NjortTs Jonge Acht B zegevierde in het hoofdnummer KAMPEERDERS! Verjongd Rijswijk" speelde A.S.C. na rust naar 4 0 nederlaag Jonge Acht van de Vliet won in fantastisch hoog tempo Katwijk won beslissingswedstrijd in vierde verlenging Leidse aanval schoot in alle opzichten veel te kort Christine Truman 16 jaar versloeg Sliirly Bloomer MAANDAG 1 JULI 1357 Lustrumwedstrijden Nereus Het hoofdnummer van de lustrumwedstrijden van Nereus, dit week-elnde ge houden op de Bosbaan, de Jonge Acht B, is gewonnen door Njord. Na een vol komen gelykopgaande start zagen de Leidse studenten op 500 meter kans iete uit te lopen op Nereus, Laga en een tweede Njord-ploeg, welke voorsprong halverwege de baan was uitgegroeid tot een lengte. Achter Njord vochten Laga en Nereus een heet duel uit, want de Amsterdamse gastheren waren niet voornemens de tweede plaats aan de Delftse roodbaatjes te laten. Het was al hard genoeg, dat Njord, dat een eindsprint van 38 slagen in de minuut produceerde, met de over winning ging strijken. Nereus slaagde er m Laga van de tweede plaats te ver dringen. Ook de damesploegen van De Vliet boekten mooie successen in de Jonge Acht en de Jonge Dubbel. Vooral het van start tot finish doorgezette fantastische tempo van 40 slagen in de minuut van de Acht wekte ieders bewondering. In de finale voor de jonge Twee B, waarvoor Nereus, Willem 3 en Aegir aan de start kwamen was de start zeer langzaam. Willem 3 zakte direct een lengte af, de beide andere ploegen ble ven boord aan boord. Op 1000 meter lag Aegir een lengte voor, Nereus deed wel verwoede pogingen om in te lopen, doch het aanbrengen van de riemen naar het water geschiedde van zulk een hoogte, dat kostbare tijd verloren ging. Aegir wist een „last minute" aanval van Nereus resoluut af te slaan. De stuurmanloze Twee was een kleur loze strijd, die een gemakkelijke zege voor de Spaarne-Twee betekende. Britzei en Van Huystee hadden weinig moeite en wonnen royaal, van R.V. „Emscher'-. In de finale van het nummer Jonge Vier B was Njord zeer snel van start en nam direct de leiding. De R.V. Emscher bleef echter goed bij en langzaam aan liepen de Duitsers in. Tijdens 'n inzinking bjj de Leidse stu denten kon zowel Emscher als Skadi hier royaal van profiteren en de gas ten kwamen zelfs boord aan boord. Voor de tribune raapte Njord echter alle krachten bij elkaar en wist met een halve lengte nog te winnen. Zondag boekte de oude vier van Etuf Essen een overtuigende overwinning op Nereus en op de winnaar van het zater dag geroeide nummer jonge vier B, t.w. Njord. De beide Nederlandse studenten- ploegen trokken snel van leer en boek ten een lengte winst. Doch voordat de 750 meter-lijn bereikt was, hadden de mannen van Etuf met een fors tempo van 35 slagen per minuut de voorste gelederen bereikt. Bij de 1000 meter nam Etuf in een onverwacht sprintje van 5 slagen een driekwart lengte voorsprong, welke gedurende de tweede helft van de baan behouden bleef. Ondanks het hogere tempo van Nereus konden de Duitsers de leiding behouden. Even leek het of Nereus voor de tribune er nog in zou slagen de laatste meters verrassend te laten ver lopen, doch Etuf drukte met een snel reagerende eindspurt Nereus laatste krachtsontplooiing de kop in. JONGE ACHT A In de finale van de Jonge Acht A was de strjjd tot de 1000 meter volkomen gelijk. Toen kwam Njord meter na meter los en schudde