Leidse raad kwam lieden bijeen 9 N. Samsom nam afscheid als directeur uitgeversbedrijf Zwemwedstrijden in „Poelmeer" MAANDAG 8 JULI 1957 Bouw gymnastieklokaal Damlaan Voor de behandeling van een agenda, waarop vrijwel geen „grote stukken" voorkwamen, kwam de Leidse raad hedenmiddag büeen. Alvorens de voorstellen aan de orde kwamen, deed de raad enkele benoe mingen. Nadat de benoeming van de heer J. N. Driessen te Schiedam tot leraar houtbewerking aan de Gem. Be- drijfstechnische School was ingetrokken de heer Driessen had voor deze be noeming bedankt werd tot tijdelijk leraar in deze functie benoemd de heer W. Schuitema te Eefde. Tot lid van de Raad van Beheer van de Sportstich ting, vertegenwoordigende de kring Lei den van de Kon. Ned. Lawn Tennisbond, werd mr. J. W. Janssen alhier benoemd. Mej. J. v. d. Reijden werd benoemd tot onderwijzeres aan de openbare school aan de Haverstraat. Eervol ontslag werd verleend aan mej. F. Reinders en de heer S. P. Dekker, resp. als onderwijzeres/onderwijzer aan de openbare school aan de Lorentzkade en de Rjjnsburgersingel. Medewerking zal worden verleend aan de stichting van een Geref. Ulo-school in het gebouw van de lagere school aan de Asserstraat 20, idem voor het aan schaffen van een nieuwe taalmethode t.b.v. de bijzondere school voor g.l.o. aan de Adriaan Pauwstraat. Een krediet van f. 227.600 werd ver strekt voor de bouw en inrichting van een gymnastieklokaal bij de openbare school aan de Damlaan. De heer Van Dijk (KVP) drong er op aan om in de toekomst bij de bouw van dergelijke zalen ook rekening te houden met het bijzonder onderwijs. Wethouder Van Schaik maakte de heer Van Dijk dui delijk, dat de nieuw gebouwde gym nastieklokalen zowel door het openbaar als bijzonder onderwijs worden gebruikt. Ook de thans te bouwen gymnastiekzaal is voor gezamenlijk gebruik. Op voorstel van de burgemeester werd een verordening vastgesteld, regelende het verlenen van een recht op een uit kering en een pensioen aan gewezen wethouders der gemeente en van een recht op pensioen aan de wedu- Laatste berichten Roofoverval op een benziiiepoinpstatioii BUIT CIRCA 8.000 GLD. Twee gemaskerde en met pistolen be wapende jongemannen hebben van morgen omstreeks tien voor vier een roofoverval gepleegd op het benzine pompstation aan de Rijksweg no. 2, AmsterdamUtrecht, even voorbij de Utrechtse brug over de Amstel. Uit de geldlade namen de rovers de op brengst van dit weekeinde, circa 8000 gld, weg. De 30-jarige pompbediende en een 53-jarige bromfietser, die kwam tanken, konden de politie een vrij duidelijk sig nalement van de jongemannen geven. Dit werd direct aan de Rijkspolitie langs deze weg en aan de politie te Utrecht, in welke richting het tweetal overval lers, verdween, doorgegeven. Meisje te Monster verdronken Bij het zwemmen in de Noordzee on der de gemeente Monster is zaterdag middag het 13-jarig meisje M. v. Kem pen uit Monster verdronken. Het meisje was met haar broertje en een vriendinnetje te water gegaan, hoe wel zij de zwemkunst niet voldoende machtig waren. Na enige tijd geraakten het meisje en haar broertje in moei lijkheden. Pogingen van te hulp ge snelde toeschouwers hadden wat betreft de jongen succes; voor het meisje kwam hulp te laat. Het stoffelijk overschot is nog niet aangespoeld. Ook lijk schippersknecht thans gevonden Gisteravond is vlak bij de plaats, waar in het Hollands Diep de zandbak „Merwede" is omgeslagen, namelijk ter hoogte van het bakenlicht van Strijen Sas, het stoffelijk overschot gevonden van de 39-jarige schippersknecht K. van Dijk. gewoond hebbend te Rotterdam. De Rijkspolitie te water heeft het lijk geborgen. Dood door schuld (Speciale berichtgeving) In de Waal bij Ochten is vorige week donderdag de 18-jarige mej. J. van der Voort, uit Kesteren, bij het baden verdronken. Zij was buiten medeweten van haar ouders en in een geleend badpakje naar de rivier ge gaan. Het meisje kon niet zwemmen. Een 31-jarige man, met wie zij in een fabriek te Ochtcn werkte, had aange boden haar zwemmen te leren. Deze was met het meisje de Waal in gegaan, doch beiden struikelden en kwamen in een diep gat terecht. De man wist zich met veel moeite te red den, maar het meisje werd door de stroom meegesleurd. Duikpogingen van ervaren zwemmers bleven zonder resul taat. De man is zo overstuur geraakt dat hij tot op heden nog niet in zijn woning (hij is gehuwd) is teruggekeerd. Het lijk van het meisje is zaterdagmid dag te Hurwenen uit de Waal opgehaald. De Rijkspolitie deelt mede dat hier ver moedelijk sprake is van dood door schuld. Naar wy nader vernemen heeft de man zich volkomen overstuur, gemeld by de politie in Nyverdal, waar zijn ouders wonen. Hy is niet in arrest gesteld. 1ANDARTSENVERGOEDING VAN 26,5 CENT PER MINUUT TE HOOG GEACHT Het bestuur van de Centrale Bond van Onderling Beheerde Ziekenfond sen deelt mee zich met het aanbod van een aantal Ziekenfondsorganisa ties om de tandheelkundige werk zaamheden te honoreren met een be drag van 26.5 cent per minuut, niet te kunnen verenigen. Het bestuur acht een honorarium van 25 cent per mi nuut bij behandeling van uitslui tend Ziekenfondserzekerden neerko mende op een bruto-beloning van on geveer f30.000,per jaar redelijk. De Bond acht het. gezien de conse quenties, welke dit ten aanzien van de door de verzekerden op te brengen pre mies met zich meebrengt, in geen geval verantwoord de medewerkers van de Ziekenfondsen een hoger honorarium te bieden dan in feite verantwoord wordt geacht. De Bond heeft de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de Maat schappij van Tandheelkunde en de Zie kenfondsorganisaties van zijn standpunt op de hoogte gesteld. wen en wezen van wethouders en ge wezen wethouders. Bij de behandeling van het door B. en W. uitgebrachte pre-advies op een voorstel van de heren Drijber en Kort- mann inzake de verkeerssituatie op de RU nsburgerweg voorrangskruisingen drong de heer Drijber sterk aan om met de voorrangskruising bü de Warmonder- weg grote spoed te maken. De heer Meester (P. v. d. A.) deed de suggestie om bij de Warmonderweg/Rijnsburger- weg een automatische verkeerslichtin stallatie aan te brengen. Voorts vroeg hij om verbetering te brengen in de verkeerssituatie bij de Wassenaarseweg. De voorzitter deelde mede, dat de wenselykheid om de kruising RUnsbur- gerweg/Warmonderweg tot voorrangs kruising te verklaren, in onderzoek is. Ook de situatie bU de Wassenaarseweg zal bekeken worden. Het pre-advies werd hierna aangenomen. Een bedrag van f. 56.000 werd beschik baar gesteld voor het aanbrengen van verbeteringen aan het Gem. Archief. Het voorstel tot herziening van het wederopbouwplan LeidenStationsplein werd tot een volgende vergadering aan gehouden. Nadat nog enkele onderge schikte voorstellen waren aangenomen ging de raad in geheime zitting, ken- nelyk om te sprekien over de nog niet afgehandelde voorstellen t.w. ont eigening gronden, gelegen aan Morsweg en Lopsenstraat en de afbraak van de percelen Watersteeg, hoek Hogewoerd en de bouw van een nieuwe Gansoord- brug. VARIA Meneer Albert Bartholomew in East bourne ging verhuizen. Toen alle meubels in de verhuiswagen waren geladen, zei hij tegen zijn vrouw: „wacht nog even, ik heb nog iets vergeten". Hij verdween naar de achtertuin en kwam even later te rug met het grasveld, de rozestrui- ken en andere