Piet de Jongli kwam op één pedaal door finish te Marseille f li Stablinski ivon twaalfde etappe met zeer grote voorsprong - 7/ 'r? fj 1) as Sleutelstad heeft nog slechts twee punten nodig voor titel Amerikaanse arbiters, M.P. en drie Duitsers geschorst WOENSDAG 10 JULI 1957 (Van een speciale verslaggever) Een donderende ovatie rolde van de tribune van het stadion van Marseille. Er kwam een Nederlander binnen. Niet als eerste. De winnaar van de etappe CannesMarseille (239 km.), de Franse nationaal Jean Stablinski was al ruim 23 minuten eerder langs het hokje van de tijdwaar- nemers over de streep geschoten. Het was ook niet de eerste Nederlander, want Wim van Est had zich in de eerste groep van het peloton ge handhaafd en was als negende, met 14 minuten achterstand, binnengekomen. Het was Piet de Jongh, die wij tien kilometer voor Marseille hadden ingehaald, terwijl hij hui lend en jankend van narigheid als een kreupele Er was geen hulp meer mogelijk voor De Jongh, er was geen radiowagen In de buurt, die een oproep voor een nieuwe fiets naar voren kon zenden. Piet de Jongh moest het alleen opknappen en hij deed het alleen. Hü bofte eigenlijk nog, dat het maar twaalf kilometer was. Het Franse wielerpubliek, deskundig en geest driftig als het is, onderkende het drama onmiddellijk en het begreep, dat deze krachtsinspanning van een renner, die al een dikke 225 km. in de hitte en over een aantal moeilijke klims achter de rug had, iets bijzonders betekende. Langs de weg vlrees men elkaar op de ongelukkig trappende oranjeman. Er weerklonken kreten en men juichte hem aanmoedigingen toe. De politiemannen, die voor de afzetting zorgden, moesten velen tegenhouden, die de weg opstormden om Piet de Jongh te willen duwen. In het stadion hadden de toejuichin gen en het applaus voor de etappewin naar en voor Anquetil, die de gele trui behield, over de pelouse geklonken. Maar toen De Jongh stampend en snui vend als een ploegpaard zijn laatste ronde over de betonnen ellips reed. brak de hel los. Fotografen stormden toe. radioreporters wilden alles van De Jongh weten en op het middenterrein stond Louison Bobet. de ongekroonde wieier- koning van Frankrijk, die zo juist zijn broer Jean had zien binnenkomen, met de blik van de man die weet wat een dergelijk defect betekent, als een be zetene in zijn handen te klappen, de gehele laatste ronde lang. Hij gunde de autogrammenboekjes, die hem van alle kanten onder de neus werden geduwd geen blik, maar liep onmiddellijk op de Nederlander toe om hem te complimen teren met het staaltje doorzettingsver mogen, dat deze had getoond. Het was voor de Nederlanders in de karavaan het dramatische element in deze etappe, die verder eigenlijk heel weinig bijzon ders heeft gebracht. met één been fietsend over de hobbelige keien voortzwoegde. Even dachten wij aan een ernstige blessure van het toch al zo dik omzwachtelde linkerbeen. Maar toen wij naast hem reden zagen we wat er was gebeurd. 12 kilometer voor de finish was zijn linkertrapper bij de as afgebroken en met het linkerbeen steunzoekend op het frame was de dappere Brabander met het andere been trappend doorgegaan. Pellenaars was met zijn wagen vooraan geble ven en mecanicien Joossen had positie gezocht in de buurt van Voorting en Kersten, die een moei lijke rit reden. Jean Stablinski, de man die nog niets anders had gedaan dan het verrichten van hulpdiensten aan zjjn ploeggeno ten, die wielen had afgestaan aan Forestier, aan Anquetil, aan Privat, wanneer deze plat reden, die water had gehaald en altijd maar weer naar achteren was gestuurd om eventuele achterblijvers naar het peloton terug