Piet van Est (in kopgroep) viel in eindsprint over onhandige agent (Esso) Lewis Hoacl verpletterde Cooper in 57 minuten EXTRA MOTOR OIL Spanjaard Bahamontes stapte jammerend van zijn fiets Tour-cijfers extra bescherming door Finale eenzijdige vertoning ZATERDAG 6 JULI 1957 Anquetil - etappewinnaar - verbeterde positie (Van een speciale Het was allemaal de schuld van die agent. Breed-geposteerd voor de meters brede haag van toeschouwers en met een overmatig gevoel van belangrijkheid, vergat hij op het laatste moment zijn taak en deed hij, wat hij juist het publiek had moeten beletten. Tien renners vlogen op top snelheid naar de finish. Geheel rechts van de weg reed Piet van Est, in derde positie. De kansen op een goede plaats in de eindsprint waren gunstig voor onze landgenoot. Tot opeens een kreet van schrik door de toeschouwers ging. De politie-man maakte een onhandige beweging en er volgde een bonte warreling, die een ieder met ontzetting vervulde. Een renner met een oranje trui maakte, met fiets en al een halve salto door de lucht en sloeg hard tegen de grond. Enkele meters verder plofte het lichaam van de agent hard tegen de Het was te verwachten, dat in deze negende etappe, na de inspanningen van de voorgaande dagen, de strijd monotoon zou worden. Dat is inderdaad gebeurd. De temperatuur was weer zeer hoog, in het parcours was een berg van de derde categorie opgenomen (de 1140 meter hoge Col de la Rousse) en onder deze omstandigheden kon geen opmerkelijke activiteit worden verwacht. Toch is de strijd van zeer groot belang geweest voor de verdere ontwikkeling van de ronde. De Spanjaard Bahamontes stapte na 77 km. jammerend van zyn fiets en ontnam daarmee weer enige kleur aan de ronde. De volgerskaravaan heeft daarover even ironisch geglimlacht. Het ging de laatste dag niet meer zo goed met Frederico Bahamontes Belangrijker dan het opgeven van de Spanjaard was daarom de enorme winst die Jacques Anquetil, de lieveling van het Franse wielerpubliek, behaalde. De vroegere houder van het werelduurre cord, die donderdag veel tijd verspeelde, won gisteren meer dan 12 minuten terug op Forestier, de drager van de gele trui. Elf minuten door deel uit te maken van de kopgroep, één minuut door de sprint in Thonon-les-Bains te win nen. De achterstand van Anquetil ls in ETAPPE-KLASSEMENT De uitslag van de negende etappe van Besaqon naar Thonon-les-Bains. over 188 km. luidt: 1. Anquetil (Frankrijk) 5.04.38 (met bonificatie 5.03.38); 2. Schel- lemberg (Zwitserland) z.t. (met bonifi catie 5.04.08); 3. Lampre (Zuid-West) z.t.; 4. Planckaert (België) z.t.; 5. Bour- less (West) z.t.; 6. Pipelin (West) z.t.; 7. Jean Bobet (He de France) z.t.; 8. Aizpuru (Spanje) z.t.; 9. Mahe (Frank rijk) z.t.; 10. Plet van Est (Ned.) 5.05.19; 11. Thomin (West) 5.15.27; 12. Picot (West) z.t.; 13. Christian (Zwitserland) z.t.; 14. De Bruyne (België) z.t.; 15. Anglade (Zuid-Oost) z.t.; 16. Keeteleer (België) z.t.; 17. Voorting (Ned.) z.t. 18. Sabbadini (Zuid-West) z.t.; 19. Bober (lie de France) z.t.; 20. Siguenza (Zuid- Oost) z.t.; 21. Wim van Est (Ned.) z.t.; 22. Clerici (Zwitserland) z.t.; 23. Rohr- bach (NOC) z.t.; 24. Forestier (Frank rijk) z.t.; 25. Bergaud (Frankrijk) z.t.; 26. Gay (Zuidwest) z.t.; 27. Friedrich (gem. Lux.