kaas DIEP PESSIMISME ROND DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE WILLEM1I Mm' - M27c, Doe^méér met P" Met een enkel woord Agenda VRIJDAG 12 JULI 1957 ...toch verleid: KAAS wint 't pleit Lokroep: lekkere snoep? 'n Wortel, zeg?nee... weer pech misschien een ongewone situatie, maar de moraal is duidelijk: haal KAAS in huis en iedereen komt er op af. In deze dure tijd zoiets lekkers voor zó weinig geld, dat is gewoon een wonder! Elke dag opnieuw! Pwbllkati* ma H«| Nadarlandi ZiHvelburi Na verwerping Westelijke voorstellen De Rus Zorin beschuldigt Amerikaanse afgevaardigde Stassen van propaganda (Van onze Londense correspondent) Het optimisme van de laatste weken op de Londense ontwapeningsconferentie, dat vooral van Amerikaanse zijde was ingegeven, heeft na de verwerping van de Westelijke voorstellen door de Russische afgevaardigde Zorin, plaats gemaakt voor diep pessimisme. Zorin maakte het gisteren opnieuw duidelijk, dat de Sovjet- Unie de eis handhaaft, dat een overeenkomst inzake de stopzetting der bom- proeven geheel los dient te staan van de andere vraagstukken met welke het Westen juist de opschorting der proeven wil verbinden. aan een verklaring inzake de uitban ning van kernwapens. Serwyn Lloyd, de Engelse minister van Buitenlandse Zaken, zei, dat het moeilijk was Zorins opvattingen te begrijpen, dat Bittere woorden van Jules Moeh Zorin beschuldigde de Amerikaanse afgevaardigde Stassen ervan, dat deze louter een propagandist was en hij ont kende dat de Sovjet-Unie gekant zou zijn tegen de stopzetting van de pro- duktie van kernwapens. Hij uitte de klacht, dat het Westen de Sovjetrus- sische voorstellen zonder opgaaf van redenen had verworpen, terwijl er bo vendien vele leemten zouden zijn in de Westelijke voorstellen. Jules Moch, de Franse gedelegeerde, die altijd vol goede hoop was en vooral vertrouwen had gesteld in Zorin, wend de zich gisteren bitter tot de Russische vertegenwoordiger en verklaarde, dat hij er zeker van is, dat de Sovjet-Unie nooit een doeltreffend controle-systeem zal aanvaarden. De noodzaak hiervan vormt, zoals men weet, de basis van de Westelijke ontwapeningspolitiek. Uit Mochs woorden kan worden afgeleid, dat het nu zo goed als zeker is, dat de Russische regering ook nooit een prak tisch ontwapeningsplan zal aanvaarden, tenzij er op het allerlaatste ogenblik nog een wending ten goede komt, zoals wel meer op internationale conferenties het geval is geweest. Moch zette op nieuw uiteen, dat de Westelijke voor stellen voor gedeeltelijke ontwapening positief, realistisch en duidelijk waren, zulks in volkomen tegenstelling met de Russische voorstellen. Stassen weerlegde met kracht Zorins beweringen over de motieven van het Westen en hij beloofde nadere ophelde ring te zullen geven over verschillende punten. Stassen meende dat de Sovjet- Unie thans waarschijnlijk behoefte heeft TRAMS VOORBIJ RIJDEN Bij de weggebruikers zijn de menin gen over het voorbij rijden van trams verdeeld. De wet echter stelt zijn regels: Langzaam verkeer. Fietsers, bromfiet sers, handwagens, bakfietsen enz. moe ten een rijdende of stilstaande tram altijd aan de rechterkant voorbij rijden. Is er daarvoor geen ruimte, dan moet het langzame verkeer achter de tram blijven. Snelverkeer mag de tram aan de lin kerkant voorbij rijden als: de breedte van de rybaan rechts van de tram daar toe geen gelegenheid geeft Daarbij mag van de linkerweghelft gebruik worden gemaakt als dat inhalen maar niet ge beurt: vóór of op een kruising of splitsing van wegen. zó dat het tegemoetkomend verkeer in gevaar wordt gebracht of wordt ge hinderd. Snelverkeer mag een tram bovendien niet links