eerst Laga en toen Triton van zich af. De zeer fors opgezette eindspurt van Njord met 37 slagen in de minuut bracht Leiden royaal de overwinning. Ook in het nummer Stuurmanloze Vier gaf Etuf Essen een staaltje weg van krachtig en beheerst roeien, een demon stratie van onze Oostelijke buren van internationaal karakter. Na het winnen van de oude vier bleken dezelfde roeiers ook in het stuurmanloze nummer in uitstekende conditie te verkeren en na „Germania" op 1000 meter van zich te hebben afgeschud, was het één „rush" tot het eind om een uitstekende tijd van 6 min. 38.4 sec. voor zich te laten afdrukken. UITSLAGEN De belangrijkste uitslagen luiden: Heren Jonge Vier B: 1. Njord 7 min. 05.- sec; 2. RV „Emscher" 7 min. 06.3 sec; 3. Skadi 7 min. 09.2 sec. Stuurmanloze Twee: 1. Het Spaarne 7 min. 22.8 sec; 2. RV „Emscher" 7 min. 42.1 sec. Jonge Skiff A: 1. Nautilus 7 min. 40.1 sec; 2. Proteus 7 min. 45.6 sec. Jonge Twee A: 1. Nereus 8 min. 16.5 sec; 2. Argo 8 min. 21.2 sec. Overnaadse Twee: 1. Triton 8 min. 36.7 sec; 2. Het Spaarne 8 min. 43.- sec; 3. Njord 8 min. 45.9. Het valt niet altijd mee om offi cial te zijn. Dit bestuurslid van Nereusop deze warme zondag in het warme officieelgekleed, ba lanceert op angstige wijze boven het water van de Bosbaan om de slag van Njord's Jonge Acht B - winnaars van het hoofdnummer - de krans om te hangen. j Overnaadse Vier: 1. Njord 7 min. 14.8 I sec; 2. DDS 1 7 min. 16.6 sec. Hoofdnummer Jonge Acht B: 1. Njord 1 6 min. 15.3 sec; 2. Nereus 6 min. 16.3 j sec; 3. Laga 6 min. 18.3 sec; 4. Njord 2 I 6 min. 34.3 sec. Stuurmanloze Vier: 1. Etuf Essen 6 min. 38.4 sec; 2. R.K. Germania 6 min. 55.- sec; 3. Nereus 7 min. Jonge Vier A: 1. RV Emscher 7 min. 7.9 sec; 2. Kon Dordtsche 7 min. 11.- sec Oude Vier: 1. Etuf Essen 6.49.6; 2. Nereus 6.513; 8. Njord 639.1; 4. Skadi 7.04.9. Jonge Acht A; 1. Njord 6.18.5; 2. Triton 651.1; 3. Laga 6559. Lichte Vier: 1. Nereus 7.13.2; 2. Triton T.17.6. Oude Skiff: 1. Kon. Dordtsche (A. C. Redele) 7 min. 23.9 sec; 2. „De Maas" (P. J. Bakker) 7 min. 34.5 sec. Lichte Acht: 1. Aegir 6 'min. 39.- sec; 2. Nereus 6 min. 42.2 sec. Oude Twee: 1. Aegir 8 min. 06.2 6ee; 3. Willem 3 8 min. 06.4 sec. Overnaadse Vieren voor leden der KNSRB: 1. Njord 7 min. 18.6 sec; 2. Nereus 1 7 min. 20.6 sec; 3. Triton 7 min. 26.3 sec. Oude Acht: 1. RK „Germania" 6 min. 15.1 sec: 2. Laga 6 min. 17.9 sec; 3. Njord 6 min. 19.9 sec; 4. Nereus 6 min. 20.9 sec. Dames: Oude Acht: 1. De Hunze 3 min. 26.3 sec; 2. De Amstel 3 min. 29.7 sec; 3. De Vliet 3 min. 38.- sec. Oude Dubbel Vier: 1. Nautilus 3 min. 37.5 sec; 2. De Vliet 3 min. 39.8 sec; 3. Nereus 3 min. 40.7 sec; 4. Willem 3 3 min. 49.6 sec. Jonge Acht: 1. De Vliet 3.30.3; 2. RIC 3.32.9; 3. Nereus 1 3.34.3. Jonge Dubbel Vier: 1. De Vliet 3.41.4; 2. Nereus 3.45.4; 3. De Hoop 3.46.2. Oude Skiff: 1. Kon. Dordtsche 3 min. 52.7 sec; 2. Willem 3 3 min. 53.2 sec; 3. De Amstel 3 min. 57.1 sec; 4. De Vliet 3 min. 58.7 sec. Koersen Alkmaar De uitslagen van de gisteren gehouden draverjlen luiden: Aardbeien-prijs1. Vuüture S (A. R. Notteliman) (1.385); 2. Vina van Barke; 5. Urene van Hiddum. Tot.; wi. f 1.60, pl.: fl.10, f 1.30, 11.70, gek. f2.20, cov. f3.50. Dutdh Bvennprys: 1. WaJla (J. S. van Leeuwen) (1.41.6); 2. Wybo K; 3. Wie lewaal S. Tot.: wi: f5.50, pl. f2.60, f 1.80, gek. f28.20. cov. f4.50. Mizzzl SohmdHerpryr1. Vlotor Ema nuel (A. R. Nobtelman) ('1.32.6); 2. Vlo- lilna Norton; 3. Dierva. Tot.: wl. f 1.40, pl. fli50, fl.50, f 1.90, gek. f 1.80. cov. Amazoneprljs: 1. Us Hompie (S. Bosdh) (1.29.4)'; 2. Sijtje Osso; 3. Tabor Harves ter D. Tot.: wl. f2.40, pl. f 1.20. f2.00. 