René Privat won de elfde etappe, waarin strijd laat ontbrandde Gaat U met vakantie? Van Est in sprint geklopt Groots program Gouden Jamboree in Sutton-Coldfield (Engeland) Duitse ploeg ging Belgische scheidsrechter te lijf 96ste jaargang Dinsdag 9 juli 1957 Derde blad no. 29181 (Van een speciale verslaggever) De aanduiding bergetappe begint langzamer hand veel van haar betekenis te verliezen in deze Ronde van Frankrijk. Want in de beide Alpen ritten, die nu zijn afgelegd en waarin enkele cols van betekenis waren opgenomen, heeft de strijd zich niet zo ontwikkeld, zoals de organisatoren zich dat hadden voorgesteld. Het gevecht in de etappe van gisteren, een 286 km. lange rit langs De elfde etappe is gewonnen door René Privat, de vroegere drager van de gele trui. Hü bereikte Cannes in gezelschap van Nello Lauredi en onze landgenoot Wim van Est, die zich respectievelijk als tweede en derde klasseerden. De uitslag was typerend voor het karakter van de etappe: een lange, slopende rit, waarin kracht en uithoudingsvermogen de belangrijkste factoren waren. Want de Col d'Allos, een 2234 meter hoge berg van de eerste categorie, zou ondanks de grillige bestijging en afdaling geen beslissing brengen, dat hadden de renners snel inge zien. Daarvoor was de Alios te vroeg in het parcours opgenomen (120.5 km.). Men kon van de toch reeds vermoeide renners niet verwachten dat zij zich in «lopende solo-acties over 160 km. zouden uitputten. Astrua gaf het op Piet sliep De rit was daarmee eigenlijk veroor deeld en zij 'heeft zich inderdaad uiterst Inonotoon ontwikkeld. Geen der renners wenste enig initiatief te nemen voor de Eotfase was bereikt. Ruim honderd lometer bleven de coureurs, die 's mor gens reeds om tien voor half acht ver trokken, in een rustig wandeltempo bijeen, af en toe zichtbaar genietend van het woeste berglandschap, waardoor ïj) reden. Hoe kalm de strijd was typeer de Piet van Est, toen hij na een ver gissing bij een pomp zijn hoofd door het raam van onze auto stak: „Ik heb )ne even lekker wakker gemaakt, man pc sliep bekantSlechts eenmaal bleek een klein groepje renners dwaze plannen te koesteren. Onder hen was, natuurlijk, Roger Hassenforder Hij bprong na 37 km met zeven andere ren ners weg. Juist op een moment, waarop Jean Bobet, zoals vele renners op deze Mistige dag. even langs de kant van de veg was gaan staan. De aanval reikte niet verde acht vluchtelingen bouwden een voorsprong van enkele honderden meters op en lieten feich toen weer snel, na twee kilometer al, op het peloton terugvallen. Tour-cijfers ETAPPE-KLASSEMENT luidt De uitslag van de elfde etappe van langon naar Cannes over 286 km 1. Privat (Frankrijk) 9 uur 18 min 59. fcc. met bonaficatie 9.17.59; 2. Lauredi «Zuid Oost) z.t. met bonificatie 9.18.29; j. Wim van Est (Nederland) 9.18.59; 4. Christian (Zwitserland) 9.20.07; 5. Pa- Bovan (Italië) z.t.; 6. Picot (West 9.20.53 Barone (lie de France) z.t.; 8. Nen- pini (Italië) z.t.; 9. Voorting (Neder- and) z.t.; 10. Planckaert (Belg); 11. ïauvin; 12. Hoorelbeeke (lie de France) .3. Anquetil (Frankrijk); 14 Keeteleer Belg.); 15. Sabbadini (Zuid West); 16. "homin (West); 17. Cerami (Belg.); 18. itto (Zuidoost); 19. Janssens (Belg.); Forestier (Frankrijk) alle in dezelfde jd als Picot 9.20.53.; 45 Piet van Est 1.25.46; 49 Kersten z.t.; 50 Stolker z.t.; De Jongh 9.51.26. ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Anquetil (Frankrijk) 67.03.10; 2. Forestier (Frankrijk) 67.07.12; 3. Picot West 67.10.27; 4. Janssens (Belg.) 67.14.12 6 Jean Bobet (lie de France) 67.15.30; 6. Wim van Est (Nederland) 67.17.07 op [13.57; 7. Rohrbach (NOC) 67.19.21; 8. iMahe (Frankrijk) 67.20.39; 9. Planckaert [(Belg.)67.23.04; 10. Schellemberg [(Zwitserland) 67.23.42; 11. Nencini (Ita lië) 67.23.54; 12. Lorono (Spanje) 67.27.25 13. Bauvin (Frankrijk) 67.27.50; 14. [Christian (Zwitserland) 67.29.15; 15. Lauredi (Zuid Oost) 67.29.47; 16. Tho- Kin (West) 67.30.34; 17. Dotto (Zuid oost) 67.31.40; 18. Barone (lie de Fran ce) 67.34.33; 19. Hoorelbeke (lie de France) 67.34.33; 20. Defilippis (Italië) 6134.3725. Voorting 67.44.19; 36. Piet van Est 68.09.38; 41. Kersten 68.13.53; 46, De Jongh 68.19.32; 62. Stolker 68.50.36 PUNTENKLASSEMENT 1. Thomin (West) 155 pnt; 2. Picot (West) 175 pnt; 3. Wim van Est (Ne derland) 185 pnt; 4. Forestier (Frank rijk) 189 pnt; 5. Schellemberg (Zwitser land) 193 pnt; 6. Anquetil (Frankrijk) 199 pnt; 7. Christian (Zwitserland) 206 pnt; 8. Planckaert (Belg.) 255 pnt; 9. Nencini (Italië) 271 pnt; 10. Bauvin (Frankrijk) 280 pnt. DAGPLOEGENKLASSEMENT l Frankrijk 27.59.45; 2 en 3 België en He de France 28.02.39; 4. Zuidoost 23.05.08; 5. Nederland (Wim van Est, Voorting en Piet van Est) 28.05.38; 6. Ita lië 28.06.12; 7. West 28.06.58; 8. Zuid- West 28.11.17; 9. Gemengde Luxemburg se ploeg 28.15.36; 10. Noord Oost Cen traal 28.16.44; 11. Zwitserland 28.18.53; 12 Spanje 28.27.12. ALG1 EMEEN PLOEGENKLASSEMENT 1. Frankrhk 200.16.29; 2. West 201.13.05 8 Italië 20r.18.38; 4. Ile de France 201.31.59; 5. Nederland 201.43.56; 6. Bel- 202.02.30 8. Zuid West 202.29.30; 9. Zwit- krland 202.29.50; 10. Zuidoost 202.39.47; tfë 201.44.09; 7. Noord Oost Centraal 21. Spanje 203.03.56; 12. Gemengde Lu xemburgse ploeg 204.19.50. BERGKLASSEMENT 1. Nencini (Italië) 26 punten; 2. Ber gaud (Frankrijk) 25 ptn; 3. Janssens 'Belg.) 23 pnt: 4. Anquetil (Frankrijk) |P pnt; 5. Bauvin (Frankrijk) 15 pnt; '6 Huot (Zuidwest) 14 pnt; 7. Lorono ['Spanje) 10 pnt. De prijs voor de meest strijdlustige Wnner is toegewezen aan de Fransman Lauredi. Die voor de grootste pechvogel aan de 'Italiaan Padovan. De Col d'Allos de enige berg van betekenis, nu de wedstrijdleiding de on begaanbare Col de Vars uit het parcours had geschrapt heeft de kwaliteiten der renners geselecteerd, maar tot een beslissende ontwikkeling leidde zij toch niet. Het hoogteverschil van ruim 1100 meter moest over een afstand van 20 km over smalle en grillige maar goed ge asfalteerde wegen worden genomen. Slechts een twintigtal renners verloor het contact met de hoofdgroep, onder hen waren de Italiaan Gian Carlo Astrua en de Nederlander Piet de Jongh, nog door pijn gekweld, Piet van Est (lekke band), Gerrit Voorting, en ten slotte anderhalve kilometer voor de top, ook Michel Stolker. De Italiaan staakte spoedig de strijd en daarmee was het aantal deelnemers teruggebracht tot 73, want de Zwitser Clerici startte niet in Briangon. de grimmige pracht van woeste steenmassa s en door struikgewas naar het kleurrijke en feeste lijke Cannes aan de Middellandse Zeekust, is namelijk evenmin als zondag er een op pure klim capaciteiten geworden. Daarvoor ontbreekt ii deze tour de klasse van