Laatste Berichten Raadsstukken van Oegstgeest VRIJDAG 5 JULI 1957 Brandweergarage in Geversstraat 13? In de stukken welke betrekking hebben op de raadsvergadering van a.s. woens dag wordt melding gemaakt van twee brieven, die aan B. en W. waren ge richt, één van het bestuur van het Bejaardencentrum en één van de Commissie van Toezicht op het Be jaardencentrum. Uit de brieven blijkt, dat beide instanties tot volledige over eenstemming zijn gekomen en dat men een regeling heeft getroffen inzake de toekomstige werkwijze. ,Wat de agenda van deze vergadering betreft blijkt, dat B. en W. voorstellen het sportterrein, verhuurd aan de Leid- se Mixed Hockey Club, op dezelfde voorwaarden te verhuren als tot nog toe, evenwel met de bepaling, dat de huur overeenkomst niet langer zal duren dan slechts twee jaar. Dit in verband met de in de toekomst in deze omgeving te ver wachten ontwikkeling der gemeente. Voorts wordt voorgesteld twee stroken grond over te nemen van de Woning bouwvereniging „Buitenlust;\ welke ge legen zijn langs de Wyttenbachweg, daar waar de Floralaan op deze weg uitkomt. De gemeente neemt deze stroken dan in onderhoud. GRONDAANKOOP De heer P. J. Molenkamp, Hofdck 1, heeft aarf de gemeente te koop aange boden het land achter zijn woning tot een grootte van ca. 3025 m2. De woning met bollenschuur blijft zijn eigendom. Hij is echter bereid hiervoor aan de gemeente een recht van optie te verle nen. Het te koop aangeboden stuk grond ligt in het uitbreidingsplan Oegstgeest- Noord en was aangewezen bij de voor lopige onteigening. SCHADEVERGOEDINGS VERORDENING Hoewel aan een schadevergoedings verordening in onze gemeente tot nu toe geen behoefte bestond, verdient het thans aanbeveling zo'n regeling vast te stellen in verband met de steeds verder voortgaande uitbreiding der gemeente en met name door de voorgestelde stede- bouwkundige maatregelen met betrek king tot het bouwblok Geversstraat RhijngeesterstraatwegDeutzstraat. Het gaat om vergoeding van schade, voort vloeiende uit krachtens de Woningwet genomen stedebouwkundige maatrege len. met name uit de vaststelling of wijziging van een rooilijn, een bouwver- bod of een uitbreidingsplan voor eige naren van en andere zakelijk rechtheb benden op onroerend goed. BRANDWEERGARAGE Nog steeds zijn de brandweerauto's ondergebracht in de garage van de N.V- Kamsteeg's Automobielbedrijf. Reeds meermalen heeft deze firma de wens geuit, dat het brandweermateriaal elders zou worden ondergebracht. Dit is mede aanleiding geweest om te besluiten over te gaan tot de bouw van een brandweer- garage. Tengevolge van de economische en financiële moeilijkheden is niet te voorzien wanneer dit plan verwezenlijkt zal kunnen worden. Nu heeft de N.V. Kamsteeg aan de gemeente te huur aan geboden de garageruimte aan de Ge versstraat no. 13 alwaar voldoende ruimte voor de brandweerauto's is. Zij is bereid deze ruimte voor 5 jaar te verhuren tegen de door de huuradvies commissie vastgestelde huurprijs van f. 50 per week. B. en W. willen op dit aanbod ingaan hoewel er wel bezwaren zijn, n.l. de ligging. Het smalle deel van de Geversstraat biedt moeilijkheden uit verkeerstechnisch oogpunt. B. en W. zijn evenwel van mening, dat deze bezwaren opgevangen kunnen wor den door het plaatsen van stoplichten. Alle kosten tezamen verbonden aan het in orde brengen dezer garage zullen f. 5800 bedragen. Hoewel de