Tweede Lauradag bracht veel regen maar gelukkig ook veel zonneschijn Regenkleding was geld waard Oegstgeester in garage brandweer niet Geversstraat DONDERDAG 11 JULI 1957 Veel recreatiemogelijkheden in avonduren De tweede dag van de jubileum-Laura heeft de deelnemenden eens echt kennis laten maken met het wispelturige Hollandse klimaat, 's Morgens goot het tot ongeveer 12 uur, terwijl na het middaguur de wolken snel doorbroken werden en spoedig weer een vrolijk zonnetje de doornatte Laurianen heerlijk verwarmend bescheen. Dat gebeurde toen men ongeveer bij Lage Vuursche was en vandaar de bossen introk. Alle deelnemers(sters) die zich voor de eerste dag hadden laten inschrijven en des avonds ook waren binnen gekomen, haalden gistermorgen hun stempel kaart weer af. Langs de Westkanaalweg over Nleuw- veen, door Blokland naar Uithoorn ging het snel met de regen en het windje in de rug. Hier gingen de B-rijders rechtsaf over Mijdrecht naar Vinkeveen en Loe- nersloot, door Vreeland naar de Sport- haven in Hilversum waar men aanslui ting moest krijgen met de A-ploegen, die zoals wij gisteren reeds schreven, ongeveer een uur vertraging hadden door een geweldige onweersbui en een weg- omlegging in Amsterdam. KALM AAN! Nauwelijks zeven kilometer voorbij de stempelpost „Sporthaven" in Hil versum, was de tydcontrole in Lage Vuursche, waar niet voor half twaalf vertrokken mocht worden, zulks om te voorkomen, dat de racers weer te hard zouden gaan. Velen vertrokken hier echter veel en veel later en lieten eerst hun kledingstukken wat drogen in de inmiddels weer heerlijk schijnende zon. De hekken langs de weg in de omgeving hadden dan ook spoedig veel van een wasserij weg. Van Lage Vuursche ging het over de bospaden naar de Hollandse Rading, een prachtig stukje dat de oudejaars Lauri anen nog wel bekend geweest zal zijn uit een der vorige Lauraritten. Over Nieuw Loosdrecht langs de plassen naar de stempelpost „De Driesprong" leverde geen moeilijkheden meer op; ieder was optimistisch gestemd. Velen geleken op walmende kaarsen, vanwege hun drogen de kleding. VRIJWILLIG BAD? Ekelen benutten de nog overblijvende tijd om een vrijwillig bad te nemen in de plassen van Loosdrecht, iets wat een der rijders van de „Trekvogel"-ploeg niet kan zeggen. Hij nam in Nieuwersluis ook een bad, maar dat was bepaald niet vrij willig. Toen zijn stuur daar even in aan raking kwam met een buurman raakte hij uit de koers en verdween kopje onder in een langs de weg lopende sloot. Geluk kig liep dit zowel voor de Trekvogel als voor diens stalen ros goed af. Erger was het rijwiel van een der deelnemers uit Den'Haag er aan toe toen een bestuur der van een begeleidende wagen bij „Sporthaven" over diens achterwiel reed, toen hij zijn sportfietsje voor de auto op de grond had gelegd. Over Nieuwersluis, waar men met een over de bodem van het Amsterdam- Rijnkanaal rijdende pont werd overgezet voor velen een sensatie ging het naar Wilnis en het Woerdense Verlaat en verder naar Noorden en Nieuwkoop, MARKTBERICHTEN LEIDEN, 11 Juli Leidse Ccröp. Groente en Fruitveiling: per 100 kg.: andijvie 7 14; doperwten 2560; snijbonen 20120; stambonen 80125; tuinbonen 816; postelein. 