Onverwachte triomf van Peterhof in Grote Prijs der Lage Landen Gélinotte in 1.19.9 km.-tijd vijfde Verrassende zege van Sans Valeur Competitie CKB OOSTENRIJKSE CLOWN HUBER VERMAAKTE NOORDWIJK MAANDAG 8 JULI 1957 Italiaan Jariolain faalde door startfout (Van onze medewerker) Niet de Franse Gélinotte, noch de Italiaan Jariolain of de Zweed Martha Rappson, doch de door Geersen gestuurde Peterhof ging gisteren als triomfator door de finish in de Grote Prijs der Lage Landen onder geweldige bijval van een record aantal toeschouwers. En daar ook Quintus Harvester en Roland resp. op de tweede en derde plaats eindigden, werd het wel een groot succes voor onze inlandse fokkerij. Eerlijkheidshalve dient echter gezegd, dat hier ook het geluk een woordje meesprak. Toen na een eerste valse start het veld van 12 klassepaarden vertrok (Padua en Io d'Amour lieten verstek gaan) kreeg de Italiaan Jariolain een hopeloze startfout, welke zeker 60 meter kostte. Wel liet de fraaie hengst een ontzagwekkende speed zien en kreeg nog aansluiting, doch een tweede foutje maakte hem geheel kansloos. Intussen had Peterhof van zijn gunstig startnummer geprofiteerd door zich direct aan het hoofd te stellen, terwijl achter hem Quintus Harvester (Nottelman), Quite Heny (S. J. v. Leeuwen) en Quicksilver S (Ten Hagen) elkaar met wisselend succes de tweede plaats be twistten. Achter deze zochten de buitenlanders steeds verbetering van positie, waarbij de gewel dige snelheid van Gélinotte opviel, die hoog door de bochten soms drie dik moest passeren. Het bleek echter, dat de 80 meter voorgift die zij moest geven, te hoge eisen stelde, hoewel zij in vierde positie de rechte lijn inging. Peterhof, zo als gezegd, kon zich aan de kop handhaven en triomfeerde in 1.22.- km-tijd, Quintus Harvester werd een uitstekende tweede en de winnaar van 1955, Roland, derde vóór de door M. Vergay gereden Embden. Gélinotte, die een km-tijd van 1.19.9 voor zich deed afdrukken finishte als vijfde, gevolgd door Tampiko. Van de beide rennen, die op het programma prijkten, bracht die om de Grote Prijs van Den Haag wel een grote verrassing. De favoriet Kandahar (v. Deuren) gaf in het 2100 meter parcours vanaf de start de pace aan en scheen het hoog gedoteerde nummer (f 4000.in de wacht te zullen slepen. Echter perste Sans Valeur (Pex) er zo'n krachtige eindsprint uit, dat Kandahar met een halve lengte het hoofd moest buigen. Op 2 lengten was Delbrassinne met Makarit derde voor Remus. In het Van Brienens Memoriaal (voor 2-jarigen) liet de favoriet Paljas (v. d. Kraats) er geen gras over groeien. In niet te gunstige positie aan de buitenzijde gestart, vloog hij direct naar voren en ontnam vlug de erepositie aan Irish Doll (Burrell). In prachtige galop ging hij vervolgens naar een onbedreigde zege, vele lengten voor Ungersma (H. Pije), die op zijn beurt 4 lengten voor Chaffy (Pex) finishte. Ook de overige nummers van goede kwaliteit In de openingsdraverij nam het trio Victor Hollandia (Geersen), Val a (Not telman) en Vrijdag (Tesselaar) een be duidende voorsprong op de 12 achter volgers. Geersen hield lang de kop, doch ln de achterhoede verbeterde de met 80 meter handicap vertrokken Umherto (Leeuwenkamp) gaandeweg zijn positie en klopte in het rechte eind nog vrij ge makkelijk Viotor in x.26.3 km.