Commissie voor Openbare Werken met dit voorstel akkoord kan gaan komen er bezwaren van de commissie voor de financiën. Deze commissie is van mening, dat een andere oplossing voor het aantrekken van brandweergarageruimte gezocht moet worden en geeft in overweging zo mogelijk bij de aanbieding van de be groting 1958 met voorstellen te komen, daar het thans voorgestelde onbevredi gend is zowel uit verkeerstechnisch oog punt als in verband met de bestedings beperking. B. en W. zijn het met de commissie niet eens, omdat zij van mening zijn, dat er en zeker niet op korte termijn ergens anders een ge schikte garageruimte zal kunnen worden gevonden. De verwijzing naar de beste dingsbeperking begrijpen B. en W. als een advies om een goedkopere oplossing te zoeken. Zij menen, dat deze niet te vinden is. Voorts komen aan de orde de Interim- regeling'Ziektekosten, nieuwe vaststel ling van de lonen van gemeente-arbei ders en een looncompensatie i.v.m. de huurverhoging per 1 augustus a.s. Daar de openbare kleuterschool haar leerlin gen niet meer bergen kan, wordt voor gesteld een lokaal van de noodschool in gebruik te nemen. Voor de inrichting van de tweede kleuterklas heeft de hoofdleidster een begroting opgemaakt tot een bedrag van ong. f. 6300. Dit be drag is als een maximum te beschouwen, daar de begroting nog moet worden beoordeeld door de Inspectie. Ook de Hofdijckschool zal in de komende cursus met meer leerlingen be ginnen. Daarvoor zijn nieuwe sets no dig, welke worden aangevraagd. Dit I schoolbestuur vraagt voorts de kosten van schoolpsychologisch onderzoek van de kindex-en van de 6e klas (f. 10 per Kerkelijk Leren NED. HERV. KERK. Beroepen te Ter Aa P. J. Bos, kand. te Veenendaal. Te Lap ik en te Sohoonre - woerd A. van Brummelen, kand. te Bar- neveld. Te Sllvolde (toez.) A. J. van der Linden, vicaris te Crell (N.O.P.). Aangenomen het beroep van de clas sis Eindhoven tot predikant voor buiten gewone werkzaamheden B. B orde wijk, vicaris te Eindhoven. Bedankt voor Lunteren (2de pred.pl.) (toez.) J. J. Poot te Delft. OEGSTGEEST -RAADSAGENDA De raad van Oegstgeest komt woens dag te 19.30 uur in de raadzaal bijeen ter behandeling van o.m. devolgende punten: Verlenging van de huur van het sport terrein. verhuurd aan de Leidse Mixed Hockey-club; overname van enkele stro ken grond langs de Wyttenbachweg van de Woningbouwvereniging „Buitenkist"; aankoop van grond van de heer P. J. Molenkamp; vaststelling van een scha devergoedingsverordening huren van een brandweergarage en het in verband hiei-mede treffen van verschillende voor zieningen; vaststelling van de vergoe ding ingevolge de interimregeling ver goeding ziektekosten; opnieuw vaststel len van de lonen van de gemeente arbeiders; toekenning van looncompen satie in verband met de huurverhoging; verlenen van een krediet vcor de in richting van een lokaal in de nood school voor een kleuterklas; aanvrage van het bestuur der Hofdijckschool om medewerking voor de aanschaffing van sets en leermiddelen en subsidie in de kosten van schoolpsychologisch onder zoek; verlenen op verzoek van eervol ontslag aan de heer D. H. Was- sink, als vakonderwijzer lichamelijke oefening; aanbieding van de gemeente rekening over het dienstjaar 1956; aan bieding van de rekening van het grond bedrijf over het dienstjaar 1956. Geslaagd De heer J. Mokkenstorm slaagde te Den Haag voor het eindexa men Middelbare