524; rabarber 2129; per 100 kg.: tomaten A 2455, idem B 35—60, idem C 2152; idem OC 2130; waspeen 1325; per 100 stuks: perziken 710; boemkool A 1039, idem B 1026, idem C 1013; komkommers A 2043; idem B 938, idem C 415; sla A 69; per 100 bos: bospeen 1537; kroten 58; pe terselie 7; selderij 45. BARNEVELD, 11 juli Op de Coop. Veluwse Eierveillng Barneveld-Ede zijn heden aangevoerd: 950.000 stuks, handel vlug. prijzen: eieren van 39 tot 43 gram f6.59—7.54; 43—17 gr. f7.83—9.41; 47— 57 gr. f9.70—12.93; 5760 gr. f 13.25— 13.86; 60—63 gr. f 14.14—15.36; 6367 gr. f 15.52—16.11; eendeëieren 70—73 gr. f8 878.96, alles per 100 stuks. Eierveillng SBE: Aanvoer 618.080 stuks, handel vlug, prijzen eieren 5860 gram f 13.64—14.11; 6062 gr. f 14.3415.05; 62—65 gr. f 15.25—15.72; 65—72 gr. f7.60 7,74, alels per 100 stuks. GOUDA, 11 Juli. Aangevoerd 230 par tijen. Notering eeTste kwal. per kg. f2.27 2.34, tweede kwal. f 2.18—2.26. extra kwal. f 2.35—2.62. KATWIJK AAN DEN RIJN, 10 Juli Groenteveiling: Sla 410; bloemkool A 4748, idem B 16—24, idem C 10—12; waspeen A (per kist) 7.7010.90, idem B (per kist) 6.8010.90; aardbeien (per kg) 1.50—1.80; andijvie 7—13; uien 12; bos peen 4157; selderie 6.807.00; peterse lie 8.9011.30; bonekruid 4.30; tuinbonen 1113; kroten (per kist) 4.30—4.60; aard appelen (per kist): eerstelingen 4.60 6.00; drielingen 3.504.60; kriel 1.40— 3.40. ROELOFARENDSVEEN, 10 Juli. Bloe menveiling. Wirrals-Supreme 518 Gla diolen 3070, Alstroemeria 1742, Col- villies 1641. Achillla 13—15, Flox 12 —19. Scabiosa 11—16, Godetla 13—17, Liatrix 2548, Lathyrus 326, Leeuwen bekken 1219 per bos. Ornithogalum 10 12, Am. Anjers 25 per stuk. RIJNSBURG, 10 Juli Bloemenveiling Flora: Talma 80100; Scabiosa 200390; Gaillardia 120—190, Pel Godetia 600— 1040; Achillla 200—310; Catanasa 100-120; Tijger Anjers 120—190. Gladiolen: Gold Dust 400600; Allard Pierson 300360; Strauss 440560; Sneeuwprinses 400 620; Mem Day 440580; Firmament 200 370; Ae:nita 600780; Convillei: The Bride 180—320; Alba 200300; Amanda 300— 360; Peacte Blossum 200-260; Wilhelmlna 250300; Charm 180320, alles per 100. Am. Anjers 36; Ornithogalum 814 per stuk. Lelie: Crathum 2028, wit 1823 per kelk. Rodante 1014; Kop Godetia 1631; Phlox 2034; Segetum 1021 Bonte Griet 1426; Iberis 1517: Stro- bloemen 3045; Distel 3854, alles per bos. RIJNSBURG, 10 Juli Groenteveiling: Eerstelingen 2024; kroten 2022; was peen A 3538; uien 1922; doperwten 5060; schokkers 6570. alles per kilo. Selderij 57; peterselie 34; bospeen 8 10; boskroten 810; bospeen 4050 per bos Bloemkool 1060 per stuk. Sla 3 12 per krop. STADSNIEUWS APOTHEKERSEXAMEN Geslaagd voor het apothekersexamen mej. N. Amstelveen (Leiden), mej. N. van Schagen 'Rotterdam), mej. A. G. Rooth (Rotterdam) en de heren H. van der Meer (Den Haag) en C. Vrij (Maas sluis) waar het dagelijks flesje karnemelk met graagte genuttigd werd. VEEL BELANGSTELLING In Aarlanderveen was, evenals elders, de belangstelling van de zijde van de bevolking groot, en hartelijk werden de Laurianen hier reeds toegejuicht. Deze zelfde taferelen zag men daar na ook in Alphen langs de gehele route tot aan het Nutsgebouw. Hier werden de vele belevenissen uitgewisseld en kwamen sterke verhalen over de regen en het onweer voor de dag. De tweede dag zat er op en ook dit keer bleken er zich geen uitvallers ge meld te hebben, al kwamen er meerderen niet zonder spierpijn af. Enkele malen moest zowel de EHBO als dokter Bak huizen van den Brink er aan te pas komen. VEEL RECREATIE Des avonds had men stellig niet te klagen over gebrek aan recreatie op ver schillend terrein. In de eerste plaats was er in de Bibliotheek van het Nutsgebouw de schaakwedstrijd georganiseerd