in de grandioze RADION PUZZELWEDSTRIJD BOUILLON Let goed op de krant van morgen èn... Noodweer trok over ons land Buitenlandse keukenprinsesjes enthousiast ontvangen! 35 cf per dubbel tablet Demmenie Voor liet eerst sinds 1952 trok Egyptische volk naar de stembus Agenda DONDERDAG 4 Jt'LI 1957 Prins Bernhard opende ziekenhuis te Bennekom Prins Bernhard heeft vanmiddag het Protestants Christelijke streekzieken huis te Bennekom officieel geopend. Na de begroeting begaf de Prins zich langs een erehaag van verpleegsters naar de zustereetzaal. waar de thee werd gebruikt. Daar werden onder meer de bestuursleden van de Stichting Streekziekenhuis aan hem voorgesteld. Na de thee begaf het gezelschap zich naar een bij het ziekenhuis opgestelde tent, waar ongeveer 700 genodigden bij een waren o.w. verscheidene leden van het Kapittel van de Orde van Sint Jan. Nadat ds. Bouthoorn een openingswoord had gesproken hield de Prins een toe spraak. Aan het einde daarvan drukte hy op een knop, waardoor de beide deuren van het nieuwe ziekenhuis open gingen en de Nederlandse vlag en de vlag van de Orde van Sint-Jan werden gehesen. Tenslotte maakte de Prins een rond gang door het ziekenhuis. Soeknarno over de democratie In een toespraak tijdens de herden king van het 30-jarig bestaan van de Indonesische Nationalistische Partij, de PNI, welke hij zelf heeft opgericht, heeft president Soekarno vandaag gezegd, dat „wij voor voor het bereiken van onze doelstellingen voor het scheppen van een rechtvaardige, socialistische gemeen schap, niet uitsluitend ons kunnen ver laten op de toepassing van de parlemen taire democratie, die de filosofie van het liberalisme in zich draagt". Er dient een „politiek-economische democratie" te zijn. 11 m hf i 52 BO J40 Volgens de Indonesische president moet in Indonesië aan vrijheid van het woord en aan vrijwaring voor gebrek ge lijke prioriteit worden gegeven. In de V.S., zo vervolgde de president, wordt prioriteit gegeven aan de vrijheid van het woord, terwijl in Rusland en de Chinese Volksrepubliek vrijwaring voor gebrek prioriteit heeft boven vrijheid van het woord. O Vervolg van pag. 1 De Spoorwegen hadden diverse storingen Ook uit het oosten des lands, waar de buien enkele uren later woedden, zijn meldingen binnengekomen over schade, in Haaksbergen stortte een plafond van een fabriekskantoor in. daar het de last van het regenwater niet kon torsen. In heel Twenthe en de Achterhoek woed den felle windstoten, die gepaard gin gen met hagelbuien. Hier en daar kon den de riolen het water niet verwerken. Ditzelfde gebeurde in Nijmegen. Daar sprongen zelfs door de druk van het water de deksels van de rioolkokers. Er kwamen niet minder dan 65 meldingen binnen van onder water gelopen kelders. Sommige pleinen in de stad leken bin- nenmeertjes. Ook in Nijmegen zijn en kele gevallen van blikseminslag gemeld. In het openluchtzwembad „Sevenin- gen" te Kampen heeft men tijdens het onweer een paniek onder ruim duizend kinderen weten te voorkomen. De kin deren werden in het bad door het nood weer overvallen. Terwijl windvlagen het zand deden opstuiven en overal kle dingsstukken rondvlogen trachten oude ren de kinderen in badhokjes te bren gen, die spoedig vol waren. Militairen en particulieren rukten uit om de kin deren naar een nabijgelegen boerderij te brengen, vanwaar de kinderen - ve len nog In badpak - naar Kampen te rug werden gebracht. Ernstige overlast Ook de Spoorwegen hebben ernstige overlast van het onweer ondervonden. Bij het station Hollandse Spoor in Den Haag kwam bij blikseminslag een deel van de bovenleiding naar beneden, waar door stagnatie ontstond in het verkeer tussen Amsterdam en Rotterdam. Tus sen Heilo en Alkmaar