te slepen, deze harde sterke .renner, Tour-cijfers ETAPPE-UITSLAG 1. Stablinski (Fr) 7.42.52 met bonifi catie 7.42.32; 2 Friedrich (Gem. Lux.) ploeg) 7.54.56 met bonificatie 7.54.26; 3. Bergaud (Fr.) 7.54.58 4. Forestier (Fr.) 7 56.44; 5. Nencini (It.) z.t.; 6. Janssens (Belg) z.t.; 7. Anquetil (Fr.) z.t.; 8. Ba- rone lie de France) z.t.; 9. Wim van Est (Ned.) z.t.; 10. Siguenza (Z.O.) z.t.; 11. Da Silva (Zwitserl.) z.t.; 12. Chris tian (Zwitserl.): 13. Rohrbach (N.O. Centraal) z.t.; 14. Defilippis (It. )z.t.; 15 Planckaert (Belg) z.t.; 16. Lauredi (Z.O.) z.t. 17. Bauvin (Fr.) z.t.; 18 Dotto (Z.O.) z.t.; 19 Anglade (Z.O.) 7.57.46; 20 Dar- rigade (Fr.) 8.01.17; 41. De Jongh (Ned.) 8 06 17; 42 Piet van Est (Ned.) 8.07.19; 49 Stolker (Ned.) 8.15.44; 59. ex aequo Voorting en Kerstens (Ned.) 8.27.42. ALG. KLASSEMENT 1. Anquetil (Fr.) 74.59.54 2. Forestier (Fr.) 75.03.56 3. Janssens (Belg.) 75.10.26 4. Picot (West) 75.11.44; 5. Wim van Est (Ned.) 75.13.51 op 13.57; 6. Rohrbach (N. O.C.) 75.16.05; 7. Jean Bobet (He de France) 75.16.47; 8. Planckaert (Belg) 75.19.48; 9. Nencini (It.) 75.20.38 op. 10. Mahe (Fr.) 75.21.56. 11. Bauvin (Fr.) 75.24.34; 12. Schellemberg (Zwitserland) ^5.25.59: 14. Lauredi (Z.O.) 75.26.31; 15. Dótto (Z.O.) 75.28.24; 16. Lorono (Span je) 75.28.42; 17. Barone (lie de France) 75.29.12; 18. Defillippis (It.) 75.31.21; 19. Thomin (West) 75.31.51; 20. Hoorelbeke (lie de France) 75.35.20; 32. Voorting 76.12.01; 36. Piet van Est 76.16.57; 44. De Jongh 76.25.49; 49. Kersten 76.41.35; 61. Stolker 77.06.20. PLOEGENKLASSEMENT 1. Frankrijk 23.33.32; 2. Zuidoost 23 50.12: 3. ex aequo België en Italië 22.54.45; 5. Ile de France 23.59.18; 6. Westploeg 24.03.51; 7. ex aequo Noord Oost Centraal 24.05.20 en Zwitserland; 9. Zuidwest 24.09.53; 10. Nederland Wim van Est, De Jongh, Piet van Est 24.10.20 11 Gemengde Luxemb. ploeg 24.18.52; 12 Spanje 24.21.24. ALG. PLOEGENKLASSEMENT 1 Frankrijk 223.50.01; 2. Italië 225.13.23 3 West 22516.56: 4. Ile de France 225 31.17; 5. Belgiëë 225.38.54; 6. Neder- land 225.54.16 7. Noord Oost Centraal 226.07.50; 8. Zuidwest 226 19.23; 9. Zuid oost 226.29.59; 10 Zwitserland 226.35.10: 11 Spanje 227.25.20 ;12. Gemengde Lu xemburgse ploeg 228.38 42. PUNTENKLASSEMENT 1. Thomin (West) 176 pt: 2. Forestier (Fr.) 193 pt; 3. Wim van Est (Ned.) 194 pt; 4. Picot (West) 198 pt; 5. An quetil. (Fr.) 206 pt; 6. Schellemberg (Zw) 215 pt: 7. Christian (Zwitserland) 218 pt; 8. Planckaert (Belg.) 270 pt: 9. Nen- cjni (It.) 276 pt; 10. Bauvin (Fr.) 297 pt BERGKLASSEMENT 1. Bergaud (Fr.) 38 punten; 2. Nencini (It.) 35 punten: 3. Janssens 'Belg.) 29 pt; 4. Anquetil (Fr.) 18 pt: 5. Stablinski (Fr.) 16 pt; 6. Bauvin (Fr.) 15 pt; 7. Huot (Zuidwest) 14 pt kreeg deze dag verlof om het eens alleen te proberen. Wat mocht het, hü stond in het algemeen klassement toch op 1 uur en 9 minuten achter Anquetil En toen de Fransman er een kilo meter na de start in Cannes van door ging. en Henri Anglade van de Zuid Oost-ploeg, die in de etappe van zondag op het randje van opgeven had gestaan, zijn wiel pakte, was er geen sterveling in het peloton die reageerde. Immers ook Anglade (op 1 uur en 2 min. achter de gele trui) kon geen kwaad doen. Het werd een vlucht van een stoere doorzet ter, want al is de hoofdmacht nog zo lankmoedig, men moet toch eigenlijk wel wat in zijn mars hebben om bijna 240 km met aanvankelijk de steun van een zwakkere broeder, alleen het werk te doen en een voorsprong op een ge geven moment van 20 minuten te ver krijgen. Eindelijk strijd Dat deze voorsprong tenslotte tot twaalf minuten werd teruggebracht, kwam door de strijd, die in de tweede