door de Alphense Schaak Club tegen de Laura- schakers. In de grote zaal werd onder de tonen van een orkestje van de Rotter damse politie op buitengewoon prettige wijze gedanst. Naast het Nutsgebouw was er de pretmarkt, die echter dit keer nog al te lijden had van de concurrentie elders, maar waar de Klompenfluiters niettemin zorgden voor een vrolijke stem ming en toch ook wel goede zaken wer den gedaan door de standhouders. Op het IJsclubterrein opende burge meester Z. Bruins Slot het zomerfeest van de Wilhelmina Vereniging met een enkel woord, waarbij hij zün vreugde uitsprak over de gelukkige samenwer king tussen de W.V. en het Laura- bestuur. Deze gebeurtenis werd door de wethouders, de heren Deerenberg en Nijman, bijgewoond alsmede de secretaris, de heer A. Veenhuijsen. VEEL PECH De reparatiewagen heeft ook de tweede dag niet over gebrek aan belangstelling goed te klagen gehad. Niet minder dan ruim zestig keer werd de hulp ingeroepen voor allerlei reparaties. Zoals wij gisteren nog konden vermel den ging het in Amsterdam met de route wel wat vreemd, waardoor meerdere ploe gen een omwegje hebben gemaakt. Stel lig heeft de Haagse politie het hierbij het bontst gemaakt. Bij hun pogingen toch in Nigtevegt te komen, belandden zij op een doodlopende weg. Terugkeren was toen geboden, waardoor zij zeker 170 in plaats van 150 kilometer fietsten. Prachtige tocht bij weer (Telefonisch uit Usselstein van een onzer redacteuren) De derde dag van de Laura is goed ingezet. Het was prachtig weer en de wind was matig. De Laureanen vertrok ken op tijd uit Alphen, want om acht uur viel er een regenbui. Via de grote weg ging de tocht naar Zwammerdam. Langs de Rijn werd naar Utrecht ge fietst, waar op het Veemarktterrein een stempelpost was gevestigd. Men nam er rustig de tijd en verpoosde zich korte tyd, alvorens de tocht voort te zetten. De reparatiewagen had tot Utrecht vijf tienmaal hulp moeten verlenen en EHBO-sters hadden druk werk met stijve spieren. Aan het einde van de Croeselaan maakte de A-ploeg een ommetje van 44 km. over Bunnik, Zeist, Soestertierg, Odijk en Houten naar Jutphaas, waar inmiddels de B-rijders, die de tocht rechtstreeks uit Utrecht hadden ge maakt, reeds gepasseerd waren. Het was een mooie tocht door de bossen, vooral omdat de weersomstandigheden goed waren. Om halfeen waren de meeste rijders de stempelpost hier in IJselstein gepasseerd. Kerkelijk Leren NED. HERV. KERK Beroepen te Genderen en te Lexmond A. van Brummelen, kand. te Barneveld; te Voorburg (Ned. Protestanten Bond) A. van Santen te Drachten; te Wijk bij Duur stede P. J. Bos, kand. te Veenendaal. Be dankt voor Oppenhuizen (toez.) A. J. van der Linden, vicaris te Crell (N.O.P.). GEREF. KERKEN Tweetal te Goes (vac. R. A. Flinterman) P. de BruiJn te Woerden en Y. J. Tle- mersma te Zierikzee. Bedankt voor Appel scha C. W. de Vries te Lollum (Fr.) Beroepen te Hardenberg (vac. J. v. Reeven) H. J. v. Duinen te Willemstad. CHR. GEREF. KERKEN Toestand van Nieuwe Kerk te Amsterdam Het Tweede Kamerlid, de heer Rit meester heeft aan de minister van O., K. en W. de volgende vragen schrifte lijk gesteld. Is het de minister bekend, dat omstreeks begin mei van dit jaar door de kerkvoogden der Ned. Herv. reldraad van Kerken, die in de maan- Gemeente te Amsterdam de godsdienst oefeningen in de Nieuwe Kerk aldaar zijn afgelast en deze kerk tevens krach tens besluit van het college van B. en W. van Amsterdam wegens