Nortgho-wandeltochten werden voor vijfde maal in Noordwijk gehouden Jongste deelnemer was 3en de oudste deelnemer 82 jaar oud AVRO heeft thans 350.000 leden Bevorderingen Leids gymnasium MAANDAG 8 JULI 1957 „Nortgho-meisje" zette feest luister bij Gloeiend stond de zon zaterdagmiddag boven de Noordwijkse boulevard toen de eerste wandelaars van de Nortgho- wandeltocht de vijfde! aan de Redschuur bij de Vuurtoren hun deelnemerskaart lieten knippen. En vele hon derden, jong en oud, individueel of in groepsverband, volgden hen. Het was de elite der wandelsportliefhebbers, die de blakerende hitte van deze zomerdag trotseerden om wederom kennis te maken met de sehone omgeving van onze badplaats. Want ditmaal was er moed voor nodig om aan de start te verschijnen en het stemt tot voldoening dat enige duizenden wandelaars deze moed hebben op gebracht. Natuurlijk deed de warmte haar In vloed gelden op het aantal deelnemers aan deze Nortgho-tocht, maar helaas was dit niet de enige oorzaak, dat er wat minder wandelaars op de been waren dan voorgaande jaren. De ophef fing van de Nationale Reserve deed eveneens haar terugslag op deze natio nale wandeltocht voelen. Kennelijk was de ambitie bij de militaire groepen en de reserve-diensten kleiner voor deze tocht. Onder de militaire groepen waren weer de mannen van het Marine Vlieg kamp Valkenburg, die bij het défilé op de Koningin Wilhelmina Boulevard langs hun commandant, de kapitein ter zee-vlieger A. W. Witholt, trokken. Op de pittige muziek van de Marine kapel marcheerden zij in strakke cadans voorbij in een sportieve wedijver met de Nationale Reserve van het district 's-Gravenhage, de Nationale Reserve uit het district Rotterdam en de Lucht wachtdienst uit Alkmaar. De res.-Rykspolitie uit Leiden, de res.- Rijkspolitie uit het district 's-Graven hage en de res.-Gemeentepolitiekorpsen uit Leiden en Velsen waren eveneens present. BURGERGROEPEN Deze geüniformeerde formaties wer den afgewisseld door tal van burger- groepen in fleurige sportkleding, zoals het keurige Hyacintha uit Noordwijk, DOS, MSV, 132 man sterk, voorafgegaan door de drumband en majorettes van het fanfarekorps „Excelsior", TOP van de Dr. Mr. Willem van den Berghstich- ting, Amicitia uit Katwijk, een groep van de CPMV uit Katwijk aan Zee, DVO uit Hillegom, en nog vele anderen. En daar tussen door bewogen zich de honderden individuele wandelaars, die zich uit louter genoegen over het 10, 15 of 25 km lange parcours voortbewogen. Temidden van hen bevond zich Noord- wfjks sportieve burgemeester, mr. G. F. W. van Berckel en zijn trouwe secon danten, de heren P. de Gooijer, directeur van de Rotterdamsche Bank en S. Pas- ma, kandidaat-notaris. JONGSTE EN OUDSTE Een kranige prestatie leverde ook de 3-jarige Kees Brinkhuis uit Noordwijk. Hjj was de jongste deelnemer en wan delde met moeder het 10-kilometer lange parcours uit. Trots, toonde hij zijn eerste onderscheiding, de fraai uitgevoerde Nortgho-medaille met een afbeelding van de Vuurtoren. Opa Beekman uit Leiden, die met zijn 82 jaren de oudste wandelaar was, ver dient eveneens een compliment. IN „DE SEINPOST" Terwfjl aan de startbureaus in de Redschuur, welke voor dit doel welwil lend door de N.Z.H.R.M. ter beschikking was gesteld, onder hoogspanning werd gewerkt om de vele wandelaars zo vlot mogelijk te laten starten, verzamelden zich in „De Seinpost" de autoriteiten om het „Nortgho-meisje" te begroeten en het défilé der groepen gade te slaan. Tegenover het terras had zich het tam- bourskorps van de N.Z.H.V.M. opgesteld. Onder de aanwezige autoriteiten merkten wij op mr. dr. E. P. Verkerk, lid van de Tweede Kamer en voorzitter van de Gewestelijke Commissie S.W.G., HILLEGOM Aanrijding met dodelijke afloop Zaterdagmorgen heeft op de Weere- steinstraat een aanrijding plaatsgevon den met dodelijke afloop. Een 77-jarige inwoner uit Haarlem wilde met zijn