planten „Die neem ik lekker mee. want toen ik drie jaar geleden in deze gemeentewo ning trok, was de tuin één wilder nis". zei hij. De gemeente laat het er niet by zitten. De 33-jarige Sigi Waselberger uit Hal- lein (Oostenrijk) is onlangs begon nen aan een wandeling op zUn handen van Salzburg naar We nen, een afstand van 300 kilometer. Hij wil drie tot vier km. per dag af leggen en verwacht op die wyze in september in de Oostenrijkse hoofd stad aan te komen. Met de op brengst van deze prestatie wil Sigi een sportschool voor lichamelijk on volwaardige kinderen stichten. „België 1900" attractie ep Wereldtentoonstelling (Van onze Brusselse correspondent) Een van de mooiste paviljoens van de Brusselse Wereldtentoonstelling in 1958 wordt ongetwijfeld het „België 1900", dat de sfeer van de „belle epoque", zoals het met enige overdrijving wordt ge noemd, opnieuw zal oproepen. De goede oude tijd van 1900 zal op de tentoon stelling herleven in tientallen houten huizen, rustige pleintjes, nagebootste openbare gebouwen nit die tijd. beroem de café-concerts, bloemenverkoopster- tjes, lantaarnopstekers, de eerste auto's enz. Van alle paviljoens, het Nederlandse en het Canadese uitgezonderd, is het Belgische momenteel het verst gevor derd. Men krijgt al een indruk van wat het gaat worden. Het optreden van ie der die in het „België 1900" een rolletje zal moeten spelen, wordt met grote dis cipline voorbereid. Men mag namelijk, naar de opvatting der ontwerpers niet de indruk krijgen dat het paviljoen de vermaaksbuurt van de expositie wordt, waar men genoeglijk op avontuur gaat. De soldaten en officieren, die er in de uniform van de vooroorlogse regimen ten zullen paraderen, moeten even be leefd, militair correct en sober zijn als in de kazerne. De dienstertjes in de ca- fé's worden getraind. Zij moeten de op dringerige dollar-toerist of de Franse charmeur vriendelijk, maar niet fami liair behandelen. Fouten tegen de goede faam van de zaak worden met ontslag gestraft. Er wordt grote zorg besteed aan het vervaardigen van de uniformen, kleder drachten en gewone alledaagse kleding uit die tyd. In de komende maanden zullen de oefeningen een aanvang ne men, waardoor het op 17 april 1958 - naar men hoopt - zo zal zijn dat de bezoeker de indruk krijgt alsof de be volking van „België 19Ö0" nooit anders gekend heeft en nooit elders leefde dan in die vooroorlogse stad. Mevrouw Mary Harman in Brent wood, een plaatsje nabij Washing ton. belde de politie op, omdat de kikkers in haar buurt zich wanor- delUk gedroegen. De agent, die er op uit werd gestuurd om de zaak te onderzoeken, rapporteerde, dat er inderdaad kikkers zaten in de poel bij het huis van mevrouw. Hij had echter geen kans gezien hen tot zwijgen te brengen. Toen zocht Mary het hogerop. Zij wendde zich tot de burgemeester die er echter op wees, dat in de lente de mannetjes-kik kers nu eenmaal door gekwaak een echtgenote trachtten te winnen. Hij gaf als zyn persoonlyk oordeel te kennen, dat. zulk gekwaak een uit stekend geluid is om er bU in slaap te vallen Benoemd tot gedelegeerd-commissaris Na een onafgebroken arbeidspcriode van 44 jaar als directeur van het Uit geversbedrijf N. Samsom N.V. heeft hedenmorgen in een in Paviljoen Avi fauna daartoe speciaal belegde bijeenkomst de oudste directeur van het be drijf, de heer N. Samsom, officieel af scheid genomen als zodanig. De scheidende directeur, die in 1910 als volontair zijn intrede in het bedrUf deed, werd om even tien uur met zyn echtgenote door de heer C. van dei- Griend, secretaris van de directie, de zaal binnengeleid, waarna de heer v. d. Griend een kort welkomstworod sprak tot de talrijke personeelsleden, gepen