passeren, wanneer bijv. rechts auto's geparkeerd staan, ook dan moet de automobilist, motorrijder achter de tram blijven. Staat de tram stil dan mag alleen aan de kant waar de passagiers uit stappen worden gepasseerd zonder dat dit gevaar oplevert voor de tram passagiers, met zeer geringe snelheid. Een extra waarschuwing voegt de A.N.W.B. hier aan toe: Rijdt U een bus of tram voorbij aan de kant waar de passagiers niét uit stappen, wees er dan op bedacht dat achter die tram of bus opeens voetgan gers vandaan kunnen komen. Bij een bus kan men vaak tussen de voorwielen doorkijkend waarnemen of er onvoorzichtige overstekers in aantocht zijn. de Westelijke voorstellen waardeloos waren. De parlementaire fracties van de Labour-partij hebben gisteren een ontwapeningsprogramma aanvaard, dat drie fasen omvat. Dit plan beoogt: 1. een internationaal verbod van H- bom-proeven, onder controle, maar zonder politieke voorwaarden; 2. stopzetting van de produktie van H-bommen en vermindering van som mige klassieke wapens; 3. vernietiging van H-bom-voorraden. Met stopzetting van de produktie van H-bommen of een begin van de ver mindering der klassieke wapens mag niet worden gewacht tot een politieke overeenkomst is bereikt. Nehroe voorspelt herstel Brits-Egyptische betrekkingen Premier Nehroe van India heeft van daag op een persconferentie te Cairo verklaard, dat de Brits-Egyptische be trekkingen binnenkort weer normaal zul len worden, aldus meldt de correspon dent van het Belgische persbureau Belga. Nehroe zei, dat hij de kwestie van de betrekkingen tussen Engeland en Egypte met president Nasser had besproken. Hij was van mening dat de verhoudingen tus sen beide landen beter zullen worden en dat de diplomatieke betrekkingen spoe dig zullen worden hersteld. Advertentie Mi| kun |e nietfoppenl Amerikaan voor Japanse rechter Het opperste gerechtshof in Wash ington heeft de Amerikaanse autori teiten gemachtigd de Amerikaanse militair William Girard aan de Ja panse gerechtelijke autoriteiten uit te leveren. Girard zal moeten terechtstaan wegens dood door schuld. Hij heeft indertijd een Japanse vrouw, die hij van een Amerikaans schietterrein in Japan wilde verjaren, doodgeschoten. De zaak had in Japan veel opzien ge baard. De rechters van 'het Hoge Ge rechtshof, die het besluit eenstemmig namen, verklaarden, dat „er alle reden is om te geloven dat het proces tegen Girard eerlijk zal worden gevoerd". Het proces begint op 26 augustus. Een lager gerechtshof had enige tijd geleden de uitlevering van Girard ver boden. NIEUWE HAVEN IN PARAMARIBO Aan het Nederlandse ingenieursbureau Nedeco is opdracht gegeven een vooront werp te maken voor een nieuwe haven van Paramaribo. De regering is in onder handeling met de Alcoa over een terrein toebehorend aan de Alcoa en gelegen aan de zuidzijde van Paramaribo. Naar alle waarschijnlijkheid zal daar de nieu we haven worden aangelegd. Vitamine w'Jl Haarcrême Ul Grote pot 1,65 - tube 1,20 Wordt Ago Khan aan de Nijl begraven? Reuter verneemt van kringen, die in nauwe verbinding staan met de nabe staanden van de Aga Khan, dat het stoffelijk overschot van de overledene hoogstwaarschijnlijk naar Assoean. in opper-Egypte aan de Nyl, zal worden overgebracht, om daar ter aarde te wor den besteld. Van dezelfde zijde wordt ook verno men dat Prins Ali Khan, als oudste zoon, hoogstwaarschijnlijk zijn vader als hoofd van de Mohammedaanse Ismailia-groe- pering zal opvolgen. Droogmethoden van tabak veroorzaken kanker Op de jaarlijkse conferentie van de Britse kankerbestrijding is gisteren een rapport ingediend, waarin wordt ge zegd, dat longkanker meer wordt ver oorzaakt door de methoden van het drogen van de tabak dan door de tabak zelf. Geleerden van het ziekenhuis St.