DICKY DALE EN MACINTIRE VLOGEN UIT DE BAAN! Prachtige entourage voor een hijzonder enerverende strijd MAANDAG 1 JULI 1957 Vrijwel alle records gebroken op Asser TT (Van onze speciale verslaggever) De TT 1957 op het circuit van Assen heeft zich doen kenmerken natuurlijk door prachtig weer, maar ook door een massale belangstelling, welke die van het vorig jaar weer heeft overtrof fen, door een verbeteren van records, maar helaas eveneens door valpartijen van enkele cracks, die hoewel gelukkig goed afgelopen toch, samen met datgene wat tijdens de training is gebeurd, een schaduw werpen op deze overigens prachtige races en op het circuit, dat lange tijd de naam had het beste en het veiligste van Europa te zijn. Ondanks een zo hoog mogelijk opgevoerde graad van beveiliging, zijn drie gewonden: Dicky Dale, Gerard Dupont en Bob Macintire, naast het ver beteren van baanrecords, de oogst van de Grote Prijs van Nederland, welke in het teken heeft ge staan, meer dan ooit, van de fele concurrentie strijd tussen de fabrieken en hun rijders. Het is eigenaardig, maar men kan zijn vakantie haast wel vaststellen op de Dutch TT, want de traditie wil, dat het tijdens dit grote en grootste motorsport- gebeuren mooi weer is. Zo ook nu. Het was zelfs warm, zeer warm en in die blakerende zon hebben ongeveer 105.000 toeschouwers urenlang de strijd gevolgd op een circuit, dat ook hier en daar de ge volgen van die hitte ondervond. Er kwamen wat weke plekjes, maar onmiddellijk wist een speciaal ingestelde dienst die met zand en fijn grint te ver helpen. Ja, men was in Assen extra attent. Ook via een uitgebreide EHBO-dienst, teneinde die genen dadelijk te kunnen helpen, die het slacht offer werden van de felle, hete zon. Tientallen toeschouwers hebben de tol moeten betalen, maar in de grote tent achter de tribunes zijn ze allen weer op hun verhaal gebracht. Een ieder had zich zo goed mogelijk gewapend tegen die onbarmhartige stralen, die extra verradelyk waren doordat ze gecamoufleerd werden door een suizelende wind. De geweldige, kleurige strohoeden, de geknoopte zakdoeken, papieren steken, de kleurige sjerps ook, gaven het geheel weer die sfeer van het grootse, het enorme, dat de TT elk jaar opnieuw heeft. Een prachtige entourage dus voor de geweldige strijd, welke by die enorme inschrijving mocht, neen: moest worden verwacht. Een gevecht, dat cracks als Dicky Dale en Bob Macintire heeft genoopt alles te geven waartoe zü persoonlijk en met hun machines in staat wareq, en dat zij tenslotte in een fractie van het presisiewerk, dat dit wegracen is, ver ongelukten. Dicky Dale, volop in een klein maar heet oorlogje liggend met zijn mede- Guzzi rijder Keith Campbell en de Gi- lera-jockey Bob Macintire en Lebero Li berate had in de 9de ronde van de emo tionele 350 cc klasse juist de kop ge nomen, toen hij met Macintire naast zich vlak voor de tribunes uit de baan vloog en via de beveiligende stropakken een salto maakte, waarbij zijn machine door de lucht vloog en hij zelf in de sloot terecht kwam. Het was een beang stigend gezicht, dat de toeschouwers ter plaatse dodelijk verschrikt van hun ze tels deed stuiven. Maar gelukkig kon de onmiddellijk ter plaatse zijnde medische dienst