Hassenforder liield Voorting met halve lengte van etappezege weg Nederland eerste in dag-ploegenklassement Anquetil is gele trui kwijt LZC won in Woerden en behield daarmee leiding in 2 e klasse D Australiërs Hoatl en Cooper in eindstrijd heren enkelspel DONDERDAG 4 JULI 1957 (Van een speciale verslaggever) Op het fraaie betonnen wielerbaantje van Col- mar, waar een heel licht windje nauwelijks enige verkoeling in de hitte van de namiddag kon bren gen, reed Gerrit Voorting samen met Roger Hassenforder een ere-ronde. Hij was in vierde positie achter „Hassen", Mahé en Bianco het velodrome opgedraaid en had, toen Piet de Jongh er niet in slaagde uit het zelfde groepje naar voren te komen, zelf de sprong gewaagd. Hij ging over de regionaal Bianco heen, passeerde daarna Mahé en in de laatste bocht kwam hij zelfs nog even naast Hassenforder. Maar op hetzelfde moment zette deze weer even door en met een halve lengte klopte hij de Roosendaler op de streep. Het was dus een goede dag voor Nederland, dat ln deze kllmetappe na enkele dagen van „slap" rijden heeft laten zien dat er uit de oranje hoek nog wel iets •verwacht kan worden. Wim en Piet van Est rijden attent en aanvallend. Jaap Kerstens naam klinkt ook al vaak door de luidsprekers van de volgwagens wan neer de namen van de hoofdrolspelers van een ontvluchting worden opgesomd. En Michel Stolker (noem mij geen Mies) draaide deze dag gemakkelijk mee. Voor Marcel Bidot, de directeur technique van de Franse nationale ploeg, heeft deze 223 km. lange rit over de Sohlucht en de Wettstein geen oplossing gebracht. Jacques Anquetil, 22e op bijna 9 minuten achter de winnaar, raakte de gele trui kwijt, Mahé en Bianco waren nu de sterkste rijders in de formatie van de trico lores en dus is het nog altijd niet duidelijk geworden, wie de aangewezen kopman van de ploeg is. De tweede plaats voor Gerrit Voorting bete kende een halve minuut bonificatie voor hem en dus voor de eerste drie Nederlanders. En daar mee zorgde Gerrit voor de eerste plaats in het dagklassement van de ploegenstrijd voor de équipe van Pellenaars. In de groep van negen man, die als eerste Colmar bereikten, zaten twee nationalen en twee Nederlanders. In het peloton dat geleid door Fred de Bruyne binnenkwam zaten de overige vijf, met Daan de Groot (last van een steenpuist) aan de staart, maar altijd nog ruim 2J/2 minuut voor op de eerste groep van de resterende 33 renners. In het algemeen ploegen- klassement steeg Nederland van de vijfde naar de derde plaats. Weer waagde Queheille een poging en na 55 km. reed hij ongeveer 250 meter voor een groep van 10 renners uit, bij wie zich toen al Gerrit Voorting, Ber- gaud en Lorono bevonden. Het grote peloton met de gele en de groene trui lag toen op 20 sec. Queheille won een vette premie en liet zich in Nancy (58 km.) door het tiental inhalen. Vrijwel tegelijkertijd kwamen Forestier en Wal- kowiak bij de kopgroep. Na een dag van betrekkelijke koelte in de rit van Charleroi naar Metz, was de etappe van woensdag weer een lange strijd tegen de hitte. Voortdurend zagen we de renners in groepjes soms de fiet sen neersmijten om water te halen, om hun hoofd onder de brede straal van een pomp te houden of om zich een he