-ploeg) z.t.; 28. Stolker (Ned.) z.t.; 29. Bauvin (Frankrijk) z.t.; 30. Rol land (NOC) z.t.; 34. Kersten (Ned.) z.t.; 44. De Jongh (Nederland) z.t. ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Forestier (Frankrijk) 49.49.54; 2. Anquetff" (Frankrijk) 49.52.33; 3. Picot (West) 49.56.58; 4. Jean Bobet (lie de France) 49.59.59; 5. Mahe (Frankrijk) 50 00.17; 6.Wim van Est (Nederland) 50.01.48; 7. Planckaert (België) 50.02.89; 8. Rohrbach (Noord-Oost-Centraal) 50.05.04; 9. Janssens (België) 50.05.23; 10. Lorono (Spanje) 50.08.15; 11. Schel- lemberg (Zwitserland) 50.08.48; 12. Tho min (West) 50.10.08; 13. Walkowiak (Frankrijk) 50.11.25; 14. Christian (Zwit serland) 50.12.51; 15. Bauvin (Frank rijk) 50.12.57; 16. Barbosa (Gemengde Luxemburgse ploeg) 50.13.31; 17. Astrua (Italië) 50.14.01; 18. Hoorelbeke (lie de France) 50.13.08; 19. Dotto (Zuid-Oost) 50.14.22; 20. De Philippis (Italië) 50.14.57; 29. Voorting (Nederland) 50.21.18; 36. De Jongh (Nederland) 50.28.24; 45. Piet van Est (Nederland) 50.44.10; 46. Ker sten (Nederland) 50.45.30; 74. Stolker (Nederland) 51.25.52. PLOEGENKLASSEMENT Het ploegenklassement van de ne gende etappe luidt: 1. Frankrijk 15 uur 23 min. 43 sec.; 2. West 15.24.43; 3. Zwit serland 15.35.02; 4. ex aequo: België. Spanje. lie de France, Zuid-West 15.35.32 8. Nederland (Piet van Est, Voorting, Wim van Est) 15.36.13; 9. ex aequo: Noord-Oost-Centraal, Italië. Zuid-Oost en de gemengde Luxemburgse ploeg 15.46.21. ALG. PLOEGENKLASSEMENT 1. Frankrijk 148 uur 38 min. 24 sec.; 2. West 149 07.41: 3. Italië 149.30.58; 4. Nederland 149.43.08; 5. lie de France 149.43.40; 6. Noord-Oost-Centr. 149.53.35; 7. België 150.00 46; 8. Zuid-West 150.03.44 9. Zwitserland 150.17.48; 10. Spanje 150.28.52; 11. Zuid-Oost 150.39.30: 12. Gemengde Luxemburgse ploeg 151.47.43. PUNTENKLASSEMENT 1. Thomin (West) 124 pnt.; 2. Fores tier (Frankrijk) 147 pnt.; 3. Schellem- berg (Zwitserland) 151 pnt.; 4. Picot (West) 159 pnt.; 5. Wim van Est (Ne derland) 163 pnt.; 6. Anquetil (Frank rijk) 181 pnt.; 7. Christian (Zwitserland) 187 pnt.; 8. Planckaert (België) 214 pnt.; 9. Bober (lie de France) 216 pnt.; 10. Keeteleer (België) 233 pnt. De Fransman Anquetil kreeg de prijs voor de strijdlustigste renner toegewezen. De Nederlander Piet van Est kreeg in deze negende etappe de prijs van de grootste pechvogel. Uitgevallen zijn gisteren de Spanjaar den Bahamontes en Suares en de regio naal Morvan (WestL verslaggever) omheining. Toeschouwers snelden toe om de on gelukkige, huilende coureur weer op de fiets te helpen en naar de eindstreep te duwen. De gen darmerie, die de Tour vergezelt, deed, hard op de politie-fluitjes blazend, een vergeefse poging om de weg weer te ontruimen het was een com plete chaos. Die laatste meters van Piet van Est, met schrijnende wonden aan de armen en het hoofd, waren voor hem het trieste slot van een rit, die hij in belangrijke mate mede had gekarakteri seerd. Van Est behoorde namelijk tot de kop groep, die in deze etappe een voorsprong van bijna 11 minuten op de overige renners opbouwde. Als troost kreeg hij de prijs voor de meest onfor tuinlijke coureur, een bedrag van 200 gulden. Het kostte hem aanmerkelijk meer. Serieuze actie Een meer serieus karakter kreeg de actie, die 