fase van de etappe in het peloton eindelijk tussen de groten losbrandde. Maar die strüd begon pas heel laat, niet eerder dan toen Toulon, waar de Mont Faron op zijn slachtoffers lag te wachten, in zicht kwam. En goed beschouwd begon in Toulon een etappe apart, maar wanneer we de rit door de zee-Alpen en langs de vele kleine badplaatsjes aan de heerlijke groen blauwe zee als een rit op zichzelf moe ten bespreken, dan wordt het een verhaal dat met een sportverslag niets meer te maken heeft. Wij hebben in deze dagen al enkele malen gesproken over een wandeltocht, welnu, dit was geen wandeltocht meer, dit was een fietstocht van een groep uitgelaten schooljongens, zonder leiding, L I V VOETBAL. MVV vraagt twee ton voor Van Wissen Er zyn besprekingen gevoerd tussen de Eindhovense club P.S.V. en de M.V.V.-speler Fons van Wissen, voor wie zich ook Ajax en Feyenoord reeds geïnteresseerd hebben. De besprekingen met P.S.V. zijn gunstig verlopen, maar naar verluidt, zou M.V.V. de transfer som inmiddels verhoogd hebben tot twee ton. In dat geval zal Van Wissen waarschijnlijk voor M.V.V. behouden blijven, daar P.S.V. niet van plan is een dergelijk bedrag te betalen. Een defi nitieve beslissing zal evenwel pas later worden genomen. hebben de bekende Rivièra-tonelen nu niet één, maar wel zes keer zien opvoe ren. Renners, die hun fietsen in groepen in de berm smeten om in vol ornaat, brillen en petten op, kopje onder te gaan in het water van de Middellandse Zee en om elkaar daarna nog wat met water te gooien en ondersteboven te duwen en om vervolgens als druipende poedels weer grinnekend in het zadel te kruipen. Renners, die grapjes maak ten met de voorbijgangers, renners, die bij de uitspanning van Mistlnguette, er gens bij La Mole (77 km) elkaar ver drongen om in het vijvertje te gaan zitten en om er ten behoeve van de fotografen te drinken aan het fontein tje vanmanneke pis. Hassenforder was bij al deze grollen natuurlijk weer de hoofdrolspeler en liet zich door de film- en fotomensen ook graag ompra ten om bij de apenkooi zijn gelijkenis met de bewoners te tonen. Speeltuin En na zo'n tien minuten in de speel tuin ging het weer verder. Was het wonder dat Stolker die bij elke klim in moeilijkheden zat, steeds weer bij kon komen en dat dezelfde Hassenforder na zijn apenstreken het peloton niet alleen weer snel inhaalde maar in hetzelfde, heus niet hoge tempo, kon doorgaan om een paar minuten voorsprong te nemen? Het was allemaal erg vermakelijk, maar het was geen Tour de France. Toen kwam de Mont Faron. „Hup Holland, laat je niet kisten, hup Wim van Est", stond ergens op een bord langs de weg in de buurt van een groepje vakantiegangers gekalkt. Wim zal zich van deze aanmoediging niet veel heb ben aangetrokken, maar een feit was, dat hij steeds vooraan in het peloton was te vinden. En hij klom mee met Janssens, Anquetil, Bergaud, Forestier, Nencini enz. de Mont Faron op. Hij handhaafde zich op de smalle, bochtige weg met een stijgingspercentage van soms 15. HU ging met inbegrip van de eerste twee. Stablinsky en Anglade die met onderling verschil van 1 min. en 6 sec. en een voorsprong van I6V2 minuut op het peloton doorkwamen, als vijftien de met een kleine achterstand op Bergaud over de top. De Mont Faron deed zün plicht als scherprechter. De duizenden in de kleine straten van de marine-basis Toulon hadden een vrijwel compact peloton het steile bergcircuit zien opgaan, een paar honderd meter, in dezelfde stad. aan dezelfde boulevard, zag men de renners in een ver uiteen gerukte sliert weer terugkomen van 13eET-10JUU-160KM TAeET-11 JULI-24SKM. PIET DE JONGH op één pedaal