werkelijke campionissimi, de klasse, die het evenement nodig heeft om op charme en romantiek te kunnen bogen. Opnieuw een achterstand Gedurende de rit langs de oevers van het onwaarschynlijk smaragdkleurige stuwmeer, waarin enkele jaren geleden het dorpje Digne onder veel protesten van zijn bewoners is „verdronken" kon den De Jongh, Million en Lampre, die eveneens hun achterstand hadden weg gewerkt, zich nog handhaven. Zij waren weliswaar niet betrokken by een uitloop poging van Hassenforder, Defilippis, Bergaud, Privat, Chaussabel, Nello Lau redi, en Padovan, maar dat had geen fatale gevolgen, omdat die na ruim twee kilometer weer was afgeremd. De be stijging van de Col de Luez (na 201 km) werd hen echter wel fataal. Het hoog teverschil was niet bijzonder groot, 330 meter, en de berg beslist ook niet moei lijk te beklimmen. Maar toch geraakte De Jongh opnieuw los en toen begon voor de door pijn en vermoeidheid ge sloopte knaap opnieuw een moeilijke strijd. Hij arriveerde op de top met een achterstand van 5 min. op Bergaud, Queheille en Nencini, die zich in deze volgorde voor het bergklassement plaat sten en reed triest in gezelschap van Million. Het was voor De Jongh beslist geen goed gezelschap, want de Franse regionaal had kramp in de voeten en kennelijk veel moeite met zichzelf. De achterstand groeide dan ook snel tot tien minuten (na 215 km), ook al verzette De Jongh zich sterk tegen de gedachte aan opgeven. Af en toe greep hü het stuur extra fel beet, duwde enkele kilometers hard op de pedalen, maar daarna werd het tempo weer lager en keek de toch zo wilskrachtige Brabander angstig achterom naar de bezemwagen, die vlak achter hem reed. Piet de Jongh heeft echter de eindstreep bereikt, al was het met een achterstand van 34 minuten. Moeilijke rit Voor Piet de Jongh is de rit zeer moei- lijk geworden. De wonden, die hij zondag had opgelopen by een val op de Tamie, waren bedekt met witte lagen verband. Iedere duw op de pedalen deed hem veel pijn. Op de Alios geraakte hü dan ook spoedig achter en het verschil met het peloton, waarvan Bergaud van de Franse na tionale ploeg (opnieuw) als eerste de top bereikte, groeide in de afdaling De beslissing De overige renners waren inmiddels bijeen gebleven in het peloton. De rit langs de lavendeltuinen, de palmbomen en de zonnig geklede toeschouwers had voor hen geen moeilijkheden. Onderling grapjes makend en af en toe kijkend naar de knappe meisjes langs de weg, vervolgden zij hun „tourtocht", tot de Col de Saint Cezaire (500 meter hoog) bereikt werd, een berg van de derde categorie. Toen, 27 km voor de finish, -• r. ,-i werd de strijd opeens ernstig. De Belg tot ruim 16 minuten. De coureur uit janssens stoof als eerste over de top, ge- Made was nerveus en zonder zelfver- j d d00r Barone en Nencini - het trouwen deze dag, kennelijk met zijn i wa| de inieiding voor de beslissende gedachten nog bjj zun punlüke val- aanval. wlm van Est demarreerde on- Waterpolo-n ieuws In een door vreemde scheidsrechterlijke beslissingen ietwat rommelige wedstrijd behaalde het eerste zevental van de Leidse Golfbrekers gisteravond een 40 overwinning op AZC II. In deze middel matige wedstrijd was de Alphense ploeg de mindere van de LGB, die dus ver diend won. Direct na het begin kreeg de Leidse ploeg twee vrije kansen, die door slecht schieten