Corruptie, diefstal en geweld op het Chinese platteland NAAM EN AANZIEN VAN DE DE SITTERLAAN GESCHAAD 96ste jaargang Woensdag 3 juli 1957 Tweede blad no. 29176 In Leiden komt een clir. school voor slechthorende spraakgehrekkige kinderen Naar wij vernemen komt er in Leiden een christelijke school voor slecht horende en spraakgehrekkige kinderen, die het karakter van een streekschool zal krijgen. Voor deze streekschool, welke haar leerlingen zal betrekken uit een rayon, waar plm. 21.000 leerlingen een christelijke lagere school bezoeken, ls een rijkssubsidie reeds toegezegd. Hoewel het in de bedoeling ligt, dat men in de toekomst tot de bouw en inrichting van een voor dit onderwijs bestemde school zal overgaan, zoekt men thans naar een tijdelijk onder komen. dat vermoedelijk reeds is ge vonden. Ook op de daarvoor in aanmerking komende gemeenten zal een beroep op subsidie worden gedaan. Krijgt het karakter van een streekschool Met het oog op deze schoolstichting is in Leiden een Chr. Ortho-pedagogisch Instituut opgericht, waarvoor men een stichtingsvorm heeft gekozen en welk Instituut een interkerkelijk karakter draagt. Het stichtingsbestuur is als volgt sa mengesteld: de heren A. Huigens. hoofd Ds. De Wolffschool, voorzitter; C. P. v. d. Bie. secretaris; P. J. Jansen, pen ningmeester. W. Trapman. Boskoop, alg. adjunct: B. H. Koomans. burgemeester van Rijnsburg; A. F. Zeelen. Leiden; Arendshorst. Noordwijk en de dames Moet en v. d. Kemp. beiden te Leiden, leden. „Een Heiland voor allen" VIJF JAAR INTERKERKELIJKE EVANGELISATIE ARBEID TE LEIDEN Men schrfjft ons: Van 6 t/m 14 juli wordt in onze stad de vijfde tentweek gehouden, die voor bereid wordt door de Contact Commissie voor Evangelisatiewerk te Leiden. Een misschien niet zo'n belangrijk lustrum, maar als we letten op ontstaan en werk wijze van de Contact Commissie dan betekent dit toch een voor Leiden ver heugende gebeurtenis. Vyf jaar lang werden nu in Leiden evangelisatiesamenkomsten gehouden, waarin sprekers van verschillende ker ken en gemeenschappen het ene evan gelie vap Jezus Christus verkondigden. Hoe is het werk van de Contact Com missie voor Evangelisatiewerk eigenlijk tot stand gekomen?, zult u vragen. Het begon in een samenkomst van het werkcomité van Youth for Christ in de Marekerk. Onder de aanwezigen bevond zich dr. P. L. Schoonheim, hervormd predikant, die na de dienst in de con sistorie zijn blijdschap er over uitsprak, dat jonge mensen van verschillende ge loofsovertuiging in het evangelisatiewerk een eenheid vormden. „Is dit werk niet uit te breiden, ook met ouderen", was zijn vraag. Uit een gesprek, dat toen volgde werd een plan opgemaakt om contact te zoeken met de plaatselijke kerken en gemeenschappen. Het resul taat was, dat na enige weken de eerste vergadering werd gehouden met leden van de Hervormde, Gereformeerde, Chr. Gereformeerde Kerk, de Evang. Luth. Gemeente, de Stadsevangelisatie Jeruël, de Evang. Christen Gemeenschap en het Leger des Heils. Tijdens deze vergade ring werd besloten de Contact Commis sie voor Evangelisatiewerk op te richten, die zich tot doel zou stellen het evan gelie van Jezus Christus in woord en lied uit te dragen. Het voor mensen bijna onmogelijke gebeurde. Niet zoveel zinnen, zoveel gedachten, maar zoveel zinnen, één gedachte, n.l. „Een