11.40. gek. f8.50. oov. f 590. Zoete Fransjesprijs1. Spencer Gay's Zoon (C. H. Bergtisch) (1.24.5); 2. René M; 3. New Vlaimiiaigimain; Tot.wl. f2.20. pl. f 1.20, f2.00. f 1.60. gele. f6.80, cov. f 6.60. Moulin Rougeprijs: 1. Queen Mary (A. R. Nobtelman(1.25.9); 2. Rudi Trothan 3 Qulok Star. Tot.: wi. f 1.80, pl.- f 1.40. 2.40. f3.00. gek. f4.70, cov. f 10.10. OUmaxprijs: 1. Ria Olivier (A. S. Tes- selaar) (1.24.2); 2. Narcaso van Zora; 3. Roland. Tot.; wl. f2.60, pl. f2.30. f7.20. gek. f20.70. cov. f6.10 Elephanitprijs1. Typhoon (P. A. Sbroo per) (1.25.6); 2. Tommy Mart;; 3. Sir Parisien O. Tot.: wi. f2.pl).j fl.40, f 1.70, gek.: f2.60, cov. f3.10. Totale omzet; f 84.146.50 WIELRENNEN Ronde van Midden-Nederland De uitslag van de gisteren gehouden Ronde van Midden-Nederland luidt: 1. Gijs Pouw (Utrecht) 189 km. in 4 uur 57 min. 2. G. Vergoossen (Pey/Echt); 3. B. Teunisse (Utrecht); 4. A. Geldermans (Beverwijk); 5. J. van Vliet (Rotterdam) 6. C. Niesten (Beverwijk); 7. A. van Steenselen (Mijnsheerenland)8. J. v. d. Berg (Den Haag)9. op 9 min. 24 sec. J. Rademakers (Utrecht). Bodegraven degradeert Katwtfk heeft de kans het vege lijf nog te redden, voor degradatie naar de Afdeling Leiden, volledig aange grepen en dank zij een doelpunt in de vierde verlenging van de beslissings wedstrijd op het RCL-terrein, het elf tal van Bodegraven naar de afdeling Gouda verwezen. De voorgeschiedenis mag genoegzaam bekend geacht zijn. Katwijk stond reeds definitief onderaan, toen bekend werd, dat Bodegraven onbewust met een ongerechtigde speler had gespeeld. Hierdoor moesten de wedstrijden tegen Leiden en Koudekerk worden overgespeeld. De laatste tegenstander won, waardoor Katwijk en Bodegra ven met een gelijk aantal punten op de laatste plaats van de 4e klasse A (Zat. voetbal) eindigden. Hoewel Katwijk wel een tikje beter speelde dan Bodegraven en om deze reden de overwinning dan ook verdien de, blijkt wel uit de score, dat het krachtsverschil toch wel zeer minimaal was. Immers bij het einde van de nor male speeltijd was de stand nog 11, zodat verlenging nodig bleek. Pas in de tweede minuut van de vierde verlenging wist de Katwijkse rechtsbuiten A. Her- bert een goede aanval van de Oranje hemden op de juiste wijze af te werken, waarna elf juichende Katwijkers door Advertentie Wacht niet tot het laatst Onze verkoop is dit jaar enorm. NU NOG RUIME SORTERING Sportvriend WOUT BERGERS HAARL.STR. 232 - TEL. 24681 een al even vreugdevolle supporters- schaar van het veld werden gebracht als gold het een kampioenschap. Zoals reeds gezegd verdiende Katwijk de zege door het betere spelinzicht, dat i getoond werd. Bodegraven werkte wel- I licht harder, maar mede daardoor ook onbeheerster. Reeds na vijf minuten spelen nam I Katwijk door linksbinnen Vreken de I leiding, nadat hij handig enkele Bode gravers in de luren had gelegd10. Katwijk bleef hierna sterker, waardoor j de voorhoede zich enkele kansen wist te scheppen. Verdoes kogelde daarbij een maal keihard tegen de deklat, terwijl rechtsachter Ooms even later de bal uit i het doel kopte, toen doelman Pul al ge- slagen was. Enkele tegenbezoeken