fluiten 187 punten te verwerven op de 2 verplichte muziek nummers. Eveneens de tamboers met de hoornblazers in dezelfde afdeling 174 punten. Dit betekende twee le prijzen in de hoogste afdeling. Op verzoek van de jury en het organiserende bestuur werd over het concoursterrein een ere rondje gemaakt, dat met een hartelijk applaus beloond werd. Een 8-tal leden had zich opgegeven voor het solistenconcours. In de le af deling. waarin zy uitkwamen behaalden Rien de Reede en Lens Derogee met de piccolo-fluit een le en 2e prijs; Bram Truygers en Ben Horsman met de kla roen een 2e prijs; Corrie Viele (concert), Arie Bey, Andries Gyzeny en Dick Bak ker een 2e prijs als tamboer. ROKEN EN KANKER De Nederlandse kankerspecialist dr. P. Lopes Cardozo van de Leidse Universi teit heeft zaterdag op een internationaal symposium van geleerden uit 18 landen te Brussel verklaard dat de gemiddelde mens 25 pijpen in de open lucht kan roken en er geen enkel kwaad van zal ondervinden. Maar roken in een benauw de kamer of bedompte atmosfeer kan „bijzonder gevaarlijk zijn voor sommige mensen", aldus dr. Lopes Cardozo, die er niet aan twijfelde of er verband tussen longkanker en straf roken bestaat. OBACCO OOMPANV De navolgende leerlingen van de daar bij vermelde scholen behaalden de vorige week in de Leidse Overdekte Zwemin richting het zgn. schooldiploma. Huishoudschool Rapenburg 23): Charlotte v. Goor, Els Pruis, Joke de Ruyter, Tekelien Penseel, Janny Bek kers, Elly Bekkering, Petro Hanno, Theo Fakkel, Tinie Sira, Selma Jippers, Cor rie Franke. Stadhouderslaan (Streefkerk) jongens: Diploma A, jongens: Theo v. d. Zeeuw, Herno Gijsman, Jan Rietveld, Rudy de Vos, Hans Marijt. Diploma A, meisjes: Marian Matters, Mienke van Wijk. Langebrug (Van Sluijs) Diploma B, meisjes: Carla Riel, An- nelies van Brekel. Henny Jongmans. Diploma B. jongens: Pirelly Kramp, Evert v. d. Schaft. Driftstraat 77 (Riks): Diploma A. meisjes: Henneke Pot, Trudy Kettenis, Ria de Graaf. in week van 4 tot en met 10 juli 1957 sch. Verstappei J. H. Koi GEVESTIGD H. S. Stemerding en fam., weten- ambt.. a/b ws Schelpenkade t/o 9; J. F. Ramondt en fam., rijksamlbteanar. Titus Brandsmalaan 59; W. P. Hartwijk en fam.. winkelier in Ijzerwaren, Nwè Beestenmarkt 9; L. J. van der Boor geb. en en fam., Beijerincklaan 44; lorenhof, hulpstraatmaker, Kooi- stn. 8; M. P. van der Hulst, Papengrt. 20a; J. Poelstra. militair KM. Druivenstr. 22; D. Ilmam, 11. verpleegster, de Laat de Kanterstr. 2; H. J. Braakman, Cobetstr. 48; G P. L. Steenwinkel, onderwijzeres. Burggravenlaan 88; A. G. Lagendijk, 11. radio-monteur, Rapenburg 10; P. H. Zon neveld. verkoopster, le Binnenvestgrt. 5a; W. Groothedde, telefoonmonteur. Hoge Rijndijk 109; P. Kors, Plantage 14; A. M. de Ridder, Haarlemmierstr. 119; J. Bro- caar geb. Van Harten, Driftstraat 44a; J. P A. Stolk. Jan v. Gcrtjenkade 19; H. W. Jansen, huisjuffrouw. Breestraat 84; C. Baart. Sumatrastraat 22a; J. Lek. ver pleeghulp, Oosterstr. 46; F. P. Kruit, car rosseriebouwer. Oosterstr. 46; J. M. van de Berg. secretaresse. Rijns bur gerweg 181; W. Huitema, vertegenwoordiger. Surin- garstr. 