Persoonlijke vete Kerkelijk Leven Warmbloed-fokmerries in Alplien DONDERDAG 4 JULI 1957 Belgische staking duurt nog voort Premier van Acker kan op steun van socialistische partij rekenen In totaal nog meer dan 200.000 stakers (Van onze correspondent te Brussel) De Belgische premier, Achille van Acker, ontmoette gisteren in het Volkshuis te Brussel de leiders van de Belgische socialistische partij en zijn socialistische wordt geheel door verzekering gedekt, collega's uit de regering. Uit die geheime conferentie, waarover een kort com- ,e w w. muniqué werd uitgegeven, lekte genoeg nieuws uit en men kon vernemen, dat premier Van Acker de volle steun heeft verkregen van de leiders van de socialis tische party. Van het bureau van de socialistische partij kreeg de premier bovendien complimenten. Van Acker is dus gedekt. De actie, welke hij naar verluidt volgende week gaat beginnen om de stakingen te doen opheffen heb ben by voorbaat de goedkeuring van de regering en de socialistische partij. In de socialistische fracties van de Kamer en de Senaat staat men eveneens eens gezind achter Van Acker. Brand in opslagplaats van Haagse broodfabriek Vannacht heeft een zware binnenbrand gewoed in de opslagplaatsen van de Haagse broodfabriek Hus aan de Hoef- kade no. 137 te Den Haag, vermoedelijk tengevolge van broei in het opslagen ver pakkingsmateriaal. voornamelijk papier. De brandweer wist de brand met zeven stralen te bedwingen Een grote voorraad kisten en kratten met flessen en vry wel de volledige papier- voorraad van het bedrijf, alsmede het gebouw zijn verbrand. De schade be draagt ongeveer een halve ton. Deze Het gebouw is niet het eigendom van de broodfabriek. Van dc zyde der liberale partij en de liberale ministers wordt premier Van Acker volgens sommigen iets te uit bundig gefeliciteerd voor zijn ener gieke houding. Niettemin is de toestand gisteren het zelfde gebleven. Te Luik, Antwerpen en Charleroi zijn de stakingen in de grote fabrieken nog steeds volledig. In totaal bedraagt het aantal stakers thans circa 200.000 tot 225.000 man. In Brussel en de gehele provincie Bra bant is de produktie in de grote bedrij ven nengens volledig stilgelegd. De regeringskringen onderstrepen overigens met voldoening, dat de staking in Vlaan deren een grote mislukking is gewor den. terwyi ze in Brabant reeds vol gende week geheel afgelopen kan zijn. Ook in Antwerpen zou de staking, of schoon alle grote automobielfabrieken en metaalfabrieken stilliggen, spoediger kunnen eindigen dan in het algemeen wordt aangenomen. De arbeiders uit de Scheldestad, die thans de hoogste lonen in België verdienen en van de vijfdaagse werkweek profiteren, worden van de sta king niet beter. De gespecialiseerde automobielarbei der verdient momenteel f 5.per uur Ook de havenarbeiders en de dia mantbewerkers verdienen aldaar hoge lonen. Men kan zich indenken, dat de circa f8.