RIVELLA Twee broertjes te Scheveningeii in zee weggezogen, één verdronk Blijf meester LUCHTBRUG NAAR PERZIE want 'i PRISMA Met een enkel woord Agenda rt MAANDAG 15 JULI 1957 Slachtoffers van water en verkeer Terwyl hun vader op het strand aan wezig was, hebben twee broertjes, de een negen jaar en de andere 12 jaar oud, zich gistermiddag in de buurt van het Zuiderhavenhoofd te Scheveningen waarschijnlijk te ver in zee gewaagd, zjj werden althans door de stroom meegezogen. De oudste van hen kon met moeite door een 23-jarige Haagse boekbinder worden gered. Hij zag de jongen in nood verkeren, zwom naar hem toe en slaagde er in hem uit het water te halen. Het was de 12-jarige Johan Bergenhenegouwen uit de Noorder- beekdwarsstraat te 's-Gravenhage. Zjjn negenjarig broertje verdronk echter jammerlijk. Het geredde kind had zoveel water binnengekregen, dat het ter observatie in het ziekenhuis Zuidwal moest worden opgenomen. Ook de oververmoeide red der, die een schaafwond aan zijn linker scheenbeen had opgelopen, ging mee naar het ziekenhuis. Op de Arnhemseweg te Apeldoorn reed de 23-jarige B. M. N. Wensveen uit Loenen zaterdagavond met zijn scoo ter tegen een boom. De man moet op slag dood geweest zijn. De 62-jarige J. van der Beuken uit 's-Hertogenbosch, die gistermiddag met Boerderij- en andere branden Zaterdagmorgen is te Monnikendam een naast het raadhuis gelegen woonhuis geheel in vlammen opgegaan. De oorzaak van de brand is vermoedelijk gelegen in het spelen met vuur door kinderen. De brandweer slaagde er in het raadhuis en de belendende percelen te behouden, maar kon niet verhinderen, dat het woonhuis geheel uitbrandde. O Gistermorgen is de boerderij van de familie Linthorst aan de Zuidbroekse- weg in de Beemte onder Apeldoorn, ver moedelijk door hooibroei, met de gehele inboedel afgebrand. Naast de eigenaar, zijn echtgenote en vijf kinderen, werd de boerderij bewoond door de ouders en een broer van de heer Linthorst. Op het moment, dat de brand uitbrak, bevonden zich alleen de ouders, waarvan de man 79 en de vrouw 75 jaar oud is, in de boerderij. De andere bewo ners waren naar de kerk. De beide oud jes konden zich slechts met moeite in veiligheid stellen. Zij liepen daarbij brandwonden op en moesten in het St. Liduinaziekenhuis ter observatie worden opgenomen. Vermoedelijk door hooibroei is gister middag brand ontstaan in een kapitale boerderij te Schuinesloot bij Hoogeveen. De boer deed juist een middagslaapje, terwijl de andere gezinsleden naar de kerk waren. Toen het vuur ontdekt werd, was er al geen redden meer aan. Met moeite werden nog enkele meubels en enige kleren naar buiten gebracht. Een zware tractor, andere kostbare landbouwmachines, de hooioogst en de gehele inboedel gingen verloren. Vijf personen werden dakloos. Van de boer derij bleef slechts een puinhoop over. In het duinterrein tussen Beverwijk en Wijk aan Zee, behorende tot het landgoed „Westerhout", heeft gistermid dag een felle brand gewoed waardoor een oppervlakte van 3 ha. struikgewas en helmaanplant verloren is gegaan. De brand is vermoedelijk ontstaan door een langs de bosweg weggeworpen sigaret tenpeukje. De blussing heeft uren ge duurd. Het duingebied behoort tot het door de Hoogovens aangekocht terrein van het landgoed, dat bestemd is voor fabrieksuitbreiding. Enkele weken gele den heeft op een ander deel van dit gebied ook een bosbrand gewoed, waar bij 2 ha. afbrandden. zijn bromfiets op de Maastrichtseweg te 's-Hertogenbosch in botsing kwam met een auto, is aan de bekomen verwondin gen overleden. Gistermorgen overleed