1; W. Speel, ijzergieter. Coornhert- str. 35; H. H. Hartman, scheepswertuig- kundige Rijnsburgerweg 58; B. J. Slim- mers, werktuigkundige, Witte Rozenstr. 55; P. Postma, Roemer Vlsscherstr. 41; P. M, Saat geb. Den Heijer, Telderskade 24; G. M. Keiler, dienstbode, v. SlingerJandt- laan 8; R. Blitz, arts, Breestr. 120; M. P. Mc Muilen, 11. verpleegster. Herengracht 61: C. J. L. van Egmond. kraamverzorg ster. Oltmanstn. 2; F. Bulder, kinderver- (Foto L.D./Vem Vliet) Zaterdag herdacht de heer G. Voskuil De heer Voskuil ontving, behalve een de dag, waarop hy 40 jaren in dienst van genoemde onderneming was. In de fabriekskantine werd de jubilaris, verge zeld door zyn echtgenote en zoon, door een der directeuren, de heer P. A. Wer- nink jr., in aanwezigheid van tal van functionarissen hartelijk toegesproken. enveloppe met inhoud van de directie, de gouden medaille van de Kon. Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Han del. De foto toont het moment, waarop de heer Wernink de jubilaris het ere metaal op de borst speldt. zorgster. St. Jacobsgrt. 1; F. Brandenburg van den Gronden. Jan v.Goijenkade 19. VERTROKKEN J. J. Barkman en fam.. Kam. Onnes- laan 21, naar Beilen. Kamps weg 29; A. Smittenaar en fam.. Temminckstr. 33. naar Arnhem, Slaakweg 139; B. Harlngsma en fam., Boshulzerkade 20 naar Amster dam. Harmoniehof 37 HI; A. M. Plas- meijer en fam.. Storm Buysingstr. 33 naar Australië; J. P. L. Bik en fam., Apothe kers dijk 33 naar Zweden; J. van der Meij en fam. Looierstr. 27 naar Oegst geest. Hoge Morsweg 47; C. Voortman geb. De Wid en fam Meerhog 7 naar Har derwijk, Marijkeln. 5; D. Brandt en fam., Alb. Verweijstr. 29 naar Canada; J. Box hoorn en fam., Lammenschansweg 104 naar Oegstgeest, Floralaan 5; J. F. Ra- mak en fam., Lijsterstr. 2 naar Canada; W. W. Meerbeek en fam., Pasteurstr. 50a naar Nieuwer Amstel, Populierenlaan 4; L. J. van der Meel. Oude Rijn 110 naar 's-Bosch, Papehulst 26; J. T. P. de Bruijn, Herensingel 32 naar Oegstgeest, de eKm- penaerstr. 88; E. A. S. Linthorst Homan, Rapenburg 81 naar 's-Gravenhage, v. d. Burchlaan 40; L J. Faasen, Herensteeg 21a naar Rotterdam. Parklaan 8; P. L. Elberg. Rapenburg 122 naar Vlaardingen, v. Hogendorplaan 162a; J. H. J. A. Hilders, Rembrandtstr. 27 naar Leiderdorp, Linde laan 18; J. Koudstaal, Hogewoerd 24 naar Rotterdam, Feyenoorddijk 90 II; C. A. van Sinderen, Zoeterw. Singel 18 naar Pijnac- ker. Emmapark 34; A. Smallenbroek, Co betstr. 13 naar Nederhorst den eBrg, To- renweg 2; W. van Olden, de Laat de Kan- terstr. 44 naar 's-Gravenhage, Banstr. 19; M. J. T. Winkelmolen. Stadhouderslaan 30 naar 's-Bosch. Fahrenheltstr. 21; J. C. van Schravendijk. Rijnen Schlekade 27 naar Voorschoten, Veurseweg 215; J. C. Here- nius, Rijnsburgerweg 30 naar Groningen, Arubastr. 67; J. Guijt. Warmonderweg 49 naar Oegstgeest, v. Maarleln. 52; H. M. J. van der Steen. Haven 36 naar Canada: L. H. M. Bik. Apothekersdijk 30 naar Zweden; S. A. van den eBrg, v. Speijkstr. 25 naar 's-Gravenhage, Fahrenheitstr. 622; H. I. J. Vlasveld, Lage Rijndijk 28b naar Canada; G. A. W. Mader geb. Baart, Lage Rijndijk 17 g naar Hilversum. Nlmrodln. 12; J. C. Boezaard, aPrkstr. 55 naar Haarlem, Amsterdamsevrt. 