lemaal te laten natspuiten met een tuinslang. Wy zagen de Franse regio naal Busto uit een café komen met in zijn achterzakje twee flessen bier, die door de cadans van de zwoegende ren ner een spoor van wit schuim op de weg achterlieten. Even later, in het dorpje Jarville stapte de Italiaan Gastone Nen- cini midden in de vyver op het dorps plein, om daar een paar minuten in vol rennersornaat met alleen het hoofd bo ven water te blijvendat waren de taferelen van de rit naar Colmar en deze taferelen zullen wij in de etappe donderdag naar Besan?on vermoedelijk nog vaker krijgen te aanschouwen, want het officiële weerbericht, dat woensdag avond in Colmar aan de renners en de volgers werd verstrekt, belooft een on gekende hitte, er worden schaduwtem- peraturen van 34 tot 36 graden ver wacht. Wanhopige gezichten Geen wonder dus, dat Jacques Godet en Jean Garnault, de mannen op wiens schouders de organisatie en het gehele wel en wee van de Tour draait, met wanhopige gezichten rond lopen. Slechts de Zwitser Graf heeft er woensdag de brui aan gegeven. Wan- Tour-cijfers Etappe-klassement 1. Hassenforder (N O Centrum) 6.21.13; 2. Voorting (Ned.) z.t. 3. Mahé (Frankrijk) z.t.; 4. Bianco (Z W ploeg) z.t.; 5. Bergaud (Frankrijk) 6. De Jongh (Ned.) z.t.; 7. Lonronho (Sp.) z.t.; 8. Bourles (W ploeg) z.t.; 9. Barone die de France) z.t.; 10. Anglade (Z O ploeg) 6.22.03; 11. Morvan (W ploeg) 6.25.29; 12. Planckaert (Belg.) 6.29.40; 13. De Bruyne (Belg) 6.30.08; 14. 6chellemberg (Zwits.) z.t. 15. Thomin (West) z.t.; 16 Keeteleer (Belg.) z.t.; 17. Het grote peloton met o.a. Anquetil (Fr.) Defilippis (It), De Groot, Kersen, Stol ker, Wim en Piet van Est (allen Neder land), Bahamontes <Sp.), Jean Bobet (lie de France) allen in dezelfde tijd als de Bruyne 6.30.08. Algemeen klassement: 1. Barone (lie de France) 39.11.33; 2. Anquetil (Frank rijk) 39.12.11; 3. Janssens (Belg) 39.13.12; i 4. Forestier (Fr.) 39.15.28: 5. Schellem- berg (Zwits) 39.16.20; 6. Thomin (West) i 39.17.57; 7. Jean Bobet die de France) 39.18.37; 8. Mahé (Fr.) 19.18.55; 9. Wal- kowiak (Fr.) 39.19.09; 10. Picot (West) 39.20.32; 11. Christian (Zwits.) 39.20.40; 12. Bauvin (Fr.) 39.20.46: 13. De Groot (Ned.) 39.20.52; 14. Bahamontes (Sp.) 39.21.29; 15. Astrua (It.) 39.21.50 16. Dot- to (Zuid Oost) 39.22.11; 17. Defilippis (It.) 39.22.50: 18. Lauredi (Zuid Oost) i 39.22.50: 19. Nencini (It.) 39,23.24; 20. De Jongh (Ned.) 39.24.39; 24. Wim van Est (Ned.) 39.27.39; 26. Voorting (Ned.) 39.29.07; 49. Piet van Est (Ned.) 39.50.33; 56. Kersten (Ned.) 39.54.09; 80. Stolker (Ned.) 40.21.57. Ploegenklassement: 1. Nederland (Voorting, De Jongh, De Groot) 19.12.04; 2. Frankrijk 19.12.34; West 19.16.50; 4. Noord Oost Centraal 19.20.29; 5. ex aequo Spanje en Zuid West 19.21.29; 7. Zuid Oost 19.22.19; 8. Ile de France 19.24.04; 9. België 19.29.56; 10. ex aequo Italië, ge mengde Luxemburgse ploeg en Zwitser land 19.30.24. Algemeen ploegenklassement: 1. Frankrijk 116.42.14; 2. West 117.28.16; 3. Nederland 117.34.28; 4. Italië 11748.40; 5. Noord Oost Centraal 117.52.32 6. Zwit serland 117.52.34; 7. België 117.52.47; 8. Ile de France 117.53.56; 9. Zuid West 117.55.45; 10. Zuid Oost 118.03 07; 11. Spanje 118.20.53; 12. gemengde Luxem