in het Dia- conessenhuis te Meppel de 22-jarige zoon van de garagehouder Witboers uit Vol lehoven. De jongeman was zaterdag avond met zijn motor te Wanneperveen over de kop geslagen. De heer H. Westraten uit Kolhorn werd zaterdagmorgen op slag gedood, toen hij met zijn motor op een kruispunt bij 't Zand tegen een vrachtauto waar van de chauffeur niet voldoende uitkeek opreed. De duopassagier, de heer J. Kaper, kwam er met een gebroken arm af. De reddingboot „Prins Hendrik" uit Den Helder heeft een lijk, dat bij het vuurschip Texel in zee dreef, uit water gehaald en naar Den Helder gebracht. Het verkeert thans in staat van ontbin ding. Naar de identiteit wordt een onder zoek ingesteld. nutci leuue over Uw zenuwen. Neem Mijnhardt's Zenuwtabletten Bij baden in zee verdrenken Zaterdagmiddag is de 22-jarige J. W. Kreugel, uit Terheijden (gem. Monster) bij het baden in zee bij Monster ver dronken. Zijn broer, die met hem aan het baden was, kon door de zeer krach tige onderstroom die in het water stond, maar ternauwernood het strand berei ken. Gistermorgen is een 21-jarige Duitser in Zandvoort verdronken. Hij was de zwemkunst niet machtig en verdronk voor de ogen van twee kennissen, die hem niet meer konden helpen. De film over Fokker werd een debacle (Van onze correspondent) De directie van een theater te Haar lem heeft na één dag vertoning van de film „De Vliegende Hollander, het leven van Anthony Fokker", besloten de film reeds door een andere te ver vangen. De belangstelling is namelijk ook in de stad, waar Fokker zijn jeugd doorbracht, beneden de meest beschei den verwachtingen gebleven. Van een Haarlemse bioscoop-exploitant, die met de programmering bemoeienis heeft gehad, vernamen wij dat de Fok ker-film een debècle is, welke zeker niet uitsluitend kan worden toegeschreven aan het slechte bioscoopweer. Er zijn dan ook theaterdirecties, die de film reeds gecontracteerd hadden, maar die er een flink bedrag voor over hebben gehad om van de verwachte strop af te komen. In de kringen van de bioscoopexploi tanten is men van oordeel, dat het be drijf reeds een aanzienlijke bijdrage heeft geleverd door de verstrekte garantie voor het maken van deze film en dat men deze garantie niet nog eens door middel van een verliesgevende vertoning be hoeft te vergroten. In de theaters, waar de film reeds gelopen heeft, schijnt men slechts 10% van de normale recette ontvangen te hebben. „Rode Kruiszegels Nederland" 1957 Ter gelegenheid van het negentig jarig bestaan van „Het Nederlandsche Roode Kruis" zal P.T.T. een serie bij zondere Rode Kruiszegels met een toe slag boven de frankeerwaarde uit geven. De serie bestaat uit vijf zegels, n.l. het jubileumzegel, dat een rood kruis toont met de jaartallen 1867 en 1957, temidden van vier zegels, die elk een facet van het Rode Kruis symboli seren. De 4 ets. zegel geeft een afbeelding van een pelikaan met jongen; het sym- Tenten voor 15.000 daklozen Bij de aardbevingen in Perzië op 1 en 2 juli zijn drieduizend mensen om het leven gekomen en vijftienduizend gewond en dakloos gewor den. Burgers en troepen doen, ondanks grote moeilijkheden om de getroffen gebieden in het noorden van het land en bij het Demavend- gebergte te bereiken, het uiterste om hulp te bieden. IIIIMIIIIIIIIIIIIIUIIilllllllllllllinilB Ontijdig einde van net begonnen vakantie Een Haagse familie zou met vakantie gaan naar Zwitserland. Zaterdagmorgen werd de auto vol geladen. Koffers, kledingstukken, fototoestellen en wat men zo meer pleegt mee te slepen, wanneer men van het „zalige nietsdoen" gaat ge