- Bartholomew hebben kankerveroorza- kende stoffen uit tabak, waaronder benzopyreen, ingespoten by ratten. Van de 32 dieren, die op deze wijze werden behandeld zijn er 23 binnen 250 dagen gestorven. Daarna zijn acht ratten in gespoten met teer uit filters van hon derd sigaretten, die door mensen waren gerookt. Van deze acht zijn er twee be zweken, aldus het rapport. Benzopyreen is één van de vijf stof fen in door rokers gebruikte tabak met een kankerveroorzakende werking, zo wordt in het rapport, gezegd. De bron van deze stoffen is waarschijnlijk de behandeling van de tabaksbladen, bij voorbeeld het drogen van de bladen door steenkool of vloeibare brandstof. Hetzelfde kan zich, aldus het rapport, voordoen bij het roken van vlees of vis. Verse tabaksbladen uit Rihodesië, die in de zon zyn gedroogd, vertonen geen spoor van benzopyreen. „Zelfs geblinddoekt herken ik Ide Amerikaanse Playtex Water proof Silkbroekjes noghet zacht ste en het soepelste broekje dat ik Iooit droeg. En zo blijven ze ook, was-na-was. Het speciaal geprepa reerde silk blijft altijd glad en I zacht. In rose, wit of zachtgeel. Let ook eens op de Playtex schort jes en slabbetjes, die herkent n n meteen I AMERIKAANSE „HAUTE COUTURE" VOOR UW BABY verkrijgbaar bij baby speciaalzaken, dro gisten en de baby-afdelingen van grote zaken. Indien niet verkrijgbaar, schriif dan naar de importeur: Jacq. Mot N.V. Afd. Playtex, Vondelstr. 93, Amsterdam. I Perzië wil hulp van buitenland Bij ontwikkeling oliereserves De Perzische volksvertegenwoordiging heeft een wet goedgekeurd waarbij de regering wordt gemachtigd de Perzische oliereserves tot ontwikkeling te brengen met buitenlandse hulp. De wet machtigt de nationale Iraanse Olie Maatschappij onderhandelingen te voeren over transacties met buitenlandse concerns, buiten het bestaande interna tionale concern, mits al dergelijke met deze transacties verband houdende over eenkomsten ter goedkeuring aan de volksvertegenwoordiging worden voorge legd. BINNENLAND Gistermiddag is de 25-jarige mevr. M. KoelewynDe Graaf uit Bunschoten in het ziekenhuis de Lichtenberg bezwe ken aan de zware brandwonden, die zij dinsdagmorgen heeft opgelopen toen in haar keuken een gasexplosie plaats vond. Gisteravond heeft te Putte (N.-B.) in de houtzagerij van de firma Hendrickx in twee houtloodsen een felle uitslaande brand gewoed. Het vuur werd bestreden door de vrijwillige brandweren van Putte, Ossendrecht en Braschaet (België), als mede door de brandweer van de vlieg basis Woensdrecht. Na vier uur hard wer ken was men de brand meester. De schade wordt geschat op 80 tot 100.000 gulden. Gistermiddag is de 32-jarige wijk verpleegster, zuster Van Oosterwyk te Etten-Roosendaal verongelukt toen zij op haar scooter de Rijksweg Etten-Roosendaal overstak. Op weg naar het ziekenhuis ln Breda overleed het slachtoffer. Nu de hoboïst Jaap Stotyn om ge zondheidsredenen de leiding van het Delftsch Studenten Muziekgezelschap ..Apollo" heeft moeten neerleggen, :s voor het komende seizoen benoemd: Harry Haakman, oud-leerling van Willem van Otterloo. Met een vertraging van 3J uur, voor namelijk veroorzaakt door een extra land- ding op de Bermuda-eilanden, arriveerde gistermorgen op Schiphol de Antilliaanse premier, de heer E. Jonckheer. vergezeld door zijn echtgenote en beide kinderen. HIJ zal vier tot vyf weken in ons land "erblljven. De Gouverneur-Generaal van Ca nada. de heer Vincent Massey, is gister avond met een vliegtuig van de B.Z.A. uit Londen voor een bezoek van enkele dagen aan ons land op Schiphol aange komen. Hij was vergezeld van zyn zoon en