sioneerden, familieleden en relaties van het bedrijf. Vervolgens sprak de heer W. Samsom, oudste directeur in jaren en broer van de scheidende functionaris. HU wees er op, dat het hier geenszins een droevig uur betrof maar een dankbaar geden ken, wat niet wegneemt, aldus spreker, dat de ernst van het moment allerminst uit het oog verloren wordt. Vervolgens gaf de heer Samsom een overzicht van de 44-jarige periode, dat de leiding van het bedrUf mede in handen was van de heer N. Samsom. In 1913. aldus spreker, ging de deur van het bedrUf voorgoed voor U open om niet meer gesloten te worden tot op dit moment. Spreker releveerde de vooruitgang van het bedrijf en de wijzigingen in de directie in de loop der jaren, tot het moment, dat in 1943 de hoofdlei ding in handen gelegd werd van de thans scheidende directeur. Met vreugde deelde de heer W. Samsom mee, dat de heer N. Samsom zijn be noeming tot gedelegeerd-commissaris heeft willen aanvaarden, waardoor de band met het bedrijf toch nog blijft bestaan, zy het dan In een andere vorm. Namens de overige directieleden werd de heer N. Samsom dank gebracht voor diens uitstekende adviezen, steun en me- De scheidende directeur de heer N. Samson ontvangt uit handen van de heer W. H. Huijsson het af scheidsgeschenk van het personeel. dewerking. Namens de directie bood de heer Samsom een fraaie zonnewijzer aan voor de tuin van de villa aan de Ouds- hoornseweg. De heer W. H. HuUssoon, een der oud ste personeelsleden, sprak namens het personeel, waarbij hij er op wees, dat ae heer N. Samsom als grafisch-techni cus in de 44 jaar, dat hU leiding heeft gegeven aan het bedrijf, kans heeft ge zien naam te maken. Gaarne hadden de oudere personeelsleden gezien, dat dit afscheid nog enkele jaren uitgesteld had geworden. Als blUk van waardering bood hy de heer Samsom namens het personeel een filmcamera met film en tas aan. DANKWOORD Na het gebruiken van de koffie sprak de heer N. Samsom in opgewekte toon woroder van dank. HU wees erop geens zins als een bedroefd man hier te staan. Voorts gaf hU een overzicht van de achter hem liggende jaren. Dank bracht hU tevens aan de directie, maar vooral aan het personeel voor het in al die ja ren in hem gestelde vertrouwen. HU zegde dank voor de fraaie geschenken en de daarbU gesproken vriendeRjke woorden. Van de gelegenheid met een persoon lijke handdruk afscheid te nemen van de oud-directeur maakten velen een dankbaar gebruik. LEIDERDORP P.V. HET OOSTEN Wedvlucht vanaf Creil op zaterdag 6 juli; de duiven werden om 9.15 uur met oostehjke wind gelost. De eerste duif bereikte zUn hok om 15.38.4 uur en maakte een snelheid van 919.08 meter per minuut, de laatste prUswinnaar om 17.14.48 uur met een snelheid van 734.15 meter per min. De uitslag luidt: J. G. R. Langhout 1 en 2; L. Burgers 3; Kwiest de Haas 4; H. v. d. Vecht 5, 6; D. Zwaan 7; J. Roest 8; J. v. Wezel 9; J. Verbaan 10. Kampioen midfond: 1. H. v. d. Vecht met 481 pnt; 2. J. G. R. Langhout met 480.5 pnt; 3. L. Burgers met 467.8 pnt. Uitstapje Ouden van Dagen De Ouden van Dagen maakten zater dag hun jaarlyks uitstapje. Te 1 uur 's middags werd gestart. De tocht ging ditmaal via Woubrugge, Aalsmeer en Uithoorn naar het Gooi. De eerste pleis terplaats was hier Oud-Valkeveen. Van het Gooi werd via Bussum langs Schip hol gereden naar Heemstede-Benne- broek. „De Linnaeushof' was de tweede pleisterplaats. Hier werd een brood maaltijd gebruikt. Er werden hier ver schillende toespraken gehouden. Na mens de Ouden van Dagen werd hier het woord gevoerd door de heer J. Ver hoogt, die behalve aan het comité ook dank bracht aan de heer Kranenburg en hem in verband met zUn a.s. 