gehele of gedeeltelijke bouwvalligheid of vermeen de bouwvalligheid is gesloten? Kan de minister mededelen waaraan, indien het toezicht op dit gebouw ge faald heeft, dit is te wijten? Is de minister reeds thans in de mo gelijkheid te verklaren of en, zo ja, welke afdoende maatregelen zullen wor den genomen om ondergang van dit historische gefoouw, waarin niet alleen de graftomben van de luitenant-admi raal-generaal van Holland en West- Friesland en van enigen zijner onder- j bevelhebbers aanwezig zijn, maar dat mede voor het Nederlandse volk 'van de grootste betekenis is, omdat fret de plaats is, waar de Koningen van Ne derland worden beëdigd en gehuldigd, niet alleen op dit ogenblik, maar ook voor de toekomst te voorkomen? LEIDENDE FIGUREN UIT PROTES TANTSE KERKEN IN V.S. BIJEEN Vooraanstaande geestelijken uit 38 landen komen naar de Verenigde Sta ten ter bijwoning van de vergadering van het centraal comité van de We- B en fï namen hun voorstel terug In de gisteren gehouden raadsvergadering te Oegstgeest waar alleen dr. K. Simon Thomas wegens vakantie ontbrak, is over enkele principiële zaken vrij langdurig het woord gevoerd terwijl werd beslo ten, op voorstel van B. en W., om niet over te gaan tot het huren van het perceel Geversstraat 17 als brandweergarage, hoewel B. en W. zelf met dit voorstel waren gekomen. Er zal worden gezocht naar een andere oplossing om het brandweermateriaal onder te brengen. Voordat tot behandeling van de agenda werd overgegaan hoorde de Raad staande een verklaring aan van de burgemeester, die zijn deernis uitsprak en zijn medeleven betoonde aan het adres van de familie De Bruin wegens het noodlottig ongeval bij het uitrukken van de brandweerauto op j.l. zondag, waarbij de 8-jarige Martien de Bruin om het leven is gekomen. den Juli en augustus wordt gehouden in de theologische hogeschool van de Yale Universiteit te New Haven (VB.). Tot de reeds aangekomenen behoren dr. W. A. Visser 't Hooft, secretaris generaal van de Wereldraad, dr. H. Berkhof, rector van het seminarium van de Ned. Herv. Kerk, de Anglicaanse bisschop van Johannesburg, Richard Ambrose Reeves, A. W. Howells, bis schop van Nigeria en bisschop J. E. Leslie Newbigin van de kerk van Zuid- India. Bij de ingekomen stukken bevond zich een nota van het Ned. Verbond van Middenstandsverenigingen, inzake scha deloosstelling van huurders en/of eige naren-ondernemers van bedrijfsruimten bij het uitvoeren van stedebouwkundige maatregelen. Hoewel voorgesteld werd deze nota voor kennisgeving aan te nemen, kwam deze zaak tijdens het verloop van deze vergadering weer op nieuw aan de orde. B. en W. zullen pre-advies uitbrengen over het verzoek van de diakonie der Herv. Gemeente om toekenning van een subsidie in het salaris van de maat schappelijk werkster. Ten aanzien van de gepubliceerde brieven van de Commissie van Toezicht op het bejaardencentrum en het Stich tingsbestuur, deelde mr. J. G. Berge- meyer mede, dat de klacht van de Com missie niet gericht was tot het bestuur van de Stichting, doch tot het college van B. en W. Hij meende, dat B. en W. de Commissie niet voldoende had op de hoogte gehouden van alles wat bespro ken was inzake het bejaardencentrum. De heer Veen had van de Commissie nu een rapport verwacht, want door de brieven is de Raad nog niet veel wijzer, geworden. De heer Van Weizen, zelf be stuurslid der Stichting en dus volledig op de hoogte van de besprekingen met de