— stakingsgeld, welke zy thans per dag van de vakbonden ontvangen, voor de Antwerpse huisvrouwen geen pretje is. Gevaarlijk Men geeft er zich anderzijds reken schap van, dat de toestand van hoog spanning te Luik gevaarlijk zal kunnen worden. De directe aanvallen van de Luikse vakbondsleider André Renard tegen pre mier Achille van Acker zijn naar het schijnt door de correspondenten, die hem hebben aangehoord, in mildere ter men gesteld. In feite heeft de heer Re nard de premier op een vry onbehoor lijke manier uitgescholden. Tussen V^n Acker en Renard wordt het dus mede een persoonlijke vete. De Belgische arbeiders staken voor een sociaal voordeel 12 dagen dubbel vakantiegeld dat in Nederland reeds enige tijd geleden tot stand is gekomen. De Belgische werkgevers repliceren echter, dat de Nederlandse lonen slechts 60 pet. bedragen van de Belgische en dat het wenselijker is de directe lonen te verhogen, in plaats van het uitge stelde loon. De arbeider verkiest de directe loonsverhoging, welke hy iedere week in zijn loonzakje vindt, boven de verbetering van de sociale verzekerin gen. De dubbel betaalde 12 dagen va kantie komen neer op een loonsverho ging van 2 pet. Zonder de 5,5 pet. extra belasting, die de regering ons oplegt, aldus de Belgische werkgevers, zouden wjj in deze periode van hoogconjunctuur voorzeker hogere lonen of premies hebben kunnen betalen. De nieuwe be lasting werd overigens geheven om de hogere pensioenen van de arbeiders en de met 20 pet. verhoogde kinderbysla- gen te financieren. Men kan niet alles hebben! P. v. d. A. over proeven met atoombommen Het partijbestuur van de P. v. d. A. heeft een verklaring uitgegeven, waarin het zich achter degenen stelt, die in op recht streven naar vrede, via de regerin gen een poging willen doen om te komen tot het verbod van proeven met atoom bommen. Dit verbod zal alleen dan enig perspectief bieden, wanneer het geba seerd is op een internationale overeen komst, waarbij alle partijen van deze proeven afzien en bereid zijn alle con trolemaatregelen te aanvaarden, die noodzakelijk zijn om de naleving van dit verbod te kunnen verzekeren, aldus de verklaring. Dit zijn Prins Henri van Frankrijk, de zoon van de Franse troonprete- tendent, en Prinses Maria Theresia van Wiirtemberg. die morgen in Drieux nabij Parijs in het huwelijk treden. VERDUISTERING VAN F. 58.000? De 37-jarige chef van de loonadmi nistratie van een metaalwarenbedrijf te Tiel, is gearresteerd op beschuldiging van verduistering van een bedrag van f. 58.000. Hij zou dit geld in drie jaar tijds bemachtigd hebben en dit hebben kunnen doen, omdat de directie een groot vertrouwen in hem stelde. Het geld had de man, die ongehuwd is, ten eigen bate aangewend. Op last van de officier van Justitie te Arnhem, is hy 'te Arnhem ingesloten. NED. HERV. KERK Beroepen te WemèkHnge (toez.) K. W. Slik te Schipluiden - te Nleuw-Loosdrecht J F. Koolschijn te Ommen te Kooken- gen A. vaai Brummelen, kamd, te Barne- veld te Sprang (N.Br.) P J. Bos, kamd. te Veenendaail te Hei- ein Boeicoop A. Kastelein, kamd te Zegiveld. Bedankt voor Sliedrecht (vac. A. N. Langhout) J. J. Poot te Delft; Aangenomen naar Hoorn J. J. Brijker te Ter Aped GEREF. KERKEN Beroepen te Groningen -Oost (aüs zle- fcenhuitspredliikainft) H. Wind. legerpredl- karot, woonachtig te Utrecht, dile dit be roep ook aanmaan. Tweetal te Smilde H J. ten Brink te Vriezenveen em H. R. Groenevelt te Urk. van wie laatstgenoem de is beroepen Bedamtot voor Delft (vac. E. de Vries) J. G. Marseille te Gromlmgen- Noord. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Paterson (U.S.A.) H. Rljksen te Vlaardfngen. Geref. Gemeenten In Nederland Bedankt voor Leerdam P. Mallan te Brui nige. DS. W. A. ZEIJDNER NAAR AUSTRALIË Op 12 augustus zal ds. W. A. Zeijdner, praeses van het college van visitatoren- generaal der Ned. Herv. Kerk, per emi grantenschip naar Australië vertrekken, teneinde aldaar besprekingen te voeren met de twaalf hervormde predikanten, die in Australië werkzaam zyn. Ds. Zeijd ner zal in de loop van december terug keren. TER AAR HENGELWEDSTRIJD DE BRASEM Gisteravond hield de Hengelsportver eniging ,,De Brasem" een wedstrijd voor haar leden in het Aarkanaal. Hieraan werd door 23 leden deelgenomen. On danks het mooie weer was de vangst maar matig te noemen. Na afloop bleek, dat er in totaal 20 stuks waren gevan gen. De prijzen werden na afloop door de voorzitter, de heer G J. Wyzenbroek, in café Van Acker met een toepasselijk woord uitgereikt aan de volgende win naars: 1. J. v. d. Haven 510 gr.; 2. D. Koens te Leiderdorp 330 gr.: 3. G. J. Wijzenbroek 180 gr.: 4. P. Schijf 150 gr.; 5 J. v d. Starren 150 gr.; 6. T. Baas te Nieuwveen 150 gr: 7. Adr. v. d.-Haven 140 gr.; 8 H. van Buren te Leiden 135 gr 9. W. Rietveld 90 gr.; 10. A. v. d. Haven sr. 80 gr. 11. H. Hofland 80 gr. Bloedbad in Algerije Franse ambtenaren hebben gisteren in Algiers meegedeeld, dat Arablsch- sprekende Algerijnse opstandelingen in het gebied van Titteri in de bergen ten zuiden val Algiers ruim honderd op standige Kabylen hebben vermoord. De Kabylen zyn Mohammedaanse bergbe woners, wier taal en zeden dateren van vóór de Arabische invasie In Noord- Afrika. Dit bloedbad werd, aldus de ambte naren, in het begin van juni aange richt. De bijzonderheden ervan zyn pas nu door iemand, die de slachting heeft overleefd, meegedeeld. Ned. Roode Kruis naar de 600.000 leden Het vorig jaar telde het Ned. Roode Kruis 557.432 leden, dat is bijna 6% van de Nederlandse bevolking. Het hoofdbestuur hoopt dat op 20 juli, wanneer het 90-jarig bestaan van het Roode Kruis wordt gevierd, het getal van 600.000 leden bereikt zal zyn. WALVISJAGERS VOOR PANAMA. In augustus zal van Nederland uit een vloot van vijf walvisjagers vertrek ken naar het landstation in Zuid- Georgia van de „Compania de Navega- cion Rosina S.A.", gevestigd te Panama. Deze walvisjagers worden door bemidde ling van de Hollandse Scheepsbouw As sociatie te Amsterdam gebouwd door de Haarlemsche Scheepsbouwmaatschappij 'te Haarlem, de werf De Hoog te Rot terdam en de scheepswerf en gashouder- bouw voorheen Jonker en Stans N.V. te Hendrik Ido Ambacht. Naai- schatting 500 doden in Perzië De Perzische pers schat het aantal slachtoffers van de aardbeving, die maandagnacht het gebied van Larjan, ten noordoosten van Teheran, heeft ge troffen, op vijfhonderd; drieduizend per sonen zouden nog worden vermist, ter wijl er tienduizend gewonden zouden zyn. Officieel wordt het aantal doden op 250 geschat. Tengevolge van de aardbeving zyn grote rotsblokken van de getroffen ber gen op de wegen, de velden en de boerderijen terechtgekomen. In Sjahi, 200 km ten noordoosten van de Perzische hoofdstad, en andere ste den en dorpen aan de Kaspische Zee duurden de schokken woensdag nog voort. Soekarno naar Sumatra President Soekarno is voornemens te gen het einde van deze maand een be zoek te brengen aan Midden-Sumatra. Sinds de machtsovername in dit gebied door de Bantengraad in december j.l„ heeft Soekarno dit gebied nog niet be zocht. Op 14 juli vertrekt de president naar Borneo, waar hij