-tjjd, daar bij zijn record met 2.6 sec. drukkend. Umber (Bloemsaat) verwees Vala naar de vierde plaats. In de van hem bekende stijl ging de jonge Wagenaar met Unita Zora in de Parijs-prijs direct aan het hoofd, gevolgd door Rina V (Ten Hagen) en Quadru- pes (J. de Vlieger). Aan de overzijde ging de laatste naar de tweede plaats, doch kon de zegevierende Unita Zora toch niet ernstig bedreigen. Integendeel, met. een goede eindspurt ontnam Sjakie Scott (Joossen) hem nog met klein ver schil de tweede plaats. De Stookholm-prijs, betwist door 18 deelnemers, werd een bijzonder fraaie koers. Niet alleen door de wijze waarop Tesselaar met Sonja Belwin zijn direct ingenomen erepositie tot aan de eind streep. zij het met miniem verschil, ver dedigde, doch voornamelijk door de wijze waarop door het veld strijd werd gebo den. En hoe spannend de aankomst der overigen was bleek wel uit het feit. dat de ontwikkeling der foto moest worden afgewacht om te bepalen, dat Taran tella (Leeuwenkamp) tweede was vóór Tommy Mars (Blokdyk) en Sammy Mars (J. de Vlieger). De Hamiburg-prijs bracht een grote verrassing. Snel stuurde Geersen Quick Hollandia G, na een eerste valse start, naar voren, op de voet gevolgd door Radbout (K. Kramer) met op de derde plaats op afstand Sorento (Smit). Voor de boven'booht kwam de aanval van So rento en deze ging aan het hoofd de rechte lijn in. Hij zag er als een zekere winner uit. doch de 11-jarige Narciso van Zora (Siem v. Leeuwen) gaf een on weerstaanbare eindspurt ten beste, die hem in 1.21.7 km.-tjjd als eerste voorbij de rechter bracht (w. f. 19.90». Een an dere 11-jarige, Norton Williams, werd vierde achter Quick Hollandia G. De Belg Jellico (Proosten) werd uitgescha keld. In de Milaanprijs revancheerde Joos- ten zich met Lando echter op schitte rende wijze door de tot kort voor de eindstreep leidende Sirona (Smit) met een hartveroverende sprint te passeren. Rudi Trothan (C. Swart), die aanvan kelijk de toon had aangegeven, werd vierde achter Typhoon (Strooper). Sir Parisien O (Tesselaar), die een veel ver liesgevende aanvangsfout kreeg, werd wel wat vlug uitgeschakeld. Zeer interessant was weer de strijd der amateurs. In den beginne wees Pe ter Karnac de weg met vrij grote voor sprong op Queeny Dillon en Oviedo A. Deze konden echter hun belagers niet weerstaan. De na de laatste bocht lei dende Q Bascom (Korver) kreeg een KLASSEMENT VOOR HET EUROPEES KAMPIOENSCHAP Na de Grote Prijs der Lage Lan den, de vijfde draverij geldend voor het Europees draverskampioen schap 1957 is het klassement als volgt: 1. Gélinotte (Frankrijk) 16 pnt.; 2. Tampiko (Zweden) 25 pnt.; 3. ex aequo Martha Rappson (Zweden) en Emden (Nederland) 29 pnt.: 5. Jariolain (Italië) 32 pnt.; 6. Mary Frisco (België) 34 pnt. Er moeten nu nog drie drave rijen worden gehouden. Eind juli in Hamburg, oktober in Wenen en in november in Milaan. hevige aanval te verduren van Rose Marie (Raymakers), die juist niet fel genoeg was om Q Bascom te onttronen. Van Harlingen werd met Tizian derde vóór de Tiende van Zora. die voor het eesrt na zijn opgelopen verwonding weer van de partij was. Vitalis (Bloemsaat) overheerste van start tot finish de slotdraverij. Straal jager O (Swart), die in den beginne de leider bedreigde, liet het later afweten. Vitalis bleef onbereikbaar, ook voor Het „veld" in de eerste bocht van de strijd om de Grote Prijs der Lage Ijinden. Voorop Peterhof (Geer sen), daarachter Quite Heny met aan de reling Quintus Harvester. Op de vierde plaats ligt Roland. Thundera (Wagenaar), die op het laatst nog een aanval waagde, en die de tweede plaats bezete vóór Royal Heny (De Graaf) De uitslagen luiden: Grote prijs der Lage Landen: 1. Peterhof (W. H. Geensen) (1.22.-); 2. Quintus Har vester (1.22.3); 3. Roland (1.21.7). Tot.: w. f8.90; pl: f2.20. 2,80. 1.80; cov. f11,10; gek. f48,80. Nederlandpriis1. Umberto (W. Leeu wenkamp) (1.26.3); 2. Victor Hollandia; 3. Umiber. Tot.: w: f8.pl. f2,80, 1.80 2,30; gek. fll,10; cov. f4,90. Parysprljs, le afdeling: 1. Unita Zora (J. Wagenaar Jr.) (1.28.2); 2. Sjakie Scott; 3. Quadrupes. Tot.: w. f6.pl. f 1,80, 3.40. 1.70; gek. f 11.70; cov. f8,60. 2e afdeling: 1. Vitalis (N. Bloemsaat) (1.27.7); 2. Thundera; 3. Royal Heny. Tot.: w. f3,80: pl. f 1.60. 1.60. 2.30; gek. f5.—; cov. f 4,10. Stockholmprljs1. Sonja Belwin (A. S. Teselaar) (1.26.5); 2. Tarantella; 3. Tom my Mars. Tot.: w. f6.50; pl. f2,10. 1.70. 1,80: gek. f 14.—cov. f5.30. Milaanprijs: 1. Lando (V. Proosten) (1.24.1); 2. Sirona: 3. Typhoon. Tot.: w. f2.50: pl. f 1,20, 1,30, 1.20; gek. f4.80; cov. f5.20. Brusselprijs1. Q Bascom (J. Korver) (1.24.3); 2. Rose Marie; 3. Tizian. Tot.: w. f9.30; pl. f 1.90, 1,90. 1.40; gek f5.90; cov. f 7.00. De rennen; Grote Prijs van Den Haag: 1. Sans Va leur J. C. Pex); 2. Kandahar; 3. Makarit. Tot.; w. f29,30; pl. f2.20.1.60, 1,90; gek. f 13.60; cov. f4.40. Het van Brlenen's Memoriaal: 1. Paljas H. J. v. d. Kraats); 2. Ungersma; 3. Chaffy. Tot.: w. f 1.70; pl. f 1,10, 1,20 1,30; gek. f3.10; cov. f3.30. Totale omzet f287.319. Niet alleen van de warmte trilde zaterdagavond om 7 uur de lucht op het prachtige veld van DKOD te Heelsum, maar ook van de spanning. Wie zou CKB-kampioen worden? Na de 88 te Leiden durfde eigenlijk nie mand een voorspelling te doen en inderdaad was ook nu het krachts verschil klein. Mochten de Heelsum- mers voorgaande zaterdag te Leiden tegen Pernis een wat gelukkig gelijk spel hebben bereikt, ditmaal wonnen zij verdiend van de oranjekragen met 6—-4 en daarmee de titel van de CKB. De strijd was nog geen 5 minuten oud of de stand was, via 10, door een strafworp (Dick Ottevanger) reeds 11. Halverwege de eerste helft bracht Kees Favier Pernix op een 21 voorsprong, maar die werd direct gevolgd door de gelijkmaker van DKOD. Deze 22 stand werd kort voor rust nog gewijzigd in 32, nadat de oranjekragen een verde- digingsfout hadden gemaakt. Na rust werd het snel 42, gevolgd door een treffer van Dick Ottevanger (4—3). DKOD liep echter weer uit tot 53, miste een strafworp en kwam zelfs op 63. Toen Rola v. Cittert 20 minuten voor tijd de stand op 64 bracht, nam Pernix de touwtjes in handen. Terwijl DKOD geen kansen meer kreeg speelde de derde Leidse aanval slordig. Behou