24 renners onmiddellijk daar op inzetten. Na 24 km werd namelijk een hechte kopgroep gevormd, een groep met renners als Planckaert, Adriaens- sens, Astrua, Wim van Est .de Portu gees Da Silva, Defilippis. Rohrbach een van de serieuze kandidaten voor de eindzege Lorono, Lauredi, de Oosten rijker Christian, Keeteleer en - opnieuw Pierre Ruby. Deze groep veroverde een voorsprong van 20 sec. op de hoofd macht, maar een grotere marge werd niet bereikt. Er volgde dan ook spoedig een algemene hergroepering. Later pro beerden ook Gerrit Voorting, Piet van Est, Clerici, Lauredi en nog 16 andere renners een lange vlucht. De scherpe controle van het peloton belette hen echter deze te realiseren. Inmiddels waren er in het peloton ook een aantal mindere prettige ge beurtenissen geweest. Mario Bertolo van de Noord-Oost-Centrale ploeg maakte een lelijke tuimeling en moest door dokter Dumas worden geholpen. De arts kreeg het daarna bijzonder druk. Want via de radio van de Tour werd voor hem een regelmatig terug kerende boodschap uitgezonden om de Franse nationale formatie van Marcel Bidot. die in grote moeilijkheden was, te helpen. Beslissende aanval Vrijwel onopgemei'kt ontstond ten slotte de aanval die de etappe zou be slissen. Na 50 km demarreerden de Spanjaard Benigno Aizpuru en de Bre ton Jean Bourles. Het peloton, apa- tisch, gaf hen de kans op een voor sprong: beiden hadden een grote ach terstand in de algemene rangschikking. Zij namen 50 meter, 100 meter en ten slotte 1 min. 15 sec. Toen achtte de al tijd zeer ijverige Jean Bobet, die tot dusverre een tamelijk onfortuinlijke koers heeft gereden, het de tijd om eveneens het peloton te ontvluchten. Ge durende 3 km duwde hij hard op de pe dalen, toen was de achterstand wegge werkt. Hoewel de drie renners na 73 km reeds een voorsprong van 3 min. 10 sec. hadden, werd de strijd voor hen zeer moeilijk. Want achter hen was grote activiteit ontstaan. Roger Has- de algemene rangschikking nog slechts 212 minuut hij staat nu op de tweede plaats. Anquetil heeft zich een goede klimmer en slagvaardig sprinter ge toond. Mogelijk zal dat de verdere koers beïnvloeden. Fraaie route De rit door het dal van de Doubs en over de uitlopers van de Jura. is voor de renners niet bijzonder moeilijk ge weest. Het werd daarom voor de volgers een waar toeristisch genoegen. Vooral het laatste gedeelte. Toen de karavaan de top van de La Rousse bereikt had, kreeg zij een wonderschoon uitzicht op het Zwitserse landschap en het meer van Genève .waarboven een lichte nevel hing. Daarna was het parkoers uitgezet langs het meer zelf, waar duizenden toe schouwers in badpakken en bontge kleurde bikini's elkaar langs de weg verdrongen. Het was een weldadige sfeer. De karavaan heeft daarvoor volop aandacht gehad, want het verloop van de strijd was weinig interessant ge weest. Evenals in de vorige dagen werden de aanvallen vergeefse aan vallen weer vroeg ingezet. De ac tieve regionaal Ruby sprong al na 7 km weg en kreeg gezelschap van Nino Defilippis, wiens positie in de laatste etappes ongunstig was geworden. Een Italiaanse aanval? Neen, dat werd het toch niet. De Spanjaard Bahamontes, later een droevige figuur, en de drager van de gele trui Jean Forestier sloten zich snel bij hen aan en