van 1 de roodzwarten toonde aan, dat zü stel- lig nog niet behoefden te wanhopen. Het was doelman Vreken, die voorlopig een I Bodegraafs doelpunt in de weg stond. Toch moest hij na 25 minuten naar het net, toen linksbuiten Zwanenburg, na zich handig vrij gemaakt te hebben, de gelijkmaker op zijn naam bracht: 1—1. Aan de andere kant moest Ooms nog maals redden, waarna de rust met on veranderde stand aanbrak. Na de pauze ging de vermoeidheid een woordje meespreken. Verdoes werd thans door de Bodegraafse achterhoede be hoorlijk afgedekt, terwijl ook de verdere pogingen van de Katwijkers tot een doelpunt te komen in de kiem gesmoord werden. Ook de Bodegraven voorhoede bleek niet meer over voldoende stoot kracht te beschikken, zodat de officiële speeltijd van deze sportief gespeelde wedstrijd verstreek zonder dat de beslis sing was gevallen. De drie eerste ver lengingen van 7% minuut brachten niets op. waarna in de vierde, zoals reeds eerder gemeld, A. Herberts wist te sco ren: 21. Een waterpolowedstryd tussen de zeventallen van België en Frankrijk, te Gent gespeeld, is geëindigd in een 5—2 zege voor de Belgen. Roodzwart vóór rust sterker, maar (Van een onzer verslaggevers) ASC heeft de vele honderden supporters er waren ongeveer 2500 toe schouwers die de grote „broeikas", want dat was het Blauw-Zwart terrein, bevolkten en die gekomen waren om good-old roodzwart bij te staan in de beslissingswedstrijd tegen Rijswijk, ondanks alle hitte toch een zéér koude douche bezorgd. Het zat in de eerste helft al reeds niet lekker. Want ondanks beter voetbal en een veldoverwicht van ASC, kwam Rijswijk met 10 voor. In de tweede drie kwartier kwam toen allengs een onafwendbare nederlaag in zicht en bij vlagen werden de roodzwarten bijkans van het veld geveegd. De definitieve klap met de hamer viel toen na een half uur spelen. De resterende tijd stond de Rijswijk-aanhang po pelend van ongeduld te wachten op het laatste fluitsignaal. Toen dit kwam was de score inmiddels nog met twee doelpunten verhoogd en gaf het scorebord dus een forse 40 nederlaag - en verdiend! - voor ASC aan! ONMACHT Roodzwart miste dus de boot! De aansluiting in feite reeds. Want ASC. dat in de eerste drie kwartier beter voetbal speelde en veelvuldig voor de Rijswijk-veste verscheen de corner- verhouding gaf 81 aan - kwam niet aan het maken van doelpunten toe. Toegegeven: de magnifieke schoten van Lolkes de Beer en éénmaal Vree ken hadden misschien een beter lot ver diend. Maar de doelman van de tegen partij staat er nu eenmaal niet voor de show en aangezien deze jeugdige knaap, Valkenburg, op werkelijk magistrale wijze deze loeiers bedwong, vielen er géén Leidse doelpunten te bejubelen. De mooiste kans om zijn aanhang te laten juichen kreeg Lolkes de Beer - de ac tiefste man in de aanval! - in de 18de minuut, toen hij. door een misverstand in de vijandelijke defensie, alleen voor het Rijswijk-doel kwam. Zijn handen gingen wél omhoog, maar naar zijn hoofd. U begrijpt het dus wel! Ondanks het uitstekende keepen van de Rqswjjk-doelman „zat" er voor ASC genoeg in. Zeker een paar doelpunten! Maar ja, wat wil men als de roodzwar te aanval ab geheel volledig faalde en bovendien in de periode dat roodzwart drukte, slechts met drie man opereerde n.I. Lolkes de Beer, Brard en v. d. Waals met daarachter (soms rond de midden cirkel!) Vreeken en Spierings. En als U dan