diens echtgenote en zijn drie klein dochters. De ex-notaris J. A. Drielsma te Pa ramaribo zal op 29 Juli as. voor de rech ter moeten verschynen in verband met de gang van zaken op zijn notariaat Zo als bekend werd op 27 Januari 1955 sur seance van betaling aangevraagd en het notariaat gesloten. Later werd met de schuldeisers een akkoord aangegaan, waar- by bleek dat het tekort anderhalf mil joen Surinaamse guldens bedroeg. De ex- notaris wordt o.a. bedrlegeiyke bankbreuk ten laste gelegd. Toen gistermorgen de 55-Jarige me vrouw E. KelderAbels op de Strevelsweg te Rotterdam met haar flets linksaf wilde slaan, is zij door een auto geraakt. Zy viel en moest met een schedelbaslsbreuk naar het Zuiderziekenhuis worden over gebracht. By aankomst bleek, dat zij was overleden. Gisterochtend is tussen Maarsbergen en Veenendaal/De Klomp op een onbe waakte overweg te Renswoude de 61- Jarige bromfietser de heer G. de Bruin, door een sneltrein gegrepen en gedood. In het belang van diegenen, die voornemens zijn in de komende vakantie dagen in Duitsland te liften, wordt er met nadruk op gewezen, dat voetgangers zich niet langs de opritten tot de Autobahnen en langs de Autobahnen zelf mogen op houden, en dat, zo zij dit toch doen. zy niet alleen eigen en andermans leven ln gevaar brengen dooh zich tevens strafbaar maken. Gistermiddag is de 65-Jarige land bouwer J. A. Everts uit Nieuweroord (ge meente Westerbork) toen hij op de Koe- vorderstraatweg by Hoogeveen fietste, aangereden door een veetransportauto met aanhangwagen. Hij werd in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis Bethesda te Hoogeveen overgebracht, waar hy kort na aankomst is overleden. John Holllster is gisteren afgetreden als hoofd van het Amerikaanse bureau voor hulp aan het buitenland (JCA). Er is nog geen opvolger gekozen. President Eisenhower, die de ontslagaanvrage met leedwezen aanvaardde, verklaarde dat Hollister al langer op zijn post was ge bleven dan hij van plan was geweest De Raad vap Europa zal bij de al gemene vergadering van de V.N. aandrin gen op een zo spoedig mogeiyke bespre king van het rapport over Hongarije. BUITENLAND De Franse minister voor de Sahara heeft gisteren medegedeeld, dat de Fran se regering ln september a s. een grote lening zal uitgeven voor het tot ontwik keling brengen van de rykdommen van de Sahara. De minister wees erop. dat als Frankrijk zich de nodige financiële offers zou willen getroosten de olielagen in de Sahara Frankrijk binnen drie jaar onaf- hankeiyk zouden kunnen maken van in voer van olie. Een Frans gerechtshof ln Algiers heeft gisteren een 22-Jarige Algerijn ter dood veroordeeld wegens moord. Hij was ervan beschuldigd dat hy in februari een Mohammedaanse zakenman vermoord had. Het Franse kabinet heeft besloten een voorlichtingsorgaan in het leven te roe pen, dat tot taak zal krygen in het buiten land bekendheid te geven aan het Franse standpunt betreffende Noord-Afrika en de Fransf Unie ln het algemeen. In het gebied van Oran zyn woensdag ochtend twee Europeanen door verzetslie den doodgeschoten. De Franse staatssecretaris voor aan gelegenheden betreffende Marokko en Tu nesië heeft meegedeeld, dat er in de periode van december 1956 tot 1 Juli 1957 55.000 Fransen, die gedwongen waren uit Marokko en Tunesië naar Parys terug te keren, door de regering zijn geholpen. Een Tlbethaanse anti-communist heeft een vergeefse poging gedaan de Da lai-Lama, de geestelijke heerser van Tibet te vermoorden, aldus is ln de hoofdstad van Nepal vernomen. Het 17.872 ton metende Britse pas sagiersschip „Relna del Pacificlo", dat maandag op en koraalrif bij de Bermu da-eilanden liep, is gisteravond weer