ROGER IIASSEMORDER BOEKT ZIJN TWEEDE SPRINTZEGE en mooie beloning voor geslaagde scholieren Gerrit Voorting in Perpignan snelste Nederlander HARRIS SLOEG VAN VLIET MET RUIM VERSCHIL VRIJDAG 13 JULI 1957 (Van een speciale verslaggever) 2 diafragma's 2 tijd-afstellingen flits-aansluiting doorzichtzoelcer handige zijsluiting, geheel metalen uitvoering GRATIS! Bij aankoop van Gevabox ontvangt u tijdelijk gratis „OllieB. Bommel'* Foto boek" de geestige handleiding voor foto-amateurs door Marten Toonder- Het begon ro vroeg en het ging zo hard, maar al wierp de drieste regionaal Ruby nauwelijks buiten Ales gekomen het peloton de handschoen voor de wielen, al ontketende hij hiermede een vlucht, die de beslissing van de gehele rit naar Perpignan (over 246 km.)» bracht en al werd door de kopgroep de gehele weg zo hard gejaagd dat de finish 20 minuten voor het tijdschema aan gaf was bereikt, ondanks al deze elementen die op levendigheid zouden kunnen duiden, was het toch weer een dode rit. De zoveelste dode rit van deze dode Tour, die voor de tweede maal een sprintzege voor Roger Hassenforder opleverde. Wij hebben in de karavaan opnieuw de man gemist, die iets groots deed, die in samenspel met zijn ploeggenoten de gehele etappe dirigeerde, zoals Coppi en Louison Bobet en al die andere grote mannen van de voorgaande jaren dat kon den. Zo'n man rijdt niet in de ronde van dit jaar, althans niet meer sedert de hitte van de eerste week enkele matadoren deed sneuvelen. Eén renner trok er tussenuit, vier anderen haal den hem in en later kreeg nog een zestal andere coureurs aansluiting. Van dit kopgroepje van elf renners won Hassenforder de sprint, dat is eigen lijk de gehele geschiedenis van bijna 250 km. fietsen om vette prijzen door 's werelds sterkste wegspecialisten. De Nederlanders, die dit jaar toch wel erg matig voor de dag komen en die kennelijk als ploeg te veel hebben geleden door het verlies van in het bijzonder Daan de Groot, hebben zelfs in deze matte etappe weer nieuwe verliezen geleden. Gerrit Voorting, die in het eerste groepje achter Ruby was meegegaan, plaatste zich „als zesde. Hij steeg daardoor van de 33ste naar de 28ste plaats, maar de achterstand bedraagt 55 min. en 46 sec Wim van Est verloor twee plaatsen. Hij duikelde van de vijfde naar de zevende plaats. Voor Stolker, Kersten en Piet van Est heeft de rit van deze dag ook nieuw verlies opgeleverd en in het ploegenklassement is de zesde plaats van Nederland wankel geworden, nu Noord-Oost Centraal onze ploeg passeerde en België slechts één minuut achterstand heeft. Pierre Ruby, rugnummer 100, was ook Hooa feiHB© enkele dagen geleden als eerste uit de l grote groep gevlucht. Hij was na een lange solo weer ingehaald en door bijna alle renners tenslotte voorbij gelopen. Toen Ruby kort na Ales ineens demar reerde en een minuut voorsprong nam op het peloton was er natuurlijk nie mand, die geloofde aan een poging, waar mee men rekening diende te houden. Er was echter een viertal renners, die de achtervolging een geschikte gelegenheid vonden, zelf in de aanval te gaan en deze opzet slaagde volkomen. Gerrit Voorting, de Portugees Jose de Silva, de Italiaan Mario Tosato en de Parijzenaar Raymond Hoorelbeeke gin gen op een gegeven moment achter de vluchteling van de Noord-Oost Centraal