vaststellen, dat de rijder er best was afgekomen. Voor alle zekerheid werd hij naar het Wilhelmina Zieken huis te Assen vervoerd en aanvankelijk werd zelfs medegedeeld, dat hij des middags weer in de 500 cc zou starten. Dat is echter toch niet mogelijk geble ken, doordat de jonge Engelsman een zijner enkels heeft gebroken. Tweede ongeluk Het tweede ongeluk, dat ernstig scheen, maar eveneens wonderlijk goed is afgelopen, overkwam Bob Macintire tijdens een zwaar gevecht in de 500 cc klasse. De Engelsman duelleerde ener verend met John Surties om de eerste plaats, ging vier ronden lang met zijn landgenoot als aan een touwtje achter hem over de baan, moest in de 7de ronde de leiding aan Surties afstaan, kreeg even pech, maar zette toen, op de 5de plaats liggend, een ontzetten de inhaalrace in, welke het publiek ademloos deed toezien. De Duitser Walter Zeiler, op de 4de plaats liggend, kan aan dat geweld geen weerstand bieden, en ook Li- berati, derde liggend, werd gepasseerd. Toen Keith Campbel, medestrijder in dit enerverend gevecht van het toneel verdween, trad Macintire naar voren op leider Surties af. Waar deze inmid dels naar de pits had geseind, dat zijn machine ergens haperde, steeg de span ning als gevolg van de verwachting dat de jagende Engelsman zijn prooi alsnog zou grijpen. Toen in de 19de ronde de record-ronde van de dag met een uur gemiddelde van 137.170 km kwam het dramatische. Als een lopend vuurtje ging het rond: ook Bob Macintire was uit de bocht gevlogen. Inderdaad: de Engels man had juist iets te veel risico geno men en maakte een dergelijke smak, dat de ronde kop van zyr. valhelm bijna geheel werd afgesleten door het schuren. Maar de rijder dankte daar aan het feit, dat hij praktisch niet verwond werd. Ook al werd hij door zijn vriend Geoff Duke naar het zie kenhuis gebracht. Hij, zowel als Dale en Lomas de laatste bij de training ernstig gewond maken het echter gelukkig goed. even als Gerard Dupont, die in de 500 cc is verongelukt en eveneens werd opgeno men, en Amfaldern. de zyspanpassa- gier van de tijdens de training gedode Duitser Knebel. Carlo Ubbiali heeft het ziekenhuis reeds verlaten en zal zich per vliegtuig naar huis begeven. Drikus Veer, een van de beste Nederlanders, maakt voor de start van de 250 cc-klasse nog even de keel nat Organisatie treft geen blaam Intussen, al deze ongelukken treffen des te erger, omdat men dit in Assen niet gewend is. gelukkig. Wel is jaren ge leden de Fin Lönfors omgekomen, maar dat was het gevolg van overrijding door een hem achterop komende deelnemer. Ook nu echter zij uitdrukkelijk vast gesteld dat de organisatie geen enkele blaam treft. De veiligheidsmaatregelen waren met zo mogelyk nog extra zorg genomen en het circuit met ruim 2000 pakken stro afgeschermd, terwijl er nauwlettend voor gewaakt is, door een waar legertje van rijkspolitie en con troleurs. dat het publiek niet op de brede grasstrook kwam, die de baan van tribunes scheidt. deze TT-dagen naam heeft gemaakt en Norton eveneens weer naar voren heeft gebracht. Campbell, en dus Guzzi, won evenals in 1956, terwijl Surties zijn overwinning van het vorig jaar eveneens bevestigde in de 500 cc klasse. Er is dus veel strijd geweest, behalve in de