116 zw; M. J. de Ridder» Bankastr. 5 naar Lisse, Here- weg 385; M. van den Broek geb. van Bohemen, Willem de Zwijgerln. 12 naar Alkemade, Voorweg 41; W. Rijsdam, Han- senstr. 12a naar Hilversum, Noodweg 37; H. Bremer. Maredijk 94 naar Duitsland; T. H. Dijkstra. Breestraat 15a naar Oegst geest, Kamphuizenln. 10; P. H. T. Sark, Noordeinde 50 naar Heerlen. Bospad 26; E. van Opstal. Noordeinde 50 naar Zeven bergen. Burg. Vogelstr. 18: A. E. Gonsalves Plantsoen 29 naar Heerlen. Ruys de Bee- renbrcrucklaan 47; J. C. Bekker, Aarstr. 27 naar Leiderdorp. Konlngstr. 55; L. G. M. Stekelenburg. de L. de Kanterstr. 28 b naar Schoonhoven, Lopikerstr. 83; P. L. M. van der Putten. Meldoornstr. 20 naar Veghel, NCBlaan 1; D. Tjabbes, Hugo de Grootstr. 3 naar 's-Gravenhage. Galtleï- str. 83; E. Springer, Rijnsburgerweg 10 naar Putten Gld., Oranjeln. 6; A. M. van Akkeren. Volmolengrt. 2a naar Sassen- heim, Oude Haven 7; C. M. Koppen, Bo termarkt 15 naar Velsen, Zeeweg 168; M. M. A. A. Sauter, Nleuwstr. 9 naar 's-Gra- venhage, Nassau Dillenburgstr. 4; M. J. A. A. Sauter, Nleuwstr. 9 naar 's-Graven hage. Nassau Dillenburgstr. 4; C. de Kok, Herengracht 13 naar Barneveld, Zeven- bergjesweg 11; H. J. J. Fokkens, Juliana- str. 79 naar Rijswijk ZH. Pr. Hendrlklaan 16; G. de Laaf. Gasstr. 58 naar Drieber- ten-Rljsenburg, M v. Carnbeelaan 21; A. e Raaf geb. Köller,. Stadspolderweg 6 naar Applngedam. Solwerderstr. 79; W. V. van Leusden. Papengrt. 22 naar Velsen, v. Tuyllweg 34; S. E. van Fessem geb. Landers, Rembrandtstr 5a naar 's-Gra venhage. Trekweg 59; R. Rljksen. Plant soen 49 naar Arnhem. Roemer Vlsscher str. 18; J. Glezen, Zoeterw. Singel 11 naar Oegstgeest, Warmonderw. 46; J. Planjes, Groenhoven;str. 19 naar Heemstede, Heemst, dreef 169; G. W. Gemert, Tessel- schadestr. 11a naar Oegstgeest. Rhijn- eesterstraatweg 163; L. E. Hobbelen, oerhaavelaan 24 naar 's-Gravenhage, Sohlpperplein 2; J. G. du Saar, Rood- borststr. 40 naar Groningen a/b ws Woon- haven; F. G. I. Jennekens. Oude eVst 47 naar Maastricht. Koning Clovlsstr. 95; N. A. E. Zwart. Apothekersdijk 37 naar Am sterdam. Gerard Terborgstr. 12 III: M. H. J. de Rijk, Burgsteeg 7 naar Oegstgeest, Plet Helnln. 20; M. W. Reijers. Ververstr. 49e naar Oss, Berghemseweg 82; H. Stlk- kelorum, v. da Werfstr. 45b naar Haar lemmermeer. Eksterstr. 33 hs; C. M. Stlk- kelorum geb. De Vries. Hoge Rijndijk 190 naar Haarlemmermeer,, Eksterstr. 83 hs. Diploma B, meisjes: Corry Visser, Bertha v. d. Waals, Corry Filippo, An- nelies Galjaard, Corry v. d. Broek, Irene Heemskerk, Rietje Koekebakker, Annie Dubbeldeman, Janny Buutveld, Leny Teske. Diploma B, Jongens: Hans de Fey, Sjaak Beekman. B.L.O. Plantsoen (Huygens): Diploma B, jongens: Rinus van Ros- sum, Wim Hanenburg, Henny de Roode, Han den Hoed. Kernstraat (Jansen) i Meisjes A: Mleke van Houten. Jongens As Kees v. d. Berg, H. Vra- wein, Henny Botermans. Jongens B: Rikus Hoppenbrouwer. B.L.O. Breestraat (Hettinga) Jongens A; Henny Muiswinkel. Jongens B: Theo Klaversijde, Martien de Klum, Wim Vinkesteyn, Loek Over- devest. Rjjnsburgersingel 22 (Entrop) Diploma A, jongens: Leo v. d. Meer, Jaap v. d. Broek. Diploma B, meisjes: Ria van Berkel, Madeion