40-jarig jubileum een geschenk aanbood. De heer Kranenburg maakte zich steeds ver- dienstelUk door het samenstellen van een routebeschrijving van elk uitstapje. Van Bennebroek ging de tocht over Noordwijkerhout, Voorhout en Warmond weer naar huis. BU „Voordorp" stond de Leiderdorpse Muziek de stoet op te wach ten. Het eindpunt was het Burgemeester Brugplein, waar de colonne ontbonden werd. Net voor de onweersbui losbrak waren de deelnemers weer thuis van hun prachtig uitstapje. OEGSTGEEST RODE KRUIS-COLONNE. Zaterdagmiddag werd door een da- mesploeg vanhet Rode Kruis. afd. Rijn land, deelgenomen aan knngwedstrij- den te Sliedrecht. De ploeg stond on der leiding van mej. A. v. Delft. Deel genomen werd door zes dames- en zes herenploegen. Rijnland, die in het be zit was van de wisselbeker moest deze afstaan aan Gouda, die de eerste prijs behaalde. Rijnland verkreeg voor de ploeg een derde prijs, terwyl de eerste prijs voor de leidsters naar Rijnland ging. Na afloop van de wedstrijd maak ten de gezamenlijke ploegen een mars door Sliedrecht en vond een defilè plaats voor het gemeentehuis. Tijdens de broodmaaltijd die hierna volgde werden de pryzen uitgereikt en bleef men nog bijeen voor het bijwonen van een amusementsprogramma.. Zo werd het nuttige met het aangename ver enigd. VOORZICHTIG OP DE ABTSPOELWEG. Nu „Poelmeer" de gehele dag door een ongekend grote drukte te verwer ken krijgt en daarenboven de trek naar Warmond egroter is dan gewoonlyk, is het verkeer op de Abtspoelweg aanzien lijk groter dan normaal. Dat deze weg, die niet al te breeds is, en gen rywiel- pad heeft, een gevaar oplevert vooral voor fietsende kinderen, is in de afge lopen dagen gebleken door enkele, tot nu toe gelukkig lichte verkeersongeval len. De politie maakt zich nog al zor gen over deze weg en het is dan ook aan te raden daar de uiterste voorzich tigheid te betrachten. VOORSCHOTEN SCHOOLREISJES OPENBARE LAGERE SCHOLEN De schoolreisjes van de beide open bare lagere scholen zijn weer achter de rug. Nadat de lagere klassen eerst aan de beurt waren geweest. zUn vorige week de hoogste klassen vier dagen op stap geweest. De eerste klassen gingen naar Wassenaars Dierenpark, de tweede en derde klassen gingen naar Groenendaal —Heemstede, de vierde klassen maakten een prachtige rondrit door West-Neder land (Schiphol. Amsterdam. Muiderslot, OU'd-Va-lkeveen). de vijfde klassen ver bleven drie dagen in de Jeugdherberg in Oostvoorne en de zesde en zevende klas sen genoten vier dagen op de Goudsberg in Lunteren. Het waren allemaal prachtige reisjes, die, mede dank zU het goede weer, uit stekend slaagden. De kinderen kwamen enthousiast terug, de leiders (allen leer krachten van de beide scholen) waren dankbaar, dat de schoolreizen zo uit stekend geslaagd waren en dat zU alle kinderen weer gezond aan hun ouders konden overgeven. SCHOOLSPORTDAG Morgen wordt weer de Jaarlijkse school sportdag gehouden. De organisatie was dit jaar in handen van de heer Jong kind. Voor het eerst wordt deze dag. waaraan alle leerlingen van de Voor- schotense lagere scholen deelnemen, op het gemeentelijk sportpark gehouden. "s Morgens om half tien beginnen de individuele wedstrijden: 60 meter hard lopen. vèrspringen en bahverpen. 's Middags om twee uur wordt het programma voortgezet met de finales van deze driekamp, waarbU de beste drie van iedere school tegen elkaar kampen, zowel bij de jongens als bU de meisjes. Daarna worden de finales korf bal en voetbal gespeeld. De beide kans hebbers bU de meisjes zijn de Parkschool en de R.-K. Meisjesschool, bij de jon gens de Parkschool en de R.