dens enige schoten, die verloren gingen door pech, werden de kansen om zeep gebracht. Het bleef 64 en daarmee werd DKOD als eerste ploeg buiten Zuid-Holland kampioen van de CKB. TE HEET In Den Haag werden zaterdag de jubileumseries van VES voor senioren gehouden. Het behoeft wel geen betoog, dat het te warm was en de prestaties waren er dan ook naar. We volstaan dan ook met het vermelden van de winnaars van dit „hete" korfbaltoernooi. Halve finales le kl.: DVS—Die Haghe 0—3: VES—Ons Eibernest 2 0—1. Finale le kl.: Die HagheOns Eiber nest 2 11, D.H. wint door strafworpen le prijs. 2e kl.: le prijs Excelsior 2. 3e kl. A: le prijs ODO. 3e kl. B: le prijs ASSO. 4e kl.: le prijs ODO 2. Om de grote prijs van België Liberati finishte als eerste, maar de prijs was voor Brett! Italiaan Colombo bij training omgekomen Te Franchorchamps snorde de Gilera van Liberati als eerste over de eind streep. Desondanks kwam de Italiaan niet in het bezit van de Grote Prijs van België. Later werd namelijk by de wedstrijdleiding een protest ingediend aan gezien Liberati vlak voor de start een andere motor zou hebben genomen, zonder daarvan de officials in kennis te hebben gesteld. Een snel ingesteld onderzoek bewees de juistheid van deze bewering. Liberati werd gediskwalificeerd, waardoor de Brit Jack Brett op Norton winnaar werd in de race van de 500 cc-klasse. In de negende ronde had Liberati de leiding overgenomen van Keith Campbell, die wegens motorpech uitviel. Op dat moment lag Brett ongeveer 17 sec. achter. Het verschil werd echter voortdurend groter. Op de eindstreep bedroeg het ruim vijftig seconden. Acht Italianen (MV) trokken zicli terug Acht leden van de Italiaanse MV- ploeg hebben zich tijdens de wedstrij den teruggetrokken. Het was een ere saluut aan hun kameraad, de renner Roberto Colombo, die tijdens de training met zijn M.V. ten val was gekomen. Met een blessure in de wervelkolom werd hij naar het ziekenhuis van Ver- viers vervoerd, maar medische hulp mocht niet meer baten. Enige uren na aankomst in het ziekenhuis bezweek de Italiaan aan de opgelopen verwon dingen. De uitslagen. 500 cc (met inachtneming van het toegewezen protest): 1. Grett (G.B.) met Norton, de 211 km. (15 ronden) in 1.09.28.8 (gem. 182.642 km/u); 2. Bryen (Austr.) met AJS in 1.12.07.8 (gem. 175.942 km/u». 125 cc. klasse, 8 ronden, 112.8 km.: 1. Provini, Italië, met Mondial, 41 min 8.2 sec., gem. snelheid 164.524 km.; 2. Goede exhibitie van Wimbledon-spelers (Van onze tennismedewerker) De tab-yke toeschouwers, die gistermiddag de tribunes van het Casino te Noord- wyk bevolkten, hebben kunnen genieten van sterk tennis. Behalve de 29-jarige Zweed Davidsson, die dit seizoen, naar zijn zeggen afscheidsseizoen, zo bijzonder goed in vorm is, en de Amerikanen Budge Patty en Hamilion Richardson, hebben ook de internationale kampioen van Nederland 1957, de Chileen Ryala, Ulrich (Den.) en Huber, de Oostenrijkse nummer 1, de clown van Wimbledon, het racket gehanteerd. Precies om 2 uur werd begonnen met de partijen PattyUlrich, baan 1, en tezelfdertijd RichardsonHuber op baan 3. Gespeeld werd om 2 gewonnen sets. Beide partijen waren interessant, waren