ook het nauwelijks toegankelijke binnenland zal bezoeken. Na terugkeer van zijn reis naar Borneo, die een week zal duren, zou hij dan naar Midden- en ook Zuid-Sumatra gaan. Goede atletiek in Leidse Hout Avoiidwedstrijden van Holland werden groot succes (Van onze atle tiekmedewerker) Een goede voorbereiding, mooi weer, een enthousiast publiek dat goede pres taties met een gul applaus wist te waarderen en een spannende strijd op vele nummers, dat waren de factoren die de avondwedstrijd van de AV Holland gis teravond op de sintelbaan in de Leidse Hout gehouden, tot een geslaagd geheel maakten. Door het zware onweer in de namiddag was de baan iets te vochtig en daardoor te zwaar geworden, zodat de tyden van de atleten aan de matige kant bleven. Premiekeuring (Van onze deskundige medewerker) De Rynstreekse warmbloed-fokmerries en de hengstveulens uit dit gebied, zijn gisteren te Alphen aan den Rijn ver schenen ter premiekeuring vanwege de afdeling Zuid-Holland van de Vereni ging tot Bevordering van de Landbouw, tuigpaardfokkerij in Nederland" (V.LN.) De interesse in de paardenfokkerij in de Rynstreeks nog steeds zeer le vendig, vooral ook onder de fokkers van de gTotere bedrijven, al vertoont de fok kerij dan momenteel hier niet een hoog tepunt. Maar overal gaat de fokkerij op en neer en zoals hier de toestand zich thans aftekent zal het warmbloedpaard zich wel terdege handhaven. De keuring zette met het veulenma teriaal nogal ongelijk in: twee merrie veulens, een van Der Oldenburger uit Sabina v. Heluaner f.e. W. Vonk te Leimuiden en een van Radboud, uit de ster-merrie Lomana (v. Colibri prof.) f.e. C. A. Zandbergen te Rijnsburg. kre gen een derde of C premie. De eerste, de zwarte Wabida, draaft goed maar kon iets soortiger zijn, de bruine Wiloma kon wat meer Gelders type vertonen, maar haar bloedopbouw is ook niet de juiste. Evenals Wabina was ook het hengst veulen van het Groningse type, een bruine zoon van de beste Barendrechtse hengst Romes, f.e. Gebr. Dekker te Barendrecht. Deze telg uit de kroonmerrie Orasa (wel ke zevenjarige zes jaar aaneen een eer ste premie veroverde en thans eigendom is van W. Vonk te Leimuiden, die weer met haar naar de centrale keuring in Dordrecht mag voor een eerste of twee de premie) is een wel veelbelovende knaap met beste gang en zeer goede stelling. In de achterhand misschien nog niet helemaal volmaakt werd hij toch zeer vlot premiewaardig verklaard en indien er een premie-klasse zou zijn toegekend zou het stellig een eerste premie geweest zyn. Er was slechts één eenjarige merrie, van het Groningse type, de donker bruine kol witvoet Vira, v. Kassier, M. Lumdilla (Cambrinus), f.e. W. Vonk te Leimuiden; een heel aardig geheel met goede benen en gangen dat voor een A- of B-premie naar de centrale keuring gaat. Vier tweejarige merries werden gepri meerd allen van het Gelderse type. Twee gaan naar Dort voor een le op 2de pre mie: de heel mooi typische bruinschim- mel Ulomana, v. Oran. M. de ster Lo mana (Collibri pref), f.e. C. A. Zand bergen te Rijnsburg, een goed gelijnd dier met beste vlotte lange en krachtige draf, zeer goede actie en de bruine kol j Urana Lady. v. Kurassier pref. uit een N.W.P.