Handelsschool. Voor het notarieel examen eerste gedeelte is geslaagd J. Holtrust alhier. VOORSCHOTEN SCHOOLREISJE Enthousiast kwamen de kinderen van de 5e en 6e kias van de School met den Bijbel Wijngaardenlaan woensdagavond om 9 uur terug van hun jaarlijks schoolreisje, 's Morgens om 7 uur waren zij met de tram naar Den Haag gegaan en vandaar met de trein naar Nijmegen waar een bezoek werd gebracht aan de Valkhof en de Hunneschans. Met autobussen werd een trip ge maakt in de prachtige omgeving van Nijmegen en de Heilige Landstichting. Tijdens het bezoek aan de Speeltuin Erica was het ook daar zwaar weer, doch de feestvreugde werd er niet door bekoeld. Om circa hailfzes werd de te rugreis aanvaard. Het uitstapje was zonder ongelukken verlopen en het on derwijzend personeel kon de 65 kinde ren weer gezond en wel aan de vele wachtende ouders afleveren. leerling) geheel of gedeeltelijk te ver goeden. Voorgesteld wordt dit verzoek voorlopig af te wijzen en in behandeling te nemen bij de begroting 1958. De heer Wassink, vakonderwijzer voor lichamelijke oefening aan de openbare school, gaat vertrekken. Er zal hem eer vol ontslag worden verleend per 1 sep tember a.s. NOG EENS BESTEDINGS BEPERKING Is de aanschaffing van een telmachine voor de dienst van gemeentewerken wel nodig? Deze machine kost f. 1125 en de commissie voor de financiën meent, dat aanschaffing nog wel kan worden uit gesteld te meer omdat ten kantore van de gemeente-ontvanger een elektrische machine aanwezig is, terwijl de afde ling financiën ter secretarie een hand telmachine heeft. B. en W. gaan hier j nogal uitvoerig op in, tot de conclusie 1 komend, dat aanschaffing wel verant woord is. WASSENAAR Ongevallen op de weg Op de Rijksstraatweg ter hoogte van de Paauwlaan had een aanrijding plaats tussen een personenauto en de 16-ja- rige wielrijdster C. van Haastregt. al hier, waarbij het meisje een hersen schudding en een wond aan haar on derkaak opliep. Zij werd vervoerd naar de St.-Ursula-kliniek alhier. Naar de oorzaak werd door de ver keerspolitie e'en onderzoek ingesteld. De bromfietsbestuurder P. H. Spijkers uit Den Haag, maakte op de Waalsdor- perlaan een verkeerde manoeuvre, reed tegen een stilstaande auto en kwam in de sloot terecht, evenzo de duozitt-er J. D. Roelse. eveneens uit Den Haag. Zij werden aan 'hun benen gewond. UIT RAAM GEVALLEN Tijdens het spelen viel de 2-jarige Jantje van de Vlekkert in de Adriana- straat uit een raam en kwam van een hoogte van 4 tot 5 meter op een tegel plaatsje terecht. Het kind werd aan het hoofd gewond en in de St.-Urs'ulakliniek opgenomen. SCHIETWEDSTRIJDEN Op de schietbanen aan de Klip werd gistermiddag weer een Falkenwedstrijd gehouden, deze keer 100 meter scherp geweer. Organiserende vereniging was de Wassenaarse Politie Schiet- en Sport vereniging. De uitslag korpswedstrijd was: le prijs wisselbeker. Oranje Nas sau. Den Haag. 234 punten; 2e prijs 5-tal van de mariniers Vliegveld Val kenburg. 233 p.: 3e pr. 5-tal luchtvaart dienst Vliegveld Valkenburg. 