gebeurde het zelfde: daar kwam de leiding op een juist passerende trein terecht. Beide storingen waren spoedig opgeheven. Tussen Maassluis en Hoek van Holland kwam een trein met 600 kinderen uit Noord-Brabant tot stilstand, ook als ge volg van blikseminslag op de bovenlei ding. Na geruime tijd te hebben ge wacht konden de kinderen doorrijden naar hun bestemming: het strand. Alweer als gevolg van blikseminslag traden storingen op in de automatische beveiliging op de lijnen Gouda-Woer- den. Vleuten-Utrecht en Maarsbergen- BROMFIETSERS ATTENTIE de Klomp. Bij Meppel sloeg de bliksem in de locomotief in een rijdende trein. De machinist werd door glasscherven geraakt. Hij bracht zijn trein tot stil stand. maar reed een kwartier later door naar Zwolle, waar hij werd ver vangen door een collega. Ook tussen Lunetten en Blauwkapel is storing ont staan door blikseminslag op de boven leiding. De vertraging op de meeste plaatsen zijn tegen het einde van de middag op geheven. De vertraging op het baanvak Woerd en-Goud a was om acht uur ge deeltelijk opgeheven. „Staatsboer" Advertentie Ze komen uit Zwitserland en er komen er steeds meer. Omdat vooral de Neder landse vrouwen zo bijzonder op hen zijn gesteld. Vandaar die enthousiaste ont vangst. Wat die keukenprinsesjes doen? Van alles en nog wat op culinair gebied. Nu eens zorgen ze dat er kostelijke soep op tafel komt, parelend van pure bouillon. Dan weer voorzien ze jong en oud van een heerlijk verkwikkende dronk. Een andere keer tonen ze hun talenten met verrukkelijke groenten, pikante sausen, pittige ragouts. Hun naam Hoe kan het anders: Knorr! Knorr vleesbouillon tabletten. Met één De lieer Clir. van den Heuvel herkozen als voorzitter van de C.B.T.B, Euromarkt geeft boer weinig zekerheid In zjjn jaarrede op de gisteren te Arnhem gehouden Bondsdag van de Neder landse Christelijke Boeren en Tundersbond heeft de voorzitter, de heer Chr. van den Heuvel, over de Euromarkt betoogd, dat de regeling in het ver drag weinig zekerheid geeft, dat de Nederlandse agrarische produkten op deze markt ruimere afzetmogelijkheid zullen krijgen. Erger nog, er wordt aller minst een beveiliging gegeven tegen een mogelijke verslechtering van de thans bestaande toestand. De economische toestand is niet bijster gunstig, merkte hU verder op, en op dit allerongelukkigste tijdstip kwam de Nederlandse landbouw met een serie verlangens, welke vele tientallen miljoenen vorderen. Men heeft dit de landbouw euvel geduid. Volkomen ten onrechte. Hetgeen gevraagd is, is niet anders dan een herstel van evidente fouten, gemaakt in de grondslag van het gevoerde prijsbeleid. groepen, die dit als principe voorstaan, zijn er meer boeren dan men vermoedt, die het idee „staatsboer" helemaal niet zo onaantrekkelijk vinden: een behoor lijk loon en ontslagen zyn van risico's lacht zeer velen toe. Met het oog op dit alles is het te begrijpen, dat mensen, die uit prin cipe of men allemaal Staatsboeren wil of de grond wil verpachten de grondeigendom aan de Staat willen brengen, alles op haren en snaren zet ten om te voorkomen, dat die grond eigendom enige verbetering ontvangt en dus een iets meer aantrekkelijk be leggingsobject wordt of althans iets van zijn mindere aantrekkelijkheid gaat verliezen. De heer Van den Heuvel ging tevens in op de positie van de organisatie, waar bij hy met dankbaarheid gewaagde van de vooruitgang in ledental en de voort gang van het Christelijk landbouw- en landbouwhuishoudonderwijs. Met de na tionale christelijke middelbare landbouw school, die in Ede komt, hoopt men over enkele maanden te kunnen starten. Op de jaarvergadering, die door afge vaardigden van talrijke instanties en in stellingen werd bijgewoond