burgse ploeg 119.24.46; Puntenklassement: 1. Thomin 85 pnt; 2. Sohellemberg 95 pnt; 3. Forestier 110 pnt; 4. Wim van Est 137 pnt; 5. Picot 140 pnt; 6. Christian 150 pnt: 7. Keeteleer •t2 pnt; 8. Anquetil 155 pnt: 9. Nencini 160 pnt; 10 Bober 159 pnt: 16. Voorting 214 pnt. De prijs voor de strijdlustigste renner werd toegekend aan Barone. De Italiaan Defilippis werd de prijs voor de grootste pechvogel toegewezen. neer de temperaturen echter tot bo ven de 35 graden in de schaduw stij gen, zal het aantal slachtoffer» cata strofaal kunnen worden en men zal dan blU mogen zijn, wanneer meer dan 60 renners na de rustdag in Tho- non-les-Bains aan de grote bergetappes kunnen beginnen en dan zwijgen we nog maar over het aantal, dat de Pyreneeën zal overleven. Niet de gehele rennerskaravaan heeft zich kunnen veroorloven aan de drink en douchefestijnen tussen Metz en Col mar deel te nemen. In het peloton kon men het wagen af en toe eens af te stappen. In ploegjes van 4, 5 man kwa men de renners dan wel weer spoedig bij. Maar aan de kop, waar eerst twee kleine groepjes door het fraaie land schap in ae streek waar eens Jeanne d'Arc leefde joegen en waar later een groep van elf man de moeilijkheden deelde, was dat risico te groot. Deze knapen moesten het hebben van de nor male ravitaillering en die is voor een renner, die naar emmers water verlangt nu eenmaal onvoldoende. Activiteit Ondanks de warmte, die zich al lnhet eerste uur aandiende, was er voldoende activiteit. Nu geen super-ster aan de Vijf man naar voren De meesten in deze groep vluchtelin gen konden zich niet handhaven en na wisselingen in de formatie van de ver- Waterpolonieuws HASSENFORDER schillende onderdelen van de renners- sliert was de situatie bij de ravitaillering van Gerbeviller zo, dat vijf mannen aan kop gingen. Hassenforder, was met Anglade aan zijn wiel, na 65 km. uit het peloton ontsnapt en hij speelde in het vijftal dat na 100 km. een voorsprong had van 2 li min. op het peloton had, een grote rol. Anglade was er toen nog niet bfj. maar Gergaud, Gerrit Voorting, de Spaanse bergspecialist Lorono en de Bretonse veteraan Morvan waren de metgezellen van Hassen. In het peloton werd intussen fel gejaagd met in de voorste gelederen Adriaenssens, Bouvet, De Bruyne, Darrigade, Barone en Piet van Est. Alleen de Parijzenaar Nicholas Barone kon zich tenslotte losmaken en achter hem reed Jaap Kersten een tijd lang voor het peloton uit. Kersten reed plat („gelukkig vlak bij een tent met limonade", vertelde hij aan de finish) en Barone ging alleen door. Hij won een minuut op het peloton. De bergen tegemoet De vijf man aan kop voelden, dat zij bedreigd werden en in een enorm hoog tempo ging het quintet van Voorting de bergen tegemoet. Piet de Jongh was een van de mannen, die achter Barone de aanval op de kopgroep inzette. Bianco, Bourles, Anglade en de nationaal Mahé trokken mee om eerst Barone in te ha len en om daarna de achtervolging door te zetten. De achterstand slonk tot 1 min. 10 sec. en na het vriendelijke dorpje Bruyeres was de aansluiting een feit. Nu bestond de kopgroep dus uit elf renners, twee Nederlanders, twee Franse nationalen, 2 Franse westelijken, een Spanjaard en van de gewestelijke ploe gen