die er op uit waren de boel eens heerhjk op stelten te zetten, zonder zich te be kommeren over de tijd die zij er voor nodig hadden. TerwUl Stablinsky en Anglade al na 15 km een voorsprong van een minuut hadden en terwijl deze marge groeide I tot 5, tot 10, tot 15 minuten, reed het peloton lachend voor de gapende, dom melende en puffende volgers uit. Het was of de krekels in het struikgewas en de dennenbomen langs de stoffige, gloeiend hete wegen, mee lachten, of zü de gehele toer uitlachten en zo zü dit hebben gedaan men weet dit nooit bij 1 krekels dan hadden ze gelyk. Wü Het Amerikaanse opleidingsschip Eagle" heeft met 350 kadetten aan boord een bezoek gebracht aan Londen. Men ziet hier de kadetten aan het werk bij de boeg. Op de achtergrond de Tower Bridge. boven. Anglade lag toen 3 min. 30 achter op Stablinsky, het peloton op 18 min. 45 sec. Verschuivingen Maar er zouden nog vele verschuivin gen komen voor Marseille was bereikt. Anglade werd ingelopen door de Duit ser Friedrich en de klimspecialist van de nationale ploeg Bergaud en moest zich later in het peloton laten terugval len. Terwül Piet de Jongh en Piet van Est op de soms vinnige hellingen van de volgende cols terugvielen en daar- WÊBÊ■BUS CALTEX SUPER IC dan elke andere super benzine jj en voor dezelfde prijs SURBff IC* TANK NOG HEDEN AAN DE CALTEXPOMP! en laat Uw carter verversen met Havoline Multigrade ff aterpolo - nieuws De nog ongeslagen Sleutelstad-ploeg ZU1 III. Het plaatsen was zeer slecht en heeft haar kansen op het kampioen schap vergroot en verstevigd door in Den Haag de ploeg van De Vrqe Zwemmers met 63 te verslaan. Geen moment is de Leidse ploeg in deze wedstrüd in moeilijkheden geweest. Met goede combinaties werd steeds het Haagse doel bestookt, terwijl de verdediging de Haagse aanval gemak- kelijk de baas kon. Direct na het eerste fluitsignaal was Sleutelstad in de meerderheid. Een com binatie tussen Wim van Zyl en Nico Brouwer leverde het eerste doelpunt op, door Brouwen gescoord. Deze speler maakte vanaf de midvoorplaats met een prachtige omhaal 0—2. D.V.Z. probeerde alles om het spel te verplaatsen, maar dat lukte met. Een na opzwemmen van dichtbij ingeschoten bal door Wim van Zyl betekende 03. Bü een Haagse aanval trok ook de midachter mee naar voren. Nico Brouwer bleef alleen voor het Haagse doel, kreeg de bal en het stond 04 waarna er gedraaid werd. In de tweede helft nam Sleutelstad het wat gemakkelijker op en D.V.Z. liep in tot 15. Goed samenspel van Nico Brouwer en Peter Bekkering werd door de laatste met een onhoudbaar schot besloten, 51. Joop van Duyne verkleinde daarna de achterstand tot 53. Verder liet Sleu telstad het niet komen, maakte zelfs door Nico Brouwer een zesde doelpunt, waarna de scheidsrechter voor het laatst floot. Met nog twee wedstrüden te spelen heeft Sleutelstad nu 5 punten voor sprong op V.Z.C., dat echter 1 wedstrijd minder gespeeld heeft. De Leidse ploeg heeft dus nu nog twee punten nodig, die in de thuiswedstrijd tegen S.Z.C. op 18 juli a.s. binnengehaald kunnen worden. De Zyl 2Gouwe 2 In de gister avond gespeelde wedstrüd Zül II-Gouwe II was de Leidse ploeg door een grotere snelheid van het begin af aan in de meerderheid. Nadat Joop de Haas op de paal geschoten had, werd het door Louk van Wüngaarden 10. De opge- zwommen Wim Bergman wist de Wad- dinxveense keeper met een boogbal voor de tweede maal te passeren. Bü een corner op het Leidse doel wist de mid- voor 21 te scoren. De Zül bleef sterker en nadat een doorslagbal van Louk van Wijngaarden op de paal kwam en weer terug in het veld maakte hü 31. Toen Joop de Haas eerder bü een voor de