zijspan klasse. Wel leek het een duel te zullen worden tussen Cyrill Smith en Hille- brands, maar toen Smith na zeven roe den door de Duitser was gepasseerd, viel hy terug en moest na elf ronden opgeven. Toen werd Hillebrands ge makkelijk eerste, waardoor hij vrijwel zeker is van het wereldkampioenschap. Records De zijspanklasse is de enige, waarin de records niet zijn gebroken. In de 125 cc klasse won Provini met een gemiddel de van 123.484 km per uur, tegen Carlo Ubbiali in '56 op MV met 120.590. De snel ste ronde werd hier nu door Provini ge maakt met 125.957 tegen Ubbiali het vorig jaar met 122.942. In de 250 cc klasse draaide de Italiaan een uurge middelde van 128.020 km tegen Ubbiali in 1956 125.854. Nu was de snelste ronde van Provini die met een gemiddelde van 130.215, in 1956 die van Ubbiali met 129.365. In de 350 cc klasse draaide Campbell een gemiddelde van 132.504, in 1956 Bill Lomas 121.601, terwijl de snel ste ronde van 1956 (Bill Lomas) gebracht werd van 131.262 op 135.296 (Campbell). John Surties reed nu een uur moyenne van 132.860 tegen 132.703 in 1956. zijn snelste ronde was het vorig jaar 135.164 tegen nu 137.715 km per uur. Steeds sneller dus en men vraagt zich af waar eenmaal de streep zal worden getrokken. Is het zo gek om daarbij te denken aan straalmotoren? ongetwijfeld goed, maar hun machines kunnen nu eenmaal niet meekomen met de fabriekimotoren. Dat Van Bockel op zijn Ducati Als eerste Nederlander in de 125 cc klasse en Leenheer op Mondial die onderling een zeer aardige race heb ben gereden Engelsen als Maddrick en Tinker achter zich hebben gelaten, mag een keurige prestatie worden ge noemd. Drikus Veer startte in de 250 cc op een NSU en wees rijders als de Duit sers Knopf. Holthaus. Lohmann op een fabrieks Adler de Oostenrijker Autengruber en de Engelsman Maddrick terug en handhaafde daardoor volko men zijn naam. Hij was de enige ge plaatste Nederlander in deze klasse. In de 350 cc zijn zij het op twee ronden vier landgenoten geplaatst met Re- horst als eerste. Onderling heeft dit viertal, maar hebben vooral Rehorst en Ten Cate een goede wedstrijd gereden. Priem Rozenberg en straaljagerpiloot Koster duelleerden in de 500 cc klasse, waarbij Rozenberg eerste der Nederlan- ders werd. De combinatie Van der Wal/ Van Gelder, een paar echte liefhebbers, heeft zich terwijl in de zijspan klasse tal van équipes uitvielen gehand haafd, en is nog, voor de Zwitser Ca- mathias en de Yougoslaaf Snaider, als achtste geëindigd, hetgeen een keurige verrichting mag worden genoemd. In verband met de ongelukken, werd de feestelijke prijsuitreiking afgelast. Uitslagen Asser TT 125 cc (107.86 km)1. Provini (It) Mondial 52 min 24,6 sec gemiddeld 123.484 km/h; 2. Roberto Colombo (It) MV 53.07.1; 3. Luigi Taveri (ZW) MV 54.16.6; 4. Cecil Sandford (GB) Mondial De voortreffelijkheid hiervan is vooral bij het ongeluk van Dicky Dale gebleken, want diens moto*- sloeg me ters ver in de richting van de toe schouwers, Deze laatsten bleken echter op veilige afstand te zitten en daar voor mag de organisatie een compli ment niet worden onthouden.even min voor het feit, dat elk olievlekje en elk week teer plekje onmiddellijk werden behandeld. Dit is weer uitste kend werk geweest. Einde van M.V.