ploeg aan. Er kwam even een felle be roering in de hoofdmacht. DeBelgAdri- aenssens, de groene trui-man Thomin en de Franse nationalen Forestier, Anquetil en Stablinsky trokken met o.a. Michel Stolker aan hun wiel een honderd meter naar voren, maar lang duurde dat niet: In hoog tempo joeg het viertal van Voorting door het dorre landschap langs Anduze en Quissac en na 35 km had men het kwartet Ruby te pakken. Ook in het peloton werd met de straffe, zoele wind schuin achter, hard op de pedalen geduwd en toen de aansluiting met Ruby in de voorhoede eenmaal een feit was, bedroeg de voorsprong op de hoofdmacht slechts 45 sec. De snel heid van de achtervolgers had echter toch veel hoger gelegen en toen de animator van de aanval eenmaal het Tour-cijfers ETAPPE-KLASSEMENT De uitslag van de veertiende étappe van Ales naar Perpignan, over 246 lón luidt: 1. Hassenforder (NOC), de 246 km in 6.17.23 (met bonificatie 6.16.23) 2. Pa- dovan (It.) 6.17.23 (met bonificatie 6 16.53); 3. Groussard (West) z.t.; 4. Hoorelbeeke (Il-de-France) z.th.; 5. Christian (Zwits.) z.t.: 6. Voorting (Ned.) z.t.; 7. Ruby (NOC) z.t.: 8. Tosa to (Italië); z.t.; 9. Da Silva intema- nale ploeg) z.t.; 10. Rolland (NOC) z.t.; 11. Mahe (Frankrijk) z.t.; 12. Darrigade (Frankrijk) 6.33.38; 13. Defiliippis (Ita- hë) 6.33.39; 14. Queheille (Zuid-West) 6.33.42: 15 Schellemberg (Zwits.) 6.33.44 1G Thomin (West) z.t.; 17. Picot (West) z.t.; 18. Forestier (Frankrijk) z.t.; 19. Janssens (België) z.t; 20. Wim van Est (Nederland) z.t.; 25. ex aequo een grote groep renners, waarbij zich de Nederlanders De Jongh en Piet van Est bevonden. Allen in dezelfde tijd als Schellemberg 6.33.44. 56. Stolker 6.43.37; 62. Kersten z.t. ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Anquetil (Frankrijk) 86.47.12; 2. Forestier (Frankrijk) 86.51.14; 3. Malie (Frankrijk) 86.52.53; 4. Christian (Zw.) 86 56.56: 5. Janssens (Belg.) 86.58.14; 6. Picot (West) 86.59.02; 7. Wim van Est (Nederland) 87.01.09 op 13.57; 8. Bau- vin (Frankrijk) 87.01.12; 9. Rohrbach (NOC) 87.03.53; 10. Jean Bobet (lie de France) 87.04.05; 11. Lorono (Spanje) 87.05.20; 12. Barone (Ile-de-France) 87.05.50; 13. Hoorelbeeke (Ile-de-Fran ce) 87.06.47; 14. Defilippis (Italië) 87.06.54: 15. Planckaert (Belg) 87.07.06; 16. Nencini (Italië) 87.07.56; 17. Schel lemberg (Zwitserland) 87.12.17; 18. Aariaenssens (Belg.) 87.14.53; 19. Dotto (Zuid-Oost) 87.15.42: 20. Lauredi (Zuid Oost) 87.16.13; 28. Voorting 87.42.58; 32. Piet van Est 87.53.35; 41. De Jongh 88.13.07: 53. Kersten 88.38.46, 61. Stol- kers 89.03.31. PLOEGENKLASSEMENT 1. Noord Oost Centraal 18.51.09; 2. Italië 19.07.55; 3. Frankrijk 19.24.45; 4. ex aequo West, Zwitserland, lie de France. Nederland (Voorting, Wim van Est en Piet van Est) 19.24.51; 8. Zuid west 19.41.10; 9. ex aequo België en Spanje 19.41.12; 11 Zuidoost 19.46. ALGEM. PLOEGENKLASSEMENT 1. Frankrijk 258.22.58: 2. Italië 259.50.20 3 West 260.11 49; 4. Ile de France 260.26.10; 5. Noord Oost Centr. 