Heiland voor allen". In het evangelisatiewerk geen kerk muren. doch 'n open arbeidsterrein. Vijf jaar lang is dit terrein nu reeds bewerkt door middel van 19 samenkomsten, 4 tentweken en 9 openluchtsamenkomsten. Ook dit jaar heeft de Commissie weer voorbereidingen getroffen voor de Tent campagne 1957, welke op de Kaasmarkt wordt gehouden. Twaalf sprekers zullen de boodschap van hun Heer en Heiland doorgeven over het thema: „De nodi gende Heiland". Alle samenkomsten be ginnen om 8 uur. SCHOOLREISJE PRINSES-IRENESCHOOL De leerlingen van de vierde en de vijfde klasse der Prinses-Ireneschool hebben onder leiding van de on derwijzers hun jaarlijkse schoolreisje gemaakt. De tocht ging in twee auto bussen via Woubrugge. de Vieram- bachtspolder en Aalsmeer, naar Mui- derberg. Onderweg vestigden de chauf feurs de aandacht op bijzonderheden langs de route. Een onweersbui verijdel de weliswaar het roeiplannetje in Mui- derberg. maar de stemming bleef erin. Bovendien brak de zon weer spoedig door en konden de kinderen aan het strand van het IJsselmeer volop genie ten. Er was een mooi vergezicht op Marken. Na de middag werd een bezoek ge bracht aan het Muiderslot. waar zij veel belangstelling toonden voor de in richting van dit historische gebouw en limonade dronken in de koele wijnkel der. Van het Muiderslot brachten de au tobussen de kinderen naar Schiphol, waar het vooral een grote attractie was, van het platte dak af. naar de verkeers drukte van deze luchthaven te kijken. Tenslotte werd naar Halfweg gereden en vermaakten de kinderen zich nog enige tijd in een speeltuin. Tegen ne gen uur arriveerde de schooljeugd weer aan de Van Vollenhovekade „hoorbaar" voldaan over dit zeer geslaagde school reisje. Dr. S. VAN PRAAG HOOFDBESTUURSLID RODE KRUIS. Bij K.b. is dr. S. van Praag alhier voor de tijd van vijf jaren benoemd tot lid van het hoofdbestuur van het Ne- derlandsche Roode Kruis, als vertegen woordiger van het centraal comité van het Surinaamsche Roode Kruis. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Mftrjoteta. dir van J. P. die MefJ en T. H. Manuoama; Lydii'a Wynainida. dr van L. van Zoomeren en W. Spaanderman; Gerrit Ja cobus. an van G. van Baarlen en M. J. Wijsman- Marianne, dr van H. Distelvelt en M. vêlitihuljzen; Hendirika Gerard© Ca rolina. <tr van M. J. Klootwijk en A. Buijn; Margaretha Helena dr van J. H. B. Jansen en A W. Mens; Geertru'lda Jacomina, dr van N. Goulooze en C. C. van der Tonne- kreek; Ingrid Maria dr van G. Goor en M. J. van der Bijl; Alexander Robin, an van T. P. Onderwater en J. Schaart; OorneQile NI colaas zn van N. Houwer en L. de RitfJ- ter. OVERLEDEN A. Dool, 67 j, main; P. J. M. W. Flan- Jer, 65 j, man; M. H. Meerburg, 81 j, dr; N. H Bon, 86 j, dr; H. Kimljtnenburg61 J, huilsvr. van J. Borsboom; W. van Polanen, 86 J, man; C. van der Blom, 85 wediuwe van G. C. A. Onivlee; E. G. E. Sloos, 71 J, weduwe van 3. B. Paber; J. A. M)iwk. 69 J, huisvr. vain T. Kammlnga; G. N. Boone kamp, 71 J. man; C. S. Dingjan. 86 j. we duwe van J. Pommer; L. de RooiJ. 