bovendien nog weet dat Brard en v. d. Waals in die voorste aanvalsspits voor spek en bonen er bij liepen, dan begrijpt U nu zéér zeker, dat zó spe lend ASC normaal gesproken geen doel punten kón maken. Dat deed roodzwart ook niet. Want alle aanvalsgolven gin gen zonder stootkracht gepaard en wer den meestal door één man Lolkes de Beer afgewerkt. En hij alléén kon het óók niet. Logisch. AFGESTRAFT Zo kon het gebeuren, dat Rijswijk na een half uur de leiding nam. Dat zat er óók wel in, want de ASC-verdediging opereerde vaak rond de middenlijn. De Rijswijk-aanvallen waren véél doeltref fender van opzet en werden alhoewel minder in aantal, door de gehele, snelle aanval uitgevoerd. Na een half uur re sulteerde dit in een kans voor mid voor "v. d. Reyden, die met een boogbal de uitlopende Spoor kansloos maakte; 01. Daar bleef het tot aan de rust bij. ASC NERGENS MEER Ook na de thee kwam in het spel van onze stadgenoten - hierbij doelen wij voornamelijk de aanval! - geen veran dering en naarmate de tijd draaide kwam de feller en sterk verjongde Rijs- wijk-ploeg (er waren maar liefst vijf spelers vervangen na de nederlaag van Rijswijk vorige week tegen WIK!) in het offensief. Met open en goed opgezette aanvallen werd de ASC-veste belaagd en mede door de enorme gapingen op het mid denveld, dat roodzwart prijsgaf - of moest geven - werd het gebied rond de middencirkel een prooi voor de voetbal lers uit Rijswijk. Vanuit dit gebied be gonnen zij hun uiterst gevaarlijke ope raties. Voorlopig beperkte de schade zich tot enkele corners en hielp Vrouwe Fortuna ASC tweemaal doordat het houtwerk op het kritieke moment tus senbeide kwam. Een doelpunt hing echter in de lucht en voor ons stond toen al vast, dat ASC de boot gemist had. Slechts een wonder zou roodzwart bij zijn tegenaan vallen aan een doelpunt kunnen helpen. Brard c.s. waren daartoe in deze vorm en al hadden zij nog twee uur door ge voetbald. beslist niet in staat. BESLIST Zo gebeurde dan ook. De man met de hamer sloeg na een half uur toe. In dit geval was het de schoen van Daudt, die het vonnis over ASC voltrok: 02. Nog geen minuut later sloeg linksbuiten Krul zelfs bij de grootse optimist, die nog in roodzwart geloofde, alle illusies in gruzelementen. Het resterende kwartiertje was voor Rijswijk nog maar een formaliteit. Ove rigens gebruikten zij ook deze periode nog om via Krul de eindstand op 04 te bepalen. En toen. ja dat begrijpt U gingen zij na afloop op de schouders. Jammer voor ASC. maar deze avond had roodzwart er de ploeg niet voor. Voor één stadgenoot was de Rijswijk- zege ongetwijfeld wél een succes: n.I. voor trainer Tony Kantebeen. die na Ter Leede. nu ook met zijn ploeg Rijs wijk succes had. Ook op Wimbledon was het warm Bjj het slot van de eerste Wimbledonweek bleek dat Australië weer buiten gewoon sterk stond bjj het heren enkelspel. Voor de derde maal in vier jaar had het vier man bjj de laatste acht, terwtjl Amerika en Zweden de andere vier plaatsen deelden. De grote verrassing van zaterdag viel bjj de dames enkelspelen. De brandende zon was verdwenen en onder de bedekte lucht en in een vochtige atmosfeer vocht de 16-jarige Britse juniorkampioene, Christine Truman, met succes voor een plaats in de kwartfinales. Zjj versloeg de aanvoerster van de Britse rangljjst, Shirly Bloomer, die wegens haar sterke spel bjj de Franse en Italiaanse kam