rijwiel aan de hand de straat oversteken. Een auto uit de richting Haarlem liet hij passeren, maar hij lette niet op een tweede wagen uit dezelfde richting. Deze auto, bestuurd door een inwoner van Haarlem, reed de 77-jarige man aan, hoewel de bestuurder nog krachtig remde. De man werd tegen de grond gesmakt en enige meters meegesleurd. Dokter Wijkmans, die eerste hulp ver leende. liet het slachtoffer naar de Mariastichting brengen, waar hij is over leden. De auto kwam door een stenen muur in een der voortuinen terecht. De bestuurder \*prd niet gewond. Het Nothgo-meisje wordt onder grote belangstelling naar het strand gedragen. (Pot» LJD./Vnn Vliet) die vergezeld was van zyn echtgenote, mr. J. van Mechelen, secretaris van de Gewestelijke Commissie S.W.G., de heer J. A. Keuchenius, alg. gedelegeerde van het hoofdbestuur van het Nat. Instituut S.W.G., de heer G. Vogelaar, wethouder van Noordwijk, de heer A. N. Merkel- bach, hoofdinspecteur-korpschef van po litie te Noordwijk, inspecteur van politie Arbouw uit Leiden, inspecteur van po litie P. Verhoef en de heren J. H. A. van der Weijden en H. J. van der Werf namens de plaatselijke commissie S.W.G., majoor A. J. Roeleveld en serg.- majoor v. d. Weg. NORTGHO-MEISJE Ter hoogte van het terras naderde op zee het rijk gepavoiseerde jacht met aan boord mej. Annie van Diemen, die als „Nortgho-meisje" deze lustrum- wandeltocht door haar aanwezigheid zou opluisteren. Advertentie Over de hele wereld vinden meer mensen baat bij RENNIES dan bij enig ander maagtablet. Rennics blussen brandend maagzuur onmiddellijk. Gewoon laten smelten op de tong en Uw pijnen verdwijnen in korter tijd dan U nodig had om deze advertentie te lezen. Deze charmante dochter van Neptu- nus, gekleed in zeegroene japon met oranje sjerp en een diadeem van bloe men verdiende minstens de titel „Nortgho-prinses". Op het water, onder de vrolijke klanken van het Bredase Politiemuziekkorps, had zij zich zelfs wel een beetje koningin gevoeld. Het was een heerlijke tocht geweest op het water. Een grote menigte was getuige hoe de Nortgho-prinses door een jonge zee man aan land werd gedragen, waarna zy door de heer H. Th. van Bourgon- diën, voorzitter van de Sportcommis- sie van de Noordwijkse Reservedien sten aan de autoriteien werd voorge steld. LANGS HET PARCOURS Het is frappant hoe de organisatoren van de Nortgho-wandeltocht ieder jaar weer het rijk gevarieerde natuurschoon van Noordwijk in de verschillende par- coursen weet te betrekken. De wande laars maakten kennis met de brede boulevards, de prachtige villawijken, met de duinen, de Staatsbossen, het natuurreservaat „Nieuw Leeuwenhorst" en knusse landweggetjes door uitge strekte landerijen, kortom met de mooi ste plekjes in de omgeving van de bad plaats. Algemeen was men vol lof over het met zorg uitgekozen parcours. Er moes ten heel wat blaren doorgeprikt worden, terwijl enkele wandelaars bevangen raakten door de warmte. De NoordwJJk- se politie zorgde voor een vlotte gang van zaken. PRIJSUITREIKING De Jury voor de militaire groepen werd gevormd door majoor A. J. Roele veld en sergeant-majoor Van de Weg, voor de politiegroepen door hoofdinspec teur A. N. Merkelbach, inspecteur Ar bouw uit Leiden en wachtmeester Van Velzen van de res.-Rijkspolitie, terwijl de jury voor de burgergroepen werd ge vormd door de heren Latesteyn, Ver- straen. Kraak, De Graaf, Harteveld, Varkevisser. Erkelens, Breedevelt, De Graaff en Koel. De prijsuitreiking vond plaats in „De Zeeleeuw". Alvorens daartoe over te gaan feliciteerde mr. dr. Verkerk het gemeentebestuur met dit nationale wan delfestijn. Burgemeester mr. G. F. W. van Berckel sprak zijn vreugde uit, dat Noordwijk kan bogen op een goed korps res.-Ge- meentepolitie. Daarna ging de burgemeester over tot uitreiking van de prijzen. Militaire groepen: 1. Korps Mariniers Valkenburg 455 pnt. (wisselbeker); 2. Nationale Reserve (Vierdaagsedetache- ment 425 pnt; 3. Korps Luchtwacht dienst Alkmaar. Politiegroepen: 1. Res. Gemeentepoli tie Leiden 225 pnt (wisselbeker)2. Res.