en waaraan een huishoudelijke vergadering vooraf ging (waarop de heer Van den Heuvel als voorzitter werd herkozen! sprak nog prof. dr. R. Schippers, hoogleraar aan de Vrije Universiteit, over „Boer en cul tuur". Ook roerde de heer Van den Heuvel de stryd om de grond aan. De grondeige naar wordt in het byzonder getroffen door de wangunst van vele groepen. In de ogen van de heren Schermerhorn en Mansholt is de grond een zo belangrijke zaak. dat ze ongeacht hun zienswijze omtrent socialisatie van andere produk- tiemiddelen. in ieder geval de grond aan de gemeenschap wensen. Ook buiten de zo'n dubbel tablet maakt U in twee tellen een liter sprankelende bouillon. Getrokken van kostelijk rundvlees en uitgezochte verse groenten. Kant en klaar met zout en kruiden Als extra hulp biedt Knorr U nog een leuk geil lustreerd boekje aan, met 17 praktische vlug-klaar recepten: alle met die pare lende Knorr Bouillon als smaakver- fijner. U kunt het zó aanvragen: sluit een postzegel van 10 ct., met Uw naam en adres, in een gefrankeerde enveloppe en adresseer: Knorr, Postbus 1700. Am sterdam. U ontvangt het Knorr boekje dan thuis. van kostelijk vlees voor krachtiger soepl Pakistaans vliegtuig op 1 eilandje neergestort Sedert enkele dagen werd een ver keersvliegtuig van de Pakistaanse lucht vaartmaatschappij vermist. Gisteren kwam echter het verheugend bericht binnen, dat het toestel ergens een nood landing had gemaakt. Alle inzittenden zouden ongedeerd zijn gebleven. Helaas, het was niet waar. want vanmorgen kwam de ontstellende mededeling, dat de ma chine op het eilarfd Sjarlachi in de Golf van Bengalen was waargenomen. Het toestel lag gedeeltelijk in het water. Men vreest, dat er geen enkele over levende zal zijn. Een ooggetuige had drie explosies gehoord, waarna het toestel was neergestort en in brand gevlogen. Advertentie rr KG Thorno** Z«»li Zuivelschap en melkprijzen In een brief aan de minister van Eco nomische Zaken betuigt het Produkt- sehap voor Zuivel zijn spijt, dat de mi nister het melkprijs-advies van de na het opheffen van de prijsstop con- sumptiemelk ingestelde adviescommis sie niet heeft opgevolgd. Geen oordeel uitsprekende over de slijtersmarge was de commissie van me ning. dat verwarring op prijzengebied moest worden voorkomen en dat dus de verhoging in de gesaneerde en niet-ge- saneerde gebieden integraal 6 cent per liter gestandaardiseerde melk zou moe ten zijn inplaats van resp. 6 en 5 cent. De Tweede Kamer heeft gistermiddag t I zond'er hoofdelijke stemming het wetsont" IV10I oen enKel WOOFO werp aangenomen tot instelling van het - Het 17-jarige meisje A. Rikers, wo nende aan de Boschstraat te Maastricht. Is tijdens het strijken gedood tengevolge van een defect aan het elektrisch strijk ijzer. Een verkeersregel die door wiel rijders en bromfietsers dikwijls wordt verontachtzaamd is die, toelke hen verbiedt naast elkaar te rijden indien het verkeer - óók het achter opkomende! - daardoor in gevaar wordt gebracht of belemmerd! Voor wielrijders en bromfietsers op een rijwielpad geldt deze regel ook wel degelijk. Voor ruiters even eens! De ANWB adviseert de week-eind en vakantie-peddelaars dan ook, om bij grote drukte op het rijwiel pad achter elkaar te gaan rijden, hetgeen een vlotte en veilige afwik keling van het rijwielverkeer zal be vorderen. Bedenk dat bij een valpartij ve len betrokken raken, en juist ach- teropzittende kinderen de dupe wor den! Met z'n drieën naast elkaar mag NOOIT. Zich als wielrijder door een brom fiets laten voorttrekken is VERBO DEN. Een aanhang wag entje achter de bromfiets is NIET toegestaan. Gisteravond heeft een vergadering van vertegenwoordigers uit het bedrijfs leven van de Middenstand, het