-K. Jongens school. De middag wordt besloten met een estafette naar het gemeentehuis. Daar na zal burgemeester Van der Hoeven de prijzen uitreiken. Als extra attractie wordt om 5 uur 's middags een voetbalwedstrijd gespeeld tussen gemeente-ambtenaren en onder- wUzers! Andere jaren was er helaas altijd weinig belangstelling van de zUde der ouders. De organisatoren hopen dat dit jaar de belangstelling groot zal zUn, te meer daar nu alle wedstryden in het mooie sportpark gehouden worden. Het is voor de kinderen zoveel aardiger en spannender als de ouders naar hun prestaties komen kijken! HENGELWEDSTRIJD S.V. ROUWKOOP De door de S.V. Rouwkoop uitgeschre ven hengelwedstryd bracht 15 deel nemers aan de start. Vermoedelyk door het warme weer lieten de vissen bijna geheel verstek gaan. J. van Maanen ge lukte het 4 vissen te vangen en hy ging dan ook met de le prijs strijken. J. H. Schoonbeek kreeg na loting met van Be- veren de 2e prijs. Van Be veren sleepte de 3e prUs in de wacht. De heer Schoon beek ging met de prys voor de grootste vis naar huis. Bij monde van de voorzitter, de heer D. A. Anker, werden de prijzen met een toepasselyk woord uitgereikt. Er heerste zaterdagmiddag in de zweminrichting „Poelmeer' 'zowel op de gazons als in het water een gezellige drukte, toen de heer R. Hilbrands voor de microfoon een welkomstwoord sprak in het byzonder tot wethouder J. den Ouden, die het gemeentebestuur vertegenwoordigde en tot enkele bestuursleden der Oranjevereniging. Deze middag stonden de schoolwedstryden op het programma. Er zou strijd worden geleverd tussen de leerlingen der Terweewegschool, de Julianaschool, de Groen van Prinsterenschool, Hofdijckschool, R.-K .Meisjesschool en de Willibrordschool. Komisch nummer Er werd met animo gekampt om de Poelmeer-wisselbeker voor de beste prestaties van de jongens, terwijl de Oranjevereniging-beker als inzet was aangewezen voor de meisjes. Voor de jongens was de uitslag als volgt: 1. Terweewegschool 315.4 p., Hof dijckschool 343.7 p., Julianaschool 363.2 p., Groen van Prinsterenschool 375.9 p. en Willibrordschool 400.2 punten. De door de meisjes behaalde resulta ten waren als volgt: 1. R.-K. Meisjes school 353.5 p., Julianaschool 395.3 p., Terweewegschool 420.6 p., HofdUck- school 428.8 p. en Groen van Prinsterer- school 438.2 punten. Terwijl de jury druk aan het cUferen was werd het komisch nummer aange kondigd, een nummer waarvoor altUd grote belangstelling bestaat omdat bad meester J. Leget daar steeds wat bijzon ders van weet te maken. Ditmaal werd in beeld gebracht de Tour de France etappe Madrid-Poelmeer, waaraan werd meegewerkt door Ida van Regteren Al- tena en de heren G. Schellingerhout, J. Leget en A. Prangers. Er kwamen echte race-fietsen bU te pas. Grote hilariteit verwekte badmeester Leget, die op een ouderwetse fiets, met heel groot en klein wiel, in Sinterklaaskostuum kwam binnenrUden. Na de nodige capriolen bereikte het gezelschap de springtoren en toen St.-Nicolaas van baard, mUter e.d. was ontdaan gaf Leget enkele knappe staaltjes te zien vanaf de duik- toren. De heer Hilbrands, die het bestuur der O.V. bedankte voor de fraaie beker, ginf tot de prijsuitreiking over. De wis selbekers moeten volgend jaar worden verdedigd door de jongens der O.L. school aan de Terweeweg en door de meisjes van de R.