Zuid-Oost. Noord-Oost-Centraal, Zuid-West en Ile-de-France elk een man. Hassenforder viel toen even terug door een lekke band maar kon weer snel zyn positie herstellen. Tweemaal Bergaud Het ging nu de lange, taaie hellingen van de Vogezen op, langs de verleide lijke bergstroompjes in de heerlijke koelte tussen de torenhoge pijnbomen. Voor de bestijging van de Schlucht, een 1160 meter hoge col van de 3e categorie, In een bijzonder spannende en ener- verende strijd is LZC gisteravond in Woerden tegen WZC twee kostbare punten rijker geworden. Kostbare pon ten in de strijd om het kampioenschap van de tweede klasse afd. D; waarin LZC na gisteravond leidt met 7 pun ten uit 5 wedstrijden, gevolgd door de Gouwe uit Waddinxveen met 5 pun ten, maar één wedstrijd minder ge speeld. Het is in deze afdeling met vrijwel even sterke ploegen bijzonder moeilijk om te winnen. Dat bleek ook gisteravond weer. WZC, dat met 2 punten de ranglijst sluit was vrijwel even sterk. Het was een volkomen gelijk opgaande strijd, waarin tot op het laatste moment de uitslag onzeker was. De Leidse aanval was echter iets gevaarlijker door het uitstekende spel- verdelen en dirigeren van de gerouti neerde Teegelaar. Aanvankelijk was LZC iets meer in de aanval. Het lukte echter niet de Woer- dense verdediging uit elkaar te spelen. WZC was echter ook gevaarlijk en be antwoordde elke Leidse aanval met een tegenaanval. Bij een van deze aanvallen werd een speler te zwaar afgedekt vol gens het oordeel van de (vrouwelijke) scheidsrechter en hij mocht een straf- worp nemen. Tot grote teleurstelling van zijn supporters schoot hij naast. Onver moeid ging het verder en bijna nam WZC een voorsprong, doch de bal kwam buiten bereik van Jan Heek op de paal. Direct trok LZC er weer tussenuit, Dick Timmermans zwom zich vrij, kreeg de bal toegespeeld en speelde juist voordat de midachter hem bereikte over naar de nu vrij liggende Grits Teegelaar, die het enige doelpunt van de eerste helft scoorde. Na de rust kreeg Gerrit Kramer de kans om er 02 van te maken. Door te lang wachten met schieten ging deze kans echter verloren. Nadat WZC weer een schot op de paal had zien belanden, werd het gelijk door een doorslagbal, waarop Jan Heek kansloos was. Na dit doelpunt was even de rust en het ver band uit de Leidse ploeg verdwenen. WZC viel verwoed aan en probeerde door zeer veel zwemmen de verdediging uit positie te spelen. Deze wist echter door hard werken en ook een beetje ge luk meerdere doelpunten te voorkomen. Bij een tegenaanval van LZC belandde de bal bij Frits Teegelaar, die met een achterwaarts schot de keeper volkomen verraste: 1—2. Ondanks verwoede po gingen van beide ploegen bleef het hier bij en bleef LZC kampioenskandidaat. WZC II—DE ZIJL III 4—0 De reserves van WZC bleven zonder verlles- punt door ditmaal het derde zevental van De Zjjl met 40 te verslaan De merendeels uit oudere spelers bestaande Leidse ploeg was de mindere ln het zwemmen en wist bovendien aanvallend niet gevaarlijk te zijn. Met de rust ston den de Leidenaars met 20 achter. Direct na de hervatting werd deze stand opgevoerd tot 3—0 en door een doelpunt van de Woerdense midvoor werd het totaal tenslotte 40. GZC IV—DE ZIJL II 2—0 Het tweede