-merrie, f.e. J. W. Tuis te Bode graven. Een C-premie kregen de vosschimmel (Jrma, v. Milano, f.e. K. Groen te Kou dekerk a. d. Rijn en de zwartkol Uklea, v. Kassier, f.e. Gebr. v. d. Meer te Alphen aan den R-a, Drie driejarige merries van het Gel derse type kregen een C-oremie evenals één van het Groningse type. De Geldersen zyn: de bruinkol witvoet Tamarinde, v. Oran, f.e. A. A. Jongebreur te Nieuwer- brug a. d. Rijn; de vosbles Tessa, v. Magnaat, Gelders fokprodukt, eig. H. Hoogendoorn te Wassenaar en de vos- bles Sabina v. Kurassier f.e. J. W. Tuis te Bodegraven. De Groningse is de zwartbruin kol witvoet, Tinalda, v. Mercurius, een Overijsselse van de dr. mr. W. v. d. Berghstichting te Noordwijk. Dan was er één vierjarige, de zwarte Sabina, v. Heluaner, f.e. W. Vonk te Leimuiden, die een C premie kreeg, als zijnde van het Groningse type. Van het Gelders type kreeg een C premie de zesjarige zwarte Podelia, v. Joubert, van E. de Vette te Nieuwkoop, gefokt door C. A. Kasbergen te Hekendorp, een erg forse merrie, meer Groningse type doch opgenomen in het „Gelders" stamboek. De ry werd dan zeer verdienstelijk gesloten door de beste kroonmerrie Orasa van W. Vonk, dochter van Iraan uit de kroonmerrie Irasa (v. Ernst pref.), beste type Groningse fokmerrie met zeer goede benen en gangen. Een uitzondering op die matige ty den werd gevormd door de 400 meter heren A. In plaats van Flip Koudys startte een andere V en L-man. n.l. Jan Parlevliet, onze nationale hordenkam pioen. Na een felle strijd met de Trek vogel Bart Verwey won Parlevliet in een prachtige styl de race in 49.9 sec. Voor Verwey werd 50.4 sec. genoteerd. Gerard Veldhoven (Matro) en Ronnie Schoemaker (V en L) vochten een duel uit op de 800 m. heren A. dat gewon nen werd door eerstgenoemde, die als 1500 m.-loper met zijn tijd van 1.58.2 best tevreden kan zijn. Schoemaker deed er 0.2 sec langer over. Peter Velt- man van LDA Den Haag werd met 2 minuten rond derde en Lambert van der Berg eiste na 2.00.7 de vierde plaats voor zich op. In de finale 100 meter dames B stelde Ineke Vrijburg (WIK Wassenaar) niet teleur. Zij won zoals ze wilde in pre cies 13 seconden. De tweede plaats was ook voor een WIK dame en wel voor Ada Kohlenberg, die 13.4 deed noteren. Ook de 100 meter meisjes A bracht een dubbele WIK-zege: 1. Ineke Vrijburg, nu met 13.2 sec. 2. Helga Muller in 13.5 sec. Eddy Westerhout had heel wat moeite om Ouwehand (SIOS) en Van Rooy (AV 23) gedurende 1500 meter van zyn lijf te houden, vooral op de laatste me ters, die zoals altijd wel weer het zwaarst wogen. Tyden: Westerhout 4.15.7; van Rooy 4.17.- en Ouwehand 4.17.4: In de D-klasse werd ook een oranjebroek win naar: Roel van der Haak die 4.25.7 nodig had om een eerste prijs in de wacht te slepen. Die prijzen waren trouwens een originele vondst van Holland. Ditmaal nu eens geen medailles of diploma's, maar kleedjes met een aardig motief bedrukt. Aan de uitlatingen van enkele atleten te horen konden ze het best waarderen. Smit van Suomi stootte de 7Vt kogel een knappe 12.42 meter en de ionge reus Kimmel (Holl.) wierp de discus naar de 36 meter grens. Het werd precies 35.70 meter. Rob Poramee (Hoogspring^ met 1.78 nieter) en Henk Rijsbergen (800 meter jongens A in 2.06.1) zorgden ervoor dat de prijzenvoorraad van de organisatoren weer een wat meer ge vulder aanzien kreeg met hun beide eerste plaatsen. Toch hadden we van Pommee, die vorige week nog zo'n uitstekende indruk maakte, wel