Tiende Alpheuse rijwiel-vierdaagse is hedenmorgen van start gegaan Commissaris Koningin sprak gisteravond openingswoord Buitenlanders hijzonder belast Pandit Neliroe bracht hulde aan het „kleine Nederland'' DINSDAG 9 JULI 1957 Initiatiefnemer Gastelaars bij opening Vandaag is de Alphense rijwielvierdaagse, algemeen bekend onder de naam LAURA, voor de tiende maal van start gegaan. Het wordt een feestelijke tocht, in verband met het tweede lustrum van deze vierdaagse. Het feestelijke karakter kwam gisteravond tijdens de officiële opening door de Commissaris van de Koninging, mr. J. Klaasesz, reeds tot uitdrukking. Het was een grote drukte op het plein voor Alphens raadhuis. Onder de aanwezigen bevond zich ook de initiatiefnemer van de LAURA, de heer H. E. A. Gastelaars, die thans in Doorn woont. In de trouwzaal van het gemeente huis vond de begroeting plaats, waarbij het gemeentebestuur als gastheer op trad. In het bijzonder sprak burgemees ter Z. Bruins Slot een woord van wel kom tot mr. J. Klaasesz, de heer en mevrouw Gastelaars, burgemeesters uit omliggende gemeenten en vertegen woordigers van het gemeentebestuur van de plaatsen Leiden, Amsterdam, Utrecht en Rotterdam, waarvan de be ginletters, met die van Alphen het woord LAURA vormen. In de aanwezig heid van mr. Klaasesz wilde de burge meester de erkenning zien door de auto riteiten van dit jaarlijks rijwiel-gebeu ren. Het verheugde hem zeer dat de heer en mevr. Gastelaars aanwezig waren. De heer Gastelaars heeft een uitstekend idee gehad, dat levensvatbaarheid bleek te bezitten. Spreker sprak de hoop uit dat in samenwerking met de A.N.W.B. de LAURA groter zal worden. Namens het gemeentebestuur wenste de burge meester het bestuur geluk met het tweede lustrum en hij dankte allen, die geheel belangeloos veel werk verrichten voor dit festijn. Burgemeester Bruins Slot besloot met de wens, dat de tiende LAURA een succes zal worden. De voorzitter van de LAURA, de heer P. Stouthamer dankte in het kort voor de gastvrijheid in het ge meentehuis, en hij sprak de hoop uit dat het aantal deelnemers zal groeien tot een kleine duizend, een getal, dat de organisatie gemakkelijk aan kan. De heer Gastelaars dankte voor de vriendelijke woorden tot hem en zijn echtgenote gesproken en verbond daaraan de wens dat de organisato ren van thans door zullen zetten om zodoende een groter aantal deelne mers te krijgen. OP HET BORDES Hierna begaf het gezelschap zich naar het bordes van het gemeentehuis. Op het raadhuisplein hadden intussen dui zenden een plaatsje gezocht, onder wie talrijke deelnemers. De heer Stoutha mer sprak een welkomstwoord tot alle Laurianen en in het bijzonder tot de nieuwelingen. Spreker was er trots op dat er 19 personen zijn, die al voor de tiende keer meerijden: hij hoopte dat velen een voorbeeld zouden nemen aan hun trouw. De heer Stouthamer bracht dank aan de middenstand en de Wil- helminavereniging voor de medewerking aan dit rijwielfeest en verzocht de in woners van Alphen de gemeente een feestelijk aanzien te geven tijdens de vier LAURA-dagen door de vlag uit te steken. OFFICIËLE OPENING De commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, sprak daarna het openingswoord. Hij merkte op voor de eerste maal kennis te ma ken met de LAURA, en het verheugde hem juist de tiende rijwielvierdaagse te kunnen openen. Onder grote hila riteit stelde de heer Klaasesz aan de burgemeesters, die aanwezig waren, voor de tochten bij wyze van proef ook eens mee te rijden. De commis saris stelde daarbjj een „gele trui" in het vooruitzicht. Mr. Klaasesz sprak de hoop uit dat de deelnemers prachtige dagen zullen hebben en volop zullen genieten van de prachtige natuur. Ons eigen land biedt veel schoons, en daarvan te genieten moet in deze vier dagen een groot genoegen zyn. Hierna verklaarde hij de tiende Alphense rijwielvierdaagse LAURA voor geopend. Na het spelen van het Wilhelmus door de muziekvereniging Crescendo en het hijsen van tientallen vlaggen, volg de