nieten. In de middaguren vertrok het gezelschap uit de Residentie de bergen tegemoet. De eerste halte plaats was Nijmegen, waar de nacht zou worden doorgebracht. De wagen met alle bagage er nog in werd langs de straat geparkeerd. Terwijl nu de familie in Morpheus' armen lag te dromen over de heer lijke vakantiegeneugten, die te wachten stonden, maakte een dief zich meester van de wagen. Alsof de duivel hem op de hielen zat, moet hij de stad zjjn uitgereden. Met enorme snelheid vloog hij over de weg van Arnhem naar Ede. Zjjn tocht eindigde in een bocht. Zijn snelheid was zo hoog, dat hfj deze bocht uitvloog. De auto ploegde ongeveer 150 meter door de berm, over betonnen paaltjes en boompjes en kwam tenslotte als een volledige ruïne tegen een stevige boom tot stilstandOmstreeks vier uur in de morgen werd het wrak tussen de bomen aangetroffen. Er was geen levende ziel te ontdekken. Gewond of niet gewond, de dief had zich uit de voeten gemaakt, niet alleen de auto, maar ook de vakantiedroom van de Haagse familie in stukken achter latend. 1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM Hij Dr. Soemitro bij Overste Soemoeal vermoedde arrestatie (Van onze correspondent te Djakarta) Het in Makassar verschijnende blad „Pedoman Rakjat" meldt, dat de oud- minister van Financiën, dr. Soemitro, hoogleraar in de economie aan de Universiteit te Djakarta, zich sedert drie weken in de Minahassa bevindt. Hij zou vertoeven in het plaatsje Kinilow ten huize van overste Soe moeal, de afgezette territoriaal com mandant van Oost-Indonesië, die on langs deze afzetting weigerde te er kennen en een der leidende figuren was bij de uitroeping van Noord-Cele bes als autonome provincie. Dr. Soemitro verliet enige tyd geleden Djakarta toen hij vermoedde, dat hij door het militair gezag zou worden aan gehouden. Hij was reeds eerder verhord in het kader van een onderzoek naar mogelijke corruptie door politici en regeringsfunctionarissen. Daarbij waren zijn kredietpolitiek tijdens zijn minister schap en zijn activiteiten bij het inza melen van fondsen voor de verkiezings- kas der socialistische partij, waarvan hij lid is, ter sprake gekomen. Er werden toen kennelijk geen termen gevonden om hem aan te houden en hij kreeg zelfs verlof voor een bezoek aan Japan. Te ruggekeerd kreeg hij een nieuwe oproep voor een verhoor, waaraan Soemitro echter geen gevolg gaf omdat hij arrestatie vermoedde. Hij vertrok toen naar Sumatra. Later hebben over zyn verblijfplaats vele berichten de ronde gedaan. Gemeld werd o.m., dat hij zich in Singapore, Londen of Rangoon zou bevinden. Thans komt het bericht, dat hij in de Minahassa vertoeft. De bijzon derheden die het blad „Pedoman Rak jat" meldt, geven de zekerheid dat dit inderdaad zo is. Gouverneur dr. van Baal naar Nieuw-Guinea terug De gouverneur van Nederlands Nieuw Guinea, dr. J. van Baal, is zondagavond per vliegtuig van Schiphol naar Hollan- dda teruggekeerd. Hij 'heeft de afgelo pen week in Den Haag besprekingen gevoerd met de minister van Zaken Overzee, imr. G. Th. Helders. Het over leg, waarvoor dr. Van Baal naar Ne derland is gekomen, heeflt o.a. betrek king gehad op de begroting van Nieuw- Guinea. Zoals gemeld zullen in oktober verdere besprekingen tussen mr. Hel ders en gouverneur Van Baal volgen bij het bezoek, dat de minister van Zaken Overzee dan aan Nederlands Nieuw- Guinea zal brengen. Nieuwe aardschokken aan de Per zische Kaspische-zeekust hebben zater dag vernieling van nog meer huizen tengevolge gehad. Deze nieuwe schok ken richtten verwoestingen aan enkele uren, nadat