-Rijkspolitie District Den Haag 225 punten. Burgerlijke Bescherming: 1. Wandel club Zeist van de B B. Scholen: 1. Openbare School: 2. School Voorzienigheid Noordwijkerhout. Grootste Noordwijkse Groep: M.S.V. met 136 deelnemers zonder uitvallers (wisselbeker). Beste Noordwijkse Groep: 1. TOP van de Dr. Mr. Willem van den Berghstich- ting; 2. de Van Speykgroep van de Padvinderij; 3. DOS, Noordwijk. Groep kinderen: 1. Vrij en Blij, te Den Haag; 2. Van Alles Wat, Noordwijk. Burgergroepen: 1. Steeds Voorwaarts, Den Haag, 247 pnt; 2. Wandelsportver- DVO, Hillegom 245 pnt; 3. Van Speuyk- groep Padvinderij Noordwijk 235 pnt; 4. Chr. Gymnastiekvereniging IJmuiden 234 punten. Bedrijven: 1. Pas Toe-Meubelfabrie ken. Utrecht. 220 pnt: 2. Hollandia-Wol- fabrieken, Veenendaal, 216 pnt. Na de prijsuitreiking feliciteerde bur gemeester Van Berckel de Sportcommis- sie voor de uitstekende organisatie. Voorts dankte hij de E.H.B.O.-bngade Noordwijk, de N.R.B. en de Rode Kruis- 1 colonne voor de voortreffelijke verzor- i ging langs het parcours. Aan de heren Th. Varkevisser, A. Passchier en W. Stafleu reikte de burgemeester een ere- vaantje uit. VOORTIJDIG EINDE Na de prijsuitreiking marcheerden circa twee honderd muzikanten op naar het Palace Plein waar onder lel- STADSNIEUWS Een vriend komt over GESLAAGDE OPVOERING VAN „HET NIEUWE TONEEL" Voor een volle Burchtzaal, met men sen puffend van de warmte in een drukkende atmosfeer, kan alleen een luchtig toneelstuk opgevoerd worden. Dit heeft de toneelvereniging „Het Nieuwe Toneel" gelukkig zaterdagavond óók be grepen. getuige het blijspel in drie be drijven: „Een vriend komt over" van Jan Timmer. Het Nieuwe Toneel heeft er een leuke opvoering van gegeven. Er werd vlot ge acteerd en goed samengewerkt. Onge twijfeld een succesvolle avond. Het blijspel handelt over een architect, op goede wijze uitgebeeld door C. Rijs- bergen, en diens vrouw, mevr. A. v. Es— Laterveer, die op zekere dag familie overkrijgen, d.w.z. een tante en een neef. De oom, die er eigenlijk ook by zou horen, moet van tante thuis blijven: om op het huis te passen. De architect smeedt nu met zijn dochter een plan netje. Wanneer er diezelfde avond nóg een vriend overkomt, vader suggereert een oude schoolkameraad, is dit in werkelijkheid de vermomde oom Fer dinand. Dat hierdoor tal van grappige situaties ontstaan is begrijpelijk. Tussen al deze dingen spelen zich natuurlijk de diverse liefdesaffaires af. De verre neef, een toekomstige detective of „student in vingerafdrukken en bloedvlekken" zoals hij genoemd werd, begeeft zich ook op het gladde pad der liefde. Deze uiteraard moeilijke rol werd op zeer aardige wijze vertolkt door P. v. Egmond. Een van de beste spelers was onge twijfeld mevr. S. Rysbergende Vroede, in haar creatie van Tante Mia. Haar spel was beheerst. Zij vond in Oom Ferdinand, de heer J. Sleyser een goede tegenspeler. Verder werkten mede mevr. J. v. BerkelVerbaan, mevr. M. Kuyven- hovenVerbaan, mej. R. Vermond, en de heren B. Steenbergen en H. Kuyven- hoven. Het geheel bezorgde het publiek een paar onbezorgde uurtjes, waarna nog een dansje werd gemaakt o.l.v. „De Vinco's". BROMFIETSER VERLEENDE GEEN VOORRANG. Een zeventienjarige bromfietser, wo nende in de Storm Buysingstraat, ver leende zaterdagavond omstreeks tien uur op de Haagweg geen voorrang aan een hem achteroprijdende personenauto toen hij de De Genestetstraat wilde in slaan. Bij een botsing liep hij een her senschudding op en een wond aan het rechterbeen. VAN DE TRAP GEVALLEN Zaterdagavond viel een 44-jarige woon schuitbewoonster in haar boot aan de Haarlemmertrekvaart van een trapje, waarbij zij zo ongelukkig terecht kwam dat zij haar linker bovenarm brak. GEWOND BIJ OPSTEKENDE STORM. Zaterdagavond, toen de stormvlagen aan het zware onweer vooraf gingen, wilde de bewoner van een huis aan de Cozijnstraat een stukgeslagen raam sluiten. Daarbij sneed hij zijn rechter polsslagader door. De EHD bracht hem naar het Academisch Ziekenhuis voor behandeling. Verder hebben de harde windstoten geen persoonlijke ongeluk ken opgeleverd, wel enige materiële schade. Er sneuvelden nogal wat ruiten, onder meer drie aan het Kort Rapen burg losgeslagen ramen, terwijl voorts een lantaarnpaal aan de Hoflaan het af moest leggen. ONVOORZICHTIG OVERGESTOKEN. Zaterdagochtend omstreeks kwart voor negen stak een zes-jarige jongen, wo nende in de Sumatrastraat, zonder op het verkeer te letten de Lage Rijndijk over. Hij werd door een wielrijdster aan gereden en brak het linker been. ding van de heer K. de Jeu, een groot se taptoe zou worden gegeven. Er waren nog maar enkele nummers van deze taptoe uitgevoerd, toen een hevig noodweer plotseling losbarstte. De duizenden belangstellenden zoch ten ijlings een goed heenkomen, maar er ontstond gelukkig geen paniek. Door deze onvoltooide taptoe kreeg deze Lustrum Nortgho-wandeltocht een wat abrupt einde, maar mede ge zien de enorme belangstelling voor het slot van dit wandelfeest kan men haar toch als uitstekend geslaagd be schouwen. Jaarvergadering te Leeuwarden Ernstige bezwaren tegen de Radiowet Op de zaterdag te Leeuwarden gehouden algemene vergadering van de AVRO, herdacht de voorzitter, jhr. Th. Röell, de overleden bestuursleden ir. H. Noorden- dorp, prof. J. H. Tuntler en de heer Braat alsmede de heengegane medewerker Tom Schreurs, aan wier nagedachtenis hij enige gevoelige woorden wijdde. Vervolgens riep hy het zilveren feest van de AVRO in herinnering dat op 15 juli 1948 werd gevierd en een feest van grootse allure was. Na een periode van wederopbouw werd op 11 juli 1948 het 150.000 lid ontvangen. Thans heeft het ledental de 350.000 overschreden. Kwestie Prior Door het aanvaarden van een andere werkkring door de heer Jan de Winter, ontstond een vacature. Naar de vervul ling dier vacature werd door velen ge solliciteerd; onder de sollicitanten be vond zich de heer Karei Prior, met wie wy in zee zijn gegaan, aldus spreker. Een aantal artiesten heeft gemeend hem te moeten volgen. Met velen hunner heb ben wy een contract aangegaan, waar van de voorwaarden in geen enkel op zicht afwyken van die, welke bij hun vorige werkgever golden. De gang van zaken is dus even een voudig als logisch geweest en voor eniger lei verwijt aan ons adres is allerminst plaats. Wij zullen althans het ideaal handhaven van een vrije Nederlandse maatschappij, bestaande uit vrije men sen met een vrije keus. Wij trachten alle luisteraars te omvat ten en wij menen daarmede een bij uit stek nuttige taak te vervullen, opdat de omroep in ons land niet verstarre in het „zuilensysteem" door welk systeem een o.i. ongewenste scheiding en verdeeldheid ontstaat, aldus spreker. De AVRO is zich bewust van haar verantwoordelijkheid als algemene nationale omroep. Zij wil zyn de om roep voor alle luisteraars, voor ons ge hele volk. Het verwijt dat de AVRO neutraal is, miskent het begrip „algemeen". Die algemeenheid maakt tevens alle pogin gen om de AVRO een bepaalde staat kundige opvatting toe te dichten, illu soir. Nadat jhr. Röell enkele programma onderdelen nader had belicht, besprak hij de komst van een nieuwe Radiowet, die echter nog steeds op zich laat wachten. Het ontwerp voor de Radiowet werd in het Jaar 1953 ingediend. Bezwaren Onze hoofdbezwaren tegen het ont werp Radiowet zijn het voorstel betref fende de zendtijdverdeling, waarbij drie categorieën omroeporganisaties ter sprake komen, alsmede de z g. aspirant omroeporganisaties. By de verdeling van de zendtijd wor den de grote, thans bestaande organi saties. de sluitpost, die zendtyd ont vangen. nadat de aspiranten haar aan deel