pioenschappen als derde speelster was geplaatst, met 63 63. Het was de warmste dag sedert tien jaar op Wimbledon met een tempera tuur van 34 graden Celsius in d( schaduw. De zwaarste strijd onder deze omstan digheden werd gevoerd tussen de links handige Australiër Neale Fraser en Budge Patty, welk duel twee uur en een kwartier duurde op het door de zon overgoten centre court. Deze partij werd bovendien de beste van de gehele week. De grote 23-jarige Australiër rechtvaar digde daarbjj zijn „plaatsing" door de partij te winnen met 6—3 64 1012 6—4, maar de oud-kampioen Patty tien jaar ouder liet hem daarvoor tot het laatste puntje vechten. De geroutineerde Vic Seixas onder vond weinig moeilijkheden met de jonge Australiër Mal Anderson die hij met 46 6—3 6—2 6—2 versloeg. Anderson begon als een wervelwind, maar Seixas wist al spoedig zijn stempel op het spel te leggen. In zjjn eigen tempo gaf hij Anderson een lesje in tennis volgens „het boekje". Titelverdediger Hoad versloeg zjjn landgenoot Emerson met 64 6—4 62 in een uur tjjd, maar Hoad scheen niet gelukkig met zijn spel. Hjj had moeiljjkheden in de eerste set en enkele eenvoudige ballen kwamen in het net terecht. De tweede Amex-ikaan die zich bij de laatste acht plaatste, was Herb Flam die met 6—3 6—1 6—3 de Engelsman Billy Knight uitschakelde. De Zweed Davidson tenslotte kwam in de kwart eindstrijden door een overwinning op Bobby Wilson met 36 61 86 64. De wedstrijden voor de kwartfinales, welke vandaag worden gespeeld, zijn: Cooper (Austr.)Flam (V.S.), Schmidt (Zweden)—Fraser (Austr.), Seixas (V.S.) Davidson (Zweden) en Rose (Austr.) Hoad (Austr.). Zoals in elk Wimbledontoernooi se dert de oorlog domineerden ook nu de Amerikaanse dames. Zjj bezetten vijf van de acht plaatsen in de kwart- eindstrjjden. Deze zien er als volgt uit: Louise Brough (V.S.)—Darlene Hard (V.S.), Dorothy Knode (V.S.)—Rosa Reyes (Mexico), Betty Pratt (V.S.) Christine Truman (G.B.) en Sandra Reynolds (Zuid Afrika)—Althéa Gib son (V.S.). SEIXAS EN RICHARDSON VERSLAGEN Later volgde een tweede verrassing toen het geplaatste heren dubbel Vic Seixas—Hamilton Richardson (V.S.) in de derde ronde werd uitgeschakeld door Bob Howe (Australië) en Roger Becker (G.B.). De cijfers waren 2—6 0—6 9—7 6-»—1 64. In het begin van deze week had de Australiër het advies gekregen om gedu rende zes maanden het tennis te laten rusten daar hjj trombose in de vingers van zjjn racket-hand zou hebben. Maar Howe had erop gestaan om zijn afspra ken in het dubbelspel te handhaven. Van Dalsum en mevr. Thung wonnen hun eerste partij in het gemengd dub- Competitie CKB PernixDKOD 8—8 Zaterdagmiddag werd de eerste van de twee wedstrijden gespeeld om de titel van de C.K.B. tussen de kam pioen van de hoofdklasse-west, Per nix, en die van de hoofdklasse cen trum D.K.O.D. Pernix opende de score na 8 mi nuten met een doelpunt van Ton Tieleman. Even later was het dezelf de speler, die Pernix door een ver schot op 20 bracht. Door een straf- worp kwam D.K.O.D. op 21 en vanaf dit moment lukte het niet meer zo goed bij de Leidse oranjekragen. Er werd slordig geplaatst en D.K.O.D. zag kans tot 2—4 uit te lopen. In de 35e minuut strafte Dick Otte- vanger een verdedigingsfout goed af (34). Nadat D.K.O.D. enkele miriuten voor de rust nog een niet verdiende strafworp had gemist kwam de pauze. Na de limonade volgde een gelijk op gaande strijd met Pemix iefs meer in de aanval. Dick Ottevanger maakte na 4 minu ten van ver gelijk (4—4) en een ogenblik later schoot Kees Favier. na dat hij zich keurig had vrijgespeeld, Pernix naar de leiding (54). Nadat een D.K.O.D.