zevental van De Zijl leed tegen het vierde zevental van de Goudse Zwemclub een 20 nederlaag. De rust stand in deze wedstrijd was nog dubbel- blank, ondanks het feit, dat de Leidse ploeg het grootste deel van deze helft met één man meer speelde. Het kleine veld stelde de Gouwenaars echter steeds weer in staat het doel af te schermen en doelpunten te voorkomen. Na rust trok GZC er een keer tussen uit en wist 1—0 te scoren. De Zijl bleef in de aanval en probeerde de Goudse keeper, die nu het extra hoge doel in letterlijke zin stond te verdedigen, met verre schoten te passeren. Dit lukte niet. Ondanks een Leidse meerderheid vergrootte GZC haar voorsprong tot 20 wat de eind stand werd. DWRSleutelstad-dames 23 De Sleutelstad-dames-ploeg behaalde gis teravond de eerste overwinning in de competitie tegen de DWR-dames in Haarlem. Deze jonge en snelle ploeg kon door een misverstand in de Leidse ver dediging een 10 voorsprong nemen. Door Lies Wolters werd het echter gelijk (11). Weer nam de Haarlemse ploeg hierna een voorsprong, die nog in de eerste helft door Lies Wolters in een gelijke stand werd omgezet. Na rust bleven belde ploegen aan elkaar ge waagd en aan beide zijden vielen kan sen. Sleutelstad benutte er een door Lies Wolters, die na een corner het derde Leidse doelpunt wist te scoren, waardoor de eindstand 3—2 werd ln het voordeel van Sleutelstad. LWV I—BZPC I 4—1 Het eerste zevental van de Leidse Watervrienden behield de leiding in de kringcompetitie door een 41 overwinning op het eerste zevental van de Bodegraafse Zwem- en Poloclub. De Leidse ploeg was de Bode graafse verre de baas, zwom zich goed vrij en speelde met aardige combinaties de verdediging keer op keer uit elkaar. Door twee doelpunten van Piet van Gent namen onze stadgenoten een 20 voorsprong. Nog voor de rust wist BZ PC in te lopen tot 21. Na rust kwamen de bezoekers echter adem te kort en liep de LWV-ploeg door twee doelpunten van Piet Dool uit tot 41. De Leidse Watervrienden adspiranten- ploeg was in de wedstrijd tegen AZC uit Alphen ook superieur. Met rust stond ze reeds met 20 voor. Via een 2I stand werd deze voorsprong geleidelijk opgevoerd tot een 6—1 eindstand. W imbledontoernooi De finalisten voor het heren-enkelspel van het Wimbledontoernooi zijn thans bekend. De kampioen van het vorig jaar, Lewis Hoad en zijn 20-jarige landgenoot Ashley Cooper zullen elkaar in de eindstrijd ontmoeten. Zonder veel moeite versloeg de favoriet voor de titel. Hoad. de Zweed Davidson in de halve eindstrijden met 64. 64, 75. In totaal heeft deze party ruim een uur geduurd. In de eerste twee sets domineerde de service. Geen enkele maal werd de servicegame van de blonde Australiër doorbroken en zo slaagde hij erin beide sets met 64, te veroveren. GERRIT VOORTING ronde deelneemt lijkt het wel of iedere renner voelt, dat hij een kans heeft en ook nu was de start nauwelijks gegeven of er werden uitlooppogingen gemeld. Eerst waren Piet van Est en Stolker de aanstichters van een ontvluchting waar aan Adriaenssens. Defilippis, Morvan, Chaussabel en Ruiz onmiddellijk wenste deel te nemen. Daarna ging Queheille van de Franse Zuid-West ploeg er alleen tussenuit. Stolker, die na zijn domme rit van dinsdag de dure