daarmee was de poging veroordeeld. Spaanse komedie (Van een speciale verslaggever) Dr. Dumas stak een sigaret op. De chauffeuse van de ambulancewagen stopte en keek vragend in de richting van de Tourarts. Aan de kant van de weg speelde zich een hartverscheurend toneeltje af. Bahamontes, die ondanks zijn Spaanse bloed, de strijd tegen de hitte en de dorst eigenlijk al enkele dagen geleden had verloren, stond met zijn verzorger aan de kant. Dr. Dumas beduidde de ambulancewagen door te rijden. „Comedie Espagnole", was zijn com mentaar. En h(j had gelijk. Voor Baha montes was de bezemwagen goed genoeg. Het „hartverscheurende" toneel was inderdaad een komedie en de ervaren Tourdokter had het goed doorzien. De kleine, donkere Frederico stond in het algemeen klassement op 23 min. en 46 sec. en dat was teveel voor de eerzuch tige Spanjaard, die als een van de favo rieten in Nantes was gestart. Hfj had zijn lichaam in de vooraf gaande dagen vergiftigd met water, geen pomp. geen kraan had hij overgeslagen en zijn weerstand was op de asfaltwe gen naar het zuiden, heet en zacht als gloeiende lavastromen, gebroken. Maar Frederico wist, dat hij niet zonder meer kon zeggen, dat hij niet verder meer kon. Hij moest het nummer verkopen en hij verkocht het goed. Hij lag te kronkelen in het gras. Het publiek schoot van schrik toe. vrouwen huilden. De Spaanse verzorger probeerde „Baha" moed in te spreken. Hij deed het met zachte, bemoedigende woorden en hij tilde Bahamontes overeind, maar de Spanjaard ging als een zoutzak door de knieën. Ploegleider Luis Puig Esteva kwam er bij. Hij paste een andere methode toe en begon een stevig potje te schreeuwen en te schelden. Weer werd Frederico op zijn benen gezet, maar weer ging hij door de knieën. Hij werd gestreeld, geschopt, gestompt, maar Bahamontes was er niet meer toe te bewegen op het zadel te klimmen. Hij wees met een slappe arm naar de ambulance wagen, maar op het teken van de dokter reed de Rode Kruisauto verder, gereed om eventuele ernstige gevallen op te nemen. Bahamontes werd op de harde bank van de bezemwagen neer gezet. Dr. Dumas haalde zijn schouders op en stak een sigaret op senforder waagde met de Duitser Friedrich (gemengd Lux.-ploeg) een kans. Pipelin sprong voor hun wielen. Even later ook Lampre, de Franse nationaal Mahe, Piet van Est en de Zwitser Schellemberg. De poging slaagde. Het tempo van de kopgroep was na melijk door lekke banden van Jean Bobet en Bourles vertraagd. Tenslotte bij Saint-Laurent-du-jura (88 km) za gen de drie vluchtelingen het vruchte loze van hun aanval in. Zij lieten zich inlopen en daarmee was de kopgroep van 10 renners geformeerd, die de strijd met grote eensgezindheid voort zette. Het water, door enthousiaste toe schouwers aangereikt, werd eerlijk ver deeld, de kop steeds tijdig overgenomen. Wijziging Toch zou de samenstelling van de kop groep nog gewijzigd worden. Jacques Anquetil en de Belg Josef Planckaert zetten tijdens de beklimming van De la Rousse een tegenaanval in. Juist op hét moment waarop Hassenforder en Aiz puru het contact met de kogproep had den verloren de Spanjaard door een lekke band bij de ravitaillering. Aizpuru herstelde zich tijdig, hij sloot zich aan bij Anquetil en Planckaert, maar Has senforder