232 p.; 4. WPSS. 231 p.; 5. HPSV, 225 p.; 6. Ju liana Wassenaar, 214 p. Hoogste korps- schutter H. M. Juka, luitenant ter zee I vlieger, max. 50 p. De uitslag personele baan was: le pr. H. M. Juka, 79 p.; 2e pr. v. Deursen, WPSS, 77 p.: 3e pr. Geermans. O.V., 77 p.; 4e pr. De Vreugd. WPSS, 76 p.; 5e pr. Flamman, WPSS. 76 p. Bij afwezigheid vayi commissaris Maan dag werden de prijzen uitgereikt door de waarnemend korpschef, hoofdinspec teur C. B. M. Wolf. Door Gedeputeerde Staten is goed gekeurd het door de gemeenteraad in verband met de onvoldoende plaats ruimte in het politiebureau eenomen besluit tot onderhandse aanbesteding v. een houten kantooi-gebouw voor de ver keerspolitie. Het wachten is nu nog op de goedkeuring van het Ministerie van Wederopbouw. VOOR HET ANJERFONDS De Anjerfonds-actie heeft alhier een bedrag van f.3715 opgebracht. UITZENDING NAAR BUITENLAND Mejuffrouw F. van Schaik alhier heeft een uitnodiging van de Voedsel- en Landbouworganisatie der Ver. Naties aanvaard om een aantal lezingen te houden over de voedingsleer aan het „Technical Assistance Training Centre" te Belgrado. Mej. Van Schaik, die als diëtiste verbonden is aan het Voorlich tingsbureau De Voeding te 's-Graven- hage, is 5 juli via Rome naa- Belgrado vertrokken. BURGERLIJKE STAND Geboren; Roberbus J. H., zn van. J. M. van de Vlekkert en A. L. H. Meljers; Jel- line M., dT. van A. H. van Dijk en M .S. Lagerwij; Silvia R. M., dx van R. P. Gill en P. J. To'Jido; N'i'coliaas H., zn vain A. G. de Groot en A .P .H. van SOraaben; Catha rine L.. dr van W. L. Sidtiré en C. Gleiah- man; Jacoba H. Q„ dr van J. G. Wens teen en T. V. Gard'len; Jolanda W., dr van J. Huininga en J. Quwerkerk; Hubert.us J., zn van J. de Jong en A. de Joodje; Grietje dr van W. P. Vervoort en R. van deT Veen. Johanes L., zn van C. J. Ruygrok en P. P. van Dlggele Ondertrouwd: B. W. L. van der Klaauw en T. M. M. van Blek. Getrouwd: H. Jordaain en A. Nugrteren; R. B. Bakker en J. A. Boer; B. G. van dien Bos ein M. J. van die Grijspaande. Overleden :R. Brcuwensryn. 14 j.; Joh. C. Praiseinet .69 j.; M. C. M. Arotz; wed. van O. P. J. M. van Dijk. 71 J_; A. die Lijster. 80 .1 Aan de Rijksuniversiteit te Utrechf promoveerden gisteren direct na elkaar mevr. D. van Hiele-Geldhof en haar echtgenoot de heer P. M. van Hiele tot doctor in de wis- en natuurkunde. Het gepromoveerde echtpaar op weg naar de receptie, welke deze unieke dubbele promotie besloot. Van 8 tot en met 14 juli wordt al- I hier de jaarlijkse speldjesdag van Her- 1 wonnen Levenskracht voor de t.b.c.-be- strijding enz. gehouden. Krachtige atoom wapens in Nevada ontploft Hedenochtend is in de Nevada- woestijn in de Verenigde Staten het krachtigste atoomwapen tot ontploffing gebracht, dat ooit in de V.S. is ge bruikt. Een woordvoerder van de Commissie voor atoomenergie had tevoren bekend gemaakt. dat de ontploffing om 4.40 uur plaatselijke tijd (12.40 uur Nederlandse tijd) zou geschieden indien de weers omstandigheden het toelieten. De bom was aan een ballon boven de vlakte van Jucca bevestigd, op een hoogte van 460 meter. Duizend militairren van het Ameri kaanse leger nemen aan het experiment deel. Vier mensen kwamen om bij een brand in de haven van Marseille, welke uitbrak op een vrachtschip en oversloeg op het nabijgelegen, juist gemeerde Amerikaanse vliegdek- schip Lake Chaplain". Op de bo venste foto twee dekschuiten niet de wrakken van auto's, die op het vliegdekschip in brand waren ge' raakt en snel van boord waren ge hesen. De onderste foto toont het 40.000 ton metende vliegdekschip. Brand op de „Duivendijk" (Speciale berichtgeving) In een tank naast de machinekamer van het s.s. Duivendijk van de IIoI- land-Amerika-Lyn, dat aan de Wil- helminakadc te Rotterdam ligt, is