260.39.41 6 Nederland 260 49.09 7. België 260.50.08 8 Zwitserland 261.31.53; 9. Zuid West 261.41.15: 10 Zuid Oost 261.56.41; 11. Spanje 262.35.34. PUNTENKLASSEMENT 1. Thomin (West) 205 pnt; 2. Wim van Est (Nederland) 225 pnt; 3. Picot (West) 231 pnt; 4. Forestier (Frank rijk) 233 pnt; 5. Schellemberg (Zwit serland) 241 pnt; 6. Christian (Zwit serland) 243 pnt; 7. Anquetil (Frank rijk) 266 pnt; 8. Planckaert (Belg.) 311 pnt; 9. Bauvin (Frankrijk) 344 pnt; 10. Nencini (Italië) 359 pnt. De prijs voor de meest strijdlustige renner werd toegewezen aan Pierre Ru by van de Noord Oost Centrale ploeg, die voor de grootste pechvogel aan Nel- lo Lauredi van de Zuid-Oost-Ploeg. GERRIT VOORTING snelste Nederlander achterstand op het vijftal aan de kop overbrugd. Nog voor men Montpellier, waar veie duizenden in dikke ryen langs de route stonden, was binnengetrokken, lagen de elf man in gesloten formatie bijeen. Pal naar net zuiden ging het nu, waar de ravitailleringsplaats Sete (100 km), nog steeds door de droge woestijn, waar nauwelijks enige schaduw was te vinden en de wind geen verkoeling, al leen maar stof bracht. De voorsprong groeide tot 5.5 minuut en na 85 km tot 10.5 minuut. Sete, waar de belangstelling langs de weg eveneens zeer groot was, werd door het elftal gepasseerd met een voorsprong van bijna 13.5 minuut. Het ging weer langs de Middellandse-Zeekust, waar de baders naar de weg kwamen ge rend om de stoet te zien passeren, maar waar het blauwe water nu niemand in de verleiding bracht om van de fiets te stappen. Tegen wind in ROGER HASSENFORDER tweede sprintzege tempo had overgenomen, groeide de afstand tussen kop en peloton met sprongen. De Nederlander, de Italiaan, de Por tugees en de beide Franse regionalen passeerden Corconne (37 km) met een voorsprong van Hfc minuut. Geen Franse nationalen dus In de kopgroep. Maar erg lang zou dit niet duren. Francois Mahé was een van hen, die na 55 km een aan val uit het peloton cp touw zette. Has senforder en Roland van Noord-Oost- Centraal, Groussard van de West-ploeg, de Italiaan Padovan en de Oostenrijker Christian van de Zwitserse ploeg spron gen met hem mee en na 12 km was de Na de snelle rit langs de smalle stran den ging het weer het land in en nu moesten de renners tegen de wind in rijden, maar in schuine formatie over de gehele breedte van de weg met tel kens een andere man op kop, bleef het hoge tempo gehandhaafd en terwijl in het peloton nog steeds geen aanstalten werd gemaakt de nu toch wel ernstig worden vlucht tot staan te brengen, groeide het verschil na Beziers (145 km) uit tot 17 min. en 20 sec. Bijna 50 km lang bleef deze situatie behouden. Steeds verwachtte men een actie van de Franse nationalen, die met Mahé wel wat zwak waren verte genwoordigd bij de vluchtelingen. Maar noch Anquetil, noch Forestier- vonden het nodig eerder dan veertig km voor het einde iets te ondernemen. Toen begon het peloton zich te split sen. Anquetil, de gele-truidrager, Darri gade en Privat demarreerden met een groot aantal anderen. Wim van Est voel de zijn kans om zich in het puntenklas sement een nog betere positie achter Thomin te verwerven, toen hij bemerkte dat de groene-truidrager zelf niet mee ging. Hij trok mee naar voren met de Meute en Piet van Est en Piet de Jongh kwamen er ook bij. Stolker en Kersten bleven in de achterhoede. Opdracht Paul le Drogo, de grote zwaargebouwde ploegleider van de Westelijken, was het helemaal niet eens met deze verdeling. Daan de Groot gaat goed vooruit. Enkele malen per dag mag hij even het bed verlaten. Ónze fotograaf was gisteren bij de onfortuinlijke Tour de France-renner