eed had gezworen dit keer wat beters te laten zien sprong er achter aan en Defilippis en de jeug dige Rohrbach, de winnaar van de Dau- phine Liberé, gingen mee. Het slaagde allemaal niet en na 35 km., bij Dieu- louard. reed het peloton weer in geslo ten formatie. Het landschap werd naar mate de kleurige optocht de Vogezen naderde, fraaier en de meisjes langs de weg mooier, maar de karavaan zag het nauwelijks. De renners hadden, als Sahara-reizigers, alleen maar belang stelling voor water, water. In de derde set ondervond hy meer tegenstand van de altijd vriendelijk lachende, donkere Zweed. Vooral de backhand van Davidson was uitstekend. Hoewel de Scandinaviër aanvankelijk zjjn service-game verloor en met 2—1 achter kwam te staan .zag hy toch kans zijn achterstand weg te werken. Hij nam zelfs met 53 de leiding en stond in de negende game (zijn service-game) op 46—15. Drie maal heeft Davidson op setpoint gestaan, zij gingen echter allen verloren. Een doorbraak van Hoad in de elfde game was voor Davidson te veel. De titelhouder zegevierde ook in de 12e en laatste game en zo plaatste hij zich in de eindstrijd. Enerverender is het duel tussen Ashley Cooper, een zoon van een hoofdonder wijzer in Melbourne en de 23-jarige Neale Fraser geweest. Lange rally's kwa men niet in de partij voor. Deze werd voornamelijk beheerst door de service en de volley. Startte Fraser razend snel en over rompelde hiermee zijn landgenoot. De eerste set won hjj in een kwartier met 6—1. In de tweede set was de overmacht van Fraser verdwenen. Maar voordat het beslissende punt viel waren twee uur en een kwartier verstreken. Cooper's zege kwam na een foutief berekende hoge lob van Fraser. Deze belandde n.l. achter de baseline toen Cooper in de laatste set op matchpoint stond. De donkere Australiër heeft deze over winning voornamelijk te danken aan zUn uitstekende return op de service. En bovendien heeft hij zijn tegenstander dikwijls verleid tot het nemen van half colley's. die Fraser moeilijkheden op leverden. In het jeugdtoernooi van Wimbledon heeft onza landgenote Joyce Marinkelle in de tweede ronde dames-enkelspel een I overwinning behaald op de Tsjechische speelster mej. J. Horcickova. De cijfers waren 75. 36, 64. Hans Biesheuvel leed in de eerste ronde heren-enkelspel een nederlaag. De Amerikaanse Jongen Crawford versloeg hem met 62. 61. UITSLAGEN De belangrijkste uitslagen luiden: Heren-enkelspel, halve finales: Cooper (Austr.) versl. Fraser (Austr.) 1—6, 1412, 63, 8—6; Lewis Hoad (Austr.) versl. Davidson (Zweden) 64, 64, 7—5. Gemengd dubbelspel, derde ronde: mevr. Brewer en Kamo (Bermuda/ Japan) versl. mevr. Cheadle en Licis (G.B./Polen) 7—5, 6—3: Edda Budinger en Kumar (Dld/Indla) versl. mej. White en Katz'(G.B./Rhodesia) 3—6, 6—3, 62; mevr. Brewer en Kamo versl. mevr. Le Besnerais en Pimental (Fr./ Venezuela) 64, P3; Althéa Gibson en Fraser (V.S./Austr.) versl. Pat Hird en Oakley (GJ) 61, 64; Edda Budinger en Kumar versl. Betty Pratt en Krish- man (VB./India) 6—2, 5—7, 6—3; Mimi Arnold en 8chwartz (V.8.) versl. Christine Mercelis en Llamas (Belg./ Mex.) 7—5, 9—7. Dames-dubbelspel, derde ronde: mevr. Hoad en mevr. Nielsen (Austr./Den,) versl. mevr. Fancutt en Dorothv Knode (Z. Afr./Austr.) 