Commissie deelde mede hoe de zaken waren verlopen, welke punten er waren behandeld en hij slaagde er blijkbaar in de Raad tevreden te stellen, daar hierna de uitspraak kwam, dat zijn toelichtin gen verhelderend hadden gewerkt. Op voorstel van mevr. P. H. Smits Witvliet werd besloten een waarschu wingsbord te plaatsen bij de speeltuin Marijkehof. Aan de Leidse Mixed Hockey Club werd voor twee jaar het sportterrein aan de Abtspoelweg opnieuw verhuurd. Twee stroken grond, behorende aan de Woningbouwvereniging Buitenlust zul len aan de gemeente worden overgedra gen. De door de heer P. J. Molenkamp aan de gemeente aangeboden grond, groot 3025 m2 werd aangekocht. De eerder in de middenstandsnota ter sprake gekomen schadeloosstelling bij het uitvoeren van stedebouwkundige maatregelen kwam nu aan de orde, doordat B. en W. een dergelijke rege ling willen invoeren. Na uitvoerige de batten werd daéirtoe besloten. BRANDWEERGARAGE De voorzitter bracht dank aan de N.V. Kamsteeg voor de tot heden getoonde coulance, waarvoor hij veel waardering had. Dankbaar is tot nu toe gebruik gemaakt van de garage. De plaats van de nu aangeboden garage brengt grote bezwaren mede uit verkeerstechnisch oogpunt, want de smalle Geversstraat is te gevaarlijk en hoewel B. en W. meenden, dat de bezwaren wel op te lossen zouden zijn is de hele zaak nog eens bekeken, mede in het licht van het gebeurde op j.l. zondag. Wel is het huren van deze garage de goed koopste oplossing, doch B. en W. me nen toch hun voorstel te moeten terugnemen en zullen trachten een andere oplossing te vinden. Misschien kan onderdak gevonden worden nabij het politiebureau. De Raad juichte het intrekken van het voorstel toe. De interimregeling ziektekosten werd aangenomen, alsmede de nieuwe vast stelling van de lonen der gemeente arbeiders. De looncompensatie i.v.m. de a.s. huurverhoging werd aangenomen. De vrij kostbaar geachte inrichting van een lokaal voor kleuteronderwijs werd toegestaan onder beding, dat zo mogelijk bezuinigingen zullen worden toegepast. De Hofdijckschool krijgt de aange vraagde sets, doch moet wachten op de a.s. begroting t.a.v. kostenvergoeding inzake schoolpsychologisch onderzoek. Vier raadsleden werden benoemd als commissie van onderzoek ter vaststelling van de gemeenterekening en de reke ning van het grondbedrijf over 1956. TELMACHINE Het was te verwachten, dat over dit op zichzelf bescheiden voorstel de ton gen los zouden komen. Er is door vrijwel alle leden over gesproken. Principieel kwam aan de orde het negeren door B. en W. van het advies van de Commissie voor de Financiën, voorts de bestedings beperking. Ook minister Hofstra kwam er bij te pas, die, aldus de leden van de P. v. d. A. heus niet voor verkeerde zui nigheid zou zijn Heeft de dienst van gemeentewegen de machine werkelijk nodig en kan het leentjebuurspelen bij de secretarie geen voortgang vinden? De Voorzitter wist evenwel de raad mee te krijgen, want er waren, toen de stem ming werd gehouden, slechts vier tegen stemmers. RONDVRAAG Bij de rondvraag vroeg mevr. Kramers de aandacht voor verkeerskwesties n.l. op de Terweeweg by de Beukenhof en by het einde van de Nas^aulaan. Hier aan zal aandacht worden geschonken, aldus de voorzitter. De heer v. d. Hulst wenste, dat opgetreden werd tegen en kele woonwagenbewoners, die hun wagen geplaats hebben bij de Slaagh, hegeen gevaar oplevert. Zy zullen daar moeten verdwijnen. De heer Elansjaar tenslotte