op bezoek. Daan werd juist geïnterviewd door een „ver slag geve?' van een jon genskrant, die hem zijn visie op de Tour liet geven. WIELRENNEN. Swift Als vierde rit van de zomer competitie worden zondag de volgende afstanden gereden: A- en B-klasse 74 km; C-klasse 50 km, D-klasse 34 km. Start 10 uur te Oud-Ade. De 51 km-peletonrit voor de avond competitie gaf als uitslag: 1. H. v. Gent (B-kl.) 1.15.42; 2. R. Riethoven (D-kl.); 3. C. Plasmeijer (A-kl.); 4. A. v. d. Kaay (B-kl.); 5. Th. Hoogkamer (B-kl.); 6. N. Kooien (D-kl.)7. W. Verhoorn (D- kU; 8. H. v. d. Laan (B-kl.); 9. B. Slingerland (C-kl.)10. P. Otto (A-kl.). Tijdens de recordrit wist R. Riethoven het record over 17 km, dat op naam stond van W. Verhoorn met 26.29, te verbeteren en te brengen op 25.57. HONKBAL. Opnieuw winst voor onze honkballers Met glunderende gezichten zijn de spelers van het Nederlandse honkbal team gisteren te Mannheim van het veld gestapt. Wéér hadden zij een zege geboekt. Ditmaal moest de Spaanse formatie er aan geloven. Met 101 versloegen de Nederlanders hun tegen standers. Aangezien Duitsland de laatste wedstrijd tegen Italië met 62 won en in totaal zes punten verza melde, hangt het Europees kampioen schap af van de wedstrijd van van daag: NederlandBelgië. Winnen onze landgenoten, dan pro longeren zij hun titel. Verliezen zij, dan is een beslissingswedstrijd nood zakelijk tegen Duitsland. België heeft in c'it toernooi ernstig teleurgesteld en heeft uit dx-ie wedstrijden nog geen overwinning weten te boeken. Maar de Nederlandse jongens zullen hun tegen standers niet onderschatten, want als er een land is, dat tegen de Nederlanders een eervol resultaat kan behalen, dan is het België. De stand luidt nu: gesp. gew. verl. m.p. pnt. Nederland 3 3 0 0 6 22- 2 Duitsland 4 3 0 1 6 27-22 Italië 3 1 0 2 2 11-11 Spanje 3 1 0 2 2 20-27 België 3 0 0 3 0 15-33 VOETBAL. LuxemburgNederland in Feijenoord-sfadion De voetbalwedstrijd Luxemburg—Ne derland, voor de voorronden van het toernooi om het wereldkmapioenschap voetbal 1958 zal in het Feyenoord- stadion te Rotterdam worden gespeeld. De wedstrijd is vastgesteld op woensdag 11 september, aanvang half vijf. Oorspronkelijk zou de wedstrijd in Luxemburg worden gespeeld, doch de Luxemburgse bond gaf er de voorkeur aan de ontmoeting in Nederland te houden. IJlllllllllllllllllllllllllllllllllim Bauvin trapte Van Est op zijn tenen Na de aankomst te Perpignan is bü de wagen waar de renners dage lijks hun verfrissingen halen, even een opgewonden stemming ont staan: Wim van Est en de Franse nationaal Gilbert Bauvin kregen ruzie met elkaar. De Fransman was in het gedrang op de geblesseerde, kwetsbare teen van Van Est ge sprongen en deze reageerde onmid dellijk door zij" knie in de heup van Bauvin te duwen. Het was meteen raak: beiden vlogen op elkaar toe en voor de omstanders het konden verhinderen vielen enkele klappen. Van Est en Bauvin werden daarna snel gescheiden, maar vriendelijk waren hun blikken na afloop beslist niet. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Hij kwam Thomin in duidelijke taal ver tellen dat deze zich nooit en te nimmer zyn grootste belager, de Nederlander Wim van Est, van de sokken mocht laten rijden. „Mee naar voren", was de op dracht. Monsieur Le Drogo gaf zyn chauffeur opdracht de ploegleiderswagen naast de eerste groep te trekken. Daar heeft hy de medewerking van alle Franse renners gevraagd om Thomin gelegen heid te geven zich alsnog aan te sluiten en die gelegenheid heeft hij kennelijk gekregen. Wim van Est vertelde later aan de finish, dat hij, nadat de wagen van Le Drogo zich weer had laten af zakken, ineens voelde dat het tempo lager werd. Het was voor hem alleen on begonnen werk te gaan jagen en hij moest lijdelijk toezien, dat Thomin inder daad met succes zijn sprong naar het eerste peloton kon ondernemen. Deze twee hebben elkaar voortdurend in de gaten gehouden, maar Thomin won de de strijd, want in dezelfde groep schie tend. werden Thomin en Van Est res pectievelijk als zestiende en als negen tiende geklasseerd, waarmee de Frans man dus weer een paar punten uitliep. Gerrit Voorting werd in de kopgroep het slachtoffer van het Franse samen spel. De weg naar de kop bleef voor hem gesloten en toen Rolland op het juiste moment een gat sloeg, kon alleen Has senforder erin duiken om zun sprinters capaciteiten te botvieren. Het was de tweede sprintzege van clown Hassen forder. DUIVENSPORT. P.V. „De Reisduif" - Wedvlucht vanaf Limoges pl.rn. 743 km. De duiven werden zaterdag gelost om 7.30 met N.O.-wind (zeer warm). De dag der lossing be reikte geen duif het hok. Zondag om 8.03.39 uur arriveerde de eerste en de laatste prijswinnaar was er om 10.07.18 uur. In concours 27 duiven. De uitslag luidt: 1. H. de Haas; 2. A. v. d. Hulst; 3. J. Ligtvoet; 4. A. Siera; 5, 6 S. Kos ter; 7. P. Mooten Grote prijzen van Amsterdam De opzet van directeur Bessem van het Olympisch Stadion, om met ritten van twee, drie en een finale van vier renners tijdens de wedstrijden om de Grote Prijzen van Amsterdam, wat leven in de sprintbrouwerij te brengen, is grotendeels mislukt. Want het draaide uiteindelijk toch weer uit op een ont moeting van de onbetwist vier sterkste sprinters ter wereld: Harris, wereld kampioen Maspes en de Nederlanders V an Vliet en Derksen. En van dit viertal was de Engelsman Harris, evenals in 1956, de rapste'. Hij noteerde in de finale met 11,8 sec. de snelste tijd van de avond. Dit viertal had zich zonder moeite in de halve finales geplaatst, waarin via een herkansing ook en dit was de enige verrassing van het spelletje van de heer Bessem de Belg Debakker en Schotman belandden. De Duitser Pot- zernheim en de jonge Fransman Galg- nard, van wie vooral de laatste bijzon der tegenviel, vonden hier hun Wa terloo. In die halve finales ging het fel toe. In de eerste rit werd Arie van Vliet, die binnendoor wilde glippen, door Maspes opgevangen en leek geslagen. Maar Van Vliet stak in grootste vorm en kwam bij het ingaan van het laatste rechte eind zo verwoed opzetten, dat hij Maspes nog voor de eindstreep pas seerde. In de andere halve finale werd Derk sen met banddikte winnaar voor Har- ris, volgens de jury althans, want op de tribune heerste de mening, dat Harris had gewonnen. Veel maakte het niet uit, want in de herkansing, waarin twee finaleplaatsen te verdienen vielen, had den Harris en Maspes, die elkaar na het „lire-incident" van de vorige wereld kampioenschappen schuwen, geen moeite met Debakker en Schotman. Wereldkampioen Maspes werd in de finale volgens de regels der kunst uit geschakeld. De Italiaan