een spectaculair openingsnummer door de gymnastiekvereniging „Kralin- gen", kampioen van Nederland in het springen op de lange mat. De dames en heren kregen een welverdiend en lang durig applaus. INSCHRIJVING In de middaguren kwamen nog steeds nieuwe Laurianen zich laten inschrij ven voor de jubileumtocht. Er rijden niet minder dan zes politiegroepen mee n.l. uit Leiden, Rotterdam, Den Haag, Schiedam, Utrecht en natuurlijk Al phen. Bij wijze van proef nemen kleine groepen politie uit Zeist, Soest en Zut- Mr. J. Klaasesz tijdens zijn rede ter opening van de lOdé LAURA. Met ambtsketen, burgemeester Z. Bruins Slot en naast hem wethou der C. M. Deerenberg. Achter de commissaris de heer Gastelaars. naast wie mevrouw Stouthamer staat. Geheel links mevrouw Bruins Slot-Padding. (Foto Lux/Ailiphen) phen deel. Voorts zijn er nog verschil lende burgergroepenOranjeploeg, Kleonploeg, Trekvogels, Chr. Lyceum- ploegen, ploegen van DOS, Bato, ge meentewerken Alphen en van de water en lichtbedrijven in Alphen. De bekende Berenploeg is dit jaar uit elkaar geval len, hoewel vele leden daarvan indivi dueel weer present zijn. Er is dit jaar ook een tandempaar: de brigadier van de Haagse politie Romijn met zijn echtgenote. NIEUW BESTUURSLID Het bestuur van de Laura is weer compleet, nu mej. dokter C. Bakhuy- Voor de tiende maal in Laura Onder het grote aantal deelne mers zijn er enkelen, die dit jaar voor de tiende maal meerijden. Het zijn: Poedel van Dam, AlphenJ. D. van Rijnbeek, Buren (Gld.); W. Boer, Den Haag; G. Walraven, Al phen L. Meyer, Leiderdorp; W. H. Doorman, Utrecht; F. van Riet, Leiden; P. J. Nieboer, Den Haag; G. Bontje, Boxtel; Mevr. A. Bij de Vaate, Dedemsvaart; Mevr. W. C. de Boer, Amsterdam; H. M. Kem- mers, Rotterdam: J. Huitema, Rot terdam; G. Velthuizen, Zuidland; G. Jofriet, Zutphen; J. G. v. d. Belt, Emmeloord; Mevr. N. Ofwe- gen-Van Varik, Zwolle; W. Serdijn, Leiden; P. J. van der Kaay, Ara- hem. zen van den Brink haar benoeming als bestuurslid heeft aanvaard. Zij heeft onmiddellijk in verband met de warmte enkele adviezen gegeven aan de rijders. Ruim 450 rijde rs vanmorgen gestart (Telefonisch uit Katwijk van een onzer verslaggevers) Vanmorgen zijn ruim 450 Laurianen het juiste aantal wordt eerst he denavond bekend gemaakt gestart voor de eerste tocht over resp. 100 en 150 kilometer. Het was kort na zeven uur een drukte van belang bij het Nutsgebouw in Alphen, waar de start plaats vond. Het weer is gelukkig niet zo warm, zodat het prettig fietsen is. Ook de wind valt wel mee, al kregen de 150 km. rijders de wind pal tegen toen zij in Leiden de Herenstraat op draaiden; tot aan Wateringen toe had men met deze wind te kampen, doch toen draaide men weer naar het noorden, zodat het windje weer in de rug was. Van Scheveningen ging het vlak langs de kust naar Katwijk, waar de eerste bekende stempelplaats was. Tweemaal was men al op een geheime controle post gestuit, eenmaal in Leiden op de Zoeterwoudse Singel en eenmaal in Kykduin. De 100 km-rijders gingen rechtstreeks van Leiden naar Katwijk. Om half twaalf waren de meeste groe pen Katwijk al weer gepasseerd, in de richting Noordwijk. PECH Pech had de Utrechtse agent Wieling, die juist voorbij de Gemeneweg, onder de gemeente Hazerswoude, door zijn fiets zakte. Hy moest wachten op de reservefiets, die in de verzorgingswagen van de Utrechtenaren stond. Toen kon agent Wieling zijn tocht weer voortzet ten. De leider van de Utrechtse politie- groep was bang dat het wat lang zou duren eer de verzorgingswagen zou ko men, want die zou eerst om half negen starten in Alphen. Hij besloot daarom naar Alphen terug te fietsen en de reservefiets op te halen. Toen hij in Al phen kwam was de auto juist vertrok ken. Eerst by het pompstation in Sche veningen haalde de leider zijn groep, die ook niet wist waar de leider bleef, weer in. Ter versterking Indonesische schatkist Opbrengst ruw geschat half miljard roepiah De Indonesische regering heeft vandaag een speciale belasting