achterlün dobberende bal was, stond het 41. In de eerste helft moest nog een Zül-speler het water verlaten. Het duurde echter tot na de rust voor De Gouwe 42 maakte. De Waddinxveense ploeg liep nog verder in door een door slagbal 43. Even vlotte de Leidse aanval niet en het bleef dezelfde stand, tot de Zijl met een man meer speelde. Joop de Haas maakte toen 53 en pro fiterend van zün snelheid wist hü nog 63 te scoren. De Zyl IIISleutelstad II Sleu telstad II was ondanks het feit, dat de ploeg slecht speelde, te sterk voor de achter Voorting en Kersten met moeite de pedalen konden rondkrügen, terwül Michel Stolker meer tegen zich zelf dan tegen de kilometers en de bergen vocht, begon het peloton te trekken. Bü de ravitaillering van Gemenos (186 km) was de hoofdmacht nog büeen, maar daarna, bü de beklimming van de „Espigoulier", een col van de tweede categorie, begon er licht te komen tus sen twee groepen. Voorin zat Wim van Est met o.a. Anquetil, Nencini, Forestier, Janssens, Barone, Da Silva, Defillippis en Bauvin. Daarachter met steeds groter wordend verschil een groep met Darri- gade, Thomin, Adriaenssens, Jean Bobet, Privat en Mahé als hoofdfiguren. Intus sen was Stolker over zün dieptepunt heengekomen en was hü over het groep je met Voorting en Kersten heen ge gaan. Maar Piet van Est en Piet de Jongh bereikte hü niet meer. Hü werd 49ste op 9 minuut achter De Jongh en op 33 min. achter de winnaar. Voorting en Kersten waren met een achterstand van 44 min. 50 sec. nog precies op tüd binnen. er zat weinig verband in de Sleutel- stadploeg. Dat ze desondanks met 60 won, bewijst wel de zwakte van de Zül- ploeg. Jan Dool maakte het eerste van deze zes doelpunten. Het werd 02 toen een schot van Johny Bekkering door een Zül-speler van richting werd ver anderd. Verder kwam Sleutelstad in de eerste helft niet. Na rust vlotte het iets beter in de ploeg en het werd door Piet Erades 30. Cees van Hooidonk geheel vrij voor de keeper, zorgde voor 40. Johny Bekkering maakte er 50 van na goed opzwemmen, waarna Hen- nie Doove keeper Dragt met een hard schot voor de zesde en laatste maal scoorde. L.Z.C.G.Z.C. (adspiranten) De L.Z.C.-adspiranten-ploeg bleef onge slagen door G.Z.C.-adspiranten met 4-0 te verslaan. Met rust stonden de Leidse jongens al met 30 voor door Hans Nievaart (tweemaal) en Max du Prie. Na rust was alleen de eerste aanval raak. Siem Ouwerkerk besloot deze aan val met een goed schot. Het bleef ver der 40. De ZylSleutelstad (adspiranten) In de andere adspirantenafdeling is de ploeg van de Zijl nog ongeslagen. Gisteravond werd met 50 van Sleu telstad gewonnen. Met de rust was de stand al 30 door Jan Poelgeest (twee maal) en Jacques van Meygaarden. Na rust 40 door Jacques van Meij- gaarden en 50 door Piet Taffün. Europees honkbalkampioenschap De vertegenwoordigers van de by de F.E.B. aangesloten landen hebben zich beraden over de maatregelen, die dienden te worden genomen om ver dere incidenten in het toernooi om het Europese honkbalkampioenschap te Mannheim te voorkomen. De ont moeting NederlandDuitsland werd voor Nederland met 90 gewonnen verklaard en de Duitse spelers Claus Heimig en Hoffmann zün voor de duur van het toernooi geschorst, evenals de Duitser Schweitzer, die aangewezen was als officieel scorer en die zich daadwerkelük met het incident had bemoeid. Tevens werd een noodcomité benoemd, dat verantwoordelyk is voor de organisatie. Voor de verdere wedstrijden zal een beroep worden gedaan op Amerikaanse beroepsscheldsrechters, die in samenwer king met de Europese arbiters de lei ding zullen hebben van de wedstrüden. En zo zagen wy gistermorgen by de