van Oosten. Jongens: Edrie de Marie, Wim Honsbeek. Hooglandse Kerkgracht (Noorduyn) Diploma A, jongens: Frans de Jong, Henny Brands, Klaas Petersen. Diploma B, jongens: Nico Blansjaar. Roodenburgerstraat (v. Iterson) Diploma A, meisjes: Isma Zeeman. Lorentzkade 61 (Berkenbosch) Diploma A, jongens: Leo van Noort. Diploma B, jongens: Hans Bouter, Lex Versloot. Van Vollenhovekade (Koster) Diploma A, jongens: Tonny Mossel man, Hans van Benner. Diploma B. jongens: Marjo Jasperse, Simon Kooyman, Leo van Tongeren, Hans Hemerik, Stefan Jansen. Du Rieustraat (Memelink) Diploma A, meisjes: Ruth Bos, Lies- beth Kuiper, Willy Dool. Diploma B, meisjes: Lydy van Popta, Els de Boer. - Jongens: Ernst Wassenaar, Rien Mussert, Bram van Noorden, Ron- ny den Dopper. Damlaan (Adrichem) Jongens A: Umberto Spadon, Wim Mulder, Hany Scheffers, Theo Nijssen. Meisjes A: Yvonne Booy. Corrie van Steins. Meisjes B: Carola Strefelhagen. Zuidsingel (Van Welsen Meisjes A: Rietje Colijn. Meisjes B: Elly Wagemaker. Jongens A: Gerry van Polanen, Theo Reijken. Jongens B: Wout Tesske. Van der Werfstraat (Hendriks): Diploma B, meisjes: Trien Prins, Cor rie Oogjen. B.L.O. Zoeterwoudsesingel (Smits): Diploma B, meisjes: Gerda Vonk. Aalmarkt (Wisse): Diploma A, meisjes: Mar ja Heymans, Evelyne Naylor, Annemarie Apeldoorn, Lies je Moonen. Diploma B, meisjes: Hanny Muller, Elly van Eyken, Hilde Zegers. Hooglandse Kerkgracht (Noorduyn): Diploma A, meisjes: Janny Duffels, Tineke van Wijk, Coby van Asperen, Corry van Nood, Betty Salman. Diploma B, meisjes: Janneke de Graaf, Boukje Troost, Janneke v. d. Kraan, Janny Vink, Sonja Broers, Jopie Borsjes; Gerry v. d. Sijs. Hoge Morsweg 12 (Tymstra) Diploma A, meisjes: Eva Kloots. Haarlemmerstr. 32 (Zr. Jacoba) Diploma A, meisjes: Elly Knol. Diploma B, meisjes: Astrid van Duu- ren, Antoinet Martfjn, Olkuita Dieben, Henny Hoogervorst, Anja van Zijp, Mar griet van Dongen. Levendaal (Zr. Mirjam) Diploma A, meisjes: Ria Bakker, Rally Wohl, Babs Wohl, Annet van Rij hoven, Marga Broer, Wilhelmien Rossi, Wies Jansen, Tineke v. d. Maat. Diploma B, meisjes: José la Rivière, Tineke Wisman, Annet Uppenkamp, Netty Holswilder, Gemma Brunt. Pelikaanstraat (Zr. Emmaculata) Diploma B, meisjes: Coby Golden- berg, Stien de Graaf, Nora Blokhuizen, Joke Dubbeldeman. Lorentzkade 61 (Berkenbosch) Diploma A, meisjes: Tineke de Groot, Tineke Hoogendoorn, Sandra Mooien beek. Diploma B, meisjes: Anneke Roman, Margriet Runhaar, Betty Moeliker, Ge- rardientje de Vos, Willy Blansjaar. Van Yollehovekade (Koster) Diploma A, meisjes: Marion Lopes- cardozo, Evelien Kengen. Diploma B, meisjes: Ineke Servaas, Marianne v. d. Zeeuw. Lusthoflaan (Zr. Aquino) Diploma A, meisjes: Gerda v. Kins. Diploma B, meisjes: Marry Velenturf, Anneke Montanus, Mleke van Dorp, Elly Faes, Willy Wallaart, Janny Meul, Vonne Cramer. Timorstraat (Wijngaards) Diploma A. meisjes: Hanneke v. Rijn, Tiny van Amsterdam. Diploma B, meisjes: Ineke Grobbé, Diny Meershoek, Marty Sebille. Krauwelsteeg: Diploma A. meisjes: Yvonne Lange- zaal, Thea Kamerling. Diploma B. meisjes: Ciska Bonnet, Greetje Barning.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3