hebben gekregen. Bovendien is de mogelykheid aspirant-organisaties te vormen te gemakkelijk. Daardoor dreigt een verbrokkeling van zendtijd te ontstaan, die een goede programma- opbouw ten zeerste stoort. Een overwegend bezwaar is het los koppelen van het lidmaatschap van het abonnement op de radiobladen; dit kan leiden tot een dramatische teruggang van het ledental. Tevens wordt in het wetsontwerp voor gesteld de Wereldomroep te financieren uit de luisterbijdragen. De hiertegen by alle omroepverenigingen bestaande be zwaren zyn bekend. Een oplossing voor de kwestie der regeling van de zendtyd van politieke partijen is nog steeds niet gevonden. Onze opvatting is dat alle omroepver- ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doet. ex. Ned. Recht de heer J. C. Cleyndert (Den Haag). GOUDEN DOCTORATEN Woensdag zal het 50 jaar geleden zijn, dat mr. P. C. Reeringh te Den Haag, aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de Rechtswetenschap. Donderdag is het 50 jaar geleden dat mr. K. A. Nederlof, te Den Haag woon achtig, aan deze Universiteit eveneen,5 promoveerde tot doctor in de Rechts wetenschap. Bij het stedelijk gymnasium zijn be vorderd van de 1ste naar de 2de klasse: Rob Boonstoppel. Ineke Bouman. Caro- lien van Gulik, Geert van Gulik. Hans de Jong. Rudolf Jan Kloek, Gerard van Krieken. Noortje Lambrechts. Hannie Smit. Paul Tesselaar. Robby Veldhuy- zen. Piet de Vos, Wybe van der Waard, Marjolijne Beumer. Anton van der Burg. Els Engelenburg. Hans Moeliker. Tlierus Vosmaer, Dik van der Hoek, Hans Metz Barbara de Meyere, Bram van Mourik, Els Quack. Dora van Royen. Caroline Schneyder, Otto Strack. Maarten van Traa. Pleun Volker. Karei Waasdorp. Eke van Batenburg. Bert Cohen. Mar jon van Randwijk. Edmond Ruitenburg. Bert Venema. Roel Vochteloo. Wim Hu- beek. 3 herexamen. 5 afgewezen. Bevorderd van de 2de naar de 3de klasse: Guido Bakema. Wander van den Berg, Harm Drewes. Margriet Drewes, Ariane Feitkamp, Jan Willem Gast, Theo Geels, Tineke Hartman, Hans Hers, Rudy Kuyt, Wim Leenen, Robby van der Linden, Eddy Lourens. Maarten Meijering, Add.v Richters. Irene Staver- man, Pim Visser, Ans Vrielink, Marbeth Beukema toe Water. Herman de Liagre Böhl Marijke Bosch. Els van der Bijl, Jooke van Doorn. Jaap Goekoop, Corrie van der Horst, Piet Kruyt. Nena Oost hoek. Arie Remmelzwaal. Peter Schoon- heim, Roelf Tieleman, Albert Vossepoel Petra Herwever. Jan Kuperus, Henka Niessen, Willem Storm van Leeuwen. 3 herexamen. 8 afgewezen. Bevorderd van de 3de naar de 4de klasse: Gege Callenbach. Leen Guyt, Alida de Jong. Eveline Kleyngeld. Ro- semarie Koningsberger. Wybo Ooster hof f, Rik Meyer, Jaap van der Sande. Jikke Schouten, Ansje de Wilde. Niek de Wolf. Jan Brouwer. Bas Jan Deme- nint. Wim Huizinga, Dorine Duyverman. Floris van Ginkel. Eveline Goekoop. Adri Hoelen, Annie van der Hoeven. Ma ri.ike de Jonge, Ineke de Knecht, Henk Nijeboer, Beatrix Scheffer, Annemarie Uhlenbeck, Suus Verhoek. Ria Verhoogt Wietske Haarsma. Annemargreet de Jong, Jan Oosterhoff. Nelleko Turion, Floor van der Wind. 4 herexamen. 6 af gewezen. Bevorderd van de 4de naar de 5de klasse: Nico Booy, Tilly Dinger, Marien van den Ende, Gijs Kuenen. Caty Nap. Werner Staverman, Jip van der Wind. Tineke de Bruin, Marijke Haantjes. Arend Hussen. Ingrid Kakebeeke. Henk Eikerbout, Wim van Evert, Annemarie Haantjes. Hanny Haantjes, Tiddo Hof stee, Laura Huizinga. Peter Kamma, Joost Kuiper, Frits Lahr. Ko de Meyere Jan Nicaise, Bart Punt. Conny Saris. Ronny Veenstra, Jan Casper Hartman (voorwaardelijk). Jaap Koningsberger. Tyski van der Schilden (voorwaardelijk) Manon van Caspel. I herexamen. 