vanmorgen vermoedelijk door overver hitting of lekkage brand uitgebroken. Over de gehele ruimte had de afge werkte olie, die er in lag, vlam gevat. Daar het vuur een verzengende hitte verspreidde, was het uiterst moeilijk en gevaarlijk tot de vuurhaard door te dringen. Het duurde niet lang of de brandweer had de vuurpoel onschade lijk gemaakt. De schade bleef beperkt tot de tank. Het schip kan morgenavond, overeenkomstig het plan, voor de reis naar San Francisco vertrekken. De aanvaring van de „Pieter S" Volgens de laatste gegevens waren er op de „Pieter S." 26 opvarenden. Daarvan zijn er 13 in Hoek van Hol land aangekomen, ten minste drie zijn naar de „Pieter S." teruggegaan, de overige tien bevinden zich op de „Hudson" of zijn over de „Hudson" en de „Pieter S." verspreid. De 13 opvarenden, die in Hoek van Holland zijn aangekomen, probeerden vanmiddag bij het loodswezen bij koffie en koek weer wat op verhaal te komen van de aanvaring, die vanmorgen om streeks half vier tijdens mist 15 mijl Westzuidwest van Goeree geschiedde. De „Pieter S." gaat 'thans meer slagzij maken. Hartelijk welkom voor Ong Hui Jang De Indonesiscshe student Ong Hui Jang, die volgens Indonesische be richten door de Nederlandse regering zou zijn „uitgewezen", is gisteren b(j zijn aankomst in Djakarta enthou siast verwelkomd. Hij maakte een triomftocht door de hoofdstad, alvo rens hij door een speciale commissie van ontvangst, bestaande uit studen ten, formeel werd verwelkomd. Vandaag werd meegedeeld, dat hij een toernee naar vex*scheidene universiteiten op Java zal maken om zijn „uitwijzing" toe te lichten. Volgens hem werd voor de uitwijzing geen reden opgegeven. De nationale progressieve fractie van het Indonesische Parlement heeft een schriftelijke vraag bij de regering in gediend waarin krachtige vergel dingsmaatregelen worden geëist. De Indonesische studenten in Ban doeng hebben besloten bij de Neder landse regering tegen de „uitwijzing" krachtig te protesteren. Hevige brand in confectiefabriek Honderdduizenden schade Een hevige brand heeft gisteravond de confectiefabriek Hilco aan de Langeler- maatweg te Hengelo grotendeels in de as gelegd. Na het vertrek van het per soneel is door onbekende oorzaak brand ontstaan, het vuur vernietigde grote voorraden overhemden, pyjama's en der gelijke artikelen. Er ontstond een ver stikkende rook. Met zeven stralen bestreed de brand weer het vuur. Behoudens een klein magazijntje achter het hoofdgebouw ging het bedrijf verloren. De schade be loopt enige honderdduizenden guldens. De bomaanslag te Djakarta Subversieve-activiteit Naar thans gebleken is. werden gis teravond omstreeks middernacht, twee handgranaten geworpen naar het hoofdkwartier van de Indonesische communistische partij en drie naar het dichtbij gelegen kantoor van de communistische bond van vakvereni gingen „Sobsi" (men zie ook pag. 1). Volgens de woordvoerder van het plaatselijk militaire commando in Djakarta, werden reeds enkel uren la ter enige personen gearresteerd, die ervan verdacht worden bij deze aan slagen betrokken te zijn. Hij was niet bereid het juiste aantal aangehoude nen en hun namen bekend te maken, uit veiligheidsoverwegingen. Naar werd vernomen, bevond de secre taris-generaal van de P.K.I., Aidit, zich tijdens de aanslag in het kantoorge bouw. Beide granaten troffen doel. Volgens de militaire woordvoerder heeft het incident een