vroeg aandacht voor nood- zakelyke herstellingen in enkele straten van Buitenlust. Klaas Bolt wint orgel-improvisatiewedstrijd De organist Klaas Bolt (Haarlem) is gisteravond winnaar geworden van het zevende internationaal orgelimprovisa tieconcours 1957 in de Grote of Sint Bavokerk te Haarlem. Tweede werd Uwe Röhl uit Sleeswyk, derde Josef Friedrich Doppelbauer uit Wels (Oostenrijk), vierde Hans Gun- ther Wauer uit Merseburg (Duitsland) en vijfde Wim Daim uit Amsterdam. Als leden der jury traden op Marie Claire Alain (Parijs), prof. Anton Heiller (Wenen) en Adriaan Engels (Den Haag). De opgave voor de improvisatiewed- stryd was een Passacaglia met Fuga op een door de jury verstrekt thema. Over de volgorde waarin de deelnemers op traden was geloot. Na een voorbereiding van een uur, waarvan drie kwartier zon der en een kwartier met piano, moesten de organisten ongeveer tien minuten improviseren. De bezoekers aan het concert waren in de gelegenheid op te geven hoe naar hun oordeel de vyf mededingers naar de wisselprys moeten worden geclassifi ceerd. Voor hen wier opgave met het oordeel van de jury overeenstemt waren prijzen beschikbaar gesteld. Er waren veel buitenlandse toehoorders. Vanavond geven de zeven leden op het orgel van de Grote Kerk te Haarlem een concert en morgenavond volgt een con cert van het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest, waarna in het stadhuis de j prüs aan de winnaar van het orgel- j concours zal worden uitgereikt. Twee jongens verdronken (Speciale berichtgeving) Gistermiddag is de 4-jarige G. Land in het Kieldiep te Kielwindeweer (Gr.) geraakt en verdronken. Men miste het kind en vond het tenslotte in het ka naal dryven. Gistermiddag is de 15-jarige zoon van een schipper in het Eemskanaal te Delfzijl verdronken. De jongen wilde van het schip van zyn vader in een roeiboot springen, sprong mis en ver dween onmiddellijk in het water. Na 20 minuten dreggen wist men het lichaam van de jongen weer op het droge te brengen, maar kunstmatige ademhaling mocht niet meer bkten. OEGSTGEEST BURGERLIJKE STAND Geboren: Ronny, zn. van M. W. vaji Tol en J, van Loef; Gerrit, zn. van G. Star en W. Mol. Ondertrouwd; J. S. Hogervorst, 25 Jr. en C. M. Hoogervorst, 23 jr.; E. Poet. 32 Jr,. en F. A. Panhuysen, 29 jr. Overleden: J. Sloot. 67 Jr.; A. M. M. Acampo, 55 Jr. VOORSCHOTEN ONDERWIJZERS VERSLOEGEN AMBTENAREN OP HET VOETBALVELD Aan het einde van de schoolsportdag speelden gemeenteambtenaren een voet balwedstrijd tegen de onderwyzers van deze gemeente. De wedstrijd werd met 41 door het onderwijzendpersoneel ge wonnen. De ploeg van de gemeente-ambtena ren bestond uit het administratiefperso- neel o.l.v. van de gemeente-secretaris, de heer J. de Bres. Het onderwyzers elftal bestond uit onderwyzers van de diverse scholen met 2 hoofden van scho len o.l.v. de heer P. Karremans. Burgemeester D. J. v d. Hoeven ver richtte de aftrap. Er was vrü veel publiek, maar vooral de jeugd van Voor schoten liet zich niet onbetuigd en moedigde de onderwyzers ten zeerste aan. VERKEERSDIPLOMA'S Gistermiddag heeft de voorzitter van Veilig Verkeer, mr. F. C. R. Drossaert Bentfort aan 114 leerlingen van de ver schillende scholen op de binnenplaats van het raadhuis het diploma uitgereikt. Een viertal kinderen kreeg een extra prysje voor byzondere prestaties bij het gehouden examen. De voorzitter bond de kinderen op het hart, het geleerde nu in praktyk te brengen. De