-heer met een ver schot de partijen weer op gelijke stand had gebracht scoorde Coby van Dalsen voor Pernix (65). Weer werd het gelijk (6—6) en toen volgden, na ruim een half uur spelen. 4 doelpunten in minder dan 5 minuten. Via 67. 77 (Dick Ottevanger) en 7—8 werd de stand na een ver schot van Henk van der Vegte weer gelijk. (88). Met deze stand kwam het einde van een wedstrijd, waarin Pernix technisch iets beter speelde en D.K.O.D. wat meer kreeg dan het verdiende. Zaterdagavond a.s. wordt de return match gespeeld te Heelsum. Tonego heeft zich zaterdag in de hoofdklasse-west geplaatst door een 44-spel tegen DVO. Deze laatste ploeg heeft nu ook een zeer goede kans op een plaats, daar het woensdag jl. een verdiende 3—2 zege op Oranje-Wit be haalde. A.s. woensdag wordt in Dor drecht de laatste wedstrijd in deze pro motie-competitie gespeeld nl. Oranje WitVO. De bezoekers zijn favoriet en hebben voor promotie aan een ge lijk spel voldoende. De stand: Tonego 4 2 115 18—14 D.V.O. 3 1113 10—12 Oranje Wit 3 1 0 2 2 9—11 In de le kl. B werd de competitie be ëindigd met de ontmoeting Snel Vr.schaar 2. Het werd een verrassende 73 overwinning voor het Dordrechtse team. Door deze uitslag blijft Snel in de le klas en degradeert Excelsior 2 naar de 2e klas. Uitslagen: Kampioens wedstrij dPernixDKOD 88. Prom, hoofdkl. west: DVOOranje Wit 3—2; DVO—Tonego 4—4 (Tonego promoveert). le kl. B: Snel—Vr.schaar 2 7—3. (Ex celsior degradeert). belspel van het Canadese paar Bob Be- dard en zjjn echtgenote met 97 97. De start van onze landgenoten, vooral die van Van Dalsum, was slecht. Met drie double faults verloor hij zijn ope ningsservice. Maar mevr. Thung her stelde de schade door handig te reage ren op het matige spel van mevrouw Bedard en door haar goede aanvallen brak zjj het ritme van de tegenstanders. Mevr. Thung serveerde eveneens uitste- kènd en zij bleek bovendien bestand te gen de felle services en harde drives van Bedard, de beste speler van het viertal. Het Nederlandse paar miste een mooie kans in de 10e game van de tweede set. weer door een double fault van Van Dalsum, die zjjn service verloor. Daar door kregen de Canadezen de kans de stand op 5—5 te brengen alvorens Ne derland de overwinning behaalde. UITSLAGEN Heren enkelspel (vierde ronde): Flam (VB.) versl. Knight (G.B.) 6—3 6—1 63; Seixas (V.S.) versl. Anderson (Austr.) 4—6 6—3 6—2 6—2; Hoad (Austr.) versl. Emerson (Austr.) 64 64 62; Davidson (Zweden) versl. Wil son (G.B.) 3—6 6—1 8—6 64; Fraser (Austr.) versl. Patty (V.S.) 63 64 10—12 6—4. Dames enkelspel vierde ronde: Doro thy Knode (V.S.) versl. mej. P. Edwards (G.B.) 6—3 6—3; Mevr. E. Pratt (V.S.) versl. mej. R. Morrison (Nw Zeeland) 64 11—9; Mej. S. Reynolds (Z. Afr.) versl. mej. S. Armstrong (G.B.) 63 8—6. Heren dubbelspel derde ronde: Candy en Rose (Austr.) versl. Arkinstall (Austr.) en Ayala (Chili) 64 63 62; Becker (G.B.) en Howe (Austr.) versl. Richardson en Seixas (V.S.) 26 06 97 61 64; Fraser en Hoad (Austr.) versl. Knight en Pickard (G.B.) 86 64 63; Mulloy en Patty (V.S.) versl. Davidson en Schmidt (Zweden) 16 6—4 8—6 7—5. Gemengd dubbelspel tweede ronde: Crump en mevr. Allport (G.B.) versl. Dehnert en mevr. C. van der Storm (Ned.) 75 60; Rose (Austr.) en Dar lene Hard (V.S.) versl. Davies (G.B.) en Inga Buding (Did.) 62 63: mej. P. Hird en Oakley (G.B.) versl. het echt paar Fancutt (Z. Afr.) 62 63; het echtpaar Robson (N. Zeel.) versl. mej. R. Schuurman en Arkinstall (Z. Afr./ Austr.) 