vlot gekomen. Het Russische persbureau Tass meldt dat dr. Wowsl, die ln Januari 1953 met andere artsen door Stalln beschuldigd werd van samenzwering tegen het leven van Sovjet-leiders, op zijn 60ste verjaardag de Orde van Lenln heeft gekregen voor zijn werk op medisch gebied. Vivien Leigh, echtgenote van de Britse Shakespeare-vertolker sir Lau- rence Olivier, is gisteren uit het Britse Hogerhuis verwyderd wegens verstoring van het debat. Zy protesteerde van de publieke tribune tegen het afbreken van het 122 Jaar crude St. James Theatre om plaats te maken voor een kantoorgebouw. De wetgevende vergadering van Ma- lakka heeft gisteren eenstemmig de ont- werp-grondwet voor het land, dat 31 augustus onafhankelijk wordt binnen het Britse Gemenebest, goedgekeurd. Een speciale commissie van het Ita liaanse parlement heeft zich gisteren uit gesproken voor goedkeuring van de Euro pese verdragen voor de gemeenschappe lijke markt en Euratom, die volgende week ln de kamer van afgevaardigden in be handeling zullen worden genomen. De Westduitse centrale bankraad heeft verklaard dat geruchten over een herwaardering der Westduitse markt in opwaartse richting van alle grond ontbloot zyn. Het werk in de Philipsfabriek te Turnhout in België is gisteren hervat. Het personeel besloot hiertoe na een woensdagavond door de vakverenigings leiders gegeven uiteenzetting met 63,5 procent der stemmen voor werkhervat ting. De staking ln de Belgische metaal industrie duurt overigens onveranderd voort ondanks de onderhandelingen die achter de schermen worden gevoerd. Het aantal stakers biyft schommelen rondom de 200.000. „Baantjes" voor afgezette Russen Er zyn in Rusland nog maar weinig mensen, die weten dat Malenkof eens de grote man in de Russische commu nistische wereld thans is weggescho ven met een „baantje" als directeur van een grote elektrische centrale ergens in Kazakstan, een onherbergzaam gebied ver achter de Oeral. Tot nu toe hebben Radio-Moskou en de Russische pers er nog steeds geen melding van gemaakt. Althans niet in het Russisch, want Radio-Moskou heeft er slechts in het Engels en het Noors over gesproken. Een woordvoerder van de Russische regering zeide, toen men hem naar de beweegredenen hiervan vroeg, nog al ge ringschattend„Er zijn er elke week duizenden, die in lagere technische functies worden benoemd. Het is in Rus land niet de gewoonte daarover te schrijven". Amerikaanse ambtenaren te Washington zijn van oordeel, dat Malen kof nu niet zal worden terechtgesteld, hij zal slechts vergeten moeten worden. Deze ambtenaren meenden ook. dat Kaganowitsj, Molotof en Sjepilof niet onderworpen zullen worden aan een bloedige zuivering. Een Deense cor respondent in Moskou deelde deze me ning en schreef vernomen te hebben, dat ook zij „baantjes" zullen krijgen. Dit betekent, dat Molotof waarschijnlijk in een functie bij de diplomatieke dienst zal worden gezet, maar het zal uiteraard geen post in het buitenland zijn. Kaga nowitsj zal hoofd worden van een be drijf voor bouwmaterialen, terwijl Sjepi lof een professoraat in de economie zal worden aangeboden. In Stuttgart rijpen elke maand de worstjes Sinds april jJ. doet zidh op de eerste van elke maand een hoogst merkwaar dig (natuur)verschijnsel voor in de om geving van Stuttgart, in West-Duits- land: op die dag zijn plotseling in het groen van de bomen langs de weg tus sen de dorpen Homberg en Fohrenbüh worstjes van uitstekende kwaliteit ge groeid Op de eerste april deden driehonderd worstjes hun met vreugde door de dorpsbewoners begroete intrede en zij zijn sindsdien zonder mankeren elke maand weer verschenen. De plaatselijke politie heeft alles in het werk