6 afge wezen. Bevorderd van de 5de naar de 6de klasse: Hans Dresden. Lex Duyverman. Carolien Han. Marten Hofstede. Kiki Hu ij ding. Marijke Kok. Tonv Meck- maim. Emmy Fischer. Wim Batteljee, Trijntje Brouwer. George Junge. Asch- win Egter van Wissekerke (voorwaarde- lijk)Loes Bakx. Elly Dissevelt. Pim Hofkes. Fredy Hoogewerff. Jaap Hooger- werf, Jan Karstens. Elly Leenen. Loekje von Liebenstein. Wim Locher. Ulrika Oosterhoff. Dini Vijlbrief, Peter Waas dorp, Marijke Assink, Alwtne Drewes, Niek van Ginkel. Diek Koningsberger, Mare Spijker, Nico Volkers, 1 herexa men. 4 afgewezen. R-K. Lyceum Bij het R.-K. Lyceum zijn bevorderd: Gymnasium, Afd. A. van de 5e naar de 6e klas: Kees Doove, Frans de Graaf. Rob Janson, Hans Uljee, Piet van der Voort, Leo Berg. Jaap van de Oever, Ad Koe- lemey; afdeling B. van 5e naar 6e klas: Theo Hoogeboom, Piet de Jong, Wim Koelemeij, Klaus van der Koogh, Henk van de Lans (met lof), Wim van der Meel, Klaas van der Poel, Ton van der Putten. Co Zuydervliet, Frans Zwartjes, Herman Scheerder; afdeling A. van de 4e naar de 5e klas: Jeroen Chorus (metlof), Peter v. d. Geest. Jan v. d. Putten (met lof», Paul van Dorp. Antoon Eibers, Ar nold Urban, Theo Kellerhuis, Hans van Aalzum, Frans Bloem, Ivo Conradi, Ton Goddijn, Harry Hermans, Ad van Keu len, Evert v. d. Werf; afdeling B. van 4e naar 5e klas: Jan Kok, Leo van Leeu wen (met lof», Lodewijk van Ulden, Nico Vink, Jan Vioen, Jan Vreeburg, Koos Schrama, Wim van Beek (met lof), Ton Brouwer, Kees Janson, Dick de Jong, Jan Klink, Sjaak Leenen, Har Meijer, Ben Zonneveld; van de 3e naar de 4e klas: Leo Bisschops, Wilbert Blom, Kees v. d. Bosch, Han Brands, Winfried Flap per, Henk Kortekaas, Pieter Kroft, Adrie v. d. Meer, Kees Pinxteren. Adri Rotte veel. Hans v. d. Spek, Simon Stolwijk, Henk Blom, Huub van Ryn, Hans Alke made. Jan v. d. Geest, Pieter Geraedts, Leo Hoogeveen, Frits Meijer, Piet Rotte veel, Klaas Haye de Ruyter (met lof), Fons Tonino, Frank Walenkamp, Pim Walenkamp, Kees v. d. Zalm, Frans v. d. Zon, Guus Zwartelé, Miek Brand, Wim Hartog; van de 2e naar de 3e klas: Piet v. d. Aart, Rob Brands, Rogier Chorus (met lof», Henny ter Haar, Hans Kagie, Sjaak v. d. Krogt (met lof). JosvanNie- kerk (met lof). Kees Pleij. Hans Smeets, Jan Sommeling, Luciano Spadon. Aad van Ulden, Leo v. d. Meel. Huub van Beem. Wim Beijer. Ton Duyvestein, Si mon Hiep, Hans Hoogervorst, Chris v. d. Klugt, Piet Kouwenhoven (metlof),Paul Manshande, Leo v. d. Poel, Jan Roozen «met lof). Jan Sips, Frans Slobbe. Ben Sloothaak. Nico Venne, Con Verboom, Guido Vosters, Nico Schrama. Gerard Eibers en van de le naar de 2e klas: Sjaak Beelen (met lof), Han Duindam. Ate Flapper, Leo Hartog, Niek Neuwahl met lofJan Sistermans, Joop Somme ling, Henk Verhoeven, Jan van Winden, Joep v. d. Berg, Bert van Brussel, Roy Haverkamp, Sandor Huybers, Juust Kerchoff, Jan Pieter van Oudenhoven, Cos van Teijlingen, Henk van Berkel, Henny v. d. Burg, Paul Evers, Paul Gub- bens, Miel Stiekema, Jules Verlaak, Sin- ny v. d. Weijden (met lof), Han Boort- man, Niek Fennes, Henk Grimbergen, Bernhard de Jong, Hans Juffermans (met lof). Hans Peterse, Rob Tonino, Harry Wenting, Dick v. d. Zon, Marcel v. d. Bosch, Rob Bots, Gerard Gordijn, Hans Hageman, Martlen Manshande, Ton v. d. Poel, Kees Röllng, Albert URjn, Niek Verberg. H.B.S., afdeling A„ bevorderd van de 4e naar de 5e klas: Albert van Dijk, Ri- nus Groenewegen, Piet Kempen. Jan van der Kooy, Peter de Kousemaeker, Louk Menken. Gerard van Niekerk, Hans Run derkamp, Ton van der Staak. Henk Steenvoorde, Joop Smit, Wil Verberg, Theo Versteegen, Gerard van de Wygert. Joop Zonneveld, Kees Paauw; afdeling B bevorderd van de 4e naar de 5e klas: Wim de Brabander, Bernt Brandt. Ton van Brussel, Wim Buhler, Jan Duynis- veld, Aad Hermans. Piet Rijnbeek, Nico Schoonderwoerd, Kees van der Werf, Kees Willemsen, Gé Bominaar, Bas van Beukering, Dick Houthoff, Koos Janson, Leo Lexmond, Wim Mieremet, Hans v. d. Berg, Jos v. d. Berg, Hans Broeke, Pim Edelaar. Ferrie Goutier, Johan Lausberg, Adse Leijen, Paul Minders, Adri Ruig- rok, Sjaak Ruigrok, Dick v. d. Voort, Jan Westgeest, Gerard