politieke ach tergrond; hij was geneigd te denken aan „subversieve activiteit". De linkse „Bintang Timor" gooit de schuld op de „reactionairen", de mensen die optrekken met het westerse kolonia lisme en imperialisme en met buiten landse subversieve acties. Directeur-hoofdredacteur „Nieuwsgier" gearresteerd De directeur-hoofdredacteur van het in de Nederlandse taal in Djakarta ver schijnende dagblad .Nieuwsgier", Hafas, is gisteren door de militaire autoritei ten gearresteerd. In de loop van de middag werd hij in zijn woning door de militaire politie aangehouden. De legerwoordvoerder weigerde bijzon derheden over deze arrestatie bekend te maken. 525 onvervulde vacatures bij het Lager Onderwijs Per 16 mei waren er b(j het Lager Onderwijs in Nederland, blijkens een brief van de minister van O., K en W. aan de Tweede Kamer, 525 onvervulde vacatures. Per 16 januari van dit jaar en 16 september van het vorige jaar waren dit er respectievelijk 554 en 410. Sinds 1950 is het aantal onver vulde vacatures eerst sinds 16 januari jl. boven de 500 gekomen. Het getal heeft in de loop van de jaren ge schommeld tussen 300 en 400. Per 16 mei jl. waren er van de 525, 173 onvervulde vacatures in het ver plicht personeel, waarvoor niet een on derwijzer in vaste dienst aanwezig was, waarvan voor het Ulo 24. Voor het bo ventallig personeel is dit 85, waarvan voor het ulo 23; wegens ziekte, militaire dienst enz. is dit bij het verplicht per soneel 25,7 waarvan voor het Ulo 64 en afwezigheid wegens dezelfde oorzaken bij het boventallig personeel bedroeg 10, waarvan 3 voor het Ulo. Hoad weer Wimbledonkampioen In de finale heren-enkelspel, welke hedenmiddag op Wimbledon is gespeeld, versloeg de kampioen van het vorig jaar, de Australiër Lewis Hoad zijn landge noot Cooper met de verpletterende cijfers 6—2, 61, 6—2. FAMILIEBERICHTEN Ontleend aan andere bladen Bevallen: Diemontvan Houten, d. en z., Arnhem; Goeman Box-gesiusMolen kamp. z., Breukelen; Cambier van Noo- ten—de Kruijff, d., Düsseldorf; Meur- singe Revnders—Spruyt, d Haarlemj Leytendel Canho, d„ Amsterdam. Overleden: ir. H. Ch. J. Roelvink, m, 73 jaar, Rozendaal; D. Markenstein. m., 63 jaar. Den Haag; M. F. WelschSuy- ling, vr., 84 jaar, Breda; J. J. Verbeek, m., 81 jaar, Rotterdam; mr. G. Sluis, m., 83 jaar, Heemstede; C. C. BlomHeer tjes, vr., Rotterdam; J. Akkei-sdijk, m., 64 jaar, Rotterdam; K. van der Wiel, m., 83 jaar, Rotterdam; Th. A. Roothaan m., Amsterdam. BEURSOVERZICHT Koersen houden zich goed Amsterdam, 5 juli. Aangezien Wallstreet gisteren gesloten is gebleven moest het Damrak het van daag stellen zonder de Amerikaanse koersen. De beurs moest dus geheel op eigen kompas varen en dus was het be grijpelijk, dat men voorzichtig te werk ging in afwachting van d opening van Wallsfcreet. Er kwam bij dat wegens het weekeinde de orders al dun gezaaid wa ren, zodat de markt over de gehele li nie uitermate rustig gestemd was. Niet temin konden de koersen zich uitste kend handhaven en was vrijwel nergens enige reactie te bespeuren. Met name voor internationale fondsen bleef het optimisme gehandhaafd. Althans, alle leidende soorten waren aan de vaste kant. zonder opmerkelijke stijgingen. Er scheen enige vraag van Engelse zijde in de marlot te zijn gekomen. waardoor Kon. Olie, Unilever. Philips iets boven het vorige niveau uitkwamen en Aku zich uitstekend handhaafde. Alleen KLM kon moeilijk