voor in Indonesië wonende buitenlanders ingevoerd. Het belastingtarief bedraagt 1500 roepiah per jaar voor elk gezinshoofd, 750 roepiah voor zijn echtgenote, 375 roepiah voor elk minderjarig kind en 750 roepiah voor elk ander lid van de familie. De nieuwe noodwet, waarbij deze be lasting werd ingesteld, treedt in wer king met terugwerkende kracht van 1 januari van dit jaar. Van deze heffing zyn uitgezonderd buitenlanders in dienst van de Indo nesische regering, diplomatieke verte genwoordigers, toeristen, die korter dan drie maanden in Indonesië verblijven en buitenlanders, die met een visum voor drie maanden tijdelijk in Indonesië ver blijven. Naar schatting zullen ongeveer 60.000 overzeese Chinezen en omstreeks 60.000 Nederlanders deze belasting moeten voldoen, benevens nog een paar dui zend andere Europeese en Aziatische vreemdelingen, die op Java en Su matra wonen. De belasting wordt geheven naar de samenstelling van het gezin bij de aan vang van de belastingperiode, welke op drie jaar is gesteld. Het is nog niet duidelijk of de belas ting voor deze periode van drie jaar ineens moet worden vooruitbetaald. Onze correspondent te Djakarta meldt: Zware aderlating Vooral voor de groep Nederlanders betekent de nieuwe belasting een zware financiële aderlating. Zij behoren im mers over het algemeen deels tot de minder gesitueerden, die in bescheiden betrekkingen dienovereenkomstige in komens hebben. Anderdeels vormen zij de ettelijke duizenden leden tellende groep der armlastigen, die door de Ne derlandse overheid wordt gesteund. Bei de groepen Indische Nederlanders zullen door de nieuwe belastingwet in nog groter financiële moeilijkheden worden gebracht. Voor de uitgezonden Nederlandse ar beidskrachten ziet het er minder somber uit. De verwachting is namelijk, dat de meestal Nederlandse ondernemingen, waarbij deze groep Nederlanders in dienst is. de nieuwe belasting voor hun rekening zullen nemen als deel van de kosten welke deze ondernemingen zich moeten getroosten om te kunnen be schikken over deskundige buitenlandse krachten. Deze kosten, toch meestal reeds hoog als gevolg om. van de door de hoge bouwkosten dure woning voor ziening, zullen daardoor nog meer stij gen. Wellicht werkt dat mede tot een verdere ver-Indonisering van de perso- neelsstaven der buitenlandse onderne mingen. Dat is nochtans niet het hoofd doel van de nieuwe wet. doch meer een bijkomstige omstandigheid. Het hoofddoel is om een nieuwe bron van inkomsten te openen, die er toe zal bijdragen het grote tekort op de begroting te verminderen, zonder dat er financiële lasten worden gelegd op de inwoners van Indonesische natio naliteit. Het is namelijk gebleken, dat het voornemen van de regering om de accijns op belangrijke consumptiegoe deren als petroleum en suiker te ver hogen, een slechte ontvangst heeft gehad. De belasting op de buitenlanders was daarnaast administratief aanlokkelijk, omdat de vreemdelingen thans vrijwel allen zijn geregistreerd, terwijl het be lastingapparaat nog onvoldoende is ge organiseerd, zodat directe belastingen voor de inwoners slechts een relatief be scheiden deel van 's lands inkomsten uitmaken. Het is niet bekend hoe groot het be drag is, dat men als opbrengst der be lasting op buitenlanders verwacht te ontvangen. Er zijn in Indonesië ook nog enige honderdduizenden Chinezen, die, hoewel zij hier vaak reeds van geslacht op geslacht wonen, nimmer het Indone sische staatsburgerschap hebben aan vaard. Als buitenlanders vallen zij nu dus onder de nieuwe wet. Ook onder hen zijn tienduizenden „kleine mannen", voor wie de nieuwe belasting een zware verplichting betekent. Waar de sa menstelling van de gezinnen een rol speelt in het te betalen bedrag, geven de statistiekcijfers over het aantal buitenlanders weinig houvast voor de schatting inzake de inkomsten uit de nieuwe belasting. Het is dan ook onder groot voorbe houd, dat wij een raming van een half miljard roepiahs, doorgeven. De wereld ondermijnende angst uitbannen