-overheersing In die entourage en by de felle zon heeft zich dan dus de stryd afge speeld. In de lichte klasse heeft Mon dial daarby aan de overheersing van MV een einde gemaakt. Zowel in de 125 cc als in de 250 cc is Tarquinio Provini, de man die zowel in Duits land als Engeland zich een eerste plaats zag ontgaan door pech, nu wèl eerste geworden. Deze overslanke Ita liaan, één met zyn machine, was on genaakbaar en zelfs de rustige En gelse boerenzoon Cecil Sandfort, eveneens op Mondial, heeft hem niet kunnen bedreigen. Wel ging hy het eerst van start In de 125 cc, maar Provini nam dadelyk de kop van hem over en heeft daarna op magistrale wyze gewonnen, gevolgd door Colombo op MV. Lange tüd heeft Sand fort nog weerstand weten te bieden aan Luigi Taveri, de andere MV-ryder, maar in de 8ste ronde wist deze laatste toch de 3de plaats te veroveren. In de 250 cc was de Mondial-over - macht nog groter. Even, één ronde, heeft Luigi Taveri zich op MV tussen dr Mondials weten in te dringen, maar hij werd teruggewezen en stapte in de 8ste ronde af, waarna zyn ploeggenoot Li- banori kansloos was. Drie Mondials be heersten de course. Emotionele strijd Zowel in de 350 cc als de 500 cc is de stryd emotioneel geweest. In de 350 cc vlogen Bob Macintire op Gilera, Libero Liberati op Gilera, Dicky Dale op Guzzi en Keith Campbell, eveneens op Guzzi, j als op één kluitje over de baan in een j heftig gevecht. Vijf ronden lang leidde I Bob Macintire, daarna drie ronden Campbell, vervolgens weer twee ronden Macintire en toen Dicky Dale moest uitvallen, ging de stryd met even grote felheid door tussen Campbell en Macin tire, op afstand gevolgd door Liberati en de Norton-ryder John Hartle, die in John Surfees rechtsen Bob Macintire in vrolijk gesprek voor ae aanvang van de strijd der halve liters. Laatstgenoemde zou daarin ten val komen De Nederlanders Het is duidelyk dat de Nederlanders met „eigen" materiaal by dit interna tionale geweld zyn achtergebleven en het is zelfs gewettigd de vraag te stel len of de ïÜ-JMV niet beter zou doen aparte races te organiseren voor het Nederlandse kampioenschap. De ry- capaciteiten van onze landgenoten zyn I 54.36.2; 5. Fortunato Libanori (It) MV 55.15.4: 6. S. H. Miller (Ierland) Mon- I dial 55.36.4. Op 1 ronde: 10. G. van i Bockel (Nederland) Ducati. 250 cc (130.96 km)1. Tarquinio Pro vini (It) Mondial 61 min 23.2 sec ge,- middelde 128.020 km/h; 2. Cecil C. Sand ford (GB) Mondial 62.51.2; 3. S. H. Mil ler (Ierland) Mondial 63.06.9; 4. Fortu- nato Libanori (It) MV 63.52.4. Op een j ronde: 5. Frantisek Stasny (Tsjech) Jawa; 6. Arthur Wheeler (GB); 8. Dri- j kus Veer (Ned) NSU. 350 cc (154.09 km)1. Keith Campbell, Australië, Guzzi, 69 min 46.5 sec (132.504 km/h; 2. Bob Macintire, GB, Gilera, I 69.561. 