ditmaal méér wedstrijd dan demonstratie, zoals in de voorgaande jaren, omdat èn Ulrich èn Huber ervóór vóchten, belust als zij leken te zijn op een zo gunstig mogelijk resultaat. Huber begint tegen Richardson meteen alle grapjes uit zijn tennis-bagage te ver kopen, acrobatische duik-sprongen aan het net, tweehandige backhand-drives en volleys, smaches met de rug naar het net geslagen etc. Hij bereikt er tegen de wel steeds lachende, maar tijdens de rallies o zo geconcentreerde Amerikaan, niets mee. Bij 30 voor Richardson laat hij De voetbalwedstrijd tussen Canada en Amerika voor de voorronde van het toernooi om het wereldkampioenschap 1958 (groep 2 Centraal en Noordameri- kaanse zone) is met 32 gewonnen door Canada. In deze groep is Mexico win naar. Een grote verrassing te Henley was de zege van de Australiër Mac kenzie in het skifnummer op de Olympische kampioen Ivanov. De Rus toonde zich een sportief ver liezer en sprong onmiddellijk na hei einde van de race te water om zijn tegenstander te feliciteren. 01. kampioen Ivanov te Henley verslagen Stuart Mackenzie, in Melbourne win naar van het Olympische zilver, heeft op de laatste dag van de Henley Royal Regatta voor de grote verrassing ge zorgd. In de finale van het skiffnum mer versloeg de 20-jarige Australiër de grote favoriet, de Rus Ivanov, Olym pisch kampioen 1956, met gering ver schil. Het is een spannende race ge worden, deze revanche van Melbourne. Mackenzie had voor de 2130 meter 8 min. 25 sec. nodig, Ivanov had een achterstand van nauweiyks één meter. Voor het eerst in de geschiedenis van Henley kregen de toeschouwers een .Amerikaanse-finale" te zien om de Grand Challenge Cup het hoofdnum mer van de Regatta waarin de Acht van de Cornell Universiteit uitkwam tegen de ploeg van de Universiteit van Yale. Ook deze race werd buitengewoon spannend, ook hier was het de Olym pische kampioen de Acht van Yale die verloor. Cornell nam direct de lei ding doch het verschil tussen beide boten was nooit groter dan enkele meters. De Acht won in 6 min. 53 sec., een buiten gewoon goede tijd. De Acht van Yale lag bij de finish nog geen halve lengte ach ter. Ondanks de nederlaag van Ivanov leverde deze laatste dag toch nog twee Russische overwinningen op. In de finale om de Stewards Cup versloeg de vier zonder stuurman van Krylia Sovetov de ploeg van de London Rowing Club. Bij de double sculls bleken Berkutov en Tu- kalov te snel voor de Britten Baker en Spracklen. Krylia Sovetov, winnaar in 1954 en in 1955 had slechts weinig tegenstand van de Britse vier, desondanks kwam de ploeg tot de knappe tijd van 7 min. 35 sec. Ook de combinatie Yuri Tukalov Alexander Berkutov kwam tot een zeer gemakkelijke overwinning, aangezien de Britten niet in staat bleken ook maar partij te geven. De tijd van de winnaar was 7 min. 41 sec. David Leadley en Chris Davidge ten slotte zorgden voor de enige Engelse zege. Zij wonnen de finale om de Silver Goblets (twee zonder stuurman). Overi gens niet zonder strijd, want de Oosten rijkse twee, gevormd door Klomstein en Sageder bleef goed volgen, doch de eind sprint van de Britten bleek hen te mach tig. Met 1/3 lengte voorsprong wonnen Leadley