-K. school. De individuele prijswinnaars waren: 25 m. schoolslag meisjes: Rita Wies man; 25 m. schoolslag jongens: Aad Timmermans; 25 m. rugslag meisjes; Anke v. d. Putten; 25 m. rugslag jon gens: Roel Schipper; 25 m. vrije slag meisjes: Thea Poortenaar en 25 m. vrUe slag jongens: Jaap Timmermans. De 5 x 20 m. estafette meisjes, zowel als de jongensestafette werden een overwinning voor de Terweewegschool. De heer Van Ingen Schenau bedankte tenslotte alle medewerkers aan deze goed geslaagde schoolwedstrUden. ZUINIG MET WATER De situatie op het gebied van de toe voer van leidingwater maakt het nood- zakelUk, dat op warme dagen het ge bruik van leidingwater tot het uiterste beperkt wordt. Het zal een ieder duidelUk zUn, dat uit een oogpunt van volksgezondheid het beschikbare leidingwater in de eerste plaats aangewend moet kunnen worden voor de drinkwatervoorziening. In verband hiermede is het dan ook niet toelaatbaar, dat op warme dagen leidingwater gebruikt wordt voor het besproeien van tuinen, gazons e.d. POSTDUIVENWEDVLUCHT De Postduivenvereniging ,De Zwaluw' hield een wedvlucht vanaf Limoges (Frankrijk), afstand ongeveer 738.94 km. Gelost zaterdag 6 ju'li; dezelfde dag be reikte r.iet een duif zyn hok. Aankomst eerste prijsduif zodagraorgen 7.44.19 uur, snelheid 714.42 meter per minuut. Aan komst laatste prijsduif 9.48.27 uur, snel heid 604.50 meter per minuut. De prU- zen werden als volgt behaald: C. Zwaan 1; P. van Klaveren 2. 6; Fr. Hendriks 3; P. N. v. Wissen 4, 5. 10; P. Aertsen 7, 8; A. de Graaf 9. WARMOND P.V. „WARMOND" De Postduivenvereniging „Warmond" hield een wedvlucht voor Oude duiven vanaf Limoges; afstand 746 km. De vo gels werden zaterdag 6 juli gelost, 7.30 uur met een zuidwesten wind. De eer ste prijsduif bereikte zyn hok zondag morgen om 7-14-57 de laatste om 9-01- 23. De uitslagen luiden: Th. Verwoerd 1 .-7-8-9-10; J. de Weerd 2-5; Q. Beu- gelsdijk 3; D. Sonnega 4; Jac. Niekerk 6. UITSTAPJE PERSONEEL PADOX-PANAGRO Zaterdag maakten de personeelsleden van de Padox-Panagro een uitstapje. Het was de tiende maal, dat een derge lijk tochtje werd gemaakt en in verband daarmede was een feestelUk tintje ge geven aan deze dag. Allereerst ging de tocht naar Zeist, waar men een kopje koffie dronk en zich vermaakte in de speeltuin. In Lunteren gebruikte men de koffiemaaltyd, en had men volop ge legenheid een wandeling te maken. Via Rhenen ging het naar Leersum, waar het diner stond te wachten. Namens het personeel voerde de heer Van den Heu vel het woord, die het bestuur van de personeelsvereniging huldigde voor de bemoeiingen, die men steeds heeft voor deze uitgaansdag. De heer Kalemink, directeur van Panagro bood de perso neelsvereniging een bedrag van f. 500 aan, waarna de heer De Zeeuw namens de Padox f. 510 aanbood. De heer J. Hogenboom sprak namens de gepen sioneerden een woord van dank voor deze prachtige dag. Maandag 8 juli ACTIEVE ObLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Ned. '53 3% Grootboek obl. 3% Ned. '47 3% (3) Ned. '51 3',a Ned '53 3% Ned. '56 3',a Ned. '48 314 Ned. '54 3Vi Ned. '55 I 311 Ned. '55 II 3 Ned '37 3 Declaring '47 3 Investeringscert. 3 Ned. 62-64 3 Cert. NWS Indië '37A 3 Grootboek '46 3 Vorige Slotkoers koers v. heden 89^4 89% 87 86% 90% 89 84% 84% 84% 86% 90% 89 H 90% 87 86% 90 88% 88% 84% 84% 84 86% 85% 93 5 89% 86% ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand, en Ind. B. Nat. Handelsbank Ned HandelmU A.K.U v. Berkel's Patent (v) Calvé Delft cert. Kon. Pap. v. Gelder Hoogovens cert Müller en Co. NJ. Ned Kabelfabr Philips Philips pref Unilever Wilton Feyenoord Biliton 2de rubr. Dordtse Petr gew Kon. Petr. (f. 20. Idem (50 k f. 20. A'dam Rubber Deli MUen (Ver.) eva. H.VA Java Cult Senembah Vorstenlanden Holl AmerikalUn Java China Paket Kon N Stoomb Kon Paket MU StoomvaartmU Ned. Van Ommeren cert Kon Rott Lloyd Ned Scheepv Unie 44% 102% 158 196% 208% 360 193% 312 369 '487 y4 3031/4 479% 479% 249 257 1090 229 228.40 76% 94 123% 53 63% 30 181% 151 156y4 188 y4 264 174 166% 45% 102% 158 1953/4 367 194 311 366 285% 297 159 473% 2473/4 255 1092% 230.20 229.45 76 92% 122% 30% 180% 172 151 156% 188% 264 174 168% GEDEELTE LEIDSEWEG ZONDER ELEKTRICITEIT In de nacht van zaterdag op zondag ontstond er een storing in de elektri citeitsvoorziening dn het gedeelte Leid- seweg vanaf de R.