groepscom mandant van de Rijkspolitie was by deze uitreiking aanwezig. WASSENAAR De heer J. J. Verhoeven alhier slaagde te Delft voor het kandidaats examen voor elektrotechnisch ingenieur. De heer R. Jongedyk, eveneens alhier, slaagde voor het propaedeutisch examen voor werktuigkundig ingenieur. Zij waren 's morgens nog niet nat genoeg geworden en doken des middags toen de zon weer heerlijk scheen in de Vinkeveense plassen. Geen Rijkssubsidie voor verhoogde sciioolmelk- verstrekking Het Ryk kan geen subsidie verstrek ken om de verhoogde kosten voor de schoolmelkverstrekking op te vangen na de jongste prüsstijging van de melk. Minister Suurhoff heeft dit, mede namens minister Mansholt, meegedeeld in antwoord op schrifte lijke vragen van het Tweede Kamer lid de heer Roemers. De minister merkt verder op, dat deze subsidiëring een gemeentelyke aangele genheid is en dat een dergeiyke uitgave niet zou stroken met het betrachten van de uiterste zuinigheid met de Ryks- middelen. Met subsidiëring der schoolmelkver strekking, gelijk aan de thans ingevoer de melkprijsverhoging, zou by de hui dige omvang der schoolmelkverstrekking een Rijkssubsidie van ruim een miljoen gulden per jaar zijn gemoeid, welk be drag zal stygen evenredig aan de nog steeds plaatsvindende uitbreiding van de schoolmelkverstrekking. Eventuele volgende prijsverhogingen van melk zullen het Ryk, indien thans in beginsel de prijsverhoging voor Ryksrekening wordt genomen, voor on aanvaardbare financiële consequenties plaatsen. Indien het verlenen van Rykssubsidie tot gevolg zou hebben, dat veel meer gemeenten de schoolmelkverstrekking ter hand gaan nemen, zou ook deze factor de onaanvaardbare consequenties voor het Ryk nog doen toenemen, al dus minister Suurhoff. Tien Belgen in het water Tien Belgische jongelui zijn gister middag met hun hebben en houden in het water van de Oostersohelde, even buiten het havenkanaal van Zierikzee terecht gekomen, toen hun kleine, te zwaar beladen sloep omsloeg. Zy wer den allen weer snel opgevist door de zuiger „Paula" en de sleepboot „Sie- nenke" uit Rotterdam, maar hun bezit tingen zyn voor het grootste deel ver loren gegaan. Beurs van Amsterdam Donderdag 11 juli ACTIEVE ObLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 3% 88% 88% Grootboek obl. 3% 87 Ned. '47 3% (3) 86A 86% Ned. '51 3% 90y8 90% Ned. '53 3% 88% 88 Ned. '56 3% 88% 88% Ned. '48 3% 83% 83% Ned. '54 3% 83H 84% Ned. '55 I 383fü 84% Ned. '55 H 3%86% 86% Ned. '37 3 85y4 85% Dollarlng '47 3 93% 93% Investeringscert. 3 89% 89% Ned. 62-64 3 89A 89% Cert. NWS 90% 59% Indië '37A 3 86% 86% Grootboek '46 3 86% ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand, en Ind. B. 46% 46% Nat. Handelsbank 104y4 103% Ned. Handelmy156% 156% A.K.U197% 198% v. Berkel's Patent (v) 208% 205 Calvé Delft cert. 360y4 360y4 Kon. Pap. v. Gelder 190% 190% Hoogovens cert305 305 Müller en Co. N£. 366% 367 Ned Kabelfabr280 283 Philips 297% 298% Philips pref157 157% Unilever 467% 470% Wilton Feyenoord 245 247 Biliton 2de rubr 250 250 Dordtse Petr gew. 1071% 1078% Kon. Petr. <f. 20.227 229.20 idem (50 f. 20.—'226.35 228.70 A'dam Rubber 74% 75 Deli Myen (Ver.) eva. 92 91% HV.A 120% 119% Java Cult47% 48 Senembah 63 63 Vorstenlanden 29% 29% Holl Amerikalijn 183 182% Java China Paket 173 Kon N Stoomb 150% 151% Kon. Paket My156% 155 Stoomvaartmy. Ned. 188% 189 Van Ommeren cert 262y4 264 Kon Rott. Lloyd 174% 175 Ned Scheepv. Unie 169 168% K.L.M128 133 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 90 Den Haag 1937 1 3.. 