3. Libero Liberati, Italië, Gilera, 70, 34.5. Op 1 ronde: 4. Jack Brett, GB, Norton; 5. Keith Bryen, Australië, Nor ton; 6. John Hartle, GB. Op twee ronden 14. Rehorst, Nederland. AJS. 500 cc (208.02 km)1. John Surties J (GB) MV 93 min 56.6 sec gemiddelde 132.806 km/h; 2. Libero Liberati (Italië) Gilera 94.27.2; 3. Walter Zeiler (Duits- 1 land) BMW 94.58.3; 4 Jack Brett (GB) Norton 96.26.6; 5. Ernst Hiller (Did) BMW 96.48.2; 6. Keith Bryen Australië) Norton 96.59.6. Op twee ronden: 12. Priem Rozenburg (Nederland) BMW. Zijspanklasse (107.86 km)1. Frien- drich HillebrandManfred Grunwald (Did) BMW 55 min. 5.6 sec. gemiddelde 117.469 km/h; 2. Jack Beêton-Antony Partige (GB) Norton 57.02.8; 3. Loni NeussnerKlaus Dieter Hess (Did) BMW 57.46.8; 4. Edgard Strub—Kurt Remud (Zwitserl.) Norton 58.10.6; 5. Marcel BeauvaisAndré Goudert (Fr.) 58.11.8; 6. Werner GrossmannAlfred Schmidt (Did) Norton 59.05.6. Op een ronde: 8. H. van der WalG. J. Gelder (Ned.) Norton. Het oranjelicht brandt over enkele ogenblikken gaan de lichte motoren, de 125 cc-klasse. van start. Provini. de man van Mondial, die zowel de race in de 125 cc-klasse als die in de 250 cc-klasse won. Tijdrit op circuit van Caen (Van een speciale verslaggever) Nederland is derde geworden in de tydrit c-p het circuit van Caen. Het eerste gedeelte van 't zaterdagse pro gramma, dat in de middaguren werd vervolgd met een korte etappe naar Rouen. Het is een overwinning ge worden voor de razendsnelle Franse ploeg met Dariga.de, Walkowiak, Fo- restaer, gele-trui-drager Privat enz. De tijd van de Franse ploeg bedroeg 19 min. 08 sec. Tweede werd België, dat het geluk had te ryden op het moment, dat er vrijwel geen wind stond. De tijd van de Belgische ploeg was 19 min. 22 sec. Nederland werd derde in een goede race, waarin ech ter Wout Wagtmans al na de tweede ronde los kwam en daarna geen macht meer had om zich uit „zwem mende" positie naar voren te werken. Uiteindelijk werd de tweede ronde van de Nederlanders, die in 3 min. 11 sec. werd afgelegd, de snelste ronde. Toen de oranje-equipe door de finish kwam bedroeg de achterstand op de Belgen 10 seconden. Op dat moment leek het erop dat deze situatie ongewij zigd zou blyven, omdat de wind ineens veel sterker was geworden. De Ita liaanse ploeg Diet in de eerste ronde van de hoop niet veel over, want de azzuri gingen zeer snel over het circuit. In de eerste ronde, die zy in 3 min. 17 sec. draaiden, hadden zy drie seconden winst op onze landgenoten. In de 2de ronde bieef daar nog twee seconden van over, maar in de derde ronde, die in 3 min. 14 sec. ging, was het weer drie secon den. En tenslotte groeide de voorsprong van de Italianen op de Nederlanders tot vijf seconden aan. Op dat moment raakten de Italianen een paar man kwyt. Nencini, Pintarelli, Baroni en Tosato hadden in de eerste drie ronden het vuile werk moeten opknappen en zoveel van hun krachten gevergd, dat zy na de vierde ronde langzamerhand af zakten. Tenslotte zorgden de Italianen voor de sensatie, al was het dan in ne gatieve zin. Want Nencini kwam na 19 min. 40 sec. alleen over de streep op ruim 100 meter gevolgd door Defilippis en ruim 75 meter daarachter Astrua. De anderen waren op dat moment in geen velden of wegen te bekennen. Ge ruime tyd later kwamen de andere Ita lianen over de streep met scheuren in hun truien en ernstige schaafwonden aan armen en benen. Zy waren het slachtoffer geworden van een valpartij. En zy hadden daardoor de kans van Italië in deze tydrit verspeeld. Neder land was dus toch nog tweede achter België. Maar toen moesten Frankryk West en de Franse nationale ploeg nog ryden. De Fransen met afwisselend