Na zijn bezoek gistermiddag aan Rotterdam en Delft is de eerste minister van India, de heer Nehroe, gisteravond in het kasteel Oud-Wassenaar een receptie aangeboden door de Nederlandse regering. Na deze receptie begaf premier Nehroe zich naar de „Treveszaal" op het Binnenhof waar hij aanzat aan een regeringsdiner. I andere. In een dergelijke wereld is geen plaats meer voor ernstige geschillen en i wanneer deze toch ontstaan, dan zullen zij in een geest van verdraagzaamheid en vriendschap een oplossing moeten vinden. Dr. Drees merkte in een rede op, dat men in Nederland grote bewondering heeft voor de oude cultuur van India evenals voor de ontwikkeling van dat land in het jongste verleden. Er heerst hier een diepe en warme sympathie voor India. Vervolgens memoreerde hij, dat pre mier Nehroe in een van zijn geschriften gewaagd heeft van zijn bewondering voor de vrijheidsstrijd van de Nederlan ders en dat dit regeringsdiner werd ge houden in de zaal, waar als onderdeel van deze vrijheidsstrijd in 1609 het twaalfjarig bestand werd besloten en in 1697 het vredesverdrag met Frankrijk. Al verschilt onze wijze van denken, zo vervolgde dr. Drees. over de meest geschikte manier om bij te dragen tot een durende wereldvrede, onze doelein den en de ernst van onze pogingen zijn dezelfde. „Ons wederzijds begrip", aldus dr. Drees, „is niet alleen noodzakelijk, het is natuurlijk.". Minister Drees besloot met zyn glas te heffen op het persoon lijke welzijn van de premier van India en op een gelukkige toekomst in vrede en welvaart van het volk van India. Pandit Nehroe dankte hierop voor de gastvrijheid, die hij in Nederland mag genieten. Na gewezen te hebben op de ontwik keling die Azië thans doormaakt en op het dynamisme dat dit werelddeel bezielt en dat soms in een goede, soms in een verkeerde richting stuwt, verklaarde de premier van India, dat de inspanningen die daar worden gedaan in ieder geval de sympathie verdienen van de andere landen in de wereld. Hij bracht hulde aan ..het kleine Nederland, dat zich zelf aan de zee heeft weten te ontworstelen, dat zulk een roemrijk verleden achter zich heeft en dat voorbestemd is ook in de toekomst een belangrijke rol te spelen. Hoe deze toekomst er uit zal zien weet ik nog niet, aldus de premier. Wij tmoeten ons echter wel realiseren, dat de wereld er anders uit ziet naar ge lang van waar men zich bevindt. De problemen van het ogenblik hebben voor Londen een ander aspect dan voor New Delhi en voor Washington een ander dan voor Moskou. Hiertegenover staat, dat door de verbetering der verkeersverbindingen de wereld zo klein is geworden, dat bijna ieder land de buur is geworden van het Tien oorlogsmisdadigers staan binnenkort terecht De openbare aanklager te Ulm heeft de dagvaardingen uitgebracht tegen tien personen, beschuldigd van de uitroeiing van 5.502 Joden in Lithauen tijdens de tweede wereldoorlog. Bernhard Fischer-Schweder en negen anderen zullen eerlang terecht staan wegens een van de bloedigste episodes uit de geschiedenis der „Einsatzgrup- pe A". Volgens de beschuldiging was Fischer- Schweder, destijds hoofd van de politie in Memel, leider van de „Einsatzgruppe Tilsit", een onderdeel van de „Einsatz gruppe A", die tot opdracht had in de bezette oostelijke gebieden de Joodse bevolking op te sporen en uit te roeien. Fischer-Schweder veranderde, evenals de meeste medeverdachten, na de oorlog zyn naam en wist lang aan de gerech tigheid te ontkomen. In 1955 echter begon hij een proces met de regering van Noord-Wurttemberg. waarby zoveel omtrent zyn verleden bekend werd, dat hy gearresteerd kon worden. Twee jaar duurde daarna nog het vooronderzoek. Russische sleper verliest kraan Het Russische koopvaardijschip „Fraj- zino" heeft gemeld, dat het ter hoogte van Den Helder op de Noordzee een dryvende kraan, die het op sleeptouw had, heeft verloren doordat de verbin ding met het gevaarte is gebroken. De kraan is gekapseisd ten westen van Texel. Inmiddels is de „Holland" van de