de sjah en de koningin een bezoek hadden gebracht aan door eerdere schokken geteisterde streken. Het hoofdkwartier te Genève van de samenwerkende nationale Rode Kruis verenigingen heeft gisteren medege deeld dat drie „Flying Boxcar" trans portvliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht vanaf een luchtbasis nabij Londen gedurende drie dagen vele hon derden tenten zullen overbrengen naar de door aardbevingen getroffen Per zische gebieden. De tenten zijn aangekocht uit bijdra gen van onder meer het Nederlandsche Roode Kruis. bool van de bloedtransfusiedienst, die door het instandhouden van een bloed- voorraad in ziekenhuizen bij operaties e.d. in de behoefte van zieken kan voorzien en bovendien door het toedie nen van bloedplasma, dat geen vooraf gaand onderzoek naar de bloedgroep noodzakelijk maakt, snel hulp kan bie den aan slachtoffers van ongevallen, die door bloedverlies dreigen 'te be zwijken. De 6 ets zegel toont het vakantieschip, dat chronische zieken en invaliden, die reeds jarenlang aan bed gekluisterd zijn, de mogelijkheid biedt van een echte vakantiereis te genieten en iets meer van het eigen land te zien. De 10 ets. zegel draagt het embleem van het Rode Kruiscorps. Dit uit vrij willigers bestaande corps verricht de oudste en nog steeds een van de be langrijkste taken van het Nederlandsche Roode Kruis, de verzorging van het vervoer en de assistentie bij de verple ging in geval van rampen. De afbeelding van de 30 ctsh. zegel symboliseert de internationale solidari teit van het Rode Kruis. Hoe sterk deze is, bleek tijdens de watersnood, toen een bedrag van 65 miljoen gulden aan bui tenlandse giften via het Nederlandsche Roode Kruis binnenvloeide. De toeslag komt ten bate van het Ne derlandsche Roode Kruis. tsitu/elê dan ande/ió Rivella is een natuurproduct uit melk. Het bevat B-vitaminen koolhydraten en 13 minerale zouten. Drink het koel! Sprankelendgoudgeel Verkrijgbaar bij de Horeca-bedrijven en l/w wijnhandelaar. service-master Waarschuwt U hoorbaar op elke tijd die U wenst. Chroom f 125.- Edeldoublé f 135.- BINNENLAND Het bestuiur vou het Landbouwschap heeft benoemd tot voorzitter van de hoofd afdeling Sociale Zaken de heer Jhr. mr, L. E. die Geer van Oudiegein, burgemeester der gemeente Vreeswijk. De heer de Geer blijft zijn burgemees tersambt bekleden. Het Haagse opera-mantnenikoor heeft onder leidling van zijn bekwame dirigent Nico Ringels, een enorm succes in West-Duitse hoofdstad Bonn behaald, scheen maar geen eindie aan het daverende applaus te komen, het enthousiasme van het publiek was zo giroot. dat het er veel van weg had of het de zaal wilde afbre ken. Het internationale Auschwitz -comité heeft een prijsvraag uitgeschreven voor een monument, dat ln het voormalige concentratiekamp, waar vier miljoen men sen de dood vonden, zaïl verrijzen. Alle beeldende kunstenaars uilt de gehele we reld kunnen aan deze prijsvraag deel nemen. De burgemeester van Maastricht, mr W Baron Miohiels van Kessemich heeft za terdagmiddag aldaar de vergrote helihaven van de Sabena geopend, die thans de modernste heldhaven van West-Europa ls. Met ingang van 16 augustus a.s. is bij K.B. benoemd tot burgmeester der gemeen te Diepenveen mr. S. Crommelin. thans sous-chef van het Kabinet van de bur gemeester van 's-Gravenhage. 