1—6, 8—6, 6—3. Kwart-finales: Althéa Gibson en Darlene Hard (V.8.) versl Pat Hird en Angela Mortimer (/G.B.) 6—3. 6—0. Heren-dubbelspel, kwart eindstrijden: De partij Becker—Howe (G.B./Austr.) tegen Candy—Rose (Austr.) moest by de stand 64, 3—6, 75, 36 worden gestaakt wegens het Invallen van de duisternis was de voorsprong van de kopgroep 11 minuten geworden. Bergaud ging als eerste over de top, gevolgd door Barone, Lorono, Hassen forder, Mahé, Bianco, Piet de Jongh, Baffi, Marvon en Voorting. Anglade was een halve minuut teruggevallen. Voor ting reed prachtig in deze rit van lange hellingen, die zijn specialiteit zijn. Piet de Jongh zat steeds moeilijker, maar kon het tempo ook in de afdalingen goed volgen. Ook op de Wettstein (880 meter hoog, maar door zijn moeilijker beklim ming van de 2e categorie) kwam Ber gaud als eerste door, nu met Mahé als tweede en Lorono als derde. De beide toppen hadden geen beslis sing gebracht. Morvan en Anglade vie len terug, de rest bleef bijeen en het was duidelijk dat een sprint de beslis sing moest brengen. Die sprint bracht Nederland tenslotte nog een tijdwinst die de dag voor onze landgenoten goed maakte. HENGELSPORT LEIDSE HENGELCOMPETITIE Op de helft van de competitie luidt de stand: 1. De Bliek 14 pnt.; (39 stuks); 2. De Sportvisser 12 pnt. (52 stuks»; 3. 8. en G. 9 pnt. (35 stuks); 4. D.V.S. 9 pnt. (35 stuks»; 5. D.V.V. 8 pnt. (29 stuks) 6 Hengelsport 8 pnt. (27 stuks); 7. De Ruisvoorn 7 pnt. (22 stuks); 8. De Voorn 7 pnt. (21 stuks); 9. Zaalberg 6 pnt. (30 stuks); 10. Onder Ons 5 pnt. (22 stuks); 11. De Leede 5 pnt. (18 stuks) 12. De Forel 4 pnt. (15 stuks); 13. V.I.O.S. 2 pnt. (15 stuks)14. De Bra sem 2 pnt. (7 stuks). Koersen Hilversum De uiltslagen van de gisteren gehouden dra-ver ij en lulden Maanprys: 1. Truax (W. Leeuwenkamp) (1.30.2); 2. Unique Spencer; 3. Veratonka. Tot. wl: f 43.90. pl. f4.10, f2.80; f 1.80: gek. f 12.70, oov. f 7.80, St erren prijs; eerste eerle: 1. Tensor Gre- r(J. wagen-aar) (1.26,1); 2. Ugoldman ;3. Umtoento wan öiwnje. Tot. wl. f 6. p.. f 1.50. f 1.30. f 1.60. ge&. f4.20; cov f 5.10. Tweede serie 1. Toeca (W. H. Geereen) (1.282)- 2. Roellna; 3. Sagrue d'Or; Tot Wl. f 1 70, pl. f130 fSlÖ. f 1.90. gek t 10.10, COV. f 11.70. Kometen prijs1, Wlffn Hollandila (W. H. Geersen(1.36.4); 2, Wala, 3, Wilms Dear Tot.; wl. f 1.60. pl. f 1.10, f 1.10, f 1,10, gek. f6.10, cov. f5.30. Zonprlj61. QuLta Norma (J. Wagen aar Jt) (1.27,6)2, Railph Erebue; 3. Realm 8pencer, Tot. wl. f2 90, ptl. f 2 00 fs.flO. gek. f 9 60, cov. f 4.90. Finale Sterrenpnj6l. Tensor Gregor (J Wageaaar) (124.7); 2 Ugoldunan K Roeltne Tot. wl, f2.10, pl f 1.30, f 1.50. f 1.70, gek. f3.80 oov, f4.50. Aardeprl,l6; 1. Pant B (J. van Doove- weerdi (126.5); 2. Rlna Gay; 3. Quick Star. Tot. wl, f7.10, pl. f 2.10, f 1.70. f 2.SO gek. f6 00. oov. f5. TotaUawtor-dmoeti f78.408.80. Verzuchting van Hassenforder ,OIi die Hollanders1 (Van een speciale verslaggever) Roger Hassenforder was dolgeluk- kig, woensdagavond in Colmar. Met zijn hoekig, besmeurd gezicht knuf felde hij het gelaat van z\Jn ver loofde. En intussen vertelde hij aan een ieder hoe blij hij wel was. Het knappe meisje kreeg zwarte vegen op het voorhoofd, maar