Asperslag. Leo Groe- newegt afdeling A. bevorderd van de 3e naar de 4e klas: Wijnand van Appel, Hein Dieben, Herman v. d. Geest, Ar nold Heuzen, Hans Nipper, Simon van Ruiten, Jos Vreeburg. Ad van Vugt, Rob by Fallaux, Jan v. d. Geest, Eddy 't Hart, Kees Heemskerk, Peter Hoogduin, Piet v. d. Kamp, Adri van der Poel, Bert Schmidt, Sjaak v. d. Voort, Jos Vrees wijk, Peter Witteman, Nico van der Vaart, Loukie Danekas, Fred Eckhardt, Jan Mol, Hubert Vlaming, Gys den Dub belden, Hans van Eisen, Swinny Keiler huis; afdeling B.. bevorderd van de 3e naar de 4e klas: Ad l'Abée, Rob Barend- sen. Peter Bouman, Frans Cortenbach, Wim Dusée, Wim Duynisveld, Hans Gub- bens, Kees Koreman, Theo van Noort, Antoon de Bruin, Kees Cremer, Wim Driessen, Cok van der Geest, Sjors Hotze, Piet Hulsebosch, Paul Kerckhoff, Adri van der Kraan (met lof), Leo Sitee, Ju les A Loi, Hans Jansen, Frans Lardenoye, Nico Meiman «met lof Frans Remmers waal, Ben Schenk, Bernhard Sleumer, Hans Steikema, Henk Veraart, Guus Zandbergen, Hans Alkemade. Eddy de Keuning, Johan van Mil, Frans Pran gers; van de 2e naar de 3e klas: Wim Adriaanse, Jan Roelof de Bie, Jos v. d. Bosch, Niek Brederode, Joost van Bre men, Flip Grimbergen, Leendert van Helemond, Kees Hoogduin, André de Jong, Wil Laurs, Piet Moons, Jozef van Oudenhoven, Jos Runderkamp, Leo Ul jee, Eugène Hageman, Wim van Hoorn, Paul IJselmuiden, Joop Burgers, Hans Hartwijk, Eugène de Jong, Joop Kam- pert, Ferdie Lausberg, Leo van Paridon Rudie Roozen, Dick van Schie, Piet Schrama, Hans Visser, Paul Waals, Joop Wassing, Tonny van Wely, Wim West geest, Bert van Zeist, Frans v. d. Zon, Wim Bunnik. Harm Wasser, Ben van Beek, Rob Bunnik. Paul v. d. Erve, Wim Crone, Huub de Kruyf, Donny Lankau, Hans Leijen, Ben Muusers, Louis Nou- wens, Theo Raaphorst, Joop Singeling, Matthijs de Bruin, Ruby Loppé en van de le naar de 2e klas: Hans Albersberg, Jan Cremer, Koos Caspers, Jos Keule- mans, Hans van Reisen, Aad Remmers waal, Joost Rovers, Ben van Went, Jan van der Eerden, Geert-Jan van Geloven, Jan Remmerswaal, Leo Rijnbeek, Kees Slingerland, Jan Verkerk, Emil van Wes terhoven, Frans Willemsen. Thijs van Zaal, Peter Luysterburg, Wiliam Bailey, Ton Goddijn, Frans van Kins, Frans Klein, Barry Loppé, Bertus Verhoeven, Kees Zandbergen, Jan Fase. Jan Grim bergen, Jan Kleijs. Wim Lelieveld, Joop van der Ploeg, Co Rietbroek, Otto San ders, Paul Stikvoort. Paul Uppenkamp, Hans Verberg. Dick de Gunst. Harry de Heij, Dennis Hollander. Rudie de Jong. Gerard de Jong, Gerrie Kampert, Frans Koppers. Kees van Schagen, Erik van der Stok, Harry van Veelen. enigingen vrijwillig zendtijd beschik baar dienen te stellen, met dien ver stande dat deze door de politieke par tijen bij gelijke roulering voor alle mi crofoons moet worden gebruikt. Tegen commerciële televisie De vraag of er in ons land plaats moet worden ingeruimd voor de commerciële televisie, is nog steeds niet beantwoord. De omroepverenigingen blijven zich te gen eventuele invoering verzetten, omdat zy van mening zijn, dat invoering der commerciële televisie het gehalte der programma's zal schaden. Het aantal uren zendtijd is o.i. nog steeds onvoldoende, hetgeen in hoofd zaak te wijten is aan een onvoldoende financiering door de regering. Verheu gend is dat het aantal televisietoestel- bezitters in veel grotere mate is toege nomen dan werd gedacht. Verdere ge stadige toename is te verwachten nu de kijkmogelijkheden in zo ruime mate is toegenomen. Aan het einde van zyn rede stelde jhr. Röell voor een telegram van hulde, trouw en aanhankelijkheid aan H.M. de Ko ningin te zenden. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Bruchem en Kerkwijk, Langerak en te Zijderveld A. van Brum- melen, kand. te Varneveld; te Masten broek P. H. Bos, kand. te Veenendaal. Aangenomen naar Hulzum (toez.i H. A. J. Smits te Akkerwoude. Bedankt voor St. Maartensdijk G. H. van Kooten te Gene- muiden. GEREF KERKEN Beroepen te Bergentheim P. H. Steen huls, kand. te Huis ter Heide Ute Enkhulzen (als legerpredikant) C. M. Boerma, kand. aldaar, die dit beroep ook aannam. Aangenomen naar Wijhe W. G. Bovendorp te Wapenveld: naar Selllngen J. W. de Roo, kand. te Ruinerwold. die bedankte voor Houwerzijl, Lexmond, Mur- merwoude, Tljnje en voor Zoutkamp. Be dankt voor Nleuwdorp H. J. van Duinen te Willemstad. GEREF. KERK OXDERH. ART. 31 K.O. Beroep te Bussum G. Hagens te Hille- gersberg. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Emmen (2de maal) W. van Heest te Rozenburg. CRICKET Competitie-uitslagen. lste klasse A: HBS (167)—ACC (121 voor 9, tijd): draw; HDVS (249, w.v. Bailey 88)—VOC (209, w.v W. v. Weelde 81); RW (215)— HCC I (170 voor 8, tijd): draw; VRA (193, w.v. Glerum 94)Haarlem (88). lste klasse B: PW 1 (174)—Quick, N. (50); Sparta (84)Quick, H (87 voor 5)} ACC II (73)Excelsior (101 voor 8). 2de klasse B: Excelsior (107)-LCC (83;) VOC II (187)—VUC (194). 2de klasse E: Ajax, L. (196)—VVV II (34 en 53); RW III (87)—RW IV (60). DERDE TESTMATCH ENGELAND WEST INDIE GASTEN SCOREN 295 VOOR 3. Aan het einde van de derde dag van de derde testmatch Engeland West- Indië bedroeg het Westindische totaal 295 voor 3. ten antwoord op de Engelse 619 voor 6. Dat redelijke totaal was gro tendeel te danken aan het prachtige werk van Frank Worrell, die met 145 runs nog out bleef. De West-Indiërs zullen nog tenminste 175 runs moeten scoren willen zij de follow-on ontgaan. De 30.000 toeschouwers, die de ver richtingen van de spelers volgden, moes ten in de lunch-pauze toen een hevig onweer boven het veld losbarstte, een goed heenkomen zoeken. Later bleek de pitch weinig van de in stromen neer vallende regen te hebben geleden. Worrell scoorde zijn 145 runs in bijna 8 uur; hij sloeg 17 vieren. EXCELSIOR LC.C. LCC dat de toss won, verkoos eerst te gaan batten. De eerste 3 wickets vielen snel. doch A. Walbeek en L, van der Lee voerden de stand op tot 50-3. Ook J. Kreischer met 21 (waarbij 2 zessen) deed een duit in het zakje. Na de lunch bowlde G. Wondergem een fantastische over waarin 4 wickets vielen. Voor 107 all out was de Excel siors innings ten einde. Bowlingscijfers LCC G. Wondergem 5-37; N. den Hoed 1-24; W. Crama 1-9; P Kantebeen 1-22. Het begin van LCC was niet hoopvol: voor 7 runs hadden de eerste batsmen hun beurt gehad. Door P. Kantebeen en W. Crama resp. 40 en 15 kwam LCC toch aan 83 runs. AJAX (L) VW II Hoewel nog niet op volle sterkte o.a. ontbraken nog de Jongh en Wolterink slaagde Ajax er wederom in een gro te overwinning te behalen. Ajax won de toss en verkoos te fiel den. Sterk bowlen van G. Spiering. E. Campioni en C Bouman (resp. 5-21, 2-1 en 2-3). gesteund door scherp fielden zette VVV voor 34 aan de kant. Het openingspaar P. Gang en C. Bouman passeerde gemakkelijk dit totaal (resp. 12 en 26 runs). Captain Wemke met een snelle 29 en daarna A. de Goederen 37. G. Spiering 27 en P. van Amerom met een gedegen 42 not-out, brachten het totaal op 196 runs. In de tweede innings van VVV II zette Ajax vrijwel alle be schikbare bowlers aan, die VVV II voor 53 runs de kleedkamers deden opzoeken. Bowlingscijfers: G. Spiering 2-3; E. Campioni 1-9; W. Spiering 1-4; R. Bo- gaards 2-1; P. van Amerom 3-8. Ook het zaterdagmiddagelftal van Ajax leverde een zeer verdienstelijke prestatie door in het fraaie Roggewoning terrein te Wassenaar een duidelijke zege te behalen. Roggewoning scoorde 64 runs, Ajax 97. Jeff Smith, de 22-jarige Brit heeft op AJS de Grote Prijs van Engeland motorcross gewonnen, die telde voor het wereldkampioenschap motorcross 1957. Door deze overwinning staat hij tweede in de rangschikking voor dit kampioen schap achter de Zweed Bill Nilsson. In het eindklassement werd de Ne derlander Broer Dirks, met BSA, derde.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 9