en Davidge in 8 min. 17 sec. Njord won in Essen Tijdens de Essener Hügel Regatta op het Baldenymeer won Njord het num mer Jonge Acht in 7 min. 00.2 sec. voor Hannover R.V. (7.00.6) en Triton (7.17.1) Bij de dames werd de jonge dubbel Vier van De Vliet tweede in 4.23 achter Duis- burg/Wesel (4.21.2). Titel voor Die Leythe Zaterdag werden op de Amstel te Am sterdam de nationalle Jeugdkampioen schappen roeien gehouden. In het komende gevallen, de amateursstatus jaar) veroverde de vertegenwoordigster van Die Leythe de jeugdtitel. zijn onvruchtbare tactiek dan ook maar varen en begint nu langs zuiver tennis- technische weg Richardson te bestoken. Sn dat heeft succes. Van 03 wordt het 33, ja zelfs 43 voor de Oostenrijker, die nu toch blijk geeft ook wel behoorlijk tennis te kunnen spelen. In het dubbel spel zou hij later op de middag die ten- niskwaliteiten nog wat duidelijker tonen. Maar dan krijgt de Amerikaan de touch op zijn slagen. Het is vooral zijn prach tige. natuurlijke, backhand, zowel langs de lijn als cross-court die Huber doen capituleren. Drie games gaan achtereen voor Huber verloren, 64 voor Richard son. In de 2e set is de Amerikaan door lopend de gedecideerd sterkere speler. Ook de forehand is nu ingeschoten en tegen de constante pressie slaagt Huber er slechts in 2 games te bemachtigen. Met 64, 62 toon Richardson zijn extra-klasse. Patty moest in de le set nogal eens capituleren voor de felle aanval van Ul rich. Als die aanval naar zijn zin wat te veel Deense punten oplevert, brengt de Amerikaan zijn meest gevreesde wapen in de strijd, een gemaskeerde, afgemeten lob uit iedere hoek van het veld. Steeds weer wordt Ulrich, wanneer zyn aanval niet direct éi is, daarmee teruggedreven. Tot 55 houdt de Deen het vol. Patty wint zijn eigen service rustig met zékere volleys, na goed openmaken van het veld met lage, wegschuivende forehands en backhands. Op Ulrichs service schiet hij dan ineens verrassend uit met lage, zeer schuine, returns die de oplopende Deen kansloos laten. Op 1540 komt Ulrich. diepe service naar de Amerikaanse back hand. De return volleert Ulrich in Patty's backhandhoek, en uitstekende volleys laag en hard tegen de baseline aan. De Deen verwacht een return die hij aan het net voor het afmaken zal krijgen, maar Patty's wonderlijke backhand, tegen alle regels van het boekje in geslagen, ver slaat hem hard en zuiver lang de lijn. Wel maakt hij nog een duiksprong, die hem doet vallen, maar dat mag niet ba ten. Op de baan liggend wenkt hij Patty om naar hem toe te komen en hem over eind te helpen, wat de Frans-Amerikaan op Frans-hoffelijke wijze doet en onder een dankbaar applaus verlaten beiden het veld, 7—5, 6—3 voor Patty. STERKE ZWEED Davidsson tegen Ayala, om 3 gewonnen sets, geeft een verbluffend sterk spelen de Zweed te zien. die de internationale kampioen van Nederland 1957 royaal de baas is. Prachtig zijn de Zweedse ground- strokes. Soepel, volkomen vrij van het lichaam geslagen. Vooral de backhand is Ayala de nodige keren te machtig, zowel langs de lijn als cross-court. Aan het net is de Zweed bijna niet te passeren. Zijn stop-volleys zijn telkens weer juweeltjes. Ayala vecht