aan kop Darrigade, Walkowiak en Mahé liepen elke ronde enkele seconden in. Het werd vier seconden na drie ronden, zes seconden na vier ronden en na vyf ronden bedroeg de Franse voorsprong zeven seconden cp de oranjetruien. Het was duidelyk, dat Nederland zijn tweede plaats niet kon handhaven en het ging er alleen om of België de eerste zou be houden. Toen de Franse nationalen met hun formidabele snelle laatste ronde van 3 min. 08 sec. over de finishlyn kwamen, was het zeker dat zy de eerste plaats in deze tydrit zouden bezetten. Uitslag: 1. Frankryk Nationaal 19 m. 18 sec.; 2. België 19.22; 3. Nederland 19.32; 4. en 5. ex aequo Zwitserland 19.54, lie de France 19.54; 6. Frankrijk West 19.56; 7. en 8. ex aequo Frankryk Noord Oost-Centraal, Frankryk Zuid-West 19.59. Daarna vedgd en op de negende Waterpolo-nieuws Nu de competitie voor de helft afge werkt is, beginnen de verhoudingen in de verschillende afdelingen zich af te tekenen. Sommige zeventallen zijn nu al in degradatiegevaar, andere hebben goede kansen op een kampioenschap. De Leidse zeventallen spreken een geducht j woordje mee in hun afdeling. L.Z.C. I staat samen met de Gouwe in afdeling i D van de tweede klasse met ieder drie j verliespunten bovenaan. Er bestaat in deze afdeling weinig krachtsverschil. Woensdagavond moet L.Z.C. naar de Woerdense Zwemclub. Deze ploeg heeft pas twee punten veroverd en staat dan ook onderaan. Over deze stryd valt ech ter weinig met zekerheid te voorspellen. I We houden het op een kleine L.Z.C.- 1 zege. Sleutelstad speelt deze week ook tegen de laagst geplaatste ploeg uit de afdeling. B.Z.C. uit Bergambacht, komt donderdagavond naar Leiden. Op eigen terrein zal Sleutelstad het wel niet zo moeilijk krijgen als in Bergambacht, waar het een gelyk spel werd. De ploeg van De Zijl zal om een kans op het kampioenschap te behouden dinsdag avond moeten winnen van het nog on geslagen D.O.N.K. uit Gouda. Makkelijk zal dit niet gaan, maar mogelijk is het wel. In de kring geven de zeventallen elkaar ook weinig toe. Hedenavond voor be E7-1 JUL 1-170 KM 6eEI-2JULI-2/»8KM 3Vlakkeweqen Vliegendeconfole l Heuvelachtig Ravitailleri ng "Grens plaats de Luxemburgse ploeg (20.02), op dc tiende plaats kwam Spanje met. 20 08. elfde Italië (20 09', op de twaalfde plaats tenslottte Frankryk Zuid-Oost met to- I taal 20.25. Zij hebben alleen geen geluk gehad De vraag rijst of het circuit van Drente ook inderdaad zo veilig is als men beweert. En wie zou op deze vraag beter een antwoord kunnen geven dan een man als John Surtees: ..het circuit is veilig maar moeilyk door de vele bochten". Waarom er dan juist nu zoveel ongelukken gebeur den? „Niet door de steeds hoger geworden snelheden. Zy de slachtoffers hebben alleen geeit geluk gehad", luidde het oordeel van de Engelsman. MOTORSPORT Stand in competitie om wereldtitels Na de races om de Grote Prijs van Duitsland, de Engelse T.T. en de wed strijden om de Grote Prys van Neder land der KNMV is de stand in de com petitie om de wereldkampioenschappen motorrenners 1957 als volgt: 125 cc-klasse: 1. Provini (It.) 22 pnt., 2. Ubbiali (It.) 14 pnt., 3. Colombo (It.) 11 pnt. 250 cc-klasse: 1. Sandford (GB) 18 pnt.. 2. Colombo (It.) 10 pnt.. 3 4 5 Taveri (Zwits.). Ubbiali en Provini (bei den It.) allen 8 punten. 