verloren gingen. Vervol gens moest een AZC-er het water uit, wat wel wat te zwaar gestraft was. Bud Oostrom maakte er toen 10 van. De zelfde speler kwam even later door een verdedigingsfout geheel vrij voor de keeper: 20. Nog in de eerste helft kwam midvoor Paul van Berge Hene gouwen vrij en kreeg de bal toegespeeld; 3—0. In de tweede helft maakte Paul van Berge Henegouwen 40, toen de LGB met 7 tegen 6 speelde. Verder werd er niet meer gescoord. LGBLZC-jongens Deze wedstrijd stond op een voor adspiranten hoog peil. Beide ploegen toonden een behoorlijke techniek en spelinzicht. Direct na aan vang kreeg Fred Krimpel de bal goed op zijn hand: 01. Door Piet Ramakers werd het weer gelijk; 11, waarna on middellijk de LZC-ploeg weer een voor sprong nam door Siem Ouwerkerk: 12. LGB kwam weer gelijk door Mar tien Prins (22), doch liet bij de LZC-aan- val na de hervatting Aat Timmermans vrij liggen: 2—3. Max du Prieu vergrootte deze voor sprong door na een lange rush over het hele veld 2—4 te scoren. Na rust liep LGB in tot 34 door Piet Ramaker. Met 6 tegen 7 spelend konden de Golf brekers echter niet verhinderen, dat Aat Timmermans er 3—5 van maakte, waar het bij bleef. CRICKET. DERDE TESTMATCH ENGELAND—WEST-INDIË. Gasten krygen follow-on. Na de eerste innings van de derde testmatch EngelandWest-Indië leiden de Engelsen met ruim verschil. Als ant- woord op het Engelse totaal van 619 voor 6 scoorde West-Indië 372 all out, zodat de achterstand van de West indiërs 247 runs bedraagt en de gasten dus tot de follow-on werden gedwongen. De Westindiërs begonnen de vierde en voorlaatste dag bij de stand 295 voor 3. Door de vele stortbuien was de pitch levendig geworden. Freddie Trueman rekende snel de resterende batslieden in, hij nam 5 wickets voor 11 runs, in 9 overs. Frank Worrell en Sonny Ramdhln redden het Westindische totaal nog enigszins door een laatste wicketstand van 55 runs op te bouwen. Worrell scoor de een prachtige 191, hij stond hiervoor ruim 9 uur aan het wicket. Nederlandse hoogtepunten 5 en 8 augustus Dinsdag 30 juli a.s. om half vier, zal het Nederlandse contingent padvinders, ter sterkte van ongeveer 1000 man, zich inschepen voor de reis naar de Golden Jamboree, Indaba (leiders) en Rover-Moot (voortrekkers) in Sutton-Coldfield (Engeland). De overtocht zal worden gemaakt met „De Mecklenburg" van de Stoomvaartmaatschappij „Zeeland". By het contingent zullen zich aansluiten een veertigtal deelnemers uit de West, een radio-equipe van de Nederlandse Radio Unie, t.w. de heren Tom Bouws (algemeen hoofdcommissaris voor Radiozaken), Johan Bodegraven (ere algemeen districtscommissaris van Utrecht) en Kees de Wolf (oud-padvinder) en een aantal journalisten. De Enschedese padvinders marsband, die ook tot de jamboreegangers be hoort. zal bij de inscheping te Hoek van Holland muzikale medewerking ver lenen aan het vlagvertoon dat bij ver kenners gebruikelijk is. Het contingent zal uitgeleide worden gedaan door de hoofdcommissaris van de VKJB, mr. F. Krachtige Kost voor het Kind! Europees honkbalkampioenschap party. Uiterst voorzichtig stuurde hü tydens de afdaling door de bochten, ook wanneer hogere snelheden beslist mogelük waren. Hü werd dan ook gepasseerd door de Italianen Baroni en Tognaccini, die de top enkele minuten na hem hadden be reikt. Achter De Jongh worstelden