30 tot 35 ha vliegdennen en heide zijn gistermiddag een prooi der vlammen geworden ten noorden van de Rijksweg Breda-Roosendaad bij het Bosschenhoofd. De oorzaak is zeer waarschijnlijk een weg geworpen sigarettenpeukje. De internationale diamamttentoon- steliiing in de ApoHlofhal te Amsterdam, dia 21 jumii werd geopend en gisteravond sloot heeft 55.600 bezoekers getrokken. Voorts bezichtigden 4.000 scholieren deze expo sitie. Uit een fabriek aan de Handelskade te Rijswijk heeft baldadige Jeugd een aan tal in zilverpapier verpakte rolletjes poe der weggenomen. De rolletjes bevatten een poeder dat uiterlijk veel gelijkt op het z.g. „wit-zwart". Bedoeld poeder is echter bij inwendig gebruik schadelijk voor de ge zondheid. De politie heeft dan ook maat regelen genomen om het poeder te achter halen. De burgers van Dordrecht hebben za terdagmiddag vol vreugde het legenda rische schaap Ingehaald, waaraan zij hun bij-naam ..sohapekoppen" te danken heb ben. Met een extra veerboot arriveerde het kolossale schaap omstreeks haflf vier aan het Papemdreöhtsveer en vandaar werd het ln triomf naar het Hof gebracht, waar het gedurende de Hoffeesten die tot en met 20 Juli ter herdenking van de op 19 Juli 1572 gehouden eerste vrije Staten vergadering gevierd worden zal verbl-ij-ven. BUITENLAND In de loop van deze week, op zijn laatst zaterdag 20 juli, zuilen alle banken in de grote Franse steden bevoorraad zijn met benzuneoh-eques voor buitenlandse au tomobilisten, motorrijders e.d., die langer dan drie dagen ln Frankrijk verblijven en op deze wijze reduotle op de benzineprijs krijgen President Ho Tsji Min van commu nistisch Noord-Vietnam is zaterdag ln Moskou aangekomen voor een bezoek aan de Sovjet-Unie. De 77-Jarige mevrouw Hanna Fain- stedn-uit de Sovjet-Unie heeft na elf Jaar pogen een visum voor de Verenigde Staten gekregen om naar haar zoon te gaan, die zij ln 37 jaar niet heeft gezien. Zij ls van plain ln Amerika te blljrven. Qe dienst voor de volksgezondheid ln de Ver. Staten deelt mee dat er van de meer dan 20 miljoen mensen die driemaal met het vaecm-Salk zijn behandeld, slechts 42 kinderverlamming met verl-am- mingsverschljnseflen hebben gekregen. Twee hunner zijn gestorven. Op 19 oktober a.s. zal te Straatsburg de jaarlijkse gemeenschappelijke bijeen komst worden gehouden van de gemeen schappelijke vergadering der Europese Ge meenschap voor Kolen en Staal en de raadgevende vergadering van de Raad van Europa. Tengevolge van een auüoboteing op een snel verkeersweg bij Keulen zijn gis teren zes personen om het leven gekomen. De directeur-generaal van de Wereld gezondheidsorganisatie, dr. M. G. Candau, heeft meegedeeld dat hij ln overleg met de Amerikaanse regering de stad Minnea polis (Minnesota) heeft uitgekozen voor het houden van de elfde wereidgezond- heldsassemblee ln de tweed© helft van mei volgend Jaar. Koning Mohammed Zaïhlr, sjah van Afghanistan zal woensdag, te Moskou aan komen voor een officieel bezoek van 14 dagen aan de Sovjet-Unie. In de buurt van Teresina, de hoofd stad van de Braziliaanse sbaait Piahy, zijn gisteren bij een botsing tussen een auto bus en een vrachtwagen drieëntwintig mensen omgekomen en -twintig gewond. Geen beschuldigingen tegen luit.-gen. Bos Van gelegenheid geen gebruik gemaakt (Van onze Haagse redactie) In ons bericht over de eervol ver leende ontslagen aan luit.-generaal J. H. L. Bos en aan luit.