gesteld om de edelmoedige schenkers dezer „boomworstjes" op te sporen, doch tot nu toe vergeefs. Ook het inschakelen van politiehonden met bijzonder fijne neuzen leverde niets op. Wel heeft men kunnen vaststellen, dat het hier geen Duitse, doch Franse worstjes betreft. Daar in de omgeving van Wtirtemberg talrijke Franse troe pen zijn gelegerd, wordt nu veronder steld dat de „wonderworstjes" afkom stig zijn uit reservevoorraden van het Franse leger. Hongaren staakten weer Volgens het Weense blad „Bild Tele- graf" berichtte het Hongaarse commu nistische blad „Nepszabadzag" gisteren dat de mijnwerkers van Sajo-Szentpeter in Noordoost-Hongarije op 5 juni ge staakt hebben voor loonsverhoging. Deze werd hun geweigerd vanwege hun „slechte arbeidsdiscipline". De omstan digheid dat „vijanden van de volks democratie van de staking gebruik maakten om het volk op te ruien". De politie moest tussenbeide komen om de orde te herstellen, aldus het blad. Dit is de eerste keer sinds de oktoberrevolutie van het vorig jaar, dat er in Hongarije een staking is uitgebroken. Kosten Nederlandse troepen in Duitsland West-Duitsland heeft er gisteren mee ingestemd om aan Nederland 400.000 mark te betalen als tegemoetkoming in de kosten van de legering van Neder landse militairen in de Bondsrepubliek, zo is in regeringskringen in Bonn ver klaard. vrijdag Gymnasium (Frulnlaan): Diploma-uit reiking Genootschap „Kennis is Macht". 7i uur nam. Academiegebouw: Officiële opening Congres Wereldfederatie van Aquarium- houders. 9J uur voorm. Rehoboth; Ds. J. A. Sm Ink. 8 uur nam. Kaasmarkt: Tentsamenkomst. 8 u. nam. zaterdag Kaasmarkt: Kindersamenkomst te 3 uur nam.; tentsamenkomst te 8 uur nam. Zoöl. Laboratorium (Kalserstraat)Con gres Wereldfederatie van Aquariumhou ders Lezingen en demonstraties te 10 en 11 uur voorm. en 2.15 en 3.30 uur nam. Pla/nrtsoen: Concert Concordia. 8 uur nam. Den Burcht (gpote zaal): Opening Bondsdag Ned. Bond Aqua Terra. 0\ uur Schouwburg: Comité „Het Nederlandse stuk" „Het bloedrood café". 8 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hova's Getuigen. 5.30 uur nam. Kaasmarkt: Kindersamenkomst te 3 uur nam.; tentsamenkomst te 8 uur nam. Zoölogisch Laboratorium (Kalserstraat): Congeres Wereldfederatie van Aquarium- houders. Lezingen te 10 en 11.30 uur v.m. dinsdag Hortus Botanicus: Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische eVT. naar Aquariumten toonstelling. 7i uur nam. VGLO-school (Oude Vest): Lezing J. G. Wltpen over het werk der Kon. Noord en Zuidhollandse Reddingmij. 2.30 uur nam. woensdag Pieterskerk: Avondstilte te 7J uur nam. Ambachtsschool (Haagweg 4) Afscheids receptie B. H. J. Heydemann en A. v. Zekveld. Oegstgeest (Geversstr. 30): Aan- deelhoudersverg. Kamsteeg's Automoblel- bedryf N.V. 2 uur nam. Wassenaar (Raaphorst): Zendings dag Chr. Geref. Kerk 10.30 uur voorm. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werfpa-rk 1) Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 voorm. tot 4 uur naim Rijksmuseum voor Volken/kunde: Ten toonstelling „De mens ln miniatuur; de wereld van het poppenspel" (Tot 1 okt.) Ryksmuseum voor Volkenkunde. Ten toonstelling Japanse prenten. Op werk dagen 105 uur. op zondag 15 uur (Tot 1 oktober). Hortus Botanicus: Aquarium- en terra- rlumtenitoonstelling „Aqua-Hortus". (12 tot 28 Juli). Dank zij de nieuwe fabriek nu bijna volop verkrijgbaar en even fijn als immer. De prijs De Zuidafrikaanse minister van Landbouw vol lof over onze landbouw en veeteelt De Zuidafrikaanse minister van Land bouw. de heer S. P. Ie Roux. die in ons land verblijft, toonde zich vol bewon dering over hetgeen hy van onze land bouw en veeteelt heeft