kreeg met zichzelf een moei lijke strijd uit te vechten. Hij geraakte zelfs even achter het peloton, maar hij eindigde tenslotte toch nog in de hoofdmacht. De beklimming van La Rousse werd een succes voor de Duitser Friedrich. Hij bereikte de top als eerste; het was een krachtsinspanning die te veel van hem had gevergd. Want in de af daling kon hij het hoge tempo niet meer volhouden. Friedrich bereikte tenslotte de eindstreep in het peloton, met een achterstand van 10'2 minuut op de winnaar Anquetil. De populaire Frans man had nl. met Aizpuru en Planckaert nog voor de Frans-Zwitserse grens de kop ingelopen. Het was een prestatie, waarvoor hij terecht de prijs voor de meest strijdlustige renner kreeg. De sprint in Thonon-les-Bains werd een volledige triomf voor hem, dank zij de ijverige steun van Franpois Mahé. De Zwitser Schellemberg klasseerde zich als tweede en kreeg daarvoor een extra applaus van zijn talrijke supporters. Henley Regatta Voor het eerst sinds 1839, toen de Henley Royal Regatta voor de eerste maal werd gehouden, zullen twee Ame rikaanse achten in de finale van het hoofdnummer, de strijd om de Grand Challenge Cup. uitkomen. De acht van de Yale Universiteit versloeg zonder al te veel moeite de ploeg van Queen's College (Oxford) met 3V2 lengte in de goede tüd van 6 min. 44 sec. Mooier nog was de pres tatie van de Acht van de Cornell Uni versiteit. De ploeg won, in 6 min. 30 sec., In een tijd, die nog nimmer in het verleden was bereikt. Het oude record stond op 6 min. 38 sec. De tegenstander, Kraznoe Znamia Rusland I. had evenwel slechts een ge ringe achterstand. Het was in het geheel niet zo'n goede dag voor de Russen, want het Russische kampioenspaar Twee zonder Stuurman PlaksinSoldatov werd in de halve finales om de Silver Goblets bij verras sing uitgeschakeld door de Britten Lead- ley en Davidge. De winnaars lieten 7 min. 53 sec. noteren. De finale zal hier gaan tussen Lead- ley—Davidge en de Oostenrijkse combi natie KloimsteinSageder De Rus Ivanov, Olympisch kampioen 1956, kwam doordat de Pool Kocerka zich wegens een rugblessure moest terug trekken. in de eindstrijd van het skiff nummer. Wellicht krijgen de toeschou wers een herhaling van het enerverende gevecht tijdens de Spelen te Melbourne te zien. Want Ivanov zal uitkomen tegen de Australiër Mackenzie, winnaar van het Olympisch zilver in Melbourne. Nederland uitgenodigd voor vijflanden-wedstrijd De Belgische Roeibond heeft aan En geland. Frankrijk, Nederland en West- Duitsland een uitnodiging gezonden voor een vijflanden-roeiwedstrijd, welke door deze bond in 1958 te Gent zal worden georganiseerd. Het ligt in de bedoeling deze wedstrijd, waaraan alleen heren- ploegen kunnen deelnemen elk Jaar in één der vijf landen te houden. De Nederlandse roeibond heeft zich in principe bereid verklaard aan deze wed strijden deel te nemen. Op het program ma zullen de zeven nummers van de F.I.S.A. komen te staan: t.w. skiff, double sculls, twee met stuurman, twee zonder stuurman, vier met stuurman, vier zonder stuurman en achten. VOETBAL ACV wil federatieve samenwerking met KNVB Voor de algemene vergadering van het Verbond van Christelijke Voetbalvereni gingen, die vandaag te Utrecht wordt ge houden, heeft de Asser Christelijke