ontmoeting BelgiëItalië de heren Co- wart, scheidsrechter in de Amerikaanse Minor-league, en White, scheidsrechter voor de legerwedstrijden in actie, terwül de sterke arm was vertegenwoordigd door de Amerikaanse militaire politie. Het was het eerste duel in dit toer nooi, dat een normaal verloop had, on danks enkele aanvechtbare beslissingen van de scheidsrechters. Maar de Ame rikaan Strong, coach van het Italiaanse team, noch de Belgische coach hadden de moed zich te verzetten tegen de zwaargewicht Cowart. Italië won de wed strüd verdiend met 82. Spanje verloor met 87 van Duits land. Sportuitwisselixig Zaterdag a.s. wordt te Delft de jaar lijkse sportuitwisseling DelftAmers foortLeiden gehouden. Van Leidse züde wordt aan dit omvangrijke toernooi deelgenomen door ongeveer 120 sport mensen. Op het programma staan zwemmen, waterpolo, volleybal, judo, gymnastiek, tafeltennis, handbal en korfbal. De zwem- en waterpolowedstrüden worden gehouden in het buitenbad aan het Verlaat, de volleybalwedstrijden heren en junioren in de nieuwe sporthal van de Technische Hogeschool, de vol leybalwedstrijden dames in het Chr. Lyceum, de judo-ontmoetingen in de kleine sporthal van de T.H., het gym- nastiek-toernooi dames in de zaal aan het Agnetapark, tafeltennis in de kan tine van de Ned. Kabelfabriek en hand bal en korfbal op de gemeentelüke sportvelden aan de Laan van Vollering. Tenslotte is er nog een avondpro gramma in een tent in het Agnetapark. Hierin vinden plaats de finales judo en tafeltennis, verschillende onderdelen van de damesgymnastiek, terwül het geheel wordt aangevuld met enkele demonstr- ties. CRICKET TESTMATCH ENGELAND—WEST-INDIE Dank zü Collie Smith toch nog een draw Een prachtige innings van Collie Smith stelde het team van West-Indië in staat Engeland een draw af te dwin gen in de derde testmatch. Smith, die zeven uur lang aan bat was en drie zes sen en tien vieren sloeg, demonstreerde hoe men, bü cricket kan vechten wan neer de tegenstander, zoals Engeland, zóveel voorstaat dat hü schünbaar ge makkelijk kan winnen. Met Denis Atkin son (46) scoorde Smith 105 runs voor het 6e wicket en daarna nog eens 154 met John Goddard (61) voor het 7e wicket. Engeland, dat nu in de serie van vüf wedstrüden de leiding heeft twee wedstrijden eindigden in een draw moest in een uur tüd 121 runs scoren om de overwinning te behalen. De' gast heren kwamen hiervoor echter 57 runs te kort. De eindscore luidde: Engeland 619 voor 6 gesloten en 64 voor 1West-Indië 372 en 367. HENGELSPORT. Viscollege Vios hield een wedstrüd in het Oegstgeesterkanaal. Er werd 2000 gram vis aan de schaal gebracht. De uitslag luidt: 1. G. Tegelaar, tevens wis selbeker en extra prijs grootste bliek; 2. J. v. Went; 3. F. Chaudron; 4 H. Tegelaar sr.; 5. W. Derogée, tevens extra prijs grootste voorn; 6. N. Langezaal; 7. W. Tegelaar; 8. H. Schipaanboord; 9. C. v. Weeren; 10. J. Petiet. Wijziging provinciale grens (Van onze parlementaire redacteur) Vanouds wordt de grens tussen de provincies Gelderland en Noord-Bra bant gevormd door de natuurlüke bed ding van de Maas. Door de afsnüding van de bochten zün delen van Gelder land in Brabant komen te liggen en omgekeerd. De Tweede Kamer heeft gisteren besloten de grens tussen de twee provincies zo te wüzigen. dat zü geheel de nieuwe loop van de Maas volgt. Het wetsontwerp werd z.h.st. aange nomen met de aantekening dat de Brabantse KVP'ers de heren Van Meel, Van der Zanden en Van Buul, alsmede de heren Kodde en Van Dis van de Staatskundig Gereformeerde Partij, ge acht wilden worden te hebben tegenge stemd.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7