wat hij kan, maar moet het hoofd buigen. Davidsson wint met 6—3, 6—4, 6—2. De herendubbel van Ulrich en Huber tegen Patty en Richardson, wordt door het Amerikaanse paar gewonnen, zij het niet zonder moeite. In de le set, die zij met 64 verliezen, lachen de Amerika nen maar wat om de acrobatische toeren van de Oostenrijker, die op het gebied van grappenmaken aan de gebaarde Ul rich een goede partner heeft, aan het net laat zien. In de 2e set gaan zij de zaken echter onder Patty's leiding seri euzer aanpakken, 7—5, en in de 3e en 4e set beheersen zij het veld rustig: 6—3, 7—5. WIELRENNEN. Swift De derde rit voor de zomer competitie, een tijdrit over 40 km, gaf als uitslag: A- en B-klasse: 1. H v. Ghent 1.05.23; 2. L. Sikking 1.06.24; 3. .P Otto 1.07.45; 4. C. Verdegaal 1.10.03; 5. Th. Hoogka mer 1.12.40. C-klasse, 24 km: 1. H. Grimsbergen 39.37; 2. D. Kralt 39.30; 3. Ph. Jansen 42.1 ;7 4 B. Slingerland 42.42; 5. A. v. Zyp 34.16; 6. S. Gommans 44.28. D-klasse, 24 km: 1. K. Kasteel 39.13; 2. B. Zoet 40.35; 3. N. Kooien 41.24. In de studentenronde te Amsterdam bezette J. v. Wetten de tweede plaats. R. Riethoven won de adspirantenwed- strijd te Rosmalen. C. Plasmeijer werd in Zwanenburg tiende. Taveri, Zwitserland, met MV, 41.58.9, gem. snelheid 161.213 km/u. De strijd was eenzijdig wegens de grote superioriteit van Provini, die in de vierde ronde Maddrick reeds lapte. Ook Taveri was veel sneller dan de andere concurrenten. 350 cc., 11 ronden, 155,1 kilometer: 1. Campbell, Australië, met Gazzi, 50 min. 34.5 sec., gemiddeld snelheid 184.003 km/u.; 2. Liberati, Italië, Gilera, 10.46.8, gem. snelheid 183.261 km/u. De race werd in de eerste fase een boeiende strijd tussen Campbell, Libe rati, Bryen en Surtees. Kort na de vierde ronde viel Surtees echter uit we gens motorpech. Na de 7e ronde nam Campbell 14 seconden voorsprong op Liberati en Bryen die elkaar fel bestre den om de tweede plaats. Campbell bracht achtereenvolgens het ronde record op 185.458 km/u en 186.138 km u en won zonder verder bedreigd te zijn. Liberati klopte Bryen op het nippertje voor de tweede plaats. De 250 cc. klasse luidde: 1. John Hartle (G. B.) met MV-Augusta, de 126.9 km. (9 ronden) in 44 min. 23.5 sec. (gem. 171.518 km/u.); 2. Sam Miller (Ierl.) met Mondial 44.30.6 (gem. 171.062 km/u). De Italiaanse Mondialrijder Provini ontging in deze klasse een zekere over winning door motorpech bij het ingaan van de laatste ronde. De zijspan-race heeft een verrassing opgeleverd. Niet de Duitsers Friedrich Hillebrand en Manfred Grünwald winnaars op de Nürburgring, op het eiland Man en te Assen behaalden ditmaal de zege, doch de combinatie SchneiderStrauss met een BMW. De uitslag werd hier: 1. Schneider- Strauss (W. Did.) met BMW. de 112.300 km. (8 ronden) in 42.26.3 (gem. 159.353 km/u), nieuw record); 2. Camathias- Galliker (Zwits.) met BMW 42.32.4 (gem. 159.097 km/u); 3. Hillebrand-Grünewald (W. Did.) met BMW 43.18.