zij bemerkte het niet eens, want haar Hassen haar dolle Hassen, had immers ge wonnen in zijn eigen geboortestreek, de Elzas. De rit over de Col de la Schlucht en de Wettstein is voor Hassenfor der een triomftocht geworden. Een triomftocht, die hem zijn slechte prestatie in de etappe van dinsdag volkomen deed vergeten. Overal langs het parcours werd z\jn naam door tienduizenden harts tochtelijk en gescandeerd geroepen en zijn eerzucht werd nog meer ge prikkeld door het onbeschrijfelijke tumult, dat in het stadion van Col mar ontstond toen hij als eerste van een kopgroep van negen renners de baan opreed. De dolle coureur kon niet meer falen, hij werd door de aanmoedigingen als het ware naar de eindstreep toe gesleurd. Onder deze omstandigheden was er nie mand, die Hassen van de zege kon afhouden, ook Gerrit Voorting niet al heeft deze de Fransman tot op de laatste meter tot een uiterste krachtsinspanning gedwongen. Na zijn ereronde met Voorting had Hassenforder eindelijk de gelegen heid om tets over zijn rit te vertel len. „Bent IJ Nederlander?", vroeg hij ons bijna vijandig. Wij knikten bevestigend. „Oh die Hollanders luchtte Roger zijn hart, ,aüJ hebben bijna geen meter kop gedaan, vooral Voorting niet Het was steeds maar piano, piano maar ik heb toch gewonnen zij hebben het toch niet tegen mij gehaald Gerrit Voorting nam de woorden van Hassenforder nogal lakoniek op, toen wij hem deze overbrachten. „Wat een lef die Fransen hebben vandaag voortdurend samen tegen ons gereden, alleen om Hassen te laten winnen. Piet en ik hebben alle twee geprobeerd om een keer weg te komen, maar de Franse na tionalen haalden ons steeds weer te rug. Eén kilometer voor de finish was ik nog even alleen op kop, maar dat had ik beter niet kunnen doen dan had ik in de sprint misschien een betere kans gehad. Ik merkte op de baan, dat het me niet meer zou lukken en daarom riep ik nog allez Piet. Piet kon het ook niet meer. Jammer, maar de eerste plaats in het ploegenklassement hebben we tenminste vandaag". Minder vrolijk kwam Daan de Groot bij de finish aan. Hij had een erg moeilijke rit gehad. Dinsdag kreeg hij opeens steenpuisten op een plaats die vooral voor een wielren ner uiterst pijnlijk is. Gistermorgen is de puist open gesneden, maar ie dere beweging op het zadel deed de lang Amsterdammer pijn. Telkens dacht ik: ik schei er mee uit", ver zuchtte hij na afloop, „maar dan denk je weer aan de centen en dan ga je maar weer door". Daan de Groot heeft de courage van een wielrenner. Hij ontziet zich niet en men kan hem steeds bij de hoogge- plaatsten van het klassement nan- treffen. Directeur Jacques Goddet is dan ook zeer over hem te spreken „Een groot kampioen die De Groot. Zag U hoe gemakkelijk hij over de bergen ging. Nu ja, het waren geen moeilijke beklimmingen, maar zag U die souplesse?" Wij hadden het gezien - de prestatie van De Groot ivas onder deze omstandigheden in derdaad voortreffelijk geweeest. Toen de heer Goddet verteld werd over de moeilijkheden van De Groot, kon hij het nauwelijks geloven. For midabel. was het compliment van de Tour-directeur een compliment, dat voor de Amsterdammer zeer lu cratief kan worden.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7