83 wed. van M. P. BrtttUn; J. J. die Meij. 89 J, man; M. G. van Egrnondi, 73 Jaar, dr. Vakschool voor Meisjes (Rapenburg 23) Een getuigschrift ontvangen voor: De Vormingsklasse: N. J Bruin, Oegstgeest; M. van Dam, Rijnsater- woude: M. C. den Duik, Katwijk; W. den Duik, Katwijk; A. G. van Dijk. Leiden; F. Frijlink, Voorschoten; R. J. C. Havers, Leiden; H. Z. Iemhoff, Oegst geest; I. R. Janzen, Leiden; C. G. N. Kat, Leiden; M. N. Koop, Oegstgeest; E. v. d. Marei, Koudekerk: T. Mobach, Katwijk: M. Philippo, Leiden: C. L. M. van 't Riet. Leiden: T. M. van Rijn, Noordwijk; M. Teyn, Leiden; E. van Tol. Hazerswoude; P. I. Vaillant. Lei den; A. H. Veer, Leiderdorp; A. Witte, Voorhout. Kinderverzorgsters: G. A. C. van Bar- lingen, Boskoop; A. Berkemeyer, Rijns burg: M. Brandt. Leiden: A. Burge meester, Voorschoten; L. Feyen. Lei den; G. A. Keuning.Leiden: A M. v. d. Lee. Voorschoten: M. G. Massaar. Lei den; M. Muylwijk, Leiden: A. P. Mijn- ders. Noordwijk: H. M. N. Nouwen, Leiden; E. C. M. van Tilburg. Noord wijk; I. Voss, Noordwijk; J. Wessel, Leiden; C. A. Wille. Hazerswoude. Kostuumnaaisters: J. W. N. Bedijn. Noordwijk; S. J. van Beek. Leiden: M. J. van Gessel. Leiden; J. H. van Royen, Oegstgeest; E. J. Verhoef. Leiden. INBRAAK. IN SIGARENZAAK Gisteravond tussen half elf en half twaalf hebben onbekenden zich toegang verschaft tot de woning van een siga renzaak in de Koningstraat. Uit een muurkast en een la uit de winkel werd een bedrag van ongeveer f. 1200 ont vreemd. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn geslaagd voor he docoraal examen Ne derlands recht de dames E. M. ter Kuile-van Eek te Leiden; K. S. van Heuven Goedhart te Amsterdam; E. A. Quist te Rotterdam en de heren W. Faber te Den Haag; W. F. J. Wester- mann te Amsterdam; voor het kerkelijk voorbereidend examen mej. I. C. Schroot te Rotterdam en de heer C. van Wijn gaarden te Leiden; voor het doctoraal examen geschiedenis de heer G. A. J. Giezeman te Poeldijk; voor het kandi daatsexamen A wis- en natuurkunde de heer J. G. Waardenburg te Leiden; voor het kandidaatsexamen F wis- en na tuurkunde de heer A. P. Hoogerbrugge te Leiden; voor het kandidaatsexamen K wis- en natuurkunde mej. A. M. T. Haanappel te Leiden en de heren A. C. Posthumus te Leiden; J. L. Dubbeldam te Den Haag en M. A. C. J. v. d. Maat te Oegstgeést; voor het kandidaatsexa men L wis- en natuurkunde de heer H. L. Vos te Leiden; voor het doctoraal examen scheikunde de heer P. A. Greve te Leiden; voor het doctoraalexamen psychologie de heren A. Prent te War mond en W. H. Noordman te Leiden. AZIATISCHE INFLUENZA VERLOOPT GOEDAARDIG. Het virologisch laboratorium van de afdeling interne geneeskunde van het Academisch Ziekenhuis alhier heeft meegedeeld dat het Aziatisch infuenza- virus sinds zaterdag j.l. bij vijf patiën ten in Nederland is geïsoleerd. Nieuwe uitreidingen van de ziekte zijn gemeld uit Bussum. Utrecht, Naarden. Amster dam, Rotterdam en Egmond aan Zee. De ziekte verloopt grotendeels goedaar dig. Gewaarschuwd worden die personen, die aan steenpuisten lijden of in families verblijven waarin steenpuisten voorko men, daar deze ernstige longcomplica ties bij influenza met zich meebrengen. Het laboratorium verzoekt verdere melding van nieuwe ziektehaarden in verband met de studie der epidemilogie. - Onze stadgenoten, de heren M. A. Hoogerwerf en E. Pierhagen, zijn aan de Landbouwhogeschool te Wageningen geslaagd voor 't propeadeutisch examen. Flitslampjes vergroten het „jachtveld" van de vakantie-camera Breng dit jaar de volle buit aan vakantie-foto's mee terug. Kiek niet langer alleen buiten-in-de-zon, maar ook „onderdak" of bij avond en slecht weer! Met Philips „Photoflux", het moderne, handige flitslampje, dat overal komt waar de zon niet komt. Steek enkele Photoflux" in uw bagage en ga flitsenfeilloos, goedkoop en gemakkelijk Het onmisbare vakantie-zonnetje 25 Ct Tafereeltjes m de tentin de boot op een lommerrijk terrasjekomen (Flits!) nu óók in uw vakantie-album HEBT U NOG GEEN FLITSCAMERAf 6CHAF ER DAN NU EEN AANi J. Marks adj.