Voet balvereniging een voorstel ingediend om met de KNVB tot een federatieve samen werking te komen en wel zodanig dat het lidmaatschap van de KNVB niet meer verplicht zal zijn voor voetballers die in het VCV zijn georganiseerd. De ACV baseert haar voorstel op het feit dat door instelling van de voetbal pool de grens is overschreden waarop in 1945 de fusie tussen de KNVB en de toenmalige Christelijke Voetbalbond werd aangegaan. Het bestuur van de Nederlandse Chris telijke Sport Unie heeft een brief aan de ACV gezonden waarin het de afgevaar digde van de vereniging bij de verdedi ging van het voorstel succes toewenst. Ook is een brief gezonden aan het be stuur van het VCV waarin het belang van het te nemen besluit wordt gestimu leerd en tevens de wens wordt uitgespro ken dat het VCV de juiste beslissing zal nemen voor de in VCV-verband georga niseerde voetballers. CRICKET COMPETITIE-PROGRAMMA Eerste klasse A: HBSACC, Hermes DVS—VOC, Rood en Witr-HCC 1, VRA Haarlem. Eerste klasse B: KampongWV, PW Quick N., SparöaQuick Hg., ACC 2- Excelsior. Tweede klasse E; Ajax L.-VW 2. Haarlem 2ACC 3, R. en W. 3R. en W. 4. Vandaag is de dag, waarnaar de ge hele karavan reikhalzend heeft uitge zien: een rustdag. De renners kunnen aan het Meer van Genève nieuwe krachten verzamelen; krachten, die zij nodig zullen hebben om met succes de moeilijke Alpenritten te kunnen Met Esso bent U beter uit Twee dikten: 10W-20 W-30 en 20 W-30-40 1 (in het gouden blik) PAARDESPORT Nederlandse jeugdploeg voor wereldkampioenschap De Nederlandse jeugdequipe, die zal deelnemen aan het wereldkampioenschap voor junioren, te houden van 22 tot en met 27 juli a.s. in Londen bestaat uit twee amazones en twee ruiters, te weten: Proetske Arts met „Roszy", Irene Jan sen met „Adelboom", Rob Kouwenberg met „Harro" en Guss van der Kar met „Uone". Als chef d'equipe fungeert kolonel J. de Bruine. SPORTAGENDA Noordwtfk Exhibitie Wimbledon- spelers. Duindigt Koersen (Grote Prijs der Lage Landen). Antwerpen België'Nederland atle tiek. VOETBALPROGRAMMA Halve finale Zaterdagbeker: Sizo IJsselmeer vogels (terrein IJsselmeer- vogels)BI. Wit '34Grote Lindt (ter rein Nunspeet). Promotie naar le klasse Amateursi DCV—OSV, DCGVUC. rijden. Op zaterdag 13 juli wordt voor de tweede maal te Woerden de wegwed strijd gehouden -voor het officiële mili taire kampioenschap. Gisteravond is te Helsinki een •voetbalwedstrijd gespeeld tussen Fin land en Polen. De polen wonnen met 3'1. De wedstrijd gold voor de voor ronde van het wereldkampioenschap. Voor tweede mard Wimbledon-kampioen Voor de tweede maal in successie is de slanke, blonde Australiër Lewis Hoad houder van de Wimbledontitel geworden. Slechts 57 minuten heeft hjj nodig gehad de duizenden toeschouwers te bewijzen, dat hij nog steeds 's werelds sterkste „amateur" is. Zijn twee jaar jongere landgenoot Ashley Cooper onder vond dit ook: met 62, 61, 62 werd hij in de eindstrijd verslagen. Verlegen glimlachend Het de tweevoudige VVimbledonkampioen de ovatie, die hem na afloop van het duel ten deel viel, over zich heen gaan en even verlegen nam hij de beker, die door de Hertog van Edinburgh aan hem werd overhandigd, in ontvangst. Een onhandige buiging naar de ere-tribune, waar enkele hooggeplaatste gasten waren