95% Leiden 1947 92 R'dam '37 I-HI 3% 90 1 EEURSOVERZICHT K.L.M. vast AMSTERDAM. 11 juli Voor aandelen KLM bestond in het niet-officiële telefonische avondverkeer behoorlyke belangstelling waardoor de koers circa f. 4 boven het slot van 's middags kwam te liggen. Vanmiddag werd deze koers vrijwel gehandhaafd. Gehandeld werd rond de f. 132.40 tegen gisteren f. 128 als slotprijs. De overige markt volgde volkomen het beeld van New York van gisteren waar hogere koersen werden genoteerd. De handel als zodanig was van onderge schikt belang. Zolang de arbitrage ge dwongen is werkloos te moeten biyven toezien, doordat ook de andere inter nationale beurzen niet tot zaken kun nen komen, zal de affaire zeer gering biyven in deze vakantietyd. Alle inter nationale waarden konden het verlies van gisteren bijna volledig inlopen. Kon. Olies schommelden rond de f. 229 tegen gisteren f. 226.40. In de morgenuren werd de koers voor deze aandelen hoger gesteld tengevolge van kleine aankopen voor Zwitserse rekening. Philips 1 punt beter op 298%. Unilever plus 3 op 471. AKU wederom 1% hoger 198%. De scheepvaarthoek kon eveneens de verliezen van gisteren grotendeels te rugnemen. Fluctuaties van enige bete kenis kwamen niet voor. Voor de cultures bleven de koersen vrywel on veranderd. Met de Staatsfondsen gaat het nog steeds niet best. Hoewel de handel ook hier zeer gering was is het toch typerend, dat de koersen dageiyks achteruit gaan. Ook vandaag werden verliezen van 1/83/8 geïncasseerd. Dividendvoorstel Ngombezie 11% in contanten (12 pet. waarvan 5% in aan delen). De koers werd geadviseerd op 115 bieden (111). Aandelen Simplex Rywielindustrie waren 94 bieden (92) op gunstige vooruitzichten voor 1957 by monde van de directie. Inlands Natural Gas onveranderd. WISSELKOERSEN Amsterdam, 11 jutö Londen 10.63% —10.64%, New York 3.82%—3.82%, Mon treal 4.01%—1.01%, Parys 1.0845—1.0855, Brussel 7.59%—7.59%, Frankfurt 91.09— 91.14, Zürich 87.23—67.28, Zürich (vr. fr.) 89.15%—69.20%, Stockholm 73.51% 73.56%, Kopenhagen 55.0055.05. Oslo 53.23—53.28, Milaan 61.19%—6154%, Wenen 14.72—14.73. industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 99% 99% Premieleningen A'dam '33 3 A'dam '51 2% A'dam '56 I 2% A'dam '56 II 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag '52 I 2% idem n 2% R'dam '52 I 2% idem II 2% Utrecht '52 2% 105 87% L 78% 88% 87 L 78 98% 93% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Amst. Bank 199 197 H3.U. eert203 202% Rott. Bank 166 165 Twentsche Bank 169 168 Industriële Ondernemingen Albert Heyn Borneo Sum. H-My. Ned G. en Sp. Fabr. Kon Ned. Grofsm [nternatio Rott. Droogdok My Tieleman en Dros Ned. My Walv.vrt. Spoorwegen Deli Spoorweg My. Amerik. fondsen Canadian Pacific R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell Oil Union Pacific Un States Steel Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VK. 10/7 Edelmet. Kon. AA 61 Pref wa Idem 70 Electrolas B 346 Holl Constructie 378 L Ing du; v Bouwnyv 75y4 Int Kunststoii Ind 38% 38 Leldsche Wolspinn 251 250GB Sikkens Laklabr '53 424 420% Ver Touwtabrleken 170 170 Wernlnk's Beton m 82 Van wyk Textiel 84GB 84 252B 255 B 70% 70% 174 175 102% 103 87% 89% 587 588 16 15% 60% 60% 15 i5ys 36% 36% 104% 104 69% 198 200% 70 43 H 44% 111% 113% 56% 58% 91 91% 303/fe 69% 72

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 5