-directeur Leidse Ambachtsschool B. H. J. HEIJDEMANN EN A. N ZEKVELD NEMEN 17 JULI AFSCHEID. In de plaats van de heer B. H. J. Heijdemann, die woensdag 17 juli. 's middags om half vier, afscheid zal nemen van de Leidse Ambachtsschool, is de heer J. Marks benoemd tot adj.- directeur van deze school. De heer Marks is reeds vele jaren als leraar in de metaalbewerking en de aanverwante teken- en technisch theoretische vak ken aan de Ambachtsschool verbonden. Gelijk met de heer Heijdemann zal ook de heer A. N. Zekveld, leraar tim meren en aanverwante vakken, de school met pensioen verlaten. PALEN VAN VERSIERING UIT GROND GETROKKEN. Zoals bekend wordt momenteel in het Van der Werfpark met man en macht gewerkt aan de inrichting van de buitenexpositie „Romantiek in bloe men", terwijl ook reeds tekening komt in de tentoonstelling „Aqua Hortus", die daar in vrije uren wordt ingericht door leden van „De Natuurvriend" en de Leidse Aquariumvrienden. Teneinde contact te leggen tussen bei de in dezelfde tijd te houden exposities, zal op het Rapenburg van het Van der Werfpark tot de Academie een bloem- en lichtversiering worden aan gebracht. Dezer dagen is men begon nen met het plaatsen van de palen voor deze verslering. Het was voor de leden van bovengenoemde verenigingen vannacht echter een grote teleurstel ling, dat een aantal van deze palen moedwillig uit de grond is getrokken. Een vandalisme, waarvoor slechts één woord past: misselijk! Bij K.b. is aan mr. F. H. van den Brink op zijn verzoek, gerekend van 25 april j.l., eervol ontslag verleend uit zijn ambt van kantonrechter-plaatsvervan- ger in het kanton Leiden. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllt Klaas heeft zijn scooter terug Dank zij het berichtje in ons Blad van gisteren kon de Leidse politie gisteravond, mededelen, dat de maandagmiddag in een waren huis alhier gestolen groene kin derscooter, die aan de kleine in valide Klaas Alberts, Dorpstraat 108. te Benthuizen toebehoorde, in beslag was genomen en kon worden afgehaald. Naar aanleiding van ons berichtje ontving de politie n.l. een tip, welke tot de opsporing leidde. Het behoeft geen betoog, dat Klaasje overgelukkig zijn bezitting weer in ontvangst heeft genomen en vanmorgen op eigen gelegen heid weer naar de kleuterschool is gegaan, waar zijn klasgenootjes hem blij begroetten. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIM Onthulling van president Hooggerechtshof AANHOUDINGEN Een 20-jarige Leidse fabrieksarbeider werd door de Leidse politie aangehouden onder verdenking van twee onlangs ge pleegde rijwieldiefstallen. Een 17-jarige Leidse loopknecht werd aangehouden onder verdenking van verduistering van i een paar honderd gulden in dienstbe trekking. SHAKESPEARE OP HET ENGELSE TONEEL Naar aanleiding van het ingezonden stukje van prof. dr. D. Wiersma over bovengenoemde tentoonstelling in ons Blad van maandag j.l., verzoekt men ons nog mede te delen, dat behalve de British Council en het Leids Akademisch Kunstcentrum ook de gemeente Leiden betrokken is bij de organisatie en de financiering. Dulles blijft geloven in „voorbijgaande fase" Wie een goed woord over het com- munistische stelsel in Rood-China zou I over hebben, zou bijv. moeten aanvoe- ren, dat de corruptie, die voorheen we- I lig tierde, onder het nieuwe regiem j verdwenen is. Maar zelfs dat blijkt niet het geval te zijn: de president van het Hooggerechtshof in Peking, Toeng Pi- woe, heeft gisteren te kennen gegeven, dat corruptie, diefstal, geweldpleging e.d. vrij algemeen voorkomen op het Chinese platteland en ook in verschei dene steden, vooral die, welke herbouwd of uitgebreid worden. Toeng Pi-woe zei, dat de opkomst van het socialistische regime tot verminde ring van het aantal misdaden had ge leid, maar dat men daar niet de ge volgtrekking uit moest maken dat „de activiteit van de contra-revolutionairen en de saboteurs in korte tijd geheel zal verdwijnen". De grote veranderingen, die zich in China hebben voltrokken, hebben de aard van de civiele gedingen gewijzigd. N.V. AMSTERDAMSCHE BANK In verband met het feit, dat de heer J. Martijn de N.V. Amsterdamsche Bank 1 augustus a.s. met pensioen zal verla ten, is aan de heer M. J. Blangé met ingang van 1 juli J.l. bijzondere procu ratie verleend. Bewoners beraadden zich W ordt verzorging weer ter hand genomen Naam en aanzien van de Professoren wijk zijn ernstig geschaad. Zoals be kend heeft het gemeentebestuur enige tijd geleden besloten de verzorging en het onderhoud van het groen in de De Sitterlaan voor zo ver het dan betreft het gedeelte tussen de Van 't Hoff- straat en de Van der Waalsstraat voorlopig te doen staken. Dit in ver band met het feit, dat aldaar door de jeugd vernielingen zijn aangericht. Vernielingen, welke blijkens de cijfers van het gemeentebestuur inderdaad veel erger zijn dan elders in onze stad. De jeugd speelt vooral in de zomer maanden graag op straat en dikwijls komt daar een bal aan te pas. Ook in de De Sitterlaan is dit wel eens het geval ondanks een bepaalde politieverordening, welke het beoefenen van balspelen op de openbare weg verbiedt. Veel zien de die naren van de heilige Hermandad echter door de vingers. Geen wonder dus. dat er wel eens een bal in de rozenstruiken verdwijnt om er enkele ogenblikken later weer uit gehaald te worden. Uiteraard hebben en grasmat en struiken van al deze spelactiviteiten veel te lijden. Er Een zware en zeer spectaculaire brand woedde in een opslagplaats van oude autobanden in Ivry in Frankrijk. Terwijl de spuitgasten alles in het werk stellen om ondanks ae indrukwekkende rookontwikke ling het vuur in bedwang te houden, trachten anderen zoveel mogelijk banden uit de vuurhaard weg te is dan tot nu toe nog niet eens gespro ken over de schade, welke door sommige belhamels met opzet wordt aangericht. Dat er jongens en meisjes zijn, die er behagen in scheppen om als kleine van- dalen en met een brutaliteit, welke j schier geen grenzen kent, de boel op I stelten te zetten, is een vaststaand en j wel zeer betreurenswaardig feit. Op de I schouders van de ouders ligt ook in deze een zware en verantwoordelijke taak. j