vereni gingsleven en de burgerij van Assen ba- ploten in 1958 het 700-Jarig bes-taan van Assen daadwerkelijk te vieren. De stad zou ontstaan zijn in lEóS het wetenschappelijk bureau vaar de Pvd. heeft een rapport doen verschijnen over „Alimentatieplicht en verhaal van. steun". Het rapport ie samengesteld door 'n com missie onder voorz/tttersoh-ap van prof. mr. G. E. Langemeyer. Het bepleit de afschaf fing van alimentatie en verhaal tussen grootouders en kleinkinderen en tussen ouders en meerderjarige kindieren. Volgens de door het Centraal Bureau voor de Statistiek bekend gemaakte voor lopige uitkomsten van de landbouwtel ling mei 1057 is het totalle graanareaal vergeleken met 1956 niet gewijzigd, Duizenden toeschouwers hebben gis teravond rond die oude St. Jacobskerk t» VWssangen .waarin 350 jaar geleden Mi- cihlel de Ruyter werd gedoopt op de Oude Markt, de eerste opvoering van het open luchtspel ..Besoevaer Mlohlel" bijgewoond. Dut door Louis Loolefeer speciaal voor de De Ruyterherdeniking geschreven spel geeft een beeld van het leven van de Ruy ter en enige hoogtepunten uit diens leven. De KNAC houdt zaterdagmiddag a.s. aan de Sdheveniingse boulevard haar twee jaarlijkse concours van noetswerken. Daarby zullen 130 van de nieuwste auto modellen getoond worden. Verder zal ar een tiental antieke personenauto's zijn. waarvan de inzittenden (althans voor een deel) de kledingmode uit het begin van deze eeuw zullen aanhouden. havenschap Delfzyi. BINNENLAND i Tijdens het hevige onweer .dat gister middag boven z.o. Friesland woedde ls de 33-jarige ongehuwde veehouder Thijs W. de Jc-ng .uit Wijnjeterp. toen hij tij dens werkzaamheden op het land beschut ting zocht in een schuurtje, door de blik sem getroffen en gedood. BUITENLAND volgende schepen Kan zeepos: ■zonden. De data. waarop de Met de worden verzoi correspondentie utterly k ter post moet zyn bezorgd staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië ss ..Uru guay". 8 juli; Australië: ms „Sdbajak", 11 JuM; vla Engeland 13 juli- Brazilië: ms „Zaanland" 8 Juli; Canada :ms „Prins Alexainder" 6 Juli; ss „Waterman" 10 Jul'l; ms. „Weeterdam" 11 Juli; Chili via New York l'l juli; Indonesië ss „Utrecht", 11 Juli; Ned. Antillen ms .Aegis" 8 Juli; ms. „Slbajak" 11 Juli: Ned. Nw. Guinea ms. „Bengkalis" 11 juli; Nieuw Zeeland ms. „Sibajak" 1>1 Juli; Suriname ms „Doris" 10 Juli; Unie van Z. Afrika en Z.W. Af rika ms ..Winchester OaetCe" 18 JufM; Brirts- Ooet-Afxlka via Fra/nkmjk (13 Juli. Volgens het rechtse Hongkongse blad „Hongkong Times" zouden er maandag in een dorp in de Chinese provincie Kwan- toeng dertig boeren zijn gedood door mi litairen. De boeren zouden ontevreden zijn geweest over de behandeling door de over heid en waren in opstand gekomen. Toen zy dreigden met vernieling, werd het leger te hulp geroepen. Te Rome heeft ingenieur Amtonaa Rubbiani uit Modena een demonstrable gegeven met een „aiudio-vitsiueflie" grammo foonplaat. Met behulp van deze plaat zou men. door middel van een speciaal draai- apparaat, op een televisietoestel beeld geluid-opnamen kunnen weergeven. Het systeem is nog wel niet volmaakt, aldus technici, maar houdt beloften in voor de naaste toekomst. Britse geleerden hebben een elektro nisch brein ontworpen, dat in staat zou zyn les te geven in machiniesohrijven, ho gere wiskunde en muziek. Volgens de ont werpers kan het brein twee a drie keer zo 6nel lesgeven als een menselijke leraar en de fouten vier maal zo vlug corrigeren. (Als de leerlingen dat maar kunnen by- houden Red. L.D.). Denemarken, Noorwegen, Zweden en Finland hebben besloten een gemeeoi- achappeiyk paspoortgebied voor niet-Scan- dinaviërs ln te stellen. De regeringen heb ben toegezegd