350 cc-klasse: 1/2 Mclntire (GB) en Campbell (Austr.) beiden 14 pnt., 3. Li berati (It.) 12 punten. 500 cc-klasse: 1/2/3 Mclntire, Surtees (beiden GB..) en Liberati (It.) allen 14 punten. Zijspan-klasse: 1. Hillebrand (WDld.) 24 pnt., 2. Schneider (W.Dld.) 12 pnt., 3. Bee ton (GB) 9 punten. De eerstvolgende wedstrijden die tel len voor de wereldkampioenschappen zijn de races om de Grote Prijs van België die zondag 7 juli op het circuit van Francorchamps worden gehouden. de tweede maal de ontmoeting L.G.B.— L.W.V, waar de uitslag moeiiyk te voor spellen valt. In Leiden wordt deze week gespeeld: Hedenavond 7.30: L.G.B.De Zyl jon gens; L.G.B. IP.Z.C. I dames; L.G.B. II—A.Z.C. III; L.G.B I—L.W.V. I. Dinsdag. 8.00: De Zyl—H.V.G.B. da mes: De Zijl I—D.O.N.K. I. Woensdag, 7.15: L.W.V—A.Z.C., jon gens; L.W.V. II—B.Z.P.C. II; L.W.V. I- B.Z.P.C. I. Donderdag, 7.30: SleutelstadL.G.B., meisjes; SleutelstadD.W.R. dames; Sleutelstad IB.Z.C. I. O.Z.V.L.G.B., dames 19 De da mes van de Leidse Golfbrekers maakten zaterdagavond de verre reis naar Oude water. Het was de moeite waard, want ze keerden naar Leiden terug met een 91 overwinning, de vyfde in successie. Het is nu wel duidelyk. dat de Leidse dames voor deze zeventallen veel te sterk zijn en het kampioenschap voor het grijpen hebben. De wedstryd tussen de jongens adspi- ranten van O.Z.V. en de Leidse Golf brekers ging gelyk op Tenslotte be haalde O.Z.V. een kleine 32 overwin ning. Gistermiddag namen liefst 28 zeven tallen deel aan het traditionele Zios Vitesse waterpolo-'toernooi. Ze waren onderverdeeld in 7 afdelingen en speel den ieder twee wedstryden. De eerste tegen door loting bepaalde tegenstan ders, de tweede in een verliezers- of winnaarsronde. Drie van de 28 kwamen uit Leiden, nl. Sleutelstad met een da mes- en heren-team, de Leidse Golf brekers waren door de damesploeg ver tegenwoordigd. Sleutelstad heren was ingedeeld by de eerste klassers Zian, H.P.C. en Rotterdam. De eerste wed stryd ging tegen Zian, momenteel het hoogst geplaatste zevental in de eerste klasse. Het werd een 21 nederlaag voor onze stadgenoten, een eervol resultaat dus. De tweede wedstryd was tegen HP.C. Deze stryd ging zeer gelyk op en jammer genoeg raakten de gemoede ren wat verhit. Na een 1—0 voorsprong stond Sleutelstad by de rust met 21 achter. De eindstand werd tenslotte 43 in het voordeel van H.P.C. Sleutel-dames werden, evenals vorig jaar, eerste in haar afdeling. De rust stand in de wedstryd tegen C.W.P. was 20 in het voordeel van C.W.P. Na rust wist hier Wolters echter drie maal te scoren en zo werd het 32 voor Sleu telstad. Tegen D.V.Z. II in de winnaars- ronde was zeer weinig krachtsverschil. In de eerste helft nam Sleutelstad een 10 voorsprong door een strafworp. Dit doelpunt werd tenslotte beslissend, want verder werd er niet meer gescoord. De L.G B -damesploeg was bijzonder gehandicapt door invallers. De eerste wedstrijd tegen Zios II werd toch een Leidse zege en wel met 4—2. In de wed stryd tegen Swift konden de Leidse dames het echter niet bolwerken en ze verloren met 3—1. daarmede op de tweede plaats in hun groep beslag leg gend.

Leidsch Dagblad | 1957 | | pagina 7