redery Doeksen op Terschelling by de „Frajzi- no" gearriveerd en is de kapitein de heer J. Doeksen. aan boord van het Russische schip gestapt. Men is nog aan het onderhandelen over het contract, maar de „Holland" heeft reeds aan de kraan vastgemaakt en is voorzichtig met trek ken begonnen. De kop van de kraan zit vast in de grond, en de schroeven ste ken boven water uit. Een belangrijke opgave is thans ons denken aan te passen aan die moderne wereld en aan een tijdvak, dat eens geboekstaafd zal staan als het atoom tijdperk. Op het ogenblik is de toe stand nog zo, dat wij het beste maar hopen, doch niettemin in een voort durende vrees leven. Deze angst uit te bannen, die de gehele wereld on dermijnt is onze voornaamste taak voor de toekomst, zo betoogde de eer ste minister van India. Tenslotte bracht premier Nehroe nog een toast uit op eerste minister Drees en op het Nederlandse volk. De Valera interneert leden van de I.R.A. Krachtig optreden na een protest van Engeland De 74-jarige premier De Valera van Ierland heeft de politie nagenoeg de vrüe hand gegeven by een vastbesloten poging om het buiten de wet gestelde „Ierse Republikeinse leger" onschadelyk te maken. Hij kondigde gisteravond een proclamatie af, die bijzondere volmach ten geeft voor de arrestatie en het ge vangen houden van elkeen, die ervan verdacht wordt, deel uit te maken van de ondergrondse organisatie en hy in terneerde 63 leden van de Sinn Fein, die tijdens het weekeinde zijn gearresteerd. De politie is van mening, dat de Sinn Fein, als de voornaamste politieke vleu gel van de I.R.A. (Irish Republican Army) een bron is geweest van man kracht voor de illegale organisatie, die sedert de laatste acht maanden instal laties van de politie en van het leger in Noord-Ierland heeft aangevallen. Deze stap van de regering zou gevolgd zyn op een niet-gepubliceerd protest van Engeland aan de regering van De Valera dat zaterdag zou zyn overhandigd en waarby in het byzonder gewezen werd op het vanuit een hinderlaag doden van een agent van Noord-Ierland, twee dagen voordien. Nadat de premier zyn ministerie van elf man ervan had overtuigd, dat er drastische maatregelen nodig waren om de veiligheid van de staat te handhaven, werden de 63 leiders van de Sinn Fein in vrachtauto's geladen en naar de Curragh gereden, een legerkamp op 40 km. buiten Dublin. Honderden man schappen van de I.R.A. werden daar ge durende de tweede wereldoorlog opgeslo ten, omdat De Valera van mening was. dat zy de neutralieit van Ierland be dreigden. Bezoek-Standing Group De „Standing Group", het uitvoerend orgaan van het militair comité van de NAVO, zal van 11 tot en met 15 juli a.s. een bezoek aan ons land bren- een. Het gezelschap bestaat uit admiraal Sir Michael Denny, vertegenwoordiger van de stafchefs van Engeland, voor zitter van de „Standing Group", en luitenant-generaal L. W. Johnson, en luitenant-generaal J. M. Piatte, resp. vertegenwoordigers van de stafchefs van Amerika en Frankrijk, leden van de „Standing Group". Voorts uit de diverse hoge officieren van de staf van de Standing Group. Generaal-majoor H. P. Zielstra. plaatsvervangend chef luchtmachtstaf zal het „Standing Group"-gezelschap donderdag a.s. namens het comité ver enigde chefs van staven op Schiphol ontvangen. Vrijdag 12 juli wordt een bezoek ge- biacht aan het Marinevliegkamp „Val kenburg", waar o.a. door een ingenieur van Rijkswaterstaat een explicatie wordt gegeven van de Zuiderzeewerken en een vliegtocht over dit object gemaakt, waar bij de vliegbasis Deelen en Soesterberg worden bezocht Zaterdag 13 en zondag 14 juli zijn uit getrokken om bezoeken te brengen aan Rotterdam en Amsterdam. Het gezelschap vertrekt maandag 15 juli weer uit Nederland Even ovr half acht reden van morgen de eerste groepen Leiden binnen. Op onze foto ziet men een groepje rijders op de Zoeterwoudse Singel, nabij de Lammenschansweg (Foto L.D./Van Vliet) Moskou wenst voortzetting van overleg met Bonn De Sovjetrussische regering heeft in