de noodzakelijke wetswijzi gingen aan te brengen .De bedoeling is, d'at buitenlanders alleen bij de eerste grens hun paspoorten zullen moeten tonen, maar niet bij het overschrijden van de grens tussen twee Scandinavische landen. Volgens het Atheense persbureau heeft de Griekse veiligheidsdienst twee vooraan staande leden van de communistische par ty gearresteerd, die Griekenland clandes tien waren binnengekomen. Voorts zou de veiligheidspolitie in het gebied van Athene P3 nclandestiene drukkerij hebben ont dekt. Shirly Temple, die vóór de tweed» wereldoorlog bekend is geworden als ver tolkster van klnderrollen op het witte doek, heeft een contract gesloten met een Amerikaanse televisiemaatschappij, zy zal voor de televisie optreden in uitzendingen van sprookjes. Shirly Temple is nu 28 Jaar n moeder van drie kinderen. - Het Franse ministerie van Financiën heeft meegedeeld, dat van het ehid van de volgende week af buitenlandse toeristen ln Frankrijk benzine kunnen kopen voor 50 fre per liter. De Fransen zelf betalen 90 ft*. Het hoge gerechtshof van Chicago heeft een elektricltelts- en een gasmaat schappij veroordeeld tot betaling van 750 duizend dollar schadevengoedi.ng aan een 0-jarige longen, wiens beide benen moes ten worden afgezet tengevolge van ver- woningen .opgelopen bij een gasontplof fing ln een winkel. De rechter achtte de maatschappijen schuldig en wel de ene. omdat zij bij het plaatsen van een elek triciteit smeet voor de winkel een lek in de gasleiding had veroorzaakt ,en de ander omdat zij dit lek niet dadelijk had gere pareerd toen zij hiervan kennis had ge kregen. Premier Nehroe van India zal op 10 Juli. komende uit Nederland, te Cairo aankomen voor een ontmoeting met presi dent Nasser. Op 1(2 Juli reist de premier door naar Khartoem. Dit is bekendge maakt door het Hoge Commissariaat van India te Londen. Neliroe, die zldh op het ogenblik te Londen bevindt voor de con ferentie van eerste minister van het Brit se Gemenebest, gaat op 8 Juli met een „Viscount" van de Indiase Luchtmacht n-aar Amsterdam President El.enhower heeft het Ame rikaanse volk voor de tweedie maal ge waarschuwd, dat er moeilijkheden zullen komen, indien de vakbeweging en het be drijfsleven niet samenwerken om te trach ten die styigling van de kosten van levens onderhoud tegen te gaan. De vorige week had hy een beroep op het bedrijfsleven ge daan om niet tot prijsverhoging over te gaan dan na, ernstige overweging. President Elsenhower heeft gezegd, dat de Verenigde Staten moeten proberen onpartydlg te blijven ln het Algerynse confllot. Juridisch maakte Algerije deel uit van Frankrijk. Volgens het Hongaarse communis tische blad Nepszabadsag heeft de Hon gaarse politie onlangs een wydvertatote spionage-organisatie opgerold. De leden van de groep hadden ln november van vo rig Jaar instructies gekregen over de wijze, waarop zij ln verbinding moesten blijven met een centrum te Wenen voor het geval de opstand zou worden neergeslagen, Lord Oherwell, die ln de laatste we reldoorlog en daarna de wetenschappelijke raadgever van Churchill wa6. is dinsdag avond ln Oxford gestorven. Hij it 71 Jaar geworden .In 1951 werd hy belast met de leiding van alle zaken, die betrekking had den op de atoomenergie .Hij was hoog leraar in de experimentele fysiologie aan de universiteit van Oxford. Uit Usumbra wordt gemeld, dat een Afrikaanse rat twee olifanten heeft ge dood. Dit ging als volgt ln zijn werk: de rat was vla de bek ln de keel en de lon gen va neen olifant terechtgekomen. Het beeet was uiteraard zeer nerveus geworden knaagde vervolgens een slagader van de olifant door. waardoor deze. als door de bliksem getroffen, dood neerviel en ln haar val haar Jong