wat meer verwacht, want een record zat er ditmaal helemaal niet in. Het seizoen is echter gelukkig nog lang. Hans Peen en Piet Selier lieten zich beide verrassen: Peen op de 600 m. Jongens B. waar hij zün eerste nederlaag leed tegen Konings van Zaanland en Selier in de finale 400 meter heren B waar hy nog op de streep geklopt werd door Janssen van DOS. De Rotterdammer Jaap Noordenbos (Minerva) liet zien dat hy tot de sterk ste jeugdsprinters van ons land gaat behoren. De 22.8 sec voor de 200 meter waren er het duidelijke bewijs van. ESTAFETTE VOOR VOETBALLERS Een leuk intermezzo, dat om herhaling vraagt, was de 4 x 300 meter estafette voor voetballers om het kampioenschap van Leiden. Na enig stuivertje wisselen was het Roodenburg dat de overwinning voor zich opeiste in 2.47.9. Op de tweede plaats kwam LFC en Leiden werd derde. Een grote aantrekkingskracht op het talrijke publiek had ook het polsstok hoogspringen, dat voor de hoofdtri bune plaatsvond. Het was ook wel de moeite waard want de voor de Trek vogels uitkomende Hongaar Otto Bagi overmeesterde 3.60 meter en miste op een haar de 3.70 meter. Twee Holland-junioren verdienen voor dit nummer de aandacht van de atle- tiekleiders. Buiten mededinging spron gen ze mee en kwamen, hoewel nog pas het springen beoefenend, tot resp. 3.10 meter en 2.80 meter. Hun namen Hen- ny van Winkel en Den Tonkelaar. De 5000 meter heren was een onder onsje van Jan Vergeer (AV 47) en de LDA-man Ton Rietbroek, dat eerstge noemde tenslotte abrupt beëindigde door een lange sprint die hem de zege bracht. Voor Rietbroek, die vrijwel al het zware werk gedaan had. lag er toch nog een tweede prys tewachten. Marathon loper Smits uit Alphen aan den Rijn eindigde als derde. Eerste B-klasser werd C. Meester van Olympus Alkmaar. Een gemengde Holland-Vlug en Le nig ploeg had in 1.35 geen moeite om de Trekvogels (1.36.2) naar de tweede plaats te wijzen op de 4 x 200 meter es tafette. En dat was het laatste num mer van en wedstrijd die precies op tijd begon, maar en dat is veel belangrijker in de atletiek, ook precies op tijd (half tien) eindigde. Eindelijk de volkomen automatische bromfiets 11 Nederlanders kregen gratis splinternieuwe bromfietsen In Musis Sacrum te Arnhem wer den op 14 juni j.l. deze bromfietsen hun feestelijk overhandigd. Tien van de elf Nederlanders waren de be zitters van de oudste tien in Neder land nog rydende Kaptein Mobylet- tes. Dit moge op zichzelf niet zo bijzonder zijn, wèl zeer bijzonder is 't, dat bij de oudste tien, de nummers 1, 2, 4, 5, 7, 8, 9, 10. 12 en 14 te voor schijn kwamen. Deze Kaptein Moby- lettes zijn in 1950 verkocht, en stuk voor stuk hebben ze 7 jaar lang dag in dag uit langs Neerland's wegen gereden. Ze waren nog alle dagelijks in dienst. De 11de splinternieuwe gratis Kaptein Mobylette was voor de heer A. Veldman, die zes weken geleden op zijn Mobylette van 1951!!! In 2 dagen naar Wenen reed, om de voetbalwedstrijd Oostenrijk—Neder land (U weet wel!) te zien. Men zou kunnen zeggen, dat 't enige lichtpunt van die wedstrijd de prestatie van de heer Veldman was. Na dit alles be hoeven we U over de kwaliteit van de Kaptein Mobylettes niets meer te vertellen. Wat we u wèl nog willen zeggen ls dit: de Mobylette is sinds enkele weken aan de markt met een vol komen automatische bromfiets, U geeft alleen gas, en u rijdt weg. Koppeling en versnellingen volkomen automatisch en zelfwerkend. Dit hébben alleen de duurste auto's en... de KAPTEIN Mobylette S14 ƒ428.50 en S34 ƒ525.