-K. Kerk tot de Zil- verfabriek. Het duurde tot vUf uur in de zondagmiddag eer gemeentewerklie den de storing, die door sluiting was ontstaan, door middel van een noodver- binding hadden verholpen. BEURSOVERZICHT Internationals verdeeld Amsterdam, 8 Juli. De eerste beursdag van deze week leverde slechts een geringe affaire. De monetaire maatregelen, die Engeland ge nomen heeft, lokten weliswaar geen ver kopen van die zUde uit. Van kooplust was echter ook geen sprake. Gezien het feit, dat Londen de laatste weken in\ ruime mate door aankopen de markt in Unilevers en Philips aandelen heeft gestimuleerd, waren deze fondsen, door het uitblijven van arbitrage-kooporders vandaag lager, mede tengevolge van middenkoersaanbod. Philips schommel den tegen de 300% en leden een verlies van circa 3 punten. Unilevers deden in de morgenuren nog 482% doch openden vanmiddag op 476%, waarna het fonds inzakte tot 474 'tegen vrUdag 480. Aku's een half puntje lager, hiel den zich uitstekend. K.L.M. lag goed in de markt en kon een dubbeltje winst noteren. Kon. Olie ontmoette lichte vraag voor Zwitserse rekening en trok na een opening van f229.30 aan tot f230 (vo rige slotprys f. 228,40), doch tegen het slot zakte de koers weer tot de ope- ningsprUs, hetgeen een halve gulden beneden New-Yorkse pariteit betekent. In de Scheepvaarthoek trokken Van Nievelt en Scheepvaart Unies de aan dacht en konden een winst van 2 pun ten noteren. De overige fondsen bleven vrywel onveranderd. Van de Indonesi sche sector valt heel weinig te melden. De koersen bewogen zich rond het vorige slot. Staatsfondsen eerder een fractie lager 'by geringe omzetten. Claims Bil- liton werden f. 125 bieden (f. 127) gead viseerd. WISSELKOERSEN Amsterdam, 8 juli Londen 10.64% —10.64%, New York 3.82A—3 82H, Mon treal 4.01%4.01%, ParUs 1.0850—1.0860, Brussel 7.59%—7.60%, Frankfurt 91.12% —91.17%, Zurich 87.25%—87.30%, Zu rich (vr. fr.) 89.23%89.28%, Stockholm 73.54%73.59%, Kopenhagen 54.99— 55.04 Oslo 53.24%—53.29%, Milaan 61.18%—6123%, Wenen 14.72—14.73. Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 99% 99% Premieleningen A'dam '33 3 105 88 88 L A'dam '56 I 2% 80% 8oy4 A'dam '56 H 2% 99% 99% Eindhoven '54 2% 81 80 Enschede '54 2% 80 79 Den Haag '52 I 2% 90% 90 L idem II 2% 90 L 88 L R'dam '52 I 2% 90% 90 91% 90 L Utrecht '52 2% 93 93 L NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen 203 201% H.B.U. eert 203% 203% Rott. Bank 168% 167% Twentsche Bank 173 170% Industriële Ondernemingen 248 B 250 B Borneo Sum. H.MU. 71% Ned. G. en Sp. Fabr. 172% 173 Kon. Ned. Grofsm. 104% 103% [nternatio 89% 89 Rott. Droogdok MU- 588 588 Tieleman en Dros 163/4 16% Ned. MU- Walv.vrt. 60% 6oy4 Spoorwegen Deli Spoorweg MU- 15% 15% Amerlk. fondsen Canadian Pacific R. 36A 36A 105% exd. 106% 70 70% Bethlehem Steel 69% 70% General Motors 43% 43 H Kennecott 110%exd. 113 Republic Steel 57 58 88%exd. 90 30% 30% Un. States Steel 70 y4 71 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 90 90 Den Haag 1937 1 3.. Leiden 1947 R'dam '37 I-IJl 3% 95% 92 90% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V.K. 6/7 Edelmet. Kon. AA 61 Pref. wa Idem 70% 70% Electroias B345 345 Holl Constructie 378 L Ing bur v BouwnUv 120 B Int Kunststof! Ind 39 38 Leldsche Wolsptnn 255 Sikkens Lakfabr '53 424 Ver Touwfabrleken 172% 172 Wernink's Betonm 81% 81% B Van WUk Textiel 84 84 GL

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4