verpletterde. De rat stokte. Dit ..oerwouddrama" ls aan het licht gekomen door een lijkschouwing KANTOOR BENODIGDHEDEN Haarlemmerstraat 169 Verscherping der controle op buitenlanders De chef-staf van het Indonesische leger, generaal-majoor Nasoetion, heeft in zijn kwaliteit van centraal militair gezaghebber van Indonesië, een coördi natielichaam ingesteld, dat zal worden belast met het toezicht op de gedragin gen van buitenlanders, die in Indonesië verblijven. Dit lichaam is samengesteld uit ver tegenwoordigers van de ministeries van Justitie, Binnen- en Buitenlandse Za- Twee straalvliegtuigen uit België nog steeds zoek (Van onze correspondent in Brussel) Met grote spanning heeft men giste ren in België gewacht op berichten over het lot van twee vermiste vliegers, die van de militaire basis Kleine - Brogel, in Belgisch Limburg, waren opgestegen en die tot opdracht hadden boven de Noordzee de geluidsmuur te doorbreken. De beide toestellen verlieten de basis Kleine - Brogel dinsdag te 11 uur 49 en dienden aldaar terug te keren om 13 uur. Een glimp van hoop over het lot van de vermiste vliegers ontstond toen de vissersradio van Ostende aan de Vlaam se kust gisterochtend meldde, dat red dingsvliegtuigen op 24 mijl van Duin kerken een rubberboot hadden waarge nomen. die mogelijk afkomstig kon zyn van de Belgische Thunderstreaks. Intussen zijn de vlootmanoeuvres van de NAVO, die op het ogenblik op be perkte schaal op de Noordzee worden gehouden, stopgezet en alle schepen van de vijf landen, die aan deze manoeuvres deelnamen, werden ingeschakeld bij de opsporing van de vermiste vliegers. Kapitein Tremerie. die ln Nederland tijdens de overstromingen van februari '53 zulke opmerkelijke prestaties ver richtte, is naar de Noordzee vertrokken. Hij hoopt, dat hy met zijn helikopter, zeer laag over de golven vliegend, beter werk zal kunnen verrichten dan de vliegtuigen en schepen. ken en van het parket van de Procu reur-Generaal benevens uit officieren van leger en politie. Deze nieuwe in stantie zal het toezicht op de gedragin gen van de buitenlanders verscherpen. Alle kandidaten steunen president Nasser De Egyptenaren zyn gisteren bjj de eerste verkiezingen sedert de afschaf fing van het parlement in 1952 in groten getale opgekomen. Voor de mannen be stond er een stemplicht, maar de vrou wen, die voor het eerst aan een verkie zing konden deelnemen, waren b.v. in Cairo de geestdriftigste kiezers. In to taal waren er 200.000 vrouwelijke kies gerechtigden. Men zou echter de zaken te mooi voorstellen, wanneer men zou zeggen, dat zy een vrye keus hadden. De kandidaten waren tevoren zorgvuldig door de regering gewogen en alle perso nen, die deze fijne zeef passeerden steunen president Nasser. De regerings functionarissen hadden zelfs geen tegen kandidaten. DONDERDAG Hoge woerd 175: Bijeenkomst Jehova,'» Getuigen. 7.30 uur nam. Station N.S.: K. en O.-excursle naar Haarlem. 1 uur nam. Voorschoten Burg. Vernède- park. Evangellsatiesaimenlcomst met als motto „Jezus, uw Heilairod". 8 uur ruaim. VRIJDAG Gew. Arbeidsbureani. Voorlichting over arbeid in Staatsmijnen. 7.30 uur nam. ZATERDAG Stadszaal (grote zaal): Holland Festival. Koorconcert Gem. Toonkunstkoor. 8.15 u. nam. Volkshuis: Slotavond oursusweric Leldse Jeugdactie. 8 uur nam. Steenschnur 19a: K. en O.-excursle naar Lodewljkskerk. 2.30 uur nam. Den Burcht: Toneelver. Het Nieuwe To neel". „Een vriend komt over". 8 uur Kaasmarkt Geloof ©appèl 8 uur nam. ZONDAG Hogewoerd 175. Wachttorenstudie Jeho va's Getuigen. 5.30 uur nam. Stationsplein: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. voor Noordwijk. 