gezien. „Overal zie je hier prachtig vee en geen prullen. Geen wonder, dat de op brengst in uw land zo hoog is". Overigens maakt de veeteelt in zijn land een grote ontwikkeling door. Er was een tekort aan vlees in eigen land, de prijzen liepen op. Daarin is thans een verbetering gekomen. Er wordt meer ge fokt. Men zal aan de behoeften kunnen tegemoet komen. Veel bewondering had hij voor het Nederlandse Instituut voor Zuivelonder- zoek te Ede, het beste instituut van dien aard dat hij kent. Men wil in de Unie ook met een dergelijk instituut beginnen. Maar dan op een veel kleiner schaal. In verband daarmee zal een nader contact tussen deskundigen der twee landen zeer nuttig zijn. De Nederlandse zuiveldes- kundlgen zullen van advies kunnen die nen. Ook op het terrein van de landbouw is emigratie naar de Unie van Zuid- Afrika, z|j het dan op heel bescheiden schaal, mogelijk, zo zei de minister. Hier is dan sprake van jonge, geschool de krachten die verder kunnen worden opgeleid tot bestuurder van een boer derij of tot voorman, die het toezicht heeft op de naturellen, die op de onder neming werkzaam zyn. Zou men naar de Unie willen gaan met de bedoeling daar een plaats, een boerderij te ko pen. dan zal het zaak zijn niet onmid dellijk tot aankoop over te gaan, maar zich eerst aan het nieuwe land aan te passen. De ambassadeur van de Unie van Zuid- Afrika en mevrouw Geldenhuys hebben gisteren een ontvangst gehouden, ter ge legenheid van het bezoek van minister S. P. Ie Roux en diens echtgenote. SCHADEVERGOEDING BIJ ONTEIGENING De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Noord-Hollands Noorderkwar tier te Alkmaar heeft zich mede namens 32 andere Kamers van Koophandel met een adres tot de minister van Econo mische Zaken gericht, waarin met klem wordt verzocht op korte termijn een wettelijke voorziening te treffen, die de positie van de huurders van bedrfjfs- percelen bij onteigening op bevredigen de wyze regelt. DE BIOSCOPEN Rex „Rock around the clock" (14 Jr.) Werkd.; 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Trianon „In de bus van Coronado" (Alle leeft.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 p.; zondag: 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino ..La Strada" (18 Jr.). Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 445, 7 en 9.15 uur; donderdag: „Madame Butterfly". Lido „De verkeerde man" (14 ju.) Werk dagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luvor ,,De man die nooit bestond" (14 Jr.) Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. De avond- en nachtdienst van de apo theken te Leiden en Oegstgeest wordt tot zaterdagmorgen 13 juli 8 uur waar genomen door: Apotheek Van Drlesum, Mare 110, tel. 20406; Apotheek Zulder. Lammenschansweg 4. tel. 23553 en Apo theek Oegstgeest. Wilhelminapark 8. Oegstgeest. tel. 26274. Bij geen gehoor by Ow hulsarts ol ■ipeelalist bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) ei •s 3 wind S p c 2 p v zx Stockholm geh. bew. O 2 22 0.1 Oslo zwaar bew. ono 3 20 0.1 Kopenhagen onbewolkt nno 2 19 0 Aberdeen regen O 6 12 14 Londen regenbui zzw 9 21 11 Amsterdam regen ZZO 6 21 14 Luxemburg zwaar bew. Z 3 21 0 Parijs regen zzw 6 25 2 Bordeaux zwaar bew. zw 4 24 3 Grenoble onbewolkt windstil 23 0 Nice onbewolkt nnw 5 27 0 Berldn geh. bew. nnw 4 18 12 Frankfort licht bew. windstil 23 0 München onbewolkt zw 2 16 13 Zllrlch onbewolkt windstil 17 2 3enève licht bew. windstil 22 0 Lx>carno onbewolkt no 2 27 0 Venen geh. bew. wnw 10 19 0.3 [nnsbruck half bew. wnw 1 14 11 Rome onbewolkt ono 4 28 1 AJaccio onbewolkt no 1 26 0 Mallorca onbewolkt windstil 0

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2