poogde voor de Maratontrlbune uit vierde positie ko mend, onderdoor te glippen. Hy kwam niet verder dan kopman Harris, die het tempo versnelde, en Van Vliet meetrok, zodat Maskes by het ingaan van de laatste bocht als in een kooitje gevangen zat. Het ging uitein delijk tussen de twee grote rivalen Har- ris en Van Vliet. De Engelsman perste er op het laatste rechte eind een ont zettende spurt uit en won met ruim verschil. STAYERS. Het eerste Amsterdamse optreden van de nieuwe Belgische stayerskam pioen Depaepe heeft hem wei een buidel vol geld, maar nog geen plaatsje in de harten van de hoofdstedelijke wielerliefhebbers opgeleverd. Depaepe sleepte bij zyn debuut op de stadionbaan meteen maar de Grote Prijs van Amsterdaam bij de stayers weg, doch had zo onopvallend gereden, dat deze zegepraal voor heel wat toe schouwers als een verrassing kwam. De Belg profiteerde ervan, dat de Jury vooraf besloten had bij het opmaken van de eindstand de Zwitserse methode van het optellen van de afgelegde afstand te hanteren. Had men namelijk de in Amsterdam gebruikelijke wijze van de klassering genomen, dan zou de prijs van f. 1000 bij de Amsterdammer Wierstra terecht zyn gekomen, de morele winnaar van deze avond. De uitslagen van de grote stayersprijs lulden: lste rit over 40 km: 1. Koch (Nederland) 32 min. 31 sec.; ZEILEN Veel inschrijvers voor Braassem De Braassem 1957 belooft, gezien het j grote aantal inschrijvers, een groot succes te worden. In deze Internationale en Nationale j zeilwedstrijden zullen dit weekeinde meer dan 220 schepen aan de start verschijnen. Ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van de Regenboogklasse had het wedstrijdcomité de befaamde Regen boogzeiler Oscar Nathan uitgenodigd, om deel te nemen in zijn oude klasse. Het staat eohter nog niet vast of Nathan uit Hamburg zal komen om zijn oude tegenstanders weer eens te ontmoeten. In de protestcommissie heeft zitting genomen onze Olympische kampioen 1936 Daan Kagchelland. Onder de inschrijvers in de Flying Dutchmanklasse treffen wij de Valken zeiler dr. G. A. S. Jongeleel aan, zodat wij bij de Valken ir. H. F. Zuiderbaan geen revanche zullen zien nemen. Maar gezien het feit, dat wij hier de Fries Fokke Jansma als inschrijver zien, zal de Valkenstrijd er niet minder spannend om zijn. In de Pampusklasse verwach ten wy een interessant duel tussen H. J. de Ruyter en G. Biesot en in de 16 m2 Streepklasse is de bekende Jan van Dijk weer na lange tijd aanwezig, om met een nieuw schip de strijd aan te binden met zeilers als Schiet, Bol en Botterweg. CRICKET NEDERLANDS STUDENTENTEAM TEGEN FLAMINGO'S Voor de cricketwedstryd tussen het Nederlands studententeam en dat van de Flamingo's morgen op het HCC-ter- rein te Den Haag te spelen, zijn de elf tallen als volgt samengesteld: Ned. studententeam: A. Schuur (HCC) captain, W. Honnebier (Haarlem), W. van Manen (HCC), P. van Arkel (HCC), M. van der Most (HCC), P. Wijkhuizen (Rood en Wit), K. van Staay (HCC), R. Borgers (HCC), K. Fischer (VRAt, W. Bosman (Quick Den Haag) en R. Bruinesteyn (HBS). Flamingo's: mr. H. van Manen (HCC), S. GrUseels (VOC), mr. H. Glerum (VRAi, M. Stolk (Hermes DVS), P. van Katwijk «HBS), jhr. L. C. de Villeneuve (HCC), W. van der Vlugt (HCC), C. Bakker (HCC), M. Maas (Haarlem), P. Maas (Haarlem) en H. van Weelde (ACC). 