gezeten, was het laatste dat het publiek van beide spelers zag. In volle spurt Is Piet van Est ten va! gekomen, toen de lust om te kijken een politieman te machtig werd. Huilend werd onze landge noot. die in uitstekende positie lag. weer. op zijn f iets geholpen, De ket ting is van het kamwiel gelopen, maar een Belgisch journalist duwt Piet over de eindstreep. Op deze I telefoto ziet men dit kleine Tour drama. Degenen, die op een technisch hoog staande partij hadden gerekend, waren bitter teleurgesteld. Het spel in deze finale lag in technisch opzicht ver be neden dat van een jaar geleden toen Hoad tegenover Ken Rosewall stond. Cooper, die met verlies van één set evenals Hoad de finale bereikte, beschikt over een uitstekende service, een prach tige volley en solide ground-strokes, doch de spin en de accuratesse, die Hoad's spel bijna feilloos maken, mist deze speler. Het werd dan ook een eenzijdige ver toning: hier stond een subliem spelende Hoad tegenover een concurrent, die vele fouten maakte en bovendien zijn zenu wen niet de baas was. Onmiddellijk na het begin werd Coo per door zijn tegenstander geïntimi deerd. Hoad gunde hem zelfs geen tijd zijn spieren te ontspannen. De eerste game zijn service-game ging voor Cooper verloren. De „aces", krachtige volley's en keiharde drives flitsten langs hem heen. Ook aan de toeschouwers werden hoge eisen gesteld. Geen moment mocht hun concentratie j verslappen, wilden zij het snelle spel van j Hoad geheeJ volgen, 1 I Het werd 42 en daarna had Cooper niets meer in te brengen. Ook in de tweede set veroverde Hoad spoedig een 40 voorsprong. Na 51 doorbrak hij andermaal de service van Cooper 61. Door twee doublefaults van Hoad slaagde Cooper erin met 21 de leiding in de derde set te nemen. De titelhou der herstelde zich echter schitterend en nam ook deze set 62. De critici, die twijfelden aan de kracht van Hoad. keken vreemd op. Was de man uit Australië voor dit toernooi niet bepaald fit en maakte men hieruit op. dat hij mogelijk in de eindstrijd of mis schien eerder verslagen zou worden, in de partij tegen Cooper, bleek, dat hij beslist geen last meer van zijn rugbles sure had. Na afloop waren vele toeschouwers het erover eens, dat zijn spel met dat van Vines, die in 1932 op formidabele wijze van Austin had gewonnen, vergeleken kon worden. De Amerikaanse speelsters Althéa Gibson en Darlene Hard zullen vandaag drie maal voor een finale op het centre court verschijnen: voor het dames en kelspel, voor het gemengd-dubbelspel en voor het dames-dubbelspel. LEWIS HOAD In de halve eindstrijden van het dames-dubbel kwamen zy uit tegen da jonge zuidafrikaanse deelneemsters Sandra Reynolds en Renée Schuurman. Met 62, 62 werden deze meisjes ver slagen. In de halve eindstrijden van het ge mengd-dubbelspel waren Althéa Gibson en Fraser de meerderen van de Austra liërs mej. Helleyer en Emerson. Met 6-^4 64 werden laatstgenoemden uitge schakeld. De finale van het heren-dubbelspel brengt het niet geplaatste Amerikaanse paar MulloyPatty tegenover de Austra liërs Fraser en Hoad. In het dames-dubbelspel zullen Althéa Gibson en Darlene Hard voor de eind strijd tegen Thelma Long en mevrouw Havton (Austr.) aantreden.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 5