10 uur voorm. Kaasmarkt. Tentsamenkomst 8 uur nam. MAANDAG Kaasmarkt. Tentsamenkomst 8 uur nam. Zijlsingel 36: Filmavond D.A.F. 8 uur nam. Stadhuis. Gemeenteraad 2 uur nam. DINSDAG Kaasmarkt. Tentsamenkomst 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Ledenvergade ring Ver. voor Vreemdelingenverkeer7.30 uur nam. Den Burcht: Verkeersfllms voor kinde ren. 2 uur nam. zyisingel 36: Technische filmavond D.A. F 8 uur nam. WOENSDAG Pieterskerk: Holland Festival. Bach- concert Szymon Goldberg en Flor Pee- ters. 8 1/4 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Mineralogie V. d. Werfpark 1). Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 oorm. tot 4 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten- I toonstelling „De mens Ln miniatuur; df j wereld van het poppenspel" (Tot 1 okt Lakenhal: Tentoonstelling .Modcn.» kunst ln Groningen' (tot 8 lull) Rijksmuseum voor Volkenkunde len toonstelling Japanse prenten. Op werk dagen 105 uur, op zondag 15 uur. (Tot 1 oktober). Desondanks deden er zich in ver schillende plaatsen onregelmatigheden voor. Volgens een officiëel communiqué van het ministerie van Binnenlandse Zaken waren er zelfs zestien doden te betreuren. Dat zou het gevolg geweest zijn van een misverstand tussen twee groepen, die tegelykertijd een stembu reau te Disjna wilden binnengaan. De twee groepen, die gewapend waren, open den het vuur op elkaar met het gemelde treurige resultaat. De politie heeft tach tig arrestaties verricht en zou de si tuatie verder volkomen in de hand heb ben. Ook de kiezers, die in de vroege morgenuren met geweld een stembureau in Mansoera wilden binnendringen, wer den gearresteerd. In Benha hielden honderden mensen een betoging. De po litie dreef hen uiteen met schoten in de lucht. Ook hier werden arrestaties ver richt ën zes betogers werden gewond. In vele dorpen echter was de verkie zing een feestelijke aangelegenheid. Er werd daar in de straten gedanst. Op ka melen gezeten kandidaten trachtten op het laatste ogenblik nog de steun der kiezers te verwerven. Met het tellen der stemmen wordt vandaag een aanvang gemaakt. BIOSCOPEN Casino „Meisjesslaapzaal" 18 Jr. Werk dagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4 45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Vrouwen ln de nacht". Lldo „Aan de rand van de hel". 14 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor „De vluchteling van Guatura". 14 Jr. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Xrinnon „Tausend Melodlën". A.l. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „De man van Del Rlo". 14 Jr. Werk dagen 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30 4.45. 7.15 en 9.15 uur. De avond en nachtdienst van de Apo theken te Leiden en Oegstgeest wordit +ot zaterdagmorgen 6 juli 8 uur waargenomen door: Apotheek Ferdlngh. en BI am ken, Ho gewoerd 171. tel. 20502; Apotheek Reyst Steenstraat 35. tel. 20136 en Apotheek Oegstgeest .Wilhelminapark 8. Oegstgeest tel. 26274. specialist, bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) P. la hfl - «3 I i ii 2 3 S G cc SN Stockholm zwaar bew. lino 1 23 0 Oslo geh. bew. n 2 23 0 Kopenhagen licht bew. ono 7 21 0 Aberdeen zwaar bew. windstil 17 0.1 Londen regen zw 5 31 7 Amsterdam onbewolkt zzo 2 24 16 Luxemburg onbewolkt z 2 32 0 Parijs Bordeaux licht bew. windstil 33 0 licht bew. ozo 2 33 0 Grenoble onbewolkt windstil 35 0 Nice onbewolkt nnw 5 27 0 BerlMn Frankfort geh. bew. licht bew. z 3 28 7 zw 3 35 0 München licht bew. zw 2 30 0 Zürlch onbewolkt windstil 32 0 Genéve onbewolkt windstil 32 0 Locarno onbewolkt windstil 31 0 Wenen onbewolkt verand. 31 0 Innsbruck onbewolkt windstil 34 0 Rome onbewolkt windstil 34 0 AJacclo onbewolkt no 3 28 0 Mallorca onbewolkt windstil 36 0

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 2