2. French (Australië) op 30 meter; 3. Depaepe (België) op 80 meter; 4. Wier stra (Ned.) op 190 meter; 5. Petri (Duitsland' op 200 meter. Tweede rit: 1. Wierstra 31 min. 48,4 sec.; 2. Vrees wijk op 50 meter; 3. Depaepe op 60 me ter; 4. Petri op 150 meter;5. French op 995 meter. Eindstand: 1. Depfiepe afgelegd 79.860 meter; 2. Wierstra afgelegd 79.810 meter; 3. Petri afgelegd 79.650 meter; 4. Vreeswijk af gelegd 79.230 meter; 5. French afgelegd 78.975 meter; 6. Godeau afgelegd 78.100 meter; 7. Koch afgelegd 77.630 meter; 8. Voorting afgelegd 77.600m eter; 9. Mehagnoul afgelegd 77.060 met^r. Drie Finnen onder wereldrecord 1500 nieter De Fin Olavi Salsola heeft tijdens internationale atletiekwedstrijden te Aabo, een plaatsje in het westen van Finland, het wereldrecord op de 1500 meter met niet minder dan 0.4 sec. ver beterd. Hij noteerde 3 min. 40.2 sec. Het oude record stond op naam van de Hongaar Istvahn Roszavolgyi, die op 3 augustus 1956 in Tata 3 min. 40.6 sec. voor zich liet afdrukken. Ook de landgenoot van Olavi Salsola. zijn naamgenoot Olavi Salonen verbe terde het wereldrecord. Salonen noteer de dezelfde tijd als de winnaar 3.40.2. Een derde Fin, eveneens.Olavi, namelijk Vuorisalo kwam eveneens onder het wereldrecord van Istvahn Roszavolgyi. Vuorisalo noteerde 3 min. 40.3 sec. De Zweed Dan Waern werd vierde in 3 min. 405 sec. Dit betekende een ver betering van het Zweedse record. ZWEMMEN. Herman Willemse verbetert twee records Tijdens de kringkampioenschappen van midden Nederland op de 1500 me ter vrije slag, gehouden in het 50 me ter bad van Crailoo in Hilversum, heeft Herman Willemse van „Be Rob ben" twee Nederlandse records ver beterd. Over de eerste 800 meter noteerde de Robbenman 10 min. 5,2 sec., waarmee hij niet minder dan 13,4 sec. onder het Nederlandse record bleef, dat sedert 23 juli 1955 op zijn naam stond, in Utrech: gemaakt. HERMAN WILLEMSE twee records Willemse legde de 1500 meter af in de uitstekende tijd van 18 min. 57,6 sec., hetgeen eveneens een nieuw Nederlands record betekende. Het oude staat met 19 min. 22 sec. ook op naam van Wil lemse, op 4 juli 1956 tijdens de interna tionale militaire zwemkampioenschappen ln Wassenaar gezwommen, Judith de Nijs werd kring-kampioene op-de 1500 meter vrije slag. Voor haar werd de voortreffelijke tijd van 20 min. 26,6 sec. afgedrukt, waarmee zy 3 8 sec. boven het wereldrecord van Jans Koster bleef. Militaire zwemtitei voor Van Zijl In Stoops Bad te Overveen zijn gis teren de militaire zwemkampioenschap pen gehouden. Onder de talrijke deel nemers zagen we enkele bekende zwem mers, die in dit gezelschap vanzelfspre kend op de voorgrond traden. Zo kon Peter Swijghuisen van „Het IJ" Amster dam zonder al te veel moeite de 100 meter rugslag winnen (1.11.8), werd de Amersfoortse Neptunusman Hoogveld eerste op de 100 meter vrije slag (1.02.3) en legde Van Zyl (Sleutelstad Leiden) beslag op het militaire kampioenschap 200 meter schoolslag in 2.55.1. Rudi Prins van H.P.C., die tweede was geworden op de 100 meter vrije slag, veroverde het kampioenschap op de 100 meter vlinderslag in 1.15.1. Rein Prins van D.J.K. Amsterdaam veroverde twee titels, nl. op de 400 en 1500 me ter. Hij noteerde resp. 5.04.2 en 21.10.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 9