- (156.304 km/u). Noordwijkse Golfclub De wedstrijd om de Lucas Bols Tro- phee, een 18 holes Stableford, is te Noordwijk gewonnen door de heer De Jong uit Rotterdam. VOETBAL Jaarvergadering LDWS De vergadering van de Leidse Voet balvereniging LDWS had een zeer vlot en prettig verloop. De agenda werd mede dank zij de uitstekende leiding van voor zitter Huner in recordtempo afgewerkt. Uit de Jaarverslagen bleek, dat de ver eniging in sportief opzicht op een goed jaar kan bogen, terwijl de financiële positie reden tot grote tevredenheid geeft. Het ledental bedraagt 141. Bjj de bestuursverkiezing werd voor zitter Huner, evenals de aftredende be stuursleden, G. Kooien en J. van Klave ren, bij acclamatie herkozen. De elftalcommissie bleef onveranderd, doch \^erd met twee leden uitgebreid. Zij bestaat thans uit de heren K. Huner, H. Schreuder, Jac. Schreuder, J. v. Gel der, I. v. d. Blom, J. Westerwal en H. de Wolf. In de kascontrolecommissie werden benoemd de heren J. v. d. Born Jr., Jac. Schreuder en A. Schreuder. Een bestuursvoorstel om een Konink lijke Goedkeuring te verkrijgen, werd met algemene stemmen aanvaard. Na een zeer korte, geanimeerde rond vraag, werd de vergadering, die slechts 80 minuten had gevergd, met een op wekkend woord van de voorzitter ge sloten. PAARDESPORT. Concours tiippique in Amsterdamse Bos Gelukkig was het zondagmiddag niet meer zo heet als de afgelopen week. Gelukkig namelijk voor de leden der studentencorpora, die in jaquet en met grijze „derby-hat" de in fleurige zomertoiletjes gestoken dames escor teerden bij het nationaal concours hippique, dat ter gelegenheid van het 65ste universitaire lustrum door het Amsterdams Studentencorps in het ruitersportcentrum in het Amster damse Bos werd gehouden. Hoogtepunt van dit ruitersportfestijn was het Parijs' springconcours, dat de dag besloot. Dit springconcours, waarin de deelne mers in de eerste ronde vijf hindernis sen met een maximale hoogte van 1.40 meter moeten nemen, leverde niet het door ingewijden voorspelde duel tussen Nederlands topspringruiters op de laatste hindernis. In de derde ronde volbracht namelijk alleen A. Nieuwkoop met „Hanko" foutloos de drie overge bleven hindernissen, nu met een maxi male hoogte van 1.70 meter. Na elke ronde wordt steeds één hindernis meer facultatief en stijgt de hoogte 10 cm. De belangrijkste uitslagen luiden: Parijs' springconcours: 1. A. Nieuw koop op „Hanko" ;2. A. Ebben op Har- monieuse"; 3. W. Scheeren op „Auda- cieux"; .4 M. Koster op „Cobbey". Springconcours M-A.: 15 hindernissen met een maximale hoogte van 1.40 me ter: 1. M. Koster op „Cobbey" 0 fout 70 sec.; 2. B. Aarts op „Totjana" 0 fout 74 sec.; 3. majoor W. F. K. Bisschoff van Heemskerck op „Pocholo" 0 fout 75 sec. HENGELSPORT DE RIETVOORN hield zijn eerste competitie-wedstrijd in het Oegstgees- terkanaa.l De vangst viel mee. Na 2 x l'/fc uur vissen werd er 4413 gram aan de schaal gebracht. Uitslag. 1. J. van der Kwaak 835 gram; 2. W Huis 800 gr; 3. J. van Wens 667 gr; 4. G. de Boer 655 gr; 5. A. Slingerland 638 gr; 6. H. Mielo 503 gr; 7. C. Blok 205 gr; 8. F. Steenbergen 100 gr. ZWEMMEN. Tijdens internationale zwemwedstrij den te La Ferte Allais (Frankrijk) in een 25 meter had heeft de Amsterdam mer Charles Ritton (DJK) opnieuw het Nederlandse record 100 meter vlinder slag verbeterd en gebracht op 1 min. 6,6 sec.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7