nog de regionalen Million en Lampre. De Jongh was echter fortuinlijk: vóór hem was een hoofdmacht, die de krach ten wensten te sparen. Het was al merk waardig geweest, dat het verschil tussen de uitersten Bergaud en Lampre na de bestyging en de afdaling van een berg van de eerste categorie slechts 8 minuten bedroeg. Nog opmerkelijker was dat de sterkste coureurs aan de voet van de col een algehele hergroepering toestonden. Vijf kilometer na" de afda ling waren alle renners weer bijeen, met uitzondering van Baroni, Tognaccini, De Jongh, Million en Lampre. De Italianen bereikten het peloton spoedig. Onze landgenoot had toen een achterstand van vijf minuten. Maar zijn zelfvertrou wen groeide weer en opgezweept door Kees Joossen in de liaisonwagen, een plaatsgenoot van De Jongh, ontwikkelde hü een tempo, dat dat van het peloton overtrof. Na 53 km herkreeg De Jongh tenslotte, met een brede glimlach en onder luid getoeter van de volgwagens, de aansluiting met de hoofdmacht. Het was een knappe prestatie geweest, maar hy had deze beslist niet kunnen ver richten als het peloton enige stryd had laten zien. verwacht en hij kreeg daarby steun van Lauredi, Privat en de Italiaan Padovan, die later door een lekke band terugviel. Het gehele peloton werd door deze aanval versplinterd. Overal zag men renners, die krampachtig poogden om hun positie te handhaven. Dat kon evenwel beslist niet tegen de kracht van het trio Van Est, Privat, Lauredi. Er ontstonden opeens zeer grote ver schillen. Achter de kopgroep worstelde, alleen, de Oostenrijker Christian, lid van de Zwitserse formatie. Daarna volgde op ruim anderhalve minuut een groepje, waarvan Gerrit Voorting deel uitmaakte. De overige Nederlan ders waren veel verder teruggeworpen. Zij zaten in een ploegje, dat Cannes met een achterstand van bijna zeven minuten bereikte. In de eindsprint op de brede boulevard' voor de haven van Cannes, waar dui zenden mondaine badgasten zich had den verzameld, was Wlm van Est uiter aard kansloos tegen de sprintsnelheid van Privat en Lauredi. Het is bijzonder jammer, dat in de Nederlandse ploeg geen der renners de capaciteiten van een groot sprinter heeft. Vele keren zyn onze landgenoten al in deze ronde meege gaan in de beslissende aanval, geen enkele maal echter leidde dit tot een zege. De aanval van Wim van Est was echter belangryk voor zün positie in de algemene rangschikking. Hy won name ly k twee minuten terug op Jacques Anquetil, en bereikte de zesde plaats in het individueel klassement. Het verloop van het toernooi om het Europees honkbalkampioenschap te Mannheim mag bepaald geen succes worden genoemd. Liepen zondag de Italianen in de wedstryd tegen Neder land uit het veld omdat er geen of ficiële scorer aanwezig was, gisteren deed zich in de wedstrijd Nederland- Duitsland opnieuw een incident voor. Bij een 9-0 voorsprong van onze land genoten geraakte de Duitser Hofmann dermate over zijn toeren, dat hij de Belgische hoofdscheidsrechter Vink te lijf ging. Dit was het sein voor de ge hele Duitse ploeg om hem te molesteren. De Duitser Heimig. bestuurslid van de Duitse Honkbalbond, gebruikte zelfs zijn masker in deze vechtpartij, die algemeen werd, toen de Belgische spelers, die de ontmoeting als toeschouwers volgden, over de omheining sprongen om hun landgenoot te ontzetten. Met moeite kon de Amerikaanse coach William McGof- fey die de arbiter onmiddellijk verdedig de, orde in de chaos scheppen. De wed strijd werd gestaakt en zal waarschijn lijk door Nederland met 9-0 gewonnen vorden verklaard. Ofschoon zich in iedere wedstrijd in cidenten voordoen was dit toch wel het ergste wat zich in dit toernooi heeft voorgedaan. Een levenslange schorsing van meerdere Duitsespelers zou nog een zachte straf zijn. De Duitse bond zal echter wel niet tot dergelijke maatrege len overgaan en men behoeft zich niet te verbazen indien de belhamels van- aaag tegen Spanje weer rustig ln het veld staan. Intussen heeft het bestuur van de FEB zich uitgesproken over het inci dent in de wedstrijd Nederland-Italië. De FEB schoof alle sportieve overwe gingen terzijde en besliste, dat de ont moeting moet worden overgespeeld. Spanje won gisteren met 12-9 van Bel gië. HENGELSPORT Visclub K.N.G. hield in de Ringvaart te Hillegom haar eerste wedstrijd van dit seizoen. De uitslag luidt: 1. D. Bavelaar 10 st. 1910 gr., tevens winnaar van de wisselbeker en beker zwaarste vis; 2. W. Hamerling 11 st. 695 gr., beker aantal; 3. P. Neuteboom 4 st. 680 gr.; 4. J. Roman 6 st. 460 gr.; 5. A. Flippo 4 st. 445 gr.; 6. D. Hoogstraten 5 st. 437 gr.; 7. J. Wassink 7 st. 365 gr.; 8. P. v. Egmond 6 st. 360 gr.; 9. J. Ver mond 3 st. 304 gr.; 10. D. Flippo 4 st. 270 gr. In het station in Milaan staan hitte omgekomen eendagskuikens kuikens zijn bij enige transporten grote stapels dozen met door de uit Nederland. Honderdduizenden omgekomen. WANDELSPORT Recordinschrijving voor Vierdaagse Ook voor de 41e internationale af standsmarsen, die van 23 tot en met 26 juli in de omgeving van Nijmegen wor den gehouden, kwam een recordaantal inschrijvingen binnen: 13.154 deelnemers hebben zich aangemeld, dus ongeveer 700 meer dan in 1956. Met recht kan de N.B.V.L.O. spreken over internationale afstandsmarsen, want niet minder dan twaalf landen zyn vertegenwoordigd: t.w. Nederland, België. Canada. Duiteland, Engeland, Frankryk, Israël, Italië, Luxemburg, Noorwegen, Amerika en Zwitserland. Ook het aantal buitenlanders dat naar Nijmegen zal komen is een record, er staan 1.885 vreemdelingen ingeschreven. TENNIS Hoad tekende contract met Jack Kramer De Australische tennisster Lewis Hoad heeft de beslissing of hij tot het profes sionalisme zal overgaan genomen. Giste ren tekende hij te New York het con tract met Jack Kramer voor de duur van twee jaar. De Australiër zei, dat dit contract 125.000 dollar, plus 20 pro cent van de recettes en 5 procent extra voor de gewonnen wedstryden hem wel erg goed leekEn hy voegde er aan toe, dat hij vooral nieuwsgierig was naar de wedstrijden tegen Gonzales. Hoad zal uitkomen in een toernooi te Forest Hills en Los Angeles. Daarna volgt een tournee door Europa, Zuid- Afrika en Australië met Kramer, Ken Rosewall en Pancho Segura. B. I. M. Janssens en de hoofdcommis saris van de NPV, de heer E. J. H. Volkmaars, benevens door enige andere autoriteiten. De aankomst in Sutton- Coldfield is vroeg in de ochtend van woensdag 31 juli. In de loop van die dag zullen daar meer dan 33.000 deel nemers uit 83 landen, waaronder één uit Mauritius, hun kampen opbouwen. Het materiaal van het Nederlandse con tingent, waarbij circa 200 tenten ver pakt in 500 colli, is op zaterdag 6 juli naar de plaats van bestemming gezon den. Op 1 augustus zullen Jamboree, In daba en Rover-Moot worden geopend door de Hertog van Gloucester, presi dent van de „British Boy Scouts Asso ciation", waarna een défilé van alle deelnemers wordt gehouden. Op 3 augustus bezoeken Koningin Elisabeth en Prins Philip Sutton- Coldfield. Hoogtepunten voor het Ne derlandse contingent worden 5 en 8 augustus. De eerste dag, die samen valt met de verjaardag van Prinses Irene, recipieert de Nederlandse ver tegenwoordiging voor het buitenland. Deze Hollanddag zal door de verken ners worden benut om industrie, folklore enz. onder de aandacht te brengen van hun buitenlandse broe ders. Op 8 augustus komen de Neder landers in de arena met een demon stratie, waaraan maanden voorberi- ding zijn voorafgegaan. By de sluiting van de Jamboree op 12 augustus hoopt ook de echtgenote van de stichter van de padvindersbeweging, Lady Baden Powell, tegenwoordig te zün. De Nederlandse deelnemers aan Jam boree, Indaba en Rover-Moot zullen op het voorgeschreven uniform een marine blauwe halsdoek dragen, waarop de Ne derlandse Leeuw in het geel. Verder zyn zy te herkennen aan een rood-wit- blauw lintje boven de rechterborstzak. De Golden Jamboree vormt voor de padvinders de afsluiting van het ju bileumjaar 1957: het jaar waarin büna 11 miljoen padvinders over de hele wereld herdenken dat de eerste ver kenner, Lord Baden Powell 100 jaar geleden werd geboren en zün spel 50 jaar bestaat. WIELRENNEN Schalk Verheef wint Ronde van Zeeland Schalk Verhoef de sterke renner uit Rotterdam heeft de Ronde van Zeeland op zyn naam gebracht. In de vierde en laatste etappe van Hoedekenskerke naar Heinkenszand, 178 km., wist hy de Zeeuw Jaan Huissoon op de streep te kloppen. Door deze overwinning nestel de hy zich op de eerste plaats in het eindklassement. De uitslag luidt: 1. Verhoef (Rotter dam) 4 uur 48 min. 57 sec., met bonifi catie 4.47.57; 2. Huissoon (Heinkens zand) z.t. met bonificatie 4.48.27; 3. Bravenboer (Rotterdam) z.t. met bonifi catie 4.48.42; 4. Roks (Sprundel) 4.48.57; 5. Van der Sande (Halsteren) z.t.; 6. Van Sluijs (Vlissingen) z.t. Het eindklassement is: 1. Verhoef (Rotterdam) 13.39.08; 2. Van der Sande (Halsteren) 13.43.07; 3. Rentmeester (Ierseke) 13.43.47; 4. Roks (Sprundel) 13.46.18; 5. Heeren (Roosendaal) 13.46.18; 6. Van Sluys (Vlissingen) 13.46.52; 7. Bravenboer (Rotterdam) 13.48.45. Titel voor Die Leythe Zaterdag werden op de Amstel te Am sterdam de nationale jeugdkampioen schappen roeien gehouden. Het num mer stijlroeien ovemaadse skif. meisjes 11-18 jaar. werd gewonnen door Bea Sira van Die Leythe met 106 punten voor De Hoop en Het Spaame. VOETBAL De Stichting „De Nederlandse Voet balpool", waarin een aantal semi-prof- clubs zyn ondergebracht, die gezamen- lyk een voetbalpool exploiteerden, zal op 12 juli a.s. in een vergadering te Utrecht beslissen over het al dan niet blyven voortbestaan van deze stichting. Na de totstandkoming van de KNVB-pool had de stichting haar activiteiten gestaakt. Het LEIDSCH DAGBLAD gaat met U mee - wanneer U deze bon invult. Naam: - Straat: Woonplaats: No. Kwartaal abonnee Maand Week Post doorhalen wat niet van toepassing is VAKANTIEADRES Pa Straat: No. Te: Eerste dag van opzending Laatste dag van opzending ALLE gegevens invullen.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7