In hoeverre de oudere beivoners j van de De Sitterlaan verantwoorde lijk zijn voor de onplezierige situatie, die thans is ontstaan, daarover spraken gisteravond in het clubge bouwtje aan de Burggravenlaan enkele goedwillenden, die daartoe uitgenodigd waren door het bestuur van de buurtvereniging. Ook de heer W. Barnard van de Gem. Plantsoe nendienst was op deze vergadering aanwezig. Hij hield een korte inleiding, waarbij gewezen werd op het belang van veel groen in een stad als Leiden en op de taak, die de Leidenaars hebben om samen met de Plantsoenendienst de be plantingen in orde te houden. Wat in de Transvaalhof wel kan de beplanting vormt daar een lust voor het oog zal z.i. in de De Sitterlaan zeker tot stand gebracht kunnen worden. De aanwezigen spraken daarna over het probleem van de loslopende hondeni!) en over de kinderen uit andere buurten, die in de De Sitterlaan de rozen vertrappen of met de fiets over de grasmat rijden. Algemeen was men van oordeel dat de politie in deze vervelende en moeilijke kwestie niet voldoende medewerking verleent en dat strengere maatregelen genomen moeten worden tegen een beperkt aantal ouders, die hun kinderen in velerlei opzichten rustig hun gang laten gaan. Niettegenstaande de geop perde bezwaren was de heer J. P. A. de Vrind, de voorzitter van de „Professo- renwijk", van mening, dat de De Sitter- laanbewoners verantwoordelijk zijn en blijven voor hün plantsoen. Zo er een strafbaar feit geconstateerd wordt dan zal men vooral niet na moeten laten zich rechtstreeks tot de allerhoogste instanties te wenden, zo werd van an dere zijde opgemerkt. O.i. volkomen terecht! Immers wanneer tot bestrating van de plantsoenen in de De Sitterlaan overgegaan zou moeten worden (daar is bij de betrokken instantie reeds over gesproken) dan is Leiden eerst goed in last. Zover zal het toch zeker niet mogen komen. De kinderen en de ouders zullen gezamenlijk de vernie lingen van de beplanting tegen moe ten gaan en trachten het aanzien van de laan te verhogen. Het bestuur van de „Professorenwijk" van zijn kant heeft besloten zich dezer dagen tot B. en W. te wenden met het ver zoek het onderhoud van de plantsoe nen wederom ter hand te willen nemen. Zoals de situatie thans is is deze de Professorenwyk beslist on waardig! zo zei de president van het Hoogge rechtshof. Het aantal gevallen van echtscheiding, omdat de echtelieden niet met elkander kunnen opschieten, neemt bijv. toe. Toeng Pi-woe sprak zich uit voor de tactiek van overreding in kwesties on der de boerenbevolking. De plaatselijke bemiddelingscommissies moesten ver sterkt worden. Hij zei. dat in de afge lopen tijd nuttige kritiek was geleverd, maar dat „rechtsgezinden" van de ge legenheid geprofiteerd hadden om de communistische partij te kritiseren. Thans is de voornaamste taak van de volksrechtbanken de strijd tegen de rechtse politieke ideeën, aldus voegde hij hieraan toe. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken Dulles, heeft gisteren op zijn persconferentie in Washington uitgewijd over de vooronderstelling van de Amerikaanse regering, dat het strikt eenvormige bewind van het internatio nale communisme „een voorbijgaande en niet een eeuwige fase is". Hij had het hier al enige dagen geleden te San Francisco over gehad, toen hij sprak over de verhouding tussen de V.S. en Peking-China. Nu verklaarde hij. dat zijn regering van oordeel is. dat er zich in de Sovjet-Unie en China vrijwel zeker evolutionaire veranderingen zul len voordoen. Een datum kon hij even wel moeilijk noemen. Nieuwe politiewet in Eerste Kamer (Van onze parlementaire redacteur) De Eerste Kamer heeft gisteravond zonder hoofdelijke stemming het wets ontwerp aangenomen met een nieuwe organisatie van de politie. Volgens de nieuwe politiewet zullen gemeenten met meer dan 25.000 inwoners ge meentepolitie hebben; gemeenten met minder dan 10.000 inwoners zullen Rijkspolitie hebben en in gemeenten met een aantal inwoners tussen 10.000 en 25.000 blijft de bestaande toestand gehandhaafd. De Duitse bezetter maakte van de politie een centraal geleid orgaan, de basis van de politiestaat. Ter vermijding van de politiestaat is in de nieuwe wet de zeggenschap over de politie niet in één hand gegeven, maar verdeeld over de minister van Binnenlandse Zaken (handhaving van de openbare orde) en de minister van Justitie (opsporing van misdrijven). Uitgaande van dit stand punt kon de heer Matson (KVP) zich met het wetsontwerp verenigen. Vooral de heer Reijers (CHU) vreesde, dat de „versplinterde verantwoordelijkheid" een kreupele bevelsvoering tot gevolg zou hebben. Daarom achtte hij de wet niet te hanteren. Hy was de enige, die aan tekening verzocht, dat hij geacht wilde worden te hebben tegengestemd, of schoon ook de heer De Vos van Steen- wijk (WD) allerminst enthousiast was. Bezwaren lieten ook de heren Tjalma (AR) en De Niet (PvdA) horen, maar zij vonden geen overwegende redenen om tegen te stemmen, nadat de minis ters Struycken en Samkalden de nieu we organisaie hadden verdedigd als een harmonische taakverdeling, die aansluit bjj het historisch gegroeide. WARMOND BURGERLIJKE STAND Geboren Vergeer en C. Sophia A. M., dr van G. W. H, Warmerdam. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Musselkanaal (toez.) dr. J. W. Doeve te Holwlerde te Amersfoort (wijk Bergkerk) dr. P. A. Elderentoosoh te Voorburg. GEREF. KERKEN Beroepen te Klaaienavee-n (2d© pred. pd.) Jöh .Dijkstra te Schermerhorn. Aange nomen naar Bandoeng (Indonesië) L. Ring nald'a te Borne naar Leeuwarden (7de predi. pl.) H. van Benthem te Wlerimger- werf. Bedantot voor Rotterdam-Kral in- gen (4de pred. pd.) H. D. Bakker te Tho- l'en-PoontvMet. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor BiezeWnge W. Ruiter te Raam. KERKELIJKE BEVESTIGING VAN HET HUWELIJK OP ZONDAG. De kerkeraad van de Geref. Kerk (art. 31i te Voorburg heeft besloten trouwdiensten voortaan niet meer te houden op een uur in het midden van een werkdag, maar deze als regel te stellen op zondag en bij wyze van hoge uitzondering op een dag in de week maar dan na de werktijden. De kerkeraad heeft zich met de prak tijk van de kerkelijke bevestiging van het huwelijk bezig gehouden omdat, wanneer de trouwdiensten in de week worden gehouden, maar een klein deel van de gemeente getuige is. Hij is bo vendien van gevoelen, dat hij de ge meenteleden ook niet mag oproepen hun arbeid voor zulke diensten te onder breken. Naar de bedoeling van het hu welijksformulier moet de dienst er een zijn, waartoe de gehele gemeente moet kunnen worden opgeroepen.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 3