-generaal J. D. Backer, hebben wy vermeld, dat ma- jaar K., tegen wie een strafzaak aan hangig is gemaakt, beschuldigingen zou hebben geuit tegen generaal Bos. Het betreft hier een brief, welke ma joor K„ zoals hij heeft beweerd, by de Koninklijke marechaussee zou heb ben gedeponeerd. Dit schrijven had hij volgens zyn verklaringen in de bus ge daan van het districtsbureau van de Kon. Marechaussee, dat is gevestigd aan de Laan van Meerdervoort te Den Haag. Deze brief is nooit boven water gekomeiv EUROPESE TEKENINGEN- EN OPSTELLENWEDSTRIJD 1957 Aan de Europese tekeningen- en op stellenwedstrijd 1957, georganiseerd door het Nederlands Comité „Europese Schooldag", hebben ongeveer 20.000 leer lingen van middelbare scholen en kweekscholen in Nederland meegedaan. Vijf tekeningen en 14 opstellen kwamen in aanmerking voor een der negen in ternationale prijzen of een der tien nationale prijzen. Dinsdag a.s. zal de loco-secretaris-generaal van het Minis terie van O., K. en W., mr. H. J. Sohöl- vinck in de hal van het ministerie na mens de minister de prijzen uitreiken. De zesde prijs werd gewonnen door Mary Looyestein van het Rijnlands Ly ceum -te Wassenaar (8-daagse reds door België). Een boekenhon ter waarde van f.25.-viel ten deel aan Wouda Visser, eveneens van het Rijnla-ndis Lyceum te Wassenaar. DINSDAG Pieterskerkgracht 11: Officiële opening Sociëteit Ouden van Dagen. 2 uur nam. Hortus Botanicus: Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische eVr. naar Aquarlumten- toonstelllng. 7i uur nam. VGLO-school (Oude Vest)Lezing J. G. Wltpen over het werk der Kon. Noord en Zuidhollandse Reddingmij, 2.30 uur nam. WOENSDAG Pieterskerk: Avondstilte te 7| uur nam. Ambachtsschool (Haagweg 4) Afschelds- *1- t> j Heijdemann en A. v. Leldse Volkshuis (ApotJhekersdljk)Iers volksdansbal. 8 uur nam. Rehoboth: Ned. Chr. Vrouwenbond. Spr. D. J. Brouwer over; „Tussen servet en tafellaken". 8 uur nam. Oegstgeest (Geversstr. 30): Aan- deelhoudersverg. Kamsteeg's Automobiel bedrijf N.V. 2 uur nam. Wassenaar (Raaphorst): Zendlngs- dag Chr. Geref. Kerk 10.30 uur voorm. VRIJDAG Ambachtsschool (Haagweg 4): Uitrei king van diploma's. 3 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werf park 1) Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 voorm. tot 4 u-ur naim. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „De mens ln miniatuur; de wereld van het poppenspel" (Text 1 okt.) Rijksmuseum voor Volkenkunde. Ten toonstelling Japanse prenten. Op werk dagen 105 uur. op zondag 15 uur (Tot 1 oktober) Hortus Botanicus: Aquarium- en terra- rlumtenitoonstelllng „Aqua-Hortus". (12 tot 28 Juli). DE BIOSCOPEN Rex „Rook around the clock" (14 Jr.) Werkd.; 2.30, 7.15 en 9.15 uur* zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Trianon „In de bus van Coronado" (Alle leeft.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 p.- ;.15, on Majoor K. is daarop in de gelegenheid gesteld zijn beschuldigingen opnieuw op schrift te stellen. Tot op heden, zo werd ons van bevoegde zijde verklaard, heeft hij van die gelegenheid geen ge bruik gemaakt. Officieel bestaan er dus geen schriftelijke aantijgingen tegen luit.-generaal Bos, zodat daarnaar ook geen onderzoek kon worden ingesteld. Enige weken geleden is het onderzoek in de zaak tegen majoor K. door de officier-commissaris afgesloten, met dien verstande, dat de laatste daad van het onderzoek moet zijn de zogenaamde comparitie voorhouden stukken, waarbij aan verdachte alle verhoren en alle andere bewijsstukken worden voorge houden. Omdat het een lijvig dossier is geworden, is aan de verdediger foto kopie van het gehele dossier verstrekt en is hem enige tijd gegeven dit te be studeren. Vorige week heeft deze comparitie voorhouden stukken plaatsgevonden en daarbij is door de verdediger ge vraagd nog enkele getuigen te horen. Dat zal volgende week gebeuren. Wan neer dit heeft plaats gehad, komt het dossier in handen van de Auditeur- Militair, om uiteindeiyk de tenlasteleg ging op te maken. zondag: 4.30. 