63 86: Van Dalsum en mevr. Thung (Ned.) versl. Bedard en mevr. Bedard (Canada 9—7 9—7 (eersteronde). Engelsman Frame wint open golfkampioenschap Onder zeer grote belangstelling zijn zondag op de banen van de Haagsche Golf en Country Club de wedstrijden voortgezet om het internationaal ama teur golfkampioenschap van Nederland voor heren. In de eerste halve eindstrijd won de jeugdige Haagse speler F. J. Waller met 2 en 1 van A. M. Borren (De Pan). De tweede halve finale leverde een over winning op voor de Engelsman D. W. Frame (Worplesdon) die op de 21ste hole zegevierde op E. Tavernier (Royal Zoute. België). In de eindstrijd bonden de Hagenaar Waller en de Engelsman Frame de strijd tegen elkaar aan. Onze landge noot. die in dit toernooi een fraaie pres tatie leverde, kon het echter niet bol werken tegen de geroutineerde Brit. Met 4 en 3 kwam Frame als overwin naar uit de strijd. E. J. Childs (Noordwijk) werd in de derde ronde uitgeschakeld door Waller. Neordwijkse Golfclub De wedstrijd om de Offembeker. een selectie voor dames en heren over 18 holes, is geëindigd in een tie. De heren Hunckemöller en Jungst maakten beiden een score van 29 2/3 en moeten dus over- kampen. ZEILEN Kieler Weche Op de laatste dag van de 75ste Kieler Woche stond er weinig wind. In deDra- kenklasse zegevierde de Deen Pedersen met „Sagir". Onze landgenoot W. van Duyl met ..Trintel 2" bracht het niet verder dan een twaalfde plaats. Hij was n.I. te vroeg gestart en werd teruggeroe pen. In de Finn-jollen klasse zegevierde de Deen Elvstroem met „Bes 2". Onze landgenoten Warburg met „Fikfak", Sleeswjjk met „Finding" en Gerhards met „Firebird" bezetten respectievelijk de derde, vierde en zesde plaats. KAATSEN Zaterdag j.l. vonden te Rotterdam kaatswedstrijden plaats tussen leden van Den Haag. Rotterdam en Leiden. In de A-klasse werd door 4 en in de B-klasse door 6 partijen deelgenomen. De uitslag; A-afdeling: le prijs J. Heida en A. Koldijk, Rotterdam en Van der Zee, Den Haag; 2e prijs S. van der Veer en H. Veldstra, Leiden en T. Koning, Den Haag. B-afdeling: le prijs H. Dekenga en F. Ferwerda, Rotterdam; 2e prijs J. de Kant, Rotterdam en J. Djjkstra, Leiden. ATLETIEK. Smit won nationale 25 km-loop Onder grote hitte is zaterdag in Amsterdaam een nationale 25 km.-loop gehouden. De deelnemers gin gen op de Sintelbaan Oost bij de Kruis- laan van start en liepen daarna 5 ron den van 5 km, waarbij zij telkens bij de sintelbaan terugkwamen. Het publiek leefde bij deze wedstrijd met de lopers mee als de Fransen met de renners in de Tour de France. Zij zorgden voor water en zelfs voor emmers vol, waarop vele deelnemers in het voorbijgaan in de vorm van een stort bad werden vergast. Er vormde zich al gauw een kopgroep, die na 2 ronden uiteenviel en tenslotte als volgt de finish op de sintelbaan pas- seei-de: 1. Smit (Alphen) 1 uur 31 mi nuten en 23 seconden.; 2. Van Ginkel (G.A.C.) 1.32.00,3; 3. Van Hoorn (Avon) 1.32.58,0; 4. Bleeker (Licurgus) 1.33.15,0j 5. Muurlink (A.A.C.) 1.34.43,0.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 8