— en S44 675.Uw handelaar en uw Moby lette agent zullen ze u gaarne de monstreren. TENNIS Exhibitie te Noordwijk De Koninklijke Nederlandse Lawnten- nis Bond heeft de Amerikanen Patty, Richardson en de Zweed Davidson be reid gevonden voor het spelen van ex hibitie-partijen op zondag a.s. te Noord wijk. Mocht de KNLTB er niet in slagen een vierde buitenlandse speler te enga geren, dan zal Dehnert deze plaats in nemen. Hier moge het volop tropische zomer zijn, op de eindeloze be sneeuwde toendra's van Siberië worstelen de mensen met hun hon den tegen de ijskoude snijdende wind." Dan toch maar liever hier wal teveel van de warmte ATLETIEK Blankenstein verbeterde record 1000 meter Meindert Blankenstein van de Trek vogels heeft dinsdagavond te Amster dam met succes een aanval gedaan op het Nederlands record 1000 meter, dat sinds 1946 op naam stond van Flits de Ruyter met 2 min. 26.4 sec. De Haagse atleet, die zondag het record op de 300 meter had verbeterd, het over de 1000 meter een tijd afdrukken van 2 min. 26.1 sec. ZWEMMEN Nationale 1 km.-wedstrijd van Watervrienden De Leidse Watervrienden organi seren zaterdag a.s. in de Nieuwe Vaart hun jaarlijkse prestatie-tochten en na tionale 1 km.-wedstrijd. Aanvang 3 uur. Judith de Nijs en Herman Willemse wonnen Gisteravond zijn in het Merwedeka- naal te Utrecht zwemwedstrijden over 2 km. gehouden. De uitslagen waren: Dames: 1. Judith de Nijs (Robben, Hilversum) 27.28.8; 2. Jans Koster ('t Gooi, Bussum) 27.54.73. Astrid San derson (Robben) 28.35.5: 4. Tineke La- gerberg ('t Gooi) 28.36.5. Heren: 1. Willemse (Robben) 26.30.6; 2. De Bruyn (Neptunus. Amersfoort) 27.24.8; 3. Van der Linden (Zwemlust. Utrecht) 27.25.-. Luxemburg-Nederland wordt in ons land gespeeld De wedstrijd Luxemburg—Nederland, voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap 1958. zal woensdag 11 september a.s. in Nederland worden gespeeld. Over het aanvangsuur en de plaats moet nog overeenstemming worden bereikt. Oorspronkelijk zou deze wedstrijd op 13 oktober in Luxem burg worden gehouden, doch op verzoek van de Luxemburgse bond wordt in Ne derland gespeeld. Ajax ingeschreven voor Europese beker Voor het toernooi om de Europese voet balbeker een jaarlijkse competitie, waaraan de kampioenen van een aan tal Europese landen deelnemen heeft het bestuur van de Koninklijke Neder landse Voetbal Bond Ajax, de kampioen van Nederland, ingeschreven. ZEILEN Nederlanders naar wedstrijd om Finn Gold Cup Waarschijnlijk zes Nederlanders zullen deelnemen aan de wedstrijden om de Finn Gold Cup, die op 31 juli, 1 en 2 augustus a.s. op het Vaenern Meer bij Karlstadt in Zweden worden gehouden. Deze Nederlandse deelnemers zijn: Hans Sleeswyk, Karei Warburg, Wim Maarse, Rinse Koopmans en Leo Ger- hards. Van Koos de Jong staat het nog niet vast of hy eveneens naar Zweden zal gaan. Voor de Finn Gold Cup moeten elke dag twee wedstrijden gezeild worden, in totaal dus zes. Voorlopig hebben reeds zeventig zei lers uit landen van West- en Oost- Europa ingeschreven, onder wie de Belg André Nelis, winnaar van de Zilveren medaille in Melbourne.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 4