7 en 9.15 uur. De Parijzenaars hebben voor de Dóme des Invalides getuigen kun nen zijn van de opstijging van de ballon van Phileas Fogg, de held uit het boek ,,De reis om de wereld in 80 dagen" van Jules Verne. Naar dit boek wordt thans een film gemaakt. Casino „La Strada" (18 Jr.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur; donderdag; „Madame Butterfly". Lldo „De verkeerde man" (14 Jr.) Werk dagen; 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „De man die nooit bestond" (14 Jr.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag- 2.3-0, 4.45, 7 en 9.15 uur. De avond en nachtdienst van de Apothe ken te Leiden en Oeg-stgeest wordit tot zaterdagmorgen 20 juill waargenomen door Apotheek Douza Douzastraat 31, tel. 2-1313 Apotheek Nieuwe Rijn 18, tel. 2-0523; Apo theek Oeg-stgeest Wilhelmdnapank 8, Oegst- geest. tel. 26274. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen -te Spljkenlsse (toez.) C. Baten burg te H.I. Ambacht te 's Graven-hage J. van der Sohee te Willige-Langeraik te Kinderdijk G. H. van Kooten te Gene ra ui-den te Rotterdam - Delf sh aiven (wijk Middelland) J. Langstraat te Varden. A-angenonven naar Amersfoort (vac. A. Braakman) Dr. P. A. Eldierenibosoh te Voorburg. Toegelaten tot de Evangelisatie bediening d'e heren J. G. Beerthuis te Hil versum, H. W. Doornlnk te Aalten; H. J. Eggink te Loenen aan de Veoht, M. Fok- kema te Mfenaflüium H. Jongerden te Baarn J. H. Meesters te Sohevenlngen, H. H. Mls- kotte te Leiden, H. H. van der Neut te Eefde (Geld.) A. Sevenster te Amsterdam- West, A. SJollema te Utrecht, D. J. Spij kerboer te Utrecht, J. Verbuig te Amster dam en G. Wursten te Zwartsluis. Beroepbaarsteflll-lng De heren P. J. Bos te Veenendaal en P. Hetebrlj te Steeowljk zijn beroepbaar gesteld. Benoemd tot vicaris te Maasland M. Fok. kema kand. te Mena-l-dum (Pr.). Beroepen te Opendie (Gron.) B. J. Jucke ma. luchtm-adhtpred. te Volkél (N.Br.) Bedankt voor de Biit-Oost H. Harkem-a te Zeist. GEREF. KERKEN Tweetal te Groningen-Oost (vac. F. Vroon) dr. J. van d-en Berg te Zutphen en mr. dr. J. Ozirnga te Lunteren. Aan genomen naar Meppel (vac. A. O. Hofland-) J. van Tuinen te Sohettens. Bedankt voor Ui-th-uiizenmeeden W. Sbuumsma te G-rootegast. Beroepen te Hellenidioomi P. H, Ste-enhuis, kand. te Huls ter Helde te Rookaaije G. Vesseur, kamd. te Am sterdam te Roosendaal J. Kuiper, kand. te 's-Gravenhage. Beroepen te Roosen daal J. Kuiper, kand. te 's-Gravenhage. Beroepen te Leidsch-endam G. L. R. Rlp- hagen te Leerd-am. Geref. Kerken onderh. art. 31 D.K.O. Beroepen te Winnipeg (Canada-) C. de Haan te Ferwerd-Hallum GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Boskoop J. B. Dal te Krab- bedljike. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Bh geen g« specialist, bel ehoor 0(J On hulsarts of op dokterstelefoon 22222. Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parüjs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfurt München Zürich Genéve Locarno Wenen Inns-bruck AJaccio Rome Mallorca i fg *3 "2 «o x'2 5 v- 1 a 8 tl CM 1. regen nno 2 24 0.6 regen windstil 23 7 regen z 1 22 5 motregen nnw 8 14 1 zwaar bew. w 5 19 9 regenbul zzw 4 20 2 zwaar bew. zw 2 2-0 0.5 regen w 3 22 0.3 regenbul l 22 3 zwaar bew. windstil 26 0 zwaar bew. no 3 80 0 geh. bew. w 3 23 5 zwaar bew. wzw 24 7 regenbui windstil 2-0 0.6 zwaar bew. windstil 19 5 zwaar bew. windstil 23 1 zwaar bew. ozo 2 25 9 half bew. w 6 27 2 regen w 1 19 15 zwaar bew. ono 1 26 16 8 onbewolkt windstil 33 onbewolkt no 8 3-3

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2