meekomen. In de scheepvaart was de affaire ge ring, maar was de stemming gred prijs houdend. Bijzonder nieuws ontbrak echter, dit werkte inactiviteit in de hand. Cultures handhaafden zich uit stekend in een overigens zeer rustige markt. Amsterdam Rubber was vast op 77. HVA kwam op 123 en Verenigde Deli op 94. Claims Billiton werden ge adviseerd op f. 130. Staatsfondsen stiï en prijshoudend. WISSELKOERSEN Amsterdam, 5 juli Londen 10.65 10.65%, New York 3.82%—3 82%, Mon treal 4.01%—4.01%. Parijs 1.0860—1 0860, Brussel 7.59%—7.60V4, Frankfurt 91 12% —91.17%, Zürioh 87.24—87 29. Zürich (vr. fr.) 89.25%89.30%, Stockholm 73.48—73.53, Kopenhagen 54.99—55.04, Oslo 53.29%—53.34%, Milaan 61.15%— 61.20%, Wenen 14.72—14.73. Beurs van Amsterdam Vrijdag 5 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '53 304 89% 89% Grootboek obl. 3% ..87 Ned. '47 3% (3) 86% 86% Ned. '51 3% 90% 90% Ned. '53 3% 89A 89 Ned, '56 3% 89A 89 Ned. '48 3% 84% 84% Ned. 54 3% 84% 84% Ned. '55 I 3% 84% 84% Ned. '55 II 3%86% 86 y, Ned. 57 3 86% 86 Dollarlng '47 3 94% 94% Investeringscert. 3 90^ 90% Ned. 62-64 3 90% 89H Cert. NWS 90% Indië '37A 387% 87 Grootboek '46 3 86% ACTIEVE AANDELEN Clt. Hand, en Ind. B 44V4 44% Nat. Handelsbank 102% Ned Handelmij159% 188 A.K.U196% 196% v. Berkel's Patent (v) 208% Calvé Delft cert. 362% 3b0 Kon Pap. v. Gelder 194% i?. Hoogovens cert312% 312 Müller en Co. NJB. 366% 369 Ned Kabelfabr289 287% Philips 302% 303% Philips pref 160 479% Unilever 480% 479% Wilton Feyenoord 248% 249 Biliton 2de rubr 260 257 Dordtse Petr gew. 1078 1090 Kon Petr <f.20.—226.60 229 idem (50 a f. 20.—) 226.15 228.40 A'dam Rubber 75% 76% Deli Miien (Ver.) eva. 93% 94 HV.A 122% 123% Java Cult55 53 Senembah öSt'b 63% Vorstenlanden 29 30 Holl Amerikalijn 179% 181% Java China Paket 170 Kon N Stoomb 149% 151 Kon Paket Mij 155% 156% Stoomvaartmij. Ned 188 188% Van Ommeren cert 265 264 Kon Rott Lloyd 172% 174 Ned Scheepv Unie 164% 166% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 90 90 Den Haag 1937 1 3.. 95% Lelden 1947 92 R'dam '37 I-IH 3% 90% Industr. Obligaties Philips DoUarlng *51 99% 99% Premieleningen A'dam *33 3 105 -s A'dam '51 2% 88% 88 A'dam '56 I 2% 81 80% A'dam '56 II 2% 99% 99% Eindhoven '54 2% 81 81 Enschede '54 2% 80 Den Haag '52 12% 92 L 90% idem II 2% 90% L 90 L R'dam '52 I 2% 90% 90% idem II 2% 91% Utrecht '52 2% 93 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Amst. Bank 203 203 H.B.U. eert204 203% Rott. Bank 169 168% Twentsche Bank 173 Industriële Ondernemingen Albert Heyn 246 B 248 B Borneo Sum. H-Mij. 71% 71% Ned G. en Sp. Fabr 171% 172% Kon Ned. Grofsm 103% 104% Internatio 90 89% Rott. Droogdok Mij. 589 588 Tieleman en Dros 16% 16% Ned Mü Walv.vrt. 61 60% Spoorwegen Deli Spoorweg Mij. 15% 15% Amerik. fondsen Canadian Pacific R 36,36^ Tntern Nickel 106 105% exd. Anaconda 69% 70 Bethlehem Steel 195% Cities Service 69% 69% General Motors 4343% Kennecott112 1107«exd. Republic Steel56% 57 Shell Oil 88% 88%exd. Union Pacific 30% Un. States Steel 70 70% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VK 4/7 Edelmet Kon AA 61 Pref w a idem 70% 70% Electrolas B 348 345 Holl Constructie 378 L Ing our v Bouwnyv 120 B Int Kunststof! Ind 40 39 Leldsche Wolsplnn 256 255 Sikkens Lakfabr '53 424 Ver Touwtabriekeri 172% 172% Wernmk's Betonm 81% 81% Van Wijk Textiel 85GL 84

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 9