een nota aan Bonn ontkend, dat er zich nog vele duizenden Duitsers in haar land bevinden. De terugzending van „Duitse burgers, die werden veroordeeld wegens misdryven, die jegens het Sov jetrussische volk werden begaan", ia voltooid. Er kan thans nog slechts sprake zyn van repatriëring van indivi dueel in de Sovjet-Unie verblijvende Duitsers. De Sovjet-Unie verklaart zich bereid hierover te spreken. De Russische nota verwerpt voorts de Duitse stelling, dat uitwisseling tussen West-Duitsland en de Sovjet-Unie op wetenschappelyk, technisch en cultureel gebied „uitslui tend ten voordele van de Sovjet-Unie zou strekken". Bovendien bagatelliseert de Westduitse regering het vestigen van goede handelsbetrekkingen, aldus de Russische nota. De Sovjetrussische rege ring verwacht, dat de Duitse Bondsrege ring een aanvaardbare aanvangsdatum vaststelt voor de onderhandelingen, waarvoor de Westduitse Bondskanselier Adenauer en de premier van de Sovjet- Unie, Boelganin, in het begin van dit jaar in een notawisseling plannen heb ben gemaakt. De onderhandelingen zouden te Moskou worden gevoerd. Rector treedt op tegen zielig studentengebruik De rector van de Technische Hoge school te Darmstadt, Walter Brecht, heeft zestien studentenverenigingen, waarvan de leden op de sabel duelleren en in het openbaar de kleuren en mut sen van hun verenigingen dragen, de vergunning van de hogeschool ontno men. Hy zal de verenigingen weer toelaten indien deze afstand doen van de oude Duitse studententradities van het duelleren en het dragen van kleuren. De conferentie van rectoren van Westduitse hogescholen heeft zich reeds in 1948 zonder succes tegen deze ver enigingen uitgesproken. Ongeveer 35.000 studenten in West- Duitsland en West-Berlijn zyn tegen woordig georganiseerd in ongeveer dui zend duellerende en kleuren dragende verenigingen. Indonesisch vliegtuig landde in Sorong (N.G.) De vorige week woensdag is een pas sagiersvliegtuig van het type Dakota van de Garoeda Indonesian Airways, dat op weg was naar Ambon, op het vliegveld Jefrnan by Soerong in Ne derlands Nieuw-Guinea geland. Het kon wegens slechte weersomstandig heden niet in Ambon landen. Aan boord bevonden zich behalve een bemanning van vijf leden, 19 passa giers, o.w. enkele vooraanstaande In donesiërs. Van de drie Indonesische militairen in uniform, die zich aan boord bevonden, werden de wapens en de munitie inge nomen. Daarop werden de bemanning en de pasagiers maaltijden verstrekt en on derdak voor de nacht verleend. Het vliegtuig kreeg de gebruikelijke service. De volgende ochtend kreeg het toestel, nadat de wapens en de munitie aan de militairen waren teruggegeven, toestem ming op te stijgen, waarna het de reis naar Ambon voortzette. Door schrik in de IJssel gestort (Speciale berichtgeving) Vannacht bevond zich een lijnploeg van de Nederlandse Spoorwegen uit Eist op de spoorbrug bij Westervoort. Er moesten enige reparaties worden ver richt aan dé rails. Men dacht dat er geen treinverkeer meer plaats had op dit late uur. Groot was dan ook aller schrik toen op een gegeven ogenbhk toch een trein de brug opdenderde. De geschrokken mannen sprongen ijlings terug om zich in veiligheid te brengen. Zo deed ook de 30-jarige Elstenaar H. Jansen. Hy sprong evenwel te ver terug op de smalle brug en stortte in het wa ter van de IJssel Onmiddellijk werden maatregelen getroffen om de ongeluk kige op te sporen. Vele uren werd ge dregd doch zonder resultaat. Nieuwe Jaarbeursvooreitter Het algemeen bestuur van de Vereni ging tot het houden van Jaarbeurzen heeft gisteren tot voorzitter van de Raad van Beheer der Koninklijke Ne derlandse Jaarbeurs benoemd dr. G. van der Wal. die van 1940 tot 1 juli 1957 directeurgeneraal was van de N